Een sublieme wedstrijd tussen Joegoslavië en Hongarije Zaterdag begint traditionele A Ikmaardermeerweek Chefarine „4" Glanzend Oranje-team gaf de Belgen waterpolo-les Zeilevenement dat in waarde steeds meer wint De „geplaatsten" wisten zich vrijwel allen te handhaven Viervoudige werking Het Nederlandse zevental aan de kop Italië werd verrast door Spanje Alleen Smeekens zal naar Stockholm gaan TORNOOISTAND Tine van Brenk onthalsde het 800 m. record Spannende strijd in het verschiet De strijd om de tennistitels Jeugdige v. d. Laan bedreigde Bochardt 0M het maar eens wat oneerbiedig uit te drukken, gisteren werd het schif tingsproces voor de wedstrijden om de nationale tennistitel voortgezet, waar bij in enkele onderdelen de geplaatste spelers en speelsters in het enkelspel en de geplaatste combinaties in de dubbelspelen in actie kwamen en zich op enkele uitzonderingen na wisten te handhaven. Dat er niet veel kwaliteitsverschil is tussen hen en tal van andere spelers, de drie-setspartijen zijn daar om het te bewijzen. Mej. Diemer Kool wipte mevr. Rauws Britten en Duitsers in Marathon WOENSDAG 1!) AUGUSTUS 1953 (Telefonisch van onze sportredacteur) JJIJMEGEN, Dinsdagavond. Nog nooit is in Nederland een water- poloduel uitgevochten als hedenavond in het Goffert-bad tussen Hongarije en Joegoslavië. Een wedstrijd zo snel, zo spectaculair dat de 3000 toeschouwers in extase geraakten als gold het een Nederland-België- wedstrijd. De Joegoslaven wonnen met 65, hoewel een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. Die NederlandBelgie- wedstrijd kwam aan het einde van de tweede dag van het tornooi om de Trofeo Italia. Nederland heeft aanzienlijk beter gespeeld dan gisteren tegen Spanje. Het positiekiezen was veel meer verzorgd en tegen dit team in deze vorm hadden onze Zuiderburen totaal niets in te brengen. Het werd 91, een uitslag welke volkomen was verdiend, ook al omdat de Belgen hun kracht zochten in zeer hard spel. De grootste verrassing van deze avond was evenwel de 4l_zege van Spanje op Italië. De Azzuri werden totaal van de kaart gespeeld door een opportunistisch 6pel, dat reeds het stempel van Cor Braasem draagt. DUDI VAN FEGGELEN heeft na af- loop van de wedstrijd tegen Spanje iets te horen gekregen van Frans Kuy- per. „Je blijft voortaan bij je man al zal je je leeg moeten zwemmen", luid de de opdracht van de Nederlandse trainer. De „Turk" heeft zich daaraan gehouden en het gevolg was, dat de Nederlandse verdediging geen ogen blik tegenover een overmacht kwam te staan. Gerrit Bijlsma heeft subliem gespeeld. De bijna twee meter lange Nederlandse aanvoerder verliest als hij in het water komt al zijn flegma. Hij blijft altijd beweeglijk, doortastend en wat meer zegt, hij speelt met zijn hoofd. Niet minder bewondering heb ben wij gehad voor de tengere Jos Sievers, die op de midachterplaats de gevaarlijke Belgische schutter Lekime volledig uitschakelde. Hetzelfde lot onderging vrijwel iedero Belg De gehele wedstrijd heeft het Ne derlands zevental een aanvallende tac tiek toegepast. Dat blijkt wel uit het feit, dat slechts een veldspeler Sievers, die op de twee meterlijn voor het doel van Max van Gelder voor een voor treffelijke dekking zorgde, niet heeft gescoord. Rudi van Feggelen, die van de Joegoslavische scheidsrechter Polic meer armslag kreeg dar, gisteren van de Belg Bouwen scoorde drie maal, eenmaal uit een strafworp en twee i maal na voortreffelijk voorbereidend werk van Bijlsma. Bijlsma en Smol I namen ieder twee goals voor hun