:e nieuws ng komt Nieuws uit Uitgeest Feest van de zusters Ursulinen waardig gevierd Nieuws uit De Rijp Afscheid Dr S. Schermerhorn Nieuws uit de Langedijk nieuwe cursussen INSTITUUT GLOBE Johan Kuiper, Nassaulaan31 lacht tegen )om len te Schoort r aangereden r aan Zee j stichting van Kerkje l-vlootoefening [ariner" Staatsloterij Altaarstuk van Jaap Min als geschenk Castricum Hond redde kind het leven Rij wiel vandaal reed in op twee dames Geen verandering verwacht in college van B. en W. Heiloo Willem Bruul tornooi Tonegido zegevierde Zittende wethouders worden voorgedragen Zilveren zakenjubileum Woorden van hartelijke dank en hulde Kampschool voorzag in een behoefte BESOMMINGEN IJMUIDEN Agenda voor Langedijker Raadsvergadering Langedijk musiceerde en zong in Antwerpen Schaakmat' begint nieuwe competitie op 2 September Kinderoperette in studie Minimumprijzen herfstkool Rijkspolitie nam deel aan schietwedstrijden VEJEMARKT ALKMAAR Wat doet de V.V.V. tijdens de Rijper kermis? Komende raadsvergadering Beverwijkervluchtte uit Haarlems ziekenhuis MARKTBERICHTEN Vitesse houdt voet bij stuk Duitsland - Engeland op sintelbaan Uw kinderen, zijn in hun jxopjrs",.ruitjes" De IDEALE en WARME ruitstof 80 cM. breed per Meter ^.95 voor kleine en grote meisjes DEZE WEEK beginnen de Verdronkenoord 67 Tel. 4410 NETTE JONGEN ABONNEERT U OP DIT BLAD i Zaterdag op Zondag een vrij ernstig auto- vaarbij niet minder werden gewond, van dat ze naar het St. lis te Alkmaar zijn a van zes personen van een cabaretavond ;arts. Hieronder be- rie heren uit Hoom, t Warmenhuizen, be- Moretti uit Alkmaar, ond was opgetreden. >or onbekendheid met estuurder op de hoek eg met volle vaart gereden, met als ge- zeer zwaar werd be- na de eerste medische 'ee van de inzittenden laar het ziekenhuis te :-n worden vervoerd. Morotti, die tot Alk rijden, is er met enige ifgekomen. ift proces-verbaal op- Et de zaak verder on ver ons bekend zou er uik in het spel zijn. wielrijder, die gister- eveer 8 uur over de 'eg reed en uit de rich- lebroek komende wilde l hierbij door een uit do komende personen- Hij bekwam hierbij en vermoedelijk een ïdding. ;n zou de wielrijder bij aar de verkeerde kant en. MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953 nstoefening van Zon- cht dr J. F. van Royen edikant te Amsterdam, 35 jaar Juni 1918 rouw Van Reenen het a aan Zee hebben ge- piëteitvolle daad van teenen-Völter werd de jrotestants kerkje voor zo samengesteld, dat oecumenische gedachte oorbeeld van deFran- irsier was haar een Dr Van Royen dankte i bracht hulde aan hen, ia het heengaan van rder hebben gedragen, ide de predikant de die tal van jaren een ek is geweest. van de adat, die zo- houdt, ook van de d moeilijke werk, van rcht, van de groei der is. Dds Bijbelgenootschap ertaling van de Bijbel die worden gesproken tig mee aan de bijbel- sn zie de stand van dit dan ook die van medische zending helpt van zoveel lichamelijk lectuur voor jong en Zento niet ontbreken, rekenen, dat men niet je klaar is met deze stelling. Velen herha- wanneer de belang- gewekt is. ecorrigeerd) e NAVO-vlootoefening 6 September begint zal ot-bestrudings-smaldcel, liegdekschepen en be- ïe oorlogsschepen wor- >r de bescherming van [ierbij zal de nadruk ibruik van verkennings- tuigen van vliegdek- de wal. uitwisselbaarheid en de tot samenwerking van ichtstrijdkrachten te be en squadron van de edigingsluchtmacht ope- basis in de Verenigde ladron van de Ameri- zal worden gebaseerd en Canadees maritiem in zal aanvankelijk van adien van Engeland uit tuigen van de Neder- Luchtvaartdienst zullen dekschepen worden in- 'indingen op het gebied otbestrijding zullen bU vorden toegepast. 