Belangrijke outillage-verbetering van het Rijkslandbouw-Proefstation Hoorn was in rep en roer Jimmy Brown en de Oranjehemden Nieuws uit Heiloo Nieuws uit De Rijp Bestuursleden namen afscheid na 25ste jubileumtocht POLITIE CONTRA PUBLIEK Anderhalf millioen voor het niet rendabel onderwijs Met behulp van Marshall''-gelden De nieuwe varkenstal is up to date Schapen worden als babies behandeld Schermerhorn Egmond aan Zee Petten Bergen De heer Westenberg over „Kind en kansen" Comité bejaarden bestond 25 jaar Stempelaren r Toestand van Rita Zeegers nog zorgwekkend Heer-Hugowaard PUZZLERIT voor competitie Merstoot Hensbroek HONDERDEN PERSONEN RIJDEN dagelijks over het Keern langs het gebouwencomplex van het Rijkslandbouw-Proefstation zonder er ook maar ooit bij stil te staan, wat daar „binnenshuis" wordt gepres teerd. Al het uiterlijk vertoon vermijdend, worden daar door weten schappelijke werkers dag in dag uit proefnemingen gedaan in het be lang van een rationale en zo economisch mogelijke veehouderij. Zelfs bestaat er bij de veehouders dikwijls niet voldoende waardering voor hetgeen daar wordt verricht. Men dient niet te onderschatten van welk groot belang de resultaten van de proeven, welke door dit in de tachti ger jaren opgerichte station genomen worden, voor ons gehele land zijn. Deze landelijke strekking wordt nog onderstreept door de stichting van een proefboerderij te Maarheeze, ten Zuiden van Eindhoven, welke in feite een „filiaal" van het Proefstation te Hoorn is en waar men de proefnemingen speciaal op het gemengde zandbedrijf zal richten. Een oude lagere landbouwschool is daarvoor ingericht, waar een lokaal door zes schapen zal worden bewoond, die keurig in smalle hokjes staan op gesteld en voor het nemen van voederproeven zullen worden gebruikt. Dank zij gelden uit het tegenwaardefonds van de Marshall-hulp is de totstandkoming van deze boerderij mogelijk geworden. Met gerecht vaardigde trots vertelde de directeur, drs A. M. Frens, dat het Hoornse station over een dergelijke schapenstal beschikt, welke een unicum in de wereld kan worden genoemd. Aangezien het N.I.Z.O., dat nog steeds in wonend was, naar Ede vertrekt, is er ruimte vrijgekomen, onder andere de oude boterfabriek, waar men nu twaalf schapen kan huisvesten. Jaren voor de oorlog is men reeds met zes schapen begonnen om die aan verteringsproeven te onderwerpen en nu is dat aantal tot twaalf kunnen worden uitgebreid. We hebben gespro ken over een unicum, want zelfs in Amerika worden deze proeven niet voortdurend, maar incidenteel gedaan. Vuil wordt het niet in de voormalige boterfabriek, want de mest wordt in een omgebonden gummi-zakje opge vangen, evenals de urine in flessen. De schapen worden als zuigelingen behandeld, want elke dag krijgen zij een schoon zakje om. Met het oog op de slechte veevoeder positie over de gehele wereld stelt men van het toegediende hooi n gras de voederwaarde vast, welke door verte ringscoëfficiënten wordt bepaald. Die waarde vormt een belangrijke grond slag voor het maken van monsters- analyses voor ruwvoeders. Hierdoor is het mogelijk ook de voederwaarde van gras en hooi voor koeien te bepalen. Op deze wijze hoopt men meer op ruw- voeder te kunnen overschakelen, op dat er zo weinig mogelijk duur kracht voeder behoeft te worden geïmpor teerd. Voor het conserveren van groenvoe- der had men de beschikking over twee grote en enkele kleinere, welk aantal thans is uitgebreid met drie grote en vier kleine. Tevens is een apart ge bouwtje verrezen, dat door middel van leidingen met de