ONZE KINDERKRANT BEZINT EER GE BEGINT Wat de post ons bracht Be man ait Australië Ons hoekje r Op 21 Augustus gala-première van nieuw circus Mullens De indringer AMATEUR-ARTISTEN KRIJGEN KANSEN PimPamPom en de wonderlamp Leeuwen moesten het veld ruimen o co msiintt Ons dagelijks feuilleton LUISTER EENS NAAR Radioprogramma VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 Beste kinderen, Daar ben ik dan weer. Bedankt voor de stapel gezellige briefjes. Het deed me genoegen te lezen dat jullie allemaal veel pret bebben in jullie vacantie. En nu het zonne tje zo lekker schijnt zullen jullie wel dubbel genieten. In gedachten zie ik al mijn neven en nichten lekker in het koele water sparte len. Ik hoop dat er ook nog een uurtje overblijft voor het lezen van de kinderkrant. Wie zin heeft kan zijn of haar oplossing van bet raadsel sturen aan Tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! OPLOSSINGEN I. Scheepsbeschuit; II. Kolenman, politieagent, bakker, postbode. III. Gaan naar Zandvoort aan de zee. Er was een hoop werk te doen bij metselaar Verduyn thuis. Pa Verduyn zou namelijk nu eens zijn eiGen huis je in orde gaan makEn. Alle dagen van de week was hij voor anderen uit het dorp bezig, maar nu had hij toch tEgen zijn vrouw gezegd: „voor Maandag en Dinsdag heb 'c geen werk aangenomen, omdat ik nu eens de nodige dingen in ons eigeN huis wil veranderen. De stenen heb ik al besteld. We zuLlen morgenochtend di rect beginnen met een nieuwe muur in het achterhuis te zetten". Zo ge beurde het ook. Pa Verduyn en zijn twee zoons, KArel en Piet, waren de volgende morgen al vroeg uit de ve ren, maar.... toen ze voor het huiS kwamen was er nog geen sTeen te bekennen. „Ze zullen toch niet ver geten zijn ze te brengen", zuchtte Pa. „Stel je voor!" Hij belde direct de firma in bouwmaterialen op en hoor de toen tot zijn Schrik, dat de vracht auto stuk was en de stenen eerst 's middags bezorgd konden worden. Daar zaten ze nu. „Heb ik déar aL mijn werk voor vandaag voor afge zegd!", riep Pa Verduyn. „Kom jongens, dan gaan we de ste nen zelf halen„Dat doe Ik alléén wel 1", sprak Karei nu overmoedig. „Ik trek onze handkar aChter de fiets mee, dan haal ik die tweehon derd stenen in één keer op!" „Dat Dike Chattillon uit Alkmaar is een oude bekende. Zij heeft de oplossing „scheepsbeschuit" gevonden. Keurig, hoor! Leuk, dat je dat grapje met de krant geprobeerd hebt. Ik vond het resultaat op de enveloppe eenvoudig verbluffend! Je vindt het zeker wel fijn, dat je nu naar de huishoudschool gaat, hè? Dag Dikel Trijnie Peereboom uit Alkmaar is een nieuwe nicht. Je bent echt nog niet te oud voor onze rubriek, hoor! Jij wilt dus graag ruilen. Neven en nichten opgelet: Trijnie vraagt om Douwe Egberts punten. In ruil daar voor biedt zij aan: Kwatta-soldaaljes, Vlaggen van Gouda's Roem en Blue bandjes. Trijnie Peerebooms adres is: Tienewal 14, Alkmaar. Jan Kramer heeft het aapjesraadsel keurig opgelost. Wat leuk weer wat van je te horen I Coba Wagemaker is alsmaar uit. W t heb jij een fijne vacantie. Doe de groeten aan je Oma. Misschien is het niet nodig want.... het kan best zijn, dat zij deze regeltjes ook leest. Ik zou het leuk vinden een kaart van je te krijgen, maar als je daar geen tijd voor hebt hindert het niets, hoor! Van Froukje Dekker uit Alkmaar ontving ik een bijzonder mooi versier de brief. Gefeliciteerd met