Vandaag begint in Hamburg de vijfde Evangelische kerkdag Er dreigen grote gevaren voor de Nederlandse haringexport Bijna drie millioen gulden voor productiviteitsverhoging Koningin Juliana stelde zich op de hoogte van herstel Dubbeltjessmokkel, bij zeelui een geliefde bezigheid Elfduizend deelnemers uit de Sovjet-zone Hilversum ontvangt West-Europa De DRAVERIJEN te HILVERSUM Chefarine „4" doet wonderen Indrukwekkende eenheid der Protestanten Laboratorium in de Noordoostpolder? Bezoek aan de plaatsen in het rampgebied Voortekenen van de naderende herfst Zeven nieuwe militaire tehuizen Modern middel voor de moderne huisvrouw Resultaat; schone vaat en fluweelzachte handen ZES gewonden bij een militaire oefening Afzetgebieden in de West Boekhouder veroordeeld wegens verduistering Ruim dertigduizend kantjes gingen al naar de vismeelfabrieken Handel genageld aan de te lage uitvoerprijs Bouw van een Nederlands- Noorse atoomreactor Mu u r-m u rm u ra tie DE RONDE VAN KROATIË (Van een correspondent in Bonn Vandaag begint in Hamburg de Evangelische kerkdag van dit jaar. Het is de vijfde in de reeks van kerkdagen, die de Evangelische Kerk in Duitsland na de oorlog heeft georganiseerd. Deze kerkdag trekt een bijzondere belangstelling doordat, in tegenstelling met vorig jaar, weer vele deelnemers uit de Sovjet-zone in staat gesteld zijn deel te nemen. Extra-treinen, die de laatste dagen zonder moeilijk heden de zone-grens passeerden, hebben rond elfduizend deel nemers uit het door de Sovjet Unie bezette gebied naar Hamburg ge bracht. Vorig jaar werd de kerk dag in Stutgart gehouden en de tienduizend belangstellenden uit Oost-Duitsland, die toen wilden komen, waren verhinderd, omdat de communistische autoriteiten weigerden hun een uitreisvergun- ning te geven. In het kader van de onlangs in de Sovjetzone doorgevoerde verzachtingen van de tegen de kerkelijke activiteit getroffen maatregelen heeft de re gering der Oostduitse republiek on langs ook de deelneming aan de ker kelijke bijeenkomst in Hamburg mo gelijk gemaakt. De verstrekking der uitreispapieren is zonder moeilijkheden gegaan, hetgeen trouwens reeds kan blijken uit de zeer grote deelneming der Oost-Duitse protestanten. Onwillekeurig wordt de kerkdag door het samenbrengen van zovelen uit beide delen van Duitsland een nieuwe demonstratie van onderlinge verbon denheid. De Evangelische Kerk heeft er steeds prijs op gesteld een der wei nige organisaties te blijven die zich nog steeds over geheel Duitsland uit strekken. Haar voormannen, waarbij vooral de Berlijnse bisschop dr Dibe lius, zijn strijders voor het herstel van Duitslands eenheid. Meer dan duizend afgevaardigden van kerken uit andere landen worden in Hamburg verwacht. Dr Dibelius heeft aan de vooravond van de bijeenkomst '-et pleit gevoerd voor de stichting - an een kerkelijke Europese Unie. Hij heeft erop gewe zen, dat sedert enige jaren het „Noord- Duitse Convent" bestaat, waarin Duitse en Scandinavische theologen regelmatig samenkomen. Voorts bestaat een „Frans-Duitse broederraad" en zijn ook de betrekkingen tussen de Duitse en de Engelse kerken nauwer gewor den. „De wens is vrijwel algemeen, dat wij spoedig zullen mogen komen tot de „Verenigde Evangelische kerken van Europa", aldus dr Dibelius. Gisteren heeft dr Adenauer zijn be langstelling voor de kerkendag ge toond door een bezoek te brengen aan het presidium. Dr Adenauer heeft bij deze gelegenheid nogmaals het ver trouwen op een spoedige hereniging der beide delen van Duitsland uit gesproken. Wat de verhouding tussen de Evangelische en de Katholieke Kerk betreft, eide Adenauer, dat er tussen hen slechts één rivaliteit mocht be staan, namelijk die der naastenliefde. Overigens zal ook het centrale comité der