Electriciteitstarieven in Bergen per 1 Januari a. s. verlaagd Muziekavond in Bergen's Ruïnekerk LEER TALEN THUIS BON Gemeenteraad van Bergen deed in de afgelopen vier jaren goed werk brengen Prijsniveau aangepast aan dat van het PEN en Alkmaar ENGELS f4. eer Hajenius IEATER Weissen Rossl RIA THEATER Bleke Bet I JOURNAALS bij de motorraces Overdracht is thans niet meer urgent En dan gaan we naar de speeltuin! Tramprobleem komt Dinsdag ter sprake meubelen TAFELTENNISTORNOOI De raad is vermaard om de scherpe tongen AFSCHEID van vier scheidende leden Grote belangstelling voor muzikale prestaties Oranje-Hotel als universiteit" EEN Koedijk „GOUDMIJN" Ursem Ouden van Dagen op stap Petten UITSLAG BRIDGEDRIVE Schrijfmachines P «0«A«n.v. fa. HERM. PLAS VRAAGenAANBOD Te koop aangeb. Fe koop gevraagd: TENTOONSTELLING Modevakschool „ENSAID" INSTITUUT „GESTO" ZATERDAG 39 AUGUSTUS 1953 begreep wat er in dit ogenblik in een man au hij moest omgaan. Een lange rij van spre- kers bewees hoezeer da overledene zich in breda kring vrienden had ge maakt. Een zoon sprak diep bewogen enkele woorden en dankte voor de over grote belangstelling. Een predikant citeerde met grote nadruk het „Onze Vader". Het orgel speelde en toen de klanken waren weggedreven tilden de mannen in het zwart de met bloemen overladen baar en droegen ze lang zaam en statig naar de groeve waaromheen zich in brede kring familie en vrienden schaarden. Toen volgde het mo ment. dat ik bij elke ter aardebestelling als het meest emotionele voel, het dalen van de kist, het voor goed wegzakken van de gestorven mens uit de kring zijner ge liefden in de donkere aarde, die hem voor al tijd zal omsluiten. Wat achteraf staande zag ik hoe de ogen van allen die het graf om ringden naar de lang zaam verdwijnende kist staarden, hoe aller ge dachten thans uitgingen naar de mm, die, ook in letterlijke betekenis van het woord, hier van ons werd weggenomen. En juist op dit moment van diepe emotie scnroK ik van een tikje, dat ik op de schouder kreeg en verstoord omkijkend zag ik in het glimlachend gezicht van meneer Bruin, die me met nau welijks gedempte stem de vraag stelde: „W o o n t U nog alt ij d op de Kennemerstraat- v/ e g, m e n e e r?" Tj. opgewekte operettefilm Rossi" is in verband met cces op het programma ge- laardoor zullen velen, die ;e film met muziek, zang uitstekend spel nog niet van de kermis kun- De hoofdfilm door een goed voorpro- t op de juiste wijze voor dient. Hollandse film, die het to- t reeds zo vele malen werd weer doet herleven. Men :ende verhaal in vlot tempo goede Hollandse artisten, attractie is, omdat men elijk volgen kan. Aaf Bou- in volle actie en zij blijkt niet te overtreffen. Johan >taat haar op zijn bekende zijde en men zal ook met en andere Hollandse artisten die het geheel tot een echt stuk volksleven maken, it van de kermisweek is en goede keuze geweest en ïn niet of ook dit filmpro- gen bodem zal zeer gewaar- en. Een aantrekkelijk voor gaat aan de populaire „Ble- nen in de diverse bioscopen ttractie. ollands Nieuws ziet men üoningin op bezoek op de entoonstelling in Waalwijk, ïg van Arie van Vliet, dg >ioen was in Woerden zeer In Middelburg werd een wse jubileumringriiderii ge- het kampioenschap van In Leiden werden fraaie skeukens in de militaire in gebruik genomen, en tot en fraaie opnamen van de edstriiden in Nijmegen, 's Wereldnieuws bracht huldiging van de nieuwe i Marokko. De Brit Edgar erde terug uit Hongaarse hap. Van Prof. Picard zag nieuwe proeven. Interessant ste vlucht van