Vragen staat vrij C0EBERGH CK Achterh is sche 1 VfRIGLEYj De inschrijvingen veelbelovend De man uit Australië Puistjes D.D.D. r iVerminderde belangstelling voor voetbalwedstrijden In Amsterdam een sporthal? België-Nederland op de renbaan P. van Roon gaf op Trofeo Italia KNZB deelde zware straffen uit Westerse l door Sovjet Pravda is weer l Onrust in Kashi duurt nog vooi Samenwoning ER gaat geen week voorbij of er komen brieven met klachten o- ver samenwoning. Iedere briefschrij ver wil natuurlijk gelijk hebben. Al deze kwesties zijn terug te bren gen tot ego-solisme. Kijkt u dat woord eens goed aan. Ego wil zeg gen: ik. En wat solo betekent, weet u wel, namelijk: alleen. Nu speelt ieder der betrokken partijen voor ik-solist. Zet men een paar so listen bij elkaar, die ieder een eigen partij spelen, dan ontstaat natuur lijk iets afschuwelijks. Dat gaat ook bij hen, die samenwonen en ego solist willen spelen. Het is onmoge lijk samen te wonen als iedere par tij alleen rekening houdt met eigen gevoelens, wensen, rechten en be langen. U moet er maar eens op letten, maar dezelfde mensen, waar mee samenwoning niet mogelijk is, zullen altijd hun radio te hard zet ten, met deuren smijten, niet wil len doorlopen in trams, en derge lijke meer. Helaas kennen wij hier tegen geen ander middel dan be schaving bij brengen en dat gaat in de regel niet meer. Een ego-solist is, hij moge gekleed gaan in rok en wie weet welk deftig ambt bekle den, iemand die het wezen der be schaving mist, namelijk: het denken om anderen! De rentekaart Humeuritus Uitgetrokken en wat nu? Spijkergaten Ziekengeld Aussum leidt wedstrijd Noorwegen -Duitsland Waterpolo bij kunstlicht Jac. Stap tweede te Resia De Franse ploegen voor Lugano PimPam, Pom en de wonderlamp Tenniskampioenschappen Ons dagelijks feuilleton LUISTER EENS NAAR Radioprogramma Woordvoerder van n gering waarschuw VN-waarnemers Hoe warm het wa WEERBERICHT WOENSDAG 13 AUGUSTUS 19SS HE OORZAAK van het feit dat u geen rentekaart heeft, is vrij een voudig. U heeft namelijk nooit een rentekaart gehad. De rente hangt af van het aantal geplakte zegels en aangezien die er niet zijn Nee, u kunt geen rentekaart meer aanvragen, want daar bent u reeds te oud voor. f)AN is er een lezer die een lange brief schrijft met klachten over het humeur van haar buurvrouw op dezelfde trap en of daar nu niets aan te doen is. U moet deze buur vrouw als een zieke behandelen. Ze heeft last van haar humeur, van daar dat humeuritis. De slijmvlie zen van haar humeur zijn bij het malste ergernisje direct min of meer ontstoken. Precies ais bij bronchi tis, dat is ontsteking van de bron- chiën, reutelt, piept en zaagt het in dat ontstoken humeur. Nu is het zaak op te passen, want als u met zulke mensen veel moet omgaan, dreigt ge zelf zenuwachtig en prik kelbaar te worden en dan komt er ruzie. Behandel haar als een zieke, laat haar uithoesten en trek u van haar gezeur niets aan, want dan gaat het net als bij de slinger van de klok: let u op het tikken, dan wordt iedere tik een hamerslag. Houdt met haar gepruttel geen re- kening, want als ze dat denkt, raakt u 'r nooit kwijt. Ziet u, zelf vrien delijk blijven en geen notitie nemen Deze beantwoording is zo uitvoerig, omdat ze dienjt voor allen, die met humeuritisleiders moeten samen wonen. UEN LEZER, die al een jaar van de ziektewet heeft getrokken en nog niet is genezen, vraagt: wat nu? Want de uitkering houdt op. Hij be klaagt zich er over, dat die wet niet zo lang uitkeert als men ziek is. Dat laatste is natuurlijk een. onmo gelijkheid, want dan zou er een le venslange uitkering