Vragen staat vrij U Rhee zo he Nieuws uitjBergen Verlichtingsavond zal op 22 Juli worden gehouden De bouw van vijf woningen in Nobelhof goedgekeurd Koblet d( uitgesch Herfstac zomeru De Plankeniers met primeur Bevolking opnieuw in dalende lijn NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN Financieel probleem nu opgelost Langedèjk Een geslaagd schoolreisje „DE POTVIS" VISTE Graft Oudorp Tweemaal 85 jaar bij het onderwijs Een geslaagd zomerfeest Uitgeest Gemeenteraad Sint Pancras Kasgeldlening van f50.000 Warmenhuizen BURGERLIJKE STAND Opbrengen niet te voorkomen De jalouzieën Mag ik naar Den Haag? De Huwelijksbureaux Nostrodamus Ontvankelijk Auteursrechten Tweede Moeder Van Pot en Ketel Helpt u mee? Voorzichtig De Pacht De Vriend Castricum Heemskerk HERRIE OP AKKER SEIN VEI Tour de F Besprekinge Delegaties kwari tweemaal b Afwisselend WEERBER. MAANDAG 13 JULI 1953 Het Bestuur van de V.V.V. „Bergen" heeft dezer dagen onder voorzitterschap Van de heer Haakman met de buurt- comité's vergaderd over de verlich tingsavond. Voor dit evenement, dat als één der hoogtepunten van het seizoen geldt, was op de begroting, volgens me dedeling van de penningmeester de hr. Klein f 400.uitgetrokken, ofschoon hiervoor ieder jaar plus minus f 800 Ban ten koste wordt gelegd. De moeilijkheden die deze post met zich medebracht, konden na diverse besprekingen tot ieders tevredenheid worden opgelost. De bijdragen van de Zijde der WV zullen niet afhankelijk worden gesteld van de financiële re sultaten van het Bloemencorso. Per strekkende meter zal wederom f 0.0314 vergoeding worden peg^vo" zodat opnieuw een bedrag van f 800 met één en ander gemoeid zal ziin. De verrekening van de onkosten werd De Plankeniers uit Naarden hebben ln Bergen een primeur van importantie gebracht. Het blijspel van Julian Thompson, „The Warriors Husband", in een bewerking van drie bedrijven door Br H. M. Planken heeft het bloedarme repertoire een transfusie gegeven, waar van ieder Openluchttheater onmiddel lijk de grote mogelijkheden zal kunnen onderkennenen gebruiken. De Plankeniers gaven het weinig tal rijke publiek een avond van kostelijk toneelspel op hoog niveau. De moderne visie op personen en ge; beurtenissen uit de mythologie, was zó geestig uitgewerkt, dat men niet wist waar het meest van te moeten genieten, van de tekst of van het spel. Met veel gevoel voor humor ziin de klassieke helden en halfgoden tot zéér menselijke proporties teruggebracht en de Plankeniers hebben dit gegeven gebracht met een esprit, waarvan zij het geheim schijnen te kennen. De regie van Jan Lemaire Jr. wordt alle lof gebracht. De massa-figuratie demonstreerde een zeer knanpe ruimte- beheersing zodat ballet, kleding en ver dere toneelaankleding volkomen tot recht konden komen. Dat voor een zó prima uitvoering. zó weinig belangstelling bestaat, is zéér beschamend voor Bergen. JM. Zomerfeest Instituut Arbeidersontwikkeling Zondagmorgen verzamelden zich de afdelingen Den Helder, Schagen, Hei- loo, Castricum, Alkmaar en Bergen van het Instituut voor Arbeiders-ont wikkeling in het Openluchttheater te Bergen. Namens het Gewestelijk Bestuur leidde de heer Piet Spronkers het feest in met een kort woord, waarin hij het verschil aantoonde tussen „die dingen die des winters zijn en wat des zomers is". De opgedane ervaringen tijdens het winterseizoen kunnen 's zomers prachtig worden uitgewisseld en een zomerfeest is hiervoor de geschiktste gelegenheid. De bekende zanger Leo Hommerts uit Bakkum moest wegens ziekte ver stek laten gaan, wat nogal teleurstel ling bij de aanwezigen gaf. Echter werd dit ruimschoots vergoed door het optreden van het Meisjesballet „LEGRA" uit Heiloo onder leiding van mevrouw Majolée. Er werden enige goed geslaagde demonstraties gegeven door deze bal letgroep, (Danse les Almées en Dance des Acrobatiques op muziek van Fran cis Popy). Het optreden als solo-danseres van Marja Burgerhout was een verrassing. (Les Bajadères, eveneens van Francis Popy). •^ze balletgroep is een uitstekende propaganda voor wat cultuuronderwijs op goede basis vermag. Declamatie, volkszang en lekenspel vulden de rest van de morgen, waarna een schitterende duinwandeling werd gehouden onder deskundige leiding van Jan Ivangh en meester Koeman uit Schoorl. BEGIN VAN BREDERODESCHOOL Deze week zal aan de Kerkedijk wor den begonnen met het optrekken van de funderingen van de nieuwe Bredero- deschool. De leerlingen zullen met in gang van het nieuwe cursusjaar tijde lijk worden ondergebracht in huize „Kranenburg" aan de Hoflaan. OPBRENGST TBC COLLECTE De collecte voor het TBC-fonds van het N.V.V. te Bergen, bracht f 226.30 op, ongeveer f 70.meer dan het vorig jaar. BROEK OP LANGENDIJK De vier laagste klassen van de Openbaar lagere school maakten Zaterdag hun jaarlijkse schoolreisje. Begunstigd door jnooi weer werd in een grote reiswagen een trip gemaakt naar Oud-Valkeveen, waar de kinderen zich uitstekend ver maakten- Moe gespeeld kwamen zi.i 's avonds weer behouden thuis, waa^ het fanfarecorps „Kunst na Arbeid voor een muzikale ontvangst zorgde. De twee hoogste klassen gaan Zater dag onder leiding van het onderwijzend personeel een week kamperen op Ter schelling. OUDKARSPEL De hengelclub „De Potvis" hield Jjondagmorgen een viswedstrijd in de Koogpolder. In totaal ■werden 98 baarzen en 41 stuks witvis gevangen. De uitslag was als volgt: 1. J. de Vet, gr. baars 24 cm.. 2 V. Pol man 18 stuks. 3 T. Bakker 14 stuks, 4. H. Vaartjes 13 stuks. 5. Th. Ulder 7 stuks, 6. J. v. d. Fluit 6 stuks. 7- T. To ren 4 stuks. 8 N. v. d. Fluit 3 stuks en 9. iP Bakker 2 stuks door de penningmeester gegarandeerd op 25 Juli. Het verkeer, dat op die avond één van de grote problemen vormt, zal tijdig worden omgelegd, zodat vanaf vijf uur des avonds niet meer in het centrum van het dorp zal kunnen wor den geparkeerd. Hiervoor zal medewerking van de di verse hotels en café-restaurant eigena ren worden verzocht. Als parkeerter rein zal het van Reenenpark en het ter rein van de gemeente aan de Karei de Grote laan worden aangewezen De monumentale poort, als entrée tot de verlichte plaatsen, zal als vanouds bij café Nieuwendijk in de Dorpsstraat worden opgericht. De bomen rond de Ruïne-kerk zullen met duizend lampions worden behangen en Bergens Harmonie zal de traditionele rondgang leiden. Het belooft dus de 22ste Juli weer een sprookjesachtig fes tijn te worden. Raad komt1 Woensdag in vergadering bijeen De raad dezer gemeente is door bur gemeester Dalenberg op Woensdag avond te acht uur in vergadering bij eengeroepen. De uitgebreide agenda vermeldt o.a. de verhuur van een gemeentewoning aan de secretaris der gemeente. Daar de gemeentesecretaris deze woning overeenkomstig het bepaalde in de gemeentewet niet mag huren zal de raad dit perceel tot ambtswoning moeten verklaren. Tegen de do0r de raad vastgestelde verordening, volgens welke de kappers winkels het gehele jaar tot 19 uur ge opend mogen zijn, is door het ministe rie van economische zaken bezwaar gemaakt. Geen bezwaar werd gemaakt tegen vaststelling van dit sluitingsuur over de periode April t/m September. De tuinbouwbonden „De Rijp en Omstreken" en de „L.T.B." hebben de raad verzocht maatregelen te treffen tegen besmettingsgevaren welke volks tuinen en afgekeurde percelen poot- aardappelen opleveren voor de