Wysjinsky komt met surprise Ook op laatste dag harde wind op het Alkmaarder Meer '"I tdeis DOF In scherpe rede in politieke commissie der VN Arabische Liga chanteert het Westen Verhouding met Nederland zal snel herzien moeten worden AffAfUmé, goedkoop |g J goed Toch een geslaagd zeilfestijn Kermisraces in Alkmaar OOK INGEN: 43.00 69.00 42.50 58.50 HE M Reeks van beschuldigingen jegens Amerika Ministers van Verkeer te Brussel uitgenodigd Uitwisseling atoomgeheimen tussen V.S. en Gr. Brittannië Vrijwilligers voor raketvlucht Indonesische regeringsverklaring Bouw van ringdijk rond Goedereede Puin van Duitse bunkers goed voor de wegen Aan en op Nieuw Guinea wordt vastgehouden Neder-Saksen wil verbod van Rijkspartij De KLM-machine voor Christchurch Rusland koopt tonnen kaas en roomboter Agent werd in volle vaart omvergereden Beslissingen vielen Reshevsky speelt in Neuhausen Centrale training is weer begonnen Een uitstekende opkomst De Spelen in 1960 te Boedapest? De waterpolospelers voor Boedapest WOENSDAG 2ff AUGUSTUS li. f ('n spe- kel") ima onver- g 85. g 137.50 estovertrek ssen '.50 p. stuk ge) TRASSEN BB-latex a. 125.— a. ƒ190.— ijtbaar [KANTEN" 5ti, Ma- ijsklassen! YTS-ACTIE lig a tie uiiaar, Langestraat reg 115, tel. 4315. mede. Iedere bestel- a ƒ8.— FRANCO. nds kort bevorderd r binnen en stelde er, imponerend ge voel te geven, dat :ooi in de lucht zat! waren gezeten en heer tweemaal had endse de deur wel had, stak hij van DE RUSSISCHE afgevaardigde Wysjinsky heeft in de politieke com missie der Verenigde Naties voor een kleine verrassing gezorgd, door het Russische voorstel aangaande de deelneming aan de politieke conferen tie over Korea enigermate te wijzigen. Hij wilde namelijk vijftien lan den aan deze besprekingen doen deelnemen inplaats van zoals eerder voorgesteld elf; vier nieuwe landen dienden te worden uitgenodigd, Zweden dat niet wil deelnemen zou moeten worden vervangen door Tsjecho-Slowakije. De lijst ziet er thans aldus uit: Amerika, Enge land, Frankrijk, communistisch China, de Sovjet-Unie, India, Polen, Tsjecho-Slowakije, Noord-Korea, Zuid-Korea, Indonesië, Syrië, Egypte, Mexico en Birma, en bevat dus overwegend landen, op welker sympa thie de Russische regering meent te mogen rekenen. Wysjinsky stelde zijn wijzigingen voor in een rede, waarin hij de Verenigde Staten er van beschuldigde, te streven naar een mislukking van de conferentie. HE RUSSISCHE gedelegeerde ver- zettte zich er tegen, dat de deel neming aan de conferentie zou worden beperkt tot die landen, die strijdkrach ten in Korea hebben. Hij meende, dat de Ver. Staten er naar streefden, op deze wijze vier en veertig leden der Verenigde Naties van de besprekingen uit te sluiten. Daarentegen achtte hij het een voorwaarde voor het welsla gen der conferentie, dat ook staten, die (Vervolg van pag. 1) Reeds lang was Sultan Moelai Moham med ben Joessef bij hen in religieus opzicht uit de gunst. Dit kan soms aan kleinigheden liggen, bijv. aan het feit, dat de Sultan zijn dochter Lalla (prinses) Aisja in April 1947 in Tanger voor de radio de vrouwen liet toespre ken en dat nog wel ongesluierd. Als de Fransen de Sultan niet hadden af gezet, zou hij toch afgezet zijn, een voudig omdat de geheime genootschap pen ertoe hadden besloten. Indien de Fransen de Sultan niet hadden willen afzetten, zou dat zeker tot opstand hebben geleid. Trouwens de stamhoof den in de zone van Tanger, dat een internationaal gebied is en niet onder Franse controle staat, hebben onmid dellijk hun trouw betuigd aan de nieu we Sultan. Maar bovendien heeft de sluwe Rifrebellenleider, thans in bal lingschap in Egypte, weer het hoofd opgestoken. Hij heeft de Fransen be middeling aangeboden. Hij weet, dat de geheime broederschappen niet ach ter de ex-Sultan staan. Zal hij ook nog contact met de