De Sovjet-Unie kan nu ook een waterstofbom maken De Berlijnse kwestie moet snel tot oplossing worden gebracht reldtitel irt Franse regering houdt vrijwel voet bij stuk Dulles en Rhee spraken over een Grote Oceaan-verdrag Geen objectieve reden voor een botsing met Ver. Staten Reacties Koude oorlog op alle fronten nd van België afhankelijken ,n Amsterdam )or Mereveid Dumdigt Maandag 10 Aug. 1953 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 150e Jaargang No. 186 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Malenkov sprak tot Opperste Sovjet Kin DE slotvergadering van de Opperste Sovjet, bijeen in het Kremlin 2 te Moskou beeft premier Malenkov in een niet te voren aangekondigde rede verklaard, dat de Ver. Staten niet langer het monopolie van de i vaterstofbom bezitten omdat de Sovjet-Unie thans ook in staat is deze Ihom te vervaardigen. Reeds lang bezaten de VS niet meer het monopolie Ivan de atoombom, doch Amerikaanse leiders troostten zich met de «verklaring, dat zij een betere bom, de waterstofbom konden maken, aldus Malenkov. Malenkovs verklaring werd door de vergadering met luid gejuich begroet. De premier liet in zijn rede de gehele buitenland se politiek alsmede diverse binnenlandse problemen de revue passeren. Hij noemde het Noordatlantisch blok het voornaamste gevaar voor de wereldvrede en beschuldigde de Ver. Stalen van „atomische chantage". De Sovjet-politiek van vrede door onderhandelingen was, zo zei hij, geen diplomatieke tactiek, doch de algemene lijn van het Sovjetbeleid. Malenkov juichte de door Eisenhower in April afgelegde verklaring toe, waarin op de Sovjet-Unie een beroep werd gedaan om met de VS samen te werken tot het redden van de „bijna verloren hoop" op wereldvrede door ontwapening en internationale samenwerking. Hij noemde de huidige politiek van de Amerikaanse regering echter in tegenspraak met deze verklaring. Er is, aldus Malenkov, geen objectieve reden voor een botsing tussen de Sovjet-Unie en de Ver. Staten. Ame rikaanse staatslieden maken echter een grote vergissing als zij onze pogingen om tot vrede te komen beschouwen als een teken van zwakte. De V.N. hefboom van Atlantisch blok Deense prinsen helpen bij de oogst Wederom Oostduitse ministers ontslagen OVERLEG in Parijs Over antwoord aan Moskou Treinverkeer bijna weer normaal Naar voorbeeld van NAVO Eilanden worden aan Japan overgedragen Duitse jeugd begint Europees te voelen door H. M. KOEMANS Koning van Cambodja stelt ultimatum Spoedig Frans antwoord Kabinetsformatie in Italië Piccioni heeft opdracht officeel aanvaard Prins Bernhard weer thuis WEERBERICHT wistpn, een trofee 1500.—. Stadion krijgt Zon- rimeur en Maandag, welfde wedstrijden in adion gereden Tonny leider van een waag- «akkengroep zal Ne- woordigen tezamen de jongste ïnter- Uenemarken heeft Deen Bertelsen. die komt, met een Phil Bisschop, de oor het wereldkam- samen met zijn land- leyford in het strijd- Zeelander Wilf Plant, ouden Helm van het ook aanwezig zijn ;nale Duitser „baby een jongeman van nen op ziin ui'erlij;; zou geven er in Nederland en met een derge- ng. De acht landen- volgt uit: Nieuw enz en Wilf Plant; rur en Fra..k Mo- Frank Newton en eland, Phil Bisschop Denemarken, Jur- ;hn BertelsenZwe- en Ivrad Ander- [osef Hoffmeister en erland, Tonny Kroeze van de ronde van inkeliiken, van Brus- over een afstand is gewonnen door de uur 6 min. 7 sec. over de eindstreep. Van V aerenbergh Janssens en Merino ezetten resp. de twee- en viifde plaats. Voor ploeg, waarin Jaak en de- in Frankrijk van der Voort trek uit de Belgische lieten gaan. is deze zonder succesrijk ge- oon boekte met effl het beste resultaat arriveerde in 5.22W in 5.32.45 als 109e, 5.40 42 nodig had. :en van de controle 13 Augustus in het te houden wed- Priis van Amster- steeds