kunnen volgen. U kunt nu uitkering aanvragen van de invaliditeitswet en verder steun. HET komt nog al eens voor dat wij brieven krijgen met een klacht over het verwijten van vroegere fouten. Dit zijn altijd zeer moeilij ke gevallen, omdat steeds naar twee kanten fouten worden gemaakt. Wij moeten dan denken aan het ver haaltje van Piet en de spijkers. Die Piet was een driftkop. Om hem dat af te leren paste papa een systeem toe. Na iedere driftbui van Pietje sloeg hij een spijker in een balk in de schuur. Na een maand deelde hij Pietje mee, voor iedere driftvrije dag er één te zullen uittrekken. Ge leidelijk verdwenen er heel wat spij kers. Toch ging Piet op een keer aan het huilen. Kijk, zei de jonge- OWZE lezers kunnen kos teloos antwoord, krij gen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: juridische aangelegen heden woning'kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociaie verzeke ringswetten, assurantiezaken, persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz. V schrijft dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt V persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet in de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk afgedaan. ling in spé, de spijkers verdwijnen wel, maar de gaten niet. Begrijpt u? Foute daden laten littekens na, die lang kunnen kwellen. Maar het ergste is, dat vreemden de dragers van - die littekens daarmee gaan kwellen. Als dat laatste nagelaten wordt en de drager van die littekens leert inzien, dat het even zo vele waarschuwende vingers zijn, die hij aan zichzelf te danken heeft, dan pas bestaat een normale toestand. |N het geval van deze lezer is maar één weg, namelijk steun vragen. U was 20 jaar zelfstandig, plakte niet door en valt deswege nu onder geen enkele wet. Uw ziekteverzeke ring was vrijwillig. Natuurlijk is steun niet aangenaam, maar omdat u niet werken kunt, is het toch een uitkomst om dankbaar voor te zijn. Op de algemene aandeelhouders vergadering van de ..N.V. Maat schappij het Nederlandsch Sport parkheeft de directeur van het Olympisch Stadion, de heer D, J. Bessem in zijn jaarverslag over 1952 enige interessante cijfers be kend gemaakt over de aantallen toeschouwers bij diverse sport evenementen. Het aantal bezoekers bij voet balwedstrijden bedroeg 392.945 in 1952 tegen 602.175 in 1951. In het cijfer over 1952 zijn inbegrepen 59.000 betalende bezoekers bij de interlandwedstrijd Nederland Zweden en 62.000 betalende bezoe kers bij de semi-interlandwedstrijd NederlandEngeland-B. De heer Bessem spreekt dan over een „ernstige teruggang", die zijns in ziens gezocht moet worden in het dalende spelpeil. Dit heeft tot gevolg, dat niet alleen de competitiewedstrijden van „Blauw Wit", maar ook vriendschappelijke- en steden wedstrijden niet meer het grote publiek trekken". Was in 1951 het gemiddelde aantal bezoekers per wedstrijd (exclusief de interlandwed strijd) nog 13.150 in 1952 was dit cijfer gedaald tot 8.250. Bij wielerwedstrijden kwamen in 1952 106.000 bezoekers tegen 100.000 in 1951. Omdat er in 1952 meer wedstrij den verreden werden, daalde het ge middelde van 12.000 tot 9.700 per wed strijd. De revanche van de wereld kampioenschappen met 28.500 bezoe kers was het evenement, waardoor het mogelijk was dit onderdeel van het bedrijf zonder verlies te doen sluiten. Bij speedway steeg het aantal bezoe kers per wedstrijd van 12.000 in 1951 In de Zondag 16 Aug. te Brasschaat te Houden wedstrijd tussen Belgische en Ne derlandse dravers zullen de volgende paarden uitkomen: België: driejarigen: Kodak, Kalpurnia en Katterap. Vier jarigen: Jolie