re- I kening en Korevaar en Cabout ieder j een. Dat het geen dubbele cijfers zijn geworden, danken de Belgen aan hun I onvolprezen doelman Leo Desmeth en aan grensrechter Roggiane. De Italiaan verzuimde de rode en witte vlag om hoog te steken toen Frits Smol na der tig seconden met een op de millimeter zuivere boogbal Desmeth uit positie speelde, en de bal op de doellijn dob berde. Deze tegenslag en het zware spel van de Belgen hadden onze land genoten net nodig om op temperatuur te komen. Nadat Polic de Belg Smits buiten de lijn had gestuurd, bracht Korevaar de bal rustig op, maakte en kele schijnbewegingen en plaatste de bal naar Bijlsma, die naar de linker hoek van het doel van Desmeth keek en in de niet afgeschermde rechterhoek feilloos scoorde. Smits scoorde snel de gelijkmaker en met veel bravour en een weinig veine doorstond Desmeth in de daarop vol gende minuten een bombardement. De Nederlandse aanvalslinie dreigde een Eesmeth-complex te krijgen totdat Ca bout uit een lange pass van Sievers Nederland de leiding bezorgde. Kore vaar en Van Feggelen brachten de ruststand op 41. De zwakke plek van Desmeth was gevonden. Deze Belgische goalie is wat zwaar. Hij komt niettemin hoog uit het water, alleen echter als er snel wordt geschoten. Te veel combinaties Voor zijn doel kan hij niet verwerken. Hij moet dan te lang in starthouding klaar liggen om te springen en dat kan hij zich met zijn ruim 180 pond D'ot permitteren. Dat bleek wel vlak ha, de rust. Bijlsma kreeg de bal op ongeveer zes meter van het Belgische doel vrij. Twee-driemaal maakte hij een schiet- beweging. Telkens moest Desmeth als von duiveltje uit een doosje springen en toen Bijlsma de vierde maal wer- keiuk schoot, stond Desmeth op het mint onder water te gaan. Hij kon al gen nog maar naar de bal kijken. De Heigen begonnen de moed te verliezen en de Nederlanders speelden zich naar een vorm. die toch nog onverwachte nersnectieven biedt. Van Feggelen, Hmol en Cabout gingen de Belgische uefensie met nog fellere aanvallen be stoken en het was dan ook volkomen normaal dat de score tot 91 opliep. YELLS worden in het Goffertbad snel gevonden. Tegen het einde van de ™edstriid tegen Hongarijë scoorde de Joegoslaaf Kurtini de gelijkmaker Prompt klonk van de tribunes ■Houdt het zo. houdt het zo". De Joe- soslaven stoorden zich niet aan dit ad- :.le?- Kort voor het einde scoorde Kur il"1 wnnende doelpunt voor Joego- siavie, een resultaat waarmee de Ne- 1 2?andse Ploeg uiteraard niet was ge- l tiend. Een uitslag ook die de Honga ren niet hebben verdiend. Zonder enige twijfel kwam de gebruinde man nen van de Poesta een punt toe. Voor al in de eerste helft speelden zij voor treffelijk. Zo goed zelfs, dat de Joego slaven geruime tijd tot defensief spel werden gedwongen. Tragisch was, dat de links en rechts keihard schietende Hongaar Szivos tenslotte oorzaak werd van de nederlaag. In de eerste plaats gaf hii. toen Hongarijë tegen het ein de met 54 voorstond, het voorbeeld tot eindeloze combinaties met de be doeling om tijd te rekken. Een ver keerde tactiek, want plotseling maakte Kurtini zich meester van de bal en de ontredderde Hongaarse verdediging kreeg geen kans meer om de bal te grijpen voordat doelman Boros was ge passeerd. Een fel offensief van de Joe goslaven bracht Hongarijë bijna op de knieën andermaal door de schuld van Szivos. Hij was naar achteren geko- Met grote felheid is de Neder landse ploeg van het waterpolo- tornooi om de „Trofeo Italia" de strijd ingegaan. Hier ziet men