Grote reeks diefstallen voor de Alkmaarse rechtbank Het stadhuis in een feestgewaad 1 OUD-B ve Jimmy Brown en de Oranjehemden Bedrijf ssporten Vrijdag beginnen in de Grote Kerk de kaasconcerten «s LAATSTI NIEUWS Daders maakten gebruik van de telefoon-truc Purmerend werd hun Waterloo NÏEUW HOOFD VAN Lezers spreken! Auto met groente in de Hoornse vaart Alkmaarse auto ramt huis in Zaandam Zweedse gasten officieel in de raadzaal ontvangen V Aanwinsten Leeszaal Disciplina Rij Gelden van ovi onjuist best Noordelijk offen tot staan gebra- Bi Zaak met vier-en-vijftig getuigen RIJKSWATERSTAAT De Wild en Lastina Bogs werden kampioen De raad ruimt op AGENDA: Gast-organisten op Dinsdagavond Bij Koedijk gevonden lijk geïdentificeerd J' BURGERLIJKE STAND Heiloo BROMFIETSER SLOEG OVER DE KOP Oudorp Eg mond aan Z Nationale zee\ zwemwedstrijd Christie is opgehartt WOENSDAG 15 JULI 1953 (Van een onzer redacteuren) VOOR DE ALKMAARSE ARRONDISSEMENTSRECHTBANK is gisteren de behandeling begonnen van een zaak tegen twee Amsterdam mers, die op geraffineerde wijze een respectabele serie diefstallen zouden hebben gepleegd, voor een groot gedeelte met behulp van de zgn. telefoon-truc. De mannen zouden in tal van steden hun slag hebben geslagen: In Leeuwarden, Tilburg, Maastricht, Purmerend, Dordrecht, Roermond en Zwolle. In Purmerend tenslotte kreeg men argwaan, er volgde een onderzoek naar de gedragingen van het tweetal en zo konden zij in Dordrecht worden gearresteerd. De behandeling van deze zaak, waarvoor vierenvijftig getuigen zijn opgeroepen, wordt heden voortgezet. HE beide verdachten, de negen en vijfti,jarige P. de J. en de acht en veertigjarige C. J. van der H„ ontkenden gisteren hardnekkig iets met de gepleegde diefstallen te ma ken te hebben. Zij ontkenden zelfs op de bewuste d. a de steden, waar de diefstallen waren gepleegd, met een bezoek te hebben vereerd, hoe wel tal van getuigen pertinent ver klaarden, hen te hebben gezien. Slechts gaven de verdachten toe op 9 Juli 1952 in Tilburg te zijn ge weest, toen daar een greep werd ge daan in de kas van een transport bedrijf. De verdachten verklaarden die dag Tilburg te hebben bezocht om een hoeveelheid vals geld, o.a. Amerikaanse dollars, waarin zij han- Ingenieur W. M. van Haersma Bu- ma, hoofdingenieur van de Rijkswa terstaat in het arrondisement Alrm- "lo, die de plaats zal innemen van wijlen ir J. D. ten Brink, eertijds verbonden aan de Rijkswaterstaat te Alkmaar, zal op 1 September zijn nieuwe functie in onze stad aan vaarden. De heer Haersma Buma werd op 4 October 1908 geboren. Hij doorliep het gymnasium en daarna de technische hogeschool te Delft, waar hij weg- en waterbouw studeer de. In 1936 kwam hij bij de Rijks waterstaat in Den Haag, vanwaar hij in 1939 overgeplaatst werd naar Zwolle. Vanaf 1947 was Almelo zijn standplaats. De heer Haersma Buma heeft naam gemaakt bij de uitvoe ring van het nieuwe kanaal waar door Almelo thans vanaf de grote rivieren te bereiken is en dat on langs officieel werd geopend. Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Een verkeerde indruk Geachte Redactie. Uit Uwe nabeschouwing „Uit de Alk maarse Raad" van Maandag 13 Juli heb ik kennis genomen, dat het voorstel Knuistingh Neven betreffende vacantie- toeslag voor de werkers in de werk voorziening door geen enkel raadslid zelfs niet door zijn fractiegenoot zou zijn ondersteund. Een ieder kan weten dat elk voor stel in de raad door minstens drie raads leden moet worden ondersteund wil een dergelijk voorstel in bespreking en in stemming worden gebracht. Het liet zich direct aanzien dat geen enkel raadslid, van