Tram bij Koedijk uit de rails gelopen De geh vijl Stad en omgeving „Morgen première" leek te zeer op generale repetitie Bloem wijk-jeugd genoot van vrolijk tuinfeest Jimmy Brown en de Oranjehemden Koedijk kreeg een nieuw en goed sportveld HUI BERTS r Parachuti in belani Bussen namen het vervoer over MiekeTelkamp bracht zaal tot grote geestdrift De schooljeugd kampeert in Beekbergen BURGERLIJKE STAND AGENDA: Engelsen werden met 14-1 verslagen Vlotbrug afgesloten Oversteken is uitkijken „De Jeep" wandelde in Groet Vechtpartij in St. Annastraat Cabaret Ghiel de Boer in Gulden Vlies PAYGLOP Gediplom. Specialiste cJmêtcca ANDERHOOG Wedstrijden en een poppenkast Pietje Bell was er zelf Gouden bruidspar ontving serenadem Chaffee-tanks het bedreigde Brits militair in Pi Said doodgeschote Vliegende Verhuiswaj neergestort MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 Voor de tweede maal binnen enkele weken heeft Bello, de bekende en veelbesproken tram tussen Alkmaar en Bergen aan Zee, de reizigers in de steek gelaten, door bij de automatische slagwissel, vlak voor de halte Koedijk, uit de rails te lopen. Het ongeluk gebeurde om kwart vóór drie met de tram, die uit Bergen naar Alkmaar was vertrokken. Door nog onopgehelderde oorzaak schoot de locomotief 7736 uit haar ijzeren baan. Zij boorde zich diep in het zand en vernielde tevens het andere spoor, waarop de tram uit Alkmaar in voorkomende gevallen pleegt te wachten totdat de baan naar Bergen vrij is. Twee van de zes personenwagens werden door de locomotief meegetrokken. Van de tweede wagen werd het voorbalcon ingedrukt. Door de kracht, waar mee de wagens op elkaar schoven, knapte een bumper als een luciferhoutje af, \an de zestig passagiers werd niet één gewond. Ook het bejaarde echtpaar, dat op de voorste bank in de eerste wagen zat, kwam met de schrik vrij. In hun onmiddellijke nabijheid sloeg een ruit tot splinters. Vrijwel onmiddellijk na het ongeval verscheen een NACO-bus, die de reizi gers verder naar Alkmaar vervoerde. Gedurende de rest van de dag werd op het traject Bergen-Bergen aan Zee een pendeldienst per tram onderhou den en verzorgden vijf NACO-bussen het vervoer van en naar Alkmaar. Het ongeluk kwam op een zeer ongelegen tijd, omdat door het mooie weer dui zenden naar zee waren getrokken. De Nederlandse Spoorwegen hadden met het oog op dit grote strandbezoek zelfs overwogen een extra tram in te leggen. Zij moesten hiervan door de versper ringen van de baan afzien. De onge- vallendienst van de NS is direct aan het werk getogen om de ravage op te Alleen al het optreden van Micke Telkamp zou onze Zondagavond heb ben goedgemaakt. Haar glasheldere sopraan, haar goede voordracht ook hebben de zaal van het Gulden Vlies tot grote geestdrift opgezweept en het was eigenlijk een teleurstelling toen het doek voorgoed voor haar zakte. Willy Vervoort had gisteren 'n drietal van radiosterren nar Alkmaar ge bracht. Daar waren Joop de Knegt, die het nog altijd bij zijn High Noon houdt Tonny Boucher de radiocabaretticre en de accordeon-virtuoos Cor van Veen. Dg Wama's vallen enigszins buiten deze groep, alhoewel zij toch ook een liedje zongen, waarbij zij uiteraard meer het accent op de dwaze entou rage legden dan op het ontroerende lied zelf. Zij kwamen als de twee zin gende broertjes voor het voetlicht met een kostelijke parodie op de uit Vlaan deren overgewaaide zingende zusjes, die (het nog al graag in het sentimen tele genre zoeken. De Wama-broertjes deden dat ook in hun trillende ver zoek: „Opoe geef ons een spierbal". Ze wilden zo graag sterk worden en ze werden het, want Opoe overleefde haar royale gift niet meer. Cor van Veen had tot taak het pu bliek