je volledige beterschap. Heerlijk, hè? En nu maar genieten van de vacantie! Je oplossing van het aapjesraadsel is goed, hoor Met de grappige tekening ben ik erg blij. Ook met de gekleurde Mies de Muis. Frans van Til uit Alkmaar is een nieuwe neef. Gezellig, dat je ook mee gaat doen. Je oplossingen zijn allebei best, hoorl Jij bent dus ook al gek op de avonturen van Mies de Muis. Je mag best eens een puzzle insturen, hoor! Maar dan liefst één die je zelf bedacht hebt. Wat een leuke tekening van Kabouter Spillebeen op de padde stoel. Het versje is erg grappig. Doe je de volgende keer weer mee, Frans? Marjan Teunis uit Alkmaar heeft de twee raadsels van de laatste keer goed opgelost. Knap, hoor! Je tekening vond ik heel mooi. Mijn nieuwe nicht Lineke uit Doorn heeft me weer een brief geschreven. Je vond het zeker wel leuk je naam in de krant te zien, hè? Het antwoord „scheepsbeschuit" is goed, hoor! Je hebt op die puzzle dus wel even moe ten piekeren. Nu, hij was ook echt niet gemakkelijk. Hoe was het kamp vuur in Maam? Mooi is het daar in de bossen, hè? Ik heb er vroeger wel eens gekampeerd. De Franse stad was in derdaad Marseille. Dat heb je keurig gevonden. Hoor ik binnenkort weer eens iets van je? Van Corrie Lampers uit Den Helder ontving ik een gezellige brief. Fijn dat je je zwemdiploma gehaald hebt. En dat er geen enkel meisje gezakt is! De versierinkjes in de hoeken van het pa pier zijn grappig. Hier is nog een briet van Corrie Lampers. Wat een prachtig rapport! Daar kun je gerust trots op zijn Heb je de vulpen al? Wat een mooi cadeaul Dag Corrie. Prettige vacantie! Adrie Kikkert uit Den Helder is een nieuwe neef. Hartelijk welkom in onze kring. Je hebt de vragen over Parijs keurig beantwoord! Lief van Ellie, dat je haar postpapier mocht gebruiken. En hier komt dan Grada Kikkert, het zesjarig zusje van Adrie. Wat is dat een mooi briefje geworden, Gradal Je kunt heus al een beetje schrijven. Als je grote broer je hand maar vasthoudt, hè? Met September ga je naar de grote school en dan leer je heel echt lezen en schrijven. Dag Grada! Elly Kikkert uit Den Helder schrijft ook al op dat heel mooie postpapier. Je hebt het aapjesraadsel keurig opge lost, hoor. Wat heb je begin Augustus een mooi reisje naar Amsterdam gehad Hoe vond je het in Artis en op Schip hol? Bedankt voor het leuke verhaal tje. Doe je de volgende keer weer mee? Hilda Geus Is weer terug uit het ko loniehuis. Je hebt het er dus heerlijk gehad. Fijn, dat je over bent gegaan. Je oplossing van het aapjesraadsel is uitstekend hoor! Wat zul jij een dik kerdje zijn geworden met die zeven pond er boven op. Bosbessen zijn lek ker, hè? Ik heb ze ook vaak gezocht. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben het aapjesraadsel keu rig opgelost. Fijn, dat Marietje over is naar de tweede klas. De wandeling langs de verlichte grachten was zeker wel heel erg mooi, hè? Toen zijn jullie natuurlijk wel een beetje later dan an ders naar bed gegaan. De vacantieschool bevalt jullie dus best. Wat is dat fijn! Hier heb ik nog een brief van Cilientje en Marietje. Jullie hebben het raadsel van de laatste keer goed opgelost, hoor! Ja, dat was jammer, dat er geen ant woordje in de krant stond, nè. Wat voor tenten hebben jullie op de vacan tieschool? Kun je daar met een boel kinderen in? Gelukkig is het weer nu prachtig. Jullie zullen wel lange wan