Spanjaarden opnemen? In het hartje van het Rif wacht nog steeds zijn oude paleisje.... Maar die Istikhlal-partij dan, zal men zeggen. Welnu dat is een zwakke groe^, die door een aantal ontevreden Arabische half-intellectuelen wordt ge leid en speculeert op de meest primi tieve hartstochten van aan hun eigen stamtraditie ontwortelde stadsproleta- riërs. Hetgeen zij aan betekenis mis sen, trachten zij door geschreeuw goed te maken. Het door de Amerikanen destijds ingevoerde modewoord „nationalisme" leek hun wel wat, want de Amerika nen hadden dollars. En toen President Roosevelt in 1943 in Casablanca de Sultan het woord „nationalisme" in fluisterde, dacht deze ook dat daar dus wel business in zou zitten. Hij verre kende zich. De Amerikanen zullen er nu ook wel spijt van hebben, want het Istighlal-comité buiten Marokko wordt door de communisten gestoptEn bij tijd en wijle door de Arabische Liga als chantagemiddel gebruikt. Een ordi nair chantagemiddel overigens, even ordinair als data an die Arabische taxichauffeur, die beweert, dat ge de vergane bekleding van z'n taxi ernstig hebt beschadigd, waarvoor hij schade vergoeding eist. Een paar krachtige woorden Arabisch brengen hem tot het besef, dat ge geen nieuweling zijt en hem door hebt,... Met het doel om op een permanente grondslag „de Europese conferentie van ministers van Verkeer" in het leven te roepen, heeft de Belgische minister van Verkeer zijn ambtgenoten van de aan de OEES deelnemende landen, alsmede de ministers van Spanje en Joegoslavië uitgenodigd voor een conferentie, welke in October in Brussel zal worden ge houden. De regeringen van de Ver. Sta ten en Canada zijn uitgenodigd waarne mers te sturen. Op de conferentie zal het rapport be handeld worden van de conferentie over het vervoer binnen Europa, die onlangs op het Cheteau de la Muette werd ge houden. Een Amerikaanse delegatie van acht congresleden onder leiding van senator Hickenlooper, zal in de komende dagen o.a. met lord Cherwell, wetenschappe lijk raadsman van premier Churchill, besprekingen voeren over uitwisseling van „atoomgeheimen" tussen Engeland en de Verenigde Staten, aldus is uit goedingelichte bron te Londen verno men. De Amerikaanse delegatie is Maandag in Londen aangekomen. Waarschijnlijk zal tevens worden ge sproken over de mogelijkheid om Ame rikaanse deskundigen uit te nodigen de komende Britse atomische proefnemin gen in Australië bij te wcfnen. niet aan de strijd hebben deelgenomen, bij de onderhandelingen worden ver tegenwoordigd, inzonderheid die, wel ke in de omgeving van Korea liggen. Wysjinsky zei, dat de Amerikaanse opvatting voortvloeide uit het feit, dat de Ver. Staten een accoord met Zuid- Korea hebben gesloten over de samen stelling van de ter conferentie ver tegenwoordigde partijen. Ook hebben zij zonder hun bondgenoten hierin te kennen reeds een bepaalde gedragslijn uitgestippeld. Voorts meende Wysjinsky, dat de gedelegeerden niet bij voorbaat zouden moeten streven naar mislukking van de conferentie maar in goed vertrou wen zouden moeten zoeken naar het geen hen bindt, teneinde aldus het ge vaar van een derde wereldoorlog weg te nemen. Het Zuidkoreaanse verlangen naar een verenigd Korea achtte hij niets anders dan een leuze om de oorlog te kunnen voortzetten met het doel, Noord-Korea te vernietigen. Verder noemde hij de vijftien-mogendheden- resolutie een nieuw voorbeeld van het streven om de Verenigde Naties te ge bruiken als een instrument dat slechts de Amerikaanse buitenlandse politiek moet dienen. Tenslotte las de Russi sche gedelegeerde de verklaring van de Chinese minister van Buitenlandse Zaken, Tsjou En Lai voor, welke dezer dagen door radio-Peking wereldkun dig is gemaakt. De Amerikaanse gedelegeerde Henry Cabot Lodge heeft zich, na Wysjinsky sprekend, tegen deelneming van India