Interessant verloop bij tennistornooi De man uit Australië Harde wind hinderde zeilers op Alkmaardermeer Goede sport in alle klassen gaan m Luister eens naar: Radioprogramma Ascari de snelste coureur ter wereld Duke reed met gemiddelde van 158.915 km Drie titels voor Fenny ten Bosch; Karamoy won heren-enkelspel Spannende partijen Ons dagelijks feuilleton De tomatenuitvoer naar i Engeland ten einde? M 1ANDAG 24 AUGUSTUS 1953 Zaterdagmiddag om drie uur begon nen de nationale wedstrijden van het Alkmaardermeer. In tegenstelling met vorig jaar werkte het weer deze keer niet erg mee. Vele zeilers moesten dan ook verstek laten gaan in verband met de harde wind. Als eerste klasse kwa men de kleine BM's aan de start, wel ke een onderlinge wedstrijd voeren, waarin C. Stelling van ZO zijn Glad oor naar de eerste plaats leidde. Twee en drie werden respectievelijk G. Pep ping en T. J. Dobbe beiden uit Uit geest. Hierna kwamen de Valkenklassers A aan de start. Het begin van deze ener verende wedstrijd was al heel slecht doordat, juist op het moment van star ten, een 12 m2 klasser op de startlijn verscheen en de nodige moeilijkheden opleverde. De Alkmaarder Kirkenier ging als eerste om de eerste boei en behield deze plaats tot hij zich verder op in de wedstrijd vergiste met het ronden van een boei en zeker 500 meter verspeelde. Hiervan maakte S. M. van der Meer een dankbaar gebruik om de leiding te nemen, welke hij niet meer overgaf. De uitslag was als volgt: 1. Trewes, S. M. van der Meer (ARZV) 2. 't Spul, H. Kirkenier (ARZV); 3. Pi raat, J. Keyzer (ARZV)4. Scherper uit Loosdrecht. In de 12 m2 klasse nam Kraan van Braassemmermeer direct de leiding. De Akersloter Metselaar lag in tweede po sitie, toen hij zijn mast verspeelde en moest opgeven. In het kruisvak lag Visser uit Nieuwediep één, maar moest uiteindelijk in Kraan toch zijn meer dere erkennen. De uitslag was als volgt: 1 Mustang, Kraan (Braassemmermeer) 2. Piasjager, B. Verhagen (Aegir)3. Aeolus III, A. Visser (Nieuwediep); 4. Hurricana, B. Kraan Jr (Brassermmer- meer). In de Vrijheidsklasse was het een Zaans succes. Amons kwam met Noreg op keurige wijze als eerste over de finish. De uitslag luidt: 1. Noreg, T. Amons (ZZV): 2. Gilla, H. W. A. Fro- wein (Loosdrecht)3. Speed, C. de Haas Jr (Utrecht); 4. Sail-Ho, H. de Jong (ZZV). Van de vier gestarte Regenbogen, welke alle met gereefde zeilen voe ren, was de Zaandammer L. de Wit van ZZV de snelste, gevolgd door mr Walig, eveneens uit de Zaan. De Draken, welke bij uitstek geschikt zijn voor zwaar weer, startten op al gemeen verzoek een half uur na de vastgestelde tijd. De Alkmaarder P. Poorter werd tweede achter C. van Harlingen van de Kaag. Zondag In de Valkenklasse A werd Zondag als enige geklasseerd C. Groot uit qli lü SIEGFRIED, opera van Ri chard Wagner. Worden heden- avond "de-eerste en de tweede acte uitgezonden, morgenavond kunt u de derde en laatste be luisteren. (Dinsdag 21.15 over Hilversum II 298 m.). KAMERMUZIEK VAN BRIT TEN. De Engelse componist Ben jamin Britten is een zeer mar kante persoonlijkheid, die reeds met verschillende belangwekken de proeven van zijn kunst naam heeft gemaakt. Ditmaal kan men twee kwartetten van zijn hand beluisteren. Het eerst, zijn een delig Phantasy quartet, ontstond in 1932, toen hij pas negentien jaar oud was. Het is geschreven voor hobo, viool, altviool en cel lo. Zijn strijkkwartet schreef hij in 1942 in opdracht van een Amerikaanse instelling. De bij zondere kwaliteiten ervan waren aanleiding voor een dubbele be kroning. Britten toont zich'hierin dan ook op zijn best. (Dinsdag 23.20 over dezelfde zender). DINSDAG 25 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7-15 Gym.' 