Druivenlaan was het toneel van trieste huisuitzetting De adspiranten van Turnlust bonden de strijd aan Invaliden kunnen in Alkmaar nieuwe levensvreugde vinden LAATSTE NIEUWS Op trouwdag verongelukt VERVOLG STADSNIEUWS AGENDA: Radeloze vrouw ging de eigenaar te lijf Opl'egger manoeuvreerde tegen vrachtauto Kat in riool opgesloten Bromfietsrijder door schrik verlamd Vijf-en-twintig EHBO-ers behaalden hun diploma BURGERLIJKE STAND Woensdgavond I JULI 7 uur Alcmaria 1- Stormvogels 1 Ontmoetingen hadden geanimeerd verloop Lelijke val van jongen in de „Overdekte" ALKMAARSE VEEMARKT Revalidatie-centrum in Elisabeth Ziekenhuis Schaakclub VVV Petten Poortvlietse gasten zijn naar huis terug Warmenhuizen De plattelandsvrouwen zagen vele films V.O.P. speelt met kermis Egmend aan Zee Klaver jas-viorkamp Droevig ongeval te N.'Scharwoude Rhee's minister van Defensie vervangen Terechtstelling van Christie Marktoverzicht Purmerend MARKTBERICHTEN Care! Briels had een auto-ongeluk DINSDAG 30 JUNI 1953 £EN TRIEST GEVAL van huisuitzetting heeft zich gisteren voor gedaan in de Druivenlaan, waar mevrouw J. P. BoersenStubbe met vier jonge kinderen op straat werd gezet. Niet wegens een huur schuld of omdat zij het perceel Druivenlaan 19 onbehoorlijk zou heb ben bewoond. Daarvan was geen sprake. De ware reden ligt verborgen in enige veten, die al lang verleden tijd zijn, maar niettemin bij deze huisuitzetting een belangrijke rol schijnen te hebben gespeeld. Na vele manipulaties is de vrouw uit haar woning gezet en gisteren zat zij to taal overstuur bij haar spulletjes, die vlak voor het huis waren opge slagen. Op het laatste ogenblik, toen de meubelen reeds naar buiten waren gebracht stemde de huiseigenaar, de heer T. Beers toe in een woningruil, waardoor de vrouw met haar kinderen van 10, 4, 3 en 1 1/2 jaar onderdak zou kunnen vinden in de Wildemanstraat nr 1, een klein en vochtig krot, dat voor de gezondheid van één van de kinderen, die overdag in de lighallen verblijft, niet bepaald bevorderlijk is. DINSDAG. VICTORIA THEATER. 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j.). HARMONIE THEATER, 8 u.: Meis.ies in het wit (14 iaar). CINEMA AMERICAIN, 8 u.: The Drum (18 ir.I REX THEATER. 2. 3. 4 en 8 u.: Elizabeth is Koningin; 8 u.: De schoonheidsspecialist (18 jr.). BERGEN. Atelier Zuidlaan 15 s, 2— 5.30 u.: Expositie. Rustende Jager, 8.30 uur: The Crimson Pirate (a.l.) WOENSDAG VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: Bureau Zedenpolitie (18 j).; HARMO NIE THEATER, 2.30 en 8 u.: Meisjes in het wit (14 j.); CINEMA AMERI CAIN, 2.30 en 8 u.: The Drum (18 j.); REX THEATER, 2, 3, 4 en 8 u.: Elisa beth is Koningin, 8 u.: De schoonheids specialist (18 j.). BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.: Misstap van dr. Talbot (14 j.). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna, Mient C 13. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 17.52 18.30 6.21 6.56 Te Camperduin. hoog laag 17.57 6.26 11.57 0.26 18.44 7.01 12.44 1.01 Een groot deel van de dag hebben de meubelen uit het perceel Druivenlaan 19 in het straatje gestaan, voordat men er een bestem ming voor had gevonden. Al deze factoren droegen er toe bij, dat mevrouw Boersen in haar radeloos heid de eigenaar te lijf wilde gaan toen deze met de sleutels arriveerde nadat de auto van de gemeentereiniging met de meubelen van de nieuwe huurder, de heer G. Zwart uit de Wildeman straat, reeds ruim een uur had ge wacht. Door deze aanval verschrikt nam de heer Beers de vlucht. Hij rende de straat uit en het duurde opnieuw enige tijd voordat de woning kon wor den ontsloten en een begin kon worden gemaakt met de verhuizing. Uit de lezingen, die wij van beide partijen over de toedracht van de zaak hebben gehoord blijkt, dat mevrouw Boersen indertijd had aangekondigd haar woning te willen verlaten. Zij ver trok inderdaad, maar keerde na een week weer terug. De heer Beers, die het huis had bestemd voor zijn dochter drong er op aan, dat de huurster de huuropzegging schriftelijk zou bevesti gen en na een aanvankelijke weigering stemde zij daarin toe, nadat men haar een andere woning had beloofd. De ondertekening van dit stuk zou de vrouw noodlottig*worden. Op dit be wijs veroordeelde de kantonrechter haar tot ontruiming van de woning. De gemeente intervenieerde door na de uitspraak van de kantonrechter het perceel ten behoeve van mevrouw B. te vorderen. Deze termijn liep op 17 Juni af en getracht werd een ruiling tussen perceel Druivenlaan 19 en een woning in de Overdiestraat te bevor deren. Voor de heer Beers bestond nl. niet meer de noodzaak het huis voor eigen gebruik aan te houden omdat zijn dochter in de tijd, dat het proces liep een andere woning had kunnen betrekken. Toch weigerde hij de nieu we huurder een bereidverklaring te geven, zodat deze ruil geen doorgang kon vinden. Tenzij de gemeente natuur lijk opnieuw tot vordering zou over gaan. Men hoopte echter op een Oplos sing, maar Zaterdagmorgen werd be kend, dat de meubelen Maandag op straat zouden worden gezet. Gistermor- De Zuidzijde van het Luttik Oudorp heeft door het onvoldoende opletten van een hulpchauffeur weer eens zijn verkeerstol geëist. De chauffeur van een vrachtauto, die er zijn wagen ge parkeerd had en zich zelf in een na burig perceel ophield, hoorde plotse ling en harde klap. Toen hij naar bui ten rende zag hij, dat een trekker me't oplegger 'al achteriiiU-'idend togen ziin wagen was gebotst. Een bijrijder van de trekker, die aan de bestuurder van het manoeuvrerende voertuig tekens moest geven had blijkbaar niet goed opgelet, waardoor de aanrijding ver oorzaakt was. De vrachtauto werd aan Koplamp, carosserie en radiateur be schadigd. Een kat, die waarschijnlijk te water gevallen is en niet meer op de kant heeft kunnen komen heeft zich terug getrokken in een riool van het Ver dronken Oord achter de Vismarkt. gen hebben de ambtenaren van het bureau Huisvesting nog getracht een ruil te bewerkstelligen met de Wilde manstraat en hoewel de makelaar toen namens zijn principaal verklaarde, dat tegen de bewoners uit de Overdiestraat geen bezwaren meer bestonden kon dit toen niet meer geregeld worden. De eigenaar van de woning woont in Den Haag en het was zaak zo snel mogelijk een oplossing te vinden opdat mevrouw B. voor de nacht onderdak zou komen. Terwijl deze onderhandlingen werden gevoerd zat de vrouw bij haar boeltje, dat door vreemde handen en onder toezicht