welke partij dan ook, het voorstel Knuistingh Neven zou ondersteunen, waardoor voor mij de practische zin ontbrak mijn in stemming te betuigen. Het mag als bekend worden veron dersteld dat de C.P.N. als leidend be ginsel heeft het Democratisch-centra- lisme en verre staat van elk persona listisch streven. Het was dezelfde practische zin welke mij het voorstel mevrouw Kos ter, tegen de wethouder Coerts, deed ondersteunen. Daardoor kon zeer waar schijnlijk haar voorstel voor een nieuw onderzoek voor een crèche worden gered. Het spijt mij zeer dat U tot deze verkeerde conclusie bent gekomen en ik stelde er prijs op dit nader te ver klaren, teneinde de verkeerde indruk, dat ik tegen het voorstel Knuistingh Neven zou zijn geweest weg te nemen. C. Torenvlied. del dreven, in ontvangst te nemen. In Tilburg was gebruik gemaakt van de telefoon-truc. De boekhouder van een transportbedrijf werd aan een telefoon geroepen, welke zich twee huizen verder bevind, omdat, zo zei degene, die hem opbelde, „het ntinmfi- van het bedrijf steeds in gesprek was". De telefonist zette daarop een uitvoerige boom op over het vervoer van een aantal brom fietsen, een langdurig gesprek, dat op niets uitliep. Terwijl de boek houder aldus uit zijn kantoor was weggelokt, sloeg de handlanger van de telefonist zijn slag. Hij brak de lade van het bureau van de boek houder open en nam uit het open staande geldkistje, in deze lade, waarin zich zestienhonderd gulden bevond, het grootste gedeelte van het geld mee. Verschillende getuigen verklaarden het terechtstaande twee tal in de onmiddellijke nabijheid van het transportbedrijf te hebben ezien. Eenzelfde voorval speelde zich op 17 September 1952 af te Maastricht, waar in een fruitwinkel dertienhon derd gulden uit een geldkistje werd gestolen, nadat de eigenares door een telefoontje bij de buren was weggelokt. Tevoren had een man in de winkel vijf sinaasappelen ge kocht. Volgens getuigenverklaringen was deze man verdachte Van der H. geweest. In Leeuwarden werd op 15 Aug. 1952 uit het dressoir in de woon kamer van een bakkerswinkel een geldkistje met vijftienhonderd gul den gestolen. Een dergelijk kistje werd later bij verdach'e De J. terug gevonden. Deze hield vol, dat het zijn eigendom was, doch de bakker en zijn echtgenote verklaarden het kistje als het hunne te herkennen. De Leeuwardense grossier D. de J„ die als getuige was opgeroepen, ver klaarde verdachte De J. te herken nen als de man, die hem en leden van zijn personeel buiten ballpoint- pennen had aangeboden, terwijl in middels uit een jasje in het portaal van zijn pakhuis een portefeuille Dinsdagmorgen omstreeks 10 uur be vond de heer Commandeur, groente handelaar te Sint Pancras, zich bij een zijner klanten aan de Halvemaansbrug te Oudorp. De met groente beladen auto stond op de weg bij de brug. Ofschoon de remmen waren aangezet is de auto in beweging gekomen en in de Hoornse vaart gereden, juist langs de heer Hoed uit Alkmaar, die daar zat te vissen. De auto verdween geheel onder water en lag midden in de Hoorn se vaart, in diep water. Het op het droge brengen van de beladen wagen leverde dan ook grote moeilijkheden op. Twee mannen van de waterpolitie die juist met hun boot passeerden, verleenden hierbij zeer goede diensten. Na verschillende pogingen slaagden zij er in een haak aan de auto te beves tigen, waarna deze door een kraanwa gen van de Fa. Met naar de wal kon worden getrokken en vervolgens op het droge kon worden gebracht. Een en ander had grote belangstelling van het talrijke publiek. Voor de heer Com mandeur betekent dit geval een grote