De man uit Australië Tot heden 34500 vrijwilligers „Volksonderwijs" had goed jaar r Een natte parade in de hoofdstad WILDE STAKING BIJ ENKALON WOENSDAG VERTELT „MARGRIET" U MEER! Eerste lustrum van Steun Wettig Gezag Er zijn nog 4500 man voor de Nationale Reserve nodig Bewijs geleverd. Ga met overleg te werk! Vliegtuigen voor de M.L.D. Zeepost voor Oost en West Thans 136838 leden Pim, Pamy Pom en de wonderlamp Scheepvaartmaatschappij opgericht Ons dagelijks feuilleton Luister eens naar: Radioprogramma O 1„53 (Van onze speciale verslaggever) H^T eerste gedeelte van de herdenking van het vijfjarig bestaan van Steun Wettig Gezag, bestaande uit een défilé, gevolgd door een mars van de reserve-diensten uit Noord-Holland door s lands hoofdstad, is Zaterdagmiddag door de uiterst slechte weersomstandigheden ernstig gestoord. Reeds vóór het moment van de afmars, waren de uniformen der deelnemende vrijwilligers van de Reserve-Gemeente- en Rijkspolitie, de Reserve Koninklijke Marechaussee en de Nationale Reserve ten getale van omstreeks 2500 man, al meer dan doorweekt. TENEINDE ernstige schade aan öe kostbare instrumenten te voorko men, werd besloten, dat de Kapel der Amsterdamse Politie, o.l.v. inspecteur J. K. Pinkse, alsmede de kapellen der gemeentepolitie uit Haarlem en Heer len niet aan de mars eh het défilé zou den deelnemen, zodat dit alleen werd opgeluisterd door het muziekkorps van de Huzaren van Boreel en de drum band van de Nationale-Reserve. Desniettegenstaande marcheerden de manschappen, waarbij zich nog enige batterijen lichte en zware luchtdoel artillerie van de Nationale Reserve hadden gevoegd voorbij de autoriteiten die zich voor het Stedelijk Museum hadden opgesteld en vervolgens door de stad. Het défilé werd afgenomen door de vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin, vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, in aanwezigheid van de Mi nister van Oorlog en Marine, ir C. Staf, de Commissarissen van de Koningin in Noord-Holland en Utrecht, resp. de heren dr J. F. Baron de Vos v. Steen- wijk en M. A. Reinalda, en voorts tal van hoge militaire-, maritieme-, justi tionele-, politionele- en civiele autori teiten. Opgemerkt werden o.a. mr A. J. i'Ailly, burgemeester van Amsterdam, eijn collega's uit Haarlem, Hilversum, Zaandam, Den Helder en nog uit dertig andere gemeenten in deze provincie, de commissarissen van politie J. P. Weyburg (Velsen), J. Dreeuws (Alk maar), A. Henssums (Den Helder), C. Lord Noel Buxton is van me ning, dat de Romeinen tijdens hun verblijf in Engeland ver schillende grote rivieren door waadden. Om dit nu te bewijzen liep hij onlangs van Lincoln tot Yorkshire door de Humber. Inderdaad bereikte het ipater nauwelijks zijn middel. Nieuw atwasmiddel maaki hei veel eenvoudiger De moderne huisvrouw zal bij haar dagelijkse werkzaamheden gretig ge bruik maken van alle apparaten, me- thoedn en middelen, die de techniek en wetenschap haar bieden en daar door Zichzelf veel tijd en moeite be sparen. Zo is het ook het geval met de iedere dag opnieuW terugkerende af was. Dank zij het nieuwe afwasmiddel van de Castella-fabrieken, de Castella- Vaatwas, is dit vervelende werkje thans in zeer korte tijd en met een minimum aar moeite gedaan en zelfs zonder afdrogen worden vorken en lepels, vaat- en glaswerk toch glan zend schoon. Castella Vaatwas (per pak 25 cU bezit echter nog een eigenschap, die zeer zeker IEDERE huisvrouw in hoge mate zal waarde^ n. Het actieve schuim van dit bijzondere afwasmiddel (een lepel geeft teilen vol sop), dat zo'n af- doende uitwerking heeft op de vuilste en vetste