Engelands ommenwerper. Ook Arie v. nen in dit journaal, terwijl uit Perzië en Griekenland issant waren. k tot Week was eveneens 1 met opnamen van de ge- Sriekse eilanden. In War- d de bevrijdingsdag gevierd, hurchill hervatte weer vol ne zijn werkzaamheden. In i de onafhankelijkheidsdag Edinburg was een fraai Engeland werd een aardig :hap gehouden n.l. dat van pers. Vanuit Rabath zag ren van de huldiging van de tan. die morgenmiddag rie in het Sportpark gehou* zullen door Peter Knecht- de AVRO worden verslagen* het weer niet al te gunstig an men de wedstrijd dus ook iiotoestel volgen. van de Nic. Beets- jft een witte poes pl.i*L oud één blauw en ee Op de Kanaaldijk zweru een mooie blauw mak, witte Jporst, witte vo - omgeving van de Emastraa al enige weken een sje. Ter beschikking enl& elijke poesen. Adres ïnS£e ;rwer, Zaagmolenstraat 3b. MET ingang van de eerste periode van meteropneming van 1954 (December 1953Januari 1954) worden de electriciteitstarieven in Bergen verlaagd. Dit was de verheugende mededeling, welke burge meester dr W. Huygens namens het college gisteravond in de laatste vergadering van de huidige gemeenteraad kon doen. De verkoop tarieven van het G.E.B. te Bergen zullen worden verlaagd met 1 cent per KW en het kooktarief met VA cent, waartegenover voor het kook- tarief enige verhoging van het vastrecht moet worden ingevoerd. Door deze verlaging, waardoor de kwh prijs op 11 cent wordt gesteld en voor koken op 8 cent, komt Bergen op eenzelfde prijsniveau met het grote stroomdistributiegebied van Alkmaar en Egmond. Het huishoudtarief is dan nog slechts 1 cent hoger dan dat van het PEN, terwijl het kracht tarief en de kWh-prijs van het kooktarief thans gelijk zijn aan die van het PEN. Het nachtstroom(boiler)tarief kan helaas niet verlaagd worden. Dit blijft evenals in Alkmaar gehandhaafd op 7% cent. Het vastrecht zal eveneens gelijk komen te liggen met het PEN en Alkmaar. Ten aanzien van de herziening van de vastrechten voor Horeca-bedrijven zal een nieuwe methode van berekening worden gevolgd, waardoor de afnemer er verzekerd van kan zijn, dat zijn vastrecht bij benadering gelijk is aan dat van het PEN. De berekening houdt voor de meeste bedrijven een verlaging in, doch er zijn ook enkele zaken, waarbij de nieuwe methode uitwijst, dat het vastrecht iets verhoogd zal moeten worden. Behalve deze tariefsverlagingen kon dr Huygens mededelen, dat de algemene spertijd gedurende het winterseizoen, behoudens een hoge uitzondering, zal komen te vervallen. Uiteraard zullen deze tariefsherzie ningen een vermindering aan inkom sten met zich brengen, hetgeen het G.E.B. kan lijden .Dank zij de snel doorgevoerde netverbeteringen en het tedhnische beleid waren alle doorge voerde investeringen tot nu meer dan rendabel en is uit de gekweekte win sten een Herstellingsfonds ontstaan, dat groot genoeg is om de gemeente in staat te stellen de komende extra in- vesteringslasten op te vangen, zodat dit fonds niet verder behoeft te wor den vergroot en de winsten aan de be volking ten goede kunnen komen in de vorm van een tariefsverlaging. Tot zover burgemeester Huygens, die aan deze mededeling de vraag voegde of de gemeenteraad hierin aanleiding UEN ogenschijnlijk onbeduidend agen- dapuntje heeft tijdens de gister avond te Bergen gehouden gemeente raadsvergadering geruime tijd de aan dacht gevraagd. Het was alsof de ge meenteraad zich zij het scheiden van de markt nog eenmaal wilde vastbijten in een probleem, waarbij voor- en te genstanders diametraal tegenover el