Wagtmans' tweede etappezege „Ver oor: CasteM WANDELING NAAR PARIJS Drie titels voor Rie Koppen \A"- Met Nolten als derde icon de weer f1000, ploeg Sagitta - dames snelden naar nieuw estafette-record Bidot kondigde de vrede af WH eerste klasser blinkender zachtere h Glorieus begin van laatste Tour-week-end „Stuur maar naar Breda De Krach tsportbond werd Koninklijk Mac Donald Bailey wordt professional Succesvolle dag voor de Lycurgus athleten Voor het laaUt in het zadel Eindelijk een Italiaanse dag Nederlanders schermden de weg af Arie de Vroet gaat Be Quick trainen GENERAAL PLASTIRAS IS OVERLEDEN Districts-kampioenschappen tennis Prominenten lieten verstek gaan De Sovje Herstel van twee Om^ente de kev Smokkelbo spoorb MAANDAG 27 JTTT.I 1953 (Van een speciale verslaggever) 70 dat hebben wij toch maar weer eens klaar gespeeld. Wij raken langzamerhand aan etappe-overwinningen gewend, Dit waren de woor den van Wout Wagtmans toen hij Zaterdagmiddag als winnaar van de voorlaatste etappe in Montlucon van zijn fiets stapte. Wout knipoogde eens tegen de jongedame, die hem het overwinningslint om de schouders hing, reed onder het gejuich van de duizenden, die de strijdlustigste renner van de Tour de France een warm hart toedragen, zijn ereronde en begaf zich vervolgens naar het Nederlandse kamp, waar de vreugde over de vijfde etappetriomf grenzeloos was. ledereen lachte en glun derde en klopte de anderen op de schouder. Bloemen werden uitge deeld, de filmoperateurs en fotografen deden hun werk en zelfs Jan Nolten was voor de eerste maal wat spraakzaam. Hij vertelde hoe hij gijn derde plaats had kunnen veroveren, de positie, die er toe bijdroeg, dat Nederland voor de vijfde keer het ploegenklassement won en de voorsprong op de Frans Nationale ploeg van 7 min. 10 sec. tot 11 min. 7 sec. vergrootte. Daarbij verbeterde Wout Wagtmans zijn positie in het algemeen klassement door zijn eeuwige rivaal Schaer van de vijfde plaats te verdringen. Het laatste Tour week-end had niet beter kunnen worden ingezet. I\E TACTIEK In de voorlaatste etappe van St. Etienne naar Montlucon (210 km) was zonder meer duidelijk. Na de tijdrit, waarin de Franse Natio nale ploeg er niet in was geslaagd de Nederlanders van de kop in het ploe genklassement te wippen, heeft Marcel Bicot, directeur-techniek van de trico lores zich als volgt uitgelaten: „In de twee resterende etappen zal het moei lijk zijn om de 7 min. 10 sec. achter stand, welke de Franse equipe op de Nederlandse groep heeft, in te halen. Ik leg mij neer bij dit voldongen feit. Aan de andere kant is het vrijwel on mogelijk dat wie dan ook Louison Bobet de gele trui nog kan ontnemen. Ik pro clameer de vrede". Kees Pellenaars zag de situatie even eens zo, maar met enkele kleine vari anten, welke, dat is wel gebleken, van groot belang waren. Pellenaars rede neerde als volgt: „We moeten de eerste plaats van de landenrangschikking verdedigen. Er mag geen Fransman ont snappen en als het kan ook geen ren ner van de N. O. C.