vaat. tast echter de huid van haar handen in het geheel niet aan. maar maakt deze juist zacht als flu weel zodat een ruwe „afwashanden haar' verschijn in" m"er afbreuk zullen doen. (Advertentie Ing Med.) Roscher (Zaandam), majoor J. R. Hoog kamer, commandant district Alkmaar der Rijkspolitie, majoor J. Kropf. com mandant district Noord-Holland Noord der Nationale Reserve te Alkmaar, en vele anderen. In de Apollo-hal, waar het geleden leed snel vergeten was en een prima stemming heerste, werd allereerst het woord gevoerd door de heer H. van Alphen uit Bergen, oud-burgemeester van Zandvoort en tweede voorzitter van de Provinciale Commissie in Noord- Holland van S.W.G., die de autoriteiten en de vrijwilligers verwelkomde. Aan Koningin Juliana werd vervol gens een telegram van trouw en aan Prinses Wilhelmina een telegram met gelukwensen ter gelegenheid van haar verjaardag gezonden. Onder luid applaus verscheen ver volgens de omroepster van de AVRO, Netty Rosenfeld. die het optreden van de Doedelzakband der Heerlense po litie aankondigde. De oud-minister van Binnenlandse Zaken en thans lid der Eerste Kamer, mr dr P. J. Witteman, herinnerde er aan, dat hij 5 jaar geleden, kort na de greep naar de macht in Tsjecho Slo wakije in zijn kwaliteit van minister van Binnenlandse Zaken het Nat. Insti tuut Steun Wettig Gezag in een radio toespraak ten doop hield. Is wat toen gezegd is, nu ook nog van kracht, is S.W.G. in haar opzet geslaagd en hoe is haar toekomst?, vroeg spr. zich af. Veel is er inmiddels veranderd, er is meer internationaal besef en samen werking gekomen, ons leger is opgeno men in Nato-verband, doch wij zijn nog ver van het duizendjarig Rijk van de Vrede, getuige de gebeurtenissen in Perzië, Marokko en Frankrijk. De Nationale Reserve beschikt mo menteel over 12000 van de benodigde 16500 man, de Reserve-Politie telt 10000, de Reserve Koninklijke Marechaussee 6500 en de Luchtwachtdienst 6000 vrij- wililgers, doch spr. is daarmede nog niet voldaan. In een vrije, democratische staat steunt het Gezag op het volk, doch dit moet het Gezag dan ook bij voortduring blijven steunen. Waar zulks niet ge beurt, verkeert de Staat in levensge vaar. Spr. riep tot slot de mannen van de reserve-korpsen op, voort te gaan op de ingeslagen weg. Als laatste nummer van het program ma trad het AVRO-orkest „The Sky- masters" op met zang van de luid toe gejuichte Rita van Schaik en Karei van der Velde, die met hun populaire songs veel succes oogstten. Drie dagen eerder dan verwacht werd, is gisteren in de Merwedehaven te Rotterdam afgemeerd de „Kingsport- Victory" met een aantal vliegtuigen voor de Marine Luchtvaartdienst. Als onderdeel van het wederzijds defen sieprogramma met Amerika kreeg ae marine met deze zending zes Beech- krafts en dne Sikorsky's. De Beechkrafts zullen op het vlieg veld Valkenburg worden gestationeerd en vooral bij de opleiding worden ge bruikt. De drie hefschroefvliegtuigen zijn be stemd voor de „Karei Doorman" om personeel te scholen onder andere bij het redden van drenkelingen. De Verenigde Staten zullen de can- didatuur van mevrouw Laksjmi Pandit (India) voor het voorzitterschap der Al gemene Vergadering van de VN steunen. Op een van de afdelingen van de Enkalon-garenfabriek te Emmen heeft een over het algemeen ongeorgani seerde groep arbeiders in de nacht van Vrijdag op Zaterdag enige tijd ge staakt. Deze wilde staking, waarmede de drie vakbonden niets uitstaande hebben, was een protest tegen het ver werpen van de voorstellen betreffende bet uurloon van de ongeschoolde ar beiders en het aantal werkuren per week. Reeds