Gezinnen in krotten met één kamertje Enkele treffers tussen vele gemiste schoten WERELD-SUCCESSEN Onbeschrijfelijke toestanden in tal van bouwvallen Dames speelden een pittige handbalwedstrijd PELS' LOGOMOTIEF LAATSTE NIEUWS Bergens groot ER ZIJN ER 150.... Een dak Chaos Huur AGENDA: Klaverjasdrive t.b.v. de Lighallen Piet Stenneberg exposeerde Na inbraak f 300 vermist Tweede bedrijfssportavond Jong Holland komt uit in 4A NIEUWE BESSEN Goede training komt Alkmaarders van pas Hoofdakte-examens mm* loopt altijd lichter! Tour de France Le Guilly eerste op Col du Lautaret „Welkom vreei Vervolg Stad Inbraak en opgeheld Zwemwedst Rijkspoli James Dalton op de Grote Kt MR DR BERKHOI WINT EEN EERST WOENSDAG 23 JULI 19R3 ^LKMAAR IS EEN STAD, waarin menigeen begeert te wonen. Het is een winkelcentrum, het ligt in de nabijheid van bos, duin en strand en het bezit royale woonwijken, die door gladde gazons en fleurige bloem perken nog meer aan aantrekkelijkheid winnen. Maar datzelfde Alk- CR zijn nog 150 van dit soort krot- woningen, de een iets beter dan de andere, maar alle toch bestemd om in de kortst mogelijke tijd te verdwij nen. Iedere Alkmaarder weet waar hij ze vinden moet. Hij rijdt en loopt er misschien dagelijks voorbij zonder dat het eigenlijk tot hem doordringt onder welke omstandigheden de mensen in In de hokken aan de Kitsteeg (lussen Laat en Verdronkenoord) huist een onbeschrijfelijke toestand. De krotten zijn reeds onbewoonbaar verklaard, maar de gezinnen die hier huizen wachten nog altijd op een andere woning maar heeft ook krotten, die het gave beeld, dat wij hier gaven, vertroe belen. Wij hebben gisteren een wandeling gemaakt langs de bouwvallen. Niet om met een wrange aanklacht te komen, maar o»m nogmaals te attenderen op een probleem, dat we als erfenis van ons voorgeslacht heb ben moeten accepteren en dat we nu niet in een handomdraai kunnen oplossen omdat één voorwaarde daarvoor ons ontbreekt: het bouw volume. Want eerst zullen er woningen moeten komen, vóórdat deze krotten de zwarte bladzijden in liet Alkmaarse woningboek kun nen worden opgeruimd. We weten, dat het vraagstuk de aandacht heeft van de autoriteiten. Zij hebben reeds besloten twintig woningen te bou wen aan de Trompstraat, waar moeilijk te huisvesten gezinnen een nieuw onderdak zullen vinden. Het begin is er dus. Maar het gaat zo langzaam. Veel te langzaam naar het gevoelen van de gezinnen, die in één kamertje bij elkaar bokken en een slaapplaats hebben op een gam- Ynel zoldertje vlak onder de hanebalken, waar wind én regen vrij spel hebben. zien. Bij het gezin Van der Made bijvoorbeeld, dat in de Kitsteeg in een onbewoonbaar verklaarde woning huist. Als men de zwiepende gangvloer betreedt, na voorzichtig over het gat bij de voordeur te zijn heengestapt, kijkt men meteen door de gaten in het dak weer naar buiten. Er is een keu kentje, dat die naam niet waard is en in de kamer heerst een complete chaos. Er staan twee kinderbedjes en een wieg om de tafel gepropt en in hetzelfde vertrekje is ook nog de bed stee. Daar woont en slaapt het gezin. In een ruimte van enkele vierkante meters, waar men zich nauwelijks kan roeren. Behalve de kleine, die in het wiegje ligt, zal men de andere drie kinderen slechts zelden thuis treffen. Ze hebben geen centimeter speelruim te en zoeken hun heil dus in het nau we steegje, waar geen streep zon door dringt. Welk een contrast met de nieu we woonwijken, die in het Oosten van de stad zijn verrezen. Brede ramen, ruime kamers, frisse slaapgelegenheid, warm en koud water en een douche- en badinrichting. Paleizen zijn het ver geleken bij de krotten, die men overal in de stad kan aantreffen: in de