Van hoeplatent tot Racket to the Moon Café Hees te Nieuwe Niedorp is geheel gemoderniseerd Jimmy Brown en de Oranjehemden MANOEUVRES IN DE KOP VAN DE PROVINCIE r „Dollen pesten" vroeger een geliefd vermaak Verbouwing bracht vele verbeteringen DOKTERSDIENSTEN Oude Niedorp Het leesseizoen nadert Warmenhuizen Uitslag aanbesteding De Rijp BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN Hensbroek Negentig leerlingen op o.l. scholen DE WATERMOLEN KRIJGT TELEFOON Noord-Scharwoude Veel animo voor nationale Toneelwedstrijd Nationale Reserve in het geweer KERMIS DATEERT UIT DE MIDDELEEUWEN De draaimolen handhaafde zich door de eeuwen Getijgerde" dames uit Zaandam is Warmenhuizen Uitslag aanbesteding ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1953 Het aan de voet van de Ned. Herv. Kerk staande café „De Eenhoorn" heeft in de loop der jaren al verschil lende eigenaren gehad. Kasteleins als Kooiman, Groot en Kossen (bij de wat ouderen nog heel bekend) handhaafden de oorspronkelijke inrichting van de zaak. De tegenwoordige hospes, de heer Harm Hees, liep echter al gerui me tijd rond met plannen om het pand grondig te moderniseren en na verschil lende moeilijkheden te hebben over wonnen is het er van gekomen. Waar men eens een stal vond, heb ben kundige vaklieden gewerkt aan een cafézaaltje, dat de toets der cri- tiek met glans kan doorstaan. In dit zaaltje met groene en witte kleuren staat nu ook het biljart. Het rood stenen buffet en een stemmige, op de zelfde wijze uitgevoerde schouw ver hogen de gezelligheid, terwijl de blank eiken tafels en stoelen tegen de don kerrode betonvloer goed tot hun recht komen. Door de fraai gemetselde boogdeur komt men in de toneelzaal, waarin ook belangrijke wijzigingen zijn aange bracht. Zo is er o.m. het buffet ver plaatst, hetgeen de bediening ten goede zal komen. De keurige toiletten zijn nu ook vanuit de grote zaal bereik baar.. men behoeft nu niet meer naar de altijd koude stal! De typische bo venzaal heeft nu als cafézaal afgedaan. Na de modernisering is er een knus vergaderzaaltje voor niet al te grote bijeenkomsten ontstaan. Naast deze zaal is een gang gekomen, welke toe gang geeft tot de fietsenstalling en de woonvertrekken. Het geheel ziet er verzorgd uit en de samenwerkende vaklieden (C. van Zoo- nen, timmerwerk, H. Blanken, metsel werk en J. Rezelman, schilderwerk) komt daarvoor veel lof toe. Dat ook de familie Hees niet weinig trots is, laat zich gemakkelijk indenken. Ter gelegenheid van Schutkermis heeft ko mende Zondag de heropening plaats met een vrij bal en c m ook de ouderen gelegenheid te geven de verbeteringen te bewonderen, zal de heer Hees het NHK van Winkel v. i eveneens gratis toegankelijke uitvoering laten verzor gen van „De Ruwe Bolster", op Za terdag 26 September. Tijdens het weekend worden de doktersdiensten waargenomen door de artsen: ALKMAAR: K. H. Kolk. Gees tersingel 43 (2017); A. L. Grans- bergen, Geesterweg 12 (2294). BERGEN H. W. J. M. Poot (K 2208-2423) SCHOORL EN KOEDIJK: H. J. Piers te Koedijk (K2201-202). HEILOO, LIMMEN, AKER SLOOT: D. W. L. Hoekstra te Heiloo (K 2200-3480). LANGEDIJK EN ST PAN- CRAS: R. M. Manjoero te Broek op Langendijk (K 2267-364). HEERHUGOWAARD OB- DAM: J. J. R. Buirma te H.H- waard (K 