schadepost. Een aanzienlijke hoeveel heid groente en fruit is verloren ge gaan. met ongeveer vijfenzeventig gulden was verdwei en. Op September verdween een tas met geld uit een fruithandel te Leeuwarden, toen de eigenaar door een opstootje naar buiten was ge lokt. Getuigen herkenden verdachte De J. als de man, die verscheidene malen in de winkel was geweest om een briefje van honderd gulden te wisselen en wisselgeld uit de be wuste tas had ontvangen. In Purmerend tenslotte was twee maal de telefoon-truc toegepast, doch deze had slechts eenmaal succes ge had. De manufacturer H. werd op 14 October 1952 opgebeld door iemand, die hem vroeg de fietsen handelaar E. aan de telefoon te roe pen. Toen deze aan het toestel kwam, volgde een uitermate vaag gesprek en inmiddels werd uit de huiskamer van E. een bedrag van f 1755 gestolen. Ook de boterhande- iaar B. werd aan de telefoon geroe pen bij de melkhandelaar G„ doch er bleef iemand in zijn pakhuis ach ter, zodat de handlanger van de telefonist niet kwam opdagen. Ge tuige A. D. uit Purmerend wees verdachte Van der H. aan als de man, die hem had gevraagd van zijn telefoon te mogen gebruik maken en een langdurig, locaal gesprek had gevoerd. Vandaag zullen dergelijke diefstal len in Dordrecht, Roermond en Zwolle worden behandeld, waarna de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, zijn requisitoir zal hou den. De eerste kampioenen in de bedrijfs- sportcompetities zijn bekend. In de hand balcompetitie speelden De Wild en SVG, die beide kampioenskansen hadden, tegen elkaar. Met de rust stonden de dames van De Wild met 3I voor. Na de thee werd het 3—2, maar later bleek dat SVG niet meer tot doelpunten zou komen. De eind stand werd 7—2, waarmede De Wild zich kampioen kon noemen van afdeling B. Na afloop van de wedstrijd was het de heer C. Neef, voorzitter van bedrijfshand- bal, die als eerste de dames een kam- pioensprijs in het vooruitzicht kon stellen. De heer Meijer van de fa. De Wild bood de dames anjers aan in de Alk maarse kleuren. De Wild zal nu nog tegen' de kampioen van afd. A moeten strijden om het algemeen kampioenschap van Alkmaar. De Alkmaarsche Courant heeft Lastina- boys het kampioenschap van de afdeling C bezorgd door van Ringers II te winnen. In de vooravond won Lastinaboys van APSV met 4—1. Direct daarna speelde" het elftal van de Alkmaarsche Courant een wedstrijd tegen Ringers II. Won Alk maarsche Courant de wedstrijd dan was Lastinaboys kampioen. Vóór de rust wis ten de krantenmensen een keer te doel punten. Na de rust stelde Ringers zelf de overwinning voor de Alkmaarsche Cou rant zeker, door in eigen doel te schieten. Lastinaboys was hierdoor de eerste kam pioen in de bedrijfsvoetbalcompetitie. Het programma ziet er als volgt uit: Afdeling A: 20 Juli Reiniging—Black- boys en PostiljonPovay 1; 22 Juli BBC Lichtbedrijven; 24 Juli Blackboys— SOVA. Afdeling B: 21 Juli KromHulskamp boys en Melkboeren—'t Hooge Huys. Afdeling C: 23 Juli APSV 3—Noten krakers. Beker(winnaars)ronde: Afdeling C: 20 Juli NotenkrakersLastinaboys. Beker(verlièzers)ronde: Afdeling A: 23 Juli CentraPovay 1. Afdeling C: 24 Juli Ringers 2—Kofa- boys. Op de laatste vergadering van de „oude" raad zullen vele belangrijke voorstellen aan de orde komen, welke tot nu toe nog niet in behandeling kon den worden genomen of waarvan de be slissing werd verdaagd. Aan de raads leden is dan ook medegedeeld dat zij er rekening mee moeten houden, dat de vergadering niet tot Donderdag 20 Augustus zal worden beperkt maar dat de besprekingen naar alle waarschijn lijkheid ook de daarop volgende Vrijdag in beslag zullen