voor te verwarmen. Hij dwong de zaal als het ware mee te zingen met de populaire melodieën, die hij aan zijn accordeon ontlokte. Joop de Knegt bepaalde zich tot zijn oude re pertoire: Amerikaanse songs, die wel wat volume kunnen verdragen. Er zat naar ons gevoelen te weinig variatie in de nummers. Dat konden we van Tonny Boucher niet zeggen. Zij verte genwoordigde de typische cabaretstijl en had daarmede veel succes. Applaus en succes vielen ook Willy Vervoort ten deel. Zijn gemoedelijke en gegstige conference sprak zeer tot het publiek, dat hem met een ware ovatie uitgelei de deed. Goede gijn behoeft geen krans, stond er onder zijn naam in het programma. We zullen het daarbij la ten. Het was een uitstekende avond. De leerlingen van de hoogste klassen van de Jan Ligthartschool en de Lindenschool zijn Zaterdag middag teruggekeerd van een kampweek in Beekbergen. Het had ook wel een kampmaand mo gen worden naar het oordeel van de meesten, want zij hebben zich daar in de bossen en op de hei meer dan uitstekend weten te ver maken. Met de leider de heer N. J. Speur zijn zij er iedere dag op uitgetrokken. Ze hebben lange wandelingen ge maakt en speurtochten ondernomen en het gevolg was, dat de week om vloog. Opeens stonden de bussen weer voor hun neus om de kampeerders naar Alkmaar terug te brengen. Het afscheid van de kampeersehuur viel niet mee, maar eenmaal in de bus ge zeten vonden ze het eigenlijk toch wel fjjn ook om vader en moeder weer gauw te zien. Op het Canadaplein stond inmiddels al een nieuwe groep van 62 kinderen te popelen om in de bussen te klauteren en naar Beek bergen te worden gebracht. Het wa ren de leerlingen van de Nicolaas Beats-, de Rochdale- en de Vondel school, die tot en met 15 Augustus wegblijven. Eén van de leerlingen van de Vondelschool kon de reis niet meemaken. Ze was net een dag tevo ren ziek geworden en op het ogenblik dat de vrolijke schare wegreed, zat zij met grote tranen op haar wang in bed. Het was voor haar de Grote Te leurstelling in haar prille leven. Haar kameraadjes hadden er geen weet van. Ze wuifden uitbundig en hadden de grootste pret toen de chauffeurs de voet op het gaspedaal zetten en de autobussen wegrolden. Een mooie va- cantieweek tegemoet. Geboren: Marijke, d. van G. A. Brouwer en J. H. van Bennekom. Al- bert, z. van L. den Iseger en G. J. Nes selaar. Paulus M., z. van J. W. Schut en M. N. Commandeur Overleden: Augustus A. W. Reijers, 84 jaar. Klaas vèn den Berg, 76 jaar. wed. van B. de Boer. ruimen. Met een grote dommekracht werd de locomotief opgevijzeld, bal ken werden onder de wielen gelegd en en andere loc ingeschakeld om de ont spoorde weer op het goede pad te krij gen. Zo eenvoudig ging dat echter niet. Eenmaal zelfs gleed de locomotief weer van de balken af. Eerst om negen uur 's avonds gelukte het Bello weer in de rails te krijgen. De rails zelf wer den over een lengte van tientallen meters verbogen en op de plaats waar de locomotief het goede spoor verliet is een stuk van anderhalve meter zelfs geheel afgeknapt. Het ongeluk is bij de automatische slagwissel gebeurd, maar het is nog niet bekend of deze wissel de oorzaak van de ontsporing is. Typerend is wel. dat het ongeval van ruim veertien dagen geleden op dezelf de plek plaats vond. De Rijkspolitie te Bergen, die in het dorp en aan het strand de handen vol had kon pas om vijf uur op de plaats van het ongeluk zijn om de weg voor het doorgaande verkeer vrij te houden en de nieuwsgierigen op een afstand te houden. Vannacht heeft de technische dienst van de Spoorwegen de baan hersteld en vanmorgen kon de dienst worden hervat. Het onderzoek naar de oor zaak is nog niet afgesloten. MAANDAG CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Don Camillo (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Loui- se-Lotte (14 j.l. VICTORIA THEATER, 8 uur: De gevangene van Mandorra (14 j.). HARMONIE THEATER, 8 uur: Het lied van de woestijn (14 j.). BERGEN, O peul. theater, 8 u: NSF Gemengd Koor m.m.v. Züricher Jodelkoor; Rustende Jager, 8.30 u.: Mandy (a.l.) DINSDAG Bloseopen als Maandag. BERGEN, Rustende Jager, 8.30 u.; The Galopping Major (a.l.). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstr. 59. HOOG WATER TE BERGEN a. ZEE Te Koedijk vond gistermiddag de opening plaats van het nieuwe sportterrein. Burgemeester de heer C. Schellinger tijdens zijn wel komstwoord. Rechts het Engelse voetbalelftal, dat met grote cijfers tegen een Noordhollandse combina tie het onderspit moest delven. Ma. Di. Ma. Di. 4.18 4.54 16.44 17.17 TE CAMPERDUIN Hoog Laag 4.23 16.49 22.23 10.49 4.59 17.22 22.59 11.22 De Vlotbrug zal met ingang van morgen drie weken voor alle verkeer zijn afgesloten in verband met te ver richten herstelwerkzaamheden. Voor de voetgangers en wielrijders zal naast de brug een pontje worden ingelegd. Het andere verkeer moet gedurende deze tijd de omweg maken over de Friese brug. Zaterdagavond om half zeven kwam de een-en-zeventigjarige heer W. Hartog, die - komende van de Vlotbrug - de Nieuwe Schermerweg wilde oversteken, in botsing met een motorrijwiel, bestuurd door de heer Lakeman uit Hoorn. De heer Hartog probeerde nog juist voor de motor langs te rijden, maar werd in de flank geraakt. Fietser en motorrijder kwamen te vallen. De laatste liep enkele schaafwonden op. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. De ravage, die gisteren ontstond toen Bello van het goede pad steigerde blijkt uit deze foto, waarop men de rijtuigen en de locomotief kris-kras op de lijn ziet staanDe opruimingswerkzaamheden namen geruime tijd in De premières van cabaretvoorstellingen plegen doorgaans mank te gaan aan zoveel onvolkomenheden, dat men de „spetacles" beter kan bezoeken, als zij enige maanden oud zijn. Het cabaret van Chiel de Boer heeft daarop Zater dagavond in een matig bezet „Gulden Vlies" geen uitzondering gemaakt. Ook deze eersteling was nog niet door de mazelen, de kinkhoest en de bof heen, waardoor, om in de stijl van Chiel de Boer te blijven, het publiek niet „bofte". „Morgen première", zoals de cabaret-comedie is gedoopt, droeg Zaterdag te zeer het karakter van een generale repetitie, dat wij er verrukt over konden zijn. Eerst over enige tijd, als het tempo belangrijk is opgevoerd, verschillende delen zijn gecoupeerd en het gezelschap is ingespeeld, zal „Morgen première" een opvoering beleven, de artistieke leider waardig. Want aan kwaliteiten ontbreekt het niet. 1 J 4 «v» ;X De wandelsportvereniging „De Jeep" heeft Zondag met twintig leden deel genomen aan de Ronde van Groet- Het parcours ging over twintig kilometer en liep door het mooie, maar voor de wandelaars zware duingebied. Ook de jeugdgroep van „De Jeep" was present. De jongste deelnemer, negen jaar oud, liep de twintig kilometer even vrolijk uit als zijn oudere sportvrienden. In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie assistentie moeten ver lenen toen in een perceel in de St. An nastraat twee mannen waren slaags ge raakt om een vrouw. Er waren al en kele bloedende wonden geslagen toen het gezag arriveerde. Het gelukte de politie de warm gelopen gemoederen af te koeien. Het is voor Koedijk te hopen, dat de wedstrijden, die het op het nieuw sportterrein krijgt te zien, van beter gehalte zijn dan de ontmoeting tussen eij combinatie van Koedijk, Vios en Vrone en een elftal van de op Fort Spijktl boor gelegerde RAF-manschappen. De