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huis vrouw. 9.35 Gram. 9.40 Lichtbaken causerie. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11-30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole-Orkest. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmede- delingen.) 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Amus.-muziek. 14.00 Lichte muziek. 14.35 Gram. 15.00 Idem. 15.30 „Ben je zestig?". 1600 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Felicitaties voor de kinderen. 17.45 Regeringsuitzen ding: Dr. Ir. J. G. Ossewaarde: „Mecha nische landbouw in de tropen". 18.00 ammondorgel. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is leven", causerie. 18.45 Gram. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19 30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Om- roep-Orkest en solist. 21.45 Viool en piano. 22.15 Gram. 22-30 Wereldkam pioenschap wielrennen. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.0024.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Cabaret. (Intermezzo: Hé, zijn die getrouwd?) 11.30 Alt en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouw- mcdedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. 13.20 Promenade-Orkest. 14.00 Amerikaanse muziek-kaleidoscoop. 14.30 Voor de jeugd. 15.00 Voor de vrouw. 15.03 Operettemuziek. 15.55 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage of gram. 18.35 Musette-Orkest. 19.10 Gram. 19.50 „Van Groenlanders en Eskimo's". 20.00 Nieuws. 20.05 Amus.-muziek. 20.55 „Het open balconraam", hoorspel. 21.15 Bay- reuther Festspiele: „Siegfried", opera (3e acte). 22-45 Buitenlands overzicht. 23 00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20— 24.00 Gram.muziek. Televisie-programma. KRO 20.15— 21-45: 1. Actualiteiten; 2. Weeroverzicht; 3 Ballet. Aalsmeer met Annemarie. Practisch van het begin af lag hij een stuk voor. Er werd nog strijd geleverd om de volgende drie plaatsen. Deze werden respectievelijk ingenomen door Kirke nier, Van der Meer en Keyzer, allen uit Alkmaar. In de Valkenklasse B won H. Maa- sen evenals Zaterdag met een grote voorsprong. De Draken startten Zondag twee maal. Het dagklassement luidde als volgt: 1 Thalatta, Dudok van Heel (K.N.Z. en R.V.), 2 Flying Cloud, 3 J. C. P. Hofkes, de clubgenoot van Du- dok van Heel. De Alkmaarder Rob Visser werd als vierde geklasseerd. In de Vrijheidsklasse tverd de Zaan- kanter Leen Amons één, nadat Colen brander de leiding had verspeeld. Jam mer was het voor T. Amons die door een onregelmatigheid zijn vierde plaats moest opgeven en hierdoor zijn kans op de hoofdprijs sterk zag verminde ren. De strijd in de 16 m2 klasse was tot op het laatste moment spannend. Prins uit de Zaanstreek kwam als eerste door de finish. Vlak daarop volgde Van der Horst uit Amsterdam. De Regenbogen voeren Zondag twee wedstrijden voor een dagprijs. Alberda uit Sneek zorgde voor de eerste Friese overwinning. Hij werd gevolgd door de bekende Zaanse Regenboog-zeiler Leen de Wit. Voor de hoofdprijs in deze klasse telt mr Walig, die in de middagwedstrijd wederom tweede werd geducht mee. Zoals na de wedstrijd van Zaterdag te verwachten was, werd Visser uit Den Helder in de 12 m2 klasse één met een flinke voorsprong op Kraan. Drie werd Guldemond van De Kaag. In de