lange tijd bestaat er bij het personeel van de Enkalon-fabriek gro te ontevredenheid over het tot stand komen van een CAO waarover de Uniebonden besprekingen voeren met de directie. De directie wilde aanvan kelijk een loonschaal voor ongeschool de arbeiders vaststellen met een mi nimum van 83 cent per uur en een maximum van f 1.14. De bonden stel den voor dit vast te stellen op resp. f 0-87 en f 1.24. De directie kwam daarop met een tegenvoorstel van f 0.85 en f 1.19. De arbeiders besloten Zaterdagochtend evenwel vast te hou den aan hun eisen. Wat betreft de werkuren stellen de vakbonden voor deze van 48 voor het vol continubedrijf terug te brengen tot 42 uur per week en voor het semi-continubedrijf van 48 op 46. De directie wees ook deze voor stellen af. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiterlijk ter oost moet ziin bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms „Oranje" (16 Sept.), Ned. Nw. Guinea: ms „Peleus" (11 Sept.), Ned. Antillen: ms „Delft" (8 Sept.), Suriname: ms „Rantum" (15 Sept.). Unie van Z-Afrika en ZW- Afrika: ms „Edinburgh Castle (5 Sept.). Canada: ss „Maasdam" (8 Sept), ss „Arkeldijk" (10 Sept.), Zuid Ameri ka: ss „Eva Peron" (5 Sept.) en ss ..Highland Princess (17 Sept.), Brazi lië: ss „Eva Peron" (5 Sent.) ms „West- land" (7 Sept.), Austraulië: ss .Orion" (7 Sept.). Nieuw Zeeland: via Engeland (5 Sept.) TE VEEL BEGEERD Twee beschonken lieden poogden Za terdagavond een haringstalletje in Am sterdam-Noord te „kraken", omdat ze zin hadden in een hartige hap. Het feest ging niet door. Twee agenten za gen de heren bezig en slaagden erin een hunner in de kraag te grijpen. De andere sloeg op de vlucht en gaf zich pas na een waarschuwingsschot over. Door hevige sneeuwstormen in het Andesgebergte in Argentinië zijn reeds een en twintig personen om het leven gekomen. (Advertentie, Ing, Med.) Het jaarverslag van het hoofdbestuur „Volksonderwijs" meldt, dat 1952 een goed jaar is geweest. Het verslag geeft een overzicht van de voornaamste ge beurtenissen op het gebied van het on derwijs, speciaal het openbaar onder wijs. In het verslagjaar zijn 24 afde lingen opgericht en 12 opgeheven, waarmede het aantal toenam tot 791. 107. Moeder Woeffie kreeg geen tijd om tot zichzelf te komen en te verkla ren, dat zij deze taart helemaal niet zelf gemaakt had. De juryleden over laadden haar met complimentjes en de voorzitter drukte haar onder het hou den van een gevoelvol speechje de zilveren beker in de handen. Tegelij kertijd flitsten de blitslampen van de fotografen, die zich ook al om Moeder Woeffie verdrongen. Een luid gejuich steeg uit de zaal op, terwijl Moeder met onthutste blikken om zich heen keek; wel bemerkte zij, hoe Pim, Pam en Pom haar een olijk knipoogje gaven. „Lang leve Moeder Woeffie. Hiep, hiep hoera!!!" Moeder begreep er niets van en graag had ze Pim, Pam en Pom eens even tot de orde geroepen, maar ze kreeg er geen gelegenheid toe, want er kwamen alweer nieuwe heren op haar toegestapt, die verklaarden, dat ze van de televisie waren en of Moeder maar even dit contract wilde tekenen. „U zult een reuze succes hebben voor de televisie", zei één van de heren, „als U voor onze camera's demon streert hoe U zulke heerlijke taarten maakt...," Met voldoening wördt ook de zich steeds voortzettende groei van het le dental geconstateerd. Er werd een net to winst geboekt van 6.172 leden tegen 4.491 in 1951. Per ultimo December 1952 waren er 136.838 leden. In 1370 tel de de vereniging er slechts 4000. Het bestuur concludeert dat het openbaar onderwijs circa 12.000 leerlingen meer telt dan het