N.O.C .-ers trokken ten aanval tegen Nederlandse ploeg Van Breenen slaags met Suykerbuyk De voorsprong is gereduceerd tot achttien minuten DE STAND IN DE TOUR Van conflicten valt er thans niets te hespeuren MEUNIER werd in Lyon uitgefloten Modern middel maakt enorme opgang Geen verbetering, maar geheel nieuwe vondst! Slijkhuis won 1500 meter voor de Boer Uw vacantie goedJ Een onaangenaam incident De Vierdaagse te Nijmegen De Pel bliksemde Feestelijke stemming te Groesbeek Dronken man hing een uur in het water Nederl. athleten naar Antwerpen 1 VRIJDAG 24 JULI 3953 (Van een speciale verslaggever) (JISTERA\ OND ijsbeerden twee mannen, bet voorhoofd door zorgen gerimpeld, de lippen verbeten geklemd om een grote sigaar, door hun hotelkamer in Lyon. Ducazeaux, maitre van de Franse Noord- Oost-Centraal ploeg en Kees Pellenaars, stafofficier van de witte garde. Bij tijd en wijle bogen zij zich over hun routekaarten, waarop de resterende etappen zijn uitgestippeld, de laatste 600 kilometers van de „Grand Bouclé", waarin de beslissing zal vallen, welke ploeg straks de 25.000,voor de best geklasseerde equipe zal mogen incasseren. Ducazeaux was Woensdag de wanhoop nabij geweest. Zijn legioen had op de Vars en de Izoard de trotse leidersplaats aan de Nederlanders moeten laten en zelfs de Franse Nationalen zien pas seren. Monsieur Ducazeaux was echter wel ge- maar niet verslagen. Gistermorgen schudde hij de kaarten opnieuw en maakte twee van zijn sterkste renners troef. Georges Meunier en Jean Forestier kregen het bevel de aanval op de Hollanders te openen, met gezwinde spoed naar Lyon te rennen en zo mogelijk het verloren terrein te heroveren. De opzet slaagde ten dele. Pellenaars beleefde benauwde ogenblikken toen ook Le Guilly, lid van het Frans Nationale team, dat Nederland tot op 8 minuten Was genaderd, mee ten aanval trok, maar toen Le Guilly terug viel in het peloton, week de angst uit het hart van de Pel. Meu nier werd winnaar en uitgefloten door onsportieve Lyonnezen, die bun stadgenoot Forestier de springtzege hadden toegedacht. Langerica werd derde en gedrieën hadden zij een voorsprong van tien minuten op het peloton. Hierin vertoefden alle Nederlanders, behalve Suyker- buyk, die als 75ste met 23 minuten doorkwam. Suykerbuyk vormde echter in deze etappe een hoofdstuk apart. Toen de balans was op gemaakt, bleek Nederland zijn aclit minuten voorsprong op Bobet en de zijnen te hebben behouden, doch de 39 minuten winst op de N.O.C.-ers was teruggebracht tot 18 minuten. Vandaar dat Pellenaars en Ducazeaux gisteravond in de beslotenheid van hun hotelkamer ieder afzonderlijk hun krijgsplannen nader hebben bestudeerd. In de komende dagen trekken de troepen voor de laatste maal ten velde voor de slag om de ƒ25.000,Wie zal winnen? Pellenaars, Duca zeaux, ofde maarschalk der Franse Nationalen, Marcel Bidot? MET EEN half uur voorsprong op het tijdschema ging Georges Meunier van de Franse Noord Oost Centrale Ploeg als overwinnaar van de We etappe over de eindstreep in het wie- Ierstadion van Lyon, voor zijn ploeg maat Jean Forestier en de Spanjaard Langarica met wie hij 200 km lang had samenge'eden. En onmiddellijk weer galmde het halfvolle stadion van het gefluit en gejoel, dat voortduurde tot de gebruikelijke bloemruiker aan Meu nier werd