Pampusklasse kwamen Zondag drie boten aan de start. Biesot van De Kaag ijlde hier naar de zege. Hoewel er ook Zondag een flinke wind stond, zijn de jeugdklassers toch gestart. Albers, die bij de start achter aan lag, wist zijn ranke bootje toch als eerste over de finish te brengen en werd goed gevolgd door D. C. Groot, De Olympia-jollen, die 'voor het grootste gedeelte met natte zeilen van de Sneekweek kwamen en Zaterdag niet waren gestart, ontbraken Zondag niet op het appèl. H. Lesage uit Am sterdam nam hier direct de leiding en gaf deze niet meer af. De strijd ging hier voornamelijk om de tweede en de derde plaats die respectievelijk door Sleeswijk uit Loosdrecht en Maarse uit Aalsmeer werden bezet. In de 12-voetsjollen werd Zondag di rect een kopgroep gevormd door G. de Vries Lentsch, Holtrop en Van Geijn. Holtrop werd hier uiteindelijk één en Van Geijn na felle strijd met De Vries Lentsch tweede. In de traditionele wedstrijd voor oud- jollenzeilers moest S. de Wit dit keer de eer laten aan zijn jaarlijkse rivaal G. de Vries Lentsch. Mevr. de Wit Van der Stad wist op keurige wijze beslag te leggen op de tweede plaats, gevolgd door J. Aken met als vierde S. de Wit. Uitslagen Zaterdag. Valkenklasse A: 1 Trewes, S. M. v. d. Meer (ARZV). 2 't Spul. H. Kirkenier, (ARZV), 3 Piraat, J. Kevzer (ARZV). Onderlinge wedstrijd BM: 1 Gladoor, C. Stelling (ZO), 2 G. Pepping (ZWVU) Vriiheidsklasse: 1 Noreg, T. Amons (ZZV), 2 Gilla. H. W. A. Frowein (Loosdrecht). 3 Speed. C. de Haas jr. (Utrecht). Pampusklasse: 1 Wervelwind. G. Bie sot (De Kaag). 12-kwadraatklasse B: Whirlwind, Van Erven Dorens (Loosdrecht). 2 De Bruin. 3 Pieter Zwaan. Onderlinge wedstrijd 16 vierk. m.: 1 L. Wildebras, W. Zant, (ZO). 2 Gaviota J van Geest (ZO). 3 The Sailor. D. Bakker (ZO). Regenboogklasse: Annemarie. L. de Wit, ZZV. 2 Woelwater. mr. Walig, (ZZV). 12-voetsjollen A: 1 Gormoran, G. de Vries Lentsch, Brasemermeer, 2 Te- cumseh. J. Holtrop (KJC), 3 Papoose, H. W. J. den Breejen van de Bout. 12-voetsjollen B; 1 Net An, H. J. En gels (ZZV). 2 Moby Dick, mej. Brinck- mann, (HJC). 3 Marijke, R. Vorst (HJC) 16 vierk. m eenheidsklasse A.: 1 Argus II, J. Swart (ZO). 2 Stormmeeuw, A. W. Ednstra (HND). 3 l'Esperance, J. Doorgeest, (ZO). 12 vierk. m. klasse A: Hurricane, B. Kraan Jr. (Brasemermeer) 2 Piasjager RONDVAART Rondvaartboot in de gracht Oud gebouw, bomenpracht. Ronde brug en 'n meeuw, Oude gevel: Gouden Eeuw. „Hier dit punt, let goed op", Zegt de gids ,,'t Is the top Net als FLYER sigaretten. (Advertentie Ing. Med.) B. Verhage (Aegir). Aeolus III, A. Vis ser. Nieuwediep. Uitslagen Zondag. Valkenklasse A: Annemarie, C. Groot (Aalsmeer). 2 't Spul, H. Kirkenier, (ARZV) 3 Trewes, S. M. van der Meer (ARZV). Valkenklasse B: 1 Noflik, H. Maasen, (ARZV). 2 Roefje, C. J. Kleft, (ARZV). Tornadoklasse: 1 Wervelstorm, J. J. van 't Hoogerhuys, (RZV). 2 Orse M. van der Giesen (ZZV). 12 vier. m. klasse: 1 Aeolus in, A. Visser (Nieuwediep), 2 Mustang. Jac. Kraan, Braassemermeer), 3 Spotvogel, W. Guldemond. (De Kaag). 12 vierk. m. klasse B: 1 Oelewapper, J. H. Koelmans (Schinkel). 2 Whirl wind, J. W. van Erven Dorens (Loos drecht). 3 Agita. De Bruin. Olympiajollen A: Flossie, H. Lesage. Schinkel, 2 Dynamite, H. A. Sleeswijk. Loosdrecht, 3 Bulle Brega, W. Maarse. Aalsmeer. Olympiajollen B.: 1 N. N.. J. A. Pot- jer, HJC, 2 Aloha, S. C. Parmentier, De Schinkel. 3 Wodan. J. Ekkes, ZO. Pampusklasse. Wervelwind, C. Bie sot. De Kaag. 12-voetsjollen A: Tecumseh, E. J. Holtrop. HJC, 2 Iltschi, M. J. van Geyn, Aegir. 