delingen maken met de juffrouw en fijn spelletjes op het veld doen. Ik ben benieuwd naar jullie volgend briefje. Dag Amsterdamse vriendinnetjes! Riek Dantum schreef me toe., zo'n keurige brief. En ze is nog maar pas acht jaar. Wat heb jij een pret ^ehad in de speeltuin, zegEn dat klimduin vond je zeker ook wel leuk. Ik kan me voorstellen dat moeder je wel even een handje moest helpen bij het oplos sen van de rebus. Je antwoord is goed, hoor! Mies de Muis heb je enig ge kleurd. Aardig, dat je het knipsel bij je brief ingesloten hebt. Nellie van Leijen uit Obdam is gaan logeren in Den Helder. Heb je het er fijn gehad? En hoe vind je het aan zee? Je hebt het aapjesraadsel keurig opge lost, hoor! En hier is dan nog een brief van Nellie van Leijen, ditmaal met een goede oplossing van de twee raadsels van de laatste keer. Je hebt er dus nog een paar weekjes bij aangeknoopt in Den Helder. Nu, je bent vast wel een gemakkelijk logeetje geweest, hè? En als je deze regeltjes leest ben je net weer thuis. Dat zal eerst wel weer even moeten wennen! Duik maar me teen in de puzzle, dat is ook leuK. Geertje Meijer uit Zwaag logeert in Friesland. Wat zul jij een heerlijke va cantie hebben! Nee, ik ken Wolvega niet, maar in Sneek en Heerenveen ben ik wel eens geweest. Fijn, dat je over bent. En nog wel met zo'n goed rapport! Nee, hoor, die verhaaltjes zijn niet na verteld uit een boek. Ik wens je veel prettige dagen. Dag, Geertje! lukt je nooit", vond Piet, die over alles een beetje langer nadacht. ,Die handkar wordt veel te zwaar, we moeten Het met z'n tweeën gaan doen". „Ach, jij altijd!", snauwde Ka- rel, „jij doet nu eenmaal a'Ies moei lijk als het makkelijk kan. Laat mij maar even gaan, ik ben over een half uurtje met de stenen Terug De handkar achter zich aantrek kend fietste Karei weg, maar.... na een uur was hij nóg niet terug. „Ik zal hem tegemOet fietsensprak Piet. Hij staPte op, reed in de rich ting van de bouwmaterialen-handel envond halverwege zijn broer aan de kant van de wEg. De handkar was bezweken onder de zware last en Karei stom' er bij, niet wetend wat hij het eErst zou doen. „Dat dacht ik wel!", zei Piet. „We kuNnen nu het beste ieder ien ste nen op onze bag- edrager leggen en dan een keer of wat naar huis lo pen „Ben je mal!", riep Karei, „ik leg er twintig achterop en ga fietsen! Lopen duurt me véél te lang!" Dus ging Piet met tien stenen Lopen en Karei met een hoge stapel van twin tig stenen fietsen. Piet keek zijn broer nA. Hij zag echter plotseling de stenen achterop Karel's fiets verschuiven. Karei ver loor de macht over zijn stuur en bot ste tegen een boom. Van de twintig stenen vielen er tien kapot en het voorwiel van de fiets was helemaal verbogen. Even later kwam Piet weel bij zijn broer aaN. „Dat dacht ik wel!", zei hij, „nu kun je het beste steeds vijf stenen naar huis draGen „Vijf maar?!", schampte Karei, „ik neem de tien nog hele stenen in één keer mee. Dat 's toch niet zwaar ze ker!" KarEl nam de tien stenen op en liep met Piet verder. „Je had er beter vijf kunnen nemenzei Piet nog. Karei zweeg, doch na enkele minuten reeds begon hij te zuchten. Spoedig liep hij half gebogen en tien meter verder kon hij geen stap meer zetten. Maar Karei liet zich niet ken nen. Hij sleepte zich voort en toen de eerste twintig stenen thuis waren Was de jongen zó moe, dat hij zich languit in het gras liet