Lief delaan, de Overdiestraat, Schelphoek en Raaksje, Kabelstraat, Achterwezel, Bloemstraat, Kweerenpad, Wildeman straat... We zouden de lijst nog met vele andere namen kunnen aanvullen, maar overal komt men dezelfde scheef gezakte woninkjes tegen, die als pak huis nog geen waarde zouden hebben. ACHT mensen telt het gezin Alders, Deze huizen aan de Zandersbuurt dat in een van de huisjes achter souden pittoresk zijn. Wij vin- de Liefdelaan woor.t. „We hebben nog den het krotten en de heer Klarenbeek, die men hier in de deur van zijn woninkje ziet staan, is het daarmee volkomen eens. Hij betaalt nog altijd f 4.60 huur per week. deze benauwde en onhygiënische huis jes wonen. Voor® dat laatste is ern stig. Want hoewel er verschillende huismoeders zijn, die in hun krotje dagelijks de strijd tegen het vuil aan binden en er nog van maken wat er van te maken is, kunnen zij toch niet geheel het vraagstuk der hygiëne op lossen. Hoe zou dat moeten in een kamertje, waar de kinderen en de ouders bij elkaar moeten slapen? Slechts door uiterste zindelijkheid kun nen ze het altijd loerende infectiege vaar de baas blijven. Er zijn ook an dere gevallen. Vrouwen, die wellicht ook in gunstiger omstandigheden traag naar stoffer en blik zouden hebben gegrepen, maar die nu geheel de han den in de schoot hebben gelegd, omdat er met werken toch geen eer is te behalen. Wie in die hokjes komt slaat de verontreinigde lucht als een klem om de keel. rjNZE wandeling is niet bepaald een prettige geweest. We hebben gis teren onbeschrijfelijke toestanden ge- een dak boven hef hoofd", heeft de moeder ons gisteren verteld en dat is ook het enige wat er te zeggen valt. Het huisje heeft een kamer en een keuken, waar nog een hokje is af geschut, dat als slaapplaats voor de oudere meisjes dient. Via een trap, die overdag tegen de zolder van de gang hangt, kan men op een zoldertje komen, waar ook nog wat bedden staan. Aan de voorzijde van de straat, op nr. 22 woont een vrouw alleen. De w.c., die met een watercloset niets te maken heeft, staat in het tuintje, waar iedereen vrij langs kan lopen In de andere hoek van de stad, aan het Raaksje, de Schelphoek en de Zan dersbuurt is het al niet beter. Ook daar hokken gezinnen van negen man in onmogelijke krotten bij elkaar en wie in deze buurten rondwandeld vraagt zich inderdaad in ernst af hoe het mogelijk is, dat een college van B. en W. niet unaniem kan besluiten tot demping van dit water. Als be zwaar is aangevoerd, dat het dempen het „schilderachtige" aspect van deze buurt zou aantasten. Het ware beter, dat met de demping gelijktijdig de sloper werd uitgenodigd. AAN de heer J. Klarenbeek, die in de deur van zijn huisje stond hebben we gevraagd hoeveel huur hij per week moest betalen en het ant woord heeft ons in hoge mate ver baasd. „Vier gulden en zestig cent", vertelde hij. Commentaar lijkt ons hier verder overbodig. Deze huur over treft die van de andere krotten, die we hebben bezocht, hoewel die toch nog altijd ruim 3.50 per week moe ten opbrengen. We geloven, dat het best betaald is. Dat een huiseigenaar er weinig voor voelt zijn geld in de bouwvallen te steken kunnen we ons voorstellen, maar het bezwaar, dat we hoorden aanvoeren, dat het huurpeil nog niet is aangepast aan de onder houdskosten menen we in dit geval toch te moeten bestrijden. In de eerste plaats omdat de oude huisjes hun geld dubbel en dwars hebben opgebracht en in de tweede plaats omdat in de mees- DONDERDAG HARMONIE THEATER, 8 uur: Een koningin wordt gekroond (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Pygma lion (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Les belles de Nuits (a.l.) VICTORIA THEATER, 8 uur: De bar bier van Sevilla (a.l.) BERGEN, Rustende Jager, 7 en 9.30 uur: Een onvergetelijke melodie (a.l.) VRIJDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: Ver dorven jeugd (18 j.) HARMONIE THEATER, 8 uur: Robin Hood (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De vloot op stelten (a.l.) REX THEA TER, 2.30 en 8 uur: Somebody loves me (a.l BERGEKT, Openluchttheater, 8 uur: Keita Fodeba's Donker Afrika. DIENST APOTHEKERS Voor spoedgevallen is geopend: Apo theek Hartong van Ark, Langestr. 