Er loopt een rode draad door onze economie Drukker De Eerste Kamer op zomerreces HEIJN Chefarine „4" 0 Plan 1953 gepubliceerd Na afhandeling van twintigtal wetsontwerpen Reeds 20.000 gezinnen kregen een textielpakket Verhoogde veiligheid bij het rijden in het donker Geen grote verwachtingen van conferentie in Baden-Baden Japaas Viervoudige werking ig schuim! Cijfers Centraal Economisch ioon moet! Bij elke fles nonadesiroop grote blikken 99 2 rollen 25 200 gram 49 Stoomdrukkerij Investeringen bleven ver achter bij plannen Maarschalk Montgomery in Nederland Vlotte afwerking van de rampvraagstukken Twee vliegen in één klap! Spreek niet tot de bestuurder In Utrecht spreekt hij wel tot U! De hulp aan het rampgebied Zweden zorgt voor een ziekenhuis in Zierikzee Rusland koopt boter op wereldmarkt R. Taft ter aarde besteld Knowland Tafts opvolger Communistisch complot in de Ver. Staten Ontnaasting van de Britse staalindustrie begonnen Gedimd licht is nog te fel De Europese grondwet Adenauer mist Schuman en De Gasperi WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 1X7 Ut zeep!" U heeft alles wordt betrouwbare sop! Van 6 f/m 12 Augustus (vanaf f I.IO) verkrijgbaar In de of geel naar keuze nieuwe oogst >zen/Bessen,p. pol 72 ...150 5 per beker 9 250 gram 59 per {les 30 offie die iedereen zo 'jgbaar bij Albert Heijn. N d&>EDKOPER! i. - Alkmaar, Langestraat itraatweg 115, tel. 4315. bode mede. Iedere bestel- l. Boven ƒ8.— FRANCO. met spoed ;r te worden opgeleid. lucht, in gemakkelijke iesprak de inspecteur "e de bende van Miss Car- a de nog voortvluchtige i te nemen. ..Het is nu newerkje", zei hij tevre- a naam en toenaam van Nederland en Duitsland Doi stukje werk, Rikki (Door onze economische medewerker) £LS JAN DE BRUIN in Lochem en Wim Dijkstra in Leeuwarden en al die andere Jannen, Henken, Wimmen en Japen in ons land elke '1 week ƒ50 ƒ60 aan moeder de vrouw geven, dan zullen zij er wel niet bij stilstaan, dat er een zeer nauw verband bestaat tussen hun loon en de werkgelegenheid, de betalingsbalans, onze deviezenvoor raad, de arbeidsproductiviteit alsmede de kosten van levensonderhoud. Dit verband tussen al die economische feiten is voor de econoom als een open boek zo duidelijk. Ook vóór de oorlog, toen wij nog geen weet hadden van nationale economische plannen en van nationale jaar rekeningen. Thans kennen wij die wel en dank zij het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Centraal Plan Bureau kan ook de niet- econoom elk jaar zien hoe de productie - de inkomens - en geldstroom door onze volkshuishouding is gevloeid en hoe zij vermoedelijk zal vloeien. Dit „zal vloeien" duidt dan op het Centraal Economisch Plan waarvan afgelopen Maandag de cijfers voor 1953 zijn gepubliceerd Een beetje laat inderdaad, maar de ramp in Z.W. Nederland heeft heel f veel dat vaststond op losse schroeven gesteld, zodat de oorspronkelijke j' cijfers over gerekend moesten worden. ijiT Theoretisch oogpunt is zo'n rapport erg interessant, maar hierom alleen worden al die cijfers van de productie, de investeringen, de uit- en invoer, de besparingen, de werkgelegenheid toch niet gepubli- ceerd. Onze regering heeft al in 1947 het Centraal Plan Bureau opgericht met het doel een wetenschappelijke basis te vormen voor haar economi sche, sociale en financiële politiek. Met andere woorden, zij wilde een in stituut hebben, dat haar kon adviseren over b.v. de economische gevolgen van loonsverhoging, bevordering van de industrialisatie. consumptieverlaging, enz. De rapporten, die de instituut uit brengt. moeten zo is de opvatting de overheid in staat stellen tijdig de zich aandienende veranderingen op economisch terrein te bespeuren, opdat zii ook tijdig kan ingrijpen en de eco nomische stroom kan stuwen in een richting, die zij, regering, wenselijk acht. Elk centraal economisch plan bevat dan ook beschouwingen en cijfers over de te verwachten productie, het prijs niveau. het nationale inkomen en ziin besteding, alsmede