kander kwamen te staan. De „cause célèbre" was een verzoek van de heer P. M. van Keulen om de entree-prijs voor speeltuinen, voor welke geen ver makelijkheidsbelasting verschuldigd is, te willen verhogen van 15 cent tot 25 cent. „Neen", zeiden B. en W. „Het ge meentebestuur moet bevorderen, dat de kinderen tegen een lage prijs toe gang krijgen tot de speeltuin. Als wij het verzoek afwijzen bestaat de kans, dat de toegangsprijs 0.15 blijft". „Dan is hier sprake van misbruik van recht", aldus mr Sluis, die B. en W. te verstaan gaf, dat de verordening op de vermakelijkheidsbelasting be oogt geld in de gemeentekas te bren gen. „U wenst evenwel alleen een lage entreeprijs te handhaven". „En dat is onze taak niet", zo sprong de heer Van Rees Vellinga VVD-Middenblok) het prot.chr. raadslid bij. „Ik krijg de in druk, dat U met de verordening in de hand prijsregelend gaat optreden en dat kan nooit de bedoeling van de ver ordening zijn." Ook de heer Ellis KVP) schaarde zich bij dit tweetal en op dat ogenblik hing het advies van het college aan een zijden draad. Zowel de voorzitter, als wethouder Den Das en de heer Brak poogden aan te tonen, dat alle belastingwetten en ver ordeningen sociale gevolgen hebben, maar zij moesten ervaren, dat hun gloedvolle betogen de opposanten slechts stijfden in hun afwijzende me ning. Alle sprekers putten zich uit in argumenten en tegenargumenten met als uiteindelijk resultaat, dat het ver zoek, waarover reeds anderhalf uur in een bijeenkomst van het college van B. en W. was gesproken, werd aange houden en in de commissie van bij stand zal worden gebracht. Aan de heer L. R. Lambeck werd onder hartelijke dankzegging eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Van Reenenschool. Over zijn opvol ger was men het spoedig eens. Alle twaalf aanwezige leden (dr J. Hemel rijk (PvdA) was absent) stemden voor de heer W. K. Nijboer, onderwijzer aan de Prinses Margrietschool te Hoorn. De St. Ursula-school, de Berger School vereniging en de Chr. school zullen in het genot worden gesteld van een aan tal nieuwe schoolbanken, alsmede van enige nieuwe leermiddelen. Tenslotte verenigde de gemeenteraad zich met het voorstel van B. en W. om ingevolge de circulaire van de minister van bin nenlandse zaken de financiële positie van het gemeentepersoneel te verbete ren. Vo©r 1953 worden de kosten hiervan geraamd op 6300.In ant woord op vragen van resp. de heren Maasen (PvdA), Van Rees Vellinga (VVD-Middenblok), Ellis (KVP) en Sluis (Prot. Chr.) werd medegedeeld dat het wandelpad van de Pauline- straat naar de Elzenlaan te Bergen aan Zee thans is aanbesteed en gegund, dat aan de melkslijtersaffaire wordt gewerkt, dat het rapport inzake de scholen ook aan de scheidende raads leden zal worden gezonden en dat het verzoek van de slagers om het besluit tot liquidatie van het Gem. Slachthuis in te trekken spoedig in behandeling zal komen. kon vinden te erkennen dat het ge wenst is het G.E.B. in stand te hou den. B. en W. en de Commissie van Bijstand menen, dat er een voor Ber gen zeer bevredigende oplossing is ge geven en dat Bergen nu tevreden kan zijn met zijn GEB. Het blijkt, aldus spreker, een kerngezond bedrijf te zijn dat als ons inkooptarief t.z.t. omlaag gaat de bevolking stroom kan leveren tegen de laagst mogelijke en toege stane prijzen op een wijze die het beste grootbedrijf niet kan verbeteren. QE nieuwe gemeenteraad van Bergen zal reeds aanstonds worden geconfronteerd met een aantal brandende kwesties. Nau welijks zullen de raadsleden