van de deurwaarder naar bui ten was gesleept. Tegen twaalven kwam dan tenslotte de ruil tot stand en kreeg de heer Zwart in de Wilde manstraat bericht, dat hij over een uur kiaar moest staan om naar de Drui venlaan te verhuizen. Hetgeen prompt gebeurde. Toen de auto echter om on geveer kwart voor drie in de Druiven laan arriveerde om te worden gelost en ae spulletjes van mevouw Boersen mee te nemen bleken de deuren van het .huis hermetisch te zijn gesloten. Er was als extra beveiliging nog een hang slot aangebracht. Deze obstakels kon den na de komst van de huiseigenaar worden verwijderd. De politie hield een oogje in liet zeil om verdere inci denten te voorkomen. Een 58-jarige bromfietsberijder, die die gistermiddag om 10 minuten over half twaalf in de richting van de Ber ger-overweg kwam en rechts van de rijweg in de richting Bergen reed, werd plotseling „gesneden" door een 10-jarige fietser, die, uit het tunneltje komend, vlak voor de bromfietser naar het rij wielpad overstak. Er ontstond geen botsing, maar door de schrik werd het linker been van de bromfietser plotseling verlamd. Waarschijnlijk zal hij het been niet meer kunnen gebruiken. Vijf-en-twintig cursisten, die door de artsen Westerkamp en Busquet vor het EHBO-diploma werden op geleid hebben thans het brevet van hun bekwaamheid ter zake de eerste hulp bij ongelukken in hun zak. De geslaagden zijn: de dames N. Bruin, E. J. Groot, C. de Heer, W. A. v. 't Hof, N. Schoonewil. J. Veeninga, A. Ver- kroost, R. de Vries en de heren C. Haakman, P. Houtzager, J. Ket, A. Oudijk, O. Ploeger, J. B. M. Pureveen, P. Verberne, J. Bos, J. Ditsel, L. Dek ker, P. J. A. Meelis, A Mensink, J. P. Klerk, h. J. L. Pel, R. Visser, E. v. Eggen en J. Kaal. Geboren: Jan, z. van J. van der Meu- len en H. Rodenhuis; Anna D., d. van H. J. Groot en T. Ploeger; Neeltje M., d. van C. Stroombergen en E. G. Ho- nigh. Overleden: Johannes J Oosterkamp. 65 jaar, wedn. van H. A. Teileman; Teunis Dubbeldam, 88 jaar, wedn. van D. E. de Jong; Elisabeth Wagenaar, 78 jaar, gehuwd met K. Borst. Terrein Sportpark (Advertentie, ing. Med.) Alle lement te bevrijden zijn tot nog toe mislukt daar het zich, zodra zich ierhand vertoont trekt. pogingen om het dier uit zijn iso- in het riool terug- De afgelopen weken hebben bij Turnlust in het teken gestaan van de onderlinge wedstrijden van de jeug dige leden. Het was goed gezien van de technische commissie om voor de adspiranten beneden 12 jaar de wed- strijdvorm te kiezen in behendigheids wedstrijdjes met luxe voorwerpen als prijzen en die boven 12 jaar hun krachten te laten meten aan de diverse toestellen. Er is onderling felle strijd geleverd met als resultaat: Meisjes 1213 jaar, Dinsdagavond: le graad: I. Bakker 30.5 p., Ie prijs. N. Wiersma 28,25 pt., 2e prijs. G. Maas 28 p., 3e prijs. 2e graad: R. v.d. Leek 29,25 p., Ie prijs. A. Oldenburger 28.75 p., 2e prijs. N. de Best, 27.25 p., 3e prijs. 3e graad: A. de Jong 28,5 p., le prijs. T. Schenk 28 p., 2e prijs. A de Vries 27 p., 3e prijs. Meisjes 1213 jaar Donderdagavond: le graad: C. Fok 31,5 p., le prijs. A. v. d. Lende 30.5 p., 2e prijs. A. Krab 27.5 p., 3e prijs. 2e graad: T. Vermeulen 28.25 p., le prijs. C. Kansen 27.75 p.. 2e prijs. T Egbergen 27.25 p., 3e prijs. 