Duitse Katholieken, de organisatie der Katholieke lekenbeweging, in Ham burg vertegenwoordigd zijn. De kerkdag zelf staat onder het motto „Gooit uw vertrouwen niet weg" en zal problemen van kerk, ge zin, beroepsleven en grote stadsleven behandelen. Aan de grote sluitings plechtigheden, die Zaterdag en Zon dag zullen worden gehouden, zullen naar verwachting enkele honderd duizenden Protestanten deelnemen. Uit het fonds van 30.millioen tegenwaardegelden, dat bestemd is voor de proctucuviteitsvernoging m Nederland, zal wederom drie mil lioen gulden worden vrijgemaakt voor de financiering van een viertal pro- ductiviteitsprojecten. Bijna het gehele Dearag zal ter DescniKKing worden gesteld van de stichting Waterbouw kundig Laboratorium te Delft, voor de l Gistermorgen is H.M. de koningin per helicopter naar het rampgebied fivertrokken voor een bezoek, dat haar «en beeld ging geven van het herstel. De helicopter steeg op in de tuin van het paleis Soestdijk. Op het program- ma van H.M. stonden bezoeken aan liegen gemeenten: Haamstede, Kenes- se, uurgnsiuis, zaerikzee, Brouwers haven, Woensdrecht, Rilland Bath, Waarde en Kruiningen. In alle plaatsen, die door de vorstin «werden bezocht, was de ingenomen- heid van de bewoners met haar komst, zeer groot. Van vele hufeen werd ge- vlagd. In Brouwershaven, waar tij dens vloed op sommige plaatsen het water nog tot twee meter hoogte stijgt, trok de koningin de waterlaar zen aan, om de prachtige, oude Her vormde kerk te bezoeken, die zwaar gehavend werd, doch die nu door een internationale hulpploeg, onder aus piciën van de Oecumenische jeugd raad, wordt hersteld. Alle deelnemers aan het kamp, dat deze jeugdraad in Brouwershaven heeft, werden aan de hoge bezoekster voorgesteld. In Scharendijke betrad de koningin de woning van een gezin, dat op eigen risico is teruggekeerd. Per helicopter ging het vervolgens naar Rilland Bath, Waarde en Kruiningen. In de laatste gemeente sprak de vorstin met leden van de vrouwelijke hulpdiensten, die bij het opruimings- en herstelwerk zijn ingeschakeld. Tegen acht uur, gis teravond, vertrok de helicopter, met onze landsvrouwe aan boord weer naar Soestdijk. In Beieren is men reeds bezig om het melkvee van de hooggelegen Alpen naar beneden te drijven. Het is een van de eerste tekenen van de naderende herfst. Een jong herderinnetje dat met haar feestelijk versierde koe (een folkloristisch gebruik in Beieren) op weg is naar de laaggelegen landen. bouw van een waterloopkundig open- lucntlaboratorium. Hier zullen proef nemingen op grotere schaal worden verricht, dan thans in Delft mogelijk is. Misschien komt dit laboratorium in de Noordoostpolder. De mogelijkheid tot vestiging aldaar wordt althans onderzocht. Blijkens een wetsontwerp, dat bij de Tweede Kamer is ingediend, wordt er voor de kosten in verband met de opvoering van de productivi teit, een bedrag van 815.000 op de begroting gebracht. Dit bedrag zal dienen ter financiering van een acht tal projecten, waarvan verwacht mag worden, dat zij een gunstige invloed zullen hebben op de productiviteit in de Nederlandse industrie. De Nederlandse militaire bond „Pro Rege", die thans reeds 44 militaire te huizen in exploitatie heeft, zal bin nenkort zeven nieuwe tehuizen laten zetten. Men hoopt deze zeven nog voor de winter gereed te hebben. Zij komen in Ermelo, Steenwijkerwolde, Nunspeet, Oirschot, 't Harde (Olde- broek), Ossendrecht en „De Witten berg". Er is zeventig mille in totaal nodig. Steeds komen er nieuwe middelen en apparaten, die de taak van de huis vrouw aanmerkelijk verlichten en het huishoudelijk werk helpen verge makkelijken en veraangenamen. De hedendaagse huisvrouw vindt dat heel normaal en iedere nieuwe machine of modern middel, dat voor