door sprinters onder een geheel vorden gereden. Ze stayers zijn tot koi t.w. Gosselin ei. den Beleië) Plattner Wagtmans (Neder- Biister (beiden Ne et (Nederland) en md). Bellen ger en Frankrijk Mnekridge -nnk (Nederland) den 15 matches a een uurswedstriid. elke konpelgenoot al klassement ver nel. dat het kleinste ft vergaard, is wm- Priis, is groot f 100». tweede priis van f 600 f 400. Het proeram- ileteerd met wedstril- rs en nieuwelingen paaraenspuriuefheb- Zondag niet eenvoudig maken. Zowel te Duin- Mereveid worden na- georganiseerd. On- WERKVELD: 'RIJS. 1. Ramona S, 2 Leeuwenkamp {Quick- Fanfare, 3. Quality Marie. -PRIJS: 1. Mc Heny meer, 3. Junoschka. Express. PRIJS. 1. Quite Sa int, 3. Querelle Rebecca. 1 Sir Spencer, 2. Vredenhof, 3. Striae' Sorento. S MIJLRECURD- Stüermann, 2. Over te van Hollo. Outs.: •IJS. 1. Lee Axwor- nenal, 3. Pepsi Cola Tjamme W B EN LOOS-PRIJS- 1 G, 2. Norbert M, Outs.: Miss Zelda IN DIGI. j PRIJS. I. Reine dAS- G. 3 Peter Snel p PRIJS. 1. Quaarupfs 3 Quick Boy Outs- RIJS. 1. Pauline, J- 3. Persimmon. Vut*- V ESI ER-PRIJS- 2. Pretty Polly. 3 Outs.; Oviedo A )H El\'RIN-PRIJ rn Einrath. 2. V/mdora ers i Mélisse Invicta) PRIJS. 1 Morina.2 Jarlotta. Outs.: Taxipl JS DER 3-JARlGEN 2 Truus. 3 Rendez NA-PRIJS 1. Brito'V Fhiivn Cal Outs Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, TeL 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11 Tel. 3320 Postgiro 187294 AIKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct p. mm Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woorden t 1.— elk woord meer 5 cent Uitsluitend contant Abonnementsprijs: Dij vooruitbetaling t 2.02 per mnd; 6.05 per kwar taal, plus incassokosten Weekabonnementen t 0.49 "DETREFFENDE KOREA zei ^alen- kov, dat de regering van de Sovjet- Unie heeft besloten een milliard roebel •uit te trekken voor hulp aan Korea. De ondertekening van het bestand is door de volkeren in de gehele wereld met de grootste vreugde begroet en wordt beschouwd als een overwinning van de vredelievende krachten. Het bestand opent de weg tot normalise ring van de betrekkingen tussen de volkeren van het Verre Oosten. De JAPANSE pogingen om op eigen benen te staan, zullen de steun der Sovjets hebben. COMMUNISTISCH CHINA moet worden toegelaten tot de Ver. Naties en alle andere inter nationale organisaties. De Chinese volksrepubliek mag niet meer gene geerd worden. In dit verband ver klaarde Malenkov, dat er een groot Sr PRESIDENT Eisenhower is direct op de hoogte gebracht van Malenkovs ver klaring. dat de Ver- Staten het monopo lie van de waterstofbom hebben ver loren. De president is evengoed ge woon. zoals in zijn voornemen lag. met vacantie gegaan. Men meent in Was hington wel. dat de president binnen kort een verklaring over de atomische en waterstofwapens zal afleggen. Malenkovs verklaring is doorgezon den naar regeringsspecialisten op het gebied van de atoomenergie. Lewis Strauss, voorzitter van de Amerikaan se commissie voor atoomenergie heeft verklaard „Wii hebben nooit geloofd, dat de Sovjet-Unie niet in staat zou ziin een waterstofbom te produceren" Hammarskioeld. secretaris-generaal der Ver. Naties zei. dat Malenkovs verklaring slechts de nadruk legt op de noodzaak om door de VN practische en doelmatige middelen te bereiken voor internationale controle van dergelijke ^vaoens. J" De waterstofbom zou duizend maal sterker ziin dan de atoombom, die in 1945 Hirosiima verwoestte. verlangen bestaat onder de volken naar besprekingen op het hoogste niveau tussen de grote mogendheden. Over de Juni-opstand in DUITS LAND zei Malenkov, dat, indien de Sovjet-Unie geen bewijs van vastbe radenheid had gegeven, er een ernstig conflict zou zijn ontstaan. De politiek gericht op het insluiten van Duits land in aggressieve bloks