over het economi sche verkeer met het buitenland. An ders gezegd, uit elk plan kan de aan dachtige lezer opmaken dat het niet toevallig is. dat Jan de Bruin in Lochem en Wim Dijkstra in Leeuwar den een bepaald aantal guldens ont vangen en niet meer of minder. Want zouden zii wel meer ontvangen, 'dan zou óf de algemene productiviteit ig hoger moeten liggen dan thans het ge val is, ftf de kostprijzen hoger moeten ziin en daardoor de kosten van levens- onderhoud hoger. resp. de winsten der ndernemingen lager, de invoer hoger en de uitvoer lager. Wij willen met dit alles zeker niet zeggen, dat dus de huidige lonen ideaal zijn en dat ledereen maar tevreden ziins weegs moet gaan. Wii willen al leen zeggen, dat als de groep werkne mers een groter deel van de nationale koek willen krijgen, dit alleen mogelijk ls als allen In Nederland ervoor zor- jgen. dat die koek groter wordt, dan wel door aan de ondernemers en/of kapitaal-bezitters een kleiner deel te geven. Het gaat dus uit de lengte of uit de breedte. De verhoudingen liggen In feite veel Ingewikkelder dan met deze paarwoor den gereed kan worden. De rode draad moge desondanks zichtbaar blijven: lo nen. prijzen, productie, winsten, inves- teringen en deviezenvoorraad kunnen zich nooit en te nimmer los van elkaar ontwikkelen. Het zijn communicerende •r Vaten, die onderling met elkaar In ver- band staan. VP ZULLEN op de cijfers voor 1953 niet diep ingaan. Alleen zullen wii om ons betoog sprekender te ma- *en iets meer vertellen over de in- vesteringen, waaronder wij dan de E sommen gelde verstaan, die in de on- A dernemingen worden gestoken om het bedrijf te moderniseren en uit te brei- den en om grondstoffen en andere ma- terialen te kopen. Zorgt een onderneming niet voor I Verbetering en uitbreiding, dan zal zii 1 stilstaan en dus achteruitgaan. De pro ductiviteit wordt minder en er kun nen evenmin meer arbeiders tewerk worden gesteld. Een eerste eis voor meer industrialisatie en voor meer werkgelegenheid is dus het investeren van kapitalen. Deze kapitalen zullen grotendeels uit het bedrijf zelf moeten komen door de winsten slechts voor een deel aan de aandeelhouders uit te keren en door de kosten zoveel als doenlijk is te drukken. Op peil gehouden lonen kun nen dus de investeringsmogeliikheid bevorderen maar en nu komt een belangrijke factor lagere belas tingen kunnen die financiering in eigen bedriif ook stimuleren. Zeer be langrijk zelfs. In 1952 en ook in het afgelopen half jaar zijn de investeringen achter ge- bleven ver achter gebleven bij de plannen. De daling van de netto inves teringen in de industrie wordt zelfs op 13 pet. geschat. Dit kan en het Cen traal Plan Bureau wiist daar od de werkgelegenheid in gevaar brengen; er zal voor de duizenden, die jaarlijks nieuw erbij komen, geen werkgelegen heid genoeg zijn. IAE REGERING, voorgelicht door deze planciifers. ziet dit gevaar in en het is daarom, dat zii enige tijd geleden een wetsontwerp heeft ingediend om de belastingen voor het bedrijfsleven in het belang van de werkgelegenheid te verlagen. Belastingverlaging betekent echter anderzijds, dat de inkomsten voor de overheid veel trager gaan vloeien. En ook dat levert weer gevaar op. want het Centraal Plan Bureau wijst er uit drukkelijk op, dat de overheid dit jaar onder grote financiële zorgen gebukt zal gaan: de inkomsten blijven even hoog als verleden jaar (dalen wellicht) doch de uitgaven gaan omhoog. De werkgelegenheidspolitiek (open bare werken), de bewapening en de nationale ramp eisen bedragen, die van het in September 1952 voorgespiegelde begrotingsevenwicht niet veel over la ten. De komende derde Dinsdag in September zullen wii dit aan de weet komen. Veldmaarschalk Montgomery Is gis termorgen geheel onverwacht voor een kort bezoek aan Nederland op het vliegveld Valkenburg aangeko men. Hij werd verwelkomd door de Britse ambassadeur in Nederland, sir Nevile M. Butler, de Britse marine attaché, de kapitein ter zee W. E. J