overhandigd. De verklaring school heel eenvoudig in het feit, dat Meunier uit Vierzon stamt, terwijl Forestier een Lyonnees is. Later toonde Forestier zich sportiever dan zijn aan hangers. Want hij ging naast Meunier rijden tijdens het ererondje en toen hielden het applaus en het gefluit el kaar zo beetje in evenwicht. Overi gens had Forestier de nederlaag hoogst waarschijnlijk aan zichzelf te wijten. Halverwege de laatste remde op de natte baan stopte Langarica af en er ontstond bijna een sur-place. Even wei felden de beide anderen en toen ging Meunier, die de Spanjaard blijkbaar niet vertrouwde, naar voren. Hij de marreerde scherp en met vele lengten werd Forestier toen door de man uit Vierzon geklopt. De Lyonnees kreeg de suikerprijs als zoete troost. Al met al was het, voor het eerst sinds het vertrek uit Straatsburg een saaie etappe geweest. Het parcours voerde Over de Lautaret ,een pashoog te van de tweede categorie. Een klim over 13 km, met een hoogteverschil van 600 meter. Maar de lussen zijn zo wijd en de stijging geschiedt zo gelei delijk, dat er niets sensationeels viel te verwachten. Le Quilly van de Fran se nationale ploeg was het eerst bo ven, met 50 sec. voorsprong op Lorono. 1 min. 20 sec. op Langarica. 1 min. 25 sec. op Meunier en Forestier en 2 min. ADVERTENTIE De meeste hulpmiddelen, die de moder ne vrouw ten dienste staan, zijn lang zamerhand tot perfectie gekomen. Zij zijn telkens weer verbeterd. Maar at en toe verschijnt een volslagen nieuwe vinding. Zulk een vinding is Caste! la Vaatwas, het middel, dat in éen sl®8 de afwas moderniseert. Een enkele eetlepel Castella Vaatwas, met water overgoten, doet teilen vol actief sop ontstaan, waarin men borden, vorken lepels etc. slechts behoeft te dompelen, en alle vet, vuil en aanslag verdwijnt terstond. Blinkend, flonkerend, door en door helder, lacht alles U weer tegen! Dit fantastisch middel reinigt bovendien alles in huis: hout, sanitair, tegels, ia ook de fiets of de auto! Er is buiten dien één eigenschap van Castella, die de vrouwen speciaal in verrukking brengt. Castella Vaatwas is fluweel zacht voor de handengeen ruwe ,.afwashanden" meer! Voeg daarbij, dat zo'n pak Castella Vaatwas slechts 25 cent kost (men doet met een pak een hele week) en men heeft de ver klaring van de enorme opgang, die dit moderne middel thans maakt. Er zullen wel heel weinig vrouwen zijn, die niet door een proef overtuigd worden! Adv. I.M Tijdens nationale atletiekwedstrijden op de gemeentelijke sintelbaan te De venter heeft Wim Slijkhuis de 1500 meter gewonnen in de tijd van 4 min. en 1,2 sec. vóór De Boer (Lycurgus Krommenie) en Rigter (ESCA, Am hem. De 10.000 meter leverde een over winning op voor Slegt (Daventria, De venter) met een tijd van 33 min. 1,2 sec Veltman (Trekvogels, Den Haar?) brach1 de 800 meter op zijn naam met 1581' Tweede werd zijn clubgenoot Verwey die 2.03.0 voor zich liet afdrukken. 