-ploeg. Mocht dat wel gebeuren, dan moet er een man netje van ons mee. Maar als we op de laatste twintig of dertig kilometer een kansje krijgen en dat was een be langrijke variant om weg te komen, dan zullen wij dit niet laten. Het spel is in deze meest saaie etappe Van de Ronde van Frankrijk precies zo gespeeld. Het tempo van de' renners in de brandende zon, die glorierijk aan de wolkenloze hemel stond, was niet hoog. Finit la guerre, was de leusmaar Waakzaamheid bleef geboden. De helling van de Lapins meetellend voor het bergklassement, bracht wat roering in de massa. Diot won voor Rossello en Mirando. Twintig kilome ter verder doemde weer zo'n heuveltje op, De Faye, eveneens meetellend voor het bergklassement. Toen moesten er nog maar 33 km worden verreden. Bauvin kwam het eerst boven met Wagtmans aan het wiel. Walkowiak passeerde als derde en Renaud werd vierde. Deze renners hadden toen 15 sec. voorsprong op het peloton. Negen kilometer verder lag de derde heuvel voor het bergklassement, de laatste van deze ronde, welke werd gewaardeerd met prijzen en punten. Het viertal vluchtelingen, profiterend van het feit.' dat het peloton geen aanstalte maakte om te volgen, zette er een hels tempo in. zodat de voorsprong met seconden groeide. Op deze derde heuvel, de Mon- taigut, passeerde Bauvin het eerst, met Wagtmans als tweede. Renaud en Wal kowiak volgden met 20 sec. verschil en op 35 sec. kwamen Molineris en Nolten door. Het peloton lag toen 1 min ?n 20 sec. achter. Molineris had zich uit het peloton losgemaakt en Noltens vond het een schone gelegenheid om met hem mee te gaan., Hij wist dat Wagtmans een stevige voorsprong had genomen. Met de gedachte, dat als hij ook aan de finish zou kunnen komen, met een tijd verschil op het peloton, het dagklasse ment per ploeg waarschijnlijk nu voor Nederland zou ziin. zette hij zich schrap en Molineris kon toen met moei te zijn wiel houden. Dat Nolten kans kreeg om weg te gaan, behoefde niet zo'n verwondering te wekken. Immers de Nederlanders lagen gedurende de (Van een speciale verslaggever) /ME T Kees Pellenaars voorop hadden onze landgenoten een ereronde gereden voor het win nen van het landenklassement, waarvoor de trojfee „Martini" een enorme groen-bronzen schaal met een gewicht van 70 kilogram plus een bedrag van 200.000 francs ter beschikking was gesteld. De vertegenwoordiger van de firma overhandigde de trofee, een klein afgietsel van het originele, aan Kees Pellenaars in het bijzijn van alie renners en ook van Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, oud-voorzitter van de K.N.W.U. De trofee moet drie maal gewon nen worden om definitief in het bezit van het betrokken land te komen. De «riendelij/ce meneer vertelde aan Pellenaars, dat hij de trofee naar de Koninklijke Ne derlandse Wielren-U nie in Den Haag zou sturen, maar Pellenaars schudde het hoofd. „Hoor eens hier", zei Pellenaars, „de Wiel- ren-Unie wil niets met de Tour de France te maken hebben. Dan hoeven zij ook die trofee niet te ontvangen. Stuur het ding maar naar Breda gehele etappe vóór het peloton als wa kende honden over een veld. dat mis schien een aanval op de dominerende positie van ons land zou inzetten. Vijf kilometer voor de finish lagen Bauvin en Wagtmans op kop met 1 min. 20 sec. voorsprong op Molineris. Re naud en Nolten. Walkowiak was afge zakt. In het stadje moesten de renners eerst over een brug, daarna 600 meter langs de kade. met aan het einde op nieuw een brug, een draai en tenslotte werd de richting van het centrum van de stad weer ingeslagen met een 350 meter recht stuk voor de finish. Wagt mans leidde voor Bauvin op deze laat ste kilometer. Op het rechte einde gaf onze landgenoot de man van de N. O.C.