nemen. DOCTORAAL GENEESKUNDE Aan de Gem. Universiteit van Am sterdam slaagde voor het doctoraal examen Geneeskunde onze stadge noot J. N. Schaap. WOENSDAG CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 u.: S.O.S., held in nood (14 jr.) - REX THEATER, 2.30 en 8 u.: Alina, de be geerde vrouw (18 jr.) - VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 u.: De familie van mijn vrouw (18 jr.) - HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 u.: Eén nacht Koningin (a.l.) Stadhuis, 8 uur: Vergadering „Volks huisvesting". BERGEN: Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: „Sterren stralen overal" (a.l.). DONDERDAG CINEMA AMERICAIN, 8 u.: S.O.S. held in nood (14 jr.) REX THEA TER, 2.30 en 8 u.: Alina, de begeerde vrouw (18 jr.) - VICTORIA THEATER, 8 u.: De familie van mijn vrouw (18 jr.) - HARMONIE THEATER, 8 uur: Eén nacht Koningin (a.l.) BERGEN: Rustende Jager, 8.30 u.: Papa Boem (a.l.) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend Apo theek „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 6.24 18.46 Donderdag 6.46 19.26 TE CAMPERDUIN hoog laag Woensdag 6.29 18.51 0.29 12.51 Donderdag 7.01 19.31 1.01 13.31 Als Vrijdag de speciale Kaasexpresse gaat rijden zal in de Grote kerk het eerste kaasconcert van dit seizoen wor den gegeven, dat tevens het begin van een hele serie van deze Vrijdagse con certen zal zijn. Enige jaren geleden heeft men het initiatief tot deze orgel concerten genomen en het succes daar van is steeds stijgende geweest. De concerten worden verzorgd door de organist Piet Kee, die van 11.15 tot 11.45 en van 12-15 tot 12.45 het grote or gel en het koororgel zal bespelen. Het programma bevat de meest bekende werken uit de orgellitteratuur. Deze half-uur concerten heeft men opzette lijk populair gehouden opdat de melo dieën de kaasmarkt-bezoekers gemakke lijk zullen aanspreken. De juistheid van deze opvatting is in het verleden reeds Loco-burgemeester Van Slin gerland tot de Zweedse athle- ten die een iveek in Alkmaar zullen verblijven „Zweden en Nederland hebben gemeen het streven naar hygiëne en licha melijke opvoeding". bewezen. Voorlopig zijn er vijf concer ten voor de komende vijf Vrijdagen ge dacht. Op het eerste concert speelt Piet Kee o.a. het geliefde „Wachet auf, Ruft uns die Stimmë van Bach. Dinsdag 21 Juli zal een begin worden gemaakt met de Dinsdagavondconcerten. Piet Kee en zijn vrouw Freya Kee-Lemaire (mezzo- sporaan) zullen het eerste concert ver. zorgen. Voor de andere Dinsdagen zijn uitgenodigd Cor Kee. James Dalton, or- ganist van de Worcester College Ch,. nel te Oxford. Victor Hens, organist te Antwerpen en Piet van Amstel, or ganist van de Oude Kerk te Delft. Gisteravond heeft een chauffeur van een expeditiebedrijf uit Alkmaar in Zaandam een huis en een schuur ge ramd. toen hij bij het passeren van een auto op de Oostzijde plotseling voor een tegenligger moest remmen en de macht over het stuur verloor. De wagen botste tegen het huis en reed daarna een schuur in elkaar. De gevel van de woning werd ontzet. De auto is zwaar beschadigd. Maandagmorgen ontdekte de Am sterdamse musicus Vrolijk, die aan het hengelen was bij de Koedijker vlot brug het lijk van een man tussen het net. Het stoffelijk overschot, dat wen overgebracht naar de algemene be graafplaats te Bergen, bleek na iden tificatie dat te zijn van de 64-jarige i heer J. Kunst, geboren in Den Helder, laatste verblijfplaats Beverwijk. De gemeentearts H. W. J. M. Poot te Ber gen verrichtte de schouw. De man was vermoedelijk door een hartverlamming getroffen en voorover te water geraak, j GESLAAGD VOOR WIJK