45 sec. op Couvreur en de voorste ge lederen van het peloton. Wagtmans, die moeilijk klom, had 4 minuten vertra ging en Suykerbuyk, Van Breenen en Roks passeerden zelfs 7 min. na Le Quilly. De reden hiervan was, dat Suy kerbuyk zijn stuur had gebroken en dat Van Breenen en Roks op hem ge- wrcht hadden. Wagtmans, Suykerbuyk en Roks kregen vrij gauw weer aan sluiting met de hoofdmacht. Van Bree nen, die overhoop kwam te liggen met een defecte pedaal, haalde het peloton precies voor Grenoble, 112 km van Briancon in. De strijd had, wrt de in dividuele rangschikking betreft, vrij wel geen betekenis. Maar zoveel te meer voor het ploegenklassement. Ne derland leidde daarin met ongeveer 8 min. voorsprong op de Franse Natio nale ploeg en met 39 min. op de ploeg v?n Noord Oost Centraal Frankrijk. De aanwezigheid van de Franse natio nale Le Quilly en de N.O.C.-ers Fores tier en Meunier aan de kop, duidde dus op een rechtstreekse aanval op Nederland in de ploegenrangschikking. Bij de afdaling door de vallei van de Romanche, waar het natuurschoon grootser en indrukwekkender is dan in de Pyreneeën, sloten Le Guilly, Meunier, Forestier, Langarica en Lo rono zich aaneen tot een kopgroep van vijf man. Ongeveer een minuut achter hen reed de Belg Couvreur, die spoer1,"g gezelschap kreeg van Le Guilly. Want de Fransman had zich bij de bestijging van de Lautaret ge blesseerd en kon het te.npo in de kop niet bijhouden. Daarmee was de aan val op Nederland al veel minder ge vaarlijk geworden. Met dat al stond de zaak zo, dat de ploeg de eerste plaats te Vizille 96 km van het be ginpunt aan de Franse nationale was kwijt geraakt.. Want daar had het gro te peloton ruim 12 min. achterstand op de vier leiders en bijna 10 min. op Couvreur en Le Quilly. De voor sprong van 8 min. op de Frans-natio nale in het ploegenklassement was daar dus veranderd in een achter stand van 2 min. Te Grenoble bij de ravitaillering toonde Pelenaars zich echter optimis tisch. „Nu Le Quilly niet meer bij de koplopers zit, komt dit zaakje wel goed", verklaarde hij. En de gebeurte nissen stelden hem in het gelijk. Want- weliswaar liepen Langarica c.s. nog verder uit op de hoofdmacht. Maar het peloton won op Couvreur en Le Guilly. Op de heuvel van Moirans, eigenlijk geen col maar die toch mee telt voor het bergklassement, derde categorie, 90 km voor de finish, pas seerden Forestier, Lorono, Langarica en Meunier in deze volgorde. Dertig km verder namen wij de tijden op en toen bleek dat het de Nederlandse ploeg althans voor Le Quilly, die een zware inzinking had gekregen en te rug gezakt was in het grote peloton, geen gevaar meer had te vrezen. Aan kop ging het viertal op 7 min. volgde de dappere en alleenrijdende Couvreur en op 12 min. 30 sec. het peloton. Suykerbuyk die op het heuveltje van' Moirans gelost was, kwam veel la ter door. Daarmee was beslist, dat Nederland de eerste plaats in het ploegenklasse ment ook na deze etappe zou behou den. Te Lyon arriveerde eerst Meu nier, Forestier en Langarica met 2,5 min. voorsprong op Lorono, die in de laatste 10 km het contact tijdens een zware regenbui met zijn makkers had verloren. Vijfde werd de Belg Cou vreur met 7 min. achterstand en drie minuten later won Magni de sprint van het peloton van ruim 60 renners, waarbij zich Wagtmans, Nolten, Van Est, Van Breenen en Gerrit Voorting bevonden. Gauthier en Buitel hadden ruim 17 min. achterstand op de win naar. Nadat de wedstrijdleiding zich had verteld bij de aankomst van het grote peloton, maakte zij toen bekend dat 't klassement compleet was, waar op de chronometreurs hun spullen in pakten, maar later .iwam eerst Suy kerbuyk en daarna Rouer nog binnen de limiet van 10 pCt., alhoe