aan de politieke conferentie verklaard. Hij meende, dat het welslagen van de conferentie hierdoor tw' felachtig zou worden. Drie Italianen hebben zich aan geboden als vrijwilligers voor proefnemingen met Amerikaanse raketten. Naar aanleiding van geplaatste advertenties deden zij hun aanbieding telegrafisch bij de Amerikaanse ambassade te Rome. Zij kunnen verwachten, tot een hoogte van dertig kilo meter de stratosfeer ingeschoten te worden en, zo het geluk hun meezit, van een beloning van veertigduizend gulden kunnen gaan genieten. De tot nog toe gebruikte apen hebben het er levend afgebracht. £)E INDONESISCHE minister-president Ali Sastroamidjojo heeft giste ren in zijn uiteenzetting ten aanzien van het regeringsprogram voor bet parlement verklaard, dat zo spoedig mogelijk de herziening van de ver houdingen tussen Nederland en Indonesië, het bespoedigen van het her- beschouwen van andere overeenkomsten van de RTC en het annuleren De herstelwerkzaamheden aan de buitendijken tussen de plaatsen Oud dorp en Goedereede op Goeree zijn thans over gevorderd, dat men grotere aandacht kan besteden aan het herstel van de binnendijken en wegen. Zo is men thans druk bezig rond Goedereede een ringdijk aan te leggen. Dit houdt in, dat verschillende dijken worden verbreed en verhoogd. Getracht zal worden, de ringdijk voor de komende winter gereed te krijgen. Het puin van in de oorlog door de Duitsers gebouwde kazematten, die men heeft laten sprin gen, wordt thans gebruikt bij het her stel van de wegen. Rijkswaterstaat heeft besloten, de achterhaven van Goede reede een stuk te verbreden, waardoor er massa's klei vrijkomen, die anders van de overeenkomsten welke nadelig zijn voor de staat, ter hand moet' uit goed bouwland moesten worden ge worden genomen. 1 haald. TAE UNIEBAND is nu- reeds sinds De- cember 1949 beproefd, aldus ver klaarde de premier, maar hij is nooit soepel geweest .integendeel zelfs, zodat er geen andere uitweg is om deze nega tieve verh Hiding te beëindigen en haar te wijzigen in een normale internatio nale verhouding, welke immers samen werking in een sfeer van onafhanke lijkheid en souvereiniteit betekent. In tussen moeten de overblijfselen van de koloniale tijd, welke nog kunnen wor den gevonden op economisch, financieel en andere terreinen zo spoedig moge lijk worden geliquideerd. Indien beide partijen de wegen erkennen voor ver betering van de betrekkingen tussen beide landen, die vroeger leefden als koloniserend en gekoloniseerd volk, kan een regeling van bovengenoemde problemen verwacht worden in een sfeer van vrede en wederzijds begrip. Dit is de verwachting van de huidige regering, aldus de minister-president. Ten aanzien van Nieuw-Guinea zei Sastroamidjojo, dat de regering strak vasthoudt aan de eis op het gebied van West-Irian. Zij stelt zich tot taak bet gebied op vredige wijze tot Indo nesië te doen terugkeren. Dit standpunt wordt consequent vastgelegd in de ver kiezing voor het parlement en de con stituante (waarin Irian als kiesdistrict is opgenomen Red.). De regerings verklaring zegt verder nog o.m., dat de nationale claim op dat gebied is geba seerd op het feit, dat Irian historisch, juridisch en politiek één is met het In donesische vaderland. Aan de hand van het Handvest van de Souvereini- teitsoverdracht en een brief van de Nederlandse regering d.d. 2 November 1949, poogt de regering aan te tonen, dat met het gebied van de republiek Indonesië het gehele voormalige Nederlands-lndië, inclusief Nieuw- Guinea, wordt bedoeld. Wat betreft de onveiligheid, deelde de regering mede, dat plannen voor de bestrijding hier van gereed liggen. Voorts zullen zo spoedig mogelijk normale betrekkingen met Japan worden gevestigd. De regering van de Westduitse staat Neder-Saksen heeft besloten de West duitse regering te vragen, te