Vervolg stadsnieuws Nieuwe vleugel Kohnstamm school in gebruik genomen WIENER CAFE Nieuws uit de Langedijk Problemen dienen zich aan Ontmanteling der Grote Kerk inzake het plan-Dudok De vergadering van de L.T.B. De Rijp-Graft LAATSTE NIEUWS Ook de v. d. Leeuwschool werd geopend De schoolbel luidde VERBETERING VAN DE SINGELGRACHTEN TONY HARTWEGER „LA CUBANA" Rechtszaal een chaos Herverkaveling Geestmerambacht Plan-Kliffen nog in studie Burgemeester Wytema pleitte in de Raad van State Beemster BURGERLIJKE STAND Groot-Schermer Floralia-tentoonstelling beloofd evenement te worden Jaarvergadering v.v. „Alcmaria Victrix" Roode Kruis houdt postzegelacties Lichtreclame van het Victoria-Theater Een bijzonder exemplaar BURGERLIJKE STAND Schermerhorn Minder aangenaam ritje Warmenhuizen Op 5 en 6 September weer Floraliatentoonstelling St. Pan cros Geen overeenstemming over de wethoudersbenoemingen Juwelendiefstal aan de Riviéra DR DREES EN MR ALGERA NAAR Z.AFRIKA Trekking Staatsloterij DONDERDAG 37 AUGUSTUS 1953 De gemeente heeft gistermiddag een fraaie etappenovenvinning behaald in de strijd tegen het plaatselyke scholentekort. Want op die dag werd de nieuw gebouwde vleugel van de Kohnstammschool in het Bergerkwartier officieel in gebruik genomen en enkele uren later de Prof. v. d. Leeuwschool bij de Willem de Zwijgerlaan. Tal van genodigden, waaronder enkele gemeentelijke en «K kerkelijke autoriteiten, waren bij de officiële ingebruikneming der scholen tegenwoordig en het spreekt vanzelf, dat in beide gevallen de nodige speeches werden afgestoken. „Ik geloof, dat wij thans een historisch ogenblik beleven in de ontwikkeling van het voortgezet lager onderwijs", zo sprak wet houder Bakker, toen hij, tijdens de opening van de nieuwe vleugel van de Kohnstammschool, als eerste het woord voerde en hij doelde daarbij op het grote succes van deze tak van onderwijs, een succes, dat althans in Alkmaar en omgeving van blijvende aard schijnt te zijn. De Kohnstammschool voor v.g.i.o. is namelijk in de ware zin des woords een streekschool geworden. Van ÏS* 0I?f eonetr ?60 Ieerlin8en» die de school nu telt, komen er niet minder dan 107 uit 30 buitengemeenten. Het oorspronkelijke voornemen om de school met nog een lokaal uit te bouwen wordt nog overwogen. Daar men door de nijpende ruimte nood de vleugel echter op tijd klaar moest hebben besloot men indertijd om de in de toekomst noodzakelijke vergroting voor lopig op te schorten, Ue heer G. L. M. Mol, die namens de Nederlandse Onderwijzers Vereniging het woord voerde, zeide, dat het vertrouwen van de ouders der kinderen in het school beleid en de ijver van het onderwijzend personeel .een belangrijke stimulans waren in het ijveren voor een moderne school- outillage, waarvan de nieuwe vleugel der Kohnstamm-school een voorbeeld is. Hij wenste de heer K. Bos, hoofd der school, geluk met diens nieuwe aanwinst. De heer C. Kirkenier, die het nieuwe project ontworpen heeft, dankte de tech nische ambtenaren van openbare werken, de aannemer en de arbeiders die aan het tot stand komen van het gebouw hadden meegewerkt, waarna de heer C. J. Mol, namens de Alkmaarse afdeling der N.O-V., de chef van de afdeling onderwijs, de heer Weil, eveneens voor diens activiteiten dank zegde. Ook dr Degenaar wenste als voorzitter van de commissie van toezicht deh eer Bos geluk met diens vergrote school. De bijeenkomst had een bijzonder ka rakter, daar tydens de openingsplechtig heid de vrouw van wijlen prof. Kohn- stamm aanwezig was. Het was de heer Bos, die in zijn toespraak de betekenis die deze grote paedagoog voor