moet worden losgelaten. De Sovjet-Unie heeft in de oorlog tegen het fascisme geen bloed vergoten om hét Duitse militairisme te doen herleven. Wij zullen alles doen om de Duitse Democratische republiek te steunen. FRANKRIJK, zo vervolgde de premier, zoekt een uitweg uit een doodlopend slop en de Sovjet-Unie wenst dit land succes toe bij zijn strijd tegen het Duitse militairisme. Men moet niet vergeten, dat wij een vriendschapsverdrag met Frankrijk hebben. Malenkov zou de betrekkingen met ITALIë beter willen zien. Als de Italiaanse industrie voor ons werkte, zou Italië welvarender zijn ca koren en olie van ons ontvangen. Hij roemde INDIA voor de pogingen, die het land deed om te komen tot vrede in Korea Wij onderhouden met India zeer goede betrekkingen, die zich op alle gebied nog meer zullen ontwikkelen. De her vatting van de betrekkingen met ISRAëL betekent niet, dat de Sovjet- Unie zich tegenover de Arabische lan den stelt. Wij wensen ook goede be trekkingen met de ARABIEREN te onderhouden. Een belangrijke voorwaarde voor versterking van de zaak van de vrede, aldus Malenkov, is het doen toenemen van het gezag en de betekenis van de Ver. Naties. In deze organisatie heerst thans een ernstige crisis. Immers zij verlaagt zich tot het peil van te die nen als een der hefbomen van het Noordatlantisch blok. De VN moeten terugkeren naar de weg, die door het Handvest is uitgestippeld. jyjALENKOV sprak ook over binnen landse problemen. Sprekende over de val van Beria z~i hij, dat het kort zichtig zou zijn om te denken, dat dit geval een zwakheid van de Sovjet staat zou zijn. Uitschakeling van een „meesteragent v..n het imperialisme" is een demonstratie van inwendige kracht. Hij wees er op, dat het be drag op de begroting voor 1953 voor De Deense prinsen In golf en Christian helpen tijdens hun vacantI, op een boerderij in iVoord-Seeland, bij het binnenhalen van de oogst. defensie uitgetrokken (20.8 pet van het totaal) lager was dan het vorige jaar (23.6 pet). De industriële productie in 1953 zal twee en een half maal groter zijn dan in 1940. Op de mededeling, dat de productie aan verbruiksgoede- ren aanzienlijk zal worden verhoogd, werd luid geapplaudiseerd. De partij hield krachtig stand in de strijd tegen de Trotzkyisten en de rechtsgeoriënteerden, die pleiten voor toegeven en de verraders, die zich kanten tegen het .ware industrialisa tieprogram. Binnen twee a drie jaar zal er desalniettemin overvloed van voedsel zijn voor de bevolking. Volgens de „Neue Zeitung" is de Oostduitse waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, Ackermann, ont slagen, evenals Else Zaiser, de minis ter van Onderwijs, wier ontslag echter later zal worden bekendgemaakt. Zij behoorden tot de oude garde der communistische partij. Beiden verble ven lang in de Sovjet-Unie. Hoge functionarissen der Britse, Franse en Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen binnenkort te Parijs tijeen komen ter bespreking van het Westerse antwoord op de Sov- jetrussisehe nota, waarin werd gerea geerd op het Brits-Frans-Amerikaanse voorstel voor het houden van een co" ferentie der ministers van Buitenlandse Zaken van de „rGote Vier". Hoewel Frankrijk nog bij lange na niet is bekomen van de plotselinge ont wrichting van het dagelijks leven door de ingrijpende en over het gehele land gaande stakingen, wordt de toestand in algemene zin thans weer tamelijk normaal. Het spoorwegverkeer is gis teren bijna overal hervat. Geheel rus tig „zit" de zaak echter nog niet en van communistische zijde doet men alle mogelijke moeite om het vuur weer aan te blazen. Chaos schijnt nu eenmaal een situatie te zijn, waarbij het communisme de beste vruchten plukt. De employé's van de PTT waren gis teren nog niet aan het werk. De eerste post na vijf dagen