1SE 9e LIJST ecorrigeerd) 5000: 14767, 15993. 1000: 1600, 3528, 8457, 16658, 19132, 20750. -~ 5784, 6453. 6893, 13104. 41. 21074. 200: 1074, 2186, 2752, 2973, 3146, 4801, 5033, 6610, 6861, 8593, 8655. 9368, 9462, 160, 14141, 14769, 164o-, 145. 13259, 18782, 18820, 29, 20338, 21613. Het feit dat de Zusters Ursulinen van Bergen zich alhier vóór 25 jaren vestigden, is door de R.K. Parochie op plechtige en feestelijke wijze herdacht. Des morgens arriveerden de zusters in de Parochiekerk door een haag van bruidjes, alwaar de plechtige Hoogmis uit dankbaarheid werd opgedragen. Deze Hoogmis werd opgeluisterd door zang van het kerkkoor onder leiding van de heer J. Schavemaker, terwijl de heer J. Althoff op het orgel bege leidde. De feest-predikatie werd ge houden door pastoor Mol. Nadat om 12 uur door de R.K. Harmonie „Uit geest" aan de zusters een aubade werd gebracht, werd om 2 uur een zeer druk bezochte receptie gehouden in „De Ooievaar". Hier sprak pastoor Mol een kort woord, terwijl burgemeester Van de Ven als ere-voorzitter van het comité in een rede de verdiensten van de zusters belichtte ten opzichte van het onderwijs in het algemeen en hun namens de gehele gemeente dank bracht voor hét vele vruchtbare werk aan de Uitgeester jeugd gebracht. Na mens het r.k. kerk- en schoolbestuur sprak de heer C. P. van Diemen die eveneens woorden van dank en hulde bracht, speciaal ten opzichte van het bewaarschoolonderwijs, de versiering van het altaar, enz. Namens de gehele parochie bood hij 't geschenk aan, het welk bestaat in het schilderen van een altaarstuk in de kapel van het con vent. Bij deze receptie waren tevens tegenwoordig de beide wethouders, de heren Krom en Neele, de gemeente secretaris, de heer J. J. van Huiten, de Zeereerw. Heer Slijkerman, rector van de Orde van de Ursulinen te Bergen en de Algemeen Overste. Door de leerlingen der scholen werd onder leiding van mej. Portegies de bloemen-cantate ten gehore gebracht, waarna door velen werd gebruik ge maakt van de gelegenheid om de zus ters te feliciteren door middel van een handdruk. Des avonds vond in De Ooievaar een feestavond plaats, alwaar naast decla matie van Nel Klijn en zang van het kerkkoor door een gezelschap uit Am- Niets is voor stadskinderen aan trekkelijker dan een logeerpar tijtje op een boerderij. De op de boerderij van de heer De Z. in Bakkum vertoevende kinderen vonden het dan ook een jeest 's middags met de boer naar het land te mogen, toen deze de koeien ging melken. Terwijl de boer zijn werk deed, vermaakten de kinderen zich in de wei. Op een gegeven moment hoorde de boer zijn hond blaffen. Hij keek op en zag de kinderen nog rustig spelen. De hond bleef echter doorblaffen en liep heen en te rug naar de sloot langs de wei. Dit trok zijn aandacht. Wat was het geval Eén der kinderen, een vierjarige dreumes, was zonder dat de anderen het hadden gemerkt, spelenderwijs te water geraakt. De boer kon het kind nog net bijtijds op het droge brengen. Wij nemen aan, dat de hond van de ouders van het kind een extra lekker kluifje heeft gekregen. sterdam een opvoering werd gegeven van het toneelstuk „Suuske Perdaens". Het cadeau van de parochie bestaat zoals reeds vermeld uit een altaar- schilderstuk. Dit stuk is vervaardigd door de bekende Bergense kunstschil der Jaap Min. Het stelt de kruisiging van Christus voor. Gezien het feit dat de ruimte in zijn geheel klein is, is Min