het onder wijs heeft gehad, nog eens belichtte. ,Vele jaren heeft ons volk niet naar hem ge luisterd", zeide hij, „maar nadat wij hem als wetenschappelijk adviseur van het paedagogisch centrum der N.O.V. hebben leren kennen, leeft zijn geest ook hier nog dagelijks voort." Mevr. Kohnstamm dankte voor deze vriendelijke woorden en voor de rood witte anjertoef, die haar tevoren door een schoolmeisje was aangeboden. Het nieuwe gebouw bevat twee lichte en ruime leslokalen, die door een inklap bare harmonicawand zijn gescheiden, een toneel in één van deze klassen, twee kleedkamers, een keuken en nog een der de lokaal, de z.g.n. eindklas. Prof. v. d. Leeuwschool Ook tijdens de officiële ingebruikneming van de Prof. v„ d. Leeuwschool werd door véle genodigden het woord gevoerd. Wet houder Bakker, die ook in dit geval het gemeentebestuur representeerde, gaf een korte levensschets van de in 1950 over leden prof. Van der Leeuw en overhan digde het hoofd der school, de heer M. Slabbekoorn, een ingelijste foto van deze geleerde, die naast veel werk op theolo gisch gebied ook geijverd heeft voor nieuwe wegen in het onderwijs. Nu vacantie dan voorbij is En de jeugd niet langer vrij is, Heb 'k mijn licht eens opgestoken En met deez' en geen' gesproken, Om te horen wat men zei Over zóveel weken vrij. 'k Vroeg een jongen, die naar school [ging, 't Was weer voor de eerste keer Of hij dat nu weer niet fijn vond, En hij zei: „Aboe, meneer". Maar een moeder daarentegen Zei, met een zeer zware zucht: „Fijn dat ik het stel weer kwijt ben, Dat is weer wat opgelucht, d' Eerste week dat was zo'n ramp niet, Maar vier weken over huis, 'k Heb geen kindermeisie, weet u Nou, dat vind ik maar een kruis. 'n Onderwijzer die ik aansprak Zei heel vriend'lijk: „Ach meneer, 't Loopt weer naar de kerstvacantie, Dus wat wil ik nou nog meer ,,'k Ben geen „Rotskilt" zei 'n vader, „Dat ik met ze uit kan gaan. Ja, een keertje naar de apies, Maar dan is het ook gedaan. Jobs geduld, Salomo's wijsheid Mag er in die tijd wel bij En soms wenste ik mijn jongens Wel eens naar de Mookerhei." Nee, naar wat ik mocht vernemen Was 't geen onverdeelde vreugd Zoveel weken op te trekken Met de vrijgelaten jeugd. En zo zien we ook in deze, Dat, al schijnt het nóg zo fijn, Het in ieder ding van 't leven Toch niet altijd zon kan zijn. JABSON. Hoewel de scheepvaart ter plaatse - öe Vrijdagse rondvaarttochten uitge zonderd van geen practische .beteke nis is, bleek het niettemin noodzakelijk öe Geestersingel pussen Bergerbrug en lexelse brug met behulp van een bag germolen uit te diepen. *n het komende najaar zal de gehele Erasberm tussen Helderseweg en Hei- looerbrug aan de wegzijde onder pro- hel worden gebracht, zodat deze berm het komende jaar met de machine 2ai kunnen worden geschoren wat een niet geringe verfraaiing zal betekenen. De heer T. Ederveen, die als voorzit ter der oudercommissie het woord voerde zegde de school een projectie-apparaat, toe, dr Degenaar sprak de wens uit, dat de schooltandverzorging ook de Van der Leeuwschool zou veroveren en de heer A. Kleimeer, die namens Volksonderwijs sprak, schonk de school namens dit insti tuut een aquarium, dat door de aquarium vereniging Rode Rio zal worden inge richt. De heer Th. Dijkstra feliciteerde na mens de r.k. schoolvereniging „St. Augus- tinus" de hoofden der beide scholen met de uitbreiding van hun scholen en nieuw bouw. Eén ding springt bij het binnentreden van de zeer mooie Van der Leeuwschool wel bijzonder onaangenaam in het oog en dat is dat de klasse-lokalen gemeubileerd zijn met oude schoolbanken. Het schijnt