rollen, zodat Piet alleen de rest van de stEnen naar huis toe haalde. „Je moet voortaan met méér over- leG te werk gegaan, jongen!", sprak Pa Verduyn tot Karei. Je weet, er is een spreekwoord dat zegt: Als je alle vetgedrukte letters in de volgorde, waarin je ze in het ver haal tegenkomt, in bijgaand figuur zet, weet je welk spreekwoord Pa Verduyn bedoelde. Er was een leuke kater en ook een leuke poes. De poes die was heel erg lief, de kater was een snoes. De poes had nog vier jongen, twee zwarte en twee grijze. Ze waren met z'n zessen in 't poesenparadijs. Maar oh. wat toen gebeurde, al in het poesen-huis! Daar kwam het baasje eensklaps met een jong hondje thuis. Hij kocht het op 't marktplein, en 't was zes weken oud. Het zat daar heel alleen in een grote kist van hout. De kater blies: „Wat is dat"! en poes was De katten met z'n zessen kregen een dikke staart Het hond je wilde spelen, de poesen sisten maar. En zaten verontwaardigd in 'n hoekje bij elkaar. De hond kreeg toen een slaapmand. héél mooi en heel erg groot. De hond kreeg lekker vlees je vermengd met heerlijk brood. „Wij waren hier het eerste wat doet dit hond-beest hier!" Zo spraken steeds de katten en 't duurde een kwartier. Maar toen trok plots een [poesenkind de stoute schoenen aan. „Pas Op!', waarschuwde moeder „blijf van die mand vandaan!" Maar 't poesje wou niet horen en ging naar het hondje heen. Het hondje zei, „Dag poesje", en likte het meteen De andere vijf katten nu keken hun ogen uit. „Die hond wil heel niet bijten"! spraken ze tot besluit. Toen gingen de drie jongen óók naar de hondenmand. Met poes dra aan de ene, de kater aan de andere kant. En toen de nacht ging vallen, sliep het hondje als een roos, tussen een zestal katten. En niemand was meer boos. Op Zaterdag 12 September a.s. be gint in Culemborg de eerste landelijke amateur-artisten-olympiade, met de eerste van ruim 100 in het gehele land te houden voorstellingen. De bedoeling van de olympiade, waarin ongeveer 120, uit de ingeschreven amateur-artis- ten geselecteerde deelnemers zullen uitkomen, is, hun een kans te geven op de planken te verschijnen. Het pu bliek zal beslissen welke amateur de beste is. 93. Pim, Pam en Pom hadden met ernstige gezichten naar de redevoering van Ali geluisterd, maar eigenlijk be grepen ze niet zo goed, wat hij nu eigenlijk zeggen wilde. „Het is toch zeker fijn. als je alles wensen kan", zei Pim eindelijk. „En nu ik de wonder lamp heb, behoef ik dus nooit meer mijn huiswerk te maken. Lekker!" „Ja en we behoeven ook nooit meer wat te leren", riep Pom verheugd. „We krijgen van nu af aan altijd mooie cijfers op ons rapport!" Ali schudde het hoofd. „Nee, jullie begrijpt het nietnog niet tenminste", zei hij langzaam. „Maarrr baassies misschien later wel goed begrijpen" want Pim Pam en Pom moesten naar huis toe en voor Ali was hel weer tijd om in de lamp te ver dwijnen. Het was etenstijd en Moeder had de tafel al gedekt, toen zij binnen stapten. Maar tot haar grote verwonde ring hadden haar zoonjes helemaal geen trek in eten. „Wat is er met jullie aan de hand?" vroeg ze verbaasd. „De hele middag hebben jullie buiten ge speeld en nu geen trek? Jullie zijn toch niet ziek,-hoop ik?" Pim, Pam en Pom schudden alle drie het hoofd en kregen eveneens alle drie een kleur., ,ïk ben l een beetje misselijk", bekende Pim in antwoord op Moeder's onderzoekende