Eames en enige Nederlandse offi cieren. (Adv. Ing. Med.) (Van onze parlementaire redacteur OOK DE EERSTE KAMER is gisteravond tot de tweede week van September met zomerreces gegaan na afhandeling van nog een twintig tal wetsontwerpen. Onder meer kwam 's middags voor de derde maal liet wetsontwerp tot regeling van enkele rechtshandelingen met be trekking tot landbouwgronden aan de orde. Het werd na een levendige discussie over de C H. beginselen tenslotte aangenomen met de stemmen van de A.R., de K.V.P., de P.v.d.A. en de V.V.D. heren Louwes en De Vos van Steenwijk voor en de C.H., C.P.N., de antirevolutionnaire heren Tjalma en Hellema alsmede de overige leden van de V.V.D. tegen: 2211. Advertentie Fluweelzachte handen en flonkerende vaat. Er zal wel geen huisvrouw te vinden zijn, die niet een hartgrondige hekel heeft aan dat „eeuwige" vatenwassen en het is dan ook geen wonder, dat de nieuwe vinding van Castella, de Cas- tella Vaatwas, overal met gejuich wordt begroet. Eindelijk is er een einde gekomen aan alle moeite en getob. Een Igpel Castella Vaatwas en in het actieve, blijvende schuim van dit wondermiddel js de vuilste en vetste afwas in een handomdraai gedaan. Met Castella Vaatwas is afwassen een pleziertje en bat is heus niet te veel gezegd, dat de i huisvrouw het nu zingend zal doen. «nmers, ook aan die andere ergernis, oe ruwe, pijnlijke „Afwashanden" maakt dit middel voorgoed een emde. jacht als fluweel komen nu iedere *eer opnieuw Uw handen uit dit tover- *c ,üm te voorschijn, zonder enig spoor van het huishoudelijke werk, dat werd verncht. Dank zij Castella Vaatwas ct. per pak) voor iedere huisvrouw mans zachte handen en flonkerend «chone vaat! (Advertentie Ing Med.) gij DE BEHANDELING van het ont werp tot toepassing van de her- verkavelingswet Walcheren 1947 op de watersnoodgebieden in de provincie Zeeland vroeg mr Kolff (C,H.) uit stel. Hij wilde de belanghebbenden in de gelegenheid stellen zich nader over deze kwestie uit te spreken. Mi nister Mansholt verklaarde overwe gende bezwaren tegen een dergelijk uitstel te hebben. Dit toch zou een groot oponthoud bij de herstelwerk zaamheden betekenen, daar deze on losmakelijk verbonden zijn met de herverkaveling. Velen op en buiten Tholen zouden aldus gedupeerd wor den. Bovendien zijn vele voorbereidin gen reeds getroffen om onmiddellijk na de aanvang van het wetsontwerp aan het werk te kunnen gaan. Het door 392 inwoners van Tholen inge diende request vindt naar het oordeel van de minister zijn voornaamste oor sprong in onbekendheid met wat gaat gebeuren. Hij zei de Kamer gaarne toe, dat in samenwerking met de ge organiseerde landbouw uitvoerige voorlichting zal worden gegeven aan de bezwaarden. Naar zijn oordeel zul len velen dan tot een ander inzicht komen. Het ontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, ste' Kamer het wetsontwerp tot ver lenging van de termijn, waarbinnen de ondernemingsraden in het leven moeten zijn geroepen. De heer Geug jes ontwikkelde de bekende commu nistische bezwaren tegen dit voor alle betrokkenen zo belangrijke instituut, nadat prof. Rip (A.R.) had verklaard niettegenstaande enkele bezwaren op grond van de noodtoestand voor te zullen stemmen. Mr Kolff sloot zich hierbij aan. Zonder discussie en stemming ging de Eerste Kamer voorts accoord met het ontwerp inzake fiscale tegemoet komingen in verband met de waters noodramp en na een korte gedachten- wisseling tussen minister Van der Kieft en de heer Geugjes (C.P.N.) ook met de financiering van de schade noodzakelijk wijzigingen van de rijksbegroting 1953. TAMELIJK veel aandacht besteedden de Kamerleden aan de verhoging van de ambtenaren-salarissen. Minis ter Beel verklaarde in antwoord aan de heer Derksen (KVP) met nadruk, dat de regering in dit stadium met deze verhoging wil volstaan. Zodra dit wetsontwerp het Staatsblad zal hebbel} bereikt, zal tevens een alge mene maatregel van bestuur worden afgekondigd om de kwestie der te verstrekken