3 Cormoran. G. de Vries Lentsch, Braasgmmermeer. 12 voetsjollen B.: Tippeltje II, mei H. Stuurman, ZZV. 2 Kikkerbil, mej M. H. Scherphuis. ZZV. 3 Net An, J. H. Engel. ZZV. Jeugdklasse: 1 Belly II, Jac. Albers, Aegir. 2 Annemarie II, D. C. Groot, Aalsmeer. Drakenklasse: L. Thalatta, A. E. Du- dok van Heel. KNZRV, 2 Eska, W. Klomp. De Kaag, 3 Norremeer. J. C. P. Fofkes. KNZRV. Regenboogklasse: 1 Algri. J. Aalber- da. Sneek. 2 Annemarie. L. de Wit, ZZV. Eenheidsklasse A. Astry, M. D. I,an- genberg, 20. 2 Robbeklopper, M. W.. Verwey, Het Witte Huis. 3 Peer de Schuimer. H, Latenstein, ZVV. Vrijheidsklasse: Jim, L. Amons. ZZV, 2 Klein Duimpje. J. Stenhuis, Aalsmeer. 3 Bambi, H. Wielinga, De Watergeuzen. 16 vierk. m. eenheidsklasse A: 1 Vi- vatm J, Prins, ZO. 2 Akidi, J. van der Horst, Amsterdam. 3 El Primero, K. de Jong, HZV. 16 vierk. m. klasse onderlinge wed strijd: 1 Wildebras. W. Zant, ZO. 2 The Sailor, D. Bakker, ZO. B.M. klasse: 1 Gladoor, C. Stalling, ZO. 3 Snurky, R. Zuidema, ZZV. Oud- jolle,.L ilers: 1 G. de Vries Lentsch, 2 mevrouw M. de Wit-van der Stadt, 3 B. A ken. 3 S. de Wit De nieuwe Italiaanse regering onder premier Pella heeft Zaterdag In de Se naat de meerderheid behaald. Zij kreeg het vertrouwen met 140 tegen 86 stem men bij tien onthoudingen. De Italiaan Ascari heeft door zijn overwinning met Ferrari in de Grote Prijs van Zwitserland het wereldkam pioenschap voor autocoureurs 1953 op zijn naam gebracht. Met een totaal van 341 punten is hij voor de anderen onbereikbaar geworden, al staan nog 2 races, de Grote Prijs van Italië en de Grote Prijs van Spanje, op het programma. De uitslag luidt: 1 Ascari (It.) met Ferrari 3 uur 1 min. 34.4 sec. gemiddelde uursnelheid 156.367 km; 2 Farina (It.) met Ferrari 3.02.47.3 ge middelde uursnelheid 155.326 km; 3 Hawthorn (GB) met Ferrari 3.03.10.3 gemiddelde uursnelheid 155.001 km. Te Bern werden Zondag motorraces gehouden welke meetellen voor het we reldkampioenschap. Bij de kwartliters zegevierde de Ier Reg Armstrong. Hij legde met zijn NSU 131.040 km af in de tijd van 55 min. 17,5 sec., hetgeen op een gemiddelde snelheid van 142.199 km per uur neer komt. Montara (Guzzi) werd tweede en Anderson (Guzzi) ein digde op de derde plaats. In deze klas se heeft de Duitser Werner Haas (NSU) in het klassement voor het wereldkam pioenschap nog de leiding met 29 pun ten gevolgd door Anderson en Arm strong die resp. 22 en 20 punten hebben. Anderson won in de 350 cc klasse. In de tijd van 1 uur 2 min en 49,3 sec. ging hij na 152.880 km met een gemid delde snelheid van 146.013 km over de streep. Kavanagh (Norton) werd twee de en Coleman (AJS) derde. Anderson verbeterde zun plaats in het algemeen klassement. Hij heeft de leiding met 28 punten, tien meer dan Kavanagh en Lorenzetti. Geoff Duke daverde met zijn 500 cc Gilcra met een gemiddelde snelheid van 158.915 km over het circuit. Dat was ruimschoots voldoende om de drie overige Gilera's Milani, Armstrong en Colnago resp. naar de 2e, 3e en 4e plaats te verwijzen. Met 30 punten heeft Duke de leiding in het klassement voor het wereldkampioenschap. Armstrong, en Milani volgden hem met resp, 27 en 18 punten «paart kllomatar na R S. STOKVIS ZONEN N.V, 140 dealers en subdealers, kilometer geld «overal In Nederland. (Advertentie Ing. MeM De Nederlandse tenniskampioenschappen op de METS-banente Scheveningen eindigden in het heren-enkelspel met een overwinning van Karamoy. De vice-voorzitter van de KNLB, mr