VERPLEEGSTER Onze plaatsgenoten de gezusten Post en mej. W. A. van Zwanenburg te Oudorp slaagden een dezer dage: bij de te Amsterdam gehouden es. mens voor wijkverpleegster. gr DUBBELE DEUREN boven aan het bordes van het Stadhuis stonden gisteravond wijd open en de lantaarns boven., de. onverstoor bare leeuwen op de balustrade, straalden een helder wit licht uit. Als het stadhuis 's avonds in feestgewaad steekt kan men er zeker van zijn dat er iets bijzonders staat te gebeuren en dat was ook gisteren het geval. De loco-burgemeester van Alkmaar, de heer G. van Slingerland, gesecondeerd door zijn wethouders en enkele gemeenteraadsleden, hadden zich in de raadzaal verzameld om daar de Zweedse athleten, die deze week de gasten zijn van de athletiekverenigingen AVA en Olympus, officieel te ontvangen. GASTEN WAREN VERRAST IN ZIJN toespraak zei de heer Van Slingerland onder meer, dat het hem zeer verheugde, dat de Alkmaarse athletiekverenigingen het initiatief hadden genomen tot een dergelijke sportuitwisseling met een Zweedse athletiekvereniging, juist omdat Zwe den en Nederland het streven naar hygiëne en lichamelijke opvoeding met elkaar gemeen hebben. Spreker sprak de wens uit, dat de Zweedse athleten genoeglijke dagen in Alkmaar zouden beleven die de vriendschapsbanden met Zweden, welke door de Roode Kruis hulp in 1945 en de steun bij de over stromingsramp waren gelegd, zouden worden verstevigd. Met nietszeggende blikken stonden de Zweden na deze toespraak rond te kijken. Zij begrepen dat er vriendelijke woorden tot hen waren gezegd, hetgeen bij officiële ontvangsten overigens te doen gebrui kelijk is, maar de strekking was hun uiteraard ontgaan. Mejuffrouw Hiller- ström, administratrice van de WV, trad andermaal als reddende engel op. Nadat zij de toespraak van de loco burgemeester had vertaald was er meer begrip bij de gasten die bij monde van hun leider hartelijk dank brachten voor de verrassende ontvangst in Alk maar. „Dat Zweden, toen Nederland in nood verkeerde, hulp had verleend was een erezaak en dat behoefde geen aan- 35. De wedstrijd van De Biggers te. gen de Grasvinken was een voetbaleve nement, dat reeds onder gewone om standigheden heel veel toeschouwers zou hebben aangelokt, maar nu overal bekend was geworden, dat De Biggers hun geroutineerde middenvoor Dries Drabbeldruif door een volslagen nieu weling hadden vervangen, nu liep het gewoon storm! Drie dagen tevoren wa ren zowel de zit-tribune als de staan- tribune reeds totaal uitverkocht. Het was vooral Dries Drabbeldruif die dit tandenknersend aanschouwde. In zijn sigarenmagazijn Koning Voetbal ver kocht hij in voorverkoop altijd honder den plaatsen, maar nu stonden de men sen gewoon voor zijn winkel in de kou. Hij liet in de winkel wel niets merken, deed alsof hij er zelf ook aardigheid in had, maar toen hij 's avonds in de ach terkamer kwam, moest zijn arme vrouw het ontgelden en zijn kinderen kropen verschrikt achter een stoel weg, toen hun pappie zijn vrouw kenbaar maak te, dat de boerenkool naar petroleum smaakte en de worst naar groene zeep. „Dat ik mij deze behandeling door die Bikkebakker moet laten welgevallen", gromde Dries Drabbeldruif tenslotte. Hij smeet zijn vork en mes op de tafel, stond op en verliet zijn huis. „Ik moet eens een hartig woordje met Dirk Dreun praten", dacht hij. ,,'t Zou me verwonderen als ik die niet voor mijn karretje zou kunnen spannen, want Dirk lust Bouk Bikkebakker ook niet". leiding te zijn tot dankbaarheid. Wel licht zijn wij straks aan de beurt om geholpen te worden" aldus spreker. De voorzitters van Olympus en AVA, de heren Van Roon