Tussen Londen en Parijs ligt een hemelsbreed verschil SASKIA Vlot en gemakkelijk Dior behaalde complete zege DANKBAAR COMPLIMENT Ouderwedde U-vormige en A-symmetrische halslijnen DE SHOWS in Parijs en Londen zijn weer achter de rug en onze lezeressen, maar niet minder een aantal van onze lezers, zullen nu wel graag willen weten wat er eigenlijk als algemene indruk overblijft na het zien van al dit schoons. Dit is een redelijk en be grijpelijk verlangen, maar een, waaraan moeilijk is te voldoen. Zelden liepen de collecties zo uiteen als dit keer. Daar is in de eerste plaats de roklengte. Het feit, dat Dior, die in het vorige seizoen met zijn tulplijn zo onbedreigd de leiding had bij het Depalen van de wereldmode, nu de zeer korte rok lanceert, is nu wel overal bekend. Dit overal bekend zijn betekent echter tevens het vaststaan van de overwinning, tenminste van de kortere rok. De storm, die over de gehele wereld in pers- en radiocommentaar, in particuliere gesprekken en in modekringen is opgestoken heeft als automatisch gevolg, dat bij iedere vrouw het idee blijft hangen, dat „kort" het belangrijke nieuwe element is en dat zij zich daaraan zal dienen te storen. Londen veranderde weinig Een Zomerrecept Originele oplossing voor ruitstof eens naar: Nu de nieuwe mode is getoond DOOR 0°K in ons land begint de Ame rikaanse mode van VAKMAN PARAAT Film over opleiding tot technische beroepen ZATERDAG 15 ATIGTJFTT'S 1953 beetje misselijk", ver- rwijl hij haar welterus- jongens, het komt aan ed uit", zei Moeder, toch de hele avond in „Ik ga een hole grote en. Morgen is er een in de sociëteit en wie gebakken heeft, krijgt Ik zou graag de eerste >n. Verleden jaar heeft lgraag hem gewonnen, een goed doel. Je weet brengst gaat naar het Pam en Pom knikten. ;r naar de keuken ging, raar de schoorsteen om mee naar boven te jter en Rien van om 20.45 uur Zon- r de zender Hilver- Vlaamse schets n voordragen. Ge aan heieven! Im- van het hoek Ernest Claes is een ziel van het platte- n Vlaanderen diep Om 17.10 uur wordt - over Hilversum I ist uitgezonden uit v. kerk te Span- anger is ds H. B. Obdam. van maatschappelijk ter komt de laatste meer in de belang- taan. Om 19.05 uur hierover in een over Hil- eer verteld. Over kunt ge Maandag- 1.25 uur luisteren Franse orkestwer- en weerberichten. 8.15 .45 Gram. 9.00 Voor de de vrouw. 9.35 Gram. 0 Morgendienst. 11.00 Vossenjacht. 12.25 nder. 12.30 Land- en 12.33 Orgelcon- 12.59 Klokgelui. 13.00 us.muziek. 13.40 Gram. 14.30 Gram. 14.45 Gram. 16.00 Bijbel- 16.55 Gram. uters. 17.15 Lichte mu- ngsuitzending.Rotter- door J. Nieuwen» oncert. 18.20 Reportage. cello en clavecimbel. weerberichten. 19.10 „Wat wil de N.C. ).45 Gram. 20.00 Radio- 1. 21.00 „Internat. Sa- ndetafelgesprek. 21.15 Intern. Calvinistische 22.10 Gram. 22.45 23.00 Nieuws en SOS- l.ÖO Gram.muziek. 298 m.: 7.00 VARA, —24.00 VARA. 7.00 m. 8.00 Nieuws. 8.18 9.10 Gram. (Om 9.35 „Voor de oude dag", Morgenwijding. 10.20 11.00 Voor de recital. 12.00 Orgelspel. 12.38 Gram. Voor de Middenstand. 13.50 Gram. 14.00 Voor ezzo-sopraan en piano. 15 Gevar. programma, kestvereniging en koor. 17.15 Gram. 18.00 Nieuws en Gram. 18.35 Parlemen- Voor de jeugd. 19.25 aderen. 19.45 Gram- 20.00 Nieuws. 20.05 I 20.30 „De Moord 1" :uis", hoorspel. 20.55 „De sociale verant- de student", causerie. 