onze nationale ploeg bij binnenkomst in het Goffert-bad. Voor de wereldkampioenschappen gewichtheffen van 26 t/m 30 Augus- a's' te Stockholm had de Kon. oL-L Krachtsportbond voorlopig in- ffl»™ J- G. Smeekens uit Breda Hddengewicht) en A. Charité uit Den wg (zw.eargewicht). (,L,aar wij thans vernemen zal alleen nïïl ,s Nederland bij deze kam- schappen vertegenwoordigen. Na de tweede dag van het waterpolo- tornooi om de Trofeo Italia luidt de stand: Nederland Joego Slavië Hongarijë Spanje Italië België 0 0 0 0 19—4 11—8 14—8 7—11 4—9 3—18 men om de verdediging te assisteren en plaatste de bal te traag op Boros terug zodat Radonic alleen maar zijn hand had uit te steken om de Hon gaarse doelman voor de zesde maal. te passeren. Het was het onbevredigende slot van een waterpolowedstrijd, waarin pres taties werden geleverd, die wij niet voor mogelijk hadden gehouden. Een dergelijk tempo volgehouden van de eerste tot de laatste minuut gepaard aan een eminente techniek was fabel achtig. POR BRAASEM is gisteravond ge- zoend. Dat zal hem ongetwijfeld wel eens meer gebeurd zijn, maar nog nooit onder dergelijke omstandighe den. Na afloop van de wedstrijd Span jeItalië kleefden zeven kletsnatte Spanjaarden dolgelukkig om zijn hals. Cor Braasem wist niet hoe hij onder deze zuidelijke vreugdeuitingen moest kijken. Hij is dan ook na een verblijf van drie maanden op het Iberisch schiereiland nog niet voldoende ver- spaanst om zijn Hollandse nuchterheid te verliezen. De Nederlandse trainer van het Spaanse zevental kon de uit gelatenheid van zijn jongens over de fraaie zege op Italië evenwel best be grijpen en nam de omhelzing op de koop toe. De Italianen hebben geen kans ge zien de onverwacht felle tegenstand van de als zwak gekwalificeerde Span jaarden op een normale manier te ver werken. Twee goals van Mestres en Queralt lieten van de Italiaanse ploeg een wanhopig zevental over, dat zijn heil zocht in vasthouden en natrappen. De Nederlandse scheidsrechter was hiertegen niet afdoende opgewassen en zo kon het na de rust gebeuren, dat Italië nog slechts met drie en Spanje met vier man in het water lag. Que ralt buitte dit numerieke overwicht rustig uit, zodat de Spanjaarden ten slotte verdiend en zeker niet geflat teerd met 41 wonnen. Het enige Ita- aanse doelpunt werd door Mannelli gescoord. Tine van Brenk is er in het zwem bad „De Kromme Rijn" te Utrecht in geslaagd het Nederlands record op de 800 meter vrije slag dames met niet minder dan ruim 39 seconden te ver beteren. De Robben zwemster noteer de 11 min. 3.2 sec., het oude record bedroeg 11 minuten 42.5 sec. ten name van Annie Veldhuyzen (Robben). (Van een onzer redacteuren) fELKENJARE blijkt, dat de Alkmaardermeerweek in waarde toe neemt. Daar is niet alleen het groeiende aantal deelnemers, om dit te bewijzen het zal dit jaar ruim tweehonderd bedragen tegen 175 in 1952 maar o.a. ook het feit, dat deze zeilweek dit jaar voor het eerst meetelt voor het onderlinge kampioenschap van de Regenboogklasse. In wielersporttermen zou men van een „klassieker" spreken en de zeil wedstrijden op het Alkmaardermeer verdienen deze benaming ten volle. Als Zaterdagmiddag om drie uur het startsein valt voor de Drakenklasse zal een groot deel van de Nederlandse wedstrijdzeilers zich rond de jachthaven en het eiland hebben verzameld. Zij komen uit alle hoeken van het land en speciaal natuurlijk uit het watersportcentrum van de Kaag, de Braassemer- en Westeinderplassen. Ten opzichte van deze meren ligt de plas bij Akersloot