SE RKOOP 25* Oud West-Friesland schrijft een novelle-prijsvraag uit Jimmy Brown en de Oranjehemden :t koiting Egmond-Binnen wil ordening in bouw van zomerhuisjes Nieuws uit Oudkarspel Personeel van fa. Hart en Co. in feeststemming bijeen LAATSTE NIEUWS Gasverstikking te Utrecht v ntdekte de Excursie door het duingebied ning verkopen ïn, op Vrijdag, Lag a.s. al onze l VAN DEZE ÏLEGENHEID! poorman plotseling overleden t y rSER KNEEP ER TUSSEN UIT \RD TE WATER Irijdster reed tegen personenauto Vele activiteiten De Rijp BURGERLIJKE STAND Speciale verordening is gewenst Bergen Matige opvoering in Openluchttheater Oterleek De raad benoemt een nieuw schoolhoofd Uitgeest Insigne voor trouwe medewerkers Heiloo Roemster J Langedijk SCHOOLREISJE van de Chr. School Kerkkoor zong voor de sanatorium-patienten Heer-HugOwaard Warmenhuizen Dc baars had geen trek SchoorI DONDERDAG SO JULI 1953 16-18 (Advertentie Ing. MedO ntussen was de Alkmaarse Brandweer gealarmeerd, minuten na het alarm met ;ns uitrukte. De brandweer evenwel geen dienst te doen. ten er zich van had vergewist, ;n gevaar meer dreigde, kon /eer inrukken. e oorzaak betreft, vermoedt Smit, dat iemand een peukje inchalant heeft weggeworpen. uderdom van 79 jaar is plot- jrleden de heer J. F. Arra- nog slechts enkele weken in ichting werd verpleegd. De achat liep gisteren in de C. visstraat toen hij zich onwel jrden. Hij is ter plaatse over- overledene, die in vroeger castelein in de oude Unie is kwam later bij de spoorwe- nog HIJSM genaamd. Hij its enkele dagen in dienst poorwegstaking van 1903 uit- het treinverkeer geheel lara ige dagen heeft hij toen mei er op de schouder bij_ de ba- gepost, maar aangezien da Alkmaar bij het spoorweg geen weerklank vond en de ers door de geringe aanhang openlijke demonstraties kwa- oefde hij de spuit gelukkig ebruiken. die elkaar gistermiddag Langestraat tegemoet^ reden in botsing, doordat één zien hen in bevindende wielrijder g naar links probeerde uitte De wagens, waarvan de be- s door deze manoeuvre inyj werden gebracht, liepen te' op. De wielrijder, die ussen uit kneep, is onbeke^a aard van de houthandel Biet' lan de Frieseweg werd Slste," ontdekt toen het tussen e boomstammen wanhopige P leed boven water te blijven, ambtenaar van het P.W.N. mdere omstanders slaagden il moeite In het dier op 1 k"isen- weet lier, waarvan men niet s l het in het water heeft g est door een veearts woi" ;ht. wielrijdster, die gistermorg1^ uur over de Laat reed ge en zich uit de rij geparze osmakende personenwagen- werd aan het rechter e )r E. E. M. van Gilse, die p verleende, bracht de ar woning. irszaak gemoderniseerd ameskapperszaak van de fke^£t in Merwijk op de Laai onbelangrijke interne eeD idergaan. etalag® ïeter naar binnen uitg fef. de winkel van een nl vieurc® ng die in vrolijke cal)i- gevoerd, is voorzien- cn i eveneens gemodern:ls® brjZe- uwe bakken en dito rjjCh- orzien. Een royale va„ •gt voor een ove isterrriid- s verbouwde zaak is 8 opend. Het Historisch Genootschap „Oud West-Friesland" zal een prijsvraag uit schrijven voor een novelle, die zich moet afspelen in het Westfriese land. Het verhaal moet vijf- tot zesduizend woorden groot zijn en behoeft niet in het dialect te worden geschreven .De bekroonde inzendingen zullen in de bundel van het genootschap worden gepubliceerd. Zij moeten vóór 1 Januari 1954 worden ingeleverd bij mevrouw Y. Wegener SleeswijkVan Balen Blanken te Den Haag. Als prijzen zijn uitgeloofd bedragen van 100,75,en 50, Dit is gistermorgen besloten tijdens de jaarvergadering, die het Genootschap had belegd in het Wapen van