silo's in verbinding staat, waar het sap wordt afgetapt. Teneinde de silage samen te persen, hetgeen voorheen voornamelijk met grond werd gedaan, heeft men nu een groot aantal betonnen gewichten van 100 kg. die de vereiste druk ontwik kelen. Nieuwe proeven Het grootste gedeelte van de f 134.000,—, welke voor de verbetering van de outillage van de proefboerderij uit het tegenwaardefonds werd toege kend, is besteed aan de bouw van een kolossale varkensstal. De nieuwe proefstal voldoet aan de moderne eisen en is naar Deens voorbeeld in gericht. De acht hokken zijn in twee delen gesplitst, waarbij een houten schutting een gedeeltelijke afscheiding vormt. Een daardoor verkregen smal gedeelte heeft een betonnen vloer, ter wijl op het andere gedeelte van de eveneens betonnen vloer een laagje stenen is gelegd, opdat de hokken voor de beesten niet te koude verblij ven zullen zijn. De afgescheiden plaat sen zijn de ruimten, die de varkens zelf tot mesthoeken bestemmen, waar door de eigenlijke hokken verder droog en de varkens schoon blijven. Het is achter die schutting namelijk wat vochtiger. Door de deurtjes open te klappen, die dan met de schuttingen één geheel vormen, kan men er met een kruiwagen achter langs rijden en zo de mest verwijderen. Met gebruik making van tuimelhekken kunnen de ingemetselde troggen gevuld worden zonder dat de varkens of de kalveren ook die dieren krijgen er zo nu en dan een verbiijf bij het voer kunnen komen. Pas als het hek etuimeid wordt, kunnen zij zich aan de lekkere „hap" tegoed doen. Voor het doen van proeven kunnen de dieren elk in een celletje worden geleid, opdat men de beesten afzonder lijk een bepaalde hoeveelheid voeder kan toedienen. Een ruk aan een ket ting en het deurtje van de cel gaat open, waarna de varkens weer de vrij heid krijgen. Een dergelijk tafereel doet cicusachtig aan. Aan de westzijde van deze moderne stal zijn grote bui tenverblijven gemaakt, waardoor men de indruk krijgt in een dierentuin te wandelen. De stal kan centraal ver warmd worden, teneinde de vorst bui ten de deur te houden. De enorme zol der dient als opslagruimte. Vanaf die ruimte wordt het voer via trechters naar lagere regionen in kisten gediri geerd. Verder is er een weegbrug om de groei van de dieren te, bepalen. Het ligt nog it de bedoeling een pad langs deze stal, de buitenverblijven en de silo's aan te leggen. De oude stal. welke ook uit acht hokken bestaat, is voorzien van nieuwe palen en tuimel hekken. Elk hok kan normaliter acht varkens herbergen. Bij het nemen van de proeven wordt er ten nauwste op gelet, welke invloed het voeder op de kwaliteit van het spek heeft. Het te vette, te olieachtige voer zorgt voor zacht spek, hetwelk in En geland, het bacon-afzetgebied bij uit stek, niet gewenst wordt. Men dient dus te zorgen, dat er hard spek wordt gevormd, vooral uit .het voeder, aan gezien het spek, dat uit koolhydraten wordt omgezet steevast de hardheid bezit. Momenteel is men druk bezig om proeven te nemen met vitamine B-12-preparaten. Deze vitamine, welke de mens nodig heeft bij bloedarmoede, wist men voorheen slechts in de lever van een koe aan te treffen. Bij het zoeken naar andere bronnen om deze vitamine te verkrijgen, heeft men ont dekt, dat B-12 door bacteriën en andere micro-oranismeu wordt geproduceerd, die onder meer in de pensmaag van de koe voorkomen. Vitamine B-12-praeparatcn hebben onder bepaalde omstandigheden ook een groeibevorderende werking op Varkens en worden ook bereid uit de bijproducten van de fabricage en strep- tomycine. De