er wonderwel in geslaagd een zekere ruimte te creëren. Het stuk is mooi van compositie en uitgevoerd in grijze en bruine tinten en kan als een waardig geschenk wordep be schouwd. Een typisch staaltje van rijwielvan- dalisme om geen erger woord te ge bruiken leverde een tot heden onbe kend wielrijder door zonder licht op de Lagedijk op twee niets vermoeden de wandelaarsters in te rijden en zon der meer door te rijden. De gevolgen waren voor mevrouw de wed. Hos en haar dochter ernstig. Mevr. Hos be kwam letsel aan haar heup, terwijl haar dochter een hersenschudding op liep en verwondingen aan haar gelaat. Laatstgenoemde geraakte bewusteloos en is later met haar moeder naar haar woning vervoerd. Laat ons hopen, dat men de man zal achterhalen. Naar we van betrouwbare zijde ver nemen, zal er bij de wethoudersverkie zing tijdens de op Dinsdag te houden raadsvergadering geen verandering ko men in de huidige samenstelling van het college van Burgemeester en Wet houders. Voor de KVP zal de heer Neele worden voorgesteld en voor de Partij van de Arbeid de heer Krom. Het is zo goed als zeker, dat na over leg tussen beide fracties, deze heren wederom gekozen zullen worden. RIJWIELPAD HEILOO—UITGEEST WORDT HERSTELD De Toeristenbond ANWB bericht, dat de rijkswaterstaat het in slechte staat verkerende rijwielpad tussen Heiloo en Uitgeest zal herstellen. Voor een al gehele vernieuwing ontbraken de gel den. DE HEER R. BAKKER OVERLEDEN Zaterdagmorgen is vrij plotseling te zijnen huize overleden de heer R. Bak ker. De overledene, die de leeftijd van 74.jaren bereikte was lid- van-.de- Kerkeraad der Nederlands Hervormde kerk. Tot voor kort dreef de heer Bak ker een schildersbedrijf. WARMENHUIZEN, 31 Augustus. 5900 kg aardappelen, eigenheimers 13.50 14.bintjes 11.50-11.80; meerlanders 11.60; 12000 kg witte kool 3.50; 1170 kg slabonen 2031. Zondag werden, ondanks de matige weersomstandigheden, handbalwedstrij- den gehouden binnen het raam van het Willem Bruul Handbaltornooi, georga niseerd door de „De Foresters" te Heiloo Tonegido I won dit tornooi en kwam daardoor in het bezit van een beker, tweede werd de organiserende vereni ging, die een lauwerkrans ontving, der de JHC die een lauwertak naar huis mocht meenemen. CSV moest genoegen nemen met een beschikbaar gestelde medaille. De uitslagen waren als volgt: JHC IForesters I 35; Tonegido I CSV 60; Verliezersronde: CSV I— JHC I 36; finale Foresters ITonegido I 1—2. Op deze dag werden ook enkele vriendschappelijke wedstrijden gehou den. Foresters II bond de strijd aan tegen BSV II. De eindstand werd 1—1. Na extra worpen werd Foresters II win nares en kreeg een medaille. Tenslotte was er een wedstrijd van heren-handballers. Beverwijk I ver scheen in 't veld tegen Tonegido. De eersten wonnen met 115. De heer W. J. v. d. Meer, voorzitter van de Fores ters heeft de prijzen uitgereikt en allen bedankt voor de grote medewerking en de sportieve sfeer. Na bespreking tussen de diverse partijen en na gevoerde correspondentie tussen de KVP en de PvdA zijn als candidaten voor het wethouderschap voorgedragen de zittende wethouders, de heren J. Rus (PvdA) en J. Schuijt (KVP). Naar alle waarschijnlijkheid zal de nieuwe raad, die 1 September bijeen komt, deze wethouders kiezen. De firma IJ. Kroonenburg, reeds vóór de oorlog één der grootste aan nemers van bouwwerken, scholen en woningen, herdenkt op 3 September de dag dat zij vóór 25 jaar werd opge richt. De heer Kroonenburg is ook na de oorlog weer een der groten gewor den op dit terrein. Vele honderden