en Meyer, brachten dank aan het gemeentebestuur voor de bereidwilligheid waarmee men hun gasten in het stadhuis had willen ont vangen. De heer Meyer zag daarin een erkenning van de athletieksport in Alkmaar, een sport die in onze stad te lang op het tweede plan heeft ge staan. De voorzitter van AVA sprak de wens uit dat, als in de toekomst aan uitbreiding van het sportveldencom plex kon worden gedacht, het gemeen tebestuur zich zou willen herinneren, dat athleten een sintelbaan nodig heb ben en dat men dan ideële gedachten zou laten gelden vóór commercieële. Hoewel dat, bij deze gelegenheid, natuurlijk een zeer commerciële ge dachtegang van de heer Meyer was, kunnen wij ons zijn woorden zeer goed 133 B92v Brunton: Verborgen wijsheid. 269 R78 Royen, Van: Protestantse re traite. 500 R97.8 Rijsinge, Van: Tussen mens en nevelvlek. 510 S50 Schuh: De macht van het getal. 570.1 V60 Vink: Aquariumvissen. 770 D14 Dalsum, Van: Landschapsfotografie. 770 M68 Moer kerken, Van: Reportages in licht en scha duw. 799 H92.6 Hunter: Oerwoudjager. REISVERHALEN, GIDSEN 910.2 A21 Ages: Gids voor het Rijnland. Stz 910.2 Guide du peau Michelin; France. 910-2 P84 Presser: Hoe breng ik mijn vacantie door? 910.8 H69 Host: Wat de wereld mij toonde. 910.8 M75 MonninkMet fiets en tent naar de Oriënt. 914.1 G60 Gorter, De: Présentation de Ia Hollande. 914.1 M 55 Meulen, Van der en Reijs: Nederland vanuit de lucht. 915.1 Z16 Zandstra: Gelderland. 914.1 S23 Schaik, Van: Limburg. 914.4 032 Oorthuys en Brusse: Bonjour Paris, bonsoir Paris, au revoir Paris. 914.9 Z16a Zandstra: De Ardennen. 914.9 Z16 Zandstra: Luxemburg. 915 AIO Aafjes: Vorstin onder de landschappen. 915 M86 Müller: Sahib hail 917 S650 Sloen, Van der: De Canadezen en hun land. 918 P74 Pos: Zuid-Amerika, Brazilië, Ar gentinië, Chili. Geboren: Hilary A., z. van F. W. van der Kreek en H. Dekker. Winny A., d. van J. de Vries en A. Goed. Adrianus J. W., z. van A. J. W. de Boer en M. de Groot. Getrouwd: Jan Stoop en Aaltje M. Strijbis. Berend J. van het Veld en Erika Schüch. Jochem Haga en Maartje Pettersson. Pieter M. van Haneghem en Hermina Jongedijk. Theodorus de Kraker en Catharina Vos, Overleden: Maria H. Stet, 2 mnd. hegrijpen. In een stad als Alkmar heeft de atliletiek, de moeder der spor ten, alleen een kans als op gezet» tijden wedstrijden van nationaal tot- maat kunnen worden gehouden. 0» een grasbaan is dat bijna ondoenlijk omdat de athleten van naam er niet veel voor voelen op grasbanen te flat ten. Mogelijk dat het bezoek van de Zweden, dat Zondag met een inte réssante wedstrijd 'op het sportpSrt wordt besloten, een stap in de goeie richting zal zijn. Een bromfietsrijder die gisteravond om half tien over de Heerenweg uit ie richting van de Stationsweg kwam, verleende geen voorrang aan een mo torrijder, die uit de Laarmanstrael naderde. Door de hotsing die hierdoor ontstond sloeg de bromfietser over ie kop en kwam met een smak op lit- wegdek terecht, waarbij hij enige in- wendige kneuzingen opliep. Hij heef! zich onder behandeling van een art! moeten stellen. De bromfiets werd be schadigd. Dorpshuis voorziet in een behoefte Niet minder dan vier-en-twintig ver enigingsbesturen waren vertegenwoor digd op de vergadering die door vereniging het „Dorpshuis" werd p houden. De heer N. Majolée gat et overzicht van -het ontstaan van Dorpshuis, de grote medewerking i bij de verbouwing en Inrichting val alle zijden werd ondervonden en nar, verv-olgens de exploitatie van het I- bouw onder de loupe. Deze biedt «j gunstig beeld. Ongeveer vijf-en-tww verenigingen maakten reeds geWJ van het gebouw, waardoor