haar doeltref fend blijkt, wordt dan ook steeds met dankbaarheid ontvangen en trouw ge bruikt. Zo is het ook met het nieuwe wasmiddel van de Castella-fabrieken, de Castella Vaatwas. Hoe gemakkelijk en vlug is de afwas thans gedaan en hoe onberisbelijk schoon komt het vaatwerk enz. uit het schuim van Cas tella Vaatwas te voorschijn (een lepel geeft reeds teilen vol sop). Geen won der dan ook, dat alle huisvrouwen, die Castella Vaatwas (25 ct. per pak) ge bruiken, enthousiast zijn en dankbaar voor het feit, dat door dit wondermid del niet alleen de afwas in een omme zien gedaan is, maar ook haar handen in plaats van ruw en soms vol kloven, zacht als fluweel worden. (Advertentie Ine. Med.) Gisterochtend zijn tijdens een oefe ning van onderdelen der Vierde divi sie in net artiiterie-scnietkamp dij Oldebroek zes personen gewond door dat een projectiel, afgevuurd uit een stuk veldgeschut, binnen de veiiig- heidsgrens is gevallen. Twee militairen zijn ernstig gewond opgenomen in het militair hospitaal Zij verkeren buiten direct levensge vaar. Vier anderen werden licht ge wond. Het ongeval gebeurde tijdens de oefening van een compagnie in de aan val, gesteund door zware mitrailleurs, mortieren, artillerie en vliegtuigen waarbij gebruik werd gemaakt van scherpe munitie. Alle hierbij voorgeschreven veilig heidsmaatregelen waren getroffen, zo deelt de legervoorlichtingsdienst me de. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Het smokkelen van Nederlands zil vergeld naar Suriname is een lucratieve bezigheid, die door vele zeelieden van allerlei Nederlandse schepen al jaren lang wordt toegepast. Aldus beweerde gisteren de 26-jarige slager J. O. uit Amsterdam-Zuid, ter zitting van de Amsterdamse economische politierech ter. Hij erkende voorts, dat hij zelf er zich meerdere malen aan had schuldig gemaakt. Met zjjn kameraad, de 33- jarige bakker C. H. W. uit Rotterdam, BRITSE HULP AAN OOSTDUITSE VLUCHTELINGEN Engeland zal 500 ton kleding naar West-Berlijn zenden ten behoeve van Oostduitse vluchlel'ngen en voor 250 kinderen van vluchtelingen een vlieg tocht naar West-Duitsland - (om daar een vacantie door te brengen) - be kostigen. Onder het motto „Hilversum ont vangt West-Europa" zullen in de week die op 24 Augustus begint, practische werkers uit de beweging van Euro pese federalisten uit de Westeuropese landen voor een "eenvoudige ontmoe ting" in de radiostad bijeen komen. Deze bijeenkomst zal niet het karak ter van een congres dragen. In de landen, die uitgenodigd werden depu taties te sturen, was de belangstelling groot. Duitsland bleek zelfs over zps- tig werkende federalisten te beschik ken, maar voor zo'n groot aantal is in Hilversum geen plaats. De Haagse arrondissementsrechtbank heeft de boekhouder M. van der V. veroordeeld tot een jaar gevangenis straf, waarvan zes maanden voorwaar delijk, met aftrek en bijzondere voor waarden. Verdachte was ten laste ge legd, dat hij f 6000, toebehorende aan de NV Koninklijke Machinefabriek Gebroeders Stork te Hengelo en be stemd als loon voor employé's dezer firma, werkzaam bij het gemeentelijk Haags electriciteitsbedrijf had verduis terd. De zes mille waren door verdach te in hoofdzaak besteed voor het ko pen van sterke drank. De officier had één jaar met aftrek, waarvan vief maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie geëist en als bijzon dere voorwaarde, dat Van der V. zich onder toezicht zou stellen van het Ne derlands Genootschap voor Reclasse ring. MET verbazing heeft Nederland kort geleden kennis genomen van de enorme contracten welke er tussen Nederland en Rusland zijn gesloten, voor de levering van haring. Het lag in de lijn der verwachtingen, dat bij de enorme orders die door de Sovjet-Unie werden geplaatst, de