Scholencomplex geopend enda Stad en omgeving Loterijactie start a.s. Zaterdag Actie tot rheumatiekbestrijding Algemene Oranjevereniging hield feestavond Bejaarden krijgen een nieuwe sociëteit BURGERLIJKE STAND Alkmaar heeft modelscholen gekregen Samen in één gebouw Swart eerste te Etten Kermisongevallen Eén op vijf Nederlanders is rheumatisch Een plaatselijk comité Hulde aan ons vorstenhuis Roode Kruis-postzegel- verkoop in postkantoor V DEVSDAG 1 SEPTEMBER 1953 De sociëteit voor ouden van dagen in de Hekelstraat heeft de wind in de zeilen gekregen. De Stichting Alkmaarse Bejaardenzorg is er namelijk in ge slaagd aan de Zaadmarkt, in het perceel waar vroeger de Velo-maatschappy was gevestigd, een nieuw onderkomen te vinden, dat in geen vergelyking staat tot de kleine, hoewel buitengewoon intieme ruimte in de Hekelstraat. De sociëteit heeft in Alkmaar reeds zoveel goodwill gekweekt, dat zij uit zeven gegadigden als enige in aanmerking kwam om het nieuwe gebouw, waartoe ook twee woningen, w.o. één vo or een aan te stellen concierge behoren, te mogen betrekken. Met ingang van 1 September heeft men het pand, dat op nummer 76 gelegen is, voor vyf jaar gehuurd. Het bestuur heeft de zaak flink aangepakt en start Zaterdag met een loterijactie om de benodigde gel den bij elkaar te krijgen. Hiermede zullen de onkosten, die in verband met de verbouwing van het interieur ge maakt moeten worden, bestreden wor den. Er is een bedrag van ongeveer drieduizend gulden mee gemoeid. Zowel de ouden van dagen zelf als de ongeveer 32 verenigingen die bij de bejaarden zorg geïnteresseerd zijn zullen bij deze huis-aan-huisactie meehelpen en ook op andere wijze hun medewerking ver lenen. Zij worden vandaag aangeschre ven. De hoofdprijs in deze loterij is een bromfiets en voorts is er een in drukwekkende rij van huishoudelijke artikelen. Ook op verschillende kerk genootschappen en op de gemeente wil men in de toekomst een beroep doen. De zeer grote benedenruimte van de toekomstige sociëteit, die, als alles goed ;aat op 1 October geopend zal worden, krijgt een toneel en zal plaats bieden aan ongeveer 200 personen. Bovendien zal zij tegen geringe vergoeding ver huurd worden als vergader- en recreatieruimte, waardoor men de exploitatierekening in evenwicht zal kunnen houden. In verband met de opening van de nieuwe sociëteit zal de oude worden gesloten. In de korte termijn welke de Stichting, die nauw samenwerkt met de buurtvereniging U.K.K., ter beschikking staat, zullen er bovendien 200 stoelen en 25 tafels moeten komen. Zij, die de Stichting in haar lofwaardige streven tegemoet wil len komen kunnen een bijdrage stor ten op rekening van de Stichting Alk maarse Bejaardenzorg bij de Twent- sche Bank. Zij die aan de loterijactie willen meewerken kunnen zich opgeven bij de heer C. Mollevanger, Coornhert- kade 92. Geboren: Linda C., dochter van A. van Slooten en A. E. Tilstra. Anna E. M., dochter van J. Verbeek en M. Stipkes. Overleden: Johannes Obdam, oud 59 jaar, geh. m. A. M. van Haaster. Het is gisteren voor Alkmaar een historische dag geweest, want er werden met een tussenpoos van slechts enkele uren twee scholen ge opend, de Rijks Landbouw Winterschool en de Handelsschool annex Handelsavondschool, alle ondergebracht in het grote schoolgebouw aan de Bergerweg. 's Ochtends om 10 uren was een groot aantal ge nodigden reeds in het ruime „overblijflokaal" van de Handelsschool verzameld en het was mr H. J. Wyteina, burgemeester van Alkmaar, die als eerste van de lange rij sprekers een overzicht gaf van het tot stand komen van deze huisvesting der R.L.W.S., die hij zag als een ver plichting die de stad Alkmaar heeft ten opzichte van de agrarische omgeving, waaraan Alkmaar tot op vandaag zijn bestaan te danken heeft. De handelsschool werd geopend door de wethouder van onderwijs, de heer R. Bakker. Van links naar rechts, de heer G. A. M. Snijders, directeur der Handelsdagschool, wethouder Bak ker, burgemeester H. J. Wytema en de heren P. S. Cortel