niet mogelijk dit „meubi lair" in de naaste toekomst door een moderner te vervangen. tussen ALKMAAR en BERGEN Donderdagavond en Vrijdagavond in ReserverenTelefoon K 2200/4364 iAdvertentie mg. Mea.; •Het valt voor veel mensen niet mee om aan nieuwe dingen te wennen. Dat schoot ons te binnen toen wij gisteren een kort bezoek aan de zit tingzaal van het gerechtsgebouw aan de Geestersingel brachten. De zaal is onherkenbaar geworden. De hele inventaris ligt op het ogen blik overhoop. De perstafel staat op haar kop, de zetels van de president en de officier van Justitie waren „behan gen" met de colbertjasjes van werk lieden en overal torenden grote kar tonnen dozen waarin sponsrv.bberach- tige tegels verpakt waren, die op het ogenblik tegen de wanden van de zaal geplakt worden. Door deze aan te brengen hoopt men de slechte accoustiek van de zaal, aan zienlijk te verbeteren, zodat het „vas te" publiek, dat zijn vrije .tijd op de publieke tribune doorbrengt, het ge sprokene weer kan verstaan. Met dat al moeten wij aan de nieuwe sfeer van de zaai nog wel even wennen. De groene gordijnen die in majesteite lijke draperieën omlaag hingen, zijn voorgoed verdwenen en het geheel heeft op het ogenblik iets weg van een reusachtige betegelde badkamer. Licht, luchtig en efficiënt. Naar men zou zeg gen een toepasselijke gelegenheid om de talrijke wetsovertreders die er over de spiegelglad geboende vloer naar binnen glijden of vallen eens duchtig de oren te wassen NOORDSCHARWOUDE - Hoewel er na de in de afgelopen winter gehouden vergadering over de plannen tot ruilverkaveling, waar de rijkstuinbouwconsulent, dr ir C. Rietsema, een lezing hield over de her verkaveling van de gronden der Geestmerambacht, nog maar weinig be kend is, wil dat niet zeggen, dat deze belangrijke zaak op een dood spoor is gelopen. Integendeel: we kunnen in dit verband mededelen, dal er nog steeds een nauwgezette studie over deze materie wordt ge maakt, zodat eerlang een uitvoerig rapport is te verwachten. Reeds vóór de oorlog bestond hier ter stede het voornemen om tot ontman teling van de Grote Kerk over te gaan, zodat door afbraak van de bestaande bebouwing o.a. van de gehele Kerkstraat en andere in de onmiddellijke na bijheid van onze kathedraal gelegen percelen, het oude vijftiende eeuwse ge- houw een waardig aanzien zou verkrijgen en met recht het centrale punt van de stadskern zou kunnen worden genoemd. Midden in de Tweede Wereldoorlog werd in 1943 aan de bekende architect en stedebouwkundige, ir W. M. Dudok te Hilversum, de opdracht verstrekt om- plannen tot verbetering van de on middellijke omgeving van de Gróte Kerk te ontwerpen, waarbij tevens een oplossing zou worden verkregen voor de na de oorlog te verwachten moei lijkheden met het steeds toenemend verkeer. De te saneren ruimte zou een oppervlakte van bijna vijf hectare be slaan, waarmede een zodanig bedrag gemoeid zou zijn, dat op verwezenlij king van de plannen op korte termijn, ook na de oorlog, niet te rekenen viel In de bewuste vergadering werd ook het woord gevoerd door de heer J. Kliffen, oud-voorzitter van de veiling de „Noordermarktbond", en een vete raan op tuinbouwgebied. De heer Klif fen opperde het idee om een vaarpol- der te stichten, waarmede de bestaande bedrijfsgebouwen intact zouden kun- nen blijven. Dit in tegenstelling met het plan van de Rijkstuinbouwconsu lent die becijferd had dat een rijpolder de goedkoopste oplossing zou zijn. De heer Kliffen nu heeft over een en ander nagedacht en zijn idee nader uitge werkt, zij het dan niet volledig. Zijns inziens kunnen de investeringen van