ING veldt ONZE KINDERKRANT Iedereen kan tekenen WAT DE POST BRACHT ning en COR ONS HOEKJE 1 r (Koiottó Om het geluk van Peter dministr. kracht erlaagd, Haast UI :hadigde :rscheidenheid >rijzen eciale ;chstraat koopjes elserviezen overtuigt U! ng rstraat DINGEN \inium en chalen, gebruik voor >p en schotels \D OP! 21 - 22 - 23 JULI aten DE VALK" de mangel iende (mnl. oiv']-) - Met een nieuwe krant Oplossing raadsel Wie doet er mee? Partijtje ballen? EEN FRANSE STAD Het toeval speelde een oplichter in de kaart Schaderegeling inzake de ramp met „Faustus" ■teoX22 juii zou be Pim, Pam, Pom en de wonderlamp met ILO-motor FEESTELIJK BESLUIT HOLLAND-FESTIVAL Hagenaar opgelicht veertig mille voor door Kitty Lessels Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 17 JULI 1953 gevraagd accurate typen, kennis van boek* Mient 5H* PASTOOR TEL. 2409 74 ran INKOOPVER. en rekenen, verm. verl. salaris ondef welbekende HMb®® VISBOKSEKS voor de laagste Pr'^.t leel Nederland. J^ob nze NIEUWE HARU\' hts f 1.— Ook hebben GEROOKTE A-AU pAG verkoop is ZATE uur op het HOF LAAT' en bonnen. Komt, zEL Beste kinderen, Er kwamen de afgelopen week weer heel ivat briefjes met goede oplossingen binnen. Ditmaal heb ben we een rebus-achtig raadsel, dat jullie waarschijnlijk ook niet veel moeite zal kosten. Met de vragen over Parijs is het anders. Vaar zullen wel alleen de grootsten ftéer jullie een antwoord op Weten. Dat is nu echt een hapje voor de bollebozen. De anderen moeten er hun arme hersentjes maar niet op gaan zitten breken. Het is per slot van rekening bijna of helemaal vacantie! Briefjes moeten als volgt ge adresseerd ivorden: Tante Paulien, Bureau v. d. blad. Tot de volgende week! „Poeh", zullen jullie denken, „dat ls gemakkelijk gezegd". Toch zullen jullie opkijken van je eigen prestaties als jullie als volgt te werk gaan. Je hebt doorzichtig papier nodig, b.v. een vel dun papier uit een blocnote. Dit vel vouw je precies in vieren. Nu mag je op het gevouwen papier tekenen wat je wilt. Trek maar eens een paar vreemde lijnen of cirkels. Vouw het papier weer open. Het blijkt nu dat je natuurlijk maar 'n kwart gedeelte van het papier- hebt gebruikt. Vouw nu het papier steeds zó op, dat je de teke ning op de andere drie kwarten van het papier kunt overtrekken. Zie je dat die vier gedeelten bij elkaar een mooi geheel vormen? Als je het meer dere keren hebt gedaan, kom je tot de ontdekking, dat het hart van de teke ning het voornaamste is. Je moet dus steeds het meeste werk maken van de vouwhoek. Is een van je tekeningen erg goed geslaagd, kleur 'm dan. Het is een leuke bezigheid om de verschillende vakken in lichtere en donkere kleuren van elkaar te scheiden. Een echt ple zierig werkje voor een regenachtige middag. Als de krant 's avonds in de bus komt, is hij pas gedrukt. De inkt is hog vers en daar kunnen we een leuk spelletje mee spelen. Maarde krant is er in de eerste plaats om ge lezen te worden. Zorg dus dat je geen ruzie met pa krijgt. Omdat de inkt nog zo pas op de krant is gekomen geeft ze nog een beetje af. Heb je al eens geprobeerd om een wit stukje papier op de krant te leggen en er dan met je nagel over te wrijven? Je zult zien dat de letters in spiegelschrift op het papier komen te staan. Het leukste is echter een tekening over te nemen. In advertenties staan soms van die leuke tekeningen. Leg er een niet