3e graad: G. Borsten 27.5 p., le prijs. A. Knol 27.25 p., 2e prijs. V. Hopman 25.75 p., 3e prijs. Meisjes 1415 ja«.r. Zaterdagavond: Jeugdkeurafdeling: F. Juckers 32 p., le prijs. B. de Rie 31.25 p., 2e prijs. I. Mulder 30.5 p., 3e prijs. C. Visser 30,5 p., 3e prijs. le graad: M. Bosch 31,75 p., le prijs. J. Bijl 30 p., 2e prijs. M. Kaag man 27.5 p., 3e prijs. 2e graad: E. Stam 28,75 p., le prijs. A. Hoogendijk 28.5 p.. 2e prijs. N. Blankendaal 28.25 p., 3e prijs. A. Snijders 28.25 p., 3e prijs. 3e graad: E. Bakker 27 p., le prijs. J. Groenland 26.75 p., 2e prijs. W. Tempelman 26.5 p., 3e prijs. Jongens 1215 jaar: le graad: J. Pesser 37.5 p., le prijs. J. van Gaa ien 36 p., 2e prijs. L. de Waard 35.5 p., 3e prijs. 2e graad: W. Schot 37.5 p., le prijs. A. Schotvanger 36 p., 2e prijs. W. van 't Kaar 35.5 p., 3e prijs. H. van Riel 35.5 p., 3e prijs. Tijdens het schoolzwemmen in het Overdekte Bad aan het Canadaplein vanmorgen, om omstreeks elf uur, kwam een leerling van de zesde klasse Vondelschool zo ongelukkig terecht, dat hij ter behandeling naar het Cen traal Ziekenhuis moest worden ge bracht. De knaap, Henk Pruimboom, wilde achterover van de lage duik- plank springen. Hij zag echter van dit voornemen af, liep over de plank terug, doch stapte er naast. Het ge volg was, dat de jongen viel en met het hoofd tegen de stenen rand van het bad sloeg. Hij liep een flmke hoofdwond op en werd per auto naar de polikliniek vervoerd. De winkelverkoop ls gedurende de afgelopen week, vooral wat het rund vlees betreft, tegengevallen, met als gevolg, dat de animo tot kopen op de veemarkt van gisteren nogal werd afgeremd. Zo bestond er voor de koeien bij goede aanvoer minder belangstelling, met als gevolg lagere noteringen. Er was een uitermate geringe aan voer van kalveren. Daardoor werden deze dieren, niettegenstaande de hoge prijzen, vlot verkocht. De vleesvarkens, waarnaar de mees te vraag bestiat, gingen bij de aan vang der markt vlug weg, doch de verkoop liep later tot zeer matig terug, met aflopende prijzen. Er was een niet onbelangrijk aantal zeugen. Ook in deze rubriek ging de handel niet boven matig uit. Woensdag I Juli zal in Alkmaar aan het St. Elisabeth ziekenhuis een revalidatie-inrichting geopend en in gebruik genomen worden, waartoe het initiatief mede te danken is geweest aan de inzichten van de ge neesheer-directeur van het ziekenhuis, dr G. J. Sluymer. De taak van deze afdeling is om de medische nazorg van invalide patiënten op zich te nemen, een behandeling die na het ontslag van de patiënten geoonlijk door een gediplomeerde in heilgymnastiek en mas sage, of door een orthopaedist plaats vindt. Een dergelijke aan een ziekenhuis verbonden inrichting waar mensen met geamputeerde lede maten en ook hun die lijden of leden aan rheumatische ziekten, kinder verlamming e.a. op intensieve wijze hulp wordt geboden, is in Noord- Holland, en trouwens in geheel Nederland nog een zeldzaamheid. Sinds 1920 heeft men bij het bouwen van ziekenhuizen in Nederland geen re kening gehouden met afdelingen voor deze medische nazorg, die eigenlijk reeds moet beginnen, als de patiënt nog in het ziekenhuisbed ligt. Sinds de tweede