Heemskerk te Alkmaar. Tot leden van de jury, die de inzendingen zal beoordelen zijn gekozen mevrouw Van Wegener Slees- wijk, de initiatiefneemster en de heren dr P. v. d. Meulen te Den Haag en D. Nieuwpoort te Bergen De vergadering, die een zeer geanimeerd verloop had we zijn één grote familie, zei de voorz. G. Nobel werd besloten met een koffiemaaltijd en een excursie door het „jubilerende" duingebied van het Provinciaal Waterleidingbedrijf. Het is dit jaar vijftig jaar geleden, dat de provincie de eerste 900 lia duinterrein te Bakkum kocht van Vorstin Von Wied, geboren Prinses der Nederlanden, maar ook zonder dat jubileum zouden de leden van het Genootschap gaarne één middag het vlakke polderland voor liet heuvelachtige duingebied hebben geruild. Voordat zij in de bussen stapten moes ten er echter nog enige zaken worden afgehandeld. Zo kwam o:a: een be- stuursverkiezinz op de agenda voor door 't aftreden van de heren G. Nobel H. Galis (beiden herkiesbaar). P. Sy- brandy te Enkhuizen en TR. P. H. Wor tel te Alkmaar. De twee eersten za gen zich door de vergadering herbe noemd en in de twee andere vacatures werd voorzien door de verkiezing van deheren A. Schaper te Enkhuizen en J. Koster te Hauwert. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Ottenbros, herinnerde aan de vele activiteiten, welke in het afgelo pen jaar door het Genootschap waren verricht. Er werd veel aandacht be steed aan de opgravingen van de graf heuvels te Grootebroek, en andere on derzoekingen te Zwaagdijk en Zand- werven werden voorbereid, zodat zij in de herfst ter hand kunnen worden ge nomen. Van het provinciaal bestuur werd een subsidie van f 1000.- ontvangen ter dekking van een tekort op de uitgifte van „De Speelwagen". Op instigatie van mevrouw C. M. Haring-Ottenbros te Schoorl werd een klederdrachten commissie in het leven geroepen. Dat hieraan behoefte bestaat moge af te leiden zijn uit het feit. dat er op de kaasmarkt te Alkmaar meermalen Westfriese costuums worden gedragen, die met de authentieke klederdracht niets gemeen hebben. Met voldoening werd gewag gemaakt van de verschijning van de twintigste bundel en de heer G. Nobel deed in dit verband een beroep op de aanwezigen om met een vrijwillige bijdrage toe komstige publicaties mogelijk te ma ken. Hijzelf gaf het goede voorbeeld door f 100.- beschikbaar te stellen. Het Genootschap bezag voorts de mogelijk heid om het met het oog op de Z.O.- polder te graven Westfriese kanaal bui ten het oude land te kunnen houden. Daarover werd contact opgenomen met de Planologische Dienst. F»t bestuur heeft verder besloten eenmaal per jaar een streekavond te houden en aan de kappennaaicursus een subsidie te verlenen van f 25.pei jaar De rekening over '52 sloot met 'n batig saldo van f 2259.75. Aangezien het ba tig slot van de rekening 1951 ad. f 2389.49 in dit bedrag was opgenomen viel er dus een kleine teruggang te constateren, doch na de betaling van de achterstallige contributie zal dit ver schil geheel zijn opgeheven. Nadat de heren G. Nobel. P. Noote- boom en H. O. J. de Ruyter de Wildt tot leden van de commissie voor lande lijk schoon waren herkozen hield ir G- -)• J. Jellis een inleiding over het duin gebied, dat het gezelschap zou bezoe ken. De terreinen werden oorspronkelijk aangekocht alleen met het doel er een provinciaal ziekenhuis voor zwakzinni- gen te bouwen. Eerst later zijn zij ge- one voor waterwinning. Na de 900 ha te Bakkum volgden andere aan kopen. in 1933 te Egmond, in 1934 te Lastricum en in 1937 te Heemskerk. Met de terreinen te Bergen en Wijk an Zee Was dit een oppervlakte van 4800 