- Dloeg geen kans. want hij spurtte zo fel. dat hij met vele lengten voorsprong als eerste over de eindstreep ging Achter Wagtmans en Bauvin vochten Nolten en Molineris een duel uit. Op nieuw een Nederlands-Frans gevecht, dat wederom door de Nederlander werd gewonnen. Achter Molineris kwamen nog gedetacheerd binnen: Renaud, Isot- ti en Vitetta en daarna zagen wij Mag- ni als gewoonlijk de sprint van het pe loton winnen. Voor de Italiaan werd een tijd van 6 uur 22 min en 42 sec afgeroepen. Waetmans had 2 min. en 34 sec. op het peloton, waarin ziin naaste concurrenten zaten, gewonnen en zijn minuut bonificatie voor het winnen van de etappe verhoogde zijn winst tot 3 min. 34 sec. In het peloton zaten behalve Magni. Bobet. Bartali. Schaer en Close ook Suykerbuck. Van Breenen. Van Est en Gerrit Voorting. Alleen Roks had het tempo op de laatste 25 km niet kun nen volgen maar ziin achterstand bleef beperkt tot iets meer dan 2 min. op het peloton. Bauvin kreeg de suikerprijs met 6 stemmen. Wagtmans 2. waardoor zijn totaal op 29 punten kwam en Bobet 1 De uitslag van de 21e en voorlaatste etappe van St. Etienne naar Montlucon (210 km) was: 1 Wagtmans (Ned.) 6.20 08; 2 Bauvin (Fr. N.O.C.)) z.t.; 3 Nolten (Ned.) 6.22.19; 4 Molineris (Fr. ZO.) z.t.: 5 Renaud (Fr.) 6.22.24; 6 Isottl (It.) 622.37: 7 Vietta (Fr. Z.O.) zt.: 8 Magni (It.) 6.22.42; 9 Darrigade (Fr. Z.W.) z.t.; 10 Baroni (Ik) z.t.; 11 Corrieri (It.) z t.; 12 ex aequo In dezelfde tijd als Magni, het grote peloton met onze landgenoten Suykerbuyk, Voorting, Van Breenen en Van Est, 56 Rok (Ned.) 6.26.18. Het ploegenklassement van de 21ste etappe luidde: 1 Nederland 19.04.09: 2 Frankrijk N O C. 19.05.02; 3 Frankrijk Zd.-O. 19.07 38; 4 Ile-de France 19.07.48; 4 Italië 19.08.01; 6 Zwitserland 19.08.06: Spanje z.t.; Frankrijk-West z.t.; België z.t.; Frankrijk Nationaal z.t.: 11 Luxem burg 19.17.22. De suikerprijs voor de 21e etappe werd toegekend aan Bauvin van de Franse Noord Oost Centraal-ploeg. Iedereen leefde mee met de prach tige prestaties van Woutje Wagtmans. Hier wordt hij op Pare des Princes geïnterviewd door Jan Cottaar. Het was voor de Nederlandse Kracht sportbond gisteren een zeer belangrijke dag. In de eerste plaats werd in Kras- napolsky het vijftigjarig bestaan her dacht en in de tweede plaats deelde dr J. Miedema, hoofd van de onderaf deling Lichamelüke Opvoeding en Sport van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, op de receptie mede dat het H.M. de Koningin had behaagd de Bond het praedicaat ..Koninklijke" te verlenen. In zijn toe spraak noemde dr Miedema de kracht sportbond een der kleinere, maar tevens een der betere sportorganisaties, die een belangrijk aandeel hebben gehad in het vestigen