wereldoorlog, toen men het grote voordeel en niet in de laatste plaats het maatschappelijke nut van de revalidatie inzag, is de behoefte aan dergelijke centra opgeleefd. Buiten het ziekenhuis aan de Coolsingel ir. Rotterdam hebben nog slechts enkele ziekenhuizen in Nederland een derge lijke afdeling aan hun inrichting ver bonden en het is daarom zo verheu gend, dat menig invalide in Alkmaar of omgeving straks van de revalidatie-in richting aan het St. Elisabethszieken- huis kan profiteren. Hoewel de inrichting onder techni sche leiding zal komen te staan van een deskundige, de heer G. Grondsma, zal iedere aldaar behandelde patiënt, onder controle kunnen blijven van zijn eigen (huis) arts. Het is opvallend wat met behulp van een revalidatiecentrum bereikt kan worden. Mensen, die zonder behulp van een arm-, been- of handprothese voor de maatschappij volkomen ongeschikt zou den zijn, wordt hier geleerd zich aan de meest uiteenlopende omstandigheden aan te passen. Zelfs het nemen en aan steken van een lucifer uit een doosie levert voor iemand zonder handen, die in een revalidatiecentrum getraind is, geen noemenswaardige moeilijkheden meer op. Maar ook zal men degenen, die „ge wone" arm-, been-, gewrichts- en andere fracturen hebben opgelopen, door middel van allerlei behandelings methoden sneller kunnen doen ge nezen. Maandagavond zijn de wedstrijden om de kampioenschappen /an Alk maar in klassen een flink eind op geschoten. Op een enkele uitzondering na zijn nu de finalisten uit de ver schillende groepen bekend. Alleen in de derde klasse zijn drie spelers gelijk uitgekomen, zodat daarvoor een nieu we ronde noodzakelijk is. In de Hoofdklasse wist P. Seewald in de afgebroken partij tegen C. Lan- gedijk de overwinning te behalen. W Kwak won van A. Tegel. In de Hoofd klasse komen dus in de finale: E. G. Ka.vser, Heiloo, M. P. Suiker, Bever wijk en P. Seewald, Bergen. In de eerste klasse zijn voor de fi nale geplaatst: mej. C. Bouwman, P. v d. Struijs, G. Boon en P. Groenen- berg. G. Boon won (met zwart) van J. Bakker. In de derde klasse won P. Obdam van P. Genee. Daar in deze groep drie spelers met 2 punten ein digden, zullen P. Obdam, P. Genee en J. Sostman een nieuwe ronde snelen. C. Schaaps kwam ook in de eindstrijd 2e klasse. De jeugdige gasten uit Poortvliet heb ben tijdens hun verblijf in Petten ken nelijk veel vreugde beleefd. Ze troffen het ten eerste met het weer uitstekend en er waren verschillende uitstapjes georganiseerd. Ook de duinwandeling onder leiding van boswachter Bouwen viel zeer in de smaak. Zonder uitzon dering is er tussen de tijdelijke pleeg ouders en kinderen een vertrouwelijke sfeer ontstaan. Vrijdagavond kwamen de leidsters en leiders van het gezel schap met de pleegouders bijeen in „Het Wapen van Petten". Zaterdagmorgen is het gezelschap vertrokken. De heer S. A. de Haas, hoofd van de OLS te Poortvliet verzocht ons de har telijke dank over te brengen voor de heerlijke dagen, die de kinderen en leidsters en leiders in Noord-Holland hebben doorgebracht. „U begrijpt", zo schrijft hij, „dat de kinderen in Poort vliet al weken tevoren over hun reis hebben gesproken, doch niemand had durven denken, dat het zulke fijne da gen zouderr