het 1*1 staansrecht van de stichting tew' is. De heer Troostheide gaf een Wj zicht van de financiële toestand voor een beginperiode zeer bevren- gend genoemd mag worden. Met de op deze avond gehouden^' stuursverkiezing werd de aar" periode afgesloten. De heer m. werd tot voorzitter gekozen en Jj'1 Glijnis-Sehermerhorn, de heren Wy Stuveling, Kosters en Troostte"1® bestuursleden. De heer Rootjes zitting voor het gemeentebestuur- volgens werden de statuten er-' eniging vastgesteld. Het huis* reglement en de verkiezing jtp. commissie van toezicht zullen' j,,. tember worden vastgesteld noemd. Schooljeugd op reis Hoewel de vooruitzichten n! ,eerlin- der gunstig waren, hebben de (e. gen van de Munnikenwegscnooi r. ren met prachtig, niet te warmh00ireiS' weer volop genoten van hun sen w. je naar Amsterdam, waar steeas kende rondvaart door sracljten ^i vens een aantrekkelijk punt gooi nrogramma is. De tocht door tam, bracht de ieugd op de hei te waar pienic en spel de kma-e genieten. De bussen bracvnikenvK11- gezelschap verder naar v p0ch waar men niet uitgespeeld raa* afg,. i aan alles komt een eind. y- _n j,et sproken tijd arriveerde de jeu- s dorp, waar een groot aanta ^e kinderen opwachtte. De °"°e„jtmun- J uast een woord van lof yoor nneel d®r 9 de wijze, waarop ze het pers school tot steun was. Naar „Het Parool" wee, getroffen tegen Ir J. H de Rijkswaterstaat in 1 September over geplat van Middelburg naar II, Noord-Holland waargen wijl Ir Van der Burgt r I'rof. Van Wisselingh in Haag. De overplaatsing van Ir jaren hoofd was van het financiële beleid in de d Hij heeft namelijk het k de Rijks vaterstaat aan d- laten verbouwen zonder d£ gelden waren ui' etrokki Rijksbegroting. De bosten - zestig mille werden o.r cierd uit fondsen welke 1 waren gesteld voor onderhc aan het Noordzeekanaal. De hoofdingenieur die Noordzeekanaal verantwoo ir J. Volkers, heeft met dezi zaken geen genoegen genor na een commissie van onder gesteld, welker bevindingen aard waren, dat tot de geir plaatsingen is besloten. inÜ Va?„ der Burgt' di« i 1951 in H. ïem werd benoi enkele maanden na zijn aans kantoor op zeer kostbare v verbouwen. Zijn kamer I voorportaal met een zold< zware balken, wat de ind van een vooronder van e Voorts werd de kamer ver kostbare houtsoorten en wer n?e„Alkmaarse Zwemv jj.a.w. organiseert Zom samenwerking met de I Y'Yj nationale zeemijl-z strijden. Aan deze wedstri- om 13.30 uur beginnen, rri leen leden van de K.N.2 startvergunning deelnemen, tal deelnemers zal meer da bedragen. De wedstrijd wordt per i toegelicht, zodat men het goed zal kunnen volgen. Wi hjk Zal de wedstrijd door Rijn worden verslagen. Er wordt gezwommen in gende series: dames-vrije slai schoolslag, heren-vrije slag, schoolslag en dames- en he ranen boven 35 jaar De wedstrijden worden Voorstraat' Stn>nd' direct Br. ,ziin tal van fraaie pri schikbaar gesteld. Voor de e der deelnemers zuilen vers motorboten in zee zijn, ter de Egmondse reddingboot strand gereed zal staan oi tueel assistentie te vertenen Voor deze eerste zeemiil-w bèstaat ^than*10* ge°rganisear' stelling. 'hanS reeds gr°te Mocht onverhoopt door weersomstandigheden de v EGMONDIA-ALCMARIA ZAT IN EGMONDSE SPORTPA FH™nHdagavond om 7 uur zal Egmondse sportpark Egmonc' vriendschappelijke wedstrijd" fr.u .cen combinatie van J- Victrix. Daar Egmondia de laa goed op dreef is en ook Alcma 'Ongecorrigeerd) bo'hK str'Jdkrachten van de Ver fensief eter Ver Jlijke leid int «tonden onder pi ivelheebbenrg l?n ^7^ Ta" achtste leger DeVhiit Amen gevallen door lichte te:

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2