van de goede naam van Nederland in de internationale sport wereld. „Een van de grootste verdien sten is", aldus dr Miedema, dat de Bond kans heeft gezien zich te vrijwaren voor excessen en professionalistische ten- denzen". MacDonald Bailey, de bekende neger sprinter uit Trinidad, heeft een streep onder zijn carrière als athleet en als amateur-sportman gezet. Binnenkort zal hij voor de professional Rugby Club van Leigh (Lancashire) uitkomen. Dat betekent, dat de Britse athletiek- wereld een van zijn beste vertegen woordigers heeft verloren. Tezamen met Jesse Owens, Harold Davis, Lloyd la Beach, Banrey Ewell en Lindy Remi- gino is hij met 10.2 sec. wereld- en Europees recordhouder op de 100 me ter. Bovendien staan de Europese re cords op 100 en de 200 yards met resp. 9.6 en 21.1 sec. op zijn naam. Op de Olympische Spel ente Helsinki won hij de bronzen medaille op de 100 meter. Op de 200 meter werd hij toen vierde. De recordverbetering op de 4 x 200 meter door de Sagittaploeg, bestaande uit tanny Blankers-Koen» Gré de Jongh, Sonja Swart-Van der Stam en Dicky van Dijk, was zonder enige twijfel het hoog tepunt van de nationale athletiekwed- strijden welke gistermiddag in het Olym pisch Stadion te Amsterdam werden ge houden. De rappe voeten van dit viertal brachten het record, dat Sagitta reeds voerde, met niet minder dan 4.6 sec. om laag. Voorlopig zal er wel geen club team zijn, dat er ernstig over kan denken om die 1 min. 41.2 sec. van Sagitta te verbeteren. Spannend was het duel tussen Fanny en Willy Lust op de 80 meter horden. Als altijd had Fanny Blankers een snelle start. Willy Lust moest wat grond prijs geven, maar slechts 0.3 na haar grote rivale, die in 11.3 sec. finishte, ging de Zaanse over de eindstreep. Voor Willy Lust was het toch een suc cesvolle dag. Zij won de 100 meter in 12.3 seconde, voor Dicky van Dijk en Nel Buch. Niet minder dan vijf Lycurgus- athleten keerden met een eerste prijs naar Krommenie terug. De Boer zege vierde op de 800 meter, Rem nam de 500 meter voor zijn rekening, Van der Hoeven was al zijn concurrenten op de 110 meter horden te snel af, Cor Aafjes wierp haar discus 37.65 meter ver en was daarmee onbereikbaar, evenals Ans Gra- vestein, die met kogelstoten een afstand van 11.07 bereikte. De belangrijkste uit slagen luiden HEREN, 100 meter: 1 Rulander (V, en (Van een speciale verslaggever) DE TOUR DE FRANCE is wel eens in de laatste etappe beslist. Dat gebeurde in 1947, toen Jean Robic tussen Caen en Parijs dertien minuten uitliep op de leider Brambilla en in het Pare des Princes te Parijs voor het eerst de gele trui mocht aantrekken. Hij heeft die trui misschien een kwartier aan gehad, maar hij had de Tour gewonnen. De traditie wil echter dat de uitslag vande Tour vast staat voordat de ren ners voor de laatste maal in het zadel gaan. Zowel Père Desgranges als Jacques Goddet hebben het reeds geprobeerd met lange en korte af. standen en hoge premies, maar de renners zijn alleen bereid in de laatste 20 of 30 km. voor wat vuurwerk te zorgen, zodat de vele hon derdduizenden toeschouwers in de vallei van de Chevreuse en aan de veg van Versailles naar