22.10 Holland Festi- 23.00 Nieuw«. .40—24.00 Gram. DAT slechts een klein aantal van de couturiers deze neiging heeft, ja dat Dior haar pas sinds enkele weken koestert, is verder van geen belang. Nog slechts korte tijd gele den bracht Dior in zijn New Yorkse collectie, die nog wel de financiële staf schijnt te zijn waarop hij steunt, rokken uit die een weinig langer waren dan voorheen! Balmain, Jac ques Griffe, Schiaparelli brengen langere rokken, tot zelfs 25 cm. van de grond. Balenciaga, de Givenchy, Grès, Castillo en anderen houden het op de oude lengte, Fath en Dessès gaan wat omhoog. U ziet, als het om stemmen gaat zouden de aanhangers van „zet de schaar er iri" het zeker niet winnen, maar modeproblemen worden niet door stemmen opgelost. De Franse confec tie heeft dan ook reeds aangekon digd dat in de voorjaarscollectie ,die in October uitkomt, de rokken 36 cm. van de grond zullen zijn. Ook verder is men het lang niet eens. noch in de stoffen, noch in de silhouetten is veel eenheid te ont dekken. In het algemeen krijgen de schouders en de buste een flink ac cent. De taille is vaak zeer geaccen tueerd, soms door heel brede, soms ook geheel zonder ceintuur. De heu pen zijn of weggewerkt of geaccen tueerd, wat natuurlijk een geluk is voor haar, die weinig of juist veel heup bezitten. Een zekere neiging naar het „poezele" vrouwtje is niet te ontkennen. De stoffen zijn zeer verschillend, doch in vrijwel iedere collectie kwa men toch het fijne wol/zijde meng sel voor, de zachte, dikke wollen mantelstoffen, satijn met ingeweven motieven en changeant stoffen van natuur- met acetaatzijde. Dan waren er de imprimé's op wól, ook op dikke wollen mantelstoffen, waar een be kende fabrikant jarenlang voor ge zwoegd heeft, de wol die op zijde lijkt en een extra glans krijgt door de daarin verwerkte mohair. Wat de kleuren betreft schijnen die van bont en cognac de hoofd toon aan te zullen geven, gecombi neerd met zwart, terwijl ook van de combinatie blauw met zwart, in een stof verwerkt, veel verwacht wordt. JEGELIJK met de Parijzenaars zijn de Londense meesters van leer getrokken of eigenlijk is het net an dersom, want de Engelse ontwer pers hebben reeds in Februari aan Parijs medegedeeld dat zij, wanneer dit niet in strijd zou zijn met de Franse plannen, op 27 Juli met de shows zouden beginnen. Korte tijd voor deze datum, toen wijzigingen niet meer mogelijk waren, hoorde men (via New York), dat de heren en dames in Parijs op dezelfde da tum openden. Dit vrij zinloze soort concurrentie, dat ook door Zürich wordt bedreven ten opzichte van Amsterdam (in de confectie dan), maakt het voor de pers moeilijk om vergelijkingen te treffen. De indruk is, dat Londen niet veei in de lijn heeft veranderd. De Kroning werkt nog sterk na in de omvang van de collecties, die in het algemeen klein zijn. Aanvullingen zullen in de loop van de maanden nog wel komen. Zeer goed is de collectie van Mattli, die echter niet sensationeel is, zoals de Engelse ontwerpers vrijwel nooit zijn. Hun sterkte ligt in het uitste kende vakmanschap, mooie materia len, het aanpassen en modifieren van de grote lijnen van Parijs. Ook hier bruin gecombineerd met zwart, maar dan heel diep bruin, en vooral in de collecties van Hardy- Amies en van Cavanagh. Overal véél zwart, voor mantels, japonnen, man telpakken, in allerlei soorten stof fen. Als goede tweede rood, in iedere denkbare schakering. Dozijnen tweeds, van dikke man telstoffen tot pluiszachte, en talrijke fluwelen mantels en japonnen, kra gen en revers op mantels van flu weel, mogelijk geïnspireerd op Ko ningin Elizabeth en haar zuster, die veel fluweel dragen. In de collectie van Mattli vielen de vele bontgarneringen op, als kragen, manchetten voeringen. Deze, en ook zijn rokken der japonnen, zijn dikwijls omgevouwen, in plooien als het materiaal het tenminste toe laat. TIIANNEER men de deur binnen- stapt voor een ldgeerpartij is het gracieus gebruik om voor de gast vrouw iets aardigs mee te brengen. Maar waarom zou ik ditmaal van de regelen der wellevendheid niet eens afwijken, en mijn gastvrouw een kleine attentie, in de vorm van een dankbare kolom, bij het afscheid vereren? Zij