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag:'12.34 en 1.15 uur. Vrij dag: 13.40 en 2.14 uur. TE CAMPERDUIN hoog: laag: Donderdag 12.39 1.20 6.39 19.20 Vrijdag 13.45 2.19 7.45 20.19 Woensdagavond 5 Augustus om 8 uur zal in café „De Hertenkamp" (hoek Zan- üersloot) een grote klaverjasdrive wor den gehouden, waarvan de opbrengst ge heel te goede komt aan de Alkmaarse lighallen. Het inschrijfgeld bedraagt vijftig cent per persoon en'er zal een keur van prij zen beschikbaar worden gesteld. CORRESPONDENTIE Aan de zeven Alkmaarders, die in Schoorl werkzaam zijn en van wie ons nader adres onbekend is, zouden we willen adviseren zich tot de dienst van sociale zaken te wenden. Achter de Liefdelaan vindt men nog een aantal „huizen", dat deze be naming eigenlijk niet verdient. Het zijn enkele van de 150 krotten, die Alkmaar kent (Van onze redacteur beeldende kunsten). Aangezien „iedere vogel zingt zoals hij gebekt is", maakt Piet Stenneberg den Das al sinds jaar en dag non-figu ratieve schilderijen. Dat wil zeggen, dat hij zich geheel en al van elke voorstel ling heeft losgemaakt. Een doek van zijn hand stelt niets voor. Er mogen elementen in voorkomen, die aan de zichtbare realiteit herinneren soms zelfs treden betrekkelijk herkenbare vormen op maar over het algemeen is de band met de natuur vrijwel ge heel verbroken. Er is hoe kan het ook anders een sterke band met de Ecole de Paris, die even bewust en na drukkelijk afstand heeft gedaan van de voorstelling als uitdrukkingsmiddel en grondslag ener schilderskunstige com positie. Piet Stenneberg is reeds bij herha ling met zijn werk in de openbaarheid getreden het laatst ongeveer ander half jaar geleden in het Stedelijk Mu seum alhier. Veel weerklank heeft hij nooit ondervonden. Dat maakt hem trouwens niet veel uit. Hij kan in zeer belangrijke mate voor zijn genoegen werken en heeft daardoor de vrijheid, de dingen precies zo te schilderen als hij ze mooi vindt. Dat wil niet zeggen, dat een ander het in dit opzicht met hem eens is of zelfs eens zou moeten zijn. Hii stelt zijn werk echter graag ter beschouwing en bespreking. Zo heeft hij thans op zijn atelier een ruime zolder boven het perceel Voordam 6 een kleine expositie ingericht. Het is een collectie van zeer beperkte omvang Dat kan niet anders dan gelukkig wor den genoemd. Want Stenneberg experi menteert veel en graag en lang niet elk stuk dat hieruit voortkomj is geslaagd. Integendeel. Stenneberg doet de dingen vlot en met veel vaart, en is volkomen eerlijk in zijn deugden en gebreken. Ik heb niet de indruk, dat de werken, die hii in een voorbije periode heeft voort gebracht, voor hem voltooid verleden tijd zijn geworden. Voor een buiten staander is het op zichzelf .belangwek kend, een beeld te krijgen van een ar tistieke groei maar zeker hier, waar het experimentele van deze stukken zo sterk is, zou er af en toe een. streep onder moeten worden gezet. •De kleine ruimte heeft hem echter gedwongen tot een ingrijpende beper king van hetgeen hii wil laten zien. Zo kwam hij tot de uitstalling van een veertigtal werken, ten dele olieverf op napier, ten dele ook waskrijt. Wat er hangt is over