groeibevorderende wer king van laatstgenoemde bijproducten bleek echter groter te zijn dan met bun gehalte aan vitamine B-12 overeen kwam. Zo kwammen in Amerika tot de ontdekking, dat ook de stoffen als penicilline en dureomycine zelf gun stig kunnen werken. Deze antibiotica worden nu ook voor voederdoeleinden aanbevolen. Hierover is in Nederland het laatste woord nog niet gesproken, want men is hier nog ietwat huiverig voor het toepassen van antibiotica in de veevoe ding. Er is gebleken, dat de groeibe vorderende werking vooral duidelijk is bij de z.g. „achterblijvers". Dat houdt het gevaar in, dat door het gebruik van deze dieren voor de fokkerij de varkens op den duur minder weer standsvermogen zouden krijgen. Bo vendien bestaat de kans, dat er bacte riestammen zullen ontstaan, die de an tibiotica kunnen weerstaan en dan zou het in kortere of langere tijd meer na deel dan voordeel geven. In Amerika en Eneland is men evenwel over deze bezwaren heengestapt. De Nederlandse veehouderij kan zich echter geen risi co's met ons kostbaar fokmateriaal veroorloven en daarom zal eerst door proeven op lange termijn de absolute onevaarlijkheïd moeten blijken, al vorens het Proefstation deze middelen kan aanbevelen. Met het bovenstaande hebben we weer eens iets van de sluier opgelicht, welke dit instituut voor velen omgeeft. Het Proefstation, dat over bijna 50 ha grond beschikt, waarvan het meeste weiland is, cn waarop een kleine tach tig stuks vee loopt, is geheel op de praktijk gericht en het onderzoek van nieuwe vondsten is dan ook in hoofd zaak gewijd aan hun toepasbaarheid op de boerderijen. Voor het werk, dat hier wordt verricht, moet het hart van de boer warm kloppen. De stad Hoorn is Vrijdagavond op stelten gezet door de harmo nicaspeler P. Oerlemans, die tot voor kort met zijn gezin een huis bewoonde aan de Kuil aldaar. Van de gemeente kreeg Oerlemans een vergunning om dit totaal uitge woonde perceel te verlaten en een andere woning te betrekken aan het Gerritsland. Er werd echter verzuimd toestemming van de eigenaar te vragen en toen deze weigerde die te verstrekken, werd het gezin met behulp van de sterke arm op straat gezet. Oerlemans weigerde daarop het huis aan de Kuil- ivederom te betrekken en sindsdien kampeert hij nu reeds enige weken voor het bouwval lige pand op straat. Deze situatie is hem blijkbaar gaan vervelen, want Vrijdagavond heeft hij zijn gezin mitsgaders het povere huis raadje op een kar geladen, hij is zelf in het lemoen gaan lopen en zo trok hij met zijn trieste vrachtje demon stratief naar het huis van de burge meester aan de Korenmarkt, waar hij het zaakje wilde afladen. Direct was Bejaarden ontmoetten de dorpsjeugd Begunstigd door ideaal zomerweer hebben de bejaarden uit Schermerhorn een toeht gemaakt naar Amsterdam en het Gooi. In 2 touringscars en 5 per sonenauto's werd des morgens om half negen met ongeveer 70 bejaarden en ge leiders koers gezet naar de hoofdstad waar een rondvaart door de grachten en over het IJ werd gemaakt. Het uit gebreide diner werd gebruikt in het A.T.V.A. 