ha door aankoop van een tweede duingebied te Bergen.. In de loop dei- jaren zijn deze duinen behalve voor de waterwinning ook dienstbaar gemaakt aan de recreatie van ons volk. Dat hiervoor belangstelling bestaat blijkt uit het feit, dat het aantal wandelaars sinds 1946 is vervijfvoudigd. Van de 4800 ha zijn 1200 bebost en 400 ha bouw en weiland. Met deze inleiding werd de ver gade- Een Westfriezendag zou niet com pleet zijn, als hier en daar geen Westfriese kap had geblonken. Zij waren zelfs sterker vertegenwoor digd dan voorheen en dat is te dan ken aan de cursussen, die te Hoorn en Oostwoud werden gehouden in het kappen naaien en zetten. Hoe wel het echte oude kappengaren niet meer in de handel is heeft men, dank zij de speurzin van de heer G Nobel, in Zwitserland een soort tule kunnen bemachtigen, dat de kant zeer nabij komt. Aange zien de gouden en zilveren ijzers een zeer kostbaar onderdeel van de kap vormen wordt thans door een commissie nagegaan of men niet tot een nieuw Noordhollands costuum kan komen, waarbij men de kostbare attributen op verant woorde wijze door andere vervangt. ring besloten, waarna het gezelschap zich aan de koffiemaaltijd schaarde om vervolgens met eigen ogen het. prachti ge duinlandschap te bezichtigen. Men reed via Heiloo naar de Egmonden en vandaar naar 't Woud vanwaar door het duingebied naar Bergen, Schoorl, en Camperduin werd gereden. Het was een plezierig besluit van de 28ste West friezendag. De volgende bijeenkomst zal in een nader door het bestuur te bepalen plaats worden gehouden. Ge noemd werden Middenbeemster, Me- demblik, Winkel en Opmeer. De gemeenteraad van Egmond-Binnen heeft zich geruime tijd bezig ge houden met de ordening van de bouw van zomerhuisjes. Zoals d© voorzitter opmerkte, is men geenszins van plan de zomerwoningen te weren, maar wel zal de gemeente er streng de hand aan houden, dat geen zomerhuisjes worden gebouwd voordat over deze materie een verordening is samengesteld. Ook Gedeputeerde Staten hebben aandrang uitgeoefend op een verordening, waar bij de bouw en het gebruik van zomerwoningen is geregeld. Zolang een derge lijke verordening ontbreekt, valt de bouw van de zomerhuisjes onder de nor male bouwverordening en het is te begrijpen, dat in dat geval geen enkel huisje aan de voorschriften voldoet. Zij, die zo lang de speciale regeling nóg niet tot stand is gekomen, toeh een zomerwoning bouwen zullen worden vervolgd, aldus heeft de voorzitter medegedeeld. Geboren: Petrus C. P. M„ z. van '"«"ik en M. M. Mul. Basilius J., an N. j. Groen en W. M. Comman- y»V,r' J°hanna L. Chr., d. van G. J- Z°R en C. Kaay. Overleden: Klaas Bouwman, 62 v ar' overlecJen te Purmerend, echtgen. Jjn A. van de Beidt. Maartje Brink, 'J' iaar- echtgen van Jac. Brandhoff «>c°b Lakenman, 65 jaar, weduwn. van Jongert, overleden te Purmerend. Deze kwestie staat los van het bij het uitbreidingsplan aan te wijzen kam peerterrein. De heer Apeldoorn merkte op, dat het college van B. en W. wel wat laat met deze voorwaarden kwam. Nadat de gemeenteraad geruime tijd in comité had vergaderd werd besloten een commissie te benoemen, die dit vraagstuk zal onderzoeken. De rekeningen van 1950 en 1951 wer den zonder hoofdelijke stemming voor lopig vastgesteld. De nieuwe weg, langs het bouwplan Belleman kreeg de mooi klinkende his torische naam van: „Lamoraalweg". Bij de rondvraag stelde de heer G. Belleman voor om de V.V.V. van den Hoef zelfstandigheid te geven en een afzonderlijke subsidie te verlenen. Dit om conflicten met de V.V.V. van Eg mond-Binnen (dorpskom) te voorko men. De heer C. Apeldoorn meende, dat