Dinsdagavond zijn geïnstalleerd of het tramprobleem zal ter spra ke worden gebracht. De gemeen teraad heeft hierover een nota van B. en W. bereikt. Daar het niet zeker is, dat een tram-verbinding Bergen-Bergen aan Zee behouden kan worden, zal de nieuwe vroedschap zich eveneens in de komende zittings periode bezig houden met het we- genvraagstuk. Naar de burgemees ter gisteravond mededeelde, zal het gemeentebestuur blijven stre ven naar de handhaving van de railverbinding. Nadat de burgemeester, geassisteerd door de directeur van het G.E.B., de heer Binnenwijzend, enige vragen had beantwoord, gaf de heer Ellis (KVP) als zijn oordeel, dat als de cijfers bij de controle van de jaarrekeningen juist blijken te zijn, hij bevredigd is en de raad rustig een afwachtende hou ding kan aannemen, totdat de com- missie-Hupkes haar rapport uitbrengt. Ook volgens mr Sluis (Prot.-Chr.) is de vraag of het GEB aan het PEN moet worden overgedragen niet drin gend meer. De nieuwe raad die vijf jaar zitting heeft, zal vermoedelijk wel de dag beleven, dat de commissie- Hupkes gereed is en kan dan de prin cipiële vraag beantwoorden. Op het ogenblik was spreker niet voor over dracht. Met deze mening konden ook de overige raadsleden zich verenigen, waarop dr Huygens de discussie be sloot met de woorden: „Dan kunnen wij de bui rustig afwachten". met schriftelijke garantie de nieuwste ont werpen vindt u op onze 120 modelkamers in elk genre (Advertentie ing. Med.j Op Zondag 6 September a.s. zal door de Berger Tafeltennisvereniging „de Merletten" een C-tornooi voor tafelten nis worden gehouden in de zalen van „Duinvermaak", Breelaan te Bergen. Evenals vorige jaren staat de inschrij ving open zowel voor Bondsleden als voor individuelen in alle Dames- en Herenklassen. Het belooft wederom een groot tornooi te worden, daar uit ge heel Noordhollands Noorderkwartier reeds inschrijvingen zijn binnengeko men. Voor inschrijvingen wende men zich tot de heer E. de Hond, Boslaan 5 te Bergen. MET een overzicht van hetgeen de gemeenteraad van Bergen in de af gelopen zittingsperiode heeft verricht en een hartelijk woord van afscheid aan de vier gemeenteraadsleden, de heren P. Swaag, F. L. Driessen, C. Brak en Van Hattum, die niet in de nieuwe vroedschap zullen terugkeren, heeft burgemeester dr WHuygens gisteravond de laatste vergadering van de „oude" raad besloten. IN de afgelopen zittingsperiode hebt U vele goede dingen in het belang van de gemeente Bergen tot stand g;e- bracht", aldus ving de voorzitter zijn speech aan. „U kunt dan ook met vol doening op uw werk terug zien. In wijde omtrek is de gemeenteraad van Bergen vermaard om de scherpe ton gen die hier los kwamen. Ik wil niet zeggen, dat dit altijd goed was voor het gezag van de raad, maar aan de andere kant moeten wij dit ook niet te zwaar nemen. B. en W. zijn er ten minste niet in het minst door uit het veld geslagen. Wel hadden sommige leden scherpe woorden kunnen voor komen, als zij de zaak vroegijdïg ter dege bekeken hadden en eens contact hadden gezocht met het college. Hoe het zij, het is ons tenslotte altijd ge lukt een grondige bestudering tot stand te brengen en goed gefundeerde be sluiten te nemen. Dcarbij kwam, dat ai sloegen wij wel eens de degens stuk, wij elkaar na afloop van de vergade ring steeds weer vonden en als vrien den scheidden". Komende tot zijn overzicht van de activiteit van de gemeenteraad memo reerde spr. in eerste instantie de aankoop van het Oude Hof-complex en „Kranenburg". De bouwactiviteit was in de afgelopen vier jaren groot. Ruim 10 van Bergens woningbezit kwam in dit tijdsbestek tot stand. Ge bouwd werden 57 woningwetwoningen, 64 duplexwoningen, 34 in de herbouw- sectar en 165 particuliere huizen. To taal ruim 300 woningen. De gemeente raad stelde voorts het wederopbouw- plan Bergen aan Zee vast en herzag dit later, en verwierf de parkeerterrei nen in de badplaats in eigendom. Voor het onderwijs werd in deze vier jaren het aanzienlijke bedrag van ƒ578.000.