blik. „Ik ook", zei Pom met een klein stemmetje. „En ik ook", vulde Pam aan. „H'm heel vreemd", zei Moeder. „Heel vreemd. Maar er gebeuren bier de laatste dagen toch zulke vreemde dingen!" Op Vrijdag 21 Augustus a.s. zal het nieuwe circus Mullens verrijzen op een terrein aan de Linnaeus- straat te Amsterdam. Op dezelfde dag zal in de geheel nieuwe tent, die voor Nederlandse begrippen reusachtige afmetingen heeft, de galapremière worden gegeven. Directeur Jos Mullens heeft sinds die voor hem zo noodlottige nacht in April 1950, toen bij een brand xn Utrecht het gehele paardenbezit van het circus Mullens verloren ging, niet stil gezeten. Hij heeft een nieuwe tent laten vervaardigen, die 75 meter lang. 45 meter breed en 14 meter hoog is. Er zijn drie pistes en er zijn plaatsen voor 7000 personen. De stal van het circus telt nu tachtig CP O O O O c0^o\ 'PlO° Hel beste en -goedkoopste O ^N.V. ZEEPFABR -HEI KLAVERBLAD* HAARLEM (Advertentie Ing. Med.) Het is drit uur in de middag. Miesji denkt: Straks komt Oom Ben. Ik ga kijken in mijn kookboek, jWaar ik Oom Ben mee verwen. Juist, ik zie het, rijst met krenten, Dat is juist eens iets voor Oom. Of..., zal ik fijne pudding koken, Met wat kersen en wat room? Vier uur en de muis wist nog niet, Wat het precies wezen zou. „Ik kan ook een kaasje kopen, Of wat vis: schol of kabeljauw". Vijf uur.... Mies de Muis moet zuchten. Houdt Oom Ben misschien van worst? Oh nee, dat 's niet goed, Dan krijgt hij prompt natuurlijk reuze dorst. „Ja!" juicht Mies, „ik heb het nu hoorl lk maak pap met pruim en besl" Maar.... toen was geen zaak meer open, Want toen was het over zes! 5. „Maar zou ze het niet overdreven vinden, dat je haar opbelt?" vroeg Letty weifelend. „Zonder twijfel. Maar wat geeft dat? Ze verwacht van mij immers geen ver standige dingen. Trouwens, ik draai toch niet voor de onkosten opHet geluid van zijn lach klonk als een he vige donderslag in Elwoods oren. Claudia maakte onfatsoenlijke gelui den, toen ze de rest van het dessert van haar bord lepelde. Peter sche-n haar slechte manieren niet eens op te merken. „Ik denk, dat ik het hier best aardig zal vinden", zei hij. „Ik voel me nu al echt thuis. Jullie zijn allemaal zulke gewone, plezierige mensen. Ik houd van die lui, die niet zoveel poespas maken. U begrijpt me wel. Dat u me met mijn bullen hielp op het station, dat Claudia mij zo ongedwongen in haar overall begroette en dat zelfs die jongeman die bij haar was zo vriende lijk was mij een van zijn ruwe werk handen te geven. En Mathilde dan, die me voor een kangeroe uitmaakte". Hij zuchtte voldaan. „U zult begrijpen wat het betekent voor een jongen, die helemaal alleen op de wereld is, zo in de kring van een vreemd gezin te wor den opgenomen". „Ik was me er anders niet van be wust, dat er iets geks aan ons was", merkte Letty op. „Zelfs niet, hoewel ik weet, dat we familie van jou zijn". Op dat ogenblik rinkelde de telefoon, daardoor Peter verschonende van de plicht een andere uitleg aan zijn woor den te geven. Onstuimig rende hij de deur uit en naar het toestel. „Hallo", riep hij daarin. „Hier Pottsville, Syd ney daar?" Er volgde een langdurige stilte. Toen zei een bekende stem. „Wat Sydney? Hier is Dick Forrester. Wie ben jij eigenlijk?...." „Oh", antwoordde Peter. „Sorry, ouwe jongen. Ik verwacht een inter nationaal gesprek, zie je". Hij maakte een