te dik velletje papier over heen en strijk er dan, zonder het papier te verschuiven, met een plat voor werp over. De tekening komt dan op je papier te staan. Zelf kun je verder gaan met inkt of verf. Ook kun je woorden vormen van grote letters. Je zoekt dan steeds de letter die je nodig hebt en drukt die af. Alleen is het niet makkelijk te lezen, want alles staat natuurlijk in spiegelbeeld maar.... houd je het spiegelbeeld wéér voor de spiegel dan kun je het wél lezen. Veel plezier hoor, en als je de nieuw ste krant niet mag hebben, probeer het dan maar met de krant van gister avond daar gaat het ook nog wel mee PP LIMONADESIROOP Lil GOÜDMERK fl. 1.65 1 WAT U GEWEND BENT TE Gf ÏBRUIKEN Josje Huisman uit Alkmaar doet. als ik me niet vergis, voor de eerste keer mee. Hartelijk welkom in onze kring, Josje! Je hebt de twee raadsels keurig opgelost, hoor! Ik hoop nog eens weer zo'n mooie inzending van je te krijgen. Ga je over naar de derde klas? Ik vind dat je erg netjes schrijft voor een meisje van acht jaar. Fientje Vliegenthart uit Alkmaar liet weer eens wat van zich horen. Gezel lig! Je hebt het briefje van het opper hoofd goed in elkaar gepast. Vond je het andere raadsel te moeilijk om er een poging aan te wagen? Wat fijn, dat je melken mag leren! Ik kan me best voorstellen, dat er nu niet veel tijd overblijft voor briefjes aan Tante Paulien. Je groeten aan Froukje Dek ker breng ik hierbij over. Dag Fien tje! Hennie Busch uit Alkmaar heeft een enig schoolreisje gemaakt naar het lïuiderslot, Artis en een speeltuin. Fiin, dat je zo genoten hebt. Wat ziet zc'n giraffe er wonderlijk uit, hè? Je hebt het briefje van het opperhoofd met helemaal goed ontcijferd. Kijk maar eens bij de oplossing, dan zie je wel wat er aan mankeert. Je tekening van het opperohofd vind ik prachtig. Een echte indiaan! Jij doet ook al de groe ten aan Froukje Dekker. Nu, die Froukje wordt lang niet vergeten! En hier hebben we dan Froukje Dekker zelf. Met een lange brief, een mooie tekening en twee goede oplossin gen. Ik vind pentekeningen wel mooi, hoor! Maar van wat kleurtjes houd ik ook. Wat ligt dat meisje daar lekker in bed. En wat een fleurige bouquet bloemen op de tafel! Je krijgt dus Donderdag vacantie. Ga je ook over? Hoe is het met het wegen afgelopen? Straks spring je nog uit je vel! Je groeten aan de neven en nichten breng ik hierbij over. Lineke Kresse uit Doorn is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring! Wat grappig, dat je ook Pauline heet. Het is een leuke naam, vind je ook niet? Ikzelf ben er ten minste best tevreden mee. Wat een enig idee van Oma de kinderkrant naar je op te sturen. Jij bent tot dus verre mijn enige Utrechtse nicht. Fijn, dat je bent geslaagd voor het examen. Nu ga je dus in September naar het lvceum. Dat wordt een heel nieuw leven, Lineke. O ja. je oplossingen zijn allebei goed. Was het schoolreisje ge zellig? Dag, Paluine. Ik hoop binnen kort weer een brief van je te krijgen. Prettige vacantie! Van Wiesje van Schaik ontving ik twee goede oplossingen en een gezel lige brief. Je hebt dus toch nog even moeten piekeren eer je het muziek instrument gevonden had. Nu, dat is juist leuk. Terwi.il ik deze regels schrijf ben jij op je schoolreisje. Ik ben be- Mols-hoop, grijs-aard, hoed-rand, hoog moed, hoog-oven, voor-naam, druk inkt, bios-coop, vals-aard. Het muziek instrument