wel hun tijd niet dadelijk precies kon worden vastgesteld. Later bleek dat Suykerbuyk 23 min. na de tijd van de winnaar was binnengekomen, bevrijd. In het verdere gedeelte van van Briancon naar Lyon ovei 227 kilo- Een feestelijke vacantie begint met ccd fééstelijke sigaret? Geniet meer met (Advertentie Ing. Med.) meter luidt: 1. Meunier (Fr. N.O.C.) 6.18.15; 2. Forestier (Fr. N.O.C.) z.t.; 3. Langarica (Sp.) z.t.; 4. Lorono (Sp.) 6.20.51; 5. Couvreur (Belg.) 6.25.25; 6- Magni (It.) 6.28.14; 7. Audaire (Fr. W.) z-t.; 8. Corrieri (It.) z.t.; 9. Schaer (Zw.) z.t.; 10. Impanis (Belg.) z.t.; 11. Tonello (lie de France) z.t.; 12. Exaequo het grote peloton, waarin Nolten, Van Est, Roks, Van Breenen, Wagtmans en Gerrit Voorting. Verder maakten van deze groep deel uit Bobet, Deledda, Geminiani, Lauredi, Remy, Rolland, Teisseire (allen Frankrijk Nationaal). Bober (lie de France). Astrua, Baroni, Bartali, Isotti, Rosello (allen Italië). Huber, Metzger, Pianezzi, Schellenberg (allen Zwitser land). Andriaenssens, Close, De Bruyne, Van Geneugden, Vah Genechten (allen België). Gelabert, Messip, Serra, Trobat (allen Spanje). Anzile, Bauvin, Dacquay, Quennehen, Walkowiak (Frankrijk Noord Oost Centraal) en Mallejac (Frankrijk West). Allen in z.t. als Maquln. 75. Suy kerbuyk Ned.) 6.41.13. Het ploegenklassement van de 19e etappe luidt: 1. Frankrijk Noord Oost Centraal 19.03.14; 2. Spanje 19 07.20; 3. België 19.21.53; 4. Italië 19.24.42; Frank rijk West z.t.; Zwitserland z.t.; Ile de France z.t.; Frankrijk Zuid Oost z.t.; Nederland z.t.; Frankrijk z-t.; Luxemburg z.t. De Franse Zuid West ploeg, waarvan slechts twee renners binnen kwamen, werd niet meer in het klassement op genomen. Forestier (Fr. NOC) kreeg de Suiker prijs. Paret van de Franse Zuid-West- ploeg gaf in deze etappe op. Voor de tijdrit van vandaag, van Lyon naar St. Etienne (70 km) zullen 76 renners starten. (Van een speciale verslaggever) JN het beste huishouden komen wel eens moei lijkheden voor. En zo is het gisteren in de Ne derlandse ploeg tot strub belingen gekomen tussen Van Breenen, Suyker buyk en Roks, een ruzie tje, dat zo hoog liep, dat Van Breenen tijdens het rijden Suykerbuyk een klap gaf. De geest In de Neder landse equipe is, van Straatsburg af, altijd bui tengewoon goed geweest. Pellenaars waakt er angstvallig voor, dat de onderlinge verstandhou ding prima bleef, want hij beschouwde dat te recht als een eerste voorwaarde voor succes. Welnu die successen zijn gekomen en zelfs Jacques Goddet, de directeur van de Tour de France, schreef de voortreffelijke prestaties van zijn Ne derlandse gasten o.a. toe aan de uitstekende ploeg- geest. Maar wie, zoals wij, dieper schouwden, bemerkte, dat er allang een minder gezonde ri valiteit tussen Hein van Breenen enerzijds en Jos Suykerbuyk en Thijs Roks anderzijds sluimer de. Een Amsterdammer tegenover twee Braban ders, zouden wij willen zeggen. Alle drie vol vi taliteit, energie en eer zucht, maar toch karak ters, welke zeer ver uit een lopen. Alle drie zijn knechtjes van Wagt mans, Van Est, Nolten en Voorting, een rol, welke goed moet worden ver vuld, wil de ploeg kans van slagen hebben bij het winnen van een alge meen landenklassement. Bovendien hebben de knechtjes steun te verle nen, indien een van de vier „kopmannen" pech heeft. Die