Muriel, Jumper en Juf frouw Apiness. Vijfjarigen: Iota Star, Ifille en liris Volo. Nederland: driejarigen: Roland, Ronald en Rentinus. Vierjarigen: Queen Bess, Qui Hollandia G en Quicksilver K. Vijfjarigen: Postdulfje G, Peter Spencer en Petulance K. Het betreft hier de returnwedstrijd van de 19 Juli te Duindigt gehouden ontmoe ting welke door Nederland werd gewon nen. De vijfde etappe van de Ronde van België voor onafhankelij ken, van Tienen naar Remouchamps (170 km), is gewon nen door de Belg Floriozen in 5 uur 7 min. 53 sec. Na hem kwamen binnen: 2 Ciolli (It.) 5.09.27; 3 Serena (It.) z.t.; 4 Marcel Janssens (B.) 5.10.11; 5 De Eacker (B.) 5.12.45. In deze etappe, waar van het parcours over zeven heuvels voerde, hebben 21 renners opgegeven, bij wie onze landgenoot Van Roon. Brandend maagzuur blust U In een mum... i Een of twee Rennies, laten smelten op i de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger ge nezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. I (Advertentie Ing. Med.) tot 13.000 in 1952. Er waren minder wedstrijden, waardoor het totaal aan tal bezoekers daalde van 40.000 tot 39.000. Het bloemencorso Aalsmeer trok ln 1952 meer bezoekers dan in het voor gaande jaar, namelijk 25.400 tegen 22.000. Aan vermakelijkheidsbelasting be taalde het Olympisch Stadion aan de gem. Amsterdam in 1952 208.912,10 tegen f 230.248,20 in 1951. Over het plan om een sporthal bij het Stadion te bouwen zegt de heer Bessem o.m.: „Opnieuw is een plan om een sport hal op een voor het Olympisch Stadion gelegen terrein te bouwen gemaakt. Naar gegevens van sportbonden is een overzicht van de exploitatie ge maakt en alles is met toelichting ter beoordeling aan burgemeester en wet houders gezonden". De wedstrijd NoorwegenDuitsland welke Woensdag 19 Augustus iu de voorronden van het tornooi om het wereldkampioenschap te Oslo wordt gespeeld, zal worden geleid door de Nederlandse scheidsrechter Aussum (Dordrecht). Hij zal worden geassis teerd door de grensrechters Formanoy (Velsen) en Van Gelder (Den Haag). Naar aanleiding van de hier en daar opgedoken geruchten als sou de verlichting van het bassin, waarin de wedstrijden in het tor nooi om de Trofeo Italia van 17 tot en met 22 Augustus te Nijme gen bij avond worden gespeeld, onbevredigend zijn, hebben wij ons gewend tot de trainer van het Ne derlands zevental Frans Kuyper. Niemand beter dan Kuyper zou ons kunnen inlichten, immers hij heeft met zijn jongens reeds enkele malen bij avond te Nijmegen geoefend. „Die ver lichting in Nijmegen is goed, verklaar de hij. Vanzelfsprekend prefereren de jongens en ik daglicht, maar bij deze TL-lampen is een wedstrijd uitstekend te spelen en te volgen. Natuurlijk zijn er wensen, vervolgde de trainer van het Nederlandse zevental. Het zal bij voorbeeld aanbeveling verdienen bij het invallen van de schemering te wach ten tot het goed donker is. Dan ver mijdt men het spelen bij het hinder lijke gemengde en valse licht. Ook zou het prettig zijn wanneer dan met een witte bal kan worden gespeeld. Tijdens de training is gebleken, dat dit het meest voldoet en ook voor de scheids rechter en de toeschouwers is dit pret tiger. Wanneer met deze punten reke ning wordt gehouden ben ik er zeker van, dat alle deelnemers tevreden zul len zijn". V0V t*1 (Advertentie Ing. Med.) De sportcommissie van de K.N.Z.B. heeft naar aanleiding van het niet spelen van enkele door de competitie leider vastgestelde wedstrijden in de eerste klasse A van de waterpolo- competitie door het eerste heren zevental van de Zwemclub „Rotter dam" een aantal zware straffen uit gedeeld. Aan