is harmonica. Verscheurde brief Aan Jop. „Witte veer" nummer zes. Woensdagmiddag gaan we zwemmen in de Ringvaart. We spreken om twee uur af achter het postkantoor. Ver geet niet je badpak mee te nemen. Het opperhoofd. nieuwd naar de verhalen. En dan de vacantie. Heerlijk! Elly Kikkert uit Den Helder heeft beeldig postpapier. Wat een bof, dat je dat op de kermis hebt gewonnen! Je oplossingen zijn allebei goed. Jammer, dat je het muziekinstrument toch niet hebt kunnen vinden. Heb je het ver haaltje zelf verzonnen? Ik vind het erg treurig, maar wel heel mooi. Tot de volgende week, Elly! Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben het een paar dagen zonder hun ouders moeten stellen, maar toch zijn de oplossingen van de twee puzzles voor elkaar gekomen. Knap hoor! Fijn dat je al vacantie hebt, Cilientje. En Rietje over een kleine veertien dagen. Dat trof, hè, dat Opa de brief in Den Helder kon posten. Hiernaast zien jullje zes voorwerpen naast elkaar. Schrijf de namen van deze voorwerpen op en neem dan die letters uit de woorden, welke door cijfers bij elk voorwerp worden aangegeven. Je zult zien dat de uitkomst een woord is van vijftien letters, waarmede voedsel wordt aangeduid, dat door bepaalde mensen wordt gegeten. Balspelen zijn al heel oud. Honder den jaren voor Christus zijn er al be schreven en afgebeeld en toen waren er reeds vele soorten, waarvoor ver schillende ballen werden gebruikt. In de negentiende eeuw heeft een opleving plaats gehad, nadat vele jaren lang deze spelen in discrediet waren ge weest. Op het ogenblik kennen wij o.m. kaatsen, voetbal, rugby, hockey, korfbal, cricket, golf, kegelen, polo, tennis, handbal, volleybal, grensbal, slagbal, basketbal, enz. enz. Er is bijna niemand ter wereld meer, die nooit aan één of ander soort balspel gedaan heeft. De vorige week hebben jullie kun nen lezen, welk buitenkansje Joop Ver beek had. Voordat hij het zelf wist, zat hij met Mevrouw en Jean du Bois ln de trein naar Parijs. Of hij daar een leuke tijd gehad heeft? Ik zou het wel denken. Hij heeft met zijn nieuwe vriend de hele stad bekeken. Er zijn er onder jullie natuurlijk maar een paar, die Parijs ook hebben gezien. Toch geloof ik dat jullie van deze stad al heel veel weten. Probeer de volgende vragen maar eens te be antwoorden: 1. Hoe wordt de ondergrondse tram daar genoemd? 2. Hoe heet die grote poort die door Napoleon is gebouwd? 3. Parijs is niet de hoofdstad van een koninkrijk, maar van een? 4. Dwars door Parijs stroomt een rivier. Hoe heet deze rivier? 5. Er staat ook een heel hoge ijzeren toren. Hoe heet deze toren? 6. Napoleon ligt begraven in de Döme des ffiottitA -malk voor Uw uitsiapjos I w Alleen echt Weiiert met dit merk -V;'" imitaties 1 - V (Advertentie ing Med.) (Advertentie Ing, Med.) Zonder het te weten heeft een buiten landse ambassade in Den Haag, een Ne derlandse oplichter geholpen. De ambas sade had als chauffeur een zekere G. in dienst, doch de man werd ontslagen we gens het maken van plezierritjes met de auto van zijn werkgeefster. Na zijn ont slag ging hij namens de ambassade auto banden kopen, welke bestelling door de verkoper veiligheidshalve werd gecontro leerd. Het toeval wilde nu, dat de am- bassade de bestelling bevestigde, want deze had eveneens te zelf der tijd banden 1 gekocht. Naderhand kwam uit, dat de chauffeur de firma voor veertien banden bad opgelicht. De Nederlandse staat en de rederij van de „Faustus", het schip, dat door ver keerd manoeuvreren vorig jaar het ha- venhoofd bij Hoek van Holland verniel- pnorrne schade aan de scheepvaart r^rrov3 hebben samen een schade- getroffen. Aanvankelijk was de re k+k fec*a5vaard voor de Rotterdamse 7. Hoe heet het wereldberoemde mu seum van Parijs? 