de kwesties inmiddels zijn opgelost. Z.i. behoeft men voor de toekomst geen verdere conflicten meer te vrezen. Twee aparte V.V.V.'s in één gemeente zal van hogerhand nimmer worden toe gestaan. De heer Belleman pleittte voorts voor de bouw van een nieuw raadhuis te Rinnegom. BESOMMINGEN l|MUIDEN Besommingen van Woensdag: IJm. 10 Van Hattum f 13.470, IJm. 183 Vi king Bank f 19.180, I trawler f 23.140. Kw. 69 f 5240, Kw. 126 f 4840, R 29 f 296. Sch. 62 f 172. IJm. 147 f 2240, IJm g 1160. Aanvoer 4625 kisten. Priizen per 1 kg: Heilbot 2.502.15, Gr. Tong 3.35—2.70. Grm Tong 2.42— 2.30, Kim. Tong 2.30—2.17, KI. Tong I 1.93—1.74. KI. Tong II 1.50—1.32, Tar bot I 2.351.60. Per 50 kg: Grm. Schol 68, Kim. Schol 50—42, KI. Schol I 40— 27, KI. Schol II 26—17, Schar 21—17. Bot 25—13, V. Haring 15—11 Makreel 30.5018, Grm. Schelvis 43, Kim. Schelvis 4036, KI. I Schelvis 36.50 32. KI. Schelvis II 238. Wijting 14.50 —8, Gr. Gul 40—32, Mid. Gul 31—23. KI. Gul 25—14.50. Ham 100, KI. Koolvis zw. 2320. Per 125 kg: Gr. Kabeljauw 23674, Gr. Koolvis zw. 46—34. OPPERDOES, 29 Juli 1953 Grote peentjes 13.20, blanke eigenheimers 13.30—14.80, blauwe eigenheimers 14.20, grove blauwe eigenheimers 9.20, idem kleine 7.20. grote muizen 13.80, grove muizen 13.20, dubbele bonen 47—50. De heer Orij informeerde naar de bouw van de nieuwe landbouwschool, waarop door de voorzitter werd geant woord, dat deze kwestie in Haarlem met het L.T.B.-bestuur in den brede is besproken. De plannen maken goede vorderingen. De kansen op de bouw van een ambtswoning zijn niet geheel denkbeeldig. Tenslotte verzocht wethouder Hop man stelling te nemen tegen het rooien van bomen langs de Herenweg door het Hoogheemraadschap. Aan het begin van de vergadering was de heer G. Belleman, die als nieuw raadslid de plaats van de heer J. Val- kerlng innam, door de voorzitter be ëdigd. OPBRENGST ANJER-COLLECTE De opbrengst van de Anjercollecte ln Egmond-Binnen (Egmond-Binnen en Eg- mond aan de Hoef samen) was f 73.77. DOORLICHTING IN SEPTEMBER De doorlichting van de bevolking is nu definitief vastgesteld in de periode van 21 tot en met 26 September a.s. De belangstelling voor de opvoering van het artistenpaar Tonny Boucher en Willy Vervoort, dat gisteravond in het openluchttheater optrad kan met het noemen van het record getal van 2275 toeschouwers wel voldoende gekarakteriseerd worden. De grote man van deze avond was echter Peter Pikos, perfect imitator, die met zijn nabootsing van stemmen als van Sam de Wolf. de heer v. d. Mandere en „Kleine Jantje" van de radio zijn publiek ware lachsalvo's wist te ontlokken. Het optreden van de overige aange kondigde sterren kon helaas niet aan de verwachtingen beantwoorden. De aantrekkelijke stem van Joop de Knegt kwam door een foutieve opstel ling van de microfoon en door het feit dat hij, om tiidig in zijn garnizoen te rug te zijn zijn repertoire nogal haas tig afwerkte, niet voldoende tot zijn recht. Wat Olga Lowina betreft, deze kon ons met de beste wil van de we reld niet de suggestie van Edelweiss en „hoge Alpen" geven. Veel werd echter vergoed door een lenige dame, die in het programma was opgenomen onder de rubriek „wijzigingen voor behouden" maar wier naam door de prima afwerking van haar nummer zeker wel genoemd had mogen wor den. Ook de Chico's komt een woord van waardering zeker toe. Het is spijtig wederom critiek te moeten laten horen op ontsporingen en onsmakelijkheden in het programma. Een programma dat gezien de prijzen toch wel „eerste klas" had mogen zijn. Het moge impresariaten gezegd zijn dat Bergen mogelijk bereid is hogere recettes