het bestuur van „Rotterdam" is met ingang van 11 Augustus een schorsing opgelegd van 3 maanden. Aan het eerste herenzevental zijn 2 maal 2 verliespunten toegekend wegens het niet opkomen ln de wed strijden Robben 1-Rotterdam 1 op 27 Juli en Rotterdam 1-A.Z.P.C. op 31 Juli. In beide gevallen is bovendien een boete opgelegd van resp. 15 en 30 gulden. Op het zevental zal degra datie worden toegepast overeenkom stig artikel 26 sub. C van het sport- reglement van de K.N.Z.B. In de zogenaamde Alpensee-kam- pioenschappen, de internationale zeil wedstrijden, welke in Resia (Italië) werden beëindigd, klasseerde zich in de Olympia jollen klasse de Oosten rijker Ferenberger als winnaar met een totaal van 62.5 punten. Onze landgenoot Jac. Stap werd tweede met 60.25 punten en Kutschenreuter (Did.) werd derde met 56 punten. De Italiaan Rinaldi verzekerde zich van de vierde plaats (54 punten). De Franse ploegen voor de wereld kampioenschappen op de weg zijn als volgt samengesteld: Professionals: Ge- miniani, Louison Bobet, Robic, Antonin Rolland, Mallejac, Varnajo, Teisseire en Lauredi. Reserves: Deledda en Darri- gade. Amateurs: Hoorelbeeke, Joassin, Thomas, Le Dissez en Bertolotti. Reser ves: Fanuel en Skerl Directie: J. BIJLSMA en C KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, TeL 5541 advertenties en abonnementen: Voordam 11 TeL 3320 Postgiro 187294 91. Zonder er iets tegen te kunnen doen, voelde Piet Pakkum hoe hij werd voortgedrevenin de richting van het wild steigerende paard. En vóór kleine Mientje nog goed en wel besefte aan welk gevaar zij ontsnapt was, had Piet Pakkum het woeste paard al bij de teugels gegrepen en duwde het met één hand terug. Het paard kalmeerde als bij toverslag en terwijl Piet Phkkum met de ene hand Mientje nog steeds omhoog hield, bedwong hij met de andere hand het paard. Pim, Pam en Pom stonden het hele tafereeltje met open mond aan te kijken, doch toen zij de commissaris met een verheugd ge zicht op Piet Pakkum zagen toestor- men, begrepen zij Ali's bedoeling. Ali had er voor gezorgd, dat de brave agent het dochtertje van de commissaris ge. red had en de dankbaarheid van het hoofd der politie kende geen grenzen! Hij viel Piet Pakkum bijna om de halj en zwaaide de arm van zijn agent heen en weer alsof het een pompzwengel was. „Piet Pakkum, brave kerel, je heb! mijn Mientje gered! Nooit zal ik dit vergeten. Je bent een prachtkerel en ik hoophier werd de commissa ris een beetje verlegen dat je mijn boze woorden van daarstraks vergeten wilt! Mensen zoals jij heeft de Dieren- dorpse politie nodig en ik verzeker je, dat jij de eerste op mijn lijstje bent, die voor bevordering in aanmerking komt!" Ali knikte zijn vriendjes vrolijk toe, alsof hij wilde zeggen: „Hoe heb ik dai voor elkaar gebracht?" (Van onze tennismedewerker) De week van 17 t/m 23 Augustus zijn weer hoogtijdagen voor de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dan worden op de METS-banen aan de Ber kenbosch Blokstraat te Scheveningen de nationale kampioenschappen ver speeld, waarvoor de inschrijvingen zo wel kwantitatief als kwalitatief weinig of niets te wensen overlaten. Vrijwel het gehele Nederlandse toptennis is daar aanwezig om daar met en tegen elkaar zijn krachten te nieten om de nationale titels. Voor het heren-enkelspel kwamen 78 inschrijvingen binnen, dus 6 méér dan het maximum-aantal, zodat de leiding genoodzaakt was een kleine schifting toe te passen. Van de 72 toegelaten spelers zijn er 8 vrijgesteld van het spelen van de eerste ronden en wel in volgorde van sterkte: Van Swol, Wil ton, Van Meegeren, Van