verontschuldigend gebaar alsof er tussen Dick en heo* geen kilometers telefoondraad was. „Ik zou om zo te zeggen, raport uitbrengen aan het hoofdkwartier". Je weet hoe dat gaat". Weer borrelde uit zijn keel een lach omhoog. „Zou je er bezwaar tegen hebben, als Claudia even aan het toestel kwam?" vroeg Dick ongeduldig. En ter verdui delijking voegde hij er aan toe: „Het gaat over de versnellingsbak?" „Natuurlijk ouwe jongen. Een mi nuut, wil je?" Claudia keek op van haar bord, toen Peter haar riep. „Er wordt naar je ge vraagd 1" schreeuwde hij. „Meneer For rester heeft weer moeilijkheden met je versnellingsbak". Ze gooide haar lepel en servet neer en haastte zich naar de deur. Ze voel de de ogen van Elwood en Let.y in haar rug branden, toen Peter haar be leefd de hoorn overhandigde. Hij draai de zich om voordat hij met nog altijd dat beschouwende lachje om zijn mond de deur sloot. Toen hij veilig en wel in de kamer was, bracht Claudia haar lieftallig mondje zo dicht mogelijk bij de hoorn en zei met een lage en van emotie trillende stem„Ik weet wat je zeggen wilt, maar bespaar je de moeite. Als je me toch niet vertrouwt...." Dicks schelle lach deed haar oren bijna tuiten. „Je laat het kanon te vroeg afgaan, liefjeIk dacht zelfs niet eens aan je neef. Ik wou je alleen maar vertellen, dat ik vanavond naar Ivydale ga, om drie tractoren van Fred Smoliets na te zien. Het zal wel een dag of wat duren. Als je versnellings bak weer kuren krijgt, dan...." „Meen je dat? Bedoel je, dat je me alleen daarom maar opbelde....?" „Schattebout", snaterde Dick, „je praat me nog eens dood. Kleine na- ieve Claudia". En toen haar stem met een ongewone scherpte zijn vrolijk ge babbel dreigde te overstemmen, riep hij flink: „Zet de remmen nu maar eens even aan, snoesje. Ik heb er nog eens over nagedacht. En ik geloof, dat ik een goede manier gevonden heb om die oude Australische stukken te 'vernagelen. Het is een eenvoudig plan netje, maar de uitwerking die het zal hebben, zal weinig minder zijn dan die van een atoombom. Luister...." Claudia draaide zich om, toen de deur in de scharnieren knarste, maar het was Mathilda, die er met een pre senteerblaadje tegen aan stootte. Het gemompel van Dick ging ononderbro ken verder. „Maar daar komt niets van in", onderbrak Claudia hem even later. „Zolang ik leef heb ik nog nooit zo'n dwaas en onnozel plan gezien. Ik doe er niet aan mee. Dick. En wat Peter betreft, voor hem zal ik zelf wel zor gen. En op mijn eigen manier. Je weet, ik ken de rechten en plichten die ik heb ten opzichte van mijn ouders. En je weet ook, dat dat niets verandert aan het feit, dat jij en ik van elkaar houden. Ik zal ook wel met tante Ce cilia afrekenen. Trouwens ik geloof vast, dat ze niet zo kwaad is, als we denken en niet zo onredelijk als het lijkt. Als ze op de juiste manier wordt aangepakt zal ze wel menselijker wor den, denk ik". ,Dank je voor het compliment", viel een begrafenisstem van heel ver haar in de rede. „Ik vind het erg plezierig, te weten, dat je me niet helemaal als een voorwereldlijk monster beschouwd". Terwijl Claudia verstijfd van schrik de hoorn vergat, ging tante Cecilia verder: „Ik ben zelf ook niet afkerig van een beetje intrigeren, zoals je wel gemerkt zult hebben. Maar maak aan dit geklets alsjeblieft een eind. Laat die jongeman aan het andere eind van de draad staan en luister naar de stem