en Th. Felderhoff van het departement van onderwijs en de rijksgebou wendienst. „Onze stad", aldus spreker, „heeft deze functie steeds bevestigd gezien en ook in de opening van deze school mogen wij weer ervaren dat zij deze functie heeft behouden". Vervolgens greep burgemeester Wy tema terug op de periode van het voorbereidend werk voor het tot stand komen der school, een periode die op de keeper beschouwd zeker geen ^/i jaar had behoeven te duren, zoals dat thans het geval is geweest. Twee jaar zouden ruimschoots voldoende geweest zijn ware het niet dat van overheids wege een hardnekkige actie tot bezui niging bij de bouw was gevoerd, een bezuiniging waarvan, aldus de heer Wytema, de Handelsschool meer nog dan de R.L.W.S. te lijden had en die één van de voornaamste oorzaken tot vertraging in de bouw is geweest. „Niettemin moge het tot verheugenis stemmen", aldus de burgemeester, „dat beide schoolgebouwen er thans staan. Ik hoop dat zij naast het bijbrengen van kennis en wétenschap mogen staan in het teken van verdieping en verheffing van onze cultuur. Ik spreek hierbij de hoop uit dat deze huisves ting directeuren en leraren moge in spireren tot datzelfde doel. Hiermede verklaar ik deze school voor geopend". Nadat het enthousiaste applaus, dat op de rede van burgemeester Wytema volgde, verklonken was, kwam ir E. van Vliet, directeur van onderwijs aan het Ministerie van Landbouw, aan de beurt. Doelend op de door de burge meester genoemde bezuinigingen bracht de heer Van Vliet de zogenaamde „nacht van Lieftinck", toentertijd nog minister van Financiën, op het tapijt. „Tijdens de lange discussies, die wij over talrijke voorstellen met de heer Lieftinck moesten voeren om van deze minister de gevraagde gelden toegewe zen te krijgen, bleek deze altijd van de desbetreffende zaken zeer goed op de hoogte te zijn", aldus de heer Van Vliet. „Niettemin is het ons, zoals ook in dit geval, meer dan eens gelukt om een verzoek, dat door de minister aan het begin van een discussie, die vaak tot diep in de nacht verliep, geweigerd werd, aan het slot toch toegewezen te krijgen". De heer Van Vliet bracht tenslotte dank aan het gemeentebestuur, dat op zulk 'n behartigenswaardige wijze voor het tot standkomen van dit nieuwe ge bouw der RLWS had geijverd. De heer Bakker, wethouder van on derwijs. wees vervolgens nog eens op de moeilijkheden, die voortgevloeid waren uit het „onder één kap" bren gen van een Rijksschool en een ge meenteschool, waarbij men, tijdens ad ministratieve voorbereidingen, nog wel eens op elkaar moest wachten, daar en.. gemeentelijke instanties on afhankelijk van elkaar werkten. Voorts deelde de heer Bakker mede. dat op het gazon vóór het scholencomplex nog een beeldengroep het aanzien van net geheel zou verlevendigen, hetgeen men ook wilde bereiken met het aan brengen van een relief in de gevel van het gebouw aan de Bergeeweg, waar voor tot voor kort nog een vierkant in de buitenmuur was uitgespaard. Doordat de plannen echter nog niet in kannen en kruiken zijn, is dit „ven ster" voorlopig dichtgemetseld. Meerdere sprekers. Het was dr ir C. Rietsema, die als voorzitter van het college van consu lenten in de provincie Noord-Holland, alle bij de bouw betrokkenen, maar in niet mindere mate de Noordhollandse boerenstand, geluk wenste met dit prachtige onderkomen der RLWS. Hij beschouwde de opening der school als een symptoom van de bewustwording van de boerenstand. Een bewustwor ding, die, volgens de heer Rietsema, echter ook zijn eigenaardige bezwaren heeft. „Naarmate dit het geval is", al dus spreker, „neemt ook het individua lisme der boeren toe. En hoe verder dit voortschrijdt, des te moeilijker is het om tot een compromis te komen". De heer Rietsema besloot zijn rede echter met de wens. dat de RLWS, haar directeur en personeel in belang rijke mate zouden bijdragen aan het tot stand komen en behouden van de onderlinge band onder de toekomstige boeren. Felicitaties en woorden van waarde ring werden