werd door militai ren bezorgd. Deswege heeft de rege ring gisteravond bekend gemaakt, dat alle employé's van de PTT, die van daag niet op hun werk verschijnen, zullen worden on'slagen. Aan de acht belangrijkste postkantoren in Parijs zal vandaag weer post voor het buitenland worden aangenomen. Intussen heeft de regering gister avond vrijwel afstand gedaan van haai poging om de pensioengerechtigde leeftijd van 60 op 62 jaar te verhogen. Het z.g. actieve personeel in Rijks dienst zal in het vervolg kunnen kie zen of het bij het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nog twee jaar wij blijven of niet. Uit de overige de creten van de regering blijkt, dat zij niet van plan is de voorgestelde eco nomische veranderingen te wijzigen. De Franse minister van Voorlichting, Hugues, zei dat de maatregelen ten doel hebben door bezuinigingen en her vormingen de lasten van de Staat te verlichten, de economische sector te stimuleren en te verbeteren, de vrije concurrentie te herstellen, zodat de consument in staat zal zijn het nood zakelijke tegen goedkopere prijzen te kopen en de woningbouw te stimule ren. Op 25 Augustus zal weer een aan tal van dergelijke maatregelen worden bekend gemaakt. DE Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, en zijn Zuid- korcaanse ambtgenoot, Pjoen Joeng Tai, hebben hun handtekening gezet onder een verdrag van wederzijdse be veiliging tussen de VS en Zuid-Korea. Het verdrag moet nog door de volks vertegenwoordigingen van beide landen worden bekrachtigd. Minister Pjoen verklaarde, dat Zuid-Korea thans de toekomst met hoon en vertrouwen tege moet ziet. Volgens welingelichte krin gen, willen de VS nog verder gaan. Syngman Rhee en Dulles zouden in be ginsel overeenstemming hebben bereikt over een verdrag van wederzijdse be veiliging voor alle staten in het gebied van de Grote Oceaan, waarhij Dulles het voorbeeld van de NAVO voor ogen staat. Alle vrije staten van Azië en in het gebied van de Grote Oceaan kun nen toetreden. De Nieuwzeelandse premier, Sidney Holland, wekte de nieuwsgierigheid, door te verklaren dat er mogelijk vier- of vijfmogendhedenbesprekingen zullen "•orden gehouden over de in het gebied m de Grote Oceaan te volgen strate gie. John Foster Dulles, die na zijn verblijf in Korea naar de States is teruggekeerd, heeft voor zijn verklaard, dat de rechten ten aan- Honderden reizigers wachtten ge duldig op de stations in Parijs. Nu de staking van het spoorwegper soneel is opgeheven, kunnen de treinen de grote stroom van reizi gers niet direct verwerken. gERLIJN, 5 Augustus. De koude oorlog is dus heet genoeg in de Berlijnse enclave. Heet op alle fronten, die normaliter niets met schie ten te maken hebben, al kennen West- en üostberlijners even goed het angstwekkende geluid van schoten in de nacht. Na de bommen, die de oude stad Berlijn bijna tot in haar grondvesten vernietigden, zijn de bombardementen met pamfletten, brochures en strooibiljetten begon nen; het geschreeuw van propagandaleuzen uit luidsprekers; naar Oost- Berlijn gerichte lichtkranten op de Potsdammer Platz; enorme borden, die kreetsgewijs annonceren, dat het hier of daarginds toch beter is; en ten slotte de in de loop der jaren tot grote sterkte opgevoerde radio zender van de Amerikanen, waar tegenover de Russen thans in Koepe- nick een weer krachtiger station hebben gebouwd, dat overigens geens zins het laatste zal zijn nademaal beide partijen handelen volgens het baas-boven-baas-systeem. Indien ooit het woord overcompensatie van toepassing is, dan wel hier. Overcompenseren is zelfs een deugd. en doodt op de duur alle ethische nor men. Een oplossing, welke dan ook? Natuurlijk niet, omdat gezond ver stand altijd een kwade kans tegen prestige maakt. Dus tóch prolongatie ad calendas graecas? Of is