der werkelijkheid". Een krachtige uitroep en een drama tisch gekreun waren de laatste gelui den, die Claudia uit Dicks van schrik verlamde keel bereikten. Ze voelde haar knieën in een slappe pudding veranderen, toen de tante vervolgde „Ik hoorde ieder woord van jullie schandelijke conversatie, dank zij die knul van een telefonist daar bij jullie". De woorden klonken zuur als azijn. „Maar gelukkig had jij not gezond verstand genoeg om niet op dat idiote plan van hem in te gaan. Natuurlijk kan ik je niet dwingen, met Peter te trouwen, maar als je zo weinig aan je ouders denkt.... Enfin, ik zou niet graag in jouw schoenen staan en de verantwoordelijkheid op me nemen, hen naar faillissement en ondergang te voeren". Het duurde even, voordat Claudia tot haar positieven was gekomen. Ze haalde diep adem en zei toen bijzonder koel„Om het maar platweg te zeg gen, tante Cecilia, u hebt niet het recht mij met uw chequeboek om de oren te slaan en me te leren hoe slecht de wereld wel is". (Wordt vervolgd.) paarden, waaronder de mooiste Zweed, se goudvossen, Berber-Arabieren, po nies en hogeschoolpaarden, die voor- gebracht zullen worden door Otto Schumann, mevrouw José Strassbur ger, Willy Mullens en Nadia Houcke. De wilde dieren zijn uit het circus verdwenen, sinds bij een door het cir cus gehouden opinie-onderzoek onder het publiek is gebleken, dat 80 van de toeschouwers het klassieke paarden spel wil zien. USA-cabaret. Dertig minuten modern Amerikaans amusement met fonkelnieuwe formaties, waaraan grotheden als Terry Gibbs en Moondog, de straatmu zikant uit 43th Street hun mede werking verlenen. Voor wie deze uitzending niet „mooi" is, zal ze zeker interessant zijn. (Zaterdag, Hilversum II, 17.00 u). Of naar Walt Disneys eerste grote teken film „Sneeuwwitje", in een radio bewerking van Benedict Silber- man, die 15 jaar geleden voor het eerst door hem werd gedirigeerd. De verbindende tekst spreekt Jeanne Verstraete. Verder ver lenen het klein Omroepkoor en het promenadeorkest medewer king. (Hilversum 11 22.30 u.) ZATERDAG 15 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.0JI KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.1j| Gym. 7.30 Gewijde muziek. 7-45 Morgen* gebed en Liturgische kalender. 8.00Nieuwi| en weerberichten. 8.15 Gram. 8.25 HoofT mis. 10.00 Gram. 10.15 Voor de kleuters. I 10-30 Kamerorkest. 11.00 Voor de zieken. I 11,45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 12.031 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmedede- V lingen. 12.33 Gram. 12-55 Zonnewijzer.! 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.201 Gram. 13.30 Amus.muziek. 14-00 Boek* F bespreking. 14.10 Gram. 14.30 Radio Phil* harmonisch Orkest. 15 00 Kroniek v. Iet-I teren en kunsten. 15.40 Gram. 16.30 „Dep Schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 k Voor de j#eugd, 18.00 Zang, 18.15 Jour- nalistiek weekoverzicht. 18.25 Lichte mu-l ziek. 18.45 Buitenlandse correspondenties.!] 19 00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Vraag gesprekken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone! man. 20.30 „Lichtbaken". 20.50 Gram.: 20 55 „Maakt, dat U er bij bent". 21.00 Lichte muziek. 21.35 Actualiteiten. 21.45 Gram. 22.40 „Wij luiden de Zondag in!". 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Erperanto. 23.2224.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00 VARA,! 