protestants christelijk on derwijs in al zijn geledingen tezamen. Sedert 1949 nam 't openbaar onderwijs met 54.000 leerlingen toe (34 pet), het R.K. onderwijs met 64.000 (40 pet.) en het protestants christelijk onderwijs met ander (neutraal) onderwijs met 41.000 (26 pet). Het bestuur is optimistisch gestemd over het verloop van het ledental in 1953. Het eerste kwartaal leverde een winst op van 800 leden. Het verslag besluit met de woorden „dat gestreden wordt voor een school die een positieve bijdrage levert voor de zo nodige ver draagzaamheid tussen de mensen, een school waar de kinderen gebracht wor den in de openheid, dat is de openbare school". Naar wij uit betrouwbare bron ver nemen is een nieuwe scheepvaartmaat schappij opgericht, welke de naam N.V. Nederlandse Tankermaatschappij zal dragen. Het initiatief tot oprichting is genomen door Nederlandse industriëlen en banken. De nieuw opgerichte maatschappij heeft als eerste opdracht een zeer be langrijke order geplaatst bij de N.V. Scheepswerf J. Smit Czn te Alblasser- dam, voor de bouw van drie tanksche pen, elk met een dead weight van 26.000 ton. DR VAN MOOK GASTPROFESSOR AAN CORNELL-UNrVERSITEIT. De Cornell-universiteit te Ithaca (New York) heeft de benoeming be kendgemaakt van de oud-gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië dr H. J. van Mook tot gastprofessor. 19. Ze stak de parapluie in de richting van de deur. „Ga direct naar boven en op de weegschaal. En vertel me on middellijk de uitslag". Mathilda sleepte juist de bagage door de hall, toen Cecilia te voorschijn kwam en haar in de kamer trok. „Ik zou graag een naar woordjes met jou willen wisselen meisje". „Om u te dienen, hoogheid". Cecilia stak haar hoofd nog eens de hall binnen, keek naar links en rechts en sloot de deur toen stevig. „Is Peter hier gelukkig", vroeg ze plompverloren. Mathilda staarde haar verbaasd aan, maar antwoordde vlug. omdat ze in de kraaloogjes een waarschuwende flik kering zag. „Hii is de populairste man hier in de stad. Iedereen kent hem. We hebben hier meer feestjes sinds hii kwam dan ooit te vo' en „Goed. De foto's die hii overstuurde maakten een rare indruk. Om je de waarheid te zeggen, had ik niet ver wacht hem hier te vinden. Ik was er zo goed als zeker van. dat hii in een gesticht zat. en dat men hem dag en nacht in de gaten hield". Ze boog zich licht naar Mathilda over en mompelde vertrouwelijk: „Werd hii in de put ge duwd? Om een meisje misschien?" De uitstekende neus was nu ont stellend dichtbij en Mathilda ging voor alle zekerheid wat achteruit alvorens te antwoorden. „Oh neen. Ik geloof dat he* een ongelukje was". Cecilia zag geen kans haar teleur stelling te verbergen „Maar had die Dick of hoe hij ook heet dan geen reden om jaloers op Peter te ziin?" Mathilda haalde diep adem. „Ik zal u alles ronduit vertellen", zei ze dap per, „opdat u niet zult proberen. Clau dia in het ongeluk te storten. Ze is verliefd op Dick en zij houden al heel lang van elkaar. Ik hoop dat u zult denken aan de jaren, toen uzelf ver liefd was. Dat is alles, wat ik u te ver tellen heb". „Mmm. Je bent een voortvarend, klein ding hé. Maar helaas meisje, de ze romantische opvatting van de liefde is verantwoordelijk voor het ontstaan en in stand houden van het minder waardig slag mensen, waar ieder land en ieder werelddeel mee bezaaid is. Het bloed, daar gaat het om. Het bloed en de opvoeding". Mathilda haalde de schouders op. „Miin bewiis is eenvoudig meisje: zii met het beste bloed hebben de beste hersenen, omdat ze over alle rijkdom men van de aarde de beschikking heb ben. Er ziin natuurlijk