voorts nog gesproken door de heer Kaan, voorzitter van de vereniging van oud-leerlingen, die, na mens deze groep, een gebrandschilderd *aam aanbood, de heer Dijken, waar- mend voorzitter van de stichting van de landbouw, die een persoonlijk woord sprak, de heer Laan, die na mens de technische organisaties in Noord-Holland het woord voerde en verder nog door mejuffrouw G. Laan, directrice van de landbouwhuishoud- school en de heer Snijders namens de Handelsschool. Een woord van dank. In zijn dankwoord betrok de heer Schoevers allereerst de bouwmeester van het complex, de heer C. Kirkenier, met wie d eheer Schoevers, naar hij zeide, slechts tweemaal een geïrriteerd telefoongesprek over zijn nieuwe school had gehad. „De verstandhouding is overigens uitstekend geweest", ver volgde de directeur der RLWS, „al liep die gevaar toen ik hoorde, dat U van plan was de deuren in mijn school blauw te doen schilderen. Nu ik ech ter het resultaat gezien heb, mijnheer Kirkenier, ben ik tot de conclusie ge komen. dat u het in veel dingen toch wel bij het rechte eind had. De school is mooi van opzet enmooi van kleur". Een bijzonder woord van dank richt te de heer Schoevers tot de Ver. van oud-leerlingen, die het grote, in het trappenhuis aangebrachte gebrand schilderde raam had aangeboden. Op duidelijke wijze symboliseert dit het streven van de school. Wat de samenwerking met zijn naas te „buren" betrof, de directeuren der Handelsscholen, was de heer Schoevers van mening, dat dit zeker wel zou gaan. „Wat ons onderwijs als zodanig betreft", besloot de heer Schavers zijn rede, „geloof ik, dat wij met ons acht-jarig bestaan thans kunnen zeg gen. dat wij aardig op weg zijn een be langrijke plaats in het agrarische leven van Noord-Holland in te nemen". Twee uren nadat de openingsplech tigheid van de R.L.W.S. had plaats gevonden, werden onder nog groter belangstelling de Handelsschool annex Handelsavondschool geopend. In een duidelyk, met cyfers geïllustreerd over zicht schetste wethouder Bakker de martelgang van het Handelsonderwijs in Alkmaar. In 1903 gestart met 37 leerlingen kwam dit aantal via scherpe stijgingen en dalingen op 150 in 1953. Wat de Handelsavondschool betreft, die in 1912 het levenslicht zag, fluc tueerden deze cijfers tussen 60 in 1912 en 163 in 1939. Thans bedraagt dit aan tal ongeveer 68. Cyfers die ondanks deze fluctuabiliteit de instellingen van Handelsschool en Handelsavondschool len volle rechtvaardigen. De heer J. F. Le Blansch, voorzitter van de Kamer van Koophandel, die ook als gecommitteerde aan de school verbonden was, roemde de prettige geest, die er steeds op beide handels scholen had geheerst. Hij wees op het nog steeds nijpende gebrek aan leiden de figuren in handel en industrie en sprak zich uit voor een intensief con tact tussen het bedrijfsleven en het handelsonderwijs, een verbinding, die zijns inziens nog geïntensiveerd kon worden. Zie vervolg pag. 4) DINSDAG REX THEATER, 2.30 en 8 u.: Im Weissen Rössl (a.l.) VICTORIA THEATER 8 u.: Bleke Bet (a.l.) HARMONIE THEATER, 8 u.: Een ko ningin wordt gekroond (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 u.: A. en C. gaan naar Mars (a.l.) BERGEN Rustende Jager, 8.30 uur: Geluidsbarrière. WOENSDAG. Bioscopen als Dinsdag. 2.30 en 8 uur. Overdekte Zwembad, 4 uur: diploma- zwemmen. BERGEN:'Rustende Jager, 2.30 De gelaarsde kat; 8.30 uur Nous irons a Paris (a.l.) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 21.23 9.57 Woensdag 28.44 11.27 HOOG WATER TE CAMPERDUIN hoog laag Dinsdag 21.28 10.02 15.18 4.02 Woensdag 28.49 11.32 16.49 5.32 De Alkmaarse motorrenner Cas Swart heeft Zondag op het circuit van Etten van zich doen spreken. In de 350 cc- klasse voor junioren startte Swart op Velocette als negende. In de tweede ronde verdrong hij de Amsterdamse Velocette-riider J. v. d. Sluis van de eerste plaats en wist gedurende het verdere verloop van de race de leiding te behouden. Swart eindigde als eerste, vóór J. v. d. Sluis en W. v. Dorresteyn