Dalsum, Deh- nert, Krijt, Holst en Wiegers. Dan zijn er in het gewone schema nog 8 geplaat sten en eveneens in volgorde van sterk te zijn dit Karamoy, Van Gasselt, Hug- han. Windt, Breukink, Kramer, Goris en Tönjes. Hierbij is het systeem gevolgd dat, wanneer de geplaatste spelers zien handhaven, de eerste geplaatste speler tegen de laatste vrijgestelde uitkomt, b.v. Karamoy tegen Wiegers enz. Ook bij de dames zijn er 8 vrijgestel de en 8 geplaatste speelsters. De vrij gestelden zijn: Fenny ten Bosch, mej. Tekelenburg, mej. Rollin Couquerque, mevr. Scholten, mej. Mullemeister, mevr. Peters, mej. v. d. Torre en mevr. Koopmans; de geplaatsten zijn: mevr. Koch, mevr. Thung, mej. Fikenscher, mej. J. Jamin, mevr. Reus, mevr. Rool- ker, mevr. Vlielander Hein en mej. L. Raymakers. Weet mevr. Koch zich dus ln de eerste ronden te handhaven, dan zal zij het moeten opnemen tegen mevr. Koopmans. De vrijgestelde combinaties in het he ren-dubbelspel zijn: Van Dalsum-Deh- nert, Wilton-Van Meegeren, Holst-Wie- gers en Karamoy-Goris, de geplaatsten Hughan-Breukink, Van Gasselt-Claas- sen, v. d. Eee-Nieland en L. Rinkel- Van Eek. De combinaties mej. ten Bosch-mevr. v. d. Storm, mej. Rollin Couquerque- mevr. v. Berkel, mej. Tekelenburg- mevr. Scholten en mevr. Koopmans- 3. Terwijl zijn vrouw met Peter door de brede hall en daarna de trap op liep, talmde Elwood in de keuken. Hij tikte Mathilda op haar sterke arm en vroeg: ..Waar is Claudia? We dachten, dat ze...," „Claudia? Die Is in de garage". Ma thilda veegde met haar schort over haar brede gezicht. „Ik denk niet, dat ze met hem zal trouwen", constateerde ze daarna even onverwacht als van zelfsprekend. „Stttt. Lieve help, Mathilda. Ik ge loof, dat hij niets van de plannen van Cecilia afweet". Elwood keek haar dreigend aan. „En hoe weet jij, dat..." „Ik hoorde u praten met Letty", zei ze zelfgenoegzaam. „Ik luister altijd..." Elwood drukte zijn verfrommelde zakdoek tegen zijn glimmende schedel. „Het is niet netjes te luisteren", siste \ij. „Ik heb je toen een boek over etiquette gegeven. Ik dacht dat je je daar wel aan zou houden. Dat je dame wilde worden". „Dat is gemakkelijker te leren door te luisteren dan door te lezen", ant woordde Mathilda gevat. Ze maakte aanstalten om naar de auto te gaan, waar Peters bagage wachtte. Verbitterd kreunend, haastte Elwood zich door het huis en via de provisie kamer naar de tuin, waar hij vlug mogelijk de schaduw opzocht van een bouwvallig huisje, dat kennelijk eens een stal was geweest.... Olie en ben zine hadden de scherpe geur van de paarden nog niet helemaal kunnen verdrijven. Het gerucht van Claudia was daar wel, maar Claudia zelf was in geen velden of wegen te bespeuren. Daarom ging Elwood het halfduister binnen en gluurde hier en daar in de verlaten stallen en op de sombere zolder. Juist toen hij zich omdraaide om terug te gaan deed een geluid, dat onder de auto vandaan kwam, hem stilstaan en omzien. Een paar met olievlekken bedekte pijpen van een overall, met daaronder een paar laarzen, staken onder de wa gen uit. Op dat ogenblik kwam Peter binnen. Hij sloeg vriendschappelijk zijn arm om de schouder van Elwood. „Tante Letty vroeg me Claudia op te zoeken", zei hij. „Denkt u, dat ze ver stoppertje met me speelt?" Er kwamen nog een paar benen en laarzen onder de auto weg. Verstijfd van schrik staarde Elwood er naar. Peter sloeg ze met interesse gade. „Ze ker een zwaar karwei, als er twee monteurs voor nodig zijn", merkte hij langs zijn neus weg op. De schrale benen spartelden heen en weer, totdat er een heel mens aan vast bleek te zitten. De ruwe werkkleren