woningen zijn door hem en zijn perso neel gebouwd en enkele scholen kwa men eveneens dooir hem tot stand. Thans is de fa. Kroonenburg niet al leen bezig aan enkele zg. „kleine klus jes", om in vaktermen te blijven, doch bouwt momenteel ook 52 woningen voor „Rochdale" op het St. Maertenshof te Alkmaar en 132 woningen in Den Hel der. Hoewel de firma geen officiële receptie houdt, zullen toch velen van de gelegenheid gebruik maken de heer en mevr. Kroonenburg te feliciteren met dit zakenjubileum. Thans heeft de heer Kroonenburg ongeveer 90 man personeel aan het werk en met dit grote gezelschap bestaat het plan ter gelegenheid van het zilveren jubileum Zaterdag a.s. de Snip en Snap-revue te Amsterdam te gaan bezoeken. I DE GEMIDZA-TENTOONSTELLING De .gezamenlijke middeA'standiver- enigingép liebben wederom h;ët"""plSïF opgevat om op 23, 24, 25 en 26 Septem ber a.s. de middenstandstentoonstelling te organiseren, nl. in de Rustende Jager en in een grote tent op het par keerterrein daarvan. Verschillende at tracties worden aan deze tentoonstel ling verbonden. Ongeveer 35 zaken mensen uit Heiloo nemen er aan deel. O.a. zal de „Egelshoek" met haar weef getouwen demonstreren. In de afgelopen week hebben vele gasten onze gemeente 'weer verlaten. Oorzaak: in de eerste plaats omdat de scholen weer hun deuren openden, doch ook door het ongunstige weer. Ook de meeste kampeerders trekken weg. Zaterdagmorgen heeft meester Kattestaart voor de laatste maal Jes gegeven op de kampschool. Dit niet alleen omdat hij onze gemeente gaat verlaten, doch ook omdat het de laa'ste lés van het seizoen was. Gemiddeld veertig kinderen hebben sinds de dag van de opening, 27 Mei, de lessen op de kampschool bijgewoond. Het hoog ste aantal was drie en vijftig leerlin gen. De kampschool bleek aan een dringende behoefte te, voldoen. Men zou zelfs gaarne zien, dat de school volgend jaar reeds in April werd ge opend. De besommingen van Zaterdag wa ren: IJm. 10 „Hattem" f 16.260; IJm. 71 „Bloemendaal" f 13210; IJm. 21 „Gelria" f 13960; 1 trawler met f 22270; Sch. 7 f 540; IJm. 221 f 7868; IJm. 74 f 440; Kw 7 f 3800; Kw 9 f 490; Kw 17 f 4840; Kw 155 f 3490; Kw 166 f 1680; HD 125 f 3024; WR 7 f 2160; Kw 189 f 430; Kw 92 f 1210; Kw 60 f 524; IJm. 213 f 516; Kw 35 f 1237; Kw 128 f 650; IJm. 7 f 178. Totale aanvoer 7620 kis- ten. De prijzen waren: Per kg: Heilbot 2.80—2.40; Gr. Tong 4.50—4.10: Grm. Tong 2—1.84; Kim. Tong 1.74—1.58; KI. Tong I 1.73—1.46; KI. Tong II 1.22—1.10; Tarbot I 2.70— 1.95. Per 50 kg: Tongschar 5750; KI. Tongschar 19; Schartong 34; Gr. Schol 55—44; Grm. Schol 55—38; Kim. Schol 59—37; KI. Schol I 42—22; KI. Schol II 24—8; Schar 16—11; V. Haring 16.50- 11; Makreel 16—10.10; Gr. Schelvis 31—23; Grm. Schelvis 31—22; Kim. Schelvis 28—21; KI. Schelvis I 26—21; KI. Schelvis II 20—16; Wijting 15—8; Gr. Gul 28—21; Mid. Gul 25—16; KI. Gul 14—8; KI. Haai 15—14.50; Ham 6950; Poontjes 8; KI. Koolvis zw. 24—9; KI. Koolvis wit 28—26. Per 125 kg: Gr. Kabeljauw 12064; Gr. Koolvis zw. 5957; Gr. Koolvis wit 74, Gr. Leng 59. LANGEDIJK Hoewel te verwach ten is, dat over de wethoudersverkie zing in de gemeenteraad van Lange dijk niet zo veel gezegd zal worden, bestaat de agenda voor de raadsver gadering op a.s. Dinsdag toch nog uit 15 punten. Na de beëdiging der toe gelaten raadsleden volgt de verkiezing der wethouders en benoeming in di verse raadscommissies. Verdere pun ten zijn o.a. een voorstel tot het ver strekken van een crediet groot f 304.750 aan de woningbouwvereniging „Lan gedijk" voor de bouw van de onlangs