8. Welke koning van Frankrijk bouw de het Paleis Versailles vlak bij Parijs? S. Hoe heet de drukste straat van Parijs? De Champs. Alle eerste letters van deze ant woorden vormen samen de naam van een andere grote Franse stad. 69. „Nee maar mevrouw Woeffie. wat rina ik hit prettig U weer eens te zien", riep mevnivv Babbelgraag, terwijl ze me:, uitgestoken hand op Moeder Woef- fu toestante. De baron en ik hebben het vaak. over U gehad, terwij) we m het bu'ien.ar.d waren en over die zoontjes van U. Wat een lieve engel tjes zijn dat'" „Nu, zo zou ik ze riet riemen', antwoordde Moeder iacneud, n< ewel ze zich toch wel door de vlei er de wooruen van mevrouw B ibbel- graag gestreeld voelde. ,.Nee, ik zou er maai een B voor zetten", ging ze door. I-engels zijn net, dat is zeker." „Nee. dai ben k absoluut niet mot Ti eens' riep mevrouw Babbelgraag. En „Pieter ook niet. De baron dweept gewoon met die jongens van U! Hij zegt altijd, dat ze zijn hele leven veranderd hebben!" „Acheh, laten we maar liever naar binnen gaan", zei Moeder, die graag van onderwerp wilde veranderen. „Ik vind het erg prettig, dat U nu eindelijk eens bij me op bezoek komt. U had het al zo lang beloofd, weet U dat wel?" „Ach ja, dat was nog met die spook geschiedenis", herinnerde mevrouw Babbelgraag zich. „Dat is toch maar helemaal opgehouden, niet? Ja ja, dat was allemaal nog vóór de tijd, dat ik mijn goeie man leerde kennen!" Op dat ogenblik kwam Ali weer binnen rennen met een pak koffie. Hij maak te een diepe buiging, terwijl hij het pak koffie aan Moeder overhandigde. „Alst ublieft meesterrrres! Hier koffie van Drrries Drrrentel!" Toppunt van technisch vernuft en schoonheid Keurig afgeschermde ILO FP 50-xnotor verende voorvork verdiepte spatborden trommelrem voor en terugtraprem achter Niros lak* en chroomwerk. Dit ls geen motorfiets en dit is geen bromfiets,. dit is een klasse apart. Zie eens die prach tige vloeiende lijn, de elegante wijze waarop het reservoir in het frame is opgenomen. Let op de practische plaats van de krach tige motor. .De Batavus Bilonet vervult de hartewens van ieder die afwisselend normaal fietsen en rustig motorrijden wil zonder d at hiervoor een rijbewijs nodig is. (Advertentie, Ing. Med.) De officiële genodigden en de artis- ten die hebben medegewerkt aan het Hol land-festival, hebben gisteravond op het terras van het paviljoen Vondelpark te Amsterdam, met een roemer in de hand, het festival uitgeluid. Burgemeester d'Ail- ly bracht een dronk uit op mr H. J. Reinink, de secretaris-generaal van het ministerie van O., K. en W., wie hij ge lukwenste met zijn festival. Mr Reinink op zijn beurt, dankte de burgemeester voor de ontvangst die Amsterdam het festival heeft gegeven. De Haaese recherche heeft een 48-jari- nmriJ*°*Lman uit Amsterdam aangehouden, omdat deze een Hagenaar, zekere G. V. voor veertig mille had opgelicht De koopman had zijn slachtoffer weten ti interesseren voor geweidige zaken in pa- P er en olie Maar de olie bestond slechts P