poot- aardappelteelt. De over het dienstjaar 1951 opge maakte rekening toont een batig saldo op de gewone dienst van f 17.499,75; de inkomsten en uitgaven van deze dienst bedroegen respectievelijk f 123.133.28 en f 105.683,53. De uitgaven en inkomsten der kapi- taaldienst waren achtereenvolgens f 201.646,57 en f 200.352,32, zodat deze dienst een nadelig saldo van f 1.294,25 opleverde. De post van f 10.500, die in samen werking met de gemeente de Rijp ten behoeve van een auto-motorbrandspuit werd uitgetrokken is door Gedeputeer de Staten goedgekeurd. De voor het jaar 1953 geraamde bij zondere uitkering van het rijk (ten einde een sluitende begroting te kun nen verkrijgen) kon vervallen. De ge meente heeft namelijk een achter standsuitkering van ondernemingsbe lasting ten bedrage van f 26.600 ont vangen. De heer F. J. M. Nuyens, hoofd van de r.k. jongensschool en mejuffrouw Van Don, onderwijzeres aan deze school, zijn in verband met hun 25- jarig schooljübileum hartelijk gehul digd. Zowel de kinderen van de meisjes als van de jongensschool hadden zich in het verenigingsgebouw verzameld, waar naast vele ouders en andere be langstellenden aanwezig waren pas toor Polder, kapelaan Brinkman en de burgemeester van Oudorp. De opgevoerde revue bevatte niet minder dan 24 nummers en wat hierin door de kinderen werd gepresteerd overtrof vele verwachtingen. Het zou te ver voeren het gehele programma tot in bijzonderheden te vermelden, maar het optreden van „signor Nat- nosarella" en zijn orkest en de zang koren van „Knut Schor" en „Jan Piepzak" oogstten veel succes. Ook „De ochtendgymnastiek", het ballet en de „reportage" uit Oudorp deden het goed. Nadat de heer Nuyens en mejuf frouw v. Don door de kinderen waren toegasproken werd hun, mede na mens de ouders en het onderwijzend personeel, resp. een pick-up en een radiotoestel aangeboden, 's Avonds werd in het verenigingsgebouw een muzikale hulde gebracht door het fan farecorps „Wilhelmina" en de zang vereniging „Sursum Corda", waarbij de heer Nuyens enkele werken van Beethoven op gramofoonplaten wer den aangeboden. Zeer onder de indruk dankten beide jubilarissen voor de wel zeer harte lijke wijze waarop men hen had ge huldigd. De speeltuinvereniging „Ons Be lang" heeft op het Randersterrein weer haar grote zomerfeest georganiseerd. Tijdens de ochtend werden de kinde ren van 713 jaar met zeer uiteen lopende spelen bezig gehouden, waar na om 2 uur de gecostumeerde op tocht begon, waaraan door niet minder dan zeventig kinderen werd deelge nomen. Tegen het eind van de middag kwa men de kleuters aan de beurt en des avonds waren het de ouders die zich op uitstekende wijze hebben vermaakt. Het bestuur van „Ons Belang" komt voor haar initiatief van dit jaar een woord van waardering zeker toe. Evenals dit het vorige jaar het geval is geweest, is ook over het eerste half jaar van 1953 het inwonerstal van onze gemeente teruggelopen en wel met 12 personen Telde Uitgeest op 31 December nog 4785 inwoners, per 1 Juli bedroeg dit 4773. Kwamen er in dit halfjaar 26 man nen en 38 vrouwen of in totaal 64 per sonen onze gemeente binnen, met minder dan 46 mannen en 52 vrouwen of in totaal 98 personen keerden Uit geest de rug toe. Dit kon de geboorte van 24 jongens en 27 meisjes of in to taal 51 kinderen niet goed maken, te meer daar 15 mannen en 14 vrouwen of in totaal 29 personen overleden. Resumerende stond dus tegenover de vestiging van 64 personen en de ge boorte van 51 kinderen, totaal 115 per sonen, het vertrek van 98 personen en het overlijden van 29 personen, totaal 127 personen, aldus een nadelig saldo van 12 personen. Kermis in aantocht De eerste voorboden van de nade