heeft het werkelijk wel aan mij verdiend. U moet weten: ik ken haar al zo lang. Zij heeft, bij wijze van spre ken, een wakend oog gehouden over mijn wieg en mijn eerste onstuimige gedribbel. Zij heeft, mij, zomaar voor niets, talloze feesten laten mee vieren, en altijd maar met de pracht van haar belommerde lanen, blin kende vijvers en grijze historische gebouwen mijn kinderliefde weten vast te houden. Zo'n langdurige genegenheid is een gevaarlijk ding, want het vreest bij elk weerzien de teleurstelling. Zal niet eens de begoocheling, die elke kinderlijke herinnering verguldt, op het onverwachtst wijken, door een onnozele kleinigheid misschien en zal het dan niet pijnlijk duide lijk blijken dat men toch maar al leen een illusie heeft liefgehad? En het ouder worden brengt een voort durende beduchtheid voor het verlie zen van illusies mee. Ik moet eerlijk zeggen, mijn lieve hofstedelijke gastvrouw: ik ben er na aan toe geweest. Niet dat er iets aan de ontvangst mankeerde; die bontgekleurde sporthemden op gang te maken, speciaal bij de jongere generatie. Daartegenover zijn er heel wat heren, die zich voor geen geld in zo'n be hangetje" zouden vertonen, maar die toch graag zo'n gemakkelijk polo- hemdzonder knoop- sluiting en met aangeknipt kort mouwtje het hun ne willen noemen, zij het dan in een effen of geruite uitvoering. Verschaf hun dat genoegen, dames! Het patroon is veel eenvoudiger dan dat van een gewoon herenoverhemd U ziet het hier voor maat 46) en aan materiaal kost het u maar ca 2,20 m van 90 breed. Het inzetstuk met de kraag knipt u langs de ingetekende lijn los. U maakt dit geheel van dubbele stof met het middenachternaadje als oouur. De mouw- en schoudernaden dichtstikken, waarbij die van de rug als aangegeven iets ingehouden worden. Bij het sluiten van de zij naden kunt u naar verkiezing aan ie onderkant een split open laten. Het inzetstuk wordt met het voor land verbonden en de rughals tus sen de kraag genaaid. De mouwtjes 'verlet u met een schuingeknipte reep stof af. Desgewenst kunt u ze van een smal manchetje voorzien. verten tie Ing. Med-l was even verzorgd en waarlijk hof felijk als altijd. De bomen langs de schelpenpaden van de statige binnenstad stonden nog altijd even vorstelijk in het donkere groen. De zwanen dreven, wit fluwelen gondels, op de zilveren spiegel van de Hofvijver. De gazons in de parken waren fris besproeid, de bloemen een verrukkelijk kunstig mozaïk van kleuren. Huyghens' oude Zeestraat was de haveloosheid en teistering van de bezetting weer jong en bloeiend te boven gekomen, en aan de beroemde promenade langs de Noordzee ontbrak geen klinker in het plaveisel, en dat een half jaar na een grondige verwoesting door storm en springvloed. En nu zwijg ik nog maar van alle werkelijk bekoorlijke feestelijkheden, ten gerieve van de logé's met smaak en vernuft op touw gezet. Een sprookjestuin en een bloemenfeest, verlichte parken en musea, en een miniatuurstad om ieders hart te ste len. MAG ik U speciaal voor dat Neder- land-in-klein-bestek een hartelijk compliment maken? Molens en sche pen, kerken en fabrieken, polder gemalen en spoorbruggen, bollen velden en glascultuur, goudeneeuws stedenschoon en huidige nieuwbouw: alles wat dit kleine land van ons in grote veelzijdigheid te bieden heeft, ligt daar overdag te blinken in de zon en 's avonds met duizen den lichtjes te spiegelen in zijn speelgoedkanalen. Als ik het voor het zeggen had, mijn vernuftige gastvrouw, nam ik alle schoolklassen van heel Neder land bij toerbeurt mee naar dat be koorlijke Madurodam, en zei alleen: Ziezo, nu mag je hier een hele dag rondlopen en kijken met allebei je ogen: dan heb je meer aardrijkskun de van Nederland opgestoken' dan in acht schooljaren bij elkaar. Alleen: ik zou hun de handen op de rug laten houden en op straffe van ogenblikkelijk bij de kraag ge grepen en over het hek getild te worden uitdrukkelijk verbieden ook maar èèn steentje of bloempje van al dat moois met de vingertop aan te roeren. Want dat; mijn waarde gastvrouw is mij van de volwassenen toch zo bitter tegengevallen. Zij zijn zo'n beschamend slecht voorbeeld voor hun kinderen. Niet alleen dat zij hun kroost het aan raken en beschadigen volstrekt niet beletten: zij gaan er zeif zonder blikken of blozen in voor. Ik heb goed geklede en welbespraakte vol wassenen kalmweg dwars door de miniatuurplantsoentjes en dwerg- boompjes zien wandelen; ik heb een mijnheer in de schemer zijn aan steker zien houden bij een bollen- veldje, op gevaar af een heilloze brand te stichten, alleen om te con stateren dat de blompjes niet écht waren. En daarmee, o hofstedemaagd, ben ik gekomen bij wat mij dreigde te leur te stellen: het gedrag van uw stedelingen. Zij zien er, vooral de vrouwen, zo keurig, zo verzorgd, zo smaakvol uit. Zij zijn niet luidruch tig niet opdringerig, zij passen uiter lijk volkomen in uw aantrekkelijke sfad. Maar zij schijnen, heel droef geestig, op de een of andere manier het contact met het leven verloren te hebben. Zij maken op de argeloze provinciale, die een rustige en vitale bedrijvigheid gewend is. de indruk van mensen in trance, van gehypno tiseerde wezens, zonder enige wezen lijke belangstelling. Ik kan mij vergissen, ik hóóp het van harte: maar het leek mij alsof zij al uw gracieuze attracties accep teerden met de onverschilligheid van verwende kinderen. Totdat, tot mijn innig genoegen, ik in een van uw verrukkelijke parken verdwaalde, en daar op de groene banken van een openluchttheater, te midden van ritselend geboomte en tsjilpend gevogelte, zat te luisteren naar een morgenconcert van klas sieke muziek. Een fluitconcert van Mozart, op gramofoonplaten: en vijf en dertig stille, verrukte, aandachtige hoorders. Het was een klein gezelschap, lieve gastvrouw maar groot ge noeg om alle teleurstelling weg te vagen. IEDERE Zondagmiddag gaat ons klei- ne, doch vriendelijke gezin onder on ze hoogstpersoonlijke bescherming aan de wandel. Een stil, fijn familiecaje- reeltje vormen wij dan. We duwen het wandelwagentje, waarin onze dochter gezeten is, met één hand mee, terwijl zij, die met een koppelstreep aan onze achternaam geklonken is, het stuur houdt. Met langzame tred, en bij tijd en wijle knipogend of iets brabbe lend tegen onze dochter, gaan wij daar voortals een stil oase'tje van geluk en ouderweelde. Och, met deze vreug de van het vaderschap is de kinder bijslagwet reeds geprezen en het Neo- Malthusianisme grondig gedoodverfd als een duivelse leer. Kinderen, vrien den, zijn een rijkdom en een wijsheid. Ze zijn levensbronnen. Wat een veel heid aan diepe gedachten doorstroomt ons niet, als wij het wandelwagentje één onzer stadsparken binnenvoeren, om daar gezinnen als wij er één zijn te ontmoeten. Kijk, daar komt een wandelwagen met een wonder van een kind er in. Leuke, zwarte krulletjes om nog maar te zwijgen van het pittige jonge vrouwtje, dat het voer tuig duwt. „Kijk 'ns, wat 'n engeltje!", roepen wij onze gade toe. Doch deze kijkt hardnekkig naar een heer met een baard, die op een bank zijn pijp zit schoon te maken. Als ze eindelijk verstrooid de liefelijke combinatie moeder-kind beziet, zegt ze vriende lijk, zodat het ook door de combinatie kan worden gehoord: „Waar zou die man van 'r zittenOoic 'n schandaal, om'je vrouw maar alleen te laten zwoegen". Daar nadert een kinderwagen, voortgezeuld door een afgetobde pa en een moeder met rode handen van het wassen. „Even uw kindje kijken!", kraait onze gade, zich terstond over de reeds verveloze