die daar omheen zaten konden de vrouwelijke lijnen er van niet verber gen. Het gezicht, onder een veel te grote pet, was beslist mooi gevormd, hoewel het door vieze oliedruppels flink was toegetakeld. „Vader", riep het meisje, terwijl ze overeind kwam. „En Peter! Dat moet Peter uit Australië zijn". Peter uit Australië deed onwillekeu rig een stap achteruit. „Ja", herhaalde hij en het klonk dwaas. „Peter uit Australië". Claudia greep ruw zijn hand. „Ik ben Claudia", verduidelijkte ze. „Trek je er maar niets van aan, dat ik er zo uit zie. Ik had moeilijkheden met mijn versnellingsbak". „Leuk.... ik bedoel.... je.... wer kelijk?" „Hoe is het met tante Cecilia? En met al haar schaapjes? Haar tiendui zenden Australische schaapjes?" Peter kon zijn ogen niet van haar afhouden. „Best, dank u", zei hij, zon der erbij na te denken. „We zijn allemaal min of meer haar schaapjes, nietwaar?" ging Claudia luchtig verder. „Ik beschouw ons als enkele van haar duurste schaapjes. Tante Cecilia, de schaaphoedster van de hulpeloze Ponsonby-Ellis kudde. We zouden zonder haar verloren schaapjes zijn, denk je niet?" „Ik.... eh.... ja, precies, Ha, ha, ha, inderdaad...." „En van wie", viel Elwood haar streng in de rede, „zijn die andere benen, als ik vragen mag?" „Oh, dat is Dick", zei Claudia. „Hij kwam me even helpen". Ze bukte zich en liep: „Dick, kom te voorschijn. Je moet mijn verre neef een hand geven 1 Mijn neef uit Au stralië." Elwood was doodsbleek, maar hij zei niets. Dick, een flink uit de kluiten gewas- wassen jongeman, ook al van top tot teen onder de smeerolie, veegde zijn handen af aan de dot poetskatoen, voordat hij de hand van Peter wel ke hem als een vis aanvoelde drukte. „Mijn naam is Forrester", zei hij. „De garage in Pottsville is van mij. Welkom in het dorp". Peter kromp ineen van pijn bij zo'n handdruk. „Dank u". „Je zult er hier wel niet veel aan vinden", ging Dick minzaam verder. „Er is niet veel te beleven in Potts ville. Geen opwindende gebeurtenissen, geen...." „Wablief", zei Peter afwezig. Hij keek nog steeds naar Claudia en had geen woord verstaan van Dick's ver haal. „Ik zei", begon Dick weer, maar de pas werd hem afgesneden door een boze blik en een hoofdknik, waarmee Elwood duidelijk zijn misnoegen met zijn aanwezigheid hier te kennen gaf. „Wel", ging hij na een korte stilte ver der. „Nu de wagen van Claudia weer loopt, ga ik maar weer naar mijn eigen (en betalende) klanten. Tot kijk Au stralië". Peter kwam even bij. Voor een ogen blikje maar. „O ja, bonjour. Het beste, oude jongen. Aangenaam, tot genoegen, enzovoort, enzovoort". Met een beleefd hoofdknikje nam Dick afscheid van Claudia. Zijn blik vertelde haar alles wat zij weten wilde. „Je moet me wat over je reis ver tellen", zei Claudia tegen Peter, die duizelig werd bij het zien van haar glimlach. „Dan kan ik ondertussen uit deze oude plunje kruipen en me een beetje opknappen". Hij volgde haar naar de grote water put als een trouwe herdershond, dacht Elwood en begon met een complimentje over de uitwerking, die haar foto op hem had gemaakt. Het water klaterde en gorgelde, toen hij aan zijn reis toe was, zodat Claudia geen woord meer verstond van wat hij zei. Dat was trouwens precies wat ze wilde: dat het geluid van het water zijn geteem overstemde en zij daardoor de kans kreeg aan Dick Forrester te denken, om wie ze zoveel gaf, en met wie ze ondanks de zaken van haar vader en ondanks ook de afgrijselijke tegenstand van tante Cecilia, of dui zend tantes om haar part beslist zou trouwen. (Wordt vervolgd.) (Advertentie Ing. Med.) mej. Muilemeister zijn vrijgesteld