rol is niet al tijd even dankbaar. De persoonlijke eerzuent kan niet tot gelding komen en alleen het onloochen bare feit, dat die rollen zo gespeeld moeten worden ten gunste van allen, zeer zeker ook in het belang van het genoemde drie tal, maakt, dat men er vrede mee heeft en dat Van Breenen, Suyker buyk en Roks tot dus- ver hun taak in goede kameraadschap hebben vervuld. LIET ALGEMEEN KLASSEMENT in de Ronde van Frankrijk is na de negentiende etappe als volgt: 1. Bobet (Fr.) 111.29.19; 2. Malle- jac (Fr.-W.) 111.38.54 op 8.35; 3. Astrua (It.) 111.39.07 op 9.48; 4. Close (Belg.) 111.41.14 op 11.55; 5. Schaer (Zw.) 111.44.16 op 14.57; 6. Rolland (Fr.) 111.45.45 op 16.26; 7. Lauredi (Fr.) 111.46.04 op 16.45; 8. Gemini ani (Fr.) 111.46.09 op 16.50; 9. Wagtmans (Ned.) 111.46.33 op 17.14; 10. Mahe (Fr.-W.) 111.50.43 op 21.24; 11. Bartali (It.) 111.54.18 op 24.59; 12. Mirando (Fr.-Z.W.) 111.58.08 op 28.49; 13. Serra (Sp.) 112.00.12 op 30.53; 14. Magni (It.) 112.03.14 op 34.55; 15. Van Est (Ned.) 112.06.04 op 36.45; 16. G. Voorting (Ned.) 112.06.27 op 37.08; 17. Nolten (Ned.) 112.08.52 op 39.33; 18. Ernzer (Lux.) 112.09.15 op 39.56; 19. Bauvin (Fr. N.O.C.) 112.09.29 op 40.10; 20. Lazarides (Fr.-Z.O.) 112.11.25 op 42.06; 26. Roks (Ncd.) 112.31.19 op 1 uur en 2 min.; 35. Suykerbuyk (Ned.) 112.49.20 op 1.20.01; 36. Van Breenen (Ned.) 112.51.53 op 1.22.34. [JET PLOEGENKLASSEMENT: 1. Nederland 333.50.59; 2. Frankrijk 333.59.03; 3. Frankrijk Noord Oost Centraal 334.08.31; 4. Beigië 334.33.23 ;5. Frankrijk West 334.50.34; 6. Italië 334.55.13; 7. Spanje 335.37.20; 8. Ile de France 336.07.39; 9. Frankrijk Zuid Oost 336.09.45; 10. Zwitserland 336.38.18; 11. Luxemburg 338.06.35. [JET JUBILEUMKLASSEMENT: 1. Schaer (Zw.) 242 pnt.; 2. Magni (It.) 264 pnt.; 3. Geminiani (Fr.) 305.5 pnt.; 4. Rolland (Fr.) 373 pnt.; 5. Van Est (Ned.) 387 pnt.; 6. G. Voorting (Ned.) 437 pnt.; 7. Astrua (It.) 446 pnt.; 8. Bartali (It.) 484 pnt.; 9. Bobet (Fr.) 502 pnt.; 10. Lauredi (Fr.) 523 pnt.; 15 Nolten (Ned.) 631 pnt.; 19. Wagtmans (Ned.) 657.5 pnt.;. LIET BERGKLASSEMENT: 1. Lorono (Sp.) 54 pnt.; 2. Bobet (Fr.) 36 pnt.; 3. Mirando (Fr.-Z.O.) 29 pnt.; 4. Le Guilly (Fr.) 24 pnt.; 5. Schaer (Zwits.) 22 pnt.; 6. Astrua (Italië) 20 pnt.; 7. Serra (Sp.) en Bauvin (.Fr. N.O.C) 19 pnt.; 9. Nolten (Ned.) en Huber (Zwits.) 14 pnt.; 16. Gerrit Voorting en Wagtmans (Ned.) 7 pnt.; 26. Van Est (Ned.) 4. pnt. Wat nu het incident van gisteren betreft: Suykerbuvk heeft vooraf in de zware rit tussen Gap en Briancon schitterend gereden. Het doorzetten na zijn val, waarbij hij verwondingen op liep, werd algemeen geprezen. In de rit naar Lyon kwam daar een reactie op. Volkomen verklaarbaar overigens, want dergelijke inzinkingen treden bij de meeste renners op na een gefor ceerde prestatie. Bovendien had hij pijn en bleek nerveus te zijn omdat hij bevreesd was, dat zijn conditie niet zodanig was, dat hij de rit naar Lyon binnen de vastgestelde tijd zou kunnen uitrijden. In de ochtenduren had hij zijn stuur gebroken en toen waren van Breenen en Roks bij hem gebleven. Maar bij het beklimmen van een lastige kleine col, de Moirans. na 137 km. moest hij lossen. En Van Breenen was toen in geen velden of wegen te bekennen. Wat was er inmiddels gebeurd? Het stuur van Suykerbuyk was gebroken bij