- gevoteerd. De gemeente trad toe tot de Volkscredietbank en de Bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten. Het Burger lijk Armbestuur werd omgezet in de Dienst Sociale Belangen, terwijl de gemeenteraad een enorm geduld en wijs beleid toonde t.a.v. het G.E.B. Besloten werd tot de bouw van een tweede o.l.school, tot doorlichting van de bevolking en erfectionering van het brandweermateriaal. Ook de we genaanleg had de volle aandacht, het geen o.a. tot uitdrukking kwam in de vernieuwing van de Bargerweg. Voor de plaatselijke VVV heeft men steeds veel belangstelling getoond en de bur gemeester was er zeker van, dat deze interesse niet zal verflauwen. Het ziet er naar uit, dat men in VVV-kringen de nieuw ingestelde werkmethode gaat leren. Tijdens uw bestuur bleef de fi nanciële toestand van de gemeente ge zond. De laatste suppletoire begroting wijst vrijwel eenzelfde post onvoorzien als waarmede werd begonnen. Voor Bergen aan Zee ste de dr Huygens openbare toiletten en een wandelpad in het vooruitzicht, en nam deze ge legenheid te baat hulde te brengen aan de heren Maasen en Onrust voor de wijze waarop zij het strand exploite ren. Tot zijn spijt moest spr. var'.stel- len, dat het middenterrein, waar het hart van Bergen aan Zee moet klop pen, nog niet bebouwd is. Vervolgens hoopte dr Huygens, dat alle gemeenteraadsleden evenveel vol doening van hun werk hebben gehad, als het hem had gegeven. Wij zijn be voorrecht in deze heerlijke gemeente te werken en het stemt tot voldoening, dat u zoveel tot heil van Bergen hebt verricht. Zich tot de beide wethouders wendende zei spr.: „Mijn vrienden, want zo mag ik u noemen, dank ik voor de grote steun, welke ik van u heb genoten. Ik Ken geen gemeente waar de problemen openhartiger en eerlijker zijn besproken, dan in ons college". JJIERNA richtte de burgemeester het woord tot de heren Swaag (VVD- Middenblok), Driessen (KVP), Brak (PvdA) en Van Hattum CPN), die niet in de nieuwe gemeenteraad zitting hebben. De heren Driessen en Brak had de voorzitter als wethouders in het college meegemaakt. Hij dankte hen voor het vele werk, dat zij heb ben verzet en hoopte, dat zij aan de samenwerking een even prettige her innering zouden bewaren als hijzelf. Voor de heer Swaag, die langer dan 25 jaar deel uitmaakte van de ge meenteraad moet het een heel ding zijn, om afscheid te nemen, aldus spij. Vele punten hebben in deze kwart eeuw zijn aandacht gehad. Hij was de agrarische expert in de raad en had op alle zaken een reële kijk. Ik heb zijn raadslidmaatschap dan ook steeds op prijs gesteld. De heer Van Hattum heeft niet veel ge legenheid gehad zich met het be stuur van de gemeente te bemoeien. Ook al keert uw fractie niet in de raad terug, toch zullen wij met het sociale element, dat u meende te vertegen woordigen, ook in de toekomst reke ning houden. Na nogmaals allen te hebben dank gebracht, zei dir Huygens, dat een goede raad van onschatbaar belang is voor een gemeente en een scherpe raad de activiteit van B. en W. bevor dert. Wij zijn op onze qui vive, want niets ontgaat