la het dames-dubbelspel, geplaatst zijn; mevr. Peters-mevr. Lubbers, mevr,! Koch-mevr. Reus, mevr. Jonqulère- mevr. Thung en mevr. Roolker-mej, Schouten. I Voor het gemengd-dubbelspel werden vrijgesteld mevr. Roos-Dehnert, me], ten Bosch-Wilton, mevr. v. d. Storm- Krijt, mevr. Scholten-Holst, mevr.j Thung-Hughan, mevr. v. Berkel-L. Rin. kei, mej. Fikenscher-Tönjes en mevr, Koopmans-Windt, geplaatst zijn: mej, Rollin Couquerque-A. Reidt, mevr. Boi. ren-A. Borren, mej. Mullemeister-Breu. kink, mej. Grosveld-Taminiau, mej. Van Grinsven- v. Gasselt, mej. Nieuwburg. Adama van Scheltema, mevr. Vlielan- ,sie. Hieruit vloeit voort dat de IToIm rl A D ATT TTATI 1 1 r) ATTTTT-. AAV/1 AM AT V, 1 rtl *V1 Aft 1- t 1*1 OD 1 n C1 HET NIET terugzenden t straffen veroordeelde g schending van de Koreaan verklaarde de Amerikaanse Dulles, op een gisteren doo; rentie. Allen, die te maker gevangenen zien er nauwl pogen een aantal krijgsgeva er in dit verhand aan, dat honderdduizenden Duitse e beloofd ze terug te zenden over grote waakzaamheid te aantal Noordkoreaanse en misdaden schuldig maakten houden. "OSTER DULLES wees er op, de bestandsovereenkomst is h dat alle krijgsgevangenen hetzij 'Streeks naar het land van he zullen worden teruggestuurd, -Jter beschikking zullen worden van de neutrale terugzendingsc der Hein-de Roy van Zuidewijn mevr. Roolker-Cooke. De kampioenen 1952 zijn: Heren-en kelspel. mr H. Wilton; dames-enkelspel; mevr. Roos-v. d. Wal; heren-dubbe!. spel: H. van Dalsum-A. Dehnert; dames- dubbelspel: mevr. P. v. d. Storm-Hem- sen-mej. Fenny ten Bosch; gemenji- dubbelspel: mevr. J. Roos-v. d. Wm- A. Dehners. •n de hutd geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zuiver en ontsmet w huid met de helder vloeibare D.D.D. Di Jeuk bedaart.de ziekt» kiemen worden gedood (Advertentie Ing. Med.) „De Schipbreuk", het epische en zeer tragische gedicht van „de Schoolmeester". Een humoristi sche cantate voor sopraan-, tenor en bassolo, gemengd koor, piano, alsmede slaa- en storminstrumen- ten van Johan Wagenaar. Het omroepkoor verleent zijn mede werking aan deze uitzending, die elke luisteraar tot tranen heet te bewegen. Het geheel staat onder leiding van Fred Boshart. Don derdag 20.05 u. over Hilver sum II). Of naar „Circus Spencer", een hoorspel van Dick van Putten, over dezelfde zender, om 21.10 u. DONDERDAG 13 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 KSO,! 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00-24.» NCRV, 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.151 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed w Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weer-1 berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis-l| vrouw. 9.40 Gram. 10.00 Gram. 10.03 Orgelconcert. 10.30 Morgendienst. 11 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 NAU| de ziele luistert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en TuinT bouwmededelingen.) 12.55 „De R.K. N*l tionale Bond van E.H.B.O. ls toch nietl door de warmte bevangen?". 13.00 Nleuwsl en Katholiek nieuws. 13-20 Gram. 14.00P Gram, 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gr»®1! 15.25 Bas-bariton en piano. 16.00 Biibel-f lezing. 16.30 Strijkkwartet. 16-55 Gr«»| 17.00 „O ja, dat ook nog", klankbeeld voul de jeugd. 17.20 Grapi. 17.40 VoordracM-l 18.00 Kamerorkest. 18.35 „Op de stellingI causerie. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws ':f' weerberichten. 19.10 Levensvragen vul allerlei aard en een pastoraal antwoordt 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Luü'1 terwedstrijd. 