uitzonderingen maar die bevestigen de regel. Heb ik geliik of niet?" „Ik denk het niet. We fokken paar den omdat ze harder kunnen lopen, honden, om ze prijzen te laten winnen en koeien, opdat het vlees beter zal smaken. Maar waarom mensen? Om ze harder te laten lopen, lekkerder te doen smaken, of priizen te laten win nen?" Cecilia tikte met de vinger tegen haar voorhoofd. „Je hebt het verstand ver geten. beste. Het gaat bii de mensen nm de bekwaamheid, zich een gemak kelijk leven te verwerven". „En u vergeet het hart hoogheid. Zou een chequeboek u begrijpen als u bedroefd bent? Zouden de lege mou wen van mooie kleren uw eenzaamheid met een warme liefkozing kunnen vul len? En wat kun je delen met kille diamanten, of een auto, of het grootste zeiljacht ter wereld?" „Nonsens. Geld schept altijd vrien den". „Had Peter in Australië veel vrien den?" Cecilia richtte zich in haar volle lengte op. „Meisje, je wordt grof. Ik zal mij bij mevrouw Ellis over je bekla gen, zodra ik haar zie". Mathilda bleef onverstoord bil dit vooruitzicht. Dat maakte Cecilia nog bozer. „U moet niet denken, dat ik Peter niet mag", merkte het dienst meisje op. „Ik vind hem heel aardig en ik ben er zeker van. dat Claudia er net zo over denkt. Maar er ziin heel veel dingen, die we aardig vinden en waar we toch wel zonder kunnen le ven. vindt u niet?" Cecilia zwaaide haar parapluie met een stuurs gebaar boven haar hoofd. „Zo is het genoeg. Als dat ook de denkbeelden van Claudia ziin. zal ik ze er heel gauw uitgeslagen hebben". Mathilda boog weer. „Als u klaar bent. zal ik u uw kamer wijzen, hoog heid". „En noem me niet langer, hoogheid" Cecilia volgde Mathilda door de deur en riep met een luide, ongeduldige stem aan Peter. Kom direct beneden, hoor je. Kost het je soms een hele dag om even op de weegschaal te stap pen?" „Maar tantetjePeters neusgelui den vonden een weg door een barst in de deur Ze klonken eigenaardig kla gend. „Praat me niet tegen. Kom direct be neden. of je loopt de kans. dat ik kwaad word. Peter Ponsonby". Mathilda aarzelde onder aan de trap. Ze had nog niet besloten, of ze de kof fers direct naar boven zou brengen, of ze eerst allemaal onder in de hall klaar zou zetten. Het zonlicht stroom de door de open voordeur binnen en vulde de sombere hall met een vrolijk licht. Een seconde nadat Mathilda de deur van zijn kamer was gepasseerd, dook Peter op. Geruisloos daalde hii de trap af. Toen ze hem uit de duisternis van het trapportaal te voorschijn zag ko men en regelrecht in de streep zon licht zag stappen, kon Cecilia slechts met de allergrootste moeite een schreeuw onderdrukken. „Peter Ponsonby. Wat ter wereld heb je „Maar beste tante...." begon hij voorzichtig. Achter hen werd een scherp geknars hoorbaar. Cecilia draaide zich snel om. De omtrekken van een groot, slank meisje wierpen een scherpe schaduw over de hele lengte van de hall. Het meisje had de hand voor haar monden deinsde verschrikt terug. Op haar schreeuw volgde een hoorbare stilte. „Wie bent u en wat betekent dit", wilde Cecilia vragen, maar onder de gegeven omstandigheden leek vooral de laatste vraag tamelijk zinloos. Die had het onbekende meisje beter aan Peter en haar kunnen stellen. Peter zou er trouwens geen antwoord op ge- gegeven hebben, want hij stond als aan de grond genageld en scheen zijn spraak verloren te hebben. De oorzaak van dit malle tafereel was dat Peter daartoe aangemoe digd door de jarenlange ervaring die hii met ziin tante had onnatuurlijk doortastend was geweest. Hii was ge heel in overeenstemming met de rege len. die het geslacht Ponsonby in ere hield, op de