nieuwe schuren en woningen te zwaar drukken op het bezit van de tuin ders. Bij zijn plan wil de heer Kliffen de akkers gelegen tussen de verschillende vaarsMen van af de Voorburggracht tot aan de Winterweg tGt kavels aaneensluiten. Op deze grote stukken land kan dan een volkomen mechanische bewerking plaats vinden. Zo'n complex kan dan volgens zijn inzicht zo economisch mogelijk be werkt worden. Niet alleen is deze wijze van verkaveling goedkoper, maar er wordt bovendien ca. 10% land gewon nen. De woningen en koolschuren die in de verkavelde stukken liggen, kun nen blijven dienst doen, wat in leder geval volgens het plan Kliffen voor deel betekent. Er is zeker nog veel te zeggen over dit plan daar zich aller lei vraagstukken voordoen die nog om een oplossing vragen, zoals bijvoor beeld de juiste toepassing van de wa terstand enz. Doch het gehele plan De raad gaf zijn instemming. Het ontwerp van ir Dudok kon enke le jaren geleden de instemming van de gehele raad verwerven. De fraaie maquette, die Openbare Werken liet vervaardigen en o.a. in de stand der gemeente Alkmaar op de tentoonstel ling „Van de Wadden tot het IJ" door velen werd bewonderd, gaf van de uit te voeren herziening, gepaard gaande aan een gedeeltelijke herbebouwing, een goed beeld. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland konden zich echter met het be sluit van Alkmaar's raad niet vereni gen, omdat het plan geen aanwijzin gen betreffende de vast te stellen rooi lijnen bevatte. Nu zouden deze uiter aard wel aan te geven zijn geweest, doch de gemeente wenste zich niet a priori aan een vaste rooilijn te bin den, die vrijwel automatisch onteige ningsprocedures en machtigingen tot onteigening met zich zou hebben ge bracht. Bovendien zou uitvoering van het plan eerst op lange termijn moge lijk zijn. Het Provinciaal Bestuur concludeer de daarop, dat het saneringsplan veel eer als een uitbreidingsplan moest wor den beschouwd, doch een dergelijk plan ligt uiteraard altijd buiten de bebouw de kom ener gemeente. Ged. Staten werkten niet mee. Op grond hiervan weigerden Ged. Staten definitief hun goedkeuring aan het raadsbesluit. De gemeente Alkmaar stelde tegen deze beslissing beroep in bij de Kroon, zodat de Raad van State gistermorgen deze kwestie te behande len kreeg. De gemeente was vertegenwoordigd door burgemeester mr dr Wytema, die in een uitnemend betoog staande hield, dat het plan-Dudok als test-voorbeeld kon worden beschouwd conform art. 43 der Woningwet. Spreker wees er daar bij op, dat Ged. Staten van Zuid-Hol land dergelijke voorschriften, uitge vaardigd te Vlaardingen en Lekker- kerk, wel degelijk hebben goedgekeurd. Ged. Staten onzer provincie mochten dan hun weigering hebben gebaseerd op de vernietiging door de Kroon van een raadsbesluit der gemeente Lisse, dat ook voorschriften betreffende de bebouwing van de kern dezer gemeen te had gegeven, doch dit besluit gaf wel degelijk strikte aanwijzingen met be trekking tot de vast te stellen rooilij nen. Het standpunt van de burge meester verkreeg de instemming van dr ir H. G. van Beusekom. hoofd-inge- nieur-direeteur van de Volkshuisves ting in deze provincie. De uitspraak zal nog volgen. De Raad van State zal later uitspraak in deze, niet alleen voor Alkmaar doch ook voor andere gemeenten principiële kwestie, doen. Intussen wil een voor de gemeente Alkmaar gunstige uitspraak nog vol strekt niet zeggen, dat de minister voor Wederopbouw en Volkshuisvesting zich daaraan gebonden zou achten. Hoewel de uitspraak van de Kroon, gehoord de Raad van State, dus met een zeker optimisme mag worden