21.15 „Achter grachten, w»1'! len en kantelen", klankbeeld. 21.45 llcWjl muziek. 22.15 Piano a quatre mains. 22*1 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.02 Nieuws en S.O S.-beriehten. 23.15—24" Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7-00 AVMl 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. - Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijd®! 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voor de vrouw'. I 9 35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voojl de kleuters. 11.00 Omroeporkest, l1'4'! Voordracht. 12.00 Hammondorgels?5-! 12.25 ln 't spionnetje. 12.30 Land- en Tuin- bouwmededelingen. 12.33 Gram. l!" „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen en gram. 13.30 Gevïr'0 muziek., 14.05 Cabaret. (Intermezzo: „BH zijn die getrouwd?", Interv.). 14.30 V»»| en piano. 15.00 Gram. 15.15 Voordrad'1 15.30 Gram. 16-00 Cultureel program®' f 16 45 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 1"; 9 Lichte muziek. 17.45 Regeringsuitzendinl' J. J. van der Laan: „Chili". 18-00Nieu»* jj 18.15 Sportprbblemen. 18.25 Rep. of F0, ji 18.30 Lichte muziek. 19.00 Gesprok"! brief uit Londen. 19.05 Gevar. mur"1! 20 00 Nieuws. 20.05 „De Schipbreuk",'"'I tate. 21.10 „Circus Spencer", hoorspel 22.30 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. *j Sport, 23.3024.00 Gramofoonmuziek* eerden er niet mee kunnen inst< ais men gevangenen achterhoud De Algemene Vergadering v VVN, die volgende week in s zitting bijeen komt, behoort zie gens Dulles alleen te bepalen t bespreking van het rapport dei U lieerde legerleiding over het Kc se bestand. Zij moet zich niet houden met het vraagstuk van lating van communistisch Chii De president van de door Pa gesteunde regering van Azad-Kf (vrij-Kashmir), heeft een kabine gadering belegd, ter besprekin; abnormale beweging van In legereenheden langs de bestan Voor de tweede opeenvolgend ligt in Azad-Kashmir het werk s worden grote betogingen geh tegen het optreden van India i door dit land bezette deel van mir. Hier en daar werd de leuze geheven: „Verbreek de bestands De premier van Pakistan, Mohai Ali, verklaarde, dat hij geen rus hebben, voor Kashmir bevrijd Zijn. Een woordvoerder van de reg van Kashmir heeft de VN-waarni gewaarschuwd, dat zij hun dip tieke onschendbaarheid zullen kt verliezen, indien zij een onjuiste resse blijven tonen in binnenl: aangelegenheden van Kashmir, waarnemers zouden pro-Pakist: propaganda hebben gemaakt. HULP I.V.V.V. AAN OOSTDUITI ARBEIDERS J Een veertien leden tellende comi van het Internationaal Verbond van Vakverenigingen heeft plannen be ken voor oprichting van een sp. |onds voor hulp aan Oostduitse arbe warme weer heeft gist ren in verscheidene Europe, Landen records gebroken. In h i Noorden van Engeland wees c thermometer hier en daar l graden; de hoogste temperatux sinds 1873. In Frankrijk liep hi kwik op tot 35 graden. Belg noteerde de warmste dag va het jaar. In Brussel was het gU teren 32 graden in de schadui ln ons land zijn de hoogste thei "mornet er standen gemeld uit Einc hoven en Twenthe. Het kwi Liep daar op tot 32 graden. Dez temperatu'ren zijn overigens no m-aar laag vergeleken bij die i Noord-Afrika. In 4 stations in d Sahara meldde men temperatu ren van 49 graden. Verwachting tot morgenavond GEMATIGDE TEMPERATURE! Vanavond kans op enkele -ei spreide onweersbuien. Overigen droog weer met veranderlijk- bewolking. Matige tot zwakk wind tussen West en Zuid. Ge matigde temperaturen. Vrijdag: Zon op 5.22. onder 20.07 Mnan nn 1(143 onder 2165

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6