aanbestede 27 woningen; ëen voorstel tot het aanbrengen van schoeiingswer- ken, alsmede wegverbreding te Oud- karroel, waarvoor een crediet gevraagd wordt van f 42.135. Voorts een voorstel tot verkoop van diverse percelen indu strieterrein in het uitbreidingsplan „Centrum" te Noordscharwoude. Tot slot komt nog op de agenda voor een voorstel tot wijziging der gemeentebe groting van het dienstjaar 1953. De zangvereniging „Gemengd koor Creseildo" en het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" namen Zondag deel aan het grote muziek- en zangfestival, dat de stad Antwerpen gedurende deze zomer georganiseerd heeft. In een viertal touringcars werd de verre reis naar de Belgische havenstad gemaakt, 's Morgens om ruim vijf uur werd er al gestart en het was ongeveer half één, toen men, na onderweg een paar keer te hebben opgestoken, in Antwerpen arriveerde. Hier werd op de Groene Plaats, vlak bij de grote markt, gezongen en gemusiceerd in een muziektent, te midden van het drukke verkeer. Hoewel men hier moeilijk van een aandachtig luisterend publiek kop spreken, bestond er wel veel belang stelling voor het optreden van beide verenigingen. Het ging deze keer niet om prijzen, in tegenstelling met een concours. Wel waren er prijzen be schikbaar gesteld tienduizend francs voor de verst-komende vereniging. T.z.t. wordt bekend gemaakt wie de gelukkigen zijn. Na afloop werd nog een paar uur rondgekeken in de bedrijvige stad. Om zeven uur werd koers gezet naar de Nederlandse grens en tenslotte werd om plm. half twee weer veilig en wel de Langedijk bereikt. Hoewel de dag vermoeiend en lang was, was het niet temin een gezellig uitstapje. NOORDSCHARWOUDE De schaakcompetitie staat weer voor de deur. Zo opent onze Langedijker Ver eniging „Schaakmat" a.s. Woensdag de onderlinge competitie. Er wordt in vier klassen gespeeld, zodat een ieder een gelijkwaardige tegenstander tegen over zich krijgt. Schaakliefhebbers zijn van harte welkom. „Schaakmat" komt wederom met drie tientallen uit in de competitie van de Noordhollandse Schaakbond. BROEK OP LANGENDIJK Door de leerlingen van de o.l.s. te Broek op Langedijk, die reeds eerder met véél succes een kinderoperette opvoerden, is dezer dagen opnieuw een zangspel in studie genomen. De kinderoperette, die men van het voorjaar wil opvoeren, is getiteld: „Hans Drift". BROEK OP LANGENDIJK. De productencommissie van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen stelde de volgende minimumprijzen vast voor de herfstkool: Rode kool, sortering A f 4,en sortering B f 3,Gele kool dezelfde prijzen voor beide sorterin gen, hierboven genoemd. Gr9ene kool, sortering A f 6,en sortering B f 4, Witte kool, zomer en herfst witte f 3,50 en Succes en Deense witte f 4,alles per 100 kg. De heffingen bedragen voor de drie eerstgenoemde soorten (de rode, gele en groene kool) f 0,50 per 100 kg, ter wijl de heffing voor de witte kool soorten is vastgesteld op f 1,per 100 kg. Hierin zit een basisheffing van f 0.50 en tevens een opslagheffing van f 0,50. De laatste zal gerestitueerd wor den, indien dit per 1 December a.s. met het oog op de stand van het minimum' prijzenfonds mogelijk blijkt te zijn. AVENHORN. 29 Aug. 1953. Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereni- ging „Avenhorn en Omstreken". 