tege moet gezien, zou de gemeente bij een eventuele ongunstige beschikking voor grote moeilijkheden worden geplaatst, waarbij het zeer de vraag is of het plan-Dudok ooit in de bestaande vorm zou kunnen worden uitgevoerd. Zonder wijziging der onteigenings wet blijft het n.l. onmogelijk om, ten behoeve van een saneringsplan, tot onteigening van gronden in de be bouwde kom ener gemeente over te gaan. Geboren: Johannes W. M„ zoon van M. Greuter en E. A. van Baarsen; Ni- colaas J., zoon van M. Duinmaijer en M. J. Duin; Petrus J., zoon van P. J, Konijn en S. M. Mensink; Anna M., dochter van G. J. Vendel en T. Roe- lofsen; Ida A„ dochter van D. J. Ernsting en G. Berends. Overleden: Arie Tijm, 70 jaar. Kliffen is momenteel nog in studie bij de deskundigen die hier over moeten oordelen, zodat wij te zijner tijd op een en ander teru zullen komen, of, zoals in het voornemen ligt, een pers conferentie belegd zal worden. AGENDA TIVOLI-BIOSCOOP NOORDSCHARWOUDE. De agen da van de Tivoli-Bioscoop luidt: Vrij dag 28 Aug., 8 uur; Zaterdag 29 Aug., 7.30 uur; Zondag 30 Aug., 3.30 en 7.00 uur; Maandag 31 Aug., 8.00 uur; Dins dag 1 Sept., 8.00 uur; Woensdag 2 Sept. 8.00 uur en Donderdag 3 Sept., 8.00 uur: „The greatest show on earth". Toegang 14 jaar. Zaterdag en Zondag zullen weer in het teken staan van de bloemen. Dan organiseert de plaatselijke Floralia- en Huisvliitvereniging weer haar jaar lijkse tentoonstelling. Het café van de heer Van Twuiiver zal dan in een waar bloemen-eldorado herschapen zijn. Ter gelegenheid van deze feeste lijke gebeurtenis zal Zaterdagmiddag een hengelwedstrijd voor de jeugd worden gehouden. Zondagmiddag zal voor de ouderen een wedstrijd in blindroeien worden gehouden. De prijzen hiervoor zullen bestaan uit gerookte paling. Zondag vindt eveneens de algehele prijsuitreiking plaats. Zij zal worden opgeluisterd met een concert door het fanfarecorps ..Christiaan de. Wet". Op beide ten- toonstellingsdagen zijn voorts tal van attracties aanwezig. „THALIA" TREEDT OP TIJDENS DE KERMIS. De plaatselijke toneelvereniging „Thalia" heeft in studie genomen het blijspel in drie bedrijven „Een zeeman ging passagieren", door Koos Beswino. Op kermis-Maandag, 14 September, zal men met dit stuk voor het voetlicht treden. In de vergadering van de L.T.B., wel- rekening van de L.G.C., spoedig door De door de voetbalvereniging „Alc maria Victrix" uitgeschreven jaarver gadering, die steeds enkele weken voor de aanvang van het voetbalseizoen wordt gehouden, mocht zich onder voorzitterschap van de heer C. K. Swa- ger, ditmaal in de belangstelling van 72 stemgerechtigde leden verheugen. Uit het verslag van de penningmees ter, de heer W. C. Muller bleek, dat de kleine competitie 1952/1953 de ver- enigng een vrij aanzienlijk nadelig saldo heeft opgeleverd, dat uit het kapitaal moet worden gedekt. Bij het punt „bespreking bestuurs beleid" oefende de heer T. Bonsema critiek uit op de houding, die door Alcmaria Victrix ter vergadering van de vereniging van tweede klassers in het afgelopen seizoen werd aangeno men. Na repliek door de secretaris, de heer J. Groet, bleek deze critiek te kunnen worden teruggebracht tot de door de vereniging gevolgde tactiek doch niet tot het uiteindelijke doel om van het bestuur van de KNVB de toe zegging te verkrijgen, dat de Westelij ke Tweedeklassers niet meer in een competitie van slechts tien clubs zullen worden ingedeeld. De periodiek aftredende bestuursle den de heren W. C. Muller en J. Mul der werden bij enkele candidaatstelling Het Roode Kruis te Alkmaar is thans druk bezig met de verkoop van