papier en de koopman was voortdu- nr,n. rend onder de olie, dank zy die f 40.000- die daar lag Jullie zullen nog wel weten: Onze kleine Mies de Muis, Is in 't maken van een tekening, (Ook in kleur), beslist goed thuis. Nu gaat ze weer aan het werk, hoor. Ze koopt potlood en papier. Ze zegt: „Ik ga 'n schetsje maken Van die mooie bloempot hier." Eerst even een puntje slijpen. Heel erg spits en heel mooi rond. Maar.... als 't puntje juist erg goed is, Breekt het af, valt op de grond! Mies de Muis begint opnieuw hoor, Maar steeds breekt de punt er af. Heel het mooie puntjes-slijpen, Wordt voor onze Muis een straf. Eindelijk heeft ze slechts een stompje, Zonder punt. De rest was weg. „Dan maak ik ook heel geen tekening!", Roept de Muis, „poeh, wat een pech!" 58) Zij scheen te pro,beren haar verra derlijke smart te beheersen en zijn ge weten werd uiteengereten door de twij fel. Toen, plotseling, in een allesover- een merkwaardig, een schier over heersende droefenis en het was tuigende demonstratie, waarin geen schijn-drama te ontdekken viel liet zij haar gezichtje tegen zijn hand val len, wild snikkend. Beatrice Penda, die nooit gehuild had, huilde en 't vrese lijke geluid daarvan schokte hem. „Ik ben bang, Pryce, bang, bang. De we2 die, vóór mij ligt is zo eenzaam zonder jou om mij moed in te praten, ooms begrijp ik niet. hoe ik door moet '"'halve wanneer je - Zij liet haar stem wegkwijnen, weten de hoe groot de indruk van onuitge sproken woorden is. beëindigde zij de vernieling van zijn hart, door haar hoofd op te richten om hem haar verbleekte, angstige ge- z1.? ,P.® 'e vertonen en terwijl zij met pijnlijke dapperheid zei: „Vergeef mij, dat ik mij Het gaan, lieveling, 't Is nu weer voorbij". Hij was ontroerd: hii was geen haar- verwijderd van algeheel over tuigd te worden, toen er iets gebeurde, een onbelangrijk iets; zijn sigaret viel van t asbakje od dp asbakje op de tafel. Hij draaide zich om om die op te rapen, terwijl zijn j r',an c'e hare afnam toen hij dat deed. Ziin voet stootte tegen de tafel, 't kopje rinkelde. Peter gaf een klaaglijk geluidje en opende ziin oogjes. En in een ondeelbaar ogenblik zag ki. jVnPe's verhaal voor zich. De siga- net in het asbakje, de rose-en-zilveren aojts^op 't tafeltje naast 't bed: Beatrice onverbiddelijk spiedend, 't bedje onder het bereik van haar hand; Peter, die wakker werd begon te hui len. De plaats van alle voorwerpen in deze kamer was onveranderd sedert de vorige gebeurtenis; zelfs de sigaret tendoos stond precies op de zelfde plaats waar Beatrice die neergezet had, nadat zij naar de toilettafel en teruggelopen was- Hij voelde zijn hart stilstaan en het bloed, dat in zijn oren gonsde. Hij bleef nog een ogenblik onbeweeglijk staan. Toen draaide hij zich langzaam naar 't bed om. Zij zag zijn gezicht, het was als uit steen gehouwen; en zit voelde, dat hij ztch plotseling geheel aan haar macht onttrokken had. Maar toen hij sprak was ziin stem rustig en net als altijd en de toon er van was als' een tegenwicht: „Wij maken Peter wakker, 't Is beter, dat ik ga". Hij drukte ziin sigaret uit en liet 't stompje in 't asbakje liggen. Hij voeg de eraan toe, terwij] hij haar ogen ont week, naar welke hij niet kon kijken zonder erin naar gemene dingen te moeten speuren: „Je moet proberen door te vechten, Beatrice; en misschien kan 't je helpen te weten hii sprak