worden. Een bijzonder woord van dank aan mevrouw Vries man, die voor zo'n mooi programma heeft gezorgd, mevrouw Beek en bos wachter Bouwen, die ons op de mooi ste plekjes hebben gebracht, maar niet minder aan alle pleegouders. Wij waren bevreesd, dat enkele heimwee zouden krijgen omdat velen voor het eerst van huis waren. Maar de pleegouders heb ben ons met zo'n grote vriendelijk heid ingehaald en het welkom, dat u ons op de eerste avond toeriep, was zo hartelijk, dat we ons dadelijk in Petten thuis voelden. We hebben, mede dank zij het mooie weer, volop genoten van strand en duin. Met bussen hebben we uw provincie doorkruist, Den Helder en Alkmae bewonderd en overal was de ontvangst even hartelijk. Deze dagen zijn voor de kinderen en de leidsters daarom onvergetelijk geworden. Daar om nogmaals onze hartelijke dank voor uw gastvrijheid en vriendelijk heid!" KINDJE ERNSTIG VERBRAND Het tweejarig dochtertje van de ta- milie Wolters uit Rotterdam,met va- cantie in Petten, raakte in een onbe waakt ogenblik in een grote op de vloer staande schaal met kokende melk. De kleine liep ernstige brand wonden aan het lichaampje op. Op aanraden van de dokter is de familie naar huis teruggekeerd. De Alkmaarse inrichting, die onder- aebracht is in de verbouwde woonruim te van de vroegere Röntgenoloog, be staat uit een bad-afdeling, een ruimte voor het nemen van paraffine-baden (nazorgbehandeling van ernstige brand wonden), een ultra-violet behandelka mer, een oefenzaaltje, een korte-golf kamer en 5 aparte behandelcabines plus nog enkele ruimten voor bijkomende doeleinden. De apparatuur, die voor een groot ge deelte reeds aanwezig is, zal, indien daartoe behoefte bestaat, verder wor den uitgebreid. Tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen werd door de firma Droste uit Haarlem een aantal films vertoond, o.a. over de hulpverlening tijdens de ramp op 1 Februari. Mevrouw Heman-Ter Burg wekte daarna de vele aanwezige da mes cp deze zomer een kind of een moeder met een kind uit het rampge bied een paar weekjes vaeantie aan te bieden. Vervolgens werd filmpies over het le ven van Koningin Elizabeth II en over de verwerking van schapenwol ge draaid, terwijl na de gebruikelijk ver slagen bleek, dat er veel werd gevoeld om met zegels te sparen voor het vol gend jaar te houden uitstapje. De Droste-film en de* aanbieding van een verrassing besloten de biieenkomst. Door de toneelvereniging „VOP" is in studie genomen een spel in drie bedrijven van Arnold Ridley, „Fatale druppels". Het ligt in de bedoeling dit werk op kermis-Maandag, 17 Aug. a.s., op te voeren, zodat de toneelliefheb bers een mooie avondkunnen ver wachten. ZAAK VERKOCHT De kruideniers- en melkzaak van de heer Jan Wit is onderhands ver kocht aan onze vroegere plaatsgenoot de heer Joop van Rijn. De heer Van Rijn is momenteel in dezelfde bran che werkzaam te Hippolytushoef, Wie- ringen. In c?fé 't Witte Huis is een vierkamp gespeeld tussen de klaverjasclub Vriendenkring Beverwijk, 't Klavertje en DVA uit Alkmaar en 't Witte Huis, Egmond. Oondanks het warme weer is er met veel animo gespeeld. De uitslagen waren: 1. Vrienden kring Beverwijk 27713 lauwerkrans; 2 't Witte Huis, Ecmond Zee 27692 lauwerkrans; 3. 