te betalen dan elders, maar dat het daarvoor dan ook een behoor lijk programma verlangt In een voltallige vergadering van de raad der gemeente Oterleek werd tot hoofd der openbare lagere school te Stompetoren benoemd de heer B. van Dalfsen, thans hoofd aan de Openbare Lagere School te Andijk- Oost. De voor de vervulling van deze vaca ture opgemaakte voordracht luidde: 1. B. van Dalfsen te Andijk-Oost; 2. P. Wiersma te Twijzel (gem. Achtkarspe- len)3. N. van Rijk te Nettelhorst (gem. Laren Gld.) In deze raadsvergadering, die uitslui tend werd gehouden ter benoeming van een nieuw hoofd der school, deelde de burgemeester mede, dat mej. Tuinstra te Amsterdam haar benoeming tot on derwijzeres aan de school had aange nomen, terwijl mej. Van Elselo te Sneek voor een benoeming tot onder wijzeres had bedankt. Thans zal nog moeten worden getracht een tweede onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te benoemen. Eerdaags huisbezoek voor doorlichrtng In hotel De Ooievaar had een in structie-bijeenkomst plaats voor de huisbezoekers, die op pad zullen gaan om het bevolkingsonderzoek te pro pageren. Het woord werd gevoerd door de heer Hooiikaas van het Centraal Bureau voor medische keuringen uit Den Haag, die na door wethouder Krom te zijn ingeleid, meedeelde, dat de huisbezoeker tevens de kosten van het onderzoek met de betrokken per sonen afrekent, welke f 1.05 per per soon bedragen, hij geeft daarvoor een kwitantie af. Het ligt in de bedoeling de school kinderen in klas-verband te doen be handelen, terwijl voor volwassenen ge legenheid bestaat om des avonds ge holpen te worden. Dezer dagen zal huis aan huis een biljet worden bezorgd ter voorbereiding van het huisbezoek en het ligt in de bedoeling, dat de huis bezoekers 3 of 4 Augustus met hun werk gaan starten om dit op 22 Augus tus te beëindigen. GEDIPLOMEERDE WATERRATTEN. Voor het. diploma zwemmen A in de zweminrichting De Ham te Kromme nie slaagden voor dit diploma onze plaatsgenoten: Ida Koning, Hildy Schuddeboom, Bertie Enkt, Nelleke van der Eng, Peter Meijer en Wim Heiine. Het is feest bij de firma Hart Co., welke deze week in het teken staat van de herdenking van het 50-jarig bestaan. Het was daarom, dat Woensdagavond in een speciaal voor dit doel smaak vol aangeklede fabriekshal, het voltallige personeel met de directie en naaste medewerkers bijeen was gekomen om dit jubileum in de zuurkool wereld te vieren. Ze waren gekomen uit België en Oosterhout, N.B., waar de firma ook fabrieken heeft, om gezamenlijk in Oudkarspel deze feest avond in een gezellige sfeer door te brengen. Eigenlijk was het feest 's mid dags al begonnen, al droeg het toen een min of meer officieel karakter. Op het tijdstip van aanvang werd het personeel - 170 man sterk - allereerst toegesproken door de firmant, de heer H. Hart Mz., die uitvoerig stilstond bij hetgeen in die vijftig jaar was gepasseerd. Hij wist zich zoals hij zeide, gesterkt door de medewerking van vele getrouwen, die een reeks van jaren hun beste krachten aan het bedrijf gegeven hadden. Aan gezien er enkelen zijn, die reeds vijf-en- twintig en meer jaren bij de zaak werk zaam zijn, had de firma gemeend voor hen een permanente onderscheiding in te voeren in de vorm van een insigne van zilver, waarop voorkomt een zuurkool- vat, een gouden hartje en de letters N.W., Z. en O., waarmede gezegd wil wor den, dat Harts zuurkool naar alle wind streken wordt verzonden. Het is vervaardigd en ontworpen door Marijke Visser uit Bergen. Het was een plechitig ogenblik, toen de heer Hart aan een vijftal personen dit kunstzinnige insigne