F. Hoyer overhandigt Karamoy de beker. JFARAMOY KAMPIOEN HERENENKELSPEL, Fenny ten Bosch bij de dames, Wiltonvan Meegeren in het herendubbelspel, mevr. Van der StormFenny ten Bosch in het damesdubbelspel en mej. ten BoschWilton in het gemengd dubbelspel. Uit deze opsomming van namen blijkt wel, dat het de laatste dagen niet aan verrassingen en sensaties heeft ontbroken. Dat was in hoofdzaak Zaterdag het geval, toen Karamoy eerst van Swol uitschakelde en daarna Krijt, terwijl Dehnert Wilton onttroonde en mevrouw Scholten en Holst in het gemend dubbelspel mevr. Roos en Dehners de kans op verlenging van het kampioenschap ontnamen. Feiten, die deze dag tot een van de interessantste van het gehele tornooi maakte. De algemeen verwachte finale in het heren enkelspel tussen Wilton en Van Swol is dus uitgebleven. Verheugend mag het genoemd worden, dat het jeugdige element hier naar voren is gekomen. 7ATERDAG heeft u kunnen lezen dat de partij Van SwolKaramoy op 32 in het voordeel van Karamov in de vijfde set was afgebroken. Na de hervatting stond Van Swol in hoofd zaak door matches van Karamoy snel met 53 voor en dacht iedereen dat het pleit beslecht was, omdat Van Swol toen moest serveren. Doch hij verloor deze op 1540, waarna Kara moy zijn service won en de achter stand dus had weggewerkt. Wederom verloor Van Swol, wiens spel wat mat aandeed, zijn service, nu zelfs op love, waarop Karamoy opnieuw zijn service won 75, en daarmede dus de partij Daarna heeft Karamoy ook tegen Krijt uitstekend gespeeld. De cijfers 61, 64, 61 spreken in dit opzicht dui delijke taal. Op een andere baan waren intussen Wilton en Dehnert begonnen. Dehnert ontwikkelde direct een tempo dat Wil ton te hoog lag, daarbij de forehand van de kampioen 1952 zoveel mogelijk vermijdende, een tactiek, die succes had. Het werd 61, 63, 61 voor Dehnert waardoor Zondag de geheel onverwachte finale van Karamoy te gen Dehnert moest worden gespeeld, een partij waarin Karamoy zijn on verwachte zegetocht voortzette, want ook Dehnert versloeg hij in drie sets Na in de eerste set met 42 te heb ben voorgestaan, verloor Dehnert deze met 57, waarna Karamoy de tweede en derde set won met 6—3 en daar mede beslag legde op de titel. Bij de dames een volledige jeugd kampioene, namelijk Fenny ten Bosch. Maar het heeft maar heel weinig ge scheeld of de titel was bij mevr. Pe ters terecht gekomen. Want nadat Fenny haar eerste service had gewon nen, nam mevr. Peters rustig en goed spelend het heft volkomen in handen. Goed geplaatste drives wisselde mevr. Peters af met dropshots die voor de nog altijd wat trage Fenny ten Bosch veelal onbereikbaar waren. Op deze manier won mevr. Peters drie games achter elkaar. De eerste set met 61. In de tweede een 40 voorsprong en 4015 op haar service en het pleit leek dus beslecht. Maar op dat mo ment begon mevr. Peters ingehouden te spelen en nam niet de minste risico meer. Fenny ten Bosch bracht meer aanval in haar spel, liep de achter stand in en won de set met 86. Tot 22 ging het in de derde set gelijk op, waarop mevr. Peters mede door een dubieuze beslissing van de scheids rechter haar service verloor en de game. Ten Bosch won de set met 63 en daarmede het kampioenschap. 