wagen bukkend. „O, wat 'n lieverd, en wat 'n heldere oogjes!" En dan ontspint zich, met twee lusteloze pa's als getuigen, een gesprek over het nut van molton on derleggers, die je zelf maakt, en over een looprek voor kinderen van zes maanden. „Ik vond dat kind maar een kalke- dodder", zeggen we bevreemd, als er afscheid van de werkhanden is ge nomen. Daar komt geen commentaar op. „En dat vorige kind, met die zwarte krullen was juist een engeltje!" Het is lang stil. „Hoe wil jij daar nou over oordelen", klinkt het _dan opeens naast ons. „Vrouwen bekijken zulke dingen uit een heel andere ge zichtshoek. Dat eerste kind was nou echt het type van een verwend, on verschillig en eigenwijs wurm. En dat tweede, nou dat was wat je noemt „een kind'". We rijden weer verder. Aha, daar nadert het compromis tussen het krul letjes- en het washanden-kind. Een dochter als ónze dochter. De moeder die de wagen waarin het compromis gezeten is, voortduwt, kijkt even ge alarmeerd naar hetgeen wij als met- GEEF U NU OP: HUIDEKOPERSTRAAT 20 - AMSTERDAM (Advertentie Ing. Med.) selsteen in ons huwelijk hebben ont vangen. Onze echtvriendin werpt een soortgelijke blik. En dan passeren we elkaar zonder enig teken van ontroe ring, zonder begroeting. Alleen onze dochter laat een vriendelijk gekraai horen, dat door het compromis beant woord wordt. „Dat was zij van Spijkerman metd'r dochter", bemerken wij achteraf. „Ja, dat zag 'k. Dat kind heeft anders niet dat rooie haar van d'r moeder. Ty pisch, hè?" We naderen één van die kleine cri ses in het huwelijk, dat voelen we aankomen. We zwijgen stil, tot er ein delijk reden is om te zeggen: „Kijk, dat is nou werkelijk 'n schat van 'n kind!" „Waar?", vraagt de dame, die na de koppelstreep komt. We wijzen op een auto, waarin een fragiel, vrouwelijk wezen is gezeten, kennelijk wachtend op haar galant. Een filmschoonheidje: de ideale vrouw. Maar onze echtgenote zegt scherp: „Och, verhip jij. Die moet jou toch niet!", waarmee dan voldoende is aan getoond de ondoorgrondelijkheid der vrouw. ALBERIK. Voor de aardappelsla de gekookte aardappelen in blokjes of plakjes snij den niet fijnprakken. Deze vermen gen met een mengsel van olie of melk en azijn, zout (peper). Gebruik als smaakgevende ingrediënten een flinke hoeveelheid zeer fijn gesneden peter selie, verder kleine stukjes groene of rode paprika en gesnipperde bieslook of prei. De sla op smaak afmaken en op een schaal overbrengen. De rand van de schotel met gewassen slabla deren bedekken (zo nodig dikke ner ven uitsnijden). De schotel afmaken met afwisselend plakjes komkommer en opgerolde plakjes vleeswaren. De komkommer met een weinig zout be strooien. HOUTWORM PROBLEEM OPGELOST door H. W. T. (houtwormtoxyl) in tuben met speciale spits. Verkrijg baar bij erkende drogisten. Fabr. DO-ArCO, Dordrecht, Vest 105. Bij ontvangst van Uw naamkaartje zenden wij gratis onze folder over H. W. T. (Advertentie Ing. Med.) ANTOINETTE, niet te verwarren met monsieur Antoine, de meester- figaro van Frankrijk, die over het wel en wee van de coiffure der dames beslist, heeft voor de ver werking van de ruitstof een origi nele oplossing gevonden. De schou derpas laat zij namelijk met een diepe halsuitsnijding in het lijfje overlopen, zodat het patroon schuin komt te liggen. Hetzelfde idee herhaalt zij bij de grote zak ken, welke op heuphoogte zijn aangebracht. De U-vormige hals uitsnijding vult zij op door een strikje in de hoofdtint van de stof. Het andere ontwerp is er een van Nina Ricci, die er eveneens een aparte halslijn op na blijkt te hou den. Enigszins a-symmetrisch aan doend, geeft het toch een apart ef fect en vermijdt 't de schijn van een vaag décolleté. Wil men de hals nog meer gevuld zien, dan kan men na tuurlijk