uw critisch oog. De hear Van Rees Vellinga sprak vervolgens zijn fractiegenoot toe, prees het werk van de heer Swaag en her innerde aan de prettige samenwerking, welke steeds tot eensluidende beslui ten leidde. Weest ervan overtuigd, dat anderen uw werk in deze 27 jaar heb ben gewaardeerd. Wat u hebt gedaan zal niet in het vergeetboek raken. Als bewijs van dankbaarheid bood de heer Van Rees Vellinga de heer Swaag na mens de partij een werphengel in etui aan. De heer Ellis (KVP) schetste zijn fractiegenoot de heer Driessen als een bezadigd en zeer lrindig man, welke men node in de fractie zal missen en hoopte, dat de afwezigheid van de heer Driessen in de raadszaal niet van lange duur zal zijn. Mlr Sluis (Prot. Chr.) onderstreepte de woorden van zijn voorgangers en adviseerde de heer Van Hattum het voorbeeld van de heer Broersma te volgen en uit de CPN te treden. De heeir Swaag (WD-Middenblok) sprak zijn erkentelijkheid uit voor de geste van de burgemeester de gedenk steen in de poort van het Oude Hof nog in tegenwoordigheid van de oude raad te onthullen, dankte voor de vriendelijke wooirden, en voor het ge schenk. Ik weet niet, aldus merkte de heer Swaag onder hilariteit van zijn collegae op, of het een beloning dan wel een troostprijs is. Ik ben het slacht offer geworden van mijn eigen sy steem, doch hoop dat mijn gezondheid 'het toelaat, dat ik over vijf jaar De muziekavond georganiseerd door het Ned. Herv. Vormingscentrum, ge houden in de Ruïnekerk, is een succes geworden. Ten eerste omdat deze mu ziekavond volkomen aan het gestelde doel beantwoordde, ten tweede omdat de belangstelling voor deze demon stratie zeer groot was. Ds. Bekius open de met een dankwoord aan allen die waren komen luisteren. Spr. zeide o.m. dat de bedoeling van het vormings centrum was de mens te vormen zoals de Schepper hem had bedoeld. Belang rijk in die vorming was ook de muziek zowel kerkelijk als wereldlijk. Wanneer iemand geen muziek kan aanhoren of niet zelf kan beoefenen, dan ontbreekt er iets aan die mens. Spr. wees ook op het belang van het thuis musiceren, en daarom was deze avond tevens bedoeld als een stimu lans, om de huismuziek te bevorderen. Wat de amateurs koorristen en in strumentalisten onder leiding van Adr. C. Schuurman ons deze avond muzi kaal presenteerden, was beschaafd en gerekend naar het beschikbare stern- materiaal zeer aanvaardbaar en hoogst- verdienstelijk. Interessant waren de door het koor gezongen Kantorei Satze, waarbij de instrumentalisten o.a. fluit, viool en cello, de stemmen mede speel den zoals „Aus tiefer Noth, Gezang 222 en gezang 80 religieuze huismuziek van Helmut Bornefeld. De Cantate „Jesu meine Freude" van Buxtehude bleek iets te zwaar voor het ensemble. Dit zeer mooie koorwerk verlangt ech ter een idealer bezetting van de par tijen. Veel werd vergoed door de toe wijding waarmede het werk uitgevoerd en, dat was te mekken, ook serieus voorbereid. De organist Adr. C. Schuurman spgelde zeer muzikaal de betrekkelijk weinig gehoorde Praelu- dium en Fuga van Bach's tijdgenoot Buxtehude. De registratie was zeer smaakvol, en dit geldt ook voor de uit stekend gespeelde maar wel wat breed sprakige Koraal Variaties van Joh. G. Walther. Jeugdige fluitist. De zoon van de organist de zeer jeugdige fluitist Barend Schuurman, bleek muzikale talenten te bezitten van opvallende betekenis. Dit jong mens speelde niets minder dan de so nate in E dur van J. S. Bach (met or gelbegeleiding van Schuurman Senior) en het werd een zeer knappe prestatie. Ook