13. „Waar we het nu over hebben, is een kwestie van liefde. En dat woord ligt me niet voor in de mond, als ik aan het leger denk. Ik was namelijk beslist niet verliefd op het leger!" Claudia trok haar hand terug. „Dan behoorde je zoveel fatsoen te hebben, dat je die kwestie met wat meer kies heid behandelde". Dick kreunde. „En het is ook niet nodig dat je gelui den maakt als een aangeschoten hert Ik heb je al vaker gezegd dat er meer mensen bij deze zaak betrokken zijn, dan wij tweeën. Bovendien, je kunt je nu eenmaal niet altijd gedragen als een stier in een porceleinkast en alles ver trappen wat je voor de voeten komt". Dick's ogen rolden in de kassen heen en weer. „Lieve help. Nu ga je nog net zo praten, als die onnozele neef van je. Laten we nu maar ophouden niet? En vergeet om mijn part, dat je vanavond met mij over die ellendige geschiedenis gesproken hebt!" „Natuurlijk", zei Claudia koel. „Nu blijkt, dat je mis bent, moeten we over iets anders praten! Als je maar weet, dat ik niet van plan ben al die beledi gingen te slikken. Als je vanavond mis schien een beetje tot jezelf gekomen bent, mag je me excuus komen vragen. En loop me nu niet achterna, want dan maak ik een scène". Dick staarde Claudia hulpeloos na, toen zij in de menigte verdween om de wedstrijd te gaan zien, die aan de an dere kant van 't terrein werd gespeeld. Toen draaide hij zich om en liep stamp voetend van woede in de tegenover gestelde richting. Waar hij heen ging wist hij niet. Het kon hem niet schelen ook. Hij bleef alleen maar lopen, met zijn gedachten boordevol onredelijke razernij. Juist had hij de kleigroeve bereikt, toen hij een bekende stem hoorde. Opkijkend zag hij Peter, die een groepje kinderen onthaalde op zijn hoge neusgeluiden, die scherp door de lichte zomerlucht sneden. „Er zijn geen olifanten iri Australië", zei hij. „Iedereen weet dat. Maar in Afrika heb ik kuilen gezien, even groot als deze, waarvan de bodem be zaaid was met beenderen en tanden, metershoog opgestapeld". Met een zorgeloze beweging gooide hij een takje in de glibberige diepte, met een air, als was het een ivoren tand, die hij toevallig gevonden had, maar die hem de moeite van het bewa ren niet waard was. „Metershoog", her haalde hij. Een dozijn uitpuilende ogen volgden het takje in zijn vlucht, totdat het in de modderige brij beneden neer- spatte en direct daarna wegzonk. Grijnzend trad Dick naderbij. Op zijn gezicht was de woede die hem innerlijk beroerde nog duidelijk te lezen. „Oli- fantenkuilen. Ivoor, metershoog opge stapeld Peter begroete hem vriendelijk. „Hallo Forrester. Kom je mij redden uit de klauwen van deze onversaagde bende jongens, die mij heeft ontvoerd en nu mijn leven bedreigt Om je de waarheid te zeggen, ja. Daar kwam ik voor.. En niet om een van je hoogdravende avonturenverha len aan te horen. Daar heb ik al genoeg van." Dick zwaaide met zijn beide armen door de lucht. „Vooruit jongens! Kras op! Ik heb met deze meneer enkele za ken af te doen". De teleurgestelde kinderen waren nauwelijks buiten gehoorsafstand of Dick stak strijdvaardig een vinger in de lucht en riep: „Kijk eens aan Pon- sonby, er zijn een paar dingen die je volgens mij behoort te weten Misschien dat je niets meer voor Pottsville voelt, als je eenmaal de waarheid hebt ge hoord". „Ik heb eerlijk gezegd nog niet de kans gehad, om veel over de stad aan de weet te komen", begon Peter beleefd „Maar wat ik ervan gezien heb „Ik bedoel niet de stad, maar de men sen met wie je omgaat". Peter raapte een kiezelsteentje op en gooide dat in de kuil. Hij deed zijn uiterste best zijn verbazing te verber gen .hetgeen hem echter slecht gelukte. „Ik vind hen allemaal erg aardig...." „Je slaat de plank een heel eind mis. Luister naar mij Peter Ponsonby Zover kwam Dick. Peter