er een tus senweg? De Amerikanen houden zich ogen schijnlijk niet met deze vragen bezig. Zij hebben de heerlijke eigenschap hun taak rechtlijnig te zien. Is er QE hebt er werkelijk geen idee van wat er in Berlijn allemaal wordt geschreven en gedrukt in enorme op lage. In het Amerikaanse hoofdkwar tier vallen de publicaties als blade ren van de bomen. Ik nam er een handvol voortreffelijke van mee; het had gemakkelijk een koffer vol kun nen zijn. In het Oosten is het precies zo. Wat de Amerikanen in deze strijd op de Russen voor hebben is hun ge voel voor humor. Dictaturen zijn nooit humoristisch. Zij nemen zichzelf altijd ernstig en geven daarom aan tegenstanders materiaal in overvloed voor politieke prenten, satyrische ca baretprogramma's en de mooiste mop pen. Ik heb me herhaaldelijk afgevraagd hoelang dat nu kan duren. Dat is een beangstigende kwestie. Acht jaar is een hele tijd. maar ieder jaar duurt langer en wordt moeilijker. Voor mij staat vast, dat dit Berlijn op korte termijn opgelost moet worden. Deze itad vreet zenuwen, verslindt energie iiiiuiiiiiiiiiiiH morgen iets anders dan is hun organi satie elastisch genoeg om ook die nieu we dingen zonder omwegen het hoofd te bieden. En ik kan het niet helpen, dat de met problemen behepte West- Europeaan het gevaar loopt in deze American way of living prompt bui ten adem te geraken. Terwijl wij na denken over mogelijke gevolgen van onze daden, terwij] wij druk doende zijn alle voors en tegens nauwkeurig af te wegen, heeft de Amerikaan zijn zaak afgewerkt en is hij aan de vol gende taak begonnen. Ik geloof, dat deze werkwijze het is, die de indruk wekt, dat de Verenigde Staten er tien of meer politieke lijnen op na houden. Wat ze evenwel in Berlijn doen is niet strijdig met hun handelingen in West-Duitsland en elders; slechts de verschijningsvormen verschillen. Het is volkomen begrijpelijk, dat de Berlijners niet in staat zijn dit te ont dekken. Zij weten heel goed, dat zij vrij leven op grond van de Ameri ka? macht. In hun "hart stemmen ze nog in met de slagzin „Ami, go nome" welk linguistisch gedrocht uit de natijd van de verbroedering met knalletters op de muren in de Oostelijke sector staat gekalkt. Maar deze Berlijner koestert ergens zijn oude gevoelentje van macht (en niet ten onrechte) zo zorgzaam, dat hij vergeet in te zien, dat hij, indien deze „ami" werkelijk zijn koffers zou pak ken, van een relatieve hemel in een absolute hel terecht zou komen. £JAT het volk zulks niet snapt, kan ik me nog voorstellen. Maar dat een man als Scharowski met een gezicht alsof hij de spitste politieke opmer kingen van de wereld maakt enormi teiten zat te beweren tijdens ons onderhoud, is niet minder dan verbluf fend. Ik kan me met de beste wil van de wereld niet voorstellen, dat er tegen over een groep Nederlanders, die een oorlog meemaakten en een bezetting, niet één enkel woord van veront schuldiging kan overschieten. Dat was dan wel niet per se nodig, maar de sfi r zou wel wat prettiger zijn ge worden. Niets ervan: Scharowski vond de achterdocht van de Fransen tegenover de Duitsers onbegrijpelijk, alsof de geschiedenis zich niet al ette lijke malen op bloedige wijze heeft herhaald: na 1945 hadden de geallieer den de Duitsers zelf hun zaken moe ten laten opknappen, alsof er voor hen geen totaal verloren oorlog was geweest. Ik heb er geen behoefte aan voor mij te houden, dat ik niet be grijp, dat de Duitsers niet voelen, dat zij op ons Westeuropese hart gaan staan. Te pijnlijker, omdat het nu vredestijd is. Althans een situatie, die er op lijkt. En Scharowski. ik leg er nog eens de nadruk op, is niet de eer ste de beste: een belangrijk man! Na tuurlijk sprak hij over de Duitse een heid en over de vrije verkiezingen, (Zie verder elders in dit blad) zien van de