binnenlandse afzet wel moeilijkheden zou moeten ondervinden, en dat het jaar 1953 een record-jaar voor de haringexporthandel zou worden. Het is daarom niet minder dan sensationeel, te vernemen, dat er dit seizoen al meer dan dertigduizend kantjes haring naar de vismeel fabrieken zijn verdwenenDeze haring, die van eerste kwaliteit was, bracht aan de afslag de minimumophoudprijs van dertig gulden niet eens op! Hoe dit kan? Het is weer een van de dwaasheden, die ondanks alle geleide economie zullen blijven bestaan. mum-uitvoerprijs van 54 gulden per vat van 100 kilogram niet aanwakkert. UET gevolg Is, dat vrij aanzienlijke partijen eerste kwaliteit zoute ha ring, waaraan de reders geen behoefte menen te hebben, door de andere han delaren niet worden afgemijnd. Deze handelaren kopen mindere soorten, die bijvoobe«ld door de hafingcontróle op minimaal 28 gulden per kantje gewaar deerd zijn. Hiermede is de naam van Nederland als haring-exporterend land niet gediend. De goede haring, die naar de vis meelfabrieken gaat, brengt de reders slechts 12 gulden per kantje op. Aan gezien zij over hun totale verkopen echter een heffing in een waarborg fonds storten, krijgen zij voor de niet- verkochte haring een uitkering en komen zo „aan hun trek". AAN de haringafslag gelden voor zou- te haring minimumprijzen. Voor uitvoer tegen lagere prijzen moet ont heffing worden verleend. De haring-exporthandel kent twee figuren. Eén groep, die plm. 60 percent van de uitvoer in handen heeft, be staat uit reders-exporteurs. De andere groep bestaat uit handelaren, die de uitvoer alleen beoefenen. Behalve de Sovjet-Unie, waarmee de redersvereniging handel drijft wor den alle landen door beide groepen bediend. De redersvereniging verkocht aan het begin van d» vangsten 150.000 vaten zoute haring naar Rusland. De bond van exporteurs, die voordien de traditionele onderhandelingen met Oost-Duitsland voerde, verkocht nadien nog 61.000 vaten naar dat gebied tegen 50.75 per vat. De Russische prijs is ƒ49.per vat. Deze laatste prijs druk te reeds de eerste. Deze druk doet zich thans ook ge voelen op de binnenlandse markt. Het Oostduitse contract is 5500 vaten gro ter, dan in 1952. In voorgaande jaren werd echter tijdens het vangstseizoen niet aan Rusland geleverd. Dat land kocht a.h.w. de restanten na het sei zoen. Indien men de teelt 1952 met een recordvangst van ruim 950.000 kantjes als normaal zou beschouwen, dan kan men naga n, wat thans de verplichte leverantie van 25.000 vaten per maand aan de faovjet-Unie van de markt vergt. De reders kopen het beste uit hun eigen aanvoeren tegen 34 tot 35 gulden per kantje. Deze prijs kan door de gewone exporteurs niet worden oe taald, zowel omdat het Oostduitse con tract dan verliesgevend zoi zijn als ook. omdat de Russische prijs van 49 gulden bij uitvoer de kooplust in an dere landen voor de officiële mini- Er bestaat nu groot gevaar, dat de traditionele Westeuropese markten ernstig in het gedrang zullen komen. De handel is genageld aan de te lage uitvoerprijs naar de Sovjet-Unie en de te hoge minimumprijs voor eerste kwaliteit aan de afsla -. Bij een mini mum uitvoerprijs van 54 gulden per 100 kg en bij een minimum aankoopprijs var. 30 gulden per 90 kg zit slechts een winstmarge van f 1.40, omdat men vaten 7.50) werkloon voor ompak- ken, opslaan, koelen en vervoer ook moet betalen. INDIEN men bedenkt, dat in 1952 aan Frankrv' 14.500 vaten, aan België 112.000 vaten, aan Noorwegen 24 850 vaten, aan West-Duitsland 137.000 va ten, aan Italië 24.000 vaten aan Israel 13 000 vaten, aan Polen -39.500 vaten en aan Tsjecho-Slowakije 26.400 vaten, aan de Ver. Staten 12.370 en aan Ca nada 4 413 vaten werden geleverd, dan kan men nagaan, hoe moeilijk de situ atie voor