rende kermis zijn reeds gearriveerd in de vorm van kermiswagens, die stand plaats kozen op het gemeente-terrein en dat van de heer Baltus. Natuurlijk tot grote vreugde van de jeugd. Minder grote vreugde brengt de aan wezigheid teweeg van woonwagens in de Burgemeester Van Roosmalenstraat, vooral bij de bewoners dezer straat. Het is te hopen dat het woonwagen kamp op het zg. „Koeienkerkhof" aan de Lagerdijk spoedig voor de ontvangst van deze tijdelijke medeburgers gereed zal zijn! ALKMAAR, 13 Juli. 135 vette koeien 600—1200; 60 nuchtere kalveren 3572; 6 vette schapen 90115; 290 varkens 1.801.92. pe officiële goedkeuring voor de bouw van nog vijf woningen voor ouden van dagen in het bejaardencentrum Nobelhof te Sint Pancras is binnen gekomen en aan de aannemer Schram alhier zal de opdracht daartoe verleend worden^ Bovenstaande mededeling werd gedaan in de Vrijdagavond gehouden Raadsvergadering door burgemeester Kroonenburg. In verband met deze bouw besloot de raad tot het aangaan van een kasgeldlening voor de totale bouwkosten tot de som van f 50.U0U. Deze post zal worden opgenomen in de begroting 1953. Aan C. Dekker, belast met werk zaamheden voor de gemeentereinigings dienst werd een loonsverhoging ver leend van f 2.per week, waardoor het loon voor deze niet alledaagse betrek king (geen volle week) op f 22.per week bepaald werd. Naar aanleiding van een adres van de polder Geestmer- ambacht met verzoek om subsidie voor onderhoud van twee molens, één te Broek op Langendijk en één te Sint- Pancras werd in principe goedgunstig beschikt. De financiële opzet van tien jaar luidde: voor de provincie 40 der kosten, de gemeenten Langedijk en Sint Pancras ieder 20 en de polder Geestmerambacht zelf ook 20 De heer Duif vroeg nog inlichtingen over de betrekking van de heer Rus sis gemeenteopzichter, waartoe in de vo rige raadsvei gadering besloten werd. De voorzitter antwoordde dat de be noeming voor een jaar geldt op ar beidscontract, met wederzijds een op. zegtermijn van drie maanden. Verder werden nog enkele subsidies toege kend namelijk aan het consultatiebu reau voor zuigelingenzorg: I 195.te verdelen naar verhouding van het aan tal babies daar de zittingen samen met Koedijk plaats vinden. Het kraamcen- trum van het Witte Kruis krijgt ver- der f 1.50 subsidie per verzorging en het Christelijk Lyceum te Alkmaar voor twee leerlingen f 200.Op een adres van de Bond voor mobilisatie invaliden te Drachten werd tenslotte afwijzend beschikt. Geboren: Nicolaas G., z. van G. Otten en E. J. Veeninga. Bartho- lompus M., z. van J. C. Blank ndaal en A. van Duin. Wilhelmina C., d. van P. C. Pie en J. de Groot. Alida M., d. van L. Hof en M. de Croot. Overleden: Roy E. Bergansiu-, z. van J. J. M. Bergansius en T. Mink. 2 jaar. Jan van Langen, wedr. van A. P^rtegies, 77 jaar. Simon P. Mosch, echtgenoot van A. Borst, 27 jaar. WARMENHUIZEN, 13 Juli. 19.300 Schotse muizen 11.9013.80; grove 11.8012.10; drielingen 7.8012.40; 1.800 doré 16—16.10; grove doré 12.30; drie lingen 10.40. In Juni zijn de volgende nieuwe tele foonaansluitingen tot stand gekomen: ALKMAAR 4215 Ackermann, F. W., Slager en Vee handelaar, Friezenweg 90, Oudorp (b.g.g. tfnr 2677). 5371 Adema, Tj. N., Journalist, Kenne- merstraatweg 183. 4972 Borst, J. P. M-, Vert, der Ned. Oxo Mij. N.V., Rotterdam, Kennemer- straatweg H 84. 2515 Dierenbescherming, C. Verwer, In specteur, Zaagmolenstraat 36. 3621 Giessen, J. v. d., Automobielbedrijf, Keizerstraat 6. 5080 Hol, F. J., Paedagogisch Advies bureau, Corfstraat 12. 5515 Hulskamp, P., Zuivelgereedschap- pen, Laat 16 (8-12.30 en 14-18). '3397 Kee, P., Organist Grote Kerk, leraar piano, orgel, muziek-theorie, Kennemerstraatweg 132. 