het algemeen het meest met elkaar in evenwicht. Het maakt een simpele indruk, maar is bepaald niet zonder worsteling ontstaan. Plekken, stippen en strepen van rood, geel, blauw en groen zijn in een bepaalde or- Hedenochtend tussen 1 en 6 uur is door nog niet opgespoorde dader(s) een inbraak gepleegd in een perceel aan de Kennemerstraatweg. Door het uitsnijden van een glas-in-lood-raam heeft men zich'toegang verschaft. Er wordt een bedrag van f 300 vermist. GESLAAGD Onze stadgenoot de heer A. Lubbe- rink is geslaagd voor het te Amster dam gehouden examen leermeester-ge zel-zetter. te gevallen aan het onderhoud in ja ren niets is gedaan. Natuurlijk ook hier weer de goede gevallen niet te na gesproken. Er zijn inderdaad krot ten, die nog in een vrij behoorlijke staat zijn gehouden en er zijn andere hokken, waar de onwil niet van de kant van de huiseigenaar komt maar van de bewoner zelf. Een feit echter blijft, dat Alkmaar deze ontsierselen van zijn stedeschoon nog een reeks van jaren zal moeten dulden. Want het saneringsproject is slechts een van de vele problemen, waarmee wij hier hebben te kampen. We behoeven dan alleen maar het rioleringsplan te noemen, waarmee millioenen zijn gemoeid en dat wat de volksgezondheid betreft even be langrijk is als de krotopruiming. Een scherp contrast met de andere foto's is deze opname in een nieuwe stadswijk. Dit is een blok etagewoningen, dat door de woningbouwvereniging Rochdale is neergezet op de hoek van de Coornliertkade en het Cornelis Evertsenplein. De belangstelling voor de tweede Bedrijfssportavond, welke gister avond op het terrein van Alkmaar se Boys tverd gehouden, was matig. Dat is overigens niet vreemd, daar Bergen zijn traditionele verlich- lingsavond hield, een avond waar op Alkmaarders als motten naar het licht trekken. Dat kon niet ver hinderen dat het allemaal zeer ge noeglijk was op het Boys-terrein. Twee dames handbalelftallen, samen gesteld uit de bedrijfsteams, speelden een pittige wedstrijd. Het zegt u, waar de lezer natuurlijk niets dat de oranje- ploeg tegen de witte was opgewassen en dat de uitslag 4—4 werd. Ons ook niet zoveel. Alleen dan dat de keuze commissie met kennis van zaken de elftallen had opgesteld. Over de tech nische tekortkomingen zullen wij het niet hebben. Dat is naar onze mening met bedrijfssport helemaal niet belang rijk. Alleen het feit dat er sport wordt beoefend in de bedrijven is belangrijk. Over die handbalwedstrijd nog één op merking: De voor een voetbalwedstrijd ideale afmetingen van het Alkmaarse Boysterrein leken ons voor deze hand ballende dames iets te groot. Zij moes ten daardoor boven hun krachten spe len, met het gevolg dat de vlugge com binaties die het handbalspel juist zo aantrekkelijk en spectaculair maken, achterwege bleven. Ook Over de voetbalwedstrijd tussen het eerste elftal van de Alkmaarse ge meentepolitie en een elftal met spelers uit de bedrijven zullen wij u geen wedstrijd- of technisch verslag ge ven. Het ging er stevig van langs. Te stevig naar onze smaak voor be- drijfs-, dus genoeglijkheidsvoetbal. De spelers stonden elkaar weliswaar niet naar het leven zoals de zwarte bouvier die een aanslag op het witte (nu ja witte) keeshondje van onze buurvrouw op de tribune ten uitvoer trachtte te brengen, maar menig scheenbeen kreeg een ongezellige „optater". Daar staat natuurlijk tegenover dat voetbal nu eenmaal geen spel is voor kostschool meisjes. Dat begrepen deze spelers dan ook wel en het was prettig te kun nen constateren dat hun incasserings vermogen gelijke tred hield met hun begrip voor sportiviteit. Volledigheidishalve: De politieman nen hebben de wedstrijd met 2—1 ver loren.