's Middags werd Hilversum bezocht en een rondrit gemaakt langs de radio-studio's en het stadhuis. In de speeltuin te Oud-Valkeveen ontmoet ten de oudjes de jeugd uit Schermer horn. De H.K. lagere school was daar tijdens haar schoolreisje eveneens neer gestreken. Oud en jong hebben zich in de tuin en op het water uitermate vermaakt. Na de broodmaaltijd keerde men huiswaarts om in café Freiture onder het genot van een kopje koffie en een sigaar, over de mooie dag nog wat na te praten. Burgemeester W. J. Driessen, die met zijn echtgenote de tochfen altijd mee maakt bracht het bestuur voor de goe de zorgen en de burgerij voor haar royale giften, dank waardoor de tocht weer mogelijk was geworden. De heer A. de Lange bood namens de bejaagden de heer Plugboer, de voorzitter van het comité, in verbanö met diens 40-jarig huwelijksfeest een mooie som gelds aan. de politie ter plaatse om hem de uit voering van dit plan te beletten, waarop O. met zijn wagen verder de stad is ingetrokken, door een steeds aangroeiende en op sensatie beluste menigte omstuwd. Toen de stoet de Veemarkt had bereikt, nam de de monstratie de vorm van een ernstige ordeverstoring aan. waarom de politie meende te moeten ingrijpen. Bij haar pogingen om O. te arresteren, nam het publiek een dreigende houding aan, welke het nodig maakte, dat van de gummiknuppels gebruik moest wor den gemaakt en dat zelfs een waar schuwingsschot moest worden gelost. O. had inmiddels de benen genomen, waarna een paar gemeentewerklieden opdracht kregen de kar naar de bc't achter het woonwagenkamp te trek ken. Hier hadden de bewoners inmid dels maatregelen genomen en de toe- ggfigsweg met zware keien gebarrica deerd. Het werd er inmiddels niet rustiger op en wederom moest de politie hardhandig ingrijpen tegen over de honderdkoppige menigte. De vrouw van O. was inmiddels zo danig door de gebeurtenissen aange grepen, dat zij een zenuwtoeval kreeg en na de eerste medische hulp naar het Stadsziekenhuis moest worden overgebracht. Thans maakt zij het weer redelijk wel. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anka, d. van KI. Blok en J. Visser. Peter M., z. van M. Dek ker en E. A. Brouwer. Gerahrdina K. B., d. van H. de Graaff en G. Parreé. Muus, z. van K. Zwart en M. de Jongh. Johannes A., z. van A. Dekker en A. de Groot. Anita L-, d. v. A. v. d. Lin den en A. de Groot. Ondertrouwd Johan Fr. Dekker en Jansje Heilig. Jan H. TJijlenhoet en Willy Prins. Getrouwd: J. F. Dekker en J. Heilig. Overleden Stephanus Bader, 22 jaar, gesch. echtg. van R. Hazejager. Aafje Glas, 78 jaar, echtg. van C. Heere. NIEUW BESTUURSLID SOCIALE DIENST Voor de benoeming van een nieuw be stuurslid van de sociale dienst in de ge meente Zijpe, ter voorziening in de vaca ture-Hollander, hebben B. en W. de vol gende aanbeveling aan de gemeenteraad aangeboden: le J. Kouwenberg; 2e W. F. de Waard; beiden te Petten. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer G. Vis, is geslaagd voor het diploma meenteadminstratie 1. A. ge- „Slechts 50 procent van het aantal H.B.S.-leerlingen behaalt het einddi ploma en 30 procent hiervan moet dit „betalen" met één of meermalen dou bleren. Deze percentages liggen wat het ULO-onderwijs betreft ongeveer gelijk. De Staat kost dit „zitten blijven" on geveer 150 millioen gulden per jaar." Dit vertddie de heer Westenberg, schoolhoofd te Schagen, in een popu laire causerie voor plattelandsvrouw m toen hij in het Dorpshuis sp-ak over het onderwerp „Kinderen en Kansen." „Men is gelukkig" aldus de heer Westenberg, „als men zijn kind voor het eerst naar school ziet gaan. Men moet zich echter goed voor oger hou den, dat het kind van dan afa.n niet meer alleen door de ouders wordt op gevoed, maar ook door de school, Later komt bij de ouders de vraag op: Begunstigd door uitzonderlijk mooi zo merweer hebben de ouden van dagen uit De Rijp en Graft hun jaarlijks uitstapje ondernomen. Toen de voorzitter van het comité, de heer D. C. de Moes, de aan wezigen 's morgens in café Grasboer har telijk welkom heette, was de