't Klavertje Alkmaar 26447 lauwertak; 4. DVA, Alkmaar, 26059 medaille. (Ongecorrigeerd) Dinsdagmorgen te pl.m. 10 uur reed de 37-jarige tuinbouwer P. Kuiper wonende te Harenkarspel, per motor fiets naar Noord-Scharwoude. Hjj was, in verband met het feit, dat hjj 's mid dags in het huwelijk zou treden, op weg naar de kapper. Op de Provineialeweg onder Noord- Scharwoude reed een vrachtauto voor hem uit van A. de Wit te N. Niedorp, welk voertuig op een gegeven moment links afsloeg naar de Handelskade. Waarschijnlijk heeft de motorrijder hieraan niet voldoende aandacht ge schonken met het gevolg, dat hij in volle vaart op de auto reed. Nadat dok ter De Wit de eerste hulp had verleend, is het slachtoffer in zorgwekkende toe stand per ziekenauto naar huis ver voerd, waar hij spoedig is overleden. President Rhee van Zuid-Korea heeft vandaag zijn min'ster van De fensie, generaal-majoor Sjin Tai Joeng, van zijn functie ontheven en vervangen door vice-admiraal Sohn Won II, van wie men weet, dat hij ge matigder is dan zijn voorganger op het punt- van een wapenstilstand De terechtstelling van Christie, de Engelsman die bekend heeft zeven vrouwen te hebben vermoord, is be paald op Woensdag 15 Juli. Christie zal in de gevangenis van Pentonville worden opgehangen. Het aanbod van runderen bedroeg heden plm. 550 stuks. De handel, zo wel in vette als in gelde koeien was aan de stille kant en er was weinig belangstelling op de markt, zulks in verband met de hooibouw. Ook op de verse markt was de han del aan de stugge kant. De handel in nuchtero kalveren daarentegen was vrij goed en ook naar de fokkers was, uitgezonderd de mindere soorten, vol doende vraag. Voor de vette kalveren was de belangstelling maar gering. De wolveemarkt kenmerkte zich door een stugge gang en vooral gold dit de export. De lammeren, die niet voor export waren bestemd, werden nog wel gevraagd. De notering voor de vette varkens was laag: de inzet was 1.85, maar bij een stugge markt liep deze terug op 1.80. Hetzelfde beeld bood de biggenmarkt, waar de handel ook stug was met hogere prijzen. WARMENHUIZEN. 30 Juni 1953.3700 kg Schotse muizen 13.301610, grove 14.80, drielingen 14,20—14.60, doré 17.60. BROEK OP LANGENDIJK. 30 Juni. 136000 kg Aardappelen 15.5018, grove schotten 'J'318.90. doré 18.7022-90, saskia 15.3016. blauwe eigenheimers 19.50, drielingen 14.5016.70, kleine 12.10—15.80: 7500 kg rode kool 6.50— 10-10; 450 stuks bloemkool 17.10 en 120 kg tomaten A 73, C 58. ALKM. EXPORTVEILING, 30 Juni 1953. Schotse Muizen 13- 19, slabo- nen z. dr. 72121, stoksnijbonen 61— 86, tuinbonen 1417, peulen 4781, doperwten 3757, komkommers 14 30, tomaten A 62—64, tomaten bonken 40, bloemkool 819, spinazie 618, sla 2.505.50, andijvie 69, rabarber 18 22.50, rode bieten 16, bieten 6.508.50, uien 6.5019.50, soepgroenten 56, pe terselie 34.50, uien 2529, pruimen 10, klapbessen 4, perziken 523, aard beien 1.052.50 per slof. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juni. 80.000 kg aardappelen, eerstelingen 15.20 18.40; grove eerstel. 12.6016; rode eerstel." 17.2018.80; Doré 20.30; drielin gen 13.90—15.90; kleine 8—10.70; 110 slof aardbeien 1.422.00. WOGNUM, 29 Juni 1953. 