Parijs tenminste nog iets te zien krijgen wat op strijd gelijkt. Maar van de hele etappe een wedstrijd maken. Hard fiet sen van de start tot de finish. Nee. Daar is de stemming niet naar als men er al meer dan 4000 km. op heeft zitten. LIET bleef rustig tot ver na Orleans, waar Darrigade, het felle sprinter- tje, in het voorbijgaan een vette pre mie van honderdduizend francs in pikte. Kees Pellenaars, een voorzichtig man verwachtte geen aanval, op Ne derlands eerste plaats in het ploegen klassement, hetzij van de Frans natio- nalen, hetzij van de NOC-ers. Maar hij hield wel rekening met de mogelijk heid er van en dus waren er altijd vier of vijf Nederlanders voor in het pelo ton te vinden. Soms schermden ze de weg over de hele breedte af .Ook Bobet nam geen risico en hield zich door lopend op in de voorste gelederen. De renners bleven bijeen als makke scha pen enkele aarzelend uitgevoerde en prompt verijdelde ontsnappingspogin gen uitgezonderd tot bij de bevoorra ding van Dourdan, 279 km. van bet beginpunt en ongveer 50 km. voor de finish. Even te voren had Kees Pelle naars tegen ons gezegd: „Als er nog iets gebeurd, dan is het daar, maar je begrijpt, dat wij niet de eersten zuilen ziin om' te demarreren". De gebeurtenissen stelden hem in het gelijk. De bevoorradingspost te Dourdam was op een klein pleintje ge vestigd, waar de jeepr van de ploeg leiders nauwelijks plaats konden vin den. De straten zijn er nauw en boch tig en onmiddellijk na het stadje gaat de weg vrij steil omhoog. Een uitge zocht punt dus voor een ontsnapping, wanneer men de situatie kent. Op de heuvel na Dourdan schoot Bobet naar voren. Hij had er kennelijk zijn hart op gezet niet alleen de Tour te winnen maar ook als eerste in het Park des Princes te arrivieren. Er werd zelfs gefluisterd, dat de zaak al voorai door hem en sommige andere renners zo geregeld was, maar dit bleek onjuist te zijn en tevens bleek, dat ook de Italianen, totnutoe misdeeld door de fortuin de Nederlanders gaan als millionnairs naar huis, de Belgen en de Italianen zijn failliet, schreef een Frans blad uiterst gebrand waren op een triomf te Parijs. Zo zat de snelle Magni onmiddellijk aan het wiel van de Fransman en met hem de lange Limburger Nolten. Het peloton werd onmiddellijk ver splinterd in tientallen groepjes, die tussen de dichte haag toeschouwers doorjakkerden. Hier en daar zag men spandoeken ter ere van de favoriet. Er waren maniakken, die zijn naam met grote letters op de blote borst hadden getekend en wij zagen zelfs een span doek met het opschrift: Bobet l'Ety- sée (de zetel van de Franse president). Het leek alsof de aanhangers van Bo bet hun zin zouden krijgen, want hii reed zich los van de anderen en ging een tijdlang alleen aan de kop. Toen kreeg hij gezelschap van Forestier. die cp enkele honderden meters gevoigd werd door een da-tigtal renners, en het nutteloze van zijn poging inzien de, liet Bobet zien terugvallen. Maar het peloton was nu eenmaal reibrok- keld en de strijd ontbrandde in alle hevigheid. Toegejuicht door vele tien duizenden in de vallei van de Che vreuse tussen Versailles en Parijs was de menigte op geen