uit Soesterberg op AJS. De gemiddelde snelheid van de Alkmaarder was 1Q8 km/u. Hij bracht ook de snelste ronde op zijn naam. Deze ronde werd afge legd met een snelheid van 110 km/u. Dank zij deze prestatie te Etten, ge voegd bij een eerste prijs in Tolbert en een tweede prijs te Tubbergen, promo veert Swart thans naar de senioren. DEKENS UIT AUTO ONTVREEMD Uit een auto, die Zondagavond op de Breedstraat geparkeerd stond en toe behoorde aan een inwoner uit Velsen, werden twee dekens ontvreemd. Een humoristische gebeurtenis vond plaats toen de heer G. A. M. Snijders, directeur der Handeis- dagschool de sleutel van het zeer verouderde schoolgebouw aan de Brillesteeg, dat hij op deze dag voor immer vaarwel kon zeggen overhandigde aan zijn opvolger al daar, dr De Wit, rector van het Christelijk Lyceum, die thans aan de beurt is om van de „geneugten" aan de Brillesteeg te „genieten". Hoewel ook voor de heer De Wit een nieuw schoolgebouw in het verschiet ligt, nam hij de sleutel niettemin met beide handen aan.... Een kijkje in het zeer mooie trap penhuis van het gebouwencomplex De afbraak van de kermis, na een week van betrekkelijk veel tegenslag, heeft ook nogal wat voeten in de aarde ge had, Gistermorgen om ongeveer kwart voor elf botste een truck met aanhang wagen die het Canadaplein afreed tegen een speelgoedtent op. Zowel de tent als de inventaris werd beschadigd. Een 24-jarige man, die bij het afbre ken van een installatie bezig was geraak te met zijn pink tussen twee balken, waardoor de vingertop werd afgeknepen. Ook de drukte, die de kermis Zondag avond voor liefhebbers ontoegankelijk maakte eiste nog al wat slachtoffers. In drie gevallen moest door de E.H.B.O.- post assistentie worden verleend. Een 16-jarig meisje brak een middenvoets beentje, een 14-jarige jongen werd aan zijn hielpees gewond en een 15-jarig meisje, dat in een attractie was, kwam zodanig te vallen, dat zij beide pol sen brak. De drukte op de Nieuwe Sloot was van dien aard dat de standhouders gedurende een uur de handen vol hadden met het beschermen van hun gelegen heden tegen de heen en weer golvende mensenmassa. Twee personen deden aangiften van zakkenrollerij Een verzoek van de hoofdbestuur- dèrs der drie kermisorganisaties aan B. en W. om de kermis wegens het finan cieel ongunstige verloop drie dagen ver lengd te krijgen, werd ingetrokken, daar alleen de gemeenteraad, die binnen die tijd niet bij elkaar kwam, hierover zou kunnen beslissen. FAILLISSEMENT OPGEHEVEN. Opgeheven is het faillissement van P. van der Does, koopman te Alkmaar, wegens gebrek aan acties. In Zwitserland werd onlangs medegedeeld, dat van elke vijf inwoners er één in de een of andere vorm aan rheumatiek lijdt. Ook de cijfers, die in andere landen gepubliceerd zijn, wijzen ongeveer op dezelfde verhouding. Rheumatiek wordt dan ook terecht „De gesel van Europa" genoemd. Hoewel men in Nederland nog betrekkelijk weinig gegevens heeft over het voorko men van rheumatiek, is er geen reden om aan te nemen, dat hier te lande de toestand beter zou zijn dan elders. Men denke alleen maar eens aan ons klimaat! Gedegen onderzoekingen hebben in 1936 uitgewezen, dat in een bepaald gedeelte van ons land 13.8% van het aantal ziektegevallen aan een rheuma- tische aandoening was toe le schrijven, waarvoor 20.6% van het in totaal uit gekeerde ziektegeld werd uitgekeerd. In andere delen van ons land mogen deze perrentages misschien minder hoog zijn, het staat toch wel vast, dat rheumatiek één der ernstigste volks ziekten is, waarmede men heeft te kam pen, vanwege zijn zeer nadelige gevol gen voor de lijder en voor de gemeen schap. Men moet echter niet denken, dat elke rheumatische aandoening tot ern stige gevolgen leidt. De meeste zijn van voorbijgaand karakter en zijn met een tijdige behandeling spoedig te on derdrukken. Anders is het evenwel gesteld met een kleine groep van rheu matische aandoeningen: de chronische gewrichtsrheumatiek. Deze kan leiden tot zeer ernstige invaliditeit. Ook