Roode- Kruispostzegels. Op de kermis op het Canadaplein staat een stalletje waar de zegels wor den verkocht en waarvan de netto-op brengst bestemd is voor de plaatse lijke afdeling van het Roode Kruis, dit in tegenstelling tot de Roode Kruisze- gels die op het postkantoor worden verkocht. De opbrengst hiervan komt ten goede aan het Hoofdbestuur. De volgende week zal in het post kantoor echter een aparte stand inge richt worden, waar de plaatselijke ver koop voortgezet wordt. Dan zal eveneens de huis-aan-huis verspreiding plaats vinden van een Roode-Kruis-rebuskaart, waarmee aan trekkelijke prijzen te winnen zijn. Zaterdag over een week zullen de padvinders in Alkmaar beginnen deze actie nog meer kracht bij te zetten. Het Victoria Theater in de Lange- straat heeft een, we zouden bijna zeg gen Amerikaanse reclame gemaakt. Het hoge pand heeft namelijk een uit bouw gekregen waarin, door neon- buizen verlicht kennis wordt gege ven welke film wordt gedraaid en voor welke leeftijd die toegankelijk is. Voor onze hoofdstraat, die tegenwoor dig des avonds toch reeds een feeste lijke aanblik biedt, is deze nieuwe lichtreclame een grote attractie. herkozen. De heren P. de Buyzer en P. Godvliet hadden medegedeeld hun bestuursfunctie neer te willen leggen. Op aandrang der vergadering kwam eerstgenoemde op zijn besluit terug. In de vacature Godvliet werd gekozen de heer F. M. A. Stadegaard. De Kascommissie werd aangevuld met de heren H. C. Bedijn en J. Pie Door enkele ingrijpende bezuinigin gen bleek het mogelijk een sluitende begroting voor het komende vereni gingsjaar te kunnen aanbieden, die door de vergadering onveranderd werd goedgekeurd. Na een zeer geanimeerde rondvraag sloot voorzitter Swager de vergadering met een ernstig beroep om door het betrachten van eendracht het verloren tweedeklasserschap te herwinnen. In De Hondenwereld, het tijdschrift voor hen, die honden houden en van honden houden is een afzonderlijk ar tikel gewijd aan de Teckels. Enige weken geleden is een blauwe kortharige teckel-teef in ons land ge arriveerd, die oo het continent nog niet voorkwam. Bijzondere aandacht wordt vervolgens geschonken aan een in Engeland gefokte ruwharige Tijger teckel en medegedeeld dat dit zeldzame soort thans ook in Nederland is. De heer F. J. van der Vliet, Magdalenen- straat te Alkmaar bezit naar het tijdschrift meldt een zeer aantrek kelijke jonge reu. Diens grootouders van moeders Kant zijn de kortharige Tijger-reu „Lutz vom Alten Zoll" en de haaskleurige teef uit de Kennel van mevrouw G. PouwNeumann. Een foto van deze „Alkmaarse" hond is in het tijdschrift opgenomen. Het is inderdaad een bijzonder exemplaar van het ras der teckels. GeborenRudolf z.v. R. F. Wester kamp en M. Amiabel; Jacobus z.v. J. Gaarthuis en C. A. Beijk; Marinus J. E. z.v. A. A. Sterk en G. Moorman; Marinus J. A. z.v. J. Naberman enG. Visser. Gehuwd: Arie Korver en Theodora M. van der Meer; Anthonie J. Mulder en IJfke Jorritsma; Leonardus van Buel en Helena A. Overtoom. In de autoscooter op de Paarden markt maakten mevrouw A. Molenaar en haar twee-en-een-halfjarig zoontje Jantje D. uit Schermerhorn Dinsdag middag een minder aangenaam ritje. Doordat hun wagen in botsing kwam met 'n ander autotootje, kwamen moe der en kind te vallen. Mevrouw Mo lenaar bezeerde zich ernstig aan ge zicht, arm en been. Jantje werd hevig bloedend overgebracht naar de EHBO- post en vandaar naar het St. Elizabeth- ziekenhuis vervoerd. Het bleek, dat hij zijn neusbeentie had gebroken. Hij zal enige tijd in het ziekenhuis moe ten worden verpleegd. ke in café Grasboer te De Rijp werd