40.000 kg Grove Schot 12.3012.60; Midd. Schot 12.30—13.20; Driel Schot 7; Rode Schot grcrve 9.40; Rode Schot midd. 10.80; 12500 kg Witte kool 3.40 4000 kg Rode kool 312.80; 2500 kg Gele kool 3—8.30; 1000 kg gewone uien 10.20; Driel uien 10; Nep fijn 1718; 32000 kg Bieten I rond 5.506.20; Bieten II rond 4—4.20; 25000 kg Peen II 6.90—8; Peen III 4.50—6.80; Peen IV 3.90—4.80: 32000 kg Augurken: Grof 1824.50; Basterd 31.20—31.70; Stek 15; Bommen 4.60: 14000 kg Slabonen 2035; 4500 kg Door, alles per 100 kg. Dezer dagen were", in het Kantoor van de Maatschappij tot bevordering van Nijverheid afscheid genomen van dok ter S. Schermerhorn. Een comité van oud-patiënten was daar samengekomen teneinde dit afscheid enigszins offici eel te doen geschieden. Uit alle delen van de praktijk waren vertegenwoordigers aanwezig, totaal ongeveer 25, die met het comité, burge meester Dalenberg, de heer C. Sies- werda en L. Visser, dokter en mevrouw Schermerhorn til de kinderen hadden uitgenodigd in het kantoor te komen. De heer C. Sieswerda, voorzitter van de afdeling Het Witte Kruis, sprak daarbij zeer gevoelvolle woorden tot de scheidende arts. Wijzende op de mooie en moeilijke taak, die een dokter ver vult in een gemeenschap, huldigde hij dokter Schermerhorn voor de wijze waarop hij dat heeft gedaan. Hierbij herinnerde hij aan de mceilfike dagen van de vóór-mobilisatie, oorlog en ziekte van de dokter en sprak de wens uit, dat het dokter Schermerhorn en zijn gezin in Alkmaar alleszins voor spoedig mag gaan. Door de heer Sieswerda werd tevens namens de oud-patiënten een praktijk koffertje met vele daarbij passende in strumenten overhandigd, waarna ook mevrouw Schermerhorn in de hulde werd betrokken voor haar houding en steun in de moeilijke jaren. Haar wer den bloemen aangeboden. Burgemeester Dalenberg maakte gaarne van deze gelegenheid gebruik om dokter Schermerhorn zijn dank over te brengen voor alles wat deze had gedaan in zijn ambt als gemeente arts en vooral voor de wijze waarop de dokter zijn taak als zodanig had verricht. Lij sprak da„rbij de hoop uit, dat deze in Alkmaar in zijn stadsprak- tijk dezelfde tevredenheid bij de pa- De Rijkspolitie van het district Alk maar heeft meegedaan aan wedstrijden te Apeldoorn. De uitslagen voor het district Alkmaar waren; Erg corps geweer: le vijftal 3e prijs, 2e vijftal 10e plaats. Korps geweer, klasse I: le vijftal 4e plaats. Korpsgeweer, klasse II: 2e vijftal le prijs. Korps geweer, klasse I: le vijftal 5e plaats. 2e vijftal 17e plaats. Aan deze wedstrijden namen deel resp. 11, 28 en 27 vijftallen. iPersoneels geweer: H. de Groot 10e plaats. Personeels pistool: R. v. Iinpen 17e plaats en L. Doorenspleet 29e plaats. Hieraan namen ongeveer 140 politie mannen deel. ALKMAAR, 31 Aug/1953. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 150 Vette koeien f 600f 1090, vleeskoeien per kg f 2.50—f 2.60, vette koeien per kg f 2.40f 2.50, overige soorten per kg f 2.30f 2.40; 16 Graskalveren f 150 f 22025 Nuchtere kalveren f 42f 88 18 Vette schapen f 90f 115; 200 Var kens, vleesvarkens en zware varkens f 2f 2.04 per kg, lichte varkens f 1.90—f 2. Een ogenschijnlijk groot aanbod van rundvee bleek toch voor de bestaande vraag niet te ruim te zijn. De meeste belangstelling gaat uit naar de vleeskoeien, die dan ook het eerst en tegen de hoogste prijzen verkocht wer den. De handel was over het algemeen goed. Het maar kleine kwantum aan gevoerde varkens was geheel onvol doende om in de behoefte te kunnen voorzien. Het handelsverloop was dien tengevolge zeer vlot met hogere note ringen, terwijl het prijsverschil tussen dé vlees- en spekvarkens uitbleef. Kal veren en schapen waren er eveneens te weinig. Vandaar vlugge handel en hoge prijzen. tiënten zou behalen als hier steeds het geval was geweest. Dokter