ver uit de buurt en de grote opkomst duidt er dus wel op, dat het Alkmaardermeer voor de zeilers een aparte bekoring heeft. Die is er ongetwijfeld. Uit wedstrijdoogpunt bezien is het een ideale lap water, ivaarop tien verschillende banen kunnen wor den uitgezet, zodat men met iedere windrichting rekening kan houden. Daarnaast is het meer gelegen temidden van een vriendelijk en typisch Noordhollands weidelandschap met in boomgroepen weggehurkte dorp jes, en niet tevergeten met de jachthaven Akersloot, waar na afloop van de dagwedstrijden de zeilers in de Kombuis en in de loods dan tijdelijk danszaal bijeen plegen te komen. \V7ANT de wedstrijdzeilers moet men gerust niet zien als grimmige lie den, die niets anders begeren dan de helmstok te omklemmen of de schoot door hun eeltige handen te laten vie ren. Ze mogen elkaar in een sportieve kamp proberen de wind uit de zeilen te nemen, 's avonds zijn ze weer één familie van watersportliefhebbers en het is de ongedwongen sfeer, waarin men elkaar ontmoet, die aan deze zeil week haar aantrekkelijkheid geeft. De gezelligheid van de Alkmaarder meerweek is in zeilkringen terdege doorgedrongen en dat is een van de vele redenen, waarom men Zaterdag morgen van de Nieuwe Meer en het buiten IJ te Amsterdam een lange sleep boten kan zien vertrekken van zeilers van de Kaag. de Braassem en de Westeinder. Zij zullen proberen hier in het Noorden een prijsje weg te sle pen en als dat niet lukt. welnu dan zul len ze toch vier gezellige dagen heb ben. Dat staat zo vast als een huis. Een van de sterkste klassen is die van de Valken A. De Kagers weten zich nog drommels goed te herinne ren, dat zij de vorige maal in eigen „huis" op verrassende wijze door de Trewes van S. van der Meer en 't Spul van H. Kirkenier, beiden van de Alk- maarse Roei- en Zeilvereniging, zijn geklopt en zij zullen er op gebrand zijn deze smadelijke nederlaag te re vancheren. Het kan de spanning in deze klasse, waarin achttien deelne mers aan de start komen, slechts ten goede komen. Van de deelnemers noe men we S. van der Meer, H. Kirke nier en J. Keyzer van de Alkmaarse vereniging, de winnaar van verleden jaar P. van Buren (De Schie), de Ne derlandse kampioen Cor Groot, die nu lid is van Aalsmeer, maar vroeger steeds op het Alkmaardermeer heeft gezeild en de rakken dus op zijn duimpje kent. Hoppe (De Kaag) en uit onze naaste omgeving nog M. Ad miraal van de zeilvereniging Uitgeest. In de Valkenklasse B zeilen de Alk- maarders C. J. Kieft en H. Maasen mee. De Regenboogklasse is slechts door vijf boten bezet, waarvan twee van de Zaanse Zeilvereniging (mr C. Walig en L. de Wit). Verder heben ingeschreven de cracks J. Alberda (Sneek) en J. Hofland (Aegir). Als de weersomstan digheden het toelaten is het geenszins uitgesloten, dat er nog een aantal Regenbogen van Sneek naar Akersloot zal komen om het vijftal te komen ver sterken. De Sneekweek eindigt Don derdag a.s., zodat het bij gunstige wind mogelijk is, dat de deelnemers Zater dagmorgen in het IJ zijn, om daar bij de sleep naar Akersloot aan te haken. Een van de hoogtepunten van de zeil wedstrijden zal zeker de ontmoeting tussen de Draken zijn, waarin U. Keeg- stra en A. E. Dudok van Heel uitko men als de kanspaardjes. Van de ARZV doen mee R. Visser, 3. Boom, P. Poor ter en J. W. Boersma, die hun naam duur zullen verkopen. In totaal zijn in deze klasse vijftien deelnemers. Ook voor de Vrijheidsklasse, het ty pe boot, dat men op het Alkmaarder meer veel tegen komt, zal weer veel belangstelling