op vlotte toon, maar zij voelde hoe hij op cynische wijze haar schamele schijn heiligheid vaneen reet. die in flarden scheurend, als bezoedelde lompen om haar heen achterlatenddat ik er zeker van ben, dat je op een zekere, dag weer zult kunnen lopen". Hij ging weg van haar bed. stond even over Peter ge-bogen. terwiil hii ziin geheel diepgevoeld medelijden op 't kind overbracht- Toen: ..Goedennacht. "-atrice", zei hii en verliet de kamer Hp vhoeg zich ongerust af. welke me thode hij zou aanwen-ien om de zoon van Michael tot stilte te krijgen. Maar de zoon van Michael had een heleboel geleerd, sinds hii naar de Casa Garron gekomen was. Toen Beatrice zich over hem heenboog en haar ogen hem bezagen, hield hij op met huilen en kroop angstig in elkaar. Urenlang lag zij klaar wakker, want zij was op haar hoede en zij was onge rust, wetende dat zij Bryce Garron niet overtuigd had, wetende dat zij Bryce Garron móést overtuigen van 't feit, dat zij niet kon lopen. Terwijl zij zocht naar een manier om zijn achterdocht tot in de wortel te verdelgen bracht hij vele uren door met te zoeken naar een manier, om 't gemene bedrog van haar hulpeloosheid te kunnen bewijzen, en 't nog gemener bedrog van haar wezen en 't verwrongen, onvoldragen ding, dat zij voor een hart liet doorgaan. 's Morgens belde zij voor Rosina. die haar aankleedde en haar in haar stoel tilde. Zij kwam aan 't ontbijt zeggende, met een blik van warme dankbaai heid naar Bryce: „Om de een of andere re den voel ik mij merkwaardig beter vanmorgen". Want hij moest niet we ten, dat zij zijn achterdocht doorgrond had; hij moest 't idee krijgen, dat zij zich buitengewoon gesterkt en aaange- moedigd gevoelde door zijn bezoek de vorige avond in haar kamer. Mevrouw Garron monterde hierdoor op, liet er zich door op een dwaalspoor brengen en werd toegeeflijker dan ooit; en ook Charles Garron die de ver ontwaardigde opsomming van alles, wat er de vorige avond voorgevallen was van zijn vrouw gehoord had was bijzonder vriendelijk tegen Beatrice. Bryce en zijn vader reden uit het mrijhek van de Casa op de normale tijd. Maaar vroeg in de middag kwam Eryce thuis en 't kwam zo uit, dat zijn komst tegelijk viel met 't vastgestelde bezoek van Leon. Wat de feiten betroi was Bryce nu eigenlijk zo goed als overtuigd door Lynne's openbaring: maar toch bleef er nog altijd dat ene blok, waarover hij struikelde: 't chi rurgisch struikelblok, genaamd Leon. Hoe had die buitengewoon kundige Leon zo om de tuin geleid kunnen worden? Toen Leon die middag uit de kamer van Beatrice kwam, stond hij zowel tegenover Bryce als tegenover me vrouw Garron. Hoe voorzichtig ook ge- gesteld, kwamen Bryce's woorden neer op de rechtstreekse vraag: was juf frouw Penda in staat om te lopen? Leon, waakzaam met al zijn zintui gen door zijn eigen schuld-gevoel, wist onmiddellijk dat 't knappe Engelse a- pothekeresje uit de school geklapt had. Maar zij had niet alles verklapt, dat was duidelijk, anders zou hij nu niet ondervraagd, maar beschuldigd wor den. De apothekeres had zijn treurig geheim niet prijs gegeven: hij dankte er Lynne Carrick voor in 't diepst van zijn ziel en hij was misschien nog meer vernederd door haar getrouwheid dan door zijn eigen more'e zwakte en vrees. Maar hem ontbrak de moed om deze gedeeltelijk vastgestelde waarheid aan te vullen en zijn eigen carrière kapot te