Zomer-coneert H.O.V. Agenda Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Een belangrijke opdracht aan een oud-stadgenoot Diplomazwemmen in Overdekte Heerhugowaard kreeg een prot. chr. wethouder De nieuw gekozen raad Een charmant afscheid Een programma van Weense meesters NIEUW ADRESBOEK VOOR ALKMAAR De heer Elzas bouwt in Rotterdam Vijf van 169 candidaten werden afgewezen Huishoudelijke voorlichting BURGERLIJKE STAND LERAAR GEHULDIGD VERDELING IN RAADSCOMMISSIES Beemster BURGERLIJKE STAND Oudorp Partij v. d. Arbeid gepasseerd Vee naar rampgebied Graft Raad hield eerste ziting Bergen ANWB verplaatste verkeersborden VAN BREDERODESCHOOL VOORLOPIG ONDER DAK Kunstenaarscentrum Bergen DONDERDAG S SEPTEMBER 1953 i; i i' vi S Zo werd dan het uitgestelde zomer-concert, toch nog door de H.O.V. in 't Gul den Vlies gegeven. En hiermede nam het publiek afscheid van de H.O.V. als zo danig, om hetzelfde orkest in het nieuwe seizoen weer te begroeten als het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest. Het werd deze avond een charmant af scheid met een programma van Weense meesters, de ernstige en minder ernstige, althans naar de geestelijke achtergrond van hun muzieken. Dirigent Marinus Adam voerde de directie, en wist met het orkest een éclatant succes te bereiken. Geopend werd met de uverture „Fi garo's Hochzeit" van Mozart, waarbij vooral een zeer doorzichtig passage- werk viet te bewonderen, en daarmee werd de Mozartstijl juist getroffen. Toen kwam zich aan ons voorstellen, de Weense zangeres Margit Opawsky, die in twee werken van Mozart, Aria van Susanne, en Non su piu, niet alleen boeide door een schone stem, maar daaraan verbond een zeer artistieke in terpretatie. De orkestbegeleiding was zeer volgzaam. Interessant was het ze ker de Symphonie no. 6 in C gr. terts van Franz Schubert te kunnen beluis teren. Schubert is hier niet zo sterk van conceptie als in zijs onvolprezen „On voltooide". De lengte van het werk staat niet in verhouding tot de melodische spankracht. Het Scherzo is wel het vi taalste stuk, en verraadt de meester de pas in later werk volkomen zijn eigen stijl wist te vinden. Na de pauze werk van Weense componisten die zeer kunstvolle en voorname ontspannings- muziek schreven, waaraan de tand des tijds vooralsnog niet heeft geknaagd. Muziek van bruisende levenslust. Dat het publiek hier eerst recht enthousiast werd laat zich denken. Joh. Strauss' romantische Ouverture „Indigo und die 40 Rauber" en de Frühlingsstimmen wals, werden door het orkest met ken nelijke „Spielfreudigkeit" gespeeld. Daarna verscheen de zangeres Margit Opawsky weer op het podium, om door een zéér geestige en waar nodig, zéér gevoelige voordracht, de harten van het auditorium te. veroveren, met de Aria van Adèle uit „Die Fledermaus" van Strauss, en „Meine Lippen sie klis sen so heisz", van Franz Léhar. De zan geres werd verscheidene malen terug geroepen en had bovendien een bloe- Omstreeks half October zal in Alk maar een nieuw adresboek, waaraan reeds grote behoefte bestaat, verschij nen. De organisatie hiervan berust in handen der gemeentesecretarie. Om het adresboek zo up to date mogelijk sa men te stellen wordt de Alkmaarse be volking verzocht om eventuele muta- ÜgS- (Jjerogps- en toekomstige adres wijziging) aan de gemeentesecretarie op te geven. menkulde in ontvangst te nemen. Zij goede orkestbegeleiding. Een brilliante toonde zich zeer erkentelijk voor de uitvoering van de kleurrijk geïnstru menteerde Ouverture „Piqué Dame" van Franz von Sppé wash et succes volle slot. Dit afgespeelde stuk in alle mogelijke bezettingen blijft toch alleen maar boeiend in de bezetting waarvoor de componist het heeft geschreven: het symphonie-orkest. Dirigent en orkest mochten een enthousiaste hulde in ont vangst nemen. Er waren zeer veel jeug dige bezoekers, en daarmee werd zoals de wijsgeer Plato dit zegt, de fakkel der cultuur (muzikale cultuur) overge dragen aan het nageslacht. W. SCHREURS REX-THEATER. 