bestaan. Niet minder dan zeventien deelnemers zullen hun boten over de startlijnen tussen de gele ton en het eiland schuiven om elkaar de eerste prijs te betwisten. Van de Zaan se zeilvereniging hebben ingeschreven H. de Jong, D. Gorter, T. Amons, L. Amons en van de Zaanse Onderlinge, H. Prins. De Sharpies (12 vierkante meter) zijn in twee klassen verdeeld. J. Met selaar van de Zaanse Onderlinge en W. F. Temper en H. R. Visser van de Zaanse Zeilvereniging zullen hier de strijd aanbinden met een aantal zei lers uit Nieuwe Diep (A. Visser), de Kaag en de Braassemermeer. In totaal zullen een-en-twintig Olympiajollen op het meer verschijnen en niet minder dan vijf-en-twintig vergrote BM's, de burgertitel voor de 16 vierkante meter Eenheidsklasse, waarin Jac. Swart van de Zaanse Onderlinge een van de fa vorieten is. Van zijn vereniging vin den we in deze klasse verder nog de namen van J. Prins. J. Roem Jr, J. Doorgeest, P. Muusse, P. Jongens, W. J. van Zeeventer, J. A. Haak, M. D. Langenberg en J. Teer. Van de Zaanse Zeilvereniging heeft ingeschreven H. Latenstein. Ook bij de 12-voetsjollen vinden we veel belangstelling uit onze omgeving. De leden van de Zaanse Zeilvereni ging nemen hierbij wel de grootste plaats in. De 16 vierkante meter klasse is een volkomen Noordhollandse aangelegen heid, evenals de BM-klasse. Uit de Zaanstreek nemen deel C. Huslage, G. K. Stad, D. Bakker, W. Zant, H. Sip- ma, mej. M. Dil, J. van Geest en van de zeilvereniging Uitgeest N. Verduin en P. A. Kok. Bij de BM-ers zijn de deelnemers J. de Vries, B. Zuidema, J. Werkhoven, J. H. Doorgeest. C. de Boer, C. Stelling en G. Pepping (ZWVU). Der traditie getrouw zal er tijdens de zeilweek ook een wedstrijd worden gehouden voor oud-jollenzeilers. Hier voor zijn vijftien zeilers van de oude garde uitgenodigd. Voor het publiek, dat de wedstrijden, die door de ZZV. ARZV, ZO en ZWVU worden georganiseerd, van nabij wil len vojgen, zal een geregelde bootdienst van en naar het starteiland worden ondernomen. Zelfs zal het mogelijk zijn per boot de zeilers over het meer te volgen. Het beloven, gezien de in schrijvingen, spannende wedstrijden te worden, die de goede naam van de Alkmaardermeerweek in watersport kringen opnieuw zal verstevigen en de betekenis van deze plas voor de watersport zal doen toenemen. (Advertentie, tng. Med.) (Van onze tennismedewerker) TN het gemengd dubbelspel was het de combinatie Mej. NieuwburgAda- ma van Scheltema die de winst aan de tegenpartij moest laten. In het he renenkelspel heeft Bouwer het Adama van Scheltema lastig gemaakt. De eer ste set won Bouwer met 8—6 na met 52 te hebben voorgestaan. Maar toen bleek de vastheid van Adama van Scheltema toch wel iets groter, waar door deze de tweede en derde set met 62 op zijn naam bracht en daarmede de partij won. Timmers leek op een snelle zege af te gaan, toen hij de eer ste set met 61 van Frederikse won. Maar in de tweede set werd de tegen stand van Frederikse scherper en voor al zijn gekapte backhand bezorgde Timmers nog al wat moeite. Frederikse kwam zelfs met 53 voor, doch toen won Timmers door betere spreiding drie games achter elkaar (65). Het leek 66 te zullen worden toen Frede rikse op zijn service op 400 kwam, doch desondanks toch nog verloor. 