5816 Klopper, C., Comansstraat 30. 5383 -Koster,. C., -Reekerstraat 15. 5467 Kroon's Slagerij, Spieghelstraat 5. 3372 Lakerveld de Heus, A. J. van, Mau» ritskade 27. 3048 Naessens, W. E., kinderarts, v. Hou tenkade 8. 5875 Offeren, A. van, Vertegenwoordiger, Houtweg 26. 5991 Olsthoorn, G. P., Jan van Galen straat 3. 2455 Piet, K., hotelhouder, Talmastr. 4. 2786 Pijper, W., seer. L.T.T., Jb. van Heemskerkstraat 1. 4823 Ruiter, Th., Vertegenwoordiger, Oudorperdijk 16. 4030 Scholte's Beklederij, C., Nieuwlan- dersingei 71. 2016 Sietsma, J., Bergense houthandel, timmerman en aannemer, Berger- weg 143, Bergen. 4880 Varta-dienst, Accu-service station, Brillesteeg 3 (bgg tfnr 3783). 2312 Wiedijk, Fr. M., Reclame- en eta lage-verzorging, Verdronkenoord 7. 4681 Wit Gele Kruis Oudorp, Wijkzus ter, Munnikenweg 59, Oudorp. 1750 Witte Kruis, Het, Onderafdeling Wijkverpleging Zr G. A. Idema, Wilhelminalaan 19. 5148 Worms, H., Voormeer 34. 5775 Zijp, P., Spieghelstraat 7. BERGEN 2997 Bossaert, M., Schilder, Prinsessen- laan 2i EGMOND 533 Bras, P., Veehouder, Hoeverweg 492, Egmond aan de Hoef. SCHOORL 334 Radecker, J. Beeldhouwer, Ach terweg 15, Groet. COMMIGE MENSEN kennen een bijna magische werking aan pa pier toe. Als iets maar cip papier staat dan is dat onwrikbaar ge worden. Staat iets niet op papier, dan is het waardeloos. Het één is evenmin juist als het ander. Lezer bijvoorbeeld, kan nooit ontkomen aan de alimentatie-plicht t.o.v. zijn kind. Zelfs al heeft de gewezen echtgenote ,op papier" gezet dat het niet hoeft. Als deze echtgenote op enig moment steun vraagt o.i.d., dan zal men ondanks dit gewichti ge en gezegelde papier lezer voor de alimentatie aanspreken. Overi gens zijn mondelinge overeen komsten even rechtsgeldig als schriftelijke. Het is alleen moeilijk om ze te bewijzen als een van de partijen trouweloos is. IS HET HUIS nadrukkelijk ge- huurd met jalouzieën dan dient eigenaar te zorgen dat deze er zijn of blijven. Indien de eigenaar wei gert de jalouzieën te doen her plaatsen, dan kunt u zich wenden tot de huuradviescommissie om huurverlaging, of tot de kanton rechter met het verzoek of hij de eigenaar wil dwingen, tot herplaat sing over te gaan. EEN JONGEMAN werkt in Den Haag en nu wil zijn moeder we ten of ze, want de jongen is kost winner, bij hem in de Residentie wonen mag. Dit is op zichzelf, in gevallen als dit, niet onmogelijk. Ze zai echter de veilige weg be wandelen, als ze zich even met de gemeente Den Haag over deze kwestie verstaat. MENTOR VROEG aan lezers en lezeressen vertrouwelijke in lichtingen over hun gunstige (of ongunstige) ervaringen met huwe lijksbureaux. Vooral van de zijde van die bureaux kreeg hij veel toegezonden. Hetgeen begrijpelijk is. Maar hij geeft toch de voorkeur aan ervaringen van hun cliënten. CEN LEZER wil hierover graag 1 iets weten. Nu is dit een gevaar lijk terrein, waarover wij dan ook geen mening zullen neerschrijven. Alleen enkele zakelijke gegevens. Michel de Nostre-Dame was een Frcns arts en astroloog die leefde van 1503 tot 1566. In 1555 schreef hij zijn Centuries, profetieën in verzen, die in astrologische krin gen tot cp heden groot aanzien ge nieten, rmdat veel van deze voor spellingen zouden zijn uitgekomen. CEN ANDERE LEZER heeft wel eens gehoord of gelezen dat een zaak door de Rechter „niet-ontvan- kelijk" werd verklaard. Wat is dat precies, vraagt hij. Als een zaak niet-ontvankelijk wordt verklaard, dan spreekt de Rechter daarmee uit, dat de juridische basis in deze vorm niet deugt, zodat een andere dagvEardmg moet worden opge steld. Als de eiser bijvoorbeeld niet bevoegd is, het niet tijdig deed of niet