stemming reeds opperbest. Hij memoreerde, dat de tocht een jubileumtocht zou zijn; daar het comité juist vijfentwintig jaar geleden werd opgericht. Voorts deelde hij mede, dat ook van deze reis een smalfilm zou worden opgenomen. Na het nuttigen van de koffie met ge bak werd de reis aangevangen naar de eerste pleisterplaats Oud-Valkeveen, van waar het vervolgens naar Amsterdam ging, waar men Artis bezocht en het diner ge bruikte. Toen men via Alkmaar naar De Rijp terug reed, zorgde het Alkmaarse Bra derie Comité ongewild voor een buiten gewoon aardige attractie. De oudjes arri veerden n.l. juist in de kaasstad, toen het bloemen-corso voorbij trok, waarvan zij door het goede uitzicht hierop, geweldig genoten. In de Rijp Werd-men TÉfeds* dobr ,jKunsf'* na Arbeid" opgewacht, en onder begelei ding naar café Grasboer begeleid. Toen 'voorzitter De Moeg zijn dankwoord uit sprak voor de medewerking, die van zo vele zijden bij de organisatie van deze tocht was ondervonden, kwam hij met de minder prettige mededeling, dat hij zich wegens gevorderde leeftijd genoodzaakt achtte om als voorzitter af te treden. Ook zei hij, dat de penningmeester, de heer C. Sieswerda, om dezelfde reden zich niet langer beschikbaar wenste te stellen. De heer De Moes dankte de heer Sierwerda voor het vele werk, dat nimmer door hem werd verricht en burgemeester en mevr. Dalenberg, dat zij de gehele tocht had den willen meemaken. De heer P. Bruin, wethouder der ge meente Graft, sprak waarderende woor den tot de scheidende voorzitter en pen ningmeester, waarna spreker mevr. Sies werda bloemen aanbood. Burgemester Dalenberg dankte voor de tot hem en zijn echtgenote gedane uit nodiging. Hij wees op de perfecte orga nisatie, die het comité had weten te be reiken en feliciteerde de heren De Moes en Sieswerda met hun zeldzaam jubileum. Namens de bejaarden sprak de heer J. Obée. Hij zeide, deze reis als de meest geslaagde tot nu toe te beschouwen. Ook hij betreurde het dat de heren De Moes en Sieswerda hun iunctie niet langer zul len kunnen vervullen en sprak de hoop uit, dat waardige plaatsvervangers zou den worden gevonden. Hierna bleef men in een gezellig samen zijn tot ongeveer 10 uur bijeen. GESLAAGD Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor het diploma Gemeente- Administratie I slaagde de heer P. T. Formsma, ambtenaar ter secretarie de zer gemeente. Onderwijzend personeel verlaat Stompetoren De heer J. E. van Dok, hoofd van de O. L. school te Stompetoren, is benoemd tot onderwijzer aan de Prof. H. Bur gerschool te Amsterdam, een school voor slechthorende kinderen en kinde ren met gehemelte-defecten. Mej. J. H. de Kraker, onderwijzeres aan de O- L. school is eveneens .be noemd aan de Prof. H. Burgerschool. Ook mejuffrouw J. van Sighem gaat Stompetoren verlaten. Zij is benoemd tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Aalsmeer. „Welk onderwijs moet het kind verder volgen," en dan moet een stap worden genomen, die voor het leven van een kind beslissend is. Bij deze keuze moet men zich zeker niet laten leiden door v/at het kina wil, ook moet men niet teruggrijpen op zijn eigen jeugd toen men men zelf wenste iets zeer be paalds te willen doen. Slechts door het inwinnen van deskundige adviezen kan men het minder intelligente kind veel moeite en verdriet besparen." Vervolgens wees spreker er op, dat het van een foutieve instelling ge tuigt om zijn kind maar diploma's te laten „jagen" en dat een goed vakar beider evenveel zo niet meer waard is dan een administratieve. De toestand van de 5jarige Rita