maken. „Of mijn patient kan lopen?" her haalde hij en indien hij zich dan ai ellendig voelde over zijn eigen schuld gevoel, dan was dat niet in zijn ogen te lezen, en of hij dan al ineenkromp door zijn eigen lafheid, terwijl hij wist dat hij door zijn antwoord de toekomst van deze jongen kon vernielen en Lynne Carrick's hart kon breken, liet hij niets merken. Zijn smal, donker gezicht bleef onbeweeglijk; hij was een duister raad sel, ondoordringbaar, gesloten, onvind baar. „Uw vraag verbaast mij, mijnheer Garron". „Dat kan wel zijn", antwoordde Bry ce, „maar 'k zou er toch graag ec-n ant- wooord op krijgen". (Wordt vervolga). WERKEN VAN VERDI. Een pro gramma van opera-fragmenten, dat er mag zijn. Het is namelijk een zeer gelukkig idee, eens een avond te wijden aan de grootste ■Italiaanse operacomponist aller tij den. Weliswaar is hier niet zyn laatste en grootste werk verte genwoordigd, zoals Otello en zijn Falstaff, maar ook. wat er wel ge boden wordt is representatief voor zijn sterk aan de volksmuziek her innerende kunst, voor zijn fraaie, psychologisch diep indringtnde dramatiek. We horen fragmenten uit La Forza del Destino, La Tra- viata, Rigoletto, Macbeth en Aida Zaterdag 20.00 over NWDR, 30,9 m.). ZATERDAG 18 JULI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muziek. -7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Amus.muziek. 10.00 Voor de kleuters. 10-15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- enTuip- fcouwmededelingen. 12.33 Musette-Orkest en sol. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Amus.-Orkest en solist. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Pianospel. 14.20 Gram. 14.40 Gemengd koor. 15-00 Kron. v. letteren en kunsten. 15.40 Harmonie-Orkest. (Tussen 16.00 en 17.45 Ronde van Frankrijk.) 16.00 Gram. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18-00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Amus.muziek. 18.45 Buitenlandse corres pondenties. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muziek. 19.20 Parlementair overzicht. 19.30 Gram. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Ronde van Frankrijk. 21.00 Amus.muziek. 21.35 Actualiteiten. 21.45 Holland Festi val 1953: Koorconcert. 22.30 Wij luiden de Zondag inl 23.00 Nieuws. 23,15 Nieuws HILVERSUM II. 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20-00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.0 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9-359.40 Waterstanden.) 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Zuid-Ame- rikaanse piano-muziek. 12.00 Gram. 12.33 Orgelspel. 13-00 Nieuws. 13.15 Promenade Orkest. .13.50 Weekjournaal. 14.20 .Gevar. muziek. 14.45 Muzikale causerie. 15.05 Sallands programma. 15-30 „Van de wieg tot het graf", causerie. 15.45 Holland Fes tival: Residentie-Orkest. 16.45 Sportpraat- je. 17.00 Gevar. muziek. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Mannenkoor. 18-40 Militaire reportage. 19.00 Artistieke Staalkaart. 19.30 „Pas separtout", causerie. 19.40 „Het OudeTes-- tament in deze tijd", causerie. 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Gra- inofoonmuziek. 20.15 „De gouden graan korrel", sprookje met muziek. 21.15 So cialistisch commentaar. 21.30 Dansmuziek. 22.00 „Dodenhuis", hoorspel. 22.30 Ween- se muziek. 23.00 Nieuws. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7