het beklimmen van de Lautaret. Toen Suykerbuyk, Roks en Van Bree nen op de top doorkwamen, lagen zij 7 min. op de leiders achter. Het is be i nd da van Breenen een uitste - 'l r'plpr is. onvnorkingor werden tussen het drietal gewisseld, omdat Roks en Suykerbuyk de Am sterdammer met konden bijhouden ,on brak Van Breenen een pedaal maar de beide Brabanders wensten niet op hem te wachten. Op de fiets kwam het tot een woordenwisseling, waarbij Van Breenen een klap in het gezicht van Suykerbuyk gaf. Een dwaze fout van de Amsterdammer, omdat de buitenlandse persvertegen woordigers er als de kippen bij waren om te signaleren: Er is ruzie in de Nederlandse ploeg, waarin de geest tot dusver altijd zo goed is geweest Suykerbuyk moest dus, zoals v. ij schreven, lossen op de Moirans. En hij heeft zich geducht moeten inspannen om de finish te Lyon op tijd te halen. Hij kwam met een aanzienlijke ach terstand, ruim 20 min. op de wbinaat Meunier, de baan te Lyon op. He' eerste wat hij vroeg was: Ben ik te laat? Pellenaars kon hem een gerust stellend antwoord geven, stuurde Suy kerbuyk naar het hotei en verliet met een somber gezicht de baan. Hij had de taak om Van Breenen tot de orde te roepen na dit incident, wat op zien- zelf niet zo bijzonder belangrijk was, maar onmiddellijk moest worden op gelost. een taak, welke Pellenaars zeer zeker was toevertrouwd. En een uur na de aankomst zaten Van Breenen en Suy'crbuyk tegenover elkaar aan tafel. De wedstrijdleiding had zich in middels met het incident bemoeid Beide renners kregen 500 frans boete wegens wangedrag tijdens de wed strijd. Wout Wagtmans bracht er bij de beklimming van de toch heus niet i..jeilijke Lautaret weinig van te recht. Het gevolg was, dat hij met 4 min. achterstand op de leiders over ie top kwam. /at er precies met hem aan de hand was, wist hijzelf niet, maar op een gegeven ogenblik kreeg cc-. w>r - En toen deze bedwongen was, ging het opeens veel beter. ..Het was net", zo vertelde hij, „alsof ik van een zware last was li het vn gedc'te van de rit bleef hij tussen de wielen van het peloton hangen en draaide uitste kend mee. De derde dag van de internationale Vierdaagse te Nijmegen bracht voor de wandelaars afwisselend droog en voch tig weer. Over het algemeen was het bewolkt, goed wandelweer voor de getrainden, maar soms was er voor de varia'..', -oi regenbuitje en in de mid daguren kwam de zon zich ook weer eens met de marsen bemoeien. Voor de minder goed getrainden gaven deze variaties moeilijkheden. De vochtigheid in atmosfeer was bevorderlijk voor de blaarvo. 'ng en de masseurs had den langs de weg tal van spierpijn problemen op te lossen. Het parcours leidde op deze Donder dag door het Rijk van Nijmegen met zijn zeven heuvelen. Groesbeek was thans het knooppunt van de wandel wegen. Hier kwamen de wandelaars van alle afstanden, de „55ers" na een lange omweg over Nederasselt, samen om daarna broederlijk bijeen via Berg en Dal naar Nijmegen terug te keren. 