Schermerhorn dankte, zicht baar ontroerd, voor deze waardering. Hi; betrok ook zijn echtgenote hierin voor de steun, die hij van haar steeds had ondervonden. Hij verzekerde, dat hij in De Rijp en omgeving steeds gaarne had gewerM en bij het afscheid- nemen wel had gemerkt, dat er inder daad een band gevormd was in al die jaren. Naar we vernemen ligt het weer in de bedoeling van de plaatselijke afde ling van de VVV om gedurende en de Zondag vóór de Rijper kermis ver schillende attractieve wedstrijden en spelen te organiseren. In haar vergadering, waarbij zij te vens het onderwijzend personeel van beide scholen had uitgenodigd, Wérd besloten het volgende te organiseren. Op de Zondag vóór kermis staat een motor-puzzlerit op het programma, verzorgd door de motorsportvereni ging „De Schermer en Omstreken". Voor kinderen van 8 tot 14 jaar zal er een hengelwedstrijd worden gehouden. Deze zal onder leiding staan van het bestuur van „De Hengelaar". De Donderdag is. zoals gewoonlijk, voor de kinderen gereserveerd. Met medewerking van het onderwijzend personeel zal od het sportterrein een serie kinderspelen worden gehouden w.o. zaklopen, ballopen, appelhappen, koppensnellen enz. 's Middags vindt weer de traditionele optocht plaats voor voertuigen en personen. Vrijdagavond zullen we kunnen ge nieten van een gondelvaart aan het Westeinde en op de Mienwijd. Tevens zal, bij genoegzame deelname, een rookwedstrijd worden georgani seerd. De Zaterdagmiddag is natuur lijk gereserveerd voor het sportevene ment voor Do Rijp, n.l. „De Ronde van De Rijp". Na afloop hiervan nog een wielerwedstrijd op gewone fietsen op het sportterrein. De laatste Zondag van de kermis zal er blindroeien zijn op de Balkenhaven voor dames en heren. In de op 1 September te houden raadsvergadering zullen, nadat de be ëdiging van de raadsleden en de be noeming .an de wethouders zal heb ben plaats gevonden, nog enkele pun ten worden behandeld. Door de heer S. Schermerhorn' is een verzoek ingediend om ontslag als gemeente-arts en arts-armenpractijk. Een en ander in verband met vertrek naar elders. Tevens zal, als gevolg van bovenge noemde ontslagaanvrage de benoeming aan de orde worden gesteld van een nieuwe arts in bovengenoemde functie- Op de door de plaatselijke geneeshe ren ingediende aanbeveling komen, in alfabetische volgorde, de namen voor van de heren J. C. D. van Maanen en J. D. Wegdam. Een inwoner van Beverwijk, de 25- jarige H. v. d. W„ die in Haarlem ge detineerd was, is er in geslaagd uit het ziekenhuis St. Joannes de Deo aldaar te ontvluchten. Hij werd onlangs in dit ziekenhuis opgenomen, omdat hij een spijker had ingeslikt, welke in zijn rechteriong gedrongen was en opera tief verwijderd moest worden, daar dit anders de dood van de gevangene ten gevolge zou hebben. Van der W. heeft zijn onvluchting te danken aan de hulp van een vrouw, die daarbij gebruik maakte van een hereneostuum. Deze vrouw zocht hem op tijdens het bezoekuur en bracht een hereneostuum. Van der W. trok dit in zijn kamer aan (iets wat hij rustig kon doen, daar hij in een apart vertrek lag, dat bestemd was voor twee patiënten) en een half uur later verliet hij rustig met de vrouw het ziekenhuis. Een paar uur, nadat de ontvluchting bekend was, kwam er bij de Haarlemse politie een bericht binnen van de collega's uit Am sterdam, dat er in de hoofdstad aan gifte was gedaan van de diefstal van een bruin pak. Dit zou ontvreemd zijn door een vrouw, M. v. D., die inwoon de bij een man, van wie ze het costuum stal. Deze vrouw heeft rossig