in de juiste vorm of de zaak niet bij de juiste instantie indiende, kan een zaak „niet-ontvankelijk" worden verklaard. JJEZE MOETEN ook worden be- taald, als er door een vereniging een besloten bijeenkomst wordt ge houden. Volgens de auteurswet, is een bijeenkomst niet meer beslo ten als deze van een vereniging uitgaat. Men zal dus verstandig doen, wanneer men zich verstaat met de B.U.M.A. te Amsterdam TEGENOVER de tweede moeder bestaat geen alimentatie of on derhoudsplicht. Daar vloeit dus ook uit voort, dat de (stief-)kinde- ren niet aansprakelijk kunnen wor den gesteld voor de kosten van be grafenis of eventuele schulden. Tenzij per testament die stief-kin- deren als erfgenaam werden aange wezen. Want men erft in dat geval ook de schulden, wanneer men de nalatenschap niet verwerpt. ALS WIJ ZO regelmatig brieven ontvangen, denken wij ook wel eens over die brieven na. Speciaal, bedoelen wij (want over iedere brief denken wij natuurlijk) over de achtergrond. Als er dan twee brieven komen over één zaak, hele maal onafhankelijk van elkaar is er zeker reden voor. Wonderlijk, dat mensen over een heg en een boom, zo ver van elkaar kunnen afraken, ondanks hun naast-elkaar wonen. Daar was een brief van meneer Ke tel over de heg, die zijn erf af scheidt van dat des heren Pot. Er was ook een brief van de heer Pot over diezelfde heg, van de andere kant gezien. Ze beschuldigen elkaar van allerlei plannen inzake die heg. Wij dachten toen aan die historische Bocheljoen. Je hebt ook van die blauwe tegeltjes over die geschie denis. De heren Pot en Ketel moes ten zo'n tegeltje kopen. Die Bochel joen vergat dat hij een enorme bochel had en liep deswege grimas sen te maken achter een meneer met een bochel. Meneer Pot zegt dat Ketel zwart is en Ketel beweert het ook, maar net andersom. Daar om hebben beiden een wat zwarte lever en loopt hen de gal over. Het gekke is, dat beiden zulke beste kerels zijn. Kijk, dachten wij (en de geschiedenis van de splinter en de balk leefde voor ons) wanneer nu meneer Pot eens over eigen fouten schreef en meneer Ketel ook, dan waren we er. Maar in ernst: is het niet dwaas dat wij als Christenen de grootste ruzie maken over een heg, een boom of een struik en dat we het daar nog niet over eens kunnen worden? AM DIT WEER goed te maken: enkele lezers zitten met moei lijkheden. Wie weet er (geoorloof de) raad op? De een heeft onder zijn huis bar veel padden. Hoe raakt hij die kwijt? Een ander heeft op zolder en tussen plafond vleer muizen. Wat te doen? UET IS ALTIJD dringend gewenst om met verder onbekende bui tenlandse relaties voorzichtig te zijn! Hiervan zijn de nodige voor beelden aan te voeren. Een jonge dame ontmoette een Engels echt paar tijdens een vacantie in Neder land. Later bleef er briefwisseling, gevolg (er was een jaar voorbij ge gaan) een verzoek om eens over te komen. In dit geval was de vader zo voorzichtig om eerst even te in formeren. Toen bleek dat dit echt paar sinds de vorige zomer geschei den leefde. De brieven kwamen van mijnheer, die echter nooit vergat de groeten van „mevrouw" te doen. De uitnodiging kwam van meneer. Een ONZE lezers kunnen kos teloos antwoord krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning'kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. U schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. arts liet zijn meisjes in een tijdelijke betrekking naar Parijs gaan. Het leek zo goed dat hij niet informeer de. Tot uit de brieven van de meis jes bleek dat er een en ander niet in orde was. Meisjes moeten nooit zonder informatie gaan werken in, of invitaties aannemen naar het bui tenland, al lijkt het ook nog zo