honderddui zend na te chatten ondernamen le gen renners, Gauthier, Baroni, Cour- vreur, Morvan, Magni, Drei, Fores- tier, Gerrit Voorting en Molineris een nieuw furieus offensief, waar Bobet niet bij betrokken was. Zij arriveer den gezamenlijk in het Prinsfenpark, waar Magni onder oorverdovend ge juich en tot grote vreugde van de ster ke Italiaanse kolonie, de eindsprint won vóór Baroni en Forestier. Gerrit Voorting bezette de negende plaats! Een halve minuut later volgde een groot peloton met Bobet, Schaer, Clo se, Mallejac, Nolten, Van Est, Wagt mans en Suykerbuyk. Daarna kwam Van Breenen binnen met Dacquay, Lauredi, Huber en Pontet, allen onge veer twee minuten na de winnaar. En tenslotte arriveerden met grotere en kleinere tussenpozen nog twintig a der tig andere renners. Roks werd 61ste met 5 minuut achterstand. De uitslag van de laatste etappe Mont- lucon-Parijs (328 km) was: 1 Magni (It.) 9 uur 42 min. 53 sec.; 2 Baroni (It.) z.t.; 3 Forestier (Fr. N.O.C.) z.t.; 4 Couvreur (Belg.) z.t.; 5 Morvan (Fr. W.) z.t.; 6 Gauthier (Fr.) z.t.; 7 Drei (It.) z.t.; 8 Mo lineris (Fr Z.O.) z-t.; 9 Gerrit Voorting (Ned.) z.t.: 10 Rolland (Fr.) 9.43.23; 11 Bobet (Fr.) z.t.; 12 Corieri (It.) zt.; 13 Nolten (Ned.) z.t.; 14 Schaer (Zwits) z.t.; 14 Ernzer (Zwits.) z.t.; 16 Impanis (Belg.) z.t.; 17 Schmidt (Lux.) z.t.J 18 Van Geneugden (Belg.) z.t.; 19 Bobet (lie de France) z.t.; 20 Quentin (lie de Fran ce), z.t,; 26 Van Est (Ned.) z.t.; 32 ex aequo In dezelfde tijd als Rolland (9.43.23) een groep, waarin onze landge noten Wagtmans en Suykerbuyk; 50 Van Breenen (Ned.) 9*45.21; 61 Roks (Ned.) 9.48.24. Het ploegenklassement van de laatste etappe luidt; 1 Italië 29.07.09; 2 Frank rijk Noord Oost Centraal 29.09.41; Bel gië z.t.; Frankrijk z.t-; Nederland z.t.; Frankrijk West z.t.; Frankrijk Zuid Oost zt.; 8 Luxemburg 29.10.12: lie de France zt.; 10 Zwitserland 29-12.09; 11 Spanje 29.15.12. L.) 10.9 secr., 2 Sleeuwenhoek (V. en L.) 11.— sec., 3 Visser (A.A.C.) 11— sec. 400 meter: 1 Steger (Zwitserland) 49.1 sec., 2 De Kroon (Trekvogels) 50.8 sec., 3 v. d. Hoeven (Lycurgus) 51.7 sec. 800 meter: 1 De Boer (Lycurgus) 1 min. 57-6 sec., 2 Pootjes (A.V. '£3) 1 min. 58.3 sec., 3 Smit (Suomi) 1 min. 58.5 sec 1500 meter: 1 Rem (Lycurgus) 4 min. 1.6 sec., 2 Van Hoften (Rav Rhenen) 4 min. 9 4 sec-, 3 Heymans (Hermes) 4 min. 10.4 sec. 3000 meter: 1 Keesoom (A.V. '23) 8 min. 55 sec., 2 Verra (Haarlem) 8 min 59.2 sec., 3 Altink (Lycurgus) 9 min. 0.8 sec. 110 meter horden: 1 v. d. Hoeven (Ly curgus) 15.5 sec., 2 Van Boven (Zaan land) 17.3 sec., 3 Schuitemaker (A.A.C.) 17-5 sec. Verspringen: 1 Visser (A.A.C.) 7.295 meter, 2 v. d. Meulen (V. en T.) 6.665 me ter, 3 Leenders (DWS, Tiel) 6.595 meter- DAMES, 100 meter: 1 Willy Lust (Zaan land) 12.3 sec., 2 Dicky van Dijk (Sagit ta) 12 3 sec., 3 Nel Buch (Sagitta) 12.4 sec. 80 meter horden: 1 Fanny Blankers- Koen (Sagitta) 11.3 sec., 2 Willy Lust (Zaanland) 11.6 sec., 3 Corie Kalman (Zaanland) 12.1 sec. Discuswerpen)1 Cor Aafjes (Lycur gus) 37.65 meter. Kogelstoten: 1 Ans Gravenstijn (Lycur gus) 11.07 meter. Eindelijk is dan (Zondag 26 Juli!» de laatste voetbalwedstrijd van het competitieseizoen 1952-1953 gespeeld. Het was de ontmoeting WHHei- mond, in de promotie competitie twee de klasse, groep C, welke in een 22 gelijkspel eindigde, waardoor WH naar de eerste klasse promoveert. De eindstand luidt als volgt: WH '16 4 2 2 0 6 7—4 DOSKO 4 12 14 7.