Zeegers, die Donderdag op de Ken- nemerstraatweg door een auto werd gegrepen en met een schedelbasisfrao- tuur en een sleutelbeenbreuk in het St. Elisabeth-ziekenhuis werd opgeno men, is nog steeds zorgwekkend. Won der boven wonder maakt Rita het naar omstandigheden vrij goed, De afgelo pen nacht is zij tamelijk rustig ge weest. Levensgevaar is echter nog Steeds aanwezig. SCHOOLKINDEREN MET „BELLO" OP STAP Dat schoolreisjes niet altijd naar verre plaatsen behoeven te gaan OTO voor kinderen "aantrekkelijk te zijn, bleek ook weer tijdens het jaarlijkse uit stapje van de openbare lagere school te Heiloo. Ongeveer 400 jongens en meisjes zijn namelijk met „Bello" naar Bergen ge reisd. Veel plezier hebben zij gehad ia de speeltuin en natuurlijk vond ook het speelduin veel aftrek. In groepjes trok men de duinen in, om daar te genieten van het natuur schoon, van een spelletje of in enkele gevallen zelfs van een mooi verhaal. Natuurlijk werd de jeugd rijkelijk ge- tracteerd. Moe, maar zeer voldaan, arri veerden de kinderen 's avonds weer in Heiloo. Commandant1 Roode Kruis bedankt voor zijn functie De heer J. C. van Nek heeft eervol ontslag aangevraagd en verkregen als commandant van het Roode Kruis, afd. Heiloo. De heer Van Nek heeft onge twijfeld er toe bijgedragen in de perio de van zijn functie het Roode Kruis ter plaatse populair en groot te maken. Het is nog niet bekend of zijn heengaan in verband staat met de strubbelingen van het vorig jaar toen eveneens een aantal Kootfe-Kruisfunctionarissen be dankten. EHBO-examens Woensdagavond hield het Roode Kruis het examen ter verkrijging van het EHBO-diploma. Voor dit examen, dat door dr. Degenaar werd afgenomen, slaagden alle elf candidaten, de dames Geuzebroekv. Zwanenburg, Caarls Loos, A. Schouten, J. Schouten, Groot, Toornstra, Holtes, Sprenkeling en de heren Wolven, Beets en Stoop. INGENIEURSEXAMEN. Te Delft slaagde voor het propae- deutisch examen voor werktuigkundig ingenieur de heer R. L. Timmerman, al hier. 25. De twee elftallen stelden zich op. 't Vierde speelde geheel in 't wit en 't vijfde, waarin Jackie Brown dus middenvoor stond, droeg de zwart witte kleuren van De Biggers. Dirk Dreun fungeerde als scheidsrechter en hij had het recht de wedstrijd van tijd tot tijd te onderbreken voor het geven van technische en tactische raadgevin gen. 't Vierde trapte af en de voor hoede zat reeds het volgende ogenblik voor het doel van het vijfde. Er volgde een scrimmage waar de bal over de achterlijn rolde. De keeper van het vijfde moest toen uittrappen... Jackie lette goed op! Hij zag de bal op hem af komen.ving hem op z'n hoofd op en al koppend en nog eens koppend nam hij de bal mee naar voren. Hij omspeelde de ene tegenstander na de andere, als maar de bal voortkoppend en hem telkens weer met zijn hoofd opvangend. De ene speler van 't vierde na de andere stormde op hem af om hem de pas af te snijden, maar Jackie ontweek hen héél handig en voor iemand het goed besefte, stond Jackie alleen voor de doelmanDeze aar zelde even, liep toen uit en zag nog net, hoe Jackie met een korte ruk van zijn hoofd de bal onder de lat plaatste. Een doelpunt voor 't vijfde, een doel punt op zulk een vreemde, ongewone wijze gescoord, dat iedereen op 't veld er perplex van stond. Alleen meneer Bikkebakker op de tribune was boven op zijn zitplaats gesprongen. Hij schreeuwde: „Een juweeltje zoals ik nog nooit een juweeltje gezien heb! Dit noem ik nou een pyramidaal doel punt!" De motorclub „Huygenwaert" zal Zondag in competitieverband met de clubs uit Nieuwe Niedorp en Oost woud een puzzlerit over ongeveer honderd kilometer organiseren. Deze rit telt tevens mee voor het kampioen schap van Heerhugowaard; hiervoor is reeds één rit achter de rug. Ook auto mobilisten kunnen aan de tocht deel nemen. 