knikte oplet tend en bukte zich voorover naar een polletje gras. Een slang, die er uit zag als een stok, en die tot op dat ogenblik 'n zorgeloos bestaan had geleid, kwam in zijn hand plotseling tot leven. Lang duurde deze kennismaking niet, want hun wegen scheidden zich heel bruusk. Peter open de gillend zijn hand. Het onschuldige reptiel viel terug in het gras en Peter tuimelde achterover in een diepe kuil Dick probeerde hem nog op te van gen toen hij uitgleed, maar hij slaagde er slechts in, de val een fractie van een seconde uit te stellen. De kinderen, die meer schrokken, dan ze ooit tevoren in hun jonge leven hadden gedaan, holden terug naar de kuil, zo hard schreeu wend en gillend als hun longen hen veroorloofden. Op slag en stoot was de vredige picnic veranderd in een geweldig tumult van hollende en dravende mensen en van een onbeschrijfelijk lawaai. Iedereen kwam naar de rand van de groeve. Ie dereen tuurde naar beneden, duwde te gen zijn buurman en riep aanmoedi gingen. Peter, die tot zijn middel in de drek stond, was zo verbluft, dat hij niets anders wist te doen dan blijven staan en zwakjes te wuiven tegen de mensen boven aan de rand. Zijn voeten zaten zo vast als een huis in de kleverige massa, toen er eindelijk een touw ge vonden was, lang genoeg om met suc ces naar hem te kunnen worden uitge gooid. De touwtrekkerij duurde een paar uren. Hoe harder de mensen trokken, des te verder scheen Peter weg te zin ken in de klei. Misschien had dat alle maal wel veel vlugger gekund, als die drommelse fotograaf van het perso neelsorgaan maar niet een serie exclu sieve foto's had willen maken. Peter bleef trouwens bewonderends- waardig kalm onder deze behandeling. Aan de ene kant schaamde hij zich, omdat hij zo'n figuur sloeg, maar aan de andere kant bedacht hij met iets van vreugde in zijn hart, dat men in jaren niet zoveel aandacht aan hem had ge schonken. Iedereen stelde belang in hem. Iedereen scheen hem aardig te vinden en de hele bevolking van Potts ville leek er naar te verlangen hem weer aan haar boezem te kunnen druk ken. (Wordt vervolgd.) Boven het middelmatige kwam de eindstrijd herendubbel niet uit. Er wa ren enkele aardige momenten die dan echter weer spoedig werden vervaagd door missers van beide kanten. Voor al Krijt was er niet al te best in. Hij steunde Dehnert bepaald onvoldoende. Van Meegeren en Wilton waren het tenslotte die de kampioensbekers in ontvangst mochten nemen. Na de tegenslag in het damesenkel spel (had iedereen mevr. Peters het kampioenschap in het damesdubbel spel in combinatie met mej. Diemers wel gegund. Doch het bleef een illu sie, want mevr. Van der Storm en mej. ten Bosch wisten op dit onderdeel tot een titel te komen. De tweede titel dus voor Fenny ten Bosch. De grote ver rassing in het gemengd dubbelspel was uiteraard de nederlaag van het kampioensdubbel mevr. RoosDeh nert tegen mevr. ScholtenHolst. Maar in de eindstrijd bleken Fenny ten Bosch en Wilton toch te sterk voor de Amsterdamse combinatie. De partij had trouwens als geheel een zwak verloop. Het waren de dames die de heren nog al wat kansen aan het net gaven, die uiteraard dankbaar werd benut. Het was deze partij die Fenny ten Bosch het derde succes en Wilton de tweede titel bezorgde. Zij wonnen met 6—2, 5—7 en 6—1. De uitslagen waren: Heren-enkelspel, kwartfinales: Kara moy versl. Van Swol 6-4 3-6 5-7 6-4 7-5; halve finales: Dehnert versl. Wilton 6-1 6-3 6-1, Karamoy versl. Krijt 6-1 6-4 6-1; finale: Karamoy versl. Dehnert 