uitreikte. Dit waren: de 88-jarige P. Groot, thans woonachtig in een rusthuis te Obdam, de employé's K. Hogeboom, Jac. Schuit en J. Wijn, als mede de heer P. Greeuw, die de firma als commissionnair vertegenwoordigd op de veilingen. Het personeel bleef niet achter en zo werd namens de fabriek te Oudkarspel een fraaie, door D. Dirkmaat geschilderde jubileum tegel aangeboden, de Belgen kwa men met een prachtige vaas van glas en de arbeiders uit Oosterhout brachten een bloemenhulde. Er waren, zoals wel be grijpelijk is, meerdere mooie bloemstuk ken aangeboden, die allen bij elkaar ston den opgesteld. Voorts werden nog vele cadeaux overhandigd, vergezeld van de beste wensen voor de firma. Maar aan alles komt een einde, zo ook Alle Ulo-leerlingen geslaagd Aan de Ulo-school hoofd de heer Gerling zijn alle leerlingen ge slaagd t.w. 25 A-candidaten en 6 B- eandidaten. GESLAAGD. Voor het middenstandsdiploma slaag den D. Keppel C. Snip en P. Bruin en voor Ned. Handelscorr. de heer L. S. Keuning. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes W., z. van T. T. Roelofszen en CI M. van Velzen. Ondertrouwd Jan Laan en Al berta Heijn. Jacobus W. van 't Hek en Johanna M. J. Duijn. (Ongecorrigeerd) Woensdagmorgen zijn in een wo ning aan de Vossegatselaan nr. 65 te Utrecht twee oude dames levenloos aangetroffen. Het waren de bewoon ster, de 78-jarige mevr. de wed. E. M. Kragten-De Groot en haar schoonzus ter, die bij haar logeerde, de 82-jarige mevr. Reeder-Kragten, wonende te Leeuwarden. De vorige dag is in de Vossegatse laan een deel van de hoofdgasbuis door een nieuwe vervangen. Dit bracht met zich mede, dat de verbin ding met de zg. dienstleiding in het perceel nr. 65 moest worden overge bracht naar de nieuwe hoofdbuis. Ver moedelijk is door trilling in die dienst leiding bij het verrichten der werk zaamheden een scheur ontstaan bin nen de wonirg met het bovenom schreven gevolg. aan het officiële gedeelte. Na een sma kelijke koffiemaaltijd kwam het feestelijk samenzijn, dat bestond uit het optreden van Kees Stet met zijn Westfriese humor, het Musette-orkest van Annie de Moor, cperettezang van Truus Schot en twee nog onbekende artisten, Gerrie en Ferrie, die met aardige liedjes en guitaarmuziek de stemming erin wisten te brengen. Nielc Akkerman als conférencier, knoopte de nummers op geestige wijze aan elkaar. Daar tussen door zorgde de band van Tonny %illemse voor uitstekende en ge zellige muziek. De leerlingen van de Christelijke school hebben Dinsdag hun jaarlijkse schoolreisje gehad. In een grote tou ringcar werd een trip gemaakt naar het dierenpark Wassenaar, waar vol op genoten werd. Op de heenreis werd de speeltuin „Kraantje Lek" bij Haar lem bezocht, en terug werd enige tijd verpoosd aan het Bloemendaalse strand. Alles bij elkaar was het een genotvolle dag. Het Ned. Herv. kerkkoor, onder lei- ing van de heer K. Wagenaar, heeft dezer dagen een openluchtconcert ge- gegeven voor de patiënten van het sa natorium „Zonnegloren" te Soest. Dit sympathieke optreden werd ten zeerste gewaardeerd, daar na afloop dirigent en leden hartelijk dank werd gezegd. De reis naar Soest werd per touring car gemaakt. Op de terugreis werd Hilversum nog aan gedaan, waar de NCRV-studio bezichtigd werd. GESLAAGD VOOR HOOFDACTE BROEK OP LANGENDIJK De heer A. Brouwer, onderwijzer bij de Christ. Nat. school, slaagde dezer dagen voor de hoofdacte. VERBAALTJES UITGEDEELD BROEK OP LANGENDIJK Door de rijkspolitie is proces-verbaal opge maakt tegen enige jongelui wegens het zitten op het raamkozijn van een win keletalage. Voorts werd" het parkeer verbod bij de groenten