-5 Helmond 4 0 2 2 2 3—8 Op het nummer viermaal 200 meter voor dames, werd het Ne derlands record verbeterd door de dames van Sagitta, namelijk v.l.niï.) Dicky van Dijk, Fanny BlankersKoen, Gre de Jongh en Sonja Swart. De nieuwe tijd werd 1 minuut, 41,2 seconde. De Nederlandse prof-voetballer Arie de Vroet, die enkele jaren voor de Franse eerste divisie club Le Havre heeft gespeeld, treedt op 1 Augustus als trainer in dienst b(j de eerste klasse voetbalclub Be Quick (Gr.), in Frank rijk heeft hij met goed gevolg, het exa men voor oefenmeester afgelegd. De Griekse oud-premier Generaal Piastiras, is Zondag ten gevolge van een hartkwaal overleden. Hij is zeven tig jaar oud geworden. Piastiras is in dertijd zeer populair geworden, toen hij in 1922 met enkele officieren de macht greep, koning Constantijn van de troon stootte en na zes ministers en generaals van de populistische partij ter dood te hebben gebracht, een nieu we regering vormde. Hijzelf trad als staatshoofd op, maar moest spoedig daarna het land verlaten. Tijdens de burgeroorlog in 1933 werd hij teruggeroepen, maar spoedig daar na moest hij opnieuw verdwijnen. Hij werd bij verstek ter dood veroordeeld. In 1945 keerde hij weer naar Grieken land terug, doch pas in 1950 begaf hij zich opnieuw in de politiek. Hij werd leider van de progressieve partij en stond twee jaar aan het hoofd van de regering. In 1952 werd hij bij de ver kiezingen verslagen door de nationale concentratie van maarschalk Papagos. J[LS SLOTPART1J van de dis- trictstenniskampioenschappen werd de finale van het gemengd dubbel in de B-klasse gespeeld. Het laat zich begrijpen, dat toen dit tornooi zich naar een moei zaam einde had gesleept, de be langstelling minimaal was. Hier mee wil natuurlijk niet gezegd zijn, dat een finale gemengd dub bel in deze klasse niet interes sant kan zijn. Integendeel, maar wij hadden toch liever de eind strijd van het herenenkelspel of herendubbel als sluitstuk gezien. De wedstrijdleiding had echter met tal van wensen en verlangens van deelnemers, die om een of andere reden het laatste week-end niet konden uitkomen, rekening te houden. Vervelend was boven dien dat daardoor meer dan éèn speler verschillende partijen ach ter elkaar moest spelen, hetgeen het toch al matige spelpeil niet ten goede kwam. INE districtskampioenschappen ::ijn Zondagmiddag dus geëindigd. Het is allemaal zeer matig geweest, ook al omdat verscheidene prominenten ver stek lieten gaan. Wellicht zou het aan beveling verdienen dit tornooi wat eer der in het seizoen te laten plaats vin den. In ieder geval wordt dan onder vangen dat de vacantie niet als spel breker kan fungeren. Intussen was bet laatste week-end voor mej. Rie Kop pen wel bijzonder succesvol. Hel da mes-enkelspel won zij na spannende strijd, 63, 06, 7—5 van mej. J. van der Duyn. Met Stumpel zegeviercie de Alkmaarse in de finale van hel ge mengd dubbel over Van der Duyn— Groen en tenslotte eiste zij in hel da- mesdubbel met mej. J. van der Duyn de titel voor zich op door de dames Van BaasbankMeurs met 4—6, 75, 63 te verslaan. De belangrijkste uitslagen luiden: Dames enkelspel A, finale: Rie Kop penJ. van der Duym 6—3, 06. 