eilanden Amani en Osjima aan Japan zullen worden over gedragen Voorts verklaarde hii, dat de VS en Zuid-Korea op de politieke con ferentie géén gemeenschappelijk plan voor de hereniging van Korea ter tafel zullen brengen. Misschien zal het krachtige economische herstel, dat de Verbondenen Zuid-Korea willen doen doormaken, een hereniging in de hand werken. Hij besloot met te zeggen, dat een voorstel om van de toelating van rood-China een agendapunt der bespre kingen te maken, volstrekt onaan vaardbaar zal zijn. Korea zal het voor naamste agendapunt ziin. Dulles heeft er nog niet met president Rhee over gesproken, wat er zou moeten geschie den, indien de politieke conferentie mislukt. Indien de conferentie succes oplevert, zullen de VS niet verplicht zijn, strijdkrachten in Zuid-Korea te handhaven. Amerika zal de politieke conferentie verlaten, als de communis ten na 90 dagen niet getoond hebben, dat zii werkeliik een regeling wensen. De uitwisseling van krijgsgevangenen "aat inmiddels voort. Zaterdag arri veerden te Panmoendjon 25 Britten. 90 AmerivaMi 35 Turken en 250 Zuidko- reanen. Vierhonderd communistische vrou wen, die door de Verbondenen werden uitgewisseld, sloegen de ruiten van de spoorwagens waarin ze vervoerd wer den, kapot, en schreven met haar eigen bloed communistische leuzen. Bij aan komst te Panmoendjon verscheurden zij haar kleren en gooiden zij met schoenen totdat een Noordkoreaanse officier haar terecht wees. Koning Norodom Sihanoek van Cam bodja heeft de Franse regering mede gedeeld, dat hij uit de Franse Unie zal treden, indien Cambodja per 1 September geen volledige onafhanke lijkheid heeft verkregen. Dit besluit is, volgens de koning. Frankrijk medegedeeld in een op 27 Juli getekende nota. Franse functiona rissen verwachten, dat spoedig op de eisen van Cambodja zal worden ge antwoord. Een van de belangrijkste punten is de wens van de koning om het gezag te krijgen over de Franse troepen, die eventueel in Cambodja worden gelegerd. Gistermorgen heeft de Italiaanse po liticus Attillio Piccioni, president Einaudi officieel medegedeeld, dat hjj de opdracht tot vorming van een re gering aanvaardt. Het nieuwe kabinet zal een coalitie worden van Christen- Democraten, Liberalen en Repblikei- nen en het zal in het parlement ge steund worden door de (rechtse) So cialisten. In het Huis van 'Afgevaardig den krijgt het een meerderheid van zeven stemmen. Vandaag of morgen zal Piccioni zijn lijst van ministers ge reed hebben. De rechtse socialisten hebben aan steun de voorwaarde verbonden, dat de regering het werkloosheidsvraagstuk krachtig zal aanpakken en pogingen zal doen om de spanningen tussen het Oosten en het Westen te verminderen. Prins Bernhard heeft zijn reis door de West beëindigd. Vanmorgen vroeg om vier uur is hij op Schiphol gearri veerd. Zaterdagavond was hij weer naar Nederland vertrokken. De laatste dag van zijn verblijf was hij op Aruba, waar hem een en thousiaste ontvangst ten deel viel. Het leek wel ot alle Arubanen deze dag hun bezigheden in de steek hadden gelaten, en geen ander doel hadden dan de prins hartelijk toe te juichen. Voor de radio zeide de prins zijn be zoek spoedig te zullen herhalen en dan een „echt bezoek" te brengen. MEISJE IN ZWEMBAD VERDRONKEN Zondagmiddag is in „De IJzeren Man" te Vught de zesjarige Joske Sta ken uit Tilburg verdronken. Het kind was met broertjes en zusjesin een niet daartoe bestemd gedeelte van het zwembad aan het pootje-baden geweest en werd eerst bij het vertrek vermist. Verwachting tot morgenavond: KOELER WEER Droog weer met wisselende be wolking. Overwegend matige Wes telijke wind. Lagere middagtem- peraturen dan vandaag. Dinsdag: Zon cp 5.17, onder 20.12. Maan op 7.15, onder 20.29.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 1