26. Er begon een verbijsterde stem ming op 't voetbalveld te heersen waar 't vierde en 't vijfde elftal van De Biggers een oefenpartijtje tegen elkaar speelden, want zoals Jackie Brown het eerste doelpunt helemaal in zijn eentje en als maar koppend gemaakt had, zo maakte hij ook het tweede, het derde, het vierde en het vijfde, waardoor meneer Bikkebakker op de tribune bijna uit elkaar was ge sprongen van opwinding. Meneer Pip- jes, die Ook was komen kijken, moest op een gegeven ogenblik zelfs een glas water gaan halen om de voorzitter wat te kalmeren. Dirk Dreun echter was niet zo enthousiast. Hij stapte tenslotte op Jackie toe en zei al te vriendelijk: „Hoor 's even vrind, wij spelen hier voet bal en geen k o p bal en voetbal is een spel, dat je met z'n elven speelt en niet in je eentje." Jackie raakte daar wel even van onder de indruk. Hij liep een minuut of wat zonder de bal aan te raken, maar toen hij deze eenmaal weer te pakken had, begon hij er razend snel mee te dribbelen. Hij dribbelde het hele veld over, passeerde ae ene tegenstander na de ander en hield dit spelletje vol net zo lang tot hij vlak voor de keeper beland was. Deze deed een duiksprong naar de bal, maar deze vloog met een sierlijk boogje m het net, zedat Dirk Dreun wéér voor een doelpunt moest fluiten. Het stond toen 6-0 voor 't vijfde. Meneer Bikke bakker had zijn das afgedaan. Hij kon 't niet houden van de hitte. Jimmy zat stilletjes te glimlachen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodorus Wilhelmus Adrianus, zoon van A. Broersen en M. Th. Bruinenberg. Matheus Jo hannes Fredericus, zoon van A. M. Kruijenaar en P. M. Kras. Her- manus Petrus, zoon van G. Schouten en G. Hoogerwerf. Adrianus Jo hannes Maria, zoon van S. Klaver en A. H. Schoorl. Ondertrouwd: Simon Komen, 33 jaar, wonende te Ursem en Marga- retha Jacoba Maria Swart, oud 28 jaar, wonende te Akersloot. Overleden: Cornelius Anthoni- us Schoon, oud 61 jaar, gehuwd met Emelia M. van Laer, eerder gehuwd geweest met Clazina Groen, zoon van Paulus Schoon en van Clazina Zuider vaart. Ingekomen: Rosina D. Limmen, van Spanbroek naar Boekei 17, NAAR AUSTRALIË Op 2 Juli is onze plaatsgenoot, de heer A. C. Deijlen, Kerkplein 78, t de emigrantenboot „Johan van 01- denbarneveldt" naar Australië vertrok ken om zich aldaar als technicus van een nieuwe toekomst te verzekeren. GEVAAR VOOR HOOIBROEI. Een veehouder te Hensbroek kreeg Dinsdag van het gemeentebestuur last- om in verband met overmatige hooi- broei en het daardoor aanwezige brandgevaar, al het hooi uit ziin berg te verwijderen. Voor vele veehouders moge dit een waarschuwing zijn, om de hooioogst dit jaar niet te vlug op te tas sen. GESLAAGD SCHOOLREISJE. Begunstigd door prachtig weer heb ben de leerlingen van de twee laagste klassen der o. 1. school hun jaarlijks schoolreisje gehouden. De tocht ging deze keer naar Bergen waar door de duinen werd gewandeld en ook de speeltuin van „Duinvermaak" werd be zocht. Een bezoek aan Bergen aan Zee stond eveneens op het programma zo dat de kinderen na ook nog de Be driegertjes „gedaan" te hebben zeer voldaan huiswaarts keerden. EINDDIPLOMA BEHAALD. Onze plaatsgenote mej. Maryke Kool man slaagde voor het eindexamen van de Middelbare Meisjesschool te Bergen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3