2.30 en 8 uur: lm weiszen Rössl (a.l.i. VICTORIA- THEATER, 8 uur: Bleke Bet (aJ.K HARMONIE-THEATER, 8 uur: Tour do France (a.l.). CINEMA AMERI CAIN; -8 uur: A. en C. gaan haar Mars (.a.l.) BERGEN: Rustende Jager, 8 uur: De Troubadour (a.l.). VRIJDAG. CINEMA-AMERICAIN. 8 uur: Road to Bali (14 jaar). REX-THEATER, 2.30 en 8 uur: Sensanalita (18 jaar). VICTORIA-THEATER, 8 uur: Het zal je gebeuren. HARMONIE-THEATER 8 uur: Dageraad der vrijheid (14 jaar). WAPEN VAN HEEMSKERK. 8 uur: Cabaretavond Steun Wettig Gezag MUZIEKTUIN, 8 uur: Buitengewone ledenvergadering „Witte Kruis". BREDERODESTRAAT 28 en 29: Be zichtiging modelwoningen. DIENST APÖTHEKEN. Voor spoedgevallen alleen is geopend apotheek Wanna, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 0.17 12.09 Vrijdag 12.56 13.27 HOOG WATER TE CAMPERDUIN hoog laag Donderdag 0.22 12.14 18.22 6.14 Vrijdag 1.01 13.32 19.01 7.32 Tot de talrijke gebouwen, die bij*het bombardement van Rotterdam op 14 Mei 1940 werden verwoest, behoorde o.a. het toen nog maar enkele jaren oude warenhuis van de N.V. De Bijen korf, een ontwerp van prof. ir. H. T. Zwiers, die o.a hier ter stede architect was van de 96 woningen voor gerepa trieerde militairen. De directie van genoemde N.V. heeft thans besloten tot stichting van een nieuw warenhuispaleis, dat ontworpen zal worden door de Amerikaanse ar chitect Marcel Breuer en zijn Hollandse collega, onze oud-stadgenoot de heer A. Elzas, de thans te Amsterdam is ge vestigd. Architect Elzas werd in 1907 hier ter stede geboren, waar hij na het verlaten van de H.B.S. het onderwijs volgde aan de Handelsschool alhier. Daar de handel hem niet aantrok, studeerde de heer Elzas eerst aan de School voor Versierende Kunsten en Kunstambachten te Haarlem en ver volgens aan de MTS aldaar. Na beëindiging van zijn studie, be kwaamde hij zich in de practijk, om zich vervolgens als zelfstandig architect te vestigen. Al spoedig werden hem belangrijke op drachten verstrekt voor winkels, woon huizen, kerken enz. Hij trad toe tot de B.N.A. (Bond van Ned. Architecten) Van de 169 candidaten die zich gister middag in de Alkmaarse Overdekte hebben gemeld voor het behalen van een zwemdiploma, zijn er vijf teleur gesteld naar huis teruggekeerd. Voor het voorwaardelijke zwemdiploma zak ten twee candidaten, voor diploma 2 eveneens twee en voor het zwaarste diploma, waarvoor zich zeven gegadig den hadden opgegeven, werd één can- didaat afgewezen. Toen de heer Van der Grient na af loop van het diplomazwemmen aan de uitreiking van de diploma's zou begin nen, moest hij echter een nog groter aantal candidaten teleurstellen. Hij had namelijk onvoldoende diploma's voor handen, hetgeen uiteraard door de jeugd niet op prijs werd gesteld. De fout zit echter niet bij de leiding van de Alkmaarse Overdekte. Integendeel. Enkele maanden geloden werd bij mi nisterieel besluit bekend gemaakt dat alle diploma's over het gehele land door de KNZB zouden worden ver strekt, dit met de bedoeling om uni formiteit in de diploma's te verkrijgen. Daar is natuurlijk niets tegen, maar dan mag de directie van een zwem inrichting natuurlijk verwachten, dat die diploma's op aanvrage worden toe gezonden. Zij kwamen ook wel, maar het bondsbureau had nog slechts 100 diploma's voorhanden. Het voormalige diploma I is in waar de gedegradeerd. Me heeft het voor waardelijk diploma genoemd en dat is, geloven wij, een goed idee geweest. Die 125 meter zwemmen en één minuut watertrappen is slechts een aanloop tot het praedicaat „geoefend zwemmer". Weinigen hebben dat beseft en voel den zich reeds hele Pieten met dat di ploma I in de zak. Een ieder