7—5. Gemengd dubbel A, halve finale: J. van der Duym en W. J. GroenH. Eysen en Bakhuis 6—2, 62. Jansen en Van 't HulR. Koppen en Stumpel 64, 79, 36. Finale: D. van der D.tym en GroenR. Koppen en Stum pel 46, 16. Damesdubbel A, hal ve finale: R. Koppen en J. van der Duym—Boonen en Koel 63, 61. Jan sen en Van 't HulVan Baasbank en Meurs 26, 36. FXjale: Koppen en Van der Duym—Van Baasbank en Meurs 46, 75, 63. Heren-enkelspel B, halve finale: Kei lermanVan. der Kooy 97, 6—2. G. GroenP. Bronder 6—8, 66—2. Finale: G. Groen—Keilerman 64, 2— 6, 60. Dames-enkelspel B, halve finale: Van KuykPeverelli 53, 6—2. H. EyssenHeemeyer (Heemey.-r uit gevallen). Finale: H. Eyssen—C. pan Kuyk 3—6, 6—3, 6—2. Gemengd dubbel B: H. Eyssen en BakhuisVan 't Hul en Jansen 6—0, 75. Zwanenburg en Mobrott—Van Kuyk en Droge 61, 62. Finale: Zwanenburg en Mobron—Eyssen en Bakhuys 62, 75. Heren-dubbel B, finale: Bakhuis en MobrondMosk en Bijisma 4- 6, 6—1, 63. Dames-dubbel B—C. finale: Eyssen en Peverelli—Jansen en Van Hul 64, 62. Heren-enkel C, fina le: N. GroenH. Groen 60, 6—2. Dames-enkel C, halve finale: Zomer— Kendrikse 8—6, 57, 6--4 Gvinge— Mobron 61, 6—1. Finale: Ovinge Zomer 62 6—2 Hermd'ibbel C, finale: Deen en Welkers- gebroeders Somberg 6—3, 6—3. INDIEN OOIT ee die geweest, wa lend beheer. Weli Grote Drie opgest scheiding tussen 1 de verschillende i bleek, dat de So: twee volkomen ge Rusland stelden d landsdelen op eet Deze werden door breuk maakten op de 38ste breedtegi te komen bleven 2 commissie van neg en de vorming va: Toen deze er eenm terug (29 Juni 194 feit. De Noordkore 'AANVANKELIJK Zuidkoreanen 0 steun van de Veren ean in zee zouden Mede echter door; in allerijl troepen er in, een klein b houden en hun troi stellen. Een landin tot een snelle terug delijken, die tegen Saar zelfs tot aan grens waren opgej de Chinezen in. Ma tuatie bleek te hebl tot voorbij de 38st ruggedreven, maar een deel van het herwinnen. Sindsdle een stellingenoorlog me aan de commun verliezen zijn gelee van de frontlijnen andering meer. Intussen begon mi den na het begin vï ken naar een mogi wapenstilstand. Op nen te Kaesong de delingen, die echtei al weer werden, af; den later nog eens ste maanden van 19: Hik zover, dat er ov stond over alle be met uitzondering krijgsgevangenen, wezen een voorstel 1 hand, om 12.000 gea tegen 110.000 van hu pen. Zij eisten alle f zich ln geallieerde h MADAT de geallie laar, luitenant-gi Per pak 25 cent Dub (Advert yRUDAG is tussen eev€ett„ derlandse Pi diad 9!* Begrepen e: dè hnflmerkwaard de spoor! koZ're foT'l smokelwaar herkend nomen. De chauffeur mtobT", met een t °"10' die hem gevolad Te? Z\^0kkel™D hnd boter/eest te 1 had, gearresteerd. Eden, de Britse min landse zaken, die in de tendate LI' onderf«-' na te Londen terugge! i

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6