voorschotten te regelen Over de lerarensalarissen is thans weer overleg gaande; wettelijke maat regelen, onder meer voor de rechte lijke macht, zijn in voorbereiding. In zake de vaststelling van toelagen voot bekwame en uitzonderlijk bekwame ambtenaren ontspon zich nog een staatsrechtelijk debatje tussen mr Vixseboxse (CH), mr In 't Veld (P. v. d. A.), prof. Hellema (A.R.) en mi nister Beel Deze handhaafde zijn standpunt, dat de regering terzake enige vrijheid moet hebben. Het zal ook mogelijk zijn toelagen weer in te trekken. De Kamer verenigde zich zonder hoofdelijke stemming met het ontwerp. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming, maar met dé aantekening „te gen" voor de C.P.N. aanvaardde de Eerste Kamer het wetsontwerp tot verlenging van de termijn, waarbin nen de ondernemingsraden in het leven moeten zijn geroepen. De heer Geugjes ontwikkelde de bekende com munistische bezwaren tegen dit voor alle betrokkenen zo belangrijke insti tuut. VERVOLGENS keurde de Kamer z.h.s. goed het wetsontwerp tot wij ziging van een aantal hoofdstukken der rijksbegroting 1953, welke wijzi ging nodig is wegens uitgaven ver band houdende met de watersnood. De rijksuitgaven voor 1953 zullen met 400.000.000 moeten worden verhoogd. Voorts kwam onder meer aan de orde het wetsontwerp tot goedkeuring en uitvoering van het verdrag van Lon den van 19 Juni 1951 tussen de staten, die partij zijn bij het Noordatlantisch Verdrag nopens de rechtspositie van hun krijgsmachten. Nadat minister Staf enige opmerkingen van de heer Wendelaar (VVD) had beantwoord, werd het ontwerp z.h.s. goedgekeurd, met aantekening uiteraard, dat de CPN geacht wilde worden te hebben tegengestemd. Het wetsontwerp immunisatie mili tairen werd hierop eveneens met de CPN tegen z.h.s. goedgekeurd. Nadat de Kamer ?ich nog had verenigd mot het wetsontwerp tot wijzigiBg van de begroting 1952 van Marine, vejband houdende met grondaankoop ten be hoeve van een Marinehospitaal (CPN tégen), kwam als laatste punt van de agenda vóór het korte zomerrecès aan de orde het wetsontwerp voor de we deropbouw van het watersnoodgebied. dat zonder veel oponthoud en z.h.s werd aanvaard. - - ff In de nieuwe Utrechtse stadsbussen zal als laatste snufje een omroep systeem worden aangebracht, dat be diend wordt door de chauffeur. Ver zoeken en mededelingen aan het pu bliek kunnen zodoende op voor ieder verstaanbare wijze worden doorgege ven. De proef die enkele maanden lang met een dergelijke installatie is geno men, heeft zeer bevredigende resul taten opgeleverd. Voor zover bekend, wordt dit systeem nog niet in andere gemeentelijke bussen toegepast. r ISIIRIiN heeft het Nederlandsche Roode Kruis aan het 20.000ste ge zin, dat door de ramp van X Februari is getroffen, een textielpakket uitge reikt. Het was het gezin van de heer B. van der Wekken te Zierikzee, dat te Zierikzee het pakket ontving tijdens een bijeenkomst waaraan een officieel tintje was gegeven. De, heer en me vrouw Van der Wekken werden toe gesproken door de heer H. (Jyl, secre taris-penningmeester van de afdeling Zierikzee van het Roode Kruis en de locoburgemeester. Gelijk met dit 20.000ste ontvingen circa 900 andere gezinnen op Schou- wen-Duiveland een textielpakket. Hoewel de officiële sluitingsdatum van de uitreiking der textielpakketten I Augustus was, verwacht het Roode Kruis nog ongeveer 6000 formulieren te zullen verwerken, zodat dan in totaal 26.000 gezinnen een pakket zul len hebben ontvangen. In kringen van Duitse boterimporteura wordt vernomen, dat de Sovjet-Unie ia de afgelopen 4 weken ruim 28.000 toa boter heeft gekocht op de wereldmarkt. De waarde van de invoercontracten, die de Sovjet-Unie met Denemarken, Nieuw- Zeeland, Australië en Nederland heeft gesloten, wordt geschat op onge veer 90 millioen gulden. Senator Robert Taft. de Vrijdag over leden Amerikaanse republikeinse staatsman, is gisteren op zijn buiten verblijf Indian Hill bii Cincinnati (Ohio) ter aarde besteld. De