trachten een uitspraak van het Constitutionele Hof te Karlsruhe te verkrijgen, waarbij de uiterst rechtse Duitse Rijkspartij, die de volgende maand zal deelnemen aan de algemene verkiezingen, verboden zou worden. NAUMANN EN RUDEL GESCHRAPT De lijstaanvoeder van de Duitse rijks partij, dr Werner Naumann, is door de verkiezingscommissie van Neder-Sak sen van de candidatenlijst voor de Bondsdagverkiezingen geschrapt. Dit is geschied op grond van de op hem toe gepaste administratieve zuivering. Ook de vroegere Luftwaffe-kolonel Rudel is geschrapt. Van deze heer ontbraken de vereiste papieren. DAMWIJK MAG DOORREIZEN NAAR NIEUW-GUINEA De Nederlandse politie-inspecteur V. H. Damwijk, die op 13 Augustus in Makassar op doorreis naar Nieuw-Guinea werd aan gehouden, is thans toegestaan zijn reis voort te zetten. Zoals gemeld was hij in het bezit van documenten, die waardevol geacht wer den voor het Indonesische leger. Archeologen hebben bij Kaap Bon in Tunesië de overblijfselen gevonden van een stad, welke ongeveer vier eeuwen vóór Christus door Phoenicische zeevaar ders gesticht moet zijn en niet, zoals an dere steden in deze streken, na de val van Carthago verwoest of geromaniseerd is. De KLM-machine PH-TGA, ir Damme, zal deelnemen aan de luchtrace van Londen naar Christchurch Nieuw-Zeeland op 8 October a.s. Inzet: de heren D. A. Visser (links), chef vlieg technische dienst van de KLM en G. F. Nielen van het weten schappelijk bureau, bezig met de voorbereidingen. Het Nederlandse in. en verkoopbu reau van de zuivel zal 2500 ton room boter en 1750 ton kaas aan de Sovjet- Unie leveren, in ruil voor Russische tar we. De te leveren kaas en boter zijn afkomstig uit de zomerproductie. Een 23-jarige Amsterdamse kantoor bediende hoorde gisteren voor de recht bank in de hoofdstad een jaar en negen maanden eisen. Dit was hetgeen hem werd toegemeten in verband met een poging tot doodslag van een agent. De verdachte was met twee kameraden in een huurauto uitgetogen, om de „Aris- tos"-deurenfabriek te verkennen. Het drietal koesterde minder lieve plannen jegens de 1 andkast in deze fabriek. Hun auto werd echter opgemerkt door een Naardense politieman, die een stopsein gaf. De kantoorbediende, die achter het stuur zat, gaf, inplaats van te stoppen, vol gas en reed de agent daardoor ondersteboven. De knaap was spoedig achterhaald. Hij ontkende alles, ondanks de vele bezwarende getuigen verklaringen. Hij voerde een zekere „Toon" ten tonele, die in de bewuste nacht de auto zou hebben bestuurd. Na 's mans arrestatie werd bekend, dat hij van zijn werkgevers een bedrag van f 430.had gestolen. (Advertentie Ing. Med.) (Eigen berichtgeving) /jKERSLOOT, Dinsdag De laatste dag van de Alkmaardermeer- iveek bracht wederom een zeer krachtige Westenwind. Het gevolg was dan ook, dat alleen de candidaten voor de hoofdprijzen aan de start kwamen en wind, regen en de witte koppen op het meer trotseerden. Er is ondanks dit feit ook op de laatste dag fel en sportief gestreden om de fraaie prijzen, welke alle uit zilveren sier- en gebruiksvoorwerpen bestonden. T)E 12 voets jollen voeren vandaag een speciale stormbaan. Hier finishte de Alkmaarder O. J. Boom als eerste. Aan gezien hij echter een overtreding had begaan, werd hij gediskwalificeerd. Hierdoor kwam G. de Vries Lentsch van de Braassemermeer op de eerste plaats en won tevens de hoofdprijs in deze klasse. Tweede werd P. de Lange uit Loosdrecht en derde P. Boekei var. de Braassemermeer. In de Regenboogklasse kwamen drie boten aan de start. Alberda uit Sneek, die te vroeg de startlijn passeerde, werd teruggeroepen. Mr. C. Walig kwam als eerste om de eerste boei, doch Leen de Wit wist hem van deze plaats te ver dringen en stevende vastberaden op de hoofdprijs af. Hij mocht de Velthuys- wisselprijs, bestaande uit een grote