Engelsen werden door de NoordhollaJ ders met maar eventjes 14I ver in de hoek gedrukt. Alleen aircrafsmi: Cuss wist na de rust de eer van zijn ploeg te redden. Hij zal de gelederen vi! het team overigens niet lang meer tot steun kunnen zijn, want z'n dienstti- zit er op. Vandaag gaat hij naar Engeland terug. De wedstrijd was de hooit schotel van de openingsplechtigheid, die aan de ingebruikneming van het fa gelegen sportveld was verbonden. Burgemeester C. Schellinger had nadat Aurora de volksliederen had gespeeld, een kort welkomstwoord ge sproken. De consulent voor de licha melijke opvoeding, de heer J. van Drunen, had het gemeentebestuur ge prezen voor zijn initiatief, dat tot dit sportterrein in de onmiddellijke nabij heid van de school heeft geleid en daarna was de bal aan het rollen ge bracht. In de eerste helft van de wedstrijd concentreerden beide elf tallen zich voornamelijk voor het Engelse doel, waar corporal Lugger vijf maal mocht vissen. Er zouden nog Voor de eerste maal heeft de buurtvereniging Bloemwjjk een tuinfeest voor de jeugd georganiseerd, dat gistermiddag in de speeltuin werd gehouden. Het is een feest geworden, dat klonk als een klok. Er werden spelletjes gedaan, er waren vele koele tractaties en het weer werkte mee zoals men niet had dur ven hopen. Voorzitter de heer J. Jonker sprak aan het begin van de middag- de hoop uit, dat dit tuinfeest er toe zou bijdragen het speeltuinwerk van Bloemwijk tot grotere bloei te brengen en daaraan behoeft men niet te twijfe len als men het enthousiasme zag, waarmee de jeugd zich aan de wedstrijden gaf. Er waren verschillende verrassende vondsten en de individuele prestaties hielden voldoende beloften in. Chiel de Boer zelf, hoewel Zaterdagavond wat mat, voerde de conférence, speelde op de hem bekende virtuoze wijze met woorden en boeide de aandachtige fijn proevers. Zijn schimmen, welke hem terecht een vermaardheid bezorgden, hebben in het programma een plaatsje gevonden, waarover men zich alleen maar kan verheugen. Sylvain Poons, die als regisseur nog voldoende werk heeft te doen, vertegenwoordigt een geheel ander genre. Hij beweegt zich bij voorkeur op het populaire vlak en heeft deswege sneller vat op het pu bliek. Zijn solo-schets „Het noodlot" behoorde tot een van de beste van de voorstelling. De derde, die een belang rijk aandeel kan hebben in het toe komstige succes, is Jan Oradi, die een serie goede imitaties leverde en later met Rudi West (wel wat te gechar geerd) in „Tien minuten circus" excel leerde. Swen Smeele zagen wij in komische rollen als violist en organist op zijn best. Dini van Amstel zong (Advertentie Ing. Med.) enige charmante liedjes en speelde met Wilma Durand in verschillende sket ches. Bert Botterman was ten slotte de man aan de vleugel. Als het gezelschap tot de overtuiging is gekomen, dat beschaafd niet syno niem is aan traag, kan „Morgen pre mière" zeer velen een genoeglijke avond bezorgen. Hopenlijk is dit tijdstip niet verre meer. Chiel de Boer en de zijnen verdienen het. De speeltuin was voor deze gelegenheid vrolijk met vlaggen versierd en boven alles uit wapperde het dundoek van de buurtvereniging, die nu acht jaar na de bevrijding nog steed9 een gezond bestaan leidt. Begonnen werd met een poppen kastvoorstelling, „Hoe Jan Klaassen de Koning genas". Het ging er bij de jeug dige toehoorders even gemakkelijk in als het ijs en de limonade. De middag werd verder gevuld met tal van wedstrijden in houtjesrapen, balwer- pen, koekhappen, sprietlopen en wat niet al. De uitslagen waren: Meisjes, Houtrapen 6 jaar: le prijs Els Hartiand; 2e Willy v. 