2264-213). BEEMSTER, DE RIJP, SCHER MER: S. Schermerhorn te De Rijp (K 2997-355). De avonden beginnen al weer langer te worden. Bij velen komt het ver langen naar boven om weer eens een boek ter hand te nemen. Naar ons werd medegedeeld heeft de bibliotheek van de Nederlands Hervormde ge meente dit jaar weer een aanzienlijke uitbreiding ondergaan en zijn er een vijftigtal nieuwe boeken aangeschaft. Tevens deelde men ons echter mede, dat het nog in het geheel niet zeker is, dat de bibliotheek op de gewone tijd in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Dat hangt namelijk af van de vraag, hoe ver men met de restauratie werkzaamheden is. Ter zijner tijd ho pen wij daar meer over te kunnen ver tellen. PASTORIE VERKOCHT De pastorie der Nederlands Hervorm de gemeente te Oude Niedorp is door het Kerkbestuur bij onderhandse ver koop verkocht aan de heer C. van den Heuvel te Leiderdorp. GROOTSE FEESTEN Het bestuur van de floraliatentoon- stelling heeft ten aanzien van de vie ring van het 25-jarig bestaan grootse plannen. Naar wij vernamen zullen verschillende officials en oudleden worden uitgenodigd Maandags een be zoek aan de tentoonstelling te brengen, waarna het gezelschap zich aan een gemeenschappelijke broodmaaltijd zal verenigen. Dat kan gezellig worden in de grote tent. Ten gemeentehuize van Warmenhui zen werd aanbesteed de bouw van acht woningen in twee blokken van vier ten behoeve van de woningbouw vereniging „Warmenhuizen". Ingeko men waren de volgende biljetten: G. Tervoort en zoon Egmond Binnen f 81860; J. Dekker, Alkmaar f 80600; A. Boekei, Waarland f 84748; D. van der Gulik, Waarland f 86376; G. Kui pers, Hoogwoud f 85000; T. Hes, Sint Pancras f 86890; fa. De Nijs, Warmen huizen f 84965; M. Markering, Bergen f 81900; Th. Veul, 't Zand f 88500; K. Bruin en zn„ Oudkarspel f 87600; N. Borst en Zn., Spierdijk f 87950; J. Tromp, Alkmaar f 79920. De begroting was f 78000, de gunning is aangehouden. NIEUWE KANTOORHOUDER In de plaats van kantoorhouder PTT de heep J. H. Schiebroek, die binnen kort met pensioen gaat, is als kantoor houder aangesteld de heer J. Oudt uit Bovenkarspel en wel ingaande 1 Janu ari. Geboren: Aleidis Maria, dochter van D. Th. Nibbering en A. A. Roet; Aal tien, zoon van A. van Dalen en A. de Vries; Martinus, zoon van M. Noë en J. W. Klooster; Regina Maria, dochter van C. P. Groot en R. Th. Kroon. Overleden: Houter, Pieter, oud 74 jaar, echtgenoot van Tr. Ruiter. Ondertrouwdde Lange, Gerardus Pualus, oud 32 jaar en de Boer, Maria Josephina, oud 28 jaar; de Wit, Jaco bus Cornelis, oud 29 jaar, en Vrede- voort, Eva, oud 23 jaar. Getrouwd: de Lange, Gerardus Pau- lus, oud 32 jaar en de Boer, Maria Josephina, oud 28 jaar. 10 ALKMAAR, 28 Aug. Bevelanders 12,50; slabonen 2034; stoksnijbonen 30—52; stamsnijbonen 20—26; pronkbonen 1323; komkommers 819; tomaten 20 —31; bloemkool 12—35; rode kool 5,50— 13; groene kool 7.5014; spinazie 14—45; postelein 516; sla 2.5021; andijvie 5 8; rode bieten 58,50; bospeen 818; uien 7—13; prei 1117; selie 2,50—4; soepgroenten 2,50—5; pruimen 20—38; augurken: basterd 54—1,19; perziken 4 —17; druiven: Frankenthalers 851,06; suiker-meloen 2562; peren 1029; ap pels 1036; knolsoepgroenten 817. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Aug. 17.000 kg aardappelen: Eigenheimers 13,80, blauwe idem 13,3013,70, Meer- landers 11,8012,70 en IJsselster 10,20 10.60; 36.500 kg rode kool: A 4,80—10 en B 3,204,80; 21.000 kg gele kool: A 47,10 en B 3—3,70; 1250 kg groene kool A 8,609,40; 3900 kg witte kool 3,30 4; 18-000 kg slabonen 2035,30; 500 kg tomaten: A 27, B 21—23 en C 21; 6000 kg bieten: A 5—6,80 en B 4—4,80; 15.000 kg uien 5,10—8,20; 11.000 stuks bloem kool. AI 17,30—24,60 en All 8—12,80. WARMENHUIZEN, 29 Aug. 56.000 kg aardappelen: Eigenheimers 12,70 13,90, Bintjes 11,4012,40, Meerlanders 10,1011,10, Schotse muizen 12,4013,80, Doré 13,50 en Koopmans blauwe 11,70; 13.100 kg slabonen 2030; 2100 kg bie ten A 5,20—5,40; 550 kg uien 7,10. Het aantal leerlingen aan de o. L school bedraagt bij de aanvang van de nieuwe cursus ruim 90. Dit cijfer steekt .wel zeer gunstig af bij dat van een paar jaar geleden toen de 3-mans school tot een 2-mans moest worden teruggevoerd. De kleuterschool telt momenteel slechts 18 leerlingen. Nog niet zo lang geleden was dit aantal nog boven de 30. Momenteel wordt een telefonische verbinding tot stand gebracht vanaf de Dorpsstraat via het Landpad naar de Hensbroeker Diik. waar in de wa termolen een toestel zal worden ge plaatst. Dit betekent niet alleen voor de watermolenaar en het polderbestuur een groot gemak, maar ook voor de Dijkbewoners, daar men in spoedge vallen. bv. bii brand of ongeval hier van gebruik zal kunnen maken. ONDERHANDSE VERKOOP Een woonhuis met veestalling en ongeveer 1 ha. weiland, gelegen aan de Uitgang te Hensbroek is bij onder handse verkoop in eigendom over gegaan van de heren gebr. A. en J. Wijtman, alhier op de heer M. Wijtman te West woud. NOORDSCHARWOUDE, 29 Augustus. 36.000 kg aardappelen, eerstelingen 11.5012.60; eigenheimers 11.9014. blauwe eigenheimers 1113.80; bintjes 10.7011.20; koopmans blauwe 12.50; meerlanders 11.80; bevelanders 10.10 11.50; ijselster 11.30; grove 12.1012.70. 13.000 kg uien 5.607.80; grove 5.40 5.90; drielingen 611.nep 1721. 19.000 bieten A 5.60—6.10; B 4.—. 4000 kg peen B 6.20; C 4.50. 43.000 kg sla bonen A I 28—34.— I 20—22.— II 20.11.000 kg rode kool A 44.80; B 3.—. 3000 kg gele kool A 4—7.70; B 3.—. 27.000 kg witte kool 3—3.40. 800 kg groene kool 7.108.30. 200 kg zilvernep 23—40.—. 74. Meneer Bikkebakker, Piet Pot lood en Tinus Tuttelaar bleien nog even wat napraten bij Jimmy Brown. De verbazing over het ontzagwekken de bedrag, dat de Italiaanse club had geboden, was nog niet geluwd. Tinus Tuttelaar wilde juist iets heel ver standigs te berde brengen, toen onver hoeds de deur open ging en een in een pyama gehulde gedaante de kamer binnenwandelde. Het was Jackie, die stiekum door Miebet uit zijn bed was getrommeld. „Vooruit", had ze ge zegd. „Ga naar beneden en zeg tegen je vader en tegen meneer Bikkebak ker, dat je er niet aan denkt om voor die Italianen te gaan spelen. Je zou die arme meneer Bikkebakker dood ongelukkig maken en mij d'r bij". De jongen was een beetje beduusd naar beneden gelopen. Ach, zelf voelde hij er trouwens ook niets voor. Het ging juist zo lekker gesmeerd bij de Big- gers. Ze werden vast en zeker kam pioen van Nederland en dat feest zou hij zich toch niet graag laten ontglip penPappie", zei hij nog timide, „ik heb er