42 uitvallers vielen er op de derde dag te noteren. In Groesbeek was de stemming als vorige jaren feestelijk. Aan de Zeven- heuveienweg concerteerde de Lucht machtkapel en nam Generaal-Majoor Opz oreer een défiié af van de mili taire detachementen. De leider der marsen, majoor b.d. J. N. Breunese, heeft te Nijmegen aan het traditionele diner met de verte genwoordigers van de pers enige woorden gewijd aan de stemming tij Toen gisternacht twee agenten in Den Haaga surveilleerden, zagen zij een man in het water van een gracht hangen, die zich met beide handen vasthield aan een aan de wal gemeerde schuit. Zij brachten de drenkeling op het droge. Deze, een 55-jarige bouwvakarbeider, verklaarde, dat hij daar zeker een uur aan de schuit had gehangen. Hij had te diep in het glaasje gekeken en was in deze toestand te water geraakt. Per politievoertuig is hij naar zijn woning vervoerd. Kroonprins Akihito van Japan heeft Donderdag op het palcis te Laeken het .noenmaal met koning Boudewijn ge bruikt. Hij zal Zaterdagmiddag naar Den Haag reizen. De Belgische spoorwegen zullen op de binnen de landsgrenzen gelegen tra jecten van internationale lijnen motor wagens laten rijden, teneinde op deze wijze de reisduur aanzienlijk te ver korten. dens de marsen. „Alles is opgewekt, alles helpt, alles wandelt. Alle zes bonden die aan Wandelsport doen zijn v-tcgenwoordigd, maar aan hun hou ding en aan hun wandelen is niet 1a zien, tot welke groep zij behoren". „Zijn wij mis?" vroeg de heer Breu nese zich af, „herinnerend aan de felle artikelen van nog niet zo lang gele den, is net wel waar; bestaan er wel tegenstellingen? Hier aan het spek zit- t .4, moet men zeggen: neen. De con flicten hebben geen fond. Ze zijn og* geblazen, dat heeft de wandelaar om deze dagen geleerd en we schamen ons daar wel een beetje voor. Wij zijn hier allen een. Hoe is het mogelijk, dat er zoveel herrie is gemaakt?" Voor de landenathletiekwedstrijd tegen België, welke Zondag 2 Augustus te Antwerpen wordt gehouden, is da Nederlandse ploeg als volgt samen gesteld: 100 meter: Rulander, Hardeveld (bel den Vlug en Lenig), Aret (DOS). 200 meter: Rulander, Hardeveld, Aret. 400 meter: Smilaiger (Vlug en Le nig), Verwey, De Kroon (beiden Trekvogls). 800 meter: Rem (Lycurgus), Veltman (Trekvogels), Van Wees (Te Werve). 1500 meter: Slijkhuis (Trekvogels), Rovers (Thor), Govers (Vlug en Le nig).. 5000 meter: Fekkes (DOS), Malie paard (Thor), Van den Veerdonk (Kimbria). 10.000 meter: Van der Zande (Olym- pia '48), Van der Voort (Trekvogels), Van der Linden (Holland). 3000 meter steeple chase: Hulzlnga (Marathon), Jonkers (Vlug en Lenig), Hendriks (Trekvogels). 110 meter horden: Nederzand (ALO) Parlevliet (Vlug en Lenig), Broeken (Kunst en Kracht). '"0 meter horden: Van der Hoeven (Lycurgus), Buys (AAC), Farlevliet (Vlug en Lenig). Verspringen: Visser AAC), Wesselï (AV '23), Mooy (Volt). Hoogspringen: Visser, Van der Meu- len (Parthenon), Van Druten (Vlug en Lenig). Hinkstapsprong: Van Egmond (DEM), Snip (DOS, Kampen), Do Jong (Thor). Speerwerpen: Lutkeveld (APGS), Fikkert (SISU), Vorenkamp (Vlug en Lenig). Discuswerpen: Van der Maat Vlug en Lenig), Derichs (Swift), Fikkert. JONGETJE VAN 6 JAAR VERDRONKEN Eergisteren kwam een 6-jarig Schie dams jongetje thuis en vertelde na een half uur aan zijn moeder, dat hij was wezen spelen met een even oud vriend je Cornelis Meyer. Ze waren op een boot gesprongen in de voorhaven ea toen zij er weer afsprongen was Corne lis in het water gevallen en niet meer boven gekomen. Men heeft het lijkje na enkele uren dreggen gevonden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9