de handel, voor zover die niet in handen van reders is, thans geworden is. Deze handelaren kunnen voor de eerste kwaliteiten niet buiten een mi nimum-exportprijs van 54 gulden. De „bodem in de markt" voor de reders dreigt een debacle voor de handelaren te worden en daarmee voor een groot deel van de Westelijke afzetmarkt en voor de handel op Polen en Tsjecho- Slowakije. Bovendien betekent deze een steun aan de Duitse visserij, die geen 30 gulden per kantje als mini mum-prijs kent. En dan moet men nog maar zwijgen over de na 1945 snel gegroeide visconserven-industrie, die met long-term contracten en hoge af- slagprijzen worstelen moet. CEN oplossing, de énige oplossing van dit vraagstuk, ligt in een ander systeem van minimumprijzen. Volgens de deskundige heer F. R. Ommering, één der leidende figuren van de haring exporthandel, hebben de reders geen dertig gulden nodig om aan hun kost prijs te komen. In die 30 gulden zit naar zijn mening reeds een aantrek kelijk revenu per kantje. Maar nog afgezien daarvan, zou het verstandi ger zijn om een minimumprijs, een bodemprijs van 25 gulden per kantje voor de minste, doch niet afgekeurde kwaliteiten te stellen. Naar zijn mening zou die prijs bij normale aanvoeren zelfs nog enigszins winstgevend voor de reders zijn. Men zou dan een redelijke prijsop-, bouw kunnen verkrijgen, vooral nu de vraag naar de beste kwaliteiten groot is, maar de handel wegens gebrek aan mogelijkheden voor lonende aankoop en afzet noodgedwongen verstek rioet laten gaan. Bij een dergelijk systeem, naar analogie van de tuinbouw, doch voordeliger voor de producenten m de visserij, zou aanzienlijk minder schade aan de handel en aan de traditionele afzetgebieden worden toegebracht, dan thans het geval is. Het afleveren van eerste kwaliteit haring aan de vismeel fabrieken zou dan ook uit zijn. JJET is nu immers zo, dat de reders hun eigen haring tegen zodanige prijzen kopen, dat de handel „eruit ge houden" wordt. Hetgeen bewijst, dat de minimumprijs te hoog en dus ook winstgevend,is. Het streven van de reders om met behulp van te hoge, winstgevende minimumprijs enerzijds en de voor de handel te lage leverprijs aan de Sov jet-Unie de vrije handel op zij te schui ven en zoveel mogeli.il: in handen te krijgen is. naar de mening van de heer Ommering, duidelijk. Dr haringhanaelaren niet-reders zul len echter geen middel onbeproefd la ten om deze poging tot het lam leggen van een toch vrij aanzienliike minder heid. te frustreren. Hoewel zij in de bond van haringexporteurs met vier tegen zes'in de minderheid zijn tegen over de reders-exporteurs, zjjn zij bezig tot in hoogste instanties hun rechten te bepleiten. was hjj Vrijdagavond jl. in de Amster damse haven aan boord van het S.S. „Cottica" gearresteerd, nadat de hoofd stedelijke recherchedienst Douane bjj een grondige visitatie van het schip in balen suiker en in dubbele bodems van de kasten in de hutten van dit tweetal honderdduizenden verstopte dubbeltjes had gevonden. De berechting heeft niet lang op zich laten wachten. De officier van Justitie was milder in ziin eis, dan de politie rechter het in zijn vonnis was. Tegen, de hoofdverdachte, de slager J. O., luid de de eis 3 maanden, doch het vonnis 6 maanden, waarvan 3 maanden voor waardelijk. Tegen de banketbakker, die de slager bij het aan boord brengen van het zilvergeld behulpzaam was ge weest, werd 1 maand geëist. Hij werd oordeeld tot 3 maanden gevangenis straf, waarvan 2 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Conform de eis van de Officier be paalde de rechter voorts, dat het inhe- slaggenomen geld verbeurd verklaard zal worden. Ter zitting vertelden de beide ver dachten welke voordelen waren ver bonden aan dit smokkelen. Vooroorlogse