't Hof; 3e Mary Duinmeyer. Balwerpen 7 jaar: le prijs Anna Kaai; 2e Tinny de Haan; 3e Hanny Ligthart. Koekhappen 8 jaar: le prijs Nelly Stoop; 2e Ria Hof; 3e Femi Lamein. Bal op racket 9 jaar: le prijs Lij a Hof, 2e Atij Vreker; 3e Anna Stoop. Sprietlopen 10 jaar: le prijs Gerda Kaai; 2e Anke Siekman; 3e Ina Dekker. Vlaggensteken 11 jaar: le prijs Irene Duinmeyer; 2e Simonnette Lodder; 3e Willy Dekker. Was ophangen 12 jaar: le prijs Mina Ligthart; 2e Diewertje Wie- dijk; 3e Hanna Majoor. Paalklimmen le prijs Corri v. d. Berg; 2e Irene Duin meyer. Jongens, Houtjesrapen 6 jaar: le prijs Jopie de Jong; 2e Peter Schuit; 3e Johan Droge. Zaklopen 7 jaar: le prijs Frans Zeilemaker; 2e Dirk Ranzijn; 3e Henk Duiveman. Klimrekrace 8 jaar: le prijs Tonny Triest; 2e Henk Biesheuvel; 3e Dik Hiemstra. Koekhappen 9 jaar: le prijs Tonny de Jong; 2e Edwardt Tuijn; 3e Jan Schuit. Bandenrace 10 jaar: le prijs Tonny Hof; 2e Nico Ligthart; 3e Hans de Leeuw. Touwtrekken 11 jaar: le prijs ploegprijs: Jan Otto, Arie Ploeger en Henk Zonderhuis. Zeilduiken 12 jaar: le prijs Benny Tanke; 2e Martin Grootes; 3e Cees Kaai. Paalklimmen 12 jaar: le prijs Joop Vreker; 2e Koos Groen. Paalklim men 9 jaar: le prijs Dik Ranzijn; 2e Gerard Kuiper; 3e prijs Tonny Hof. Pietje Bell is geen erge brave. Hij zat Zaterdagmiddag op het toneel in het Gulden Vlies strafregels te schrij ven. Dat was het begin van het to neelstuk, dat door het Rotterdams Kindertoneel werd opgevoerd en waarin Pietje de hoofdrol vervulde. Het is duidelijk, dat hij de volle sym pathie van de zaal genoot. Het jeug dige publiek aarzelde geen ogenblik om partij te kiezen en Pietje Bell kon rustig onder tafel kruipen, want er was geen mens, die drogist Geelman verklapte, waar hij moest zoeken. Alle bekende figuren uit de boeken- reeks verschenen op het toneel. Mar tha, vader Bell, bijgenaamd Jan Ple zier, en niet te vergeten de beroemde tante Cato, die op de planken een ies andere indruk maakte dan Chris van Abcoude heeft bedoeld. Ze deed nu zelfs volop mee met de guiten streken van haar neefje, waarvan uiteraard drogist Geelman de meeste keren het slachtoffer werd. Er had in het spel wel wat meer actie mogen zijn. Te lang werd op een grap van Piet doorgehamerd maar dat neemt niet weg, dat de Alkmaarse jeugd een prachtige middag heeft gehad. mooi 57. De feestvreugde in Wilgenwolde over het door de Biggers behaalde kam pioenschap, een feestvreugde waaraan alles wat jong was in het stadie deel nam, werd op een onverwachte wijze vertroebeld en vergald. Er gebeurde iets, waarvan heel de stad schande sprak en als het niet zwart op wit in de krant had gestaan, hadden de mensen het misschien niet eens willen geloven. Meneer Ballewipper, de voorzitter van de Keuze Commissie, had n.l. een pers conferentie belegd en daarin had hij de sportjournalisten zijn mening meege deeld over het „Wonder van Wilgenwol de", zoals Jackie algemeen genoem werd. Deze mening was niet alleen ver nietigend, maar ook beledigend. Hij had gezegd: die Brown is op 't oog wel handig en men zou van z'n techniek heel wat denken, maar het is allemaal boerenbedrog of beter gezegd apenbe- drog. Dit ventje hoort niet op 't voet balveld thuis, maar op het toneel van een specialiteitentheater. In elk geval past hij niet in het Nederlands elftal- Hij zou het door ens gevolgde stopper- spilsysteem totaal bederven.