naar verkiezing het piqué, welke Nina nier gebruikt, verbre den. Afgaande op de illustraties heb ben de Franse ontwerpers allen een voorliefde voor het dragen van handschoenen. Wat te zeggen echter van het mo del, dat Schiaparelli ons brengt? Madame houdt blijkbaar van het buitennissige, want normaal kan men de zak, op dit namiddagjurkje toch niet meer noemen. Misschien houdt zijzelf van kleine schoothond jes en wil zij zich de kosten van een tramkaartje voor het dier op deze wijze besparen Hoe het ook zij, Madame Schia parelli annonceert deze jurk, als bij uitstek geschikt voor een picknick! Slanke vrouwen zal het niet mis staan, doch zij, die boven maat 42 uitkomen, mogen er, alvorens tot aanschaf over te gaan, nog wel de gelijk een nachtje over slapen. Zijn er andere koningen in Frank rijk, die de blousende rug ideaal vinden, deze ontwerpster brengt juist aan de voorzijde alle ruimte aan, doch wel gelijktijdig met de vleermuismouw, die practisch nim mer in enige collectie bij dit mode huis heeft ontbroken. Behalve de handschoenen, welke de drie mannequins hier dragen, keert ook al de garnering door mid del van de ceintuur weer terug. Smalle modellen vinden meer in gang dan de brede, iets wat ook aar diger aandoet, indien de japonnen een gekleed effect hebben. De bre dere kunnen beter de sportieve creaties dienen. Het behoeven niet de stoffen-cein- tuurs te zijn, want lak en plastic mo dellen zijn vooral de laatste jaren schering en inslag geworden. Lede ren en gevlochten touwen ontwer pen in het fijnere genre zullen de komende tijd de belangstelling vra gen, doch, nogmaals, in de smalle uitvoering. Wat de kleuren aangaat, deze zijn of in gelijke tint of in de meest con trasterende combinaties, welke er te vinden zijn (Van onze Haagse redacteur) J^EDERLAND moet Industrialiseren, wil het een voldoende compensatie vinden voor de zware verliezen, die het in de oorlog heeft geleden en voor de afscheiding van Indonesië, waar van onze nationale economie op ge voelige Wijze de terugslag ondervindt. Industrialisatie alleen is echter niet voldoende. De bestaande en de nieuw op te richten fabrieken moeten ook over voldoende vaardige arbeiders be schikken om de producten te maken, die in de behoefte van het eigen volk zullen voorzien, of die als exportgoe deren kunnen dienst doen. Dit is de ondergrond van de film „Vakman Paraat", voor de Mutual Se curity Agency vervaardigd door de N.V. Multifilm in Haarlem in samen werking met Film Centre in Londen. Nederland is een mooi land, zo laat „Vakman Paraat" zien, doch het is niet alleen een land van tulpen en molens, maar ook van veel industrie en veel nijverheid, die de al te dichte bevol king moeten voeden. Die nijverheid dient zich uit te breiden; dit kan al- alleen als de Drentse turf steker, die zoals in de film in de winter geen droog brood kan verdienen, in de kunstzijdefabriek gaat werken, waar hij het gehele jaar door een goed be staan vindt. Of als de uit Indonesië teruggekeerde Nederlandse soldaat niet achter de melkwagen of de bak kerskar blijft lopen, doch een technisch vak gaat leren, dat hem in een fabriek j?rehig en behoorlijk betaald werk op- Aan vakopleiding van jongelui en herscholing van ouderen wordt in ons land veel aandacht besteed. Als men dit nog niet wist, dan toont de interessan te film „Vakman Paraat" dat duidelijk aan. En daarmede wekt zij tevens de belangstelling voor een goede vakop leiding bij de velen, die zich een plaats in de maatschappij willen verwerven. Hetgeen trouwens de bedoeling is van deze film, die in Den Haag voor een aantal belangstellenden vertoond is en die men wellicht in de toekomst nog wel eens in de bioscoop zal kunnen zien. t

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7