in de drie landelijke miniaturen voor fluit-solo, van de Nederlandse componist B. v. d. Sigtenhorst-Meyer gaf hij blijk ook voor deze meer mo dernere muziek een natuurlijk stijl- Met ingang van Maandag zal in Ber gen een leergang beginnen welke door bemiddeling van de „National Educa tion Board" uit de Verenigde Staten is georganiseerd. In verband hiermede zullen 120 Amerikaanse professoren en andere wetenschapsmensen naar Ber gen komen en worden ondergebracht in het Oranje-Hotel en in hotel Kreb. Het Oranje-Hotel zal worden 'ge bruikt als „Universiteitsgebouw". Op de benedenverdieping zullen colleges met een gecombineerde dan wel met over handel, sport, visserij, scheep een eigen lijst uitkom. Ik ben alle raadsleden, ongeacht tot welke partij zij behoren, dankbaar voor de prettige verstandhouding. Wij hebben elkaar altijd goed verstaan, zo besloot de heer Swaag, die daaraan de wens verbond, dat de gemeenteraad ook in de toekomst de moeilijkheden met dezelfde ener gie zou oplossen als dit in het verleden is gedaan. vaart, bruggen en waterbouwwerken gegeven worden. Gedurende de elf da gen dat deze leergang duurt, zullen ook familieleden van bovengenoemde docenten in Bergen hun intrek nemen. De gehele organisatie is in handen van de heer J. Mekeel, een Amerikaan die door het gezantschap der Verenig de Staten in Nederland met deze taak is belast. gevoel te bezitten. We weten niet of de jeugdige Barend de muziek als vak zal kiezen, doet hij het echter wel, dan is het met een grote kans van slagen. Met intensieve aandacht werd door het publiek deze muziekavond gevolgd. Het was wel van algemene betekenis, dat er deze avond sterk geattendeerd werd op de huismuziek de feitelijke grondslag en kern van een gezond muzikaal amateurisme. W. SCHREURS De heer G. de Goede, tuinbouwer al hier, is gebruiker van een akker bouw land genaamd „de Goudmijn". Waar deze naam aan ontleend is is niet be kend, maar de Goudmijn bleek inder daad goud te bevatten. Bij het bewer ken van de grond vond men dezer da gen een gouden munt daterend uit da 15e eeuw, met de beeltenis van Philips de Schone, die van 1494 tot 1506 over ons land regeerde. Donderdag hadden de Ouden van Dagen weer hun jaarlijkse uitgaans dag. Om 8 uur werd gestart, om eerst Edam, Monnikendam en Volendam aan te doen. Van hier ging de tocht naar Schiphol, waar onder leiding van een gids een rondrit werd gemaakt. Na dat men hier geruime tijd had ver toefd, werd de rit, na gebruik van een kop koffie, voortgezet naar Amster dam, voor een rondvaart door de mooie grachten van Neerlands hoofd stad. Deze prachtige rondvaart werd ten zeerste gewaardeerd. Vervolgens ging het naar het park „Groenendaal" te Haarlem, waar een warme maaltijd werd genuttigd. Hierna werd de terugtocht aan vaard door de Duinstreek, naar de laatste pleisterplaats, Hotel „De Gou den Karper" te Rustenburg. Hier was alles op keurige wijze ingericht om de oudjes te ontvangen. Onder het genot van een consumptie, kbek en sigaren, werd nog enige tijd gezellig nagepraat. Dit samenzijn werd opgeluisterd mei accordeon-muziek door de heer Th. Ligthart. De burgemeester was verhinderd de tocht mee te maken, maar was naar hier gekomen om bjj het afscheid aan wezig te zijn. Hij bracht dank aan allen, die het mogelijk hadden gemaakt, dat het co mité deze tocht weer kon organiseren, en hoopte dat deze traditie tot in leng te van jaren mag voortbestaan. Vervolgens sprak de voorzitter van het Comité de heer C. Ursem een dankwoord aan allen, die er toe heb ben bijgedragen