nog pens over nagedacht, maar als die Italiaanse meneer vandaag of morgen opbelt, dan moet u maar zeg gen dat ik er niets voor voel en dat ik veel liever voor de Biggers blijf spe len". Op dat ogenblik stond metieer Bikkebakker wankelend van zijn stoel op. Hij liep op Jackie toe en greep ont roerd zijn hand, die hij begon te schud den als ware het een pompzwengel. Jackie....!" riep hij, maar meer kon hij niet uitbrengen. Tranen van dank baarheid en opluchdng verstikten zijn stem. „Ach meneer Bikkebakker", riep de jongen onthutst uit, „wat betekent dat nou. Ik speel toch veel liever voor uw club dan voor een vreemde en wat dat geld betreftpappie heeft centjes genoeg". Er ging op hetzelfde ogen blik een vrolijk en bevrijdend gelach op in de kamer. NOORDSCHARWOUDE Voor de nationale toneelwedstrijd, georgani seerd door de toneelvereniging „Jong Leven", welke deze winter in „Concor dia" wordt gehouden, bestaat zoveel belangstelling, dat er een tweede wed strijdavond aan toegevoegd wordt. Naar ons werd medegedeeld hebben zich reeds 700 toneelliefhebbers voor deze twee avonden opgegeven. Het grootste gedeelte van ons ge west leent zich door zijn natuurlijke ge steldhcid zulks in tegenstelling tot de meer zuidelijk gelegen provincies in feite niet tot het houden van mili Zo zag het er drie eeuwen ge leden uit op de Haagse kermis. Hoe oud de Alkmaarse kermis is, valt moeilijk na te gaan, omdat het geen festiviteit betreft, die er het ene jaar nog niet was en het jaar daarop plotseling zijn intrede deed. Dit vermaak is langzaam gegroeid uit de jaarmarkten, waarop het volk bijeen kwam en door allerlei kun stenmakers werd beziggehouden. We kunnen dus gerust tot de Middel eeuwen teruggaan om de oorsprong van onze hedendaagse kermis te zoeken, ook al is zij in vorm en uiterlijk met de wisseling der tijden meegedraaid. Zo lang er in de wereld ruil- en koophandel wordt ge dreven, zo lang zijn er markten en waar deze waren hield men kermis. Alkmaar kende vroeger twee grote kermissen, één in het voorjaar en de ander in het najaar. De eerste is na verloop van vele eeuwen opgeheven, maar de najaars-, of eigenlijk de nazomer-kermis, vinden we nog steeds terug. In de archieven zijn van het volksvermaak van vroeger slechts weinig gegevens overgebleven. Men vond het niet de moeite waard deze te bewaren en de eerste pachtlijst dateert dan ook pas van de tweede helft van de 19de eeuiv. Sindsdien zijn de pachtprijzen wel „enigszins" gestegen en toch verdringen de exploitanten zich nog om een plaatsje op de Alkmaarse kermis te bemachtigen, want het publiek zoekt zijn vermaakt. Nu, evenals in de Middeleeuwen. Jaarmarkt en kermis waren dus namen, die men al in de Middeleeuwen ver eenzelvigde, alhoewel niet alle jaar markten kermissen waren. Hoe het woord „kermis" ontstaan is? Dr G. D. J. Schotel zegt in zijn merkwaardig boek „Het Maatschappelijk Leven onzer Vaderen in de Zeventiende Eeuw", dat „kermis" waarschijnlijk helemaal niets anders betekent dan „kerkmis", de mis, die bij de inwijding der kerken plechtig gevierd werd in tegenwoordigheid der hoge overheid en geestelijkheid. Wanneer de kerke lijke plechtigheid geëindigd was gaf de geestelijke het signaal, dat de bur gerlijke feesten konden beginnen, waarvan de naam