gehouden, kon de voorzitter, de heer C. Stoop een groot aantal leden begroe ten. Hij was over de grote opkomst zeer verheugd, te meer daar verschil lende belangrijke punten op de agenda stonden. Over het algemeen vergadert de afdeling niet meer zo vaak als vroe. ger, daar een belangrijk deel van de werkzaamheden wordt opgevangen door de Coöperatie A.B.C. De belangrijkste punten waren de besprekingen, gevoerd onder het mot to „Helpt Elkander". Dit in verband met het feit dat verschillende leden, door ziekte of ongeval een verzoek om hulp hadden gedaan. Bij de besprekingen over dit onder werp bleek dat de vergadering het eens was met de gevolgde gedragslijn van .het bestuur. Wei was men van mening dat meer de normale weg be wandeld moest worden door het leve ren van werkkrach'i n. Het plaatsen van een vaste arbeider is in sommige gevallen niet te vermijden en is voor al in de drukste perioden een goede oplossing. De financiële gevolgen hier. van kunnen dan echter zwaar gaan drukken. Tenslotte werd een beroep gedaan op de leden, om er vooral voor te zorgen dat niet te lichtvaardig een beroep gedaan wordt op „Helpt Elkan der" en een en. ander niet. te zien. als een verzekering. Tenslotte is het de -be doeling om hulp te bieden aan hen, die in nood verkeren en dat in een geest van naastenliefde. WEERSPANNIGE TUINDERS Reeds enkele jaren wordt door de leden van de geveilde producten afgestaan voor de kas van de afdeling. Dit percentage werd geheven van aan de veiling geleverde groenten en aard appelen. Door het feit echter, dat nu vele aardappelen niet via de veiling worden verkocht, zijn er moeilijkheden ontstaan. Enkele tuinders onttrekken zich nl. aan deze verplichting. Dit brengt een goede gang van zaken in gevaar. De vergadering ging er mede accoord dat deze leden indien zij blij ven weigeren de opgelegde verplich ting na te komen, geschrapt zullen wor. den._ Eén en ander ter beoordeling van het bestuur. Enige tijd geleden werd het lidmaat schap van de L. G. door de leden van de L.T.B. opgezegd. In verband hier mede deelde de penningmeester mede, dat de tegoeden vermeld op de Leden- In de bestuursvergadering van de Floraliavereniging welke één dezer da gen werd gehouden in café Slikker is besloten om weer een -floraliatentoon stelling te houden en wel op Zaterdag 5 en Zondag 6 September. Het ligt in de bedoeling om weer verschillende at tracties op te stellen, waar een ieder kan beproeven hoe gelukkig of onge lukkig hij is. Tevens zal voor deze ten toonstelling worden uitgenodigd de be kende pottenbakker, waar een paar jaar geleden zoveel belangstelling voor bestond, vooral van de zijde'der ^eugd. De wethoudersverkiezing in St. Pan- cras belooft nog met een zekere span ning gepaard te zullen gaan. Naar wij uit goede bron vernemen is ten aan zien van de te kiezen wethouders tus sen de verschillende raadsfracties geen overeenstemming bereikt. De vergade ring van Dinsdag zal dus de oplossing moeten brengen. De agenda bevat voorts het vormen van een commissie van beheer voor het gemeenschappelijk gasbedrijf en een voorstel tot het sluiten van een le ning ten behoeve van de te bouwen woningen voor bejaarden, uitbreiding Nobelhof. hem zullen worden uitbetaald. Door het bestuur werd voorgesteld om de gelden die nog in de z.g. „vracht- pot" over waren ponds-pondsgewijze te verdelen. Als maatstaf zou dan gelden de beteelde oppervlakte aardappelen. Door de heer G. Visser werd voor gesteld het geld gedeeltelijk te gebrui ken voor schadevergoeding aan de heer Beumer, die bij de bouw van de Til- brug te De Rijp meer werk had gele