61, 75 dus voor Timmers. De vastheid van Van den Broek kon Karamoij niet in het minst intimideren. Hij won met 62, 64. Groter en gro ter werd de belangstelling voor de partij van de jeugdige Van der Laan tegen de hoofdklasser Bochardt. Fel streed Van der Laan voor elke game en na een 42 achterstand te hebben weggewerkt, won hij de eerste set door vaart en goede lengte van slagen met 97. En het leek erop dat de Bilt- hovenspeler voor de verrassing van de dag zou gaan zorgen, toen hij in de tweede set met 41 voorkwam. Bo chardt won daarna zijn service en bracht ook de kentering. Want nog eenmaal verloor Bochardt zijn service toen hij met 54 voorstond en het dus 55 werd. Maar daarna won hij twee games en de set met 75. Of de krachtsinspanning te groot was ge weest, hoe het ook zij, snel won Bo chardt de derde set met 60, een voor Van der* Laan wat teleurstellend einde. Het was Mej. Diemer Kool die bij de dames voor een onverwacht resul taat zorgde door de NMC-hoofdklasse- speelster Mevr. Rauws met 75, 61 uit te schakelen. Een wedstrijd waarin het initiatief vrijwel steeds aan de kant van mej. Diemer Kool was en Mevr. Rauws vrijwel uitsluitend tot verdedigende slagen moest beperken, waarmede mej. Diemer Kool aan het net dikwijls goed raad wist. De ge plaatste mej. Raymakers heeft zich kunnen handhaven. Maar het was maar op het kantje af, want na de eerste set tegen de jeugdige Mej. Marinkelle met 75 te hebben verloren en de tweede set met 62 te hebben gewon nen, kwam Mej. Marinkelle in de der de set op 52 en kreeg toen drie matchpoints. De zenuwen begonnen toen een woordje mee te spreken, want gedeeltelijk werden deze niet benut of door Mej. Raymakers teniet gedaan, (5—3), die hieruit blijkbaar de kracht putte om sterker tegenspel te gaan geven, terwijl bij Mej. Marinkelle de De vier beroemde geneesmiddelen in één tablet Chefarine „4" werken beter dan één middel afzonderlijk. Na een enkel tabletje bij pijn ol griep voelt U zich een ander mensl WimilUMHUJlll» 'n Aftje doet wonderen! (Advertentie Ing. Med.) In de internationale marathon, wel ke Zaterdag 12 September te Ensche de wordt gehouden, zullen de Britse kleuren verdedigd worden door de bekende lange afstandloper Jim Pe ters en S. E. W. Cox, resp. 1 en 2 van de Britse kampioenschappen. Voorts staat de deelneming vast van Hans Vollbach, Willy Wange en Heinz Ku- derski die bij de Duitse kampioen schappen onderscheidenlijk als eer ste, tweede en derde eindigden. Het Marathoncomité voert nog on derhandelingen met andere buiten landse lopers. Zoals men weet is aan deze Marathon tevens het Nederland se kampioenschap verbonden. tegenslag zich deed gelden. Van 53 werd het 55, 65 voor Mej. Marin kelle, doch daarna stond Mej. Rayma kers geen game meer af en sleepte die derde set met 8—6 dus bepaald wel uit het vuur. Ook Mej. Fikenscher sloeg de aanval af, won met 62, 64 van Mej. Janssen. Op de combinatie Mej. Nieuwburg Adama van Scheltema na wisten in het gemengd dubbelspel de geplaatste dub bels die in actie kwamen zich te hand haven. Mej. Rollin CouquerqueA. Reidt heel gemakkelijk door Mevr. Jonquiere—Kloezen met 6—0, 6—1 te verslaan, een partij waarin de dames er niet veel aan te pas kwamen. En everf hard ging het in de partij Mej. GrosveldTaminiau tegen Mej. Tette- laarvan der Ree welke door eerstge noemd dubbel met 6—2, 6—0 werd ge wonnen. De nog altijd goed sluitende combinatie Mevr. BorrenA. Borren maakte korte metten met Mej. Rayma kers en Christern, maar meer strijd was er in de partij van Mevr. Roolker Cooke tegen Mej. JaminSaarberg. Twee gelegenheidscombinaties overi gens, waarin het lang niet altijd sloot. Mej. Jamin en Saarberg wonnen de eerste set met 6—3, waarna Mevr. Rool- ker en Cooke de tweede set met de zelfde cijfers op hun naam brachten