begrafe nis werd slechts bijgewoond door fa milieleden en enkele persoonlijke vrienden van de overledene. In een kerk in de zakenwijk van Cincinnati werd een uitvaartdienst ge houden. Tafts stoffelijk overschot was Maandag na een staatsplechtigheid in Washington per vliegtuig naar Cin cinnati overgebracht. De republikeinse leden van de Ame rikaanse Senaat hebben William Knowland gekozen tot opvolger van Taft als leider van de republikeinen in de Senaat. De 45-jariege Knowland is voorstan der van krachtige steun aan generaal Tsjiang Kai Sjek en nationalistisch China. Hij is een aanhanger van de politieke beginselen van Taft en hij heeft meer belangstelling voor het gebied van de Stille Oceaan dan voor Europa. Vorige maand zeide Know land te hopen, dat de Westelijke lan den het niet eens zouden worden over een conferentie van de Grote Vier. De federale grote jury te Philadel phia heeft gisteren acht vooraanstaan de communisten uit Pennsylvania ge dagvaard op beschuldiging van samen zwering met het doel de regering der Ver. Staten door geweld en vrees om ver te werpen. De acht communisten ziin vorige week gearresteerd. Allen zijn tegen een .borgtocht van 25.000 dollar op vrije voeten gesteld, behalve een zekere Kuzma voor wie een borg tocht van 50.000 dollar werd gesteld. De Engelse regering heeft gisteren een aanvang gemaakt met het terugverkopen van aandelen der enige jaren geleden ge nationaliseerde bedrijven der Engelse staalindustrie aan particuliere onderne mers. De wet, waarbij de staalindustrie werd ontnaast, is in Mei jl. van kracht geworden. GROTE BRAND IN DJAKARTA. In de benedenstad van Djakarta fs een grote brand uitgebroken, waardoor duizpnden personen dakloos zijn ge worden- De brandweer had grote moeite de brand meester te worden, daar er een sterke wind stond. Men schat de door de brand aangerichte schade op enige millioenen rupiahs. BRITS SCHIP DOOR CHINEZEN OPGEBRACHT. Het Britse vrachtschip „Admiral Hardy" is door een Chinees-nationa listisch oorlogsschip opgebracht naar het eiland Matsoe. Hier moest de la ding worden gelost. Daarna is het schip weer vrijgegeven. PERZISCHE OLIE GAAT NOG STEEDS NAAR JAPAN Het Japanse tankschip „Nissjo Maroe" is in de Perzische haven Abadan aange komen om voor de derde maal een lading olie in te nemen. |)E onlangs tot stand gekomen wijzi- u ging van het Wegenverkeersregle ment, waarin o.m. de status van de bromfiets is geregeld, bevat eveneens bepalingen ten aanzien van koplan taarns voor automobielen en motor rijwielen, dit met het doel de veilig heid bij rijden in het donker te be vorderen. Deze bepalingen komen op net volgende neer. ie rekenen van 1 Januari a.s. af zullen koplantaarns voorzien moeten zijn van een gloei lamp, waarvan de niet verblindende lichtbundel (het gedimde licht) wordt teweegge braent door een gloeidraad, welke aan de onderzijde is atge- schermd door een kommetje. IN de practijk betekent dit, dat de reflectoren van koplantaarns van het zogenaamde sealed beam type, waar mede de meeste auto's van Ameri kaanse herkomst van fabriekswege zijn uitgerust, vervangen zullen moe ten worden door andere, waarin een gloeilamp met een kommetje kan worden gemonteerd. Voorts is in de wijziging van het Wegenverkeersreglement bepaald, dat koplantaarns en gloeilampen vanaf 1 Januari 1955 voorzien moeten zijn van het zogenaamde Rijkskeur, het geen betekent dat zjj aan bepaalde normen voldoen, De koplantaarns, waarmede auto's en motorrijwielen van Europese make lij zijn uitgerust, voldoen in het algemeen gesproken aan de ge stelde eisen, doch zijn veelal niet voor zien van het Rijkskeur. Koplantaarns, welke aan de voorschriften beant woorden, behoeven niet vervangen te worden; t.z.t. zal er een andere gloei lamp, voorzien van het Rijkskeur, in gemonteerd moeten worden, terwijl op de koplantaarns zelf het Rijkskeur- teken alsnog zal worden aangebracht. Voor dit laatste heeft de Rijksdienst voor het Wegverkeer, in overleg met de Nederlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel-Industrie" (R.A.I.), een regeling uitgewerkt. Ge bruikers van automobielen en motor rijwielen wordt geadviseerd, zo tijdig mogelijk bij garagehouder of repara teur te informeren of deze regeling van toepassing is op de koplantaarns van hun auto of motorrijwiel en wan neer dit het geval mocht zijn, opdracht t geven, zodra bedoelde regeling in werking is getreden, voor het alsnog aanbrengen van het Rijkskeurmerk zorg te dragen. Dit merk bestaat uit de aanduiding „Rijkskeur" met enkele cijfers en letters of uit een cirkeltje met de letters NL erin. De nieuwe voorschriften zijn niet van toepassing op motordriewielers, waarvan de motor geen grotere in houd heeft dan 150 cc en motorrijwie len, waarvan de cylinderinhoud niet meer dan 100 cc is. In de Sumatrastraat te Amsterdam is gisteren een negen maanden oude baby in zijn ledikantje gestikt doordat een koordje van een rammelaar om zijn halsje terecht kwam. (Van een correspondent te Bonn) In officiële kringen in Bonn toont men zich enigszins opgelucht door de mededeling, dat Rome ondanks het voortslepen van de Italiaanse rege ringscrisis toch een delegatie naar de ministerconferentie van Baden-Baden zal sturen, waardoor tenminste het doorgaan van deze bespreking over het politieke statuut voor Westelijk Europa verzekerd wordt geacht. Men verheelt niet, dat men onder de heer sende omstandigheden van de confe rentie zelf geen opzienbarende be sluiten kan verwachten. Wat het eigenlijke onderwerp der besprekin gen betreft, de z.g. Europese grond wet, gelooft men niet, dat de minis ters meer zullen kunnen doen dan an dermaal de procedure voor de ver dere behandeling van het in Straats burg uitgewerkte ontwerp te bepalen Men rekent er in elk geval al niet meer op. dat in Baden-Baden meteen al de deskundigen der regeringen aan het werk zullen worden gezet, zoals aanvankelijk van Duitse kant de be doeling is geweest. In het bijzonder het wegbleven van De Gasperi betekent voor de Duitse kanselier, op wiens initiatief de con ferentie bijeen geroepen is, een ern stige tegenslag Men verheelt in Bonn niet de ernstige teleurstelling, die men ondervindt door het feit. dat na Schuman nu ook De Gasperi van het toneel verdwenen is. zodat van het oude ..Europese driemanschap" alleen nog maar Adenauer zelf in het zadel is gebleven In politieke kringen in Bonn ismen van mening, dat vnl. het naderen van de Duitse verkiezingen bepalend is geweest voor het uitdrukkelijke ver langen van Adenauer om de zes mi nisters nog deze maand bijeen te roe pen. al weet men bii voorbaat, dat er geen concrete besluiten genomen zul len worden. Toch hoopt men, dat van de bijeenkomst een nieuwe impuls zal kunnen uitgaan voor de Europese ge dachte. In elk geval wil men hier tot elke prijs vermijoen, dat de jongste ontwikkeling der situatie bij de Duit se kiezers het geloof in de Europese plannen verder zou ondermijnen. Dit geloof heeft overigens in de laatste dagen weer een nieuwe schok gekre gen, doordat nu ook de militaire des kundige van de „New York Times" het Europese legerplan voor dood heeft verklaard, waarmee nieuw voedsel is gegeven aan de socialistische propa ganda in Duitsland, die zegt, dat Adenauers Europese plannen nog slechts illusies zijn. Overigens wordt in officiële krin gen in Bonn verklaard, dat de Baden- se conferentie alleen reeds door van het feit, dat de zes ministers eens bij een zijn, tot opheldering zal kunnen leiden. Op dit ogenblik weet men in Bonn niet of alle partnerlanden door hun minister van Buitenlandse Zaken zul len zijn vertegenwoordigd. Van Ne derlandse zijde verluidt, dat minister Beyen zelf de conferentie zal bij wonen. De vier beroemde geneesmiddelen in één tablei Chefarine „4" werken beter dan één middel afzonderlijk. Na een enkel tabletje bij pijn of griep - voelt U zich een ander mens I •1UÏ 'n 4ije doel wonderen (Advertentie, lug. Med.J

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5