schaal gestaptToen hii beneden geroepen werd, had hii nog vlug een handdoek om zijn middel kunnen slaan. Dat was ziin enige kle dingstuk HOOFDSTUK VII. „Mijn naam is Kitty Blackwell". leg de het meisje uit. „Ik kom juist van New York. ..Claudia en ik zijn al ja renlang vriendinnen". (Wordt vervolgd.) ANTON LOS, piano. Liefhebbers van muziek uit eigen land, kun nen van hem twee zeer mooie werken horen. Het eerste is de tweede serie Taferelen uit de Lage Landen, van Alexander Voormolen, waarin enkele karak teristieke fenomena uit ons land in klankimpressies worden weer gegeven. Van de kortelings over leden B. van den Sigtenhorst Meyer zijn er de zeer poëtische Zes gedichten op de Fuji, als het ware Japanse prenten in muziek. (Dinsdag 11.30 over Hilversum II, 298 m.) RADIOMATINéE. Allereerst een cantate van Igor Strawinsky voor sopraait, tenor, vrouwen koor en klein orkest, op teksten van onbekende zestiende-eeuwse dichters. Strawinsky heeft hierin allerlei oude muzikale vormen verwerkt op een manier, die vól komen in zijn eigen stijl blijft. Dan nog van Ernest Bloch de lsraëlsymphonie. Bloch streeft er naar, een specifiek Joods karak ter in zijn muziek te leggen. Het gaat hem niet om het gebruik van oude Joodse synagogale ge zangen, maar om de ziel van zijn volk. Dinsdag 14.30 over Hil versum II, 298 m.) DINSDAG 1 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7-00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.30 Idem. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9-35 Gram. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Reportage. 13.25 Amus.- orkest. 14.00 Lichte muziek. 11.35 Gram. 15.00 Metropole-Orkest en soliste. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17-45 Re geringsuitzending: „Vakonderwijs in Suri name", door drs. R. Kool. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Reportage. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Toonkunstkoor, Con certgebouworkest en sol. 21.45 Gram. 22.00 Idem. 22.45 Avondgebed en Liturgi sche kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.7.00 AVRO, .50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dagopening, 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. Intermezzo: „Met de AVRO uit varen". 8.45 Gram. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Koorzang. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9-40 Gram. Intermezzo: „Met de AVRO uit varen". 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 11.30 Pianorecital. 12.00 Lichte mu ziek. 12-30 Land- en Tuinbouwmededelin gen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Twee piano's. Intermezzo: „Met de AVRO uit varen". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen ol gram.muziek. 13.20 Lichte muziek. 14.00 Amer. muziek-kaleidoscoop. 14.30 Gram. Intermezzo: „Met de AVRO uit varen". 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muziek. 18-00 Nieuws. 18.15 „Met de AVRO uit varen". 18.30 Reportage of gram. 18.35 Gram. Intermezzo: Voor de huisvrouw. 18.50 Harmonie-Orkest. 19.15 „Van Groenlanders en Eskimo's", causerie. 19.30 Cello en piano. 20.00 Nieuws. 20.05 Muziekshow. 21.05 Mededelingen. 21.10 Operette-concert. 21.55 „Met de AVRO uit varen" 22.05 Lichte muziek. 22.20 Bui tenlands overzicht- 22.35 Gram. 22,50 Sport. 23.00 Nieuws 23.15 „New York Cal ling". 23.2024.00 Lichte muziek. Televisie-programma. VARA. 20.15— 21-45: 1. Actualiteiten: 2. Weeroverzicht; 3 Documentaire over internat, beroemd aardewerk; 4. Beeldhouwkunst. - Pauze. 5 „De wereld wil bedrogen zijn goochelprogramma.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 8