veiling ('s mor gens van 7 tot 12 uur) door een paar autobestuurders overtreden. Ook zij gingen op de bon. 48. „Jullie zijn bezig een complot te smeden tegen mijn zoon Jackie en te gen jullie club De Biggers," bromde Jimmy tegen het drietal. „Ik heb dat gelukkig net op tijd gemerkt, gelukkig voor De Biggers, maar ook gelukkig voor jullie zelf, want ik kan jullie .je! vertellen, dat jullie zelf met je hoofd voorover in de kuil zouden zijn geval len, die je bezig was te graven. Want jullie dénken nu wel dat je iets vrese lijks hebt ontdekt, maar in werkelijk heid is het iets doodgewoons. Hoe "ud of mijn pleegzoon Jackie precies is, weet hij noch ik. Ik zelf schat, dat hij 4 a 5 jaar is. En dat lijkt nu wel ver schrikkelijk jong in de ogen van de mensen, maar in de wereld der chim pansees is dat niet zo piepjong. Een chimpansee van 4 a 5 jaar is ongeveer even oud als een jonge man van onge veer 18 20 jaar. Jackie gedraagt zich ook als zodanig. Hij gedraagt zich in elk geval niet als een dreumes van 4 of 5 jaar, want op die leeftijd voetbal je nog niet zo goed. Nu gaat het er el- leen maar om of een chimpansee lid van een bij de K.N.V.B. aangesloten voetbalclub mag worden. Nu, wat dót betreft, kan ik de heren ook uit de droom helpen. Ik heb dat persoonlijk aan de voorzitter, meneer Klotsius, ge vraagd en die heeft mij geantwoord, dat er geen enkel reglementsartikel be staat, dat dit verbiedt! Dit heb ik zwart op wit en als het de heren interesseert, mogen zij dit met hun eigen ogen lezen." Jimmy haalde een brief uit zijn zak en wierp deze op de tafel. Niemand stak er echter een vinger naar uit. Alle drie zaten 7ij Jimmy perplex aan te kijken. Verbandtrommels in Heerhugowaard In verband met voorkomende onge vallen publiceren wij hieronder een lijst van in Heerhugowaard woonach tige EHBO-ers, die in het bezit zijn van een verbandtrommel: Mej. M. M. Weel, Berkmeerdijk 2. C. S. Rood, Jan Glijnisweg 49. - H. Pa ter en echtgenote, Middenweg 16. P. Beers, Middenweg 105. J. Groot, Middenweg 249. Mej. G. M. Mooij, Middenweg 461. Gez. Doodeman, Middenweg 546. Mej. A. Wiering, Stationsweg 84. A. Weel, van Veen- weg 30. Mej. G. Jong, Verlaat 34. Twee verbandtrommels zijn nog ge deponeerd bij J. Boots, Rustenburger- weg 53 en N. J. van Langen, Veenhui- zerweg 31. De hengelsportvereniging „Vislust" heeft een vrije wedstrijd gehouden, waaraan ook gasten van de VW kon den deelnemen; de belangstelling van deze zijde was echter niet groot. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door 29 hengelaars, waaronder twee dames. Er werden in totaal slechts 115 baarsjes gevangen, namelijk door J. Middelburg 10 st., 2. C. de Vries 8 st., 3. P. Vergay 8 st., 4 en 5. Mej. J. Wor tel en Jo de Leeuw 6 st„ 6. T. Paarl- berg 5 st. De zevende tot en met ze ventiende prijs viel ten deel aan elf hengelaars, die viermaal succes had den. Raeefietsers contra motorrijders De motorrijder H. de J. uit Schoor! kreeg gisteren op de Alkmaarse straat weg te Beverwijk panne. Hij stopte op de slipstrook en boog zich, zittende op zijn voertuig, naar links om de bougie te controleren. Op dat moment kwa men twee knapen op de fiets voorbij racen en wel zo vlak langs de motor rijder, dat deze door een pedaal aan het hoofd werd getroffen. Met een snij- wond in het gezicht en een beschadigd oor werd de heer De J. naar het Roode Kruis-ziekenhuis overgebracht. Daar werd vastgesteld, dat hij ook nog een lichte hersenschudding had opgelopen. De twee jongens zijn snel doorgereden en tot nu toe zijn ze nog niet op gespoord.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1