^ Van 't ma gische vierkant heeft hij geen kaas ge geten en hti ziet er niet naar uit, dat het hem ooit aan zijn verstand gebracht kan worden. Zijn spel dat misschien de domme menigte, die een voetbalwed strijd afweegt naar het aantal doelpun ten, dat zij ziet maken, in extase kan brengen, is veel te zelfzuchtig. Daardoor is deze Jackie Brown nu reeds over het paard getild Dat was de mening van meneer Ballewipper van de K.N. V.B. en zo had iedereen het in de krant kunnen lezen. Toen meneer Bikkebak- ker het bericht gelezen had, was hij 'n bezwijming nabij.... wel meer doelpunten zijn geweest niet de RAF-verdediging haar ti vlucht had gezocht tot het creëren vi een indrukwekkend aantal cornei Met 50 ging de pauze in. Wij ver den al, dat het eerste doelpunt na rust van de schoen van een der gasli kwam. Het ontstond na een doorbraak en het was helaas het en: werkelijke voetbal wat de militaii het publiek konden tonen. De cc natie Koedijk, Vrone en Vios oppermachtig tegen deze ploeg, m het was moeilijk na te gaan of macht uit innerlijke sterkte werd j>| vormd dan wel door het feit, daté tegenstanders eigenlijk geen ttf» standers waren. Hartog Koedijk) e Zeegers (Vrone) maakten ieder f!| goals; Bobeldijk (Vrone) nam er te voor zijn rekening en RoosaS (Vios) en de Graaf (Koedijk) m:è de veertien vol. Er bestond voor deze wedstrji danks het mooie weer dat velera het strand had gelokt, een flinke.'.- langstelling. Aurora had 's moite: reeds een mars door het dorp en begeleidde 's middags de turnsl: en turners van Voorwaarts naar' sportveld, waar zij een erehaag vffi den voor de voetballers. In de namiddag was er voor de f nodigden een koffiemaaltijd in ca! Butter, waar de heer J. E. L. Vij.ia Ketel namens de afdeling Noorifflj" Holland van de K.N.V.B. het 0 meentebestuur dankte voor zijn moeiïngen. Dank zij deze activiteit, de gemeente Koedijk een sportveli rijk geworden, dat de toets der verf: lijking glansrijk kan doorstaan, k de voetbalvereniging Koedijk thans taak door haar enthousiasme te bes zen, dat zij de geste van het gemeen1 bestuur waardeert en toont het v«j balveld waard te zijn. „Noblesse oblige", zei burgemeesls Schellinger. Hij drong er bij de vsfj ballers op aan alles in het werk stellen de tweede klas van de Nooj hollandse de rug toe te keren. „Dit terrein is voor onze verenig! een ongekende weelde", aldus de 1 D. Zut, de voorzitter van „Koed:;i|H Ik hoop, dat we in staat zullen aan de wens van de burgemeester* voldoen. Spr. bracht speciaal aan de heer C. Damiaans, die metflM afgebroken ijver aan de totstamSHB ming van het sportveld heeft gew Vervolgens sprak nog het hoofd school, de heer C. Rijnders, die drong op een intensieve training het eerste en t -de elftal. Vt voerden het woord de heer J. Ni naar, voorzitter van de gymna: vereniging Voorwaarts, de hee Jongsma, voorzitter van Aurora heer P. Kok, voorzitter van de V vereniging en de heer W. Rol als) zitter van de speeltuinverenigini- allen complimenteerden de met de totstandkoming van het v. Een van de Engelse spelers c£"|;j| tot slot voor de uitnodiging, di£ hadden ontvangen en daarmee :vai plechtigheid gedaan. Koedijk heelt" nieuw speelveld. En een goed' waarop het ganse sportgebeuren:» dorp zich zal gaan concentreren. in de toespraken zelfs nog iets geschemerd van etn sportcentrum i B een volledige accommodatie, Ml zover is het nog niet. Zondag vierden de heer en mefW K. Slooten hun vijftigjarig huwelOT feest. Aurora bracht het bruidsM waarvan de bruidegom 82 en 'X vrouw 81 jaar is een serenade, d'e krasse oudjes met welgevallen u>7jj vangst namen. Klaas Slooten genre het dorp een grote bekendheid. In 1902 werd hij te Koedijk als meenteveldwachter benoemd en Mi dat gebleven tot aan zijn pen?'JI!' ring. Vóór zijn komst te Koedijk hij twee jaar bij de huzaren daarna zes jaar bij de marecnau^ en vervolgens vier jaar bij de meentepolitie te Nijmegen. VI volgde zijn benoeming te KoeM^ een maandsalaris van f 37,50. I»i salariëring voor het gezin van personen geen weelde bracht, i»« begrijpen en de heer Slooten dan ook wel voor een