10-00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO! 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.13 I Gram. 8 00 Nieuws. 8-18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.101 Gram. 9-35 Waterstanden. 9.40 GramJ 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie.|j 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de arbei-f ders in de continubedrijven. 11.05 Gram. LI.40 Fluit en piano. 12.00 Gram. 12.301 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuziek! 13.50 Radioweekjournaal. 14-20 Roemeens! Orkest. 14 50 Muzikale causerie. 15.WB Gronings programma. 15.40 „Van de wie! tot het graf", causerie. 16.00 Residentie* Orkest. 16-40 Sportpraatje. 17.00 Gram! 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws commentaar. 18.20 Accordeon-Orkest! 18.40 Gram. 19 00 Artistieke Staalkaart! 19.30 „Passepartout", causerie. 19.40 „Het! Oude Testament in deze tijd", causerie! 19.55 „Deze week", causerie. 20.00 Nieuws-| 20.05 „De sterken voor de zwakken" 20.15 Cabaret. 21.05 Socialistisch commen-l taar. 21.20 Symph.-Orkest en solist. 22.0ÖJ „Mijn zwager.... in zaken", hoorspel. 22-201 Gram. 22.30 Promenade-Orkest, kl. koorHj en sol. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Graiwf foonmuziek. (JIT ONZE geschiet ren wij ons misschie viermaal gehuwd is Charlotte de Bour schonk. Slechts wein deze Franse prinses, felijke levensgezellin Zij aanschouwde dochter van Hertog pensier en Louise de een zeer hooggeplaat de Franse koning H Catharina de Medici Rooms Katholieke g< het geheim de Calvi haar vader. Toen Ch: haar ouders reeds e aangezien hun finam ren, besloot de herto klooster te laten opi ter abdis was, hetgeei zou brengen. Zijn oui bruidschat geven en stand opvoeden. CLECHTS enkele jaren rijke klooster van Jo erbij, dat zij op haar t zal worden gewijd. Da meisje en sluit in de loo twee leeftijdgenootjes, di gebracht. Dit is de enige deze meisjes is Jeanne de Protestantse koningin v Charlotte is omringd doe hem al haar gedraginger godsdienststrijd in Franl en Protestanten (de z.g. 1 de hertog, dat Charlotte abdis moet worden gewij zijn Protestantvoelende Charlotte voelt echter ni kloosterleven. In haar lee naar vrijheid. Misschien misschien ook de voortd geving, die in haar al sj „andere", de Pi-otestanfse drie vriendinnen de kloo achterpoortje en ontdekk vrijheid wenkt: uitgelate eigenlijk zijn, genieten z ontdekt wordt, wacht he over het gedrag van zijn wijk het klooster en spre den toe. Hij beslist nu d moet worden gewijd, ter kloosterleven te binden, zijn plannen, doch wel bi Omgang mag hebben met hand bereidt men haar verklaart zij niets voor heeft altijd gemeend, da opvoeding van haar broc teruggaan. Met haar veris ning gehouden. Op zekere dag leidt ha donkere ruimte onder de en angstwekkend is. Als z ping te voelen, dreigt hij genis van Fontrevault, wa doet sidderen. Teneinde i door de dreigementen Va deljjk weer bij komt, vei haar tot abdis kan maken geen liefde meer voor her |N MAART is er feest in gelekt in de naburige gedwongen zou worden de lotte bleek en tenger in c golf van medelijden door °P welks smalle digheid en verantwoordir °e wijding geschieden er het daglicht niet verdrage onbehagelijk: er is niet die verwachten. Voor Chariot! Anna van Saksen, a Willem t (Advertentie Ing.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6