verd dan volgens regeling nodig was. Na enige discussie besloot men het be stuur opdracht te geven deze zaak na der te bezien en te handelen naar in zicht. RONDVRAAG. Tijdens de rondvraag stelde de heer G. J. Visser voor, om in gevallen waar tuinders worden beboet wegens over treding in verband met teeltvergun ning, pogingen in het werk te stellen, de boete zo laag mogelijk te houden. Eén en ander op grond van een te ver wachten teeltwijziging i.v.m. de aard appelmoeheid. Toegezegd werd hieraan de nodige aandacht te besteden. De heer E. Beumer, vervoerder van de producten zag gaarne de vergoeding voor het vervoer van goederen ver hoogd. Dit naar aanleiding van het feit, dat enkele artikelen welke aan vankelijk in zakken werden aange voerd, nu in kisten worden aangebo den. De vergadering was van mening, dat een tussentijdse wijziging in de vrachtprijs niet aan de orde diende te worden gesteld. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overleden lid, de heer Bakker. Met een kort gebed nam de vergadering aan deze herdenking deeL „WIERINGERMEER", 26-8 1953 Tarwe 23-25.30, gerst 22—23.75. 21.25— 22.75, haver 2022.80, rogge 20.50—21.75, wit hooi (geperst) 60—95. rode klaver- hooi (geperst) 70—90, Lucerne hooi (geperst) 7595, haverstro (geperst) 45—48 gerstestro (geperst) 50—55, tar- westro (geperst) 5055, groene erw tenstro (geperst) 50—60. groene erwten 4047.50, koolzaad 5257, ander erw tenstro (geperst) 4045, karwiizaad 46—57. Vlas. oogst disponibel: gerepeld, per kg tot 40 cent, ongerepeld per kg 30 cent. Ongecorrigeerd) Twee onbekenden hebben Woensdag ochtend vroeg ingebroken in hotel Aioli te Saint Tropez aan de Franse Riviera en de eigenaresse van het ho tel onder bedreiging met een revolver gedwongen de .brandkast te openen. Zij ledigden de brandkast, die juwelen ter waarde van ruim een millioen gulden bevatte, en ontsnapten na de eigenares se te hebben vastgebonden. Het voornaamste slachtoffer van de ze overal is een .Parijse juwelier, Hayat, die juwelen mist ter waarde van 700.000 gulden. Het onderzoek naar de daders wordt bemoeilijkt door het feit, dat deze geen vingerafdrukken hebben achtergelaten. De eigenaresse van het hotel is zo bij ziend, dat zij de politie geen duidelijke beschrijving van de daders kon geven. Politie-officieren geloven, dat de in brekers werkten in opdracht van een man, die wellicht in gegoede kringen verkeert en die wist, dat Hayat de ju welen naar de Riviera had gebracht, om een gedeelte ervan aldaar te ver kopen. De regering van Zuid-Afrika heeft de minister-president, dr W. Drees en de minister van Verkeer en Water staat mr J. Algera, uitgenodigd met de eerste vlucht, welke de KLM met een der nieuwe Superconstellations begin October naar Zuid-Afrika zal maken, een bezoek aan dit land te brengen. Beide ministers hebben de uitnodiging aanvaard. De minister-president heeft daarbij echter het voorbehoud ge maakt, dat hij van de reis zal moeten afzien, indien zich kabinets- of parle mentaire werkzaamheden mochten voordoen, welke zijn aanwezigheid in die periode in Nederland vereisen. Hedenmorgen had in de 520ste Staats loterij 4e klasse - 8e lijst de trekking plaats: Uitslag hogere prijzen:- ƒ5.000 2711 ƒ2.000 8548 11140 16495 19172 ƒ1.500 12609 15877 17909 ƒ1.000 1977 7394 9016 11311 13248 16872 18084 19081 21026 400 3386 5047 5795 7650 8888 10450 12104 12257 12852 21947 200 1272 2146 3064 5565 6806 8339 8557 9242 9666 9767 10028 10064 10677 12676 16119 17322 17706 18080 19289 19420 19867 20148 20904 21083 (Ongeorrigeetd) i

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3