12.500 kg aardappelen. Middel f 14.7016.20; drie lingen f 13.20—14.90; kriel f 11.7014.10; grove f 15.10—15.40; Doré f 14.80—16.50; slabonen 111119; snijbonen 102; peu len 2666; rode bessen 5071; aard beien 4582; sla 2.805.40; rabarber 7 15 waspeen 1417; bospeen 1117; komkommer 1327; perziken 413; bloemkool 821; spinazie 27; tuinbonen 1012; tomaten 73—81; knolbieten 5 6.20. OBDAM, 29 Juni 1953. 12.000 kg grote aardappelen f 15.1015.80; 1000 kg bonken f 14.40—15.00; 2500 kg drielingen f 12.60—14.50; 500 kg kriel f 10.40—11.60; 1000 kg rode aardappelen f 17.90. GROOTEBROEK, 29 Juni 1953. 550.009 kg aardappelen, Eersteling, grof 14—16, groot 15.50—18.90, klein 14.80—17, kriel 10.20—16, Rode Eerste ling, grof 16.4016.90, grooit 18.20— 20.60, klein 16.90, kriel 14—15.10, Doré grof 15.30—17.80, groot 18.90—23, klein 15.20—17, kriel 12.50—14.90. Saskia, grof 14—159.30, groot 14.50—16.30, kriel 12.6013.20, Blauwe Eigenheimers, groot 21,80—21,90, kriel 11.70—13.70. AVENHORN, 29 Juni 1953. 6700 kg aardappelen, grove Schotse 15 15.80, middel Schotse 16.8017.60, drie lingen 15.50—16.20, kriel 13.40—13.70, Rode Schotse, middel 19.1019.30, drielingen 12.30. ZWAAG, 29 Juni 1953. Vroege aardappelen 818.80, tuinbonen 1152, spinazie 2832, slabonen 1.161.28, snijbonen 711.17, peulen 3356, was peen 1323, bospeen 1416, rabarber 1721, sla 2.505.90, bloemkool 822, komkommers 1327, perziken 1119, doperwten 40, ardbeien 5494, blauwe pruimen 82, Prolefiken 57—73, groene kruisbes 21, rode besgen 871.03. MEDEMBLIK, 29 Juni 1953. Gro ve Muizen 15.6016.20, grote Muizen 15.3017, drielingen 13.4015.60, kriel 1012.80, grove Rode Muizen 17.70, grote Rode Muizen 17.1017.40, drie lingen 13, kriel 10, bloemkool A I 14, A II 9. OPPERDOES, 29 Juni 1953. Gro te Ronde 18.70—23.20, drielingen 19.50 22.40, kriel 1013.80, afwijkend 11 14.80, grove Muizen 16, grote Muizen 16.70, drielingen 14.30, aardbeien 82 84. HEM, 29 Juni 1953. Schotse, grove 1515.40, middel 15.7018, kleine 14.90 —17.40, kriel 10.10—13, Doré, middel 19.60—20.80, kleine 14.80—15.20, kriel 12.6012.80, grove 15.40, Rode Eerste lingen 17.8018.10, aanvoer 65.000 kg. Jhr van Tets 47—72, bloemkool 8—19, kropsla 2.50—5.40, peulen 25—40, sla bonen 1.081.25, doperwten 22, was peen 9, bosuien 10—12, tuinbonen 13, rabarber 15—17, aardbeien 45—78, per ziken 917. BLOKKER, 29 Juni 1953. Aardap pelen, Schotse U—17„ rode 18—18.60, rode kool 8—10, slabonen 1.22—1.25, snijbonen 1.08, tuinbonen 1416, peu len 64—76, tomaten 33—70, rabarber 14 —16, sla 24.10, bloemkool 1022, komkommers 18—25, perziken 3—17 aardbeien 4874, pruimen 104, Prole^ fic 52. kruisbessen 22, Jonkh. van Tets 4Ub5. Gisteravond omstreeks tien uur heeft Carel Briels onder Culemborg een auto-ongeluk gehad, waarbij hij zelf vrijwel ongedeerd bleef. Fij kwam uit de richting Den Bosch en reed in de richting Utrecht. Nabij Cu lemborg stak een hooiwagen, bespan nen met een paard de weg over. De auto reed op de hooiwagen, met als gevolg dat de auto tweemaal over de kop sloeg en in brand geraakte.' Carel B iels was vrijwel ongedeerd, doch de bestuurder van de hooiwagen werd ernstig gewond. Hij liep een dijbeen- fractuur en een hersenschudding op.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5