die zich zelf respecteert, zal natuurlijk niet met Nu de vacanties weer achter de rug zijn, heeft de Commissie voor Huis houdelijke en Gezinsvoorlichting weer diverse cursussen op het programma geplaatst. Er kan worden genaaid en „van oud-nieuw" worden gemaakt; er zal gelegenheid worden geboden om een degelijke, smakelijke maaltijd te leren bereiden en ook zal weer een cursus in lampekappen maken worden gegeven. De wnd directrice van de Alkm. Huishoudschool zal gaarne alle ge wenste inlichtingen verstrekken. De cursussen zijn in de eerste plaats be doeld voor huisvrouwen voor wie het financieel bezwaarlijk is andere cur sussen te volgen. Ook jonge vrouwen, die binnen afzienbare tijd hopen te trouwen, zijn van harte welkom. een voorwaardelijk diploma willen volstaan en blijven oefenen om na enige tijd in aanmerking te kunnen komen voor de zwaardere diploma's. Een bijzonderheid was ditmaal wel dat bij de geslaagden een moeder met twee kinderen waren. In zijn toespraak stelde de heer Van der Grient vast, dat het zo belangrijk is dat de ouders en vooral de moeders het goede voorbeeld geven, want nog steeds is de leuze van de KNZB: „Iede re Nederlander zwemmer" een ideaal dat nog bij lange na niet is verwezen lijkt Vooral in onze provincie met zijn talloze vaarten, sloten en grachten is de zwemkunst van groot gewicht. He laas komt dat op tragische wijze ieder zomerseizoen aan het licht en dan spreken wij nog niet eens over de hy giënische en opvoedkundige waarde van het zwemmen in inrichtingen waar vakkundig personeel ieder uur van de dag klaar staat om zijn lessen en ad viezen te geven. Geboren: Cornelia A., d. van P. Sneek en C. A. van Westerop. GetrouwdKlaas H. den Hartigh en Louisa D. E. Hoekstra. Overleden: Maria B. R. Jorrits- ma, 52 jaar, gehuwd met J. Kes. en werd o.a. bouwkundig adviseur van de N.V. „De Bijenkorf" die hem dan ook thans mede de bouw van haar winkelpaleis opdroeg, dat aan de Cool- singel te Rotterdam zal verrijzen en binnen drie jaren gereed moet zijn. In tegenwoordigheid van de leerlin gen der school is gistermorgen in de aula van het Murmelliusgymnasium de aardrijkskundeleraar, dc heer H. Smith gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar aan deze school verbon den is. Burgemeester Wytema voerde als eerste het woord. „Eigenlijk had hier de wethouder van Onderwijs moe ten staan", zei hij, „maar omdat deze gisteren pas is benoemd en het niet gemakkelijk is om met een dergelijke ervaring van één dag terug te grijpen in een periode van 25 jaar sta ik hier maar in zijn plaats". „U bent in Uw leven altijd nogal een rechtlijnige koers gevaren", merkte mr Wytema op, „en dat was het traject AlkmaarDen Helder in welke plaatsen U aan het middelbaar onderwijs ver bonden bent". Namens het gemeentebestuur wenste de burgemeester de heer Smith met diens jubileum van harte geluk. Ds C. v. Meyenfeldt stond vervol gens stil bij het vaderlijk karakter van de heer Smith een eigenschap waardoor hij er in geslaagd is het vertrouwen van de- leerlingen te winnen." Hierna waren het de rector, de heer H. Bolkestein en de heer Visser, die de jubilaris, die namens de school een en veloppe met inhoud aangeboden kreeg, feliciteerden. Een der leerlingen deed dit namens de schoolgemeenschap. In zijn dankwoord zei de heer Smith door deze huldiging, die hfj met alle macht geprobeerd had te ontwijken zeer getroffen te zijn. „Met groot genoegen denk ik terug aan de 25 jaar dat ik hier heb mogen werkeh", besloot nij. Öe gemeentesecretaris zond ons he den de volgende uitslag van de in de Raad gehouden stemrmn: De commissie' vpor het; ontwerpen van strafverordèhingén: De Zeeuw 271 Zandbergen 27, Mevr Sloof^DoörnbÖs 27, De Jong 27, Berkhouwer 2'7. De commissie van bijstand voor de openbare werken en de plantsoenen: Otten 