en in de derde set zakte de tegenstand van Mej. Jamin en Saarberg geheel in. Een 6—0 voor Mevr. Roolker—Cooke. De jeugdcombinatie Mej. Wilmink— Bitter verraste door de eerste set tegen Mevr. Vlielander Hein en De Roij van Zuidewijn met 61 te winnen, maar daarna begon de routine een woordje mee te spreken, werd het volleren en smashen van De Roij van Zuidewijn steeds sterker, en zuiverder, waardoor de tweede set met 64 en de derde set met b0 werd gewonnen. De uitslagen waren: Herenenkeispel, eerste ronde: Van den Broeke versl. Vossen 7-5 6-2; ir Toenies versl. Pan Houten 6-4 8-6. Tweede ronde: Maris versl. Van der KGraa« 6-2 6"0; Breukink versl. Kloezen b-- 6-1; Adema van Scheltema versl. Bou wer 6-8 6-2 6-2; Weidt versl. Beek 6-3 6-3- Timmers versl. Frederikse 6-1 7-5; Tami niau versl. Lagaay 6-3 6-1; Van Gasselt versl. Kemper 6-2 6-0; Klinkspoor versl. De Vries 6-2 6-1; Kramer versl. Koerts 6-4 6-4; Volkmaars versl. R. van de Weg 6-0 6-1; Windt versl. Claasen 6-4 6-3; Buinin- ga versl. Van Deutekom 3-6 6-3 6-3; ir Toenjes versl. Michielsen 6-0 6-0; Borren versl. H. van de Weg 6-0 2-6 6-3;; Kara moij versl. Van den Broeke 6-2 6-4- Bo chardt versl. Van der Laan 7-9 7-5 6-0. Damesenkelspel, tweede ronde: mevr. Koch versl. mej. Wilmink 6-4 6-4; mevr. Reus versl. mej. Haanap el 6-4 6-3; mevr Eerenvelt versl. mej. Uitenhage 6-4 8-6- mej. Fikenscher versl. mej. Janssen 6-2 6-4; mej. Van Cuyk versl. mej. Van Dal- sum 6-1 1-6 6-2; mevr. Vlielander Hein versl. mej. Hlousek 6-3 6-2; mevr. De Jager versl. mevr. Van der Miessen 6-1 6-1; mevr. Thung versl. mevr. De Groot 6-1 6-2; mevr. Van Marle versl. mej. Poorte naar 6-4 6-2; mevr. Roolker versl. mevr. Koster 6-3 6-2; mej. Van Grinsven versl. mevr. Mulder 6-1 6-1; mej. Jamin versl. mevr. Boelens 6-1 6-2; mej. Diemer Kool versl. mevr. Rauws 7-5 6-1; mej. Raijma- kers versl. mej. F. Marinkelle 5-7 6-2 8-6; Herendubbelspel, eerste ronde: Bitter en Kloezen versl. Erdman en Weidema 6-4 3-6 6-4; Blaauw en Vergroesen versl Fre derikse en Van der Laan 6-3 9-7; Van Deu tekom en Lagaay versl. J. Groen en W. Groen 6-4 6-1; Van Eijsden en Saarberg versl. De Grave en Van Renesse van Dui- venbode 6-4 6-4; H. van de Weg en r van de Weg versl. Boeckholtz en Domini- cus 2-6 6-4 6-1; Bruininga en Koerts versl. Heeswijk en Van Vloten 6-0 6-0. Damesdubbelspel, eerste ronde: mevr. Dehnert en mevr. Theunissen versl. mej. Meijer en mevr. Ten Boekhorst 6-0 6-1; mevr. Van Marle en mej. van Cuyk versl! mevr. Daeij en mevr. Van Geest 5-7 7-5 7-5; mej. Jamin en mej. Tettelaar versl. mevr. Von Dewall en mevr. Heeneman 6-3 6-0; mej. van Dalsum en mej. Heenappel versl. mej. Hefting en mevr. Marinkelle Gemengd dubbelspel: eerste ronde: mevr. mevr. Eerenvelt en Blaauw versl. mevr. Van Geest en Boeckholtz 6-1 7-5; mej Wilmink en Bitter versl. mej. Schouten en Claassen 6-8 6-3 6-4; mej. Tettelaar en Van der Ree versl. mevr. Almoes en Klaas- sen 7-5 6-2. Tweede ronde: mej. Rollin Couquerque en A. Reidt versl. mevr. Jonquiere en Kloe- zen 6-0 6-1; mevr. Vlielander Hein en De Roij van Zuidewijn versl. mej. Wilmink en Bitter 1-6 6-4 6-0; mevr. H. Borren en A Borren versl. mej. Raijmakers en Chris tern 6-2 6-3; mej. L. ten Bosch en Beek versl. mevr. Reus en Weidema 6-2 6-4; mej. Grosveld en Taminieau versl. mej. Tettelaar en Van der Ree 6-2 6-0; mevr! Roolker en Cooke versl. mej. Jamin en Saarberg 3-6 6-3 6-0; mej. Van Grinoven en Van Gasselt versl. mevr. Eerenvelt en Blaauw 7-5 6-4. V

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5