kermis afkomstig is. Het was in de middeleeuwen ge bruikelijk, dat de geestelijkheid op de avond voor de kerkmis, onder klok gelui en trompetgeschal een rood hou ten kruis van tien voet hoog in de kerk voor het koor oprichtte, als te ken. dat de tijd van aflaat aangebrp- ken was. Tegelijkertijd plantten de burgerlijke overheid ook reusachtige kruisen aan de toegangswegen tot de stad en dat betekende, dat ieder zon der poortgeld te betalen mocht bin nenkomen. Ook na de Hervorming bleef deze gewoonte in tal van steden nog lange tijd van kracht. Ter gelegenheid van de kermis ver sierden de invoners hun huizen met bloemen en slingers en alle straten en pleinen die zich er maar enigszins voor leenden, werden met kramen en tenten bezaaid. Het was dikwijls een woeste boel op die oudtijdse kermissen, zodat de pro vinciale kerkvergaderingen te Keu len, Kamerdijk, Doornik en andere plaatsen genoodzaakt waren de mis bruiken te verbieden. IV a de Hervorming veranderde er weinig ten opzicnte van de kermis sen, alhoewel de dominees er zeer teger» ageerden. De kermissen werden „overblijfselen van het pausdom" ge noemd en in vele kerkelijke gemeen ten werd de leden verboden ze te be zoeken. Er werd bitter geklaagd over de „exormtentlen en dronkenschap pen, vechterijen, danserijen en het houden van maaltijden op de kennis sen". Vele waren de verzoeken om „kwakzalvers en waarzeggers te we ren, de taveernen tijdig te sluiten en er vooral voor te zorgen, ,dat de dag des Heeren niet verontreinigd werd". Geen enkele kermis in ons land was zo beroemd als de Haagse. Het was daar een enorme drukte en iedereen deed er aan mee, van heel deftige per- sonagiën uit de hofkringen tot de armste bedelaar. Wat er allemaal op zo'n kermis van drie-, vierhonderd jaar geleden te zien was? Och, in principe verschilde het niet zoveel met thans. Gokspelle tjes waren er bij tientallen, verder mismaakte mensen, kwakzalvers, wonderlijke dieren, een kunstenma kerstent. In de hedendaagse theatertjes van Mullens en Serrierse krijgt men heus weinig anders te zien dap bij hun zeventiende eeuwse voorgangers. Merkwaardig is, dat schele mensen zeer vermaard waren op de zeventien de eeuwse kermis. Te Amsterdam stond op het Leidse piein altijd een spul, waar de „Scheele Juffrouw op het koord-, een Engelsman op de lad der danste en „Spring in 't Veld voor gek speelde". Op de Botermarkt had men het marionettenspel van „Schee- len Barend". Apenspellen waren ook zeer ge liefd, maar ook zag men heel vaak tamme beren en gedresseerde olifan ten. Wie van griezelen hield die kon op de kermisdagen echt zijn hart opha len, want alle merkwaardigheden van de stad werden voor de kijkers open gesteld: je kon zien hoe het in het rasp- en hoe het in het spinhuis toe ging, hoe de krankzinnigen opgeslo ten zaten in ijzeren kooien in het dol- nuis en noe de cnirurgie beoetend werd in de snijkamers. Vooral het dolhuis was buitenge woon in trek, want men mocht de gooien met rotte vruchten en andere „dollen" ook plagen met stokken of onsmakelijke substanties. Het ligt voor de hand, dat de arme krankzinnigen dan herhaaldelijk tot uitbarstingen van razernij kwamen en dat was juist de bedoeling van het publiek Nog groter sensatie kon men mee maken in de snijkamer als