27, Spiekermann 27, Wiese 27, Couwenhoven 27, mevr, Holzmüller Teengs 27. De commissie van bijstand voor de lichtbedrijven: mej. Kamphuijs 27, Zandbergen 27. Sietsma 27, Kirpensteijn 27, Berkhouwer 27. De commissie van bijstand voor het marktwezen: Otten 27, Van Slinger land 27, De Jong 27, Wiese 27, Knuis- tingh Neven 27. De commissie van bijstand voor het sportpark: Vleugel 27, Nagengast 27, Sietsma 27, Bakker 27, Berkhouwer 27, De commissie van bijstand voor per soneelszaken: Vleugel 27, Nagengast 27, Coerts 27, Koot 27, Knusting Neven 27. De commissie van bijstand voor so ciale aangelegenheden: Zandbergen 27, de Zeeuw 27. Koot 27, mevr. Sloof— Doornbos- 27, mevr. Holzmüller Teengs 27. De commissie van bijstand voor de financiën: De Zeeuw 27, Vleugel 27, Kirpensteijn 27, Sietsma 27, Huisman 27. De commissie van bijstand voor het grondbedrijf: Van Slingerland 27, Spie kerman 26. Wiese 27, Couwenhoven 27, V. d. Borden 27, mej. Kamphuijs 1. De commissie van bijstand voor het slachthuis: Vleugel 27, Spiekerman 27. Coerts 25, mevr. KosterSchouw 27, v. d. Borden 27. Couwenhoven 1, de Jong 1. De commissie van bijstand voor het onderwijs: mej. Kamphuijs 27, Otten 27, mevr. Koster—Schouw 27, Bakker 27. Huisman 27. De commissie van bijstand voor de reiniging: Nagengast 27, van Slinger land 27, de Jong 27, mevr. Koster Schouw 27, mevr. Holzmüller—Teengs 27. De commissie van overleg voor de ambtenaren en werklieden: Vleugel 27, Nagengast 27, Coerts 27, Knuistingh Neven 27, Koot 26, mevr. Koster- Schouw 1. Bestuur Instelling tot het stichten en/of beheren van één of meer rust en verpleeghuizen voor bejaarden: Coerts 27, mevr. Holzmüller—Teengs 27. Geboren John, z. van J. Schou ten en F. Vooren. Dirk, z. van D. van Berge en H. van der Leij. Getrouwd Petrus Klaver, won. te Hensbroek en Johanna M, Velzeboer. RUITERSPORTWEDSTRIJDEN Zaterdag zullen op het terrein van de heer Stroomer aan de Munniken- weg hoek Herenweg ruitersportwed strijden worden gehouden. Verschillen de rijverenigingen uit diverse plaatsen zullen hieraan deelnemen. Deze sport middag, waarvoor steeds grote belang stelling bestaat, zal om half twee door de burgemeester van Oudorp worden geopend. (Advertentie Ing. Med.) Zo heeft dan de Vroedschap van Gortbuikenstad, Althans een gedeelte, zijn vuurdoop gehad. Zij zijn door de voorzitter welkom geheten En thans op 't gestoelte der ere gezeten. Wat oudjes, die jarenlang mee mochten draven, En aan de gemeenschap hun gaven steeds gaven Benevens hun krachten, staan nu aan de kant, Dies vindt men hun namen niet meer in de krant. Zij deden hun best steeds, een elk op zijn wijze, En dat kan de burger alleen toch maar prijzen, Want lijkt het voor velen een winstgevend baantje, Het is om de drommel toch heus niet zo'n kaant je, Want waarlijk, je bent niet een ieders beminde, Dat zullen de nieuwen straks wel ondervinden. En nu zal de toekomst ons dan moeten leren Wdt er wordt gedaan door de achtbare heren En of zij getrouw de beloften nakomen Die zij indertijd op ons neer lieten stromen In prachtige woorden en mooie pamfletten, Of dat zij die ijskoud op zij zullen zetten. De koers werd gewijzigd, de bakker moest hangen, Het gaat altijd niet naar een ieders verlangen, Doch laten wij hopen dat zij tóch als vrinden Elkander steeds weer in de strijd zullen vinden Tot heil der gemeente en dadrvoor alleen, 't Gaat niet om partijen maar om het gemeen! JABSON. Nadat het merendeel der raadsleden de eed en enkelen de belofte hadden afgelegd, hield burgemeester Sutman Meijer een korte toespraak, waaris hij de nieuwe raad met zijn benoeming feliciteerde. Alvorens tot de benoeming van de wethouders over te gaan, kreeg de heer A. Strooper (KVP) het woord. Deze deelde mede, dat er bij de KVP- fractie een schrijven was binnengeko men van de PvdA, waarin