deze dag zo goed te doen slagen. Uiterst voldaan keerden allen huis waarts. De uitslag van de deze week ge speelde bridgedrive was als volgt: 1. fam. Tuman 4OV2 p., 2. A. v. d. VliesP. Vriesman 39 p., 3. W. Boon tjesJ. Vriesman 38*/ü p., 4. dames Bakker—Verwaayen 37 p., 5. Gebr. de Groot 35Va p., 6. fam. Geensen 35 p., 7. BakkerVerwaayen 35 p., 8. I. Rademaker—M. Nanne 33 V- p., 9. Jb. EriksT. Watertor 29'/» p. OPTICIEN JAN DE VRIES N.V LUTTIK OUDORP 70 ALKMAAR, Tel. 2875 PAYGLOP 9 GOUD, BLOEDKORALEN en JUWELEN worden ingekocht ALKMAAR EGMOND AAN ZEE jfayglop 21 Tel. 38 I 2 Bij het inzenden van num- merbrieven op advertenties wordt beleefd verzocht het juiste nummer in de linker bovenhoek van de enve loppe te plaatsen. tot 15 woorden I I. elk woord meer 5 cent Twaalf-els karpet, prijs bil lijk. Molenbuurt 32. Na 6 uur. Wegens ziekte: een prima Fongers tandem met Victoria motor. Deskundig onderzoek toegestaan. Prijs f 350,Br. onder nr A 167, Bur. van dit blad. Studieboeken voor praktijk diploma boekhouden, halve prijs. Blank, K. v. 't Veer- straat 37. Enige modern gelakte kin- derledikantjes. Iets moois, koopje. Boezemsingel 86. Prima jongensfiets lft 8-14 Kerklaan 66, Heiloo. Grote Amerikaanse rubber boot tegen elk aann. bod. Ly ceumstraat 56. Na 7 uur. Herenrijwiel f 40,— Kenne- merpark 31. Z. S. a. n. herencostuum, blauw kamgar'en, mt 50-52. - Turfweg 2, Bergen. Z. g. a. n. Buta gasstel met volle ketel, prijs f 50, Geestersingel 51. Vierkante geëmailleerde vul kachel met z. g. a. n. binnen werkkleur lichtgroen. - Rozen straat 19. Gr. 3-dlg duivenmand z. g. a. n. f 20,— en goed tennis racket f 6,Houtmanstraat 14 ben. Cyclestar bromfiets z. g. a. n. met v.vering, zeer snel. - Zocherstraat 1, Alkmaar, Tel. 3508. Tuin-ameublement, 4 fau teuils-bank en tafeltje f70,—. Bayershoffweg 18, Heiloo. Bromfiets, Berini, in zeer goede staat. Burenweg 25, Heiloo. Kippenhok met voorruit en drie rollen gaas. Stationsweg 58, Heiloo. Inkoop van meubelen, aarde- öewerk en porcelein en gehele en gedeeltelijke inboedels. J. Verwer, Koningsweg 71 en 100- Tel. 5329. van de door de leerlingen vervaardigde werkstuk ken op MAANDAG 31 AUG. en DINSDAG 1 SEPT. van 35 uur en van 7.309.30 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leerlingen. STATIONSWEG 56 ALKMAAR Van der Meystraat 2 (bij Nassauplein) te ALKMAAR Telefoon 022004565. Volgt onze cursussen voor Steno (Ned. en vreemde talen) en machineschrijven (gratis oefenen). Engels voor Emigranten (Spoedcursus) Conversatie lessen 'Engels. Snellen en gemakkelijker door speciale methode I Centraal Bureau A.V.O.S, Werkipoor - Da Cultuur* bank - Kamer vao Koop handel voor Zuid-Holland en Bataofie Petroleum MIJ. kozen deze leasen voor personeelscursussen, omdat de voornaamste Nederlandse deskundigen ze schreven l 00K SPECIAAL VOOR EMIGRANTENI PER MAAND FRANS - SPAANS - BOEKHOUDEN Nederlandse taal (foutloos schrijven),op'.tot journalist(e), privé-secr., dokters-assistente, algeman* ontwikkeling, let terkunde, handelscorrespondentie. Middenstandsdiploma Practijlcdfploma's I Schriftelijke lessen met persoonlijke huiswerkconfróle: Uw eigen leraar kijkt uw werk na en helpt U verder. Geen verplicht les-uur; U leert wanneer het U schikt. Snellere en eenvoudiger methode. Laag lesgeld door onze DUIZENDEN cursisten. NederlandsTalan Instituut R'dam (Nader adres overbodig.) Naam Adres te wenst GRATIS en zonder v erpïïchting het 7Ü' biz."" tellende cursusboekje en GRATIS proe'les van 7

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3