7-5 6-3 6-3. Dames-enkelspél: mej. F. ten Bosch versl. mevr. Scholten 6-3 6-2, mevr. Pe ters versl. mej. Mullemeister 2-6 6-3 6-3; finale: Fenny ten Bosch versl. mevr. Peters 1-6 8-6 6-3. Heren-dubbelspel, kwart finales: Windt en Karamoy versl. Breukink en Hughau 6-4, 6-2, Holst en Wiegers versl. Kempdr en Kramer 6-2 6-2; halve finales: Van Meegeren en Wilton versl. Holst en Wie gers 6-1 6-3 7-5, Dehnert en Krijt versl. Windt en Karamoy 5-7 6-1 6-2 8-6; finale: Wilton en Van Meegeren versl. Dehnert en Krijt 6-4 6-2 3-6 9-7. Dames-dubbelspel, kwart finales: mtvr. Van der Storm en mej. F. ten Bosch versl. mevr. Kooiker en mej. Schouten 6-3 6-1, mevr. Scholten en mej. Tekelenburg versl. mevr. Koch en mevr. Hauws 6-3 6-4, mevr. Van Berkel en mevr. Vlielander Hein versl. mevr. Jonquiere en mevr. Thung 4-6 6-3 6-2, mej. Diemer Kool en mevr. Peters versl. mevr. Koopmans en mej. Muilemeister 6-2 2-6 8-6; halve finale: mevr. Van der Storm en mej. Ten Bosch versl. mevr. Scholten en mej. Te kelenburg 6-2 6-1, mevr. Peters en mej. Diemer Kool versl. mevr. Van Berkel en mevr. Vlielander Hein 6-1 7-9 6-4; finale: Fenny ten Bosch en mevr. Van der Storm versl. mevr. Peters en mej. Diemer Kool 8-6 6-3. Gemengd dubbelspel, halve finales: mevr. Scholten en Holst versl. mevr. Roos en Dehnert 6-4 0-6 6-2, mej. F. ten Bosch en Wilton versl. mevr. v. d. Storm en Krijt 11-9 6-4; finale: Fenny ten Bosch en Wilton versl. mevr. Scholten en Holst 6-3 5-7 6-1. De uitvoer van tomaten naar Enge land zal in deze week vermoedelijk geheel ophouden, in verband met d® stijgende aanvoeren van Engelse na- tuurtomaten. Nederland voerde na 16 Juni tot op heden onder beperkende bepalingen 13.500 ton tomaten naar Engeland uit. Een afvaardiging van het Verbond van Belgische bloemisten heeft de Belgisch' eerste minister verzocht de invoer va0 Nederlandse snijbloemen nog meer te b'" perken. Eerste minister Van Houtte kon meedelen, dat in de betreffende Benelux- commissie een accoord was bereikt OP grond waarvan met ingang van heden d« invoer van Nederlandse snijbloemen t® België opnieuw met 10 procent beperk' zal worden en dus 65 procent zal bedra gen van het invoercijfer van 1952. Directie: J. BIJLSMA en C. KR Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordam II TeL i Postgiro 187294 Volgend jaar zal er feest worden gehoud eiland Walcheren, werkt ieder stadje en om zijn mooiste bezie heid in miniatuur in Walcheren zal dan wo beeld op een 240C meter groot gazon vo dijken. H.M. de Koni reeds de wens te kenm het miniatuur Walchei nen. Ook zullen er folk spelen plaats hebben, huis van Middelburg i de prachtige bezie heden, gemaakt door van de Ambachtss STROOM en wind ziji mens. De poging om h< dijkgaten op Schouwen Zondagnacht weer onbi zag men geen kans de j uit vijf elementen, van vijf elementen verzakte werden er van de tien J)OOR deze tegenslagen zich echter niet laten i Gistermiddag werden er kele caissons in de geul, v water raasde en kookte, Men is ervan overtuigd, ting van het gat zal geluk! voortdurende tegenslagen oorzaak van, dat de zee v vrij in en uit de n-eds zw; de polders zal stromen. I Ouwerkerk beschouwt mi moeilijkste karwei or Sc veiand. Te Bruinisse is men in druk doende met het hers ste schip met landbouwgip dermiddel" voor verziite g aangekomen. De gips word: bouwherstel gratis verstrel Het Nederlandsche Rood tie slachtoffers van de wa WEERBER J Verwachting tot morge WISSELEND BEW

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8