het geluk diende, dat er net een been of een arm geamputeerd moest worden. Er is ge lukkig wel het een en ander ten goede veranderd LEVENDE KIPPEN DOOR HET KEELSGAT URGENS lazen we dat zo omstreeks het jaar 1825 er een aantal Boegine- nen in ons land optrad, die levende kippen opaten. Het ging er vroeger soms maar heel vreemdsoortig toe op de ker mis; zo lazen we in de Schager Courant van 26 November 1868 het volgende „berigt". „Op de laatst gehouden kermis te Purmerend zijn twee meisjes uit Zaandam, die zich als dienst meisjes in eene kermistent had den verhuurd, tegen haren wil door den houder van die tent ge- metamorphoseerd in getijgerde dames, door haar beiden over het geheele lichaam te bestippen met nitrum argenti (zilvernitraat). Den volgenden dag werden zij aan het publiek voorgesteld als „de dames met de tijgerhuid". Daar een van haar de tijgervlekken verloren had, wilde de houder van de tent haar in eene negerin herschep pen. waaraan zij zich evenwel nog tijdig door de viugt wist te ont trekken. De justitie bemoeit zich met de zaak." In deze tijd was er ook veel liefheb berij voor meerminnen. De kermis, spullebazen wisten met allerlei listige kunstgrepen wel een aardig meisje tot een meermin om te toveren Wat wel opvalt is, dat er vroeger veel minder gelegenheid was voor het publiek om op allerlei manieren rondgeslingerd te worden. De draai molen bestond echter al in de zeven tiende eeuw en werd door mannen voortbewogen. De paarden hingen aan ijzeren staven, net zoals nu nog bij de draaimolentjes in diverse speel tuinen. Later werd de molen voorzien van een vloer en deed het paard zijn intrede als trekkracht. In het midden van de vorige eeuw ontstond de stoomcaroussel, een établissement dat men heden ten dage bijna niet meer ziet. Maar heel zelden komen ze nog Noord-Holland in. De grote établisse menten van Wolf, Benner en Vinke zijn indertijd opgekocht door Janvier, die onderdelen er van gebruikte om zijn grote molen nog mooier te maken dan zij al was. Vlak na de bevrijding is deze molen echter verbrand. Jan vier heeft een nieuwe laten bouwen maar de inrichting is lang niet zo luxueus als in de oude en bovendien is de zaak met haar enorme opper vlakte en grote vervoerskosten niet meer exploitabel. Na de stoomcaroussel ontstonden rupsbaan, en cakewalk. De autoscoo ter dateert uit het laatst van de twin tiger jaren. Ieder jaar komen er attracties bij en verwijnen verouderde. Maar de draai molen en de schommeltjes alsook de Kop van Jut blijven, want die lijken van alle tijden. taire oefeningen van enige omvang, waarbij het tot een strijd tussen aanvallers en verdedigers komt. Dat neemt niet weg, dat bjj een onverhoop te oorlogstoestand de mogelijkheid ze ker aanwezig is, dat het ook in deze streken tot hevige gevechten zou kun nen komen; waarbij elke duim gronds door onze territoriale troepen hard nekkig dient te worden verdedigd. Deze troepen, waarbij o.a. de Natio nale Reserve is ingedeeld, vallen bui ten onze legermacht te velde en die nen speciaal voor de verdediging en beveiliging van het eigen grondgebied zodat zij met elk terrein en in het bij zonder met eigen streek vertrouwd moeten zijn. Het ligt daarom in het voornemen om drie ploegen, gedurende één week voor het houden