langhaar, dat haar tot de schouders komt, is klein van postuur en circa 25 jaar oud. Van der W„ die al een reeks vonnissen achter de rug heeft en dus een oude bekende is van de politie, bevond zich vóór zijn ontvluchting in voorarrest en werd verdacht van verduistering. De politie te Beverwijk, door het bericht van de ontsnapping gealar meerd, stelde Zaterdagnacht hier ter plaatse een onderzoek in bij een zwa ger van v. d. W., wonende aan de Wolff- en Dekenstraat. Men bleek het bij het rechte eind te hebben gehad en 's nachts te half één werd de vluchte ling van bed gelicht. Hij is terstond op transport gesteld naar Haarlem, waar men hem thans wel op een solidere plaats onderdak zal geven. De roodharige Duitse juffrouw bevond zich ook in het huis en zij werd even eens meegenomen. Haar bestemming was Amsterdam, waar zij door de hoofdstedelijke politie -erd gezocht. NOORDSCHARWOUDE, 31 Aug. 9500 kg aardappelen: Eerstelingen 12.30, Eigenheimers 13.40, blauwe Eigenhei mers 12.40, Koopmans blauwe 12.40, grove 12.20—12.40; 2500 kg uien 5.90— 6.10, drielingen 6, nep 16; 6500 kg sla- bonen: A I 29—35, I 21—26, II 20; 1600 kg rode kool: A 4.60—8.40, B 3; 3800 kg gele kool: A 4—7.30, B 3; 40.000 kg witte kool 3.50—3.60. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Aug. 2500 kg aardappelen, blauwe eigenhei mers 13.80; IJsselster 10.90; 11000 kg rode kool A 4.50—9.10; B 3—; 5300 kg gele kool A 4.608.10; 2000 kg groene kool 10.—; 50.000 kg witte kool 3.50- 3.70; 5400 kg uien 6.60—7.50; 2600 kg slabonen 20—35.60; 14200 st. bloemkool A I 17.50—24.90; A II 8—12.60 De Arnhemse voetbalvereniging Vitesse heeft besloten niet accoord te gaan met de door het gemeentebestuur van Arnhem voorgestelde huurvoor waarden voor het terrein Monnikhui zen, zijnde f 22.000 per jaar plus de kosten van onderhoud welke op f 10.000 worden geraamd. Over de even tuele consequenties van dit besluit, dat tot gevolg kan hebben dat Vitesse per 1 November, wanneer het oude con tract met de gemeente afloopt niet meer de beschikking heeft over het terrein, kon de voorzitter van Vitesse, de heer H. P. Hoolboom, nog geen me dedelingen verstrekken. Het bestuur van- de vereniging-was wel-met-de voorwaarde van de gemeente accoord gegaan, mits Vitesse gedurende een periode van twaalf jaar het recht zou hebben om het terrein te kopen. Als gevolg van de gemeente-politiek met Arnhemse Hockeyclub en de cricket betrekking tot de sport zijn eerder de club Arnhem naar Rheden vertrokken. De landen athletiekwedstrijd tussen de herenteams van Duitsland en Groot Brittannië te Berlijn is met 112 tegen 94 punten door de Duitsers gewonnen. De Engelse dames rehabiliteerden het sterke geslacht van Albion door de Duitse dames te Nienburg met 49 tegen 47 punten te verslaan. De 30.000 toeschouwers in Berlijn hebben vooral op de 1500 meter heren van zeer goede sport kunnen genieten. Werner Lügg en Bill Nankville liepen een buitengewoon spannende race wel ke tenslotte met slechts 0.4 sec. verschil door de Duitsers in 3.51.6 werd gewon- met een schooljurk van BESTWIIL TYPEN en STENO NEDERLANDSE en ENGELSE HANDELSCORRESPONDENTIE BOEKHOUDEN en M.B.A. MIDDENSTANDSDIPLOMA ENGELSE CONVERSATIE voor BEGINNERS ea GEVORDERDEN Aanmelding en inlichtingen dagelijks. GEDIPLOMEERD LERAAR piano, orgel en solozang KOORDIRIGENT M.O. Gelegenheid tot aanmelding voor nieuwe leerlingen. voor magazijn- en loopwerk, voor direct gevraagd by Electrotcchn. Groothandel YV. Schuurman N.V., Hofplein, Flink loon.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3