zil veren molen in ontvangst nemen. Zijn clubgenoot Walig bezette de tweede plaats. In de Vrijheidsklasse was de strijd tot op het laatste moment uiterst span nend. Als eerste kwam de uitstekend zeilende Zaankanter T. Amons over de finish, die hiermede de hoofdprijs be haalde, op de spiegel gevolgd door de „Gila" van H. W. A. Frowein uit Loos drecht. De Valken-klasse telde ondanks Ie vele uitvallers van de vorige dag toch nog zeven deelnemers. Jammer was het voor de Heilooër Siep van der Meer, dat de averij, welke hij Maandag op- Volgens een mededeling van de zijde van de FIDE zal Samuel Reshevsky in ieder geval deelnemen aan het can- didatentornooi om het wereldkam pioenschap, hetwelk Zondag 30 Aug. te Neuhausen begint. Het aantal spe lers bedraagt dus 15. De FIDE heeft voorts besloten het Europese zonetornooi door de Duitse schaakbond te laten organiseren. Waar schijnlijk zal het tornooi in het voor jaar van 1954 te Lindau worden uit geschreven. liep zo ernstig was, dat hij vandaag niet in staat was zijn mooie kans te ver dedigen. J. Keyzer van de ARZV werd op keurige wijze winnaar. Kirkenier, die wederom beslag legde op de twee de plaats behaalde de hoofdprijs. Voor de tweede maal - in 1951 won hij even eens - werd de Zilveren Sierschaal van de gemeenten Zaandam, Alkmaar, Akersloot, Uitgeest, Koog a.d. Zaan en Wormerveer aan de Alkmaarder over handigd. C. Groot uit Aalsmeer w-jrd derde. Bij de Sharpies moest Kraan van De Braassemermeer wederom zijn meerde re erkennen in Visser uit Den Helder. Visser bewees hiermede vooral met har de wind zeer snel te zijn en sleepte met flinke voorsprong de hoofdprijs in de wacht. In de 16 m2 klasse demon streerde Jac. Swart van de Zaanse On derlinge wederom zijn superioriteit. In deze vierde race wees hij de Amster dammer v. d. Horst en de „Storm- meeuw" van Endstra resoluut naar het tweede plan en behaalde hiermede zijn derde zege en tevens de hoofdprijs. De organiserende verenigingen, de ZZV, de ARZV, de ZO en de ZWVU kunnen, hoewel zij de weergoden niet op haar hand hebben gehad toch op een ge slaagd zeilfestijn terugzien. Voor de vele candidaten voor de nationale kampioenschappen, welke op 12 en 13 September op de Westeinder plassen worden gehouden, zijn deze wedstrijden een goede generale repetitie geweest. De uitslagen van de vierde en laatste dag van de nationale wedstrijden op het Alkmaarder Meer waren: 12 M2-klasse A: 1 Aeolus van A. Visser (Nieuwediep), hoofdprijs; 2 Mustang van Jac. Kraan (Braassemermeer); 3 Piasja ger van B. Verhagen (Aegir). 12 M2-klasse B: 1 Oelewapper van J. H. Koelemans (Schinkel); 2 Whirlwind van J. E. van Erven Dorens (Loosdrecht); 3 Agita van De Bij. Vrijheidsklasse; 1 Noreg van T. Amons (ZZV), hoofdprijs; 2 Gilla van H. W. A- Frowein (Loosdrecht): 3 Speed van C. de Haas Jr (Utrecht). Valkenklasse A: 1 Piraat van J. Kei zer (ARZV); 2 't Spul van H. Kirkenier -ARZV), hoofdprijs: 3 Annemarie van C. Groot (Aalsmeer). Regenboogklasse: 1 Annemarie van L. de Wit (ZZV), hoofdprijs; 2 Woelwater van C. Walig (ZZV). Drakenklasse: 1 Thalatta van A. E Dudok van Heel (KNZRV); 2 De Bezem van J. Boom (ARZV); 3 Norremeer van J. C. P. Hofkens (KNZRV), hoofdprijs. 16 M2 eenheidsklasse: 1 Argus 2 van Jac. Swart (ZO), hoofdprijs; 2 Akidi van J. v. d. Horst (Amsterdam); 3 Storm- meeuw van A. W. Endstra (HND) Pampusklasse: 1 Wervelwind van G. Biesot (De Kaag). 12 Voetsjolien A: 1 Cormoran van G. de Vries Lentsch (Braassemermeer), hoofdprijs; 2 Tureluur van P. de Lange (Loosdrecht); 3 Jimmy van P. Boekei (Braassemermeer) 12 Voetsjolien B: 1 Net An van J. H. Engel (ZZV); 2 Prinses Margriet-van R. Steensma (HJC) Jeugdklasse: 1 Dukeloentje van H. F. Rymenam (De Kaag). 