- Het eerste elftal van Jong Holland is voor de komende competitie ingedeeld in de klasse 4A van het Zaterdagmid dagvoetbal. Deze indeling ziet er als volgt uit: CSV-Dindua, HCSC. Jong Holland, Kromhout, KMVZ, PVWA, SVJ, Telefonia, VVGA, Zwaluwen '30. COLLECTE HERWONNEN LEVENS KRACHT De op 11 Juli gehouden speldiesdag ten gunste van het werk van de r.k. vereniging tot bestrijding der tubercu lose „Herwonnen Levenskracht" heeft opgebracht de som van f 437.51. de op een witte ondergrond tegen el kaar gezet. Ze belichamen geen enkele voorstelling, maar laten alleen een blije, feestelijke stemmingsindruk ach ter. Dat zit uiteraard voor een belang rijk deel in het gebruik van primaire kleuren. In waskrijt heeft Stenneberg hier en daar fraaie effecten weten te bereiken. Hij past dit materiaal toe op een met olieverf behandelde ondergrond, waar bij soms bepaalde kleurplekken door de bovenlaag heenspelen. Soms valt er een zeker lijnenspel hii te onderken nen en in een enkel werkje treedt een figuur op welke herinnert aan mens of dier. Over het geheel genomen is al dit werk sterk decoratief van aard. Ruim telijke indrukken treden zelden of nooit op. Slechts in een enkel stuk is een zeker begin van een ruimtewer king. Over het geheel genomen ver raadt dit werk te veel het zoeken, is het in feite te zeer onverwerkt, dan dat men er een diepe indruk van zou kun nen meenemen. Kunst heeft rust nodig om te riipen. En die gunt Stenneberg zich blijkens zijn verbijsterend grote productie, allerminst. Vandaar dat de goede dingen in deze collectie niet zo zeer een ontwikkeling markeren als wel de indruk maken van treffers te ziin tussen een groot aantal gemiste schoten. Van W. ZATERDAG 25 JULI begint de verkoop van per liter- 5.65 Het eerste aftreksel van deze geurige zomerdrank, het beste, is thans leverbaar. Verzekert U van deze primeur. Tel. 2585. (Advertentie Ing. Med.) Het feit, dat er gistermorgen reeds hon derdveertig deelnemers minder aan de start verschenen dan op de eerste dag van de Vierdaagse, heeft de Alkmaarse wan- delploeg de moed niet kunnen ontnemen. Ook de tweede dag van de Vierdaagse is zonder een enkele uitvaller door de Alk maarders binnen de vastgestelde tijd vol bracht. Het was dan ook ideaal wandelweer, aanzienlijk koeler dan de eerste dag. De Alkmaarders waren gisteravond allen nog in uitstekende conditie en zonder ernstige blessures of uitvalplannen. Verschillende kennissen en familie leden, die in het overvolle, feestelijke Nijmegen of omgeving met vacantie- zijn, kwamen de Alkmaarders begroeten en moed in spreken, hetgeen zeker niet zon der uitwerking bleef. Vandaag zijn de tippelaars uit de kaasstad aan de derde dag begonnen, welke qua Foute (via Berg en Dal en Groesbeek) de zwaarste is. Deze „berg-etappe" zal de Alkmaarders echter ongetwijfeld ook wel meevallen, goed getraind als zij zijn in onze Noord- Hollandse duinen. Voor een algemeen verslag van de Vier daagse zie men de feuilleton-pagina. Voor de te Haarlem gehouden hoofd akte-examens zijn geslaagd de heren M. Beekes, C. Kooyman en C. J. Helder (afd. B) te Alkmaar; de heer J. A. M. v. d. Weijden te Heiloo (A en B) en de heer A. D. Brouwer te Broek op Langendijk (A en B). Als Jan Noiten over de bergen gaal, rijdt ook hjj op Locomotief-fabrikaat. Rijwielen voor sport, en dagelijks gebruik. toerisme (Advertentie, Ing. Med.) Hedenochtend om 9.30 uur zijn de 77 overgebleven renners in de Ronde van Frankrijk gestart voor de negentiende etappe Briangon-Lyon, die over 227 kilometer gaat. Le Guilly passeerde als eerste de top van de Col du Lautaret, 25 kilo meter van de start verwijderd. Bij werd kort daarop gevolgd door Lero- no, Lacarica, Meunier, Forestier en Couvreur. Het grote peloton, waarin de drager van de gele trui Bobet voor op reed, had bijna twee en een halve minuut achterstand op deze zes ren ners. Langarica kwam bij de vliegende controle te Bourg d'Oisans (64 km) eerste door met 30 sec. voorsprong op Lc Guilly en Close. Drie minuten la* ter arriveerde het grote peloton, waar in Bobet nog steeds de leiding had. 32 kilometer verder, te Vizille waren Le Guilly (Fr. Nat.) Couvreur (Belg) en Metinier (Fr. N.O. Centr.) 