goed. Bij het Maatschappelijk In formatie- en Adviesbureau in het Centraal-station te Amsterdam, kan men alle inlichtingen en medewer king krijgen. UET IS INDERDAAD mogelijk, nu u de grond in eigendom kreeg de pacht te doen beëindigen, nu u deze grond zelf in gebruik wil ne men. U kunt zich voor volledige in lichtingen in deze wenden tot de Grondkamer, die in Haarlem ge vestigd is. JA, HOE U HET nu moet aanleg- gen om te bereiken, dat uw zoon niet meer omgaat mep die vriend, die zoveel ongewenste invloed op hem heeft, is zo maar niet te zeg gen. Vergeet niet, dat dit toch ook wijst op karakter-slapheid van uw zoon, zodat hij zeker mee schuldig is aan minder behoorlijke dingen. Als u echter tegen die vriendschap rechtstreeks ingaat .bereikt u mis schien het tegendeel van wat u wilt. U zou in overweging kunnen nemen het thuis zo gezellig te ma ken, dat hij een duidelijk verschil ziet tussen uw gezin en dat van zijn vriend. En verder, zonder op zettelijk te zijn, zijn belangstelling wekken voor liefhebberijen die veel tijd eisen, zodat er voor de vriend weinig of geen tiid over blijft. MENTOR. Landbouwer gewond doordal paard op hol sloeg Zaterdag heeft de landbouwer, J, Baltus, wonende aan de Alkmaarder- straatweg, ernstig letsel bekomen, toen op de hoek BredewegNuhout van der Veenstraat het voor zijn wa gen gespannen paard op hol sloeg. De heer Baltus werd daarbij over de straat gesleurd en bekwam ernstige verwondingen aan het hoofd, o.m. een gebroken neusbeen en een kaakfrac- tuur. Op medisch advies is de land bouwer overgebracht naar het St. Eli- sabeth-ziekenhuis te Alkmaar. Zijn toestand is thans vrij gunstig en zon der levensgevaar. Zomerprogramma met concert geopend Zaterdagavond heeft het fanfarecorps St. Aloysius met een concert op de Brink het Zomerprogramma van de VVV geopend. De Brink is echter nog niet gereed, zodat men het dit seizoen nog zonder muziektent moest doen. Het was dan ook onder enigszins pro. visorische omstandigheden dat dit con cert plaats vond. Het is er echter niet minder om geslaagd en ook aan belang, stelling ontbrak het niet. Het fanfarecorps St. Aloysius, dat de. ze avond voor de eerste maal onder lei ding van de heer L. H. F. Leistikow concerteerde, heeft het programma we gens het ontbreken van verlichting moeten bekorten maar niettemin viel er veel goeds le beluisteren. Namens de VVV en het aanwezig pu bliek dankte de heer J. A. Ivangean, dirigent en leden voor de genotvolle muziekavond. Met pittige marsen door fanfare en tamboers maakte St. Aloysius na afloop nog een korte rondgang door de gemeente. Cabaretavond in het kamp Duizenden kampeerders hebben Za terdagavond in het openluchttheater van het tentenkamp genoten van een uitstekend cabaretprogramma, dat ver zorgd werd door een gezelschap be staande uit employe's van Amsterdam se bankinstellingen. De ontspannings commissie van de kampeervereniging, bestaande uit de heren Brouwer, Hos en Verwindt Jr., had met dat al een goede keuze gemaakt. Het programma van zang. pianomuziek, schetsen en balletdansen heeft uitstekend voldaan. Bovendien was Pluvius zo vriendelijk tot kwart voor elf te wachten vooral eer hij het kampeerterrein overgoot. Zaterdag 25 Juli vindt voor de kin deren uit het kamp een kinderfeest plaats, bestaande uit een schatgraven) aan het strand, een vossenjacht en een voorstelling door het gezelschap van Carla Flink. Tevens vindt 's avonds een voetbalwedstrijd plaats tussen het kampelftal en een combinatie uit de Heemskerkse derde klasser ADO. De slotavond is op 3 Augustus. Oudermiddag van RK Fröbel school De kinderen van de R.K. Fröbelschool te Bakkum hebben Zondagmiddag on- der leiding