van oefeningen op te roepen en wel resp. op 7 September, 21 September en 5 October a.s. (een deel heeft de oproepingen reeds ont vangen). De oefeningen zullen vrijwel in het gehele district dat zich van even ten Noorden van Limmen over geheel Noord-Holland Noord uitstrekt, wor den gehouden. De basis zal in het voormalige ROG- gebouw te Alkmaar worden gevestigd, van waar uit de troepen van voeding zullen worden voorzien, wat niet al leen een betere verzorging waarborgt, doch ook een aanzienlijke tijdsbespa ring oplevert, die voor een intensieve gevechtstraining zal kunnen worden aangewend. Bij deze training zal de werkelijk heid zoveel mogelijk worden benaderd. Bij duisternis zal het zeker voorkomen dat wielrijders, voetgangers en het bur- ger-rijverkeer door militairen zullen worden aangehouden ter controle en eventuele legitimatie. Behalve de vrijwilligers der Natio nale Reserve, kenbaar aan de boven elkaar geplaatste seinvlaggen op de linkermouw (een blauw-wit geruit dis tinctief met daaronder een geel kruis op rood veld) zullen ook een bepaald aantal reserve-officieren en dienst plichtigen wier oorlogsbestemming in deling bij een onderdeel der Nationale Reserve is, onder de wapenen worden geroepen. Het oefenschema is zodanig vastge steld, dat er voor de manschappen s avonds niet veel vrije tijd zal over blijven om zich in Alkmaar te verpo zen, daar er ook diverse avond- en nachtoefeningen op het programma staan. Willen deze oefeningen ten volle slagen, dan is de welwillende mede werking van velen een eerste vereiste. Allereerst dienen de werkgevers de bij hen in dienst zijnde vrijwilligers der Nationale Reserve, die zich geheel uit eigen beweging ter beschikking hebben gesteld in de gelegenheid te stellen aan deze oorlogsoefeningen deel te nemen, opdat de sterkte der troepen zo hoog mogelijk zal kunnen worden opgevoerd. Onmisbaar is voorts de medewerking van het publiek, dat de aanwijzing der militairen onverminderd dient op te volgen en daarbij moet bedenken, dat alles in het belang van land en volk geschiedt. Natuurlijk zullen de manschappen van hun kant alles doen om de oefe ning tot een succes te maken. Met aller medewerking zullen deze oefeningen zeker het effect sorteren, dat er van wordt verwacht. - 'iiij Onder architect N. J. Schaap te Alk maar werd gisteren aanbesteed het bou- en van acht stuks woningen in blokken van vier woningen, voor de Bouwver eniging „Warmenhuizen" te Warmen huizen. De uitslag was als volgt: Th. Veul te 't Zand f 88-500,—; K. Bruin Zn., Oudkarspel f 87.950,—; N. Borst Zn., Spierdijk f 87.950,—; F. Hes, St. Pancras f 86.890,Fa. D. van Gulik, Waarland f 86.376,G. Kuiper, Hoogwoud f 85.000,—; A. Boekei, Waarland f 84.748,—; M. Marquering, Bergen (NH) i 81.900,—; Fa. G. ter Voort Zn., Eg- mond-Binnen f 81.860,—; Jn. Dekker, Alkmaar 80.600,—; Jac. Tromp, Alk maar f 79-920,—. Begroting f 78.000,—. In de koorddanstent was het een vrolijke boek MEDEMBLIK: Dubbele bonen A 29 33, B 2027, Peen B 77.30, Peen C 6.80—7.10, Bieten A 7—8, B 5.20— 5.60, Grove Eerstelingen 13—13 40 Grote Eerstelingen 11.90—12.60, Grove Bintje 12.80, Meerlander 1212.30, Grove Meerlander 11.80—12. Bloemkool AI 22—26.50, All 15—19, BI 19.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 9