in deze gevallen geldt weer als voornaamste middel: tijdige deskundi- Ter gelegenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina belegde de Algemene Oranjevereniging gisteravond een feestelijke bijeenkomst in ,,'t Gulden Vlies", die zich in een goede belangstelling mocht verheugen. In een korte rede herinnerde de voorzitter, de heer J. G. van Burken, aan de dag van heden, waarop aller gedachten steeds teruggaan naar de hoge, wilskrach tige Vrouwe, die zo lang het Nederlandse schip heeft bestuurd, doch thans een meer teruggetrokken leven leidt en zich daarin bezig houdt met de schil derkunst en de religie. Zij blijft echter voortleven in onze harten, niet het minst om haar dapper voortstrijden in de jaren, waarin Nederland door de tyran was bezet. In de rampspoedvolle dagen, die ons land in het begin van dit jaar troffen, was Zij zeer spoedig ter plaatse, waar de grootste nood en het diepste leed heersten. Prinses Wilhelmina is voor ons een bijna legendarische figuur ge worden. Zij heeft jaren doorgebracht in de niet gemakkelijke positie, die een democratische Staat een Koningin kon aanbieden. Voorts herinnerde de heer van Burken aan de persoonlijkheid van Koningin Juliana, die alom aan wezig is, waar vertroosting en hulp nodig is. Groot was ook de bewonde ring toen Zij het Amerikaanse Congres toesprak en er daarbij op wees, dat Haar land zijn plicht had vervuld. Terecht noemde burgemeester Wytema Haar eens de Vorstin van Europa. Ook als Moeder geeft Koningin Juliana een lichtend voorbeeld, waarbij Zij met de F-igelse Koninklijke familie niet be hoeft te hengelen naar de volksgunst. Ons land is reeds eeuwenlang ver bonden met het Huis van Oranje. Willem I is voor dat Huis nog altijd het voorbeeld van zelfopoffering. Onze Prins-Gemaal richt zich naar het door zijn Vrouw gegeven voor beeld. Ook Hij is alom tegenwoordig en wordt terecht bij het aankweken van de good-will voor ons land in den vreemde, onze reizende ambassadeur genoemd. Na het uitbrengen van drie hoera's op het Koninklijk Huis, richtte de voorzitter zich tot de leden, waarbij hij de hoop uitsprak, dat avonden als deze zich voortaan op een nog drukker bezoek zullen mogen verheugen en sprak enige woorden van geluk wens tot de secretaris der vereniging mr A. V. M. Leesberg in verband met diens a.s. huwelijk. Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus trad het Alcmaria-cabaret op onder leiding van Hed de Vries met een programma, getiteld: „Honni soit, qui mal y pense!" Hed de Vries doet in fijne satire in feite geenszins onder voor zijn vroe gere collega Chiel de Boer, zodat pun tige geestigheid wel een bijzondere eigenschap van tandartsen schijnt te zijn. Hij begon met de verzekering te geven dat een geheel nieuw program ma zal worden opgevoerd bij de her denking van Alkmaar's 700-jarig be staan als stad, doch dat hij bij een uit geverij, „De Vlezige Bij" genaamd, reeds een prachtig fotoboek had gezien met o.a. foto's van de nieuwe „Am bachtsschool, de nieuwe tunnel en zelfs van een nieuwe Waag. Öe teksten waren niét van een Alkmaarse scri bent doch van de grote dichter Eddy ChristianiOok spr. was verzocht aan de viering mede te werken door het schrijven van een historisch spel, waarvan de opvoering tien minuten mocht duren maar dat niettemin met drie duizend gulden zou worden geho noreerd. Toen men hoorde dat hij uit Alkmaar kwam, bleek hij' niet meer in aanmerking te komen Van het wakkere groepje, dat te zamen dit bekende cabaret vormt, waarop onze stad juist omdat het hier amateurs betreft trots kan zijn, oogstte Piet Wolfswinkel met zijn zang veel succes. Jo Fakkel blijft als'uiterst bekwame doch niettemin zeer beschei den pianist op de achtergrond. Klaas Koomen heeft de zaal weer doen bul deren van het lachen door zijn on navolgbare grappen en malle clow nerie. Hij blijkt ook een vaardig mu sicus te zijn Hed de Vries en mevrouw de VriesDeutekom mogen zich dan slechts „surrogaat-artisten" noemen, in de vele sketches, samenspraken