aanvuli™ gen, wat hij deed door op v"r01)-l gen en boelhuizen als afslager t treden. Sommigen beschouwde g heer Slooten als een streng V t man. Dat was hij soms ook, w* fi!u voornaamste was, dat lui ziju ui met grote rechtvaardigheid veir .,j En daarbij was hij een gen1 paedagoog. Zijn zoon volgde ter in het politievak op. (Vc J)E OORLOG tussen B Zondag inging, was gestreden soldaten bun b opzoeken. Het was een k en-twintig uren had gedi afkondigen van de oorloj incidenten de internatioi gevoerd. Gelukkig was d vlotte mobilisatie een zo Divisie der „blauwen" in gecamoufleerde opstellin oppervlakte van circa vi zijde begrensd door de ]V nep) en Grubbenvorst (t door een grillig getrokk kwartier was in Deurne \Tarringa stond in het ge TOEN om één uur In de Vrijdag op Zaterdag het „Drietand-contact" zoemde duizenden kilometers tele die de Verbindingsdienst in gestrekte Peelgebied had wist de hele Derde Divisie vijandelijkheden waren geop deze gelegenheid was een Commandotroepen van het ment Infanterie tot „vijanc moveerd. Deze Groene Baret ten onmiddellijk onder beve pitein Van der Meer de Ma: steken en het stellinggebied treren. Wat was Immers de opzet operatie „Drietand"? In c plaats om de invloed van infi het moreel van de troep en van zaken In het algemeen Generaal Warringa had kapi der Meer „plein pouvoir" ge. 01.30 tot 12.00 uur en van 24.00 uur. Dat wil zeggen, Commandotroepen in deze ti geheel naar eigen inzicht, en inzetten van al hun vinuin tmtiatict en strijdlust, moes: beren, de stellingen van de „1 binnen te dringen. De gehele Vrijdag hadden ners van de Commandotroep dekt opgesteld aan de C oever van de Maas, geobservi en waar de voorposten van c Divisie hun stellingen aan de lijke oever hadden ingenom kapitein Van der Meer werd porteerd, dat ter hoogte van wijk een onbezette zone mo> Weldra staken hier groepjes C do s zwemmend of met geïmp: de vlotten de Maas over. blauwe kant werden zij tot 1 rassing met felle mitrailleursa a geweerschoten begroet. De kwamen tot de ontdekking, ogenschijnlijk zo veilige punt werd verdedigd door een blaui pagnie, die zich overdag vi ongezien had kunnen nestelen, voor de Commando's, die aan gevangenschap ontsnapten, ni ders op dan zwemmend naar h gebied terug te keren. MISLEID INGSMANO J^AN het Zuideljjk deel van d Ujn werd des nachts geen lntutratiepoging waargenomen gelegerde aze Regiment mi onder bevel van kolonel Ns was met kleine mobiele zoel uitgerust. Dit was gedaan om i nen nagaan, of toepassing daai de oorlogspractijk aanbeveling dient. De werking bleek pre daar de groenen deze sector m lieten. Een detachement van de Co dotroepen ging bij Venlo, ten van het oefenterrein, op norma ze over de Maas en viel in di Eenuren de achterhoede van de Divisie aan. Dit was niet in stri de spelregels, maar beoogde h treden van parachutisten te in Deze groenen slaagden er in, ee 'n de hoofdaanvoerweg tussen i en Venray „op te blazen", wat wegmgen van de Derde Divisi Bemomhjkte. Het verkeer werd i l5i j omgelegd en een verker •skadron var. de Huzaren van niet meer uitgerust met pa maar met lichte Chaffee-tanks tegen de groenen ingezet. De chutisten" werden onschadelijl maakt op een enkeling na, die geaccidenteerde en bosrijke ten goed heenkomen wist te v Genietroepen begonnen aan de Van een nieuwe brug, die in d< van de middag klaar kwam. In Port Said Is een Brits leger fcAir in het hoofd geschoten en •verleden. De auto werd gestolen. Een z.g. „Vliegende Verhuisw van de Amerikaanse luchtmacht komstig uit Italië, is vannacht in neergestort. Eenentwintig van de tntwintig inzittenden, alle milit wisten zich met parachutes te re

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2