16 M2-klasse (onderling): 1 v. Tol (ZWVU); 2 Wildebras van W. Zant (ZO), wisselprijs; 3 The Sailor van D. Bakker (ZO). BM-klasse (onderling)1 Gladoor van C. Stelling (ZO); 2 J. C. Dobber (ZWVU); 3 J. Werkhoven (ZO). Gisteravond is voor de eerste maal in het nieuwe voetbalseizpen in het Olympisch Stadion te Amsterdam de centrale training voor de Nederlandse Elftalclub gehouden. Van de 23 uitgeno digde spelers waren er twintig versche nen. Van der Kuil is in militaire dienst en kon zich niet vrijmaken. Bleyenberg heeft een spierblessure, waardoor hij voor enige weken op non-actief is ge steld en Steiger liet verstek gaan. Het programma, dat trainer J, van der Leek zijn jongens voorzette, week in niets af van dat in vorige seizoenen: rondjeslopen, afgewisseld met korte sprints, baloefeningen en tot slot een partijtje voetbal. Het saunabad, dat voorheen altijd volgde, is nu komen te vervallen, omdat deze training nog maar drie a vier keer wordt gehouden voor de wedstrijd Noorwegen-Neder- land, die op 27 September a.s. in Oslo wordt gespeeld. Wel werden de spelers in de „kuil" toegesproken door de voorzitter van de technische commissie de heer G. Kruy- ver, die een begroetingsspeechje hieid. De training werd bijgewoond door de leden van de technische- en/of de keu ze-commissie. de heer H. P. Hoolboom, de heer C. van Es en de heer H. A. Pellikaan. UITSLAGEN VAN DE ENGELSE LEAGUE In de eerste divisie van de Engelse league heett Burnley met 2-1 van Black pool gewonnen. Chelsea zegevierde ovei Portsmouth met 4-3. Zondag a.s. zullen op de Alkmaarse sintelbaan weer de traditionele Ker- mis-motorraces worden gehouden, waaraan door 24 seniores en 20 junio res zal worden deelgenomen. Er zul len niet minder dan twintig wedstrij den worden verreden, waaronder acht wedstrijden, welke gelden voor de finale van het Langebaankampioen- schap van de KNMV 1953. Voorts vin den drie zijspanraces plaats, waarin de vier beste Nederlandse zijspan- rijders aan de start verschijnen. Ten slotte vermeldt het programma o.a. twee wedstrijden met vliegende start en een langebaanwedstrijd. De junio ren zullen uitkomen in zes ontmoe tingen. Voor de zijspanrace hebben inge schreven: Co Boef, H. Dammers, B. Hommel en G. Kuitert. Op de deel nemerslijst van de seniores 500 cc tref fen wij alle bekende coureurs aan. Wij noemen o.a. P. v. Aartsen, M. van Rijs wijk, P. Cordang, H. Dammers, J. Bos man en voorts Cor Bijman uit Wog- num en P. Buur uit Zaandam. Bij de juniores zullen o.m. starten P. Kaag uit Hoorn, W. Hermary uit Zaandam, J. van Duin uit Limmen, drie Verbrug- ges en Bobby Kroon. Avery Brundage, president van het I.O.C. heeft medegedeeld, dat tot nu toe zeventien steden zich candidaat hebben gesteld voor de Olympische Zomerspelen van 1960, waarbij Boeda pest, Rome, Brussel, New York, Chi cago, San Francisco, Los Angeles, De troit, Buenos Aires en Tokio. De pre sident van het I.O.C. meende dat, aan gezien de Spelen van 1956 in Melbour ne worden gehouden, die van 1960 waarschijnlijk in een Europese stad zullen plaats vinden. Gevraagd naar de kansen van Boedapest verklaarde hij dat het nieuwe stadion in de Hon gaarse hoofdstad, na in enkele opzich ten verbeterd te zijn, geheel aan de Olympische vereisten zou voldoen, en dat de Hongaren, gezien hun grote prestaties op sportgebied, volkomen gerechtigd waren hun candidatuur voor Spelen in de naaste toekomst te stellen. De beslissing zal echter pas vallen op het in 1955 te Parijs te hou den congres van het I.O.C. Voor de reis naar Boedapest, waar op 5 en 6 September de landenwedstrijd Hon garijeNederland zwemmen, waterpolo en schoonspringen wordt gehouden, zijn de volgende waterpolospelers uitgenodigd: Van Gelder (HZPC), Bijlsma (Haarlem), Sievers (HZO), Korevaar (Merwede), Ca- bout (GZC), Van Feggelen (Meeuwen), Smol (HZPC), Fienee (Dolfijn), Luch» (Robben) en Waalewijn (HZPC).

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5