en pantomines, waarin de geestigheid in grote hoeveelheden werd opgediend, kwamen zij weer ver boven het ama teurisme uit. „Dit cabaret door dwazen in elkaar gezet", heeft de aanwezigen weer een kostelijke avond bezorgd. De woorden van dank, door de voorzitter aan het eind van het programma uit gesproken, waren dan ook zeer op hun plaats. ge behandeling! Daarvoor is het in de eerste plaats nodig, dat de opsporing van de ziekte overal zo goed mogelijk wordt georganiseerd en de lijder zich gemakkelijk kan doen onderzoeken. Dit geschiedt enerzijds door de in vele grotere plaatsen gevestigde specialis ten voor rheumatische ziekten, ander zijds door consultatiebureaux voor rheumatiekbestrijding, die in grote ge deelten van ons land uitgaan van de Kruisverenigingen, welke in opgerich te Stichtingen voor Rheumatiekbestrij ding samenwerken. Naast de opsporing en het eerste on derzoek heeft het CB ook nog tot taak de sociale verzorging van de patiënt tijdens en na zijn ziekte. In de gevallen, welke een ernstig karakter hebben, kan, naar het oordeel van de bevoegde rheumatologen, alleen een effectieve behandeling om invali diteit te voorkomen, of bestaande in validiteit zoveel mogelijk te vermin deren, plaats vinden in een speciale rheumakliniek of een rheuma-afdeling van een ziekenhuis. Er bestaan in ons land reeds enige mogelijkheden daar toe. doch deze tellen in totaal onge veer 250 bedden, terwijl het tienvoudi ge door de rheumatologen nodig wordt geacht. Men stelt zich b.v. voor, o.a. in universiteitssteden en andere daarvoor in aanmerking komende plaatsen, de mogelijkheid voor de behandeling in speciale rheuma-afdelingen van de zie kenhuizen zeer belangrijk uit te brei den. Wil Nederland zijn grote achterstand op het gebied van de rheumatiekbe strijding, die een gevolg is van jaren lange verwaarlozing, inhalen, dan zal het gehele Nederlandse volk de handen ineen moeten slaan om aan de tot standkoming hiervan mede te werken. De Nederlandse Vereniging tot Rheu matiekbestrijding heeft zich tot taak gesteld, deze achterstand te helpen wegwerken. Zij doet daartoe een be roep op aller medewerking. Hier ter stede heeft zich tot dat doel een comité gevormd om dit beroep te steunen. Het comité zal op 12 September a.s. een collecte organiseren als eerste stap in de richting van de opbouw van een doelmatige rheumatiekbestrijding. Wij ondersteunen gaarne dit beroep en wil len daaraan de opwekking verbinden zich als collectant aan te melden. Dit kan geschieden bij mevrouw G. Holz- muller-Teengs, Emmastraat 45. Het comité is als volgt samengesteld: Mr H. J. Wytema, burgemeester, dr J. Degenaar, zr D. Drentje, G. J. Figee, dr A. W. Goedhart, mevr. G. Holzmul- ler-Teengs, mevr. M. C. Halff-Dorre- paal, mej. M. A. Kamphuis, mevr. J. H. Klein-Wassink, dr J. Lourens, dr W. J. Lpjenga, dr J. F. Nijman, J. v. d. Mark, mevr. P. 'Paleari-Van Nieuwkuijk, hievtf D. M.vSh Riêt-Tö'p, "dr G. J. Sluijmer, mevr. G. D. Swanenburg-De Veije Mulder, mevr. A. Vos- v. Schaik, R. Vóórhaar. Sinds gister is er in het postkantoor een stalletje van Het Roode Kruis ge vestigd waar men deze week en de vol gende de postzegels kan kopen waar van de kleine toeslag-prijs ten goede komt aan deze nuttige instelling. Het is van algemene bekendheid van welke enorme betekenis deze organisatie voor ons land is. Het Roode Kruis helpt in binnen- en buitenland waar rampen de bevolking hebben getroffen en is altijd paraat wanneer er een beroep op zijn medewerking wordt gedaan. De gedachte deze nijvere werkers in hun moeilijke financiële positie steun te verlenen en daardoor tevens in het bezit te komen van waardevolle zegels, zal er zeker velen toe nopen de stand op bet postkantoor niet zonder meer voorbij te gaan. VROUW VIEL VAN DE TRAP EN BRAK EEN ARM. Eij 74-jarige vrouw die gistermiddag om 3 uur in de Lindenlaan vanaf een buitentrap viel werd met een arm breuk in het Centraal Ziekenhuis op genomen. A

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5