zilveren dubbeltjes en kwartjes uit Ne derland zijn in Suriname ook thans nog in omloop en zij hebben daar dankzij het koersverschil een bijna dubbele waarde. In Suriname plegen de Ne derlandse zeelieden de zilveren dubbel tjes en kwartjes, die zij hebben meege smokkeld, in te wisselen tegen Suri naamse bankbiljetten, die zij op de te rugreis mee naar Nederland nemen. In ons land wisselden zjj dan bjj ban ken deze biljetten voor Nederlands geld in, hetgeen cpenljjk kan geschieden. Aangezien een Surinaamse gulden in Nederland ongeveer 1.98 opbrengt, maken zjj op deze wij^c een winst van bijna 100 procent, wanneer men de eventuele kosten bjj de inwisseling in Suriname buiten beschouwing laat. Dr Gunnar Randers, de leider van het Nederlands-Noorse atoominstituut te Kjeller (Noorwegen) heeft gisteren op de openingsbijeenkomst van een driedaagse conferentie van atoom deskundigen te Oslo verklaard, dat men van plan is een atoomreactor met krachlinstallatie te bouwen, waarin na tuurlijk uranium in staafvorm en zwaar water zal worden gebruikt. Dr Randers zeide er niet aan te twij felen, dat atoominstallaties kunnen worden gebouwd voor industrieel ge bruik en dat de kosten binnen rede lijke grenzen gehouden kunnen wor den. Hij raamde de kosten van de te bouwen krachtinstallatie op 11,5 mil lioen gulden. Hij wist nog niet, wie de installatie zou bekostigen, doch deze zou een gemeenschappelijk Nederlands- Noorse onderneming zijn en hij hoop te, dat de gelden beschikbaar zouden worden gesteld. Van het Hilversumse gemeente- bestuw kan niet gezegd worden, dat het de jonge kunstenaars niet tegemoet komt. Dezer dagen is besloten, dat de Gooise schilders naar hartelust mogen experimen teren op de muurvlakten van de gemeentelijke garages dezelfde muurvlakten, waarop soms staat „Redt de Rosenbergs", of „Weg met de EDG". De gemeente zal deze garagemuren laten pleiste ren en vervolgens indelen in vakken van vier bij vier, tot vier bij acht meter, waarop de experimentelen {dat hoopt men althans) hun geestelijke knopen zullen kunnen ontwarren. Voor de verf krijgen de kunstenaars een vergoeding. Begrijp wel, het gaat bij zulke vakken om ette lijke tonnen verf! De garages, die overdag leeg zijn, mogen als ex positieruimten gebruikt worden. De uitslagen van de Dinsdagavond te Hilversum gehouden draverijen luiden: Lijnbaansgracht-prijs: 1 Quickness (W. Leeuwenkamp) 1.34.4; 2 Rinijo: 3 Qelia le Major w 2.20, p 1.80, 1.70, 4.70, k 18-20, cc 5.40. Keizersgracht-prijs, le serie: 1 Pirette (B U. de Jong) 1.26.7; 2 O. Brewer; 3 Omar Spencer w 2.20, p 1.30, 1.60, k 3.80, cc 2.60. 2e serie: 1 Nora Belwin (J. van Leeu wen) 1-26.7; 2 Oehoe S; 3 Queeny Dillon w 5.80, p 2.90, 6.—, k 37.10, cc 7.90. Finale: 1 Nora Belwin (J. van Leeu wen): 2 O. Brewer; 3 Olivia Havilland w 3.—, p 1.60, 2.80, k 9.80, co 4 60. Carcl Brielsprijs: 1 Ria Olivier (K. Kra mer) 1.27; 2 Qui Saint; 3 Paul B w 3.60, p 1.60, 1.70, 2.10, k 7.20, cc 3.70. Raadhuis-prijs: 1 Pretty Polly (M. J. Kluvers) 1.25.6; 2 Oriënt Express G; 3 Elite Rose w 1.90, p 3.80, 1.30, k 17.40, cc 4.50. Hilversum ontvang-prjjs: 1 Larrikin (J. C. Rex) 1.27.7: 2 Meeske S; 3 Par- tout w 3.80, p 1.20, 1.30, 1.60, k 7.70, cc 4.50. Totale omzet totalisator 51871.50. De derde etappe van de Ronde van Kroatië, van Opatya naar Kopar (205 km), is gewonnen door onze landge noot Smeets in 6 uur 23 min. 32 sec. Tweede werd Delia Santa (Triëst) in 6.24.53. In het algemeen klassement leidt de Nederlander Van der Weyden met 12.12.03. Tweede is de Duitser Mussfeldt met 12.12.03. In hef landen- klassement heeft Duitsland de leiding voor Triëst, België. Nederland en Zuid- Slavië. OOK WANNEER U ZICH .LANDERIG" VOELTI (Advertentie Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5