van mejuffrouw Bosma in Hotel Borst voor de ouders een aardig orogramma van toneelstukjes, dansjes en zang uitgevoerd. Toen bij de opening de heer N. Veldt namens het R.K. schoolbestuur de aanwezigen welkom heette en de y dames dank bracht voor de uitstekende).M leiding in het biina afgelopen leerjaar was de grote zaal geheel bezet. Het was werkelijk verrassend ws I deze middag de kleutertjes van vier t' I viif jaar onder leiding van mej. Bosui I ten tonele brachten- Met pianobegeleiding van de leidster I werd er gezonden en werden zelfs aar- Li l-allptdansies uitgevoerd. Ook in d- jj toneelstukjes zoals Roodkapje aardig geacteerd. F'ecfromotor verduisterd Tegen onze inwoner M. werd doof de Dolitie nrores-verbaal ongemaakt l wegens verduistering van een electro motor, alsmede van onderdelen van een schuur- en schaafbank, welke "U 1 in bruikleen had en gedeelteliik door hem te gelde werden pemaakt. Een gedeelte der gereedschappen k°n worden achterhaald. Op de tuin van de heer S. aan se Oudendijk is Zaterdagmorgen heel te doen geweest over een akker ^Ta- appelen. De Plantenziektekundige diens had enige mannen gezonden om de op s bewuste akker staande aardappelen rooien, aangezien hier sprake zou z'i van overtreding van de wet op de aa™,' appelmoeheid, welke voorschrijft niet ieder jaar opnieuw aardappelen on hetzelfde land mogen worden geteeld Tuinder S. wenste de rooiers niet op zijn tuin toe te laten op grond van zij' bewering, dat de dienst zich vergi doordat er in geen twee jaar aa™a?F. len op het bewuste stuk grond haao gestaan. De politie werd ontboden deze heeft de gemoederen wat wei te sussen. Overeengekomen werd de dienst eerst nog een grondig onai zoek naar de beweringen van de n S. zal instellen. Derhalve gineen aardappelrooiers onverrichterzake waarts. Directie: J. BIJLSMA en C, Hoofdredacte H. M. KOEMA Redactie: Achterdam 18, T ADVERTENTI1 en ABONNEMEN' Voordam 11 - Ti Postgiro 1872 De Pyreneeën hebben dag dat de Tour-kara' harde klappen uitgedeej werd door een val in d de Bol de Souleur uitj een ribbreuk en een v zijn achterhoofd verdwi favoriet uit deze jubile Frankrijk^ De Fransn stortte, bij de afdaling - Aubisque, ongeveer op waar Wim van Est twe als door een wonder aa snapte, in een ravijn en kig slechts met enkele naar een hospitaal word De onbekende Spanjaa heeft de etappe van Pau gewonnen en 0D wej ze wijze Hij arriveerde m voorsprong op vermaan Robic en Astrua en tot zing en bewondering h; de bestijging van de Ai ter klimmer getoond da wagtmans was met plaats en een achterstan' drie minuten op Robic derlander. Hij handhaaf tweede plaats in het al ment, waarin Schaer de flairen succes verd kwam als negentiende nen, die voortreffelijk i 25e, Suykerbuvk als 28 31e. Roks 35e. Gerrit V Adri Voorting als 58e. en Gerrit Voorting tuir algemeen klassement de plaatsen, doch de las Nederlanders wisten hu verbeteren. (Zie vervol VOLGENS de New ïc president Syngman Rhe Korea verstrekkende coi UET weer, dat giste kelijk slechter wc dag, heeft tijdens buï- een herfstachtig ka- Vrij krachtige West stroom, voert koele lucht van de oceaan, binnen, waarin ook kernen. Langs de I weer bij deze situat- voor de badgasten, te platteland de boere droge periode uitzie oogst. Een belangrijke ve op korte termijn ec verwachten. Ons land lopig nog in de fc( lucht liggen, waarin r perioden ook buienstc de Noordzee oyer on ken. De temperatuur tussen de 15 en 17 schommelt, is voor i veel te laag. Verwachting tot m AANHOUDEND Wisselend bewolkt buien. Matige, tijdelij! tige, Zuid-Westelijke houdend koel. WOENSDAG: Zon op '9.54. Maan op: 9 29 r

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8