16 minu ten uitgelopen op het grote peloton. DE MAAN BOVEA de voorbij stuivende eerste keer al dit boven de wegen en r had ze al gauw beke zienswaardigheid vi scheiden terug. Maa een dreigende regen nacht) te komen. W niet zo groots van oj badgasten van heind om te zien hoe lie ALS je van Alkmaa binnenkwam zag je de pret begon. Ergens t zweefde een bord met „Welkom vreemdeling' daarvan af stond een g van de rijkspolitie. Hoe beweerden dat deze stille waarschuwing van was om zich ordelijk te dit toch niet aannemelij Op 13 Februari van streeks 7 uur 's ochtem het huis van de heer c W. Quax aan de Keni een vechtpartij met een zich door het uitsnijden in-loodraam toegang tot versohaft. De vermoede! thans opgespoord en gisi de Haagse politie aan overgedragen. Het betreft hier een die in een gesticht were hieruit ontvlucht is. Ook soortgelijke misdrijven gi ben. Een in Den Haag van de delinquent, die met de signalementen ai in Alkmaar hadden opge§ leiding voor de Alkmaa: de dader nader aan de t Het onderzoek is nog Onder auspiciën van. sportvereniging werden "W in de Overdekte onderlinge den voor de Rijkspolitie- het district Alkmaar geho: dertig man namen aan de die een zeer vlot en geani hadden, deel. De deelneme drie leeftijdsklassen inged klasse I tot 33 jaar, klasse jaar .en klasse i en ouder. De belangrijkste uitslagei Klasse I: Enkelvoudige v. Oostende, 2e M. L. Snei: C Brouwer; Samengesteld M. L. Sneijder, 2e W. C. A. F. Bals; Schoolslag: le 2e M. L. Sneijder en 3e Vrije slag: le P. J. Termaa en 3e J. v. Oostende; Fine P. J. Termaat, 2e C. Schu Oostende. Klasse II: Enkelvoudige R. Hoogkamer, 2e F. Bolte Stet; Samengestelde rugsla; Hoogkamer, 2e D. Nagel Schoolslag: le F. Bolté, en 3e H. M. Haverhoek; 1 M. Haverhoek, 2e J. R. Hoo F. H. Stevens; Hindernisb Hoogkamer, 2e F. Bolté en verhoek. Klasse III: Enkelvoudige Tas, 2e J. Bakker en 3e Samengestelde rugslag: le Bakker en 3e C. J. Verdu: le J. Bakker, 2e C. J. Vei Eas; Vrije slag: le J. Bakl en 3e C. J. Verdsin; Hin J. Bakker, 2e T. Tas en dhin. In het kader van de zullen Vrijdag door de componist James Dalton de Grote Kerk twee uitvo£ den gegeven en wel om 12.15 uur. James Dalton, die verbo de kapel van het Worchi heeft les gehad van de gelse organisten en studee Royal Academy of Music Het programma dat hij steld heeft, begint en einc Hollands werk. Als ouverture brengt hij ne koororgel variaties over ges Leben hat ein Ende" va waarna hij zal besluiten op een oud-Nederlands li< Bijster. De populaire Dorische Bach zal eveneens tot zijn behoren. Mr dr C. Berkhouwer heel prijs gewonnen met zijn een prijsvraag, die door i „Handelsrecht" te 's-Gra' juristen was uitgeschreven Gevraagd werd een reel kend en critisch onderzo maatstaven welke in rechtsspraak de grens bepa toelaatbare en ontoelaatfaai in het bedrijfsleven. De heer Berkhouwer onder het motto „Suo qu rio" ingestuurde inzenc leerd, dat de zakenman b van zijn reclame op eij moet varen en niet op i leunen. Om het populair slagzin „Jansen is beter d is fout. Zij zou moeten sen is geweldig". Op dit mr. Berkhouwer zijn ondei gebouwd. Zijn bijdrage zal in druk verschijnen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2