verzocht werd een wethouderszetel aan de PvdA toe te kennen. De heer Strooper zeide, dat men na lang wikken en wegen had besloten een zetel aan een niet-katho- liek toe te kennen. Als eandidaat werd gesteld de heer J. Leegv.'ater (C.H. en A.R.). De 'beer L. van Graft (PvdA) zeide hierop niet geheel bevredigd te zijn. „De PvdA heeft met drie zetels toch meer recht dan een paTtij met één ze tel" vond hij. De heer A. Strooper was van mening, dat de PvdA uitwendig niet aangeeft wat zij innerlijk is. De heer Groenveld begreep deze zaak niet, zoals hij, naar zijn zeggen ook meerdere zaken niet begreep. Hierna volgde de stemming. Bij de eerste stemming kreeg de heer K. Ou deman 9 en de heer Jac. Groenveld 4 stemmen. De heer L. v. Graft deelde toen mede, dat door de PvdA de heer J. de Groot candidaat zou worden ge steld voor de tweede wethouders-func tie. De 'heer J. Leegwater kreeg toen 9 en de heer J. de Groot 4 stemmen, Hierna ging de voorzitter over tot be noeming van de leden der raadscom missies. In de commissie Tuinderscre- diet: wethouder K. Oudeman, voorzit ter en de heren J. de Groot en A. Strooper. In de commissie verbouwing Raadhuis: de heren L. van Graft, P. v. Langen, J. Veldman en Jac. Groen veld. Vervolgens werden verschillende be. zwaarschriften betreffende hondenbe lasting en de rechten van de vuilnis ophaaldienst behandeld. Het destijds beschikbaar gestelde crediet ad f 3500 voor verandering van de ambtswoning van de gemeente-arts werd met f 1500 verhoogd. De kosten van verbetering der verwarmingsinstallatie (50 pet. van f 3550) zullen door de huurder aan de gemeente worden voldaan. Aan de 'heer J. Stapel werd onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten ontslag verleend" als lid van de commissie van advies bij de woon- ruimtewet. De Veefokvereniging Heerhugowaard en Omstreken heeft zich van haar beste zijde laten zien. Deze week zijn enkele veewagens geladen met 34 stuks melkkoeien, vaarzen en pinken aan het rampgebied afgeleverd. Dat deze daad van naastenliefde op ho,, prijs werd gesteld is vanzelfsprekend. 78 Daags na de rampzalige wedstrijd tegen de Rode Duivels gaf het bonds- bestuur een kort doch veelzeggend communiqué uit, waarin werd meege deeld, dat dé teleurstellende resultaten van het Nede' mds Elftal het bestuur aanleiding hadden gegeven binnen af zienbare tijd een geheel nieuwe Keuze Commissie aan te wi'zen. De noodzaak daartoe, zo heette het, wordt nog ver groot door de omstandigheid dat de huidige samensteller van het nationale elftal, de heer BarerBallewipper nog in de loop van deze maand naar Au stralië zal emigreren. „Barend kiest het hazepad I" riep het publiek ver heugd, maar toch had het bondsbestuur door dit besluit olie op de golven van de algemene verwarring geworpen. Er- volgde een weldadige ontspanning in de Nederlandse voetbalwereld, al vroeg iedereen zich af w' de leden zouden zijn van de nieuwe Keuze-commissie. Ook Jimmy Brown las het bericht van het heengaan van meneer Ballewipper met grote aandacht. Hij las het zelfs tweemaal over en hij was daar juist druk mee bezig, toen er gebeld werd. Miebet, die in de keuken met de af was bezig was, droogde snel haar han den aan haar boezelaar en slofte naar de deur. Er stonden twee heren die beleefd vroegen of Jimmy Brown thuis was. „Ja zeker", antwoordde Miebet, „wie kan ik zegge' dat er zijn?" „Zegt u maar, twee heren van de K.N.V.B.", zei de laagste meneer van het tweetal. Miebet bracht de boodschap over en even later loodste zij het tweetal in de huiskamer. Jimmy was wel een beetje verbaasd, maaf dit toonde hij niet, toen hij de heren verzocht plaats te nemen. Disdagavond kwam de raad dezer gemeente in 'haar nieuwe samenstelling bijeen. Burgemeester Dalenberg sprak de wens uit, dat in de komende periode de toestand zich in gunstige zin zal ontwikkelen, waarvan ook de gemeen te Graft dan profijt zal kunnen trek ken. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de heer J. Verdwaald, die nog niet eerder zitting had in de raad. Zoals wij reeds mededeelden werden in de wethouders-vacatures de aftredenden, t.w. de heren P. Bruin en J. C. Heijnis, herbenoemd. Aan de orde kwam de ontslag-aan vrage van de tijdelijke arts, belast met de armen-praktijk en de tijdelijke ar belast met het verrichten van vaccina- tiën. Aan dokter S. Schermerhorn werd op de meest eervolle wijze ontslag ver leend. De burgemeester stelde voor in de ontstane vacature te voorzien door benoeming van de heer C. Maschhaupt, arts te West-Grafdijk. Nadat de raad met gesloten deuren over dit voorstel had beraadslaagd, besloot zij hiertoe met algemene stemmen. Door de be noeming van dokter Maschhaupt is thans de voorheen bestaande toestand hersteld. Derhalve was er ook geen re den meer om de tweede tijdelijk aan gestelde arts, dokter J. G. Wegdam te De Rijp, langer in zijn functie te hand. haven. Aan de heer Wegdam werd dan ook door de raad m.i.v. 1 Januari 1954 eervol ontslag verleend. In verband met de door de raad ge nomen besluiten tot het verlenen van subsidies aan de kraamcentra te Alk maar en Purmerend, de Centrale van Katholieke MilitaireTehuizen en aan de Militaire bond Pro Rege, alsmede tot de adoptie van de gemeenten Drie wegen en Ellewoutsdijk, diende de be groting voor het dienstjaar 1953 te worden gewijzigd. De raad stelde hier toe een suppletoire begroting vast, Een verzoek van het bestuur der ge meente Bergen aan de ANWB om nieuwe route-aanwijzingen in de kom der ge meente te doen aanbrengen heeft ten ge volge gehad, dat de ANWB onmiddellijk hieraan gevolg heeft gegeven, door di verse verkeersborden te verplaatsen en van nieuwe aanwijzingen te voorzien. Het doorgaand verkeer tussen Alkmaar, Bergen en Schoorl v.v. wordt thans offi cieel over de volgende route geleid: Ber- gerweg, Nieuwe Bergerweg, Dr van Pelt- laan en Breelaan naar de Duinweg te Schoorl. Vroeger ging dit verkeer hoofdzakelijk via de Dorpsstraat, zodat het doortrekken van de Nieuwe Bergerweg thans defini tief tot ontlasting van de Dorpsstraat heeft geleid. Het doorgaand verkeer Alkmaar, Ber gen en Bergen aan Zee, dat voorheen ook langs de Dorpsstraat werd geleid, wordt thans officieel aangegeven over het tra ject Bergerweg, Nieuwe Bergerweg, Dr van Peltlaan, Jan Oldenburglaan, Sta tionstraat, Van Reenenpark, Beukenlaan, Komlaan en Eeuwigelaan. Her verkeer van Schoorl naar Alkmaar is thans aangegeven via Duinweg, Bree laan, Jan Oldenburglaan en Dr van Pelt laan. Het verkeer van Schoorl naar Egmond is omgelegd over Duinweg, Breelaan, Sta tionsstraat, Van Reenenpark, Beukenlaa.n Komlaan en Eeuwigelaan. Deze omleggingen hebben tengevolge, dat de zeer gevaarlijke kruispunten in het centrum van het dorp en de te smalle Dorpsstraat relatief worden ontlast. Huize Kranenburgh, dat geheel pro visorisch is ingericht om tijdelijk on derdak te verlenen aan de leerlingen van de in aanbouw zijnde Van Brede- rodeschool aan de Kerkedijk, herbergt momenteel 5 klassen van de tweede openbare lagere school. Het hoofd der schooi, de heer J. Kok, heeft met de bescheiden ruimte die dit landhuis toe laat gewoekerd, zodat thans in drie ruime kamers les kan worden gegeven. De eerste klas o.l.v. mej. A. Kleijmeer, bezet één lokaal, terwijl klasse 2 en 3 in één lokaa! zijn gecombineerd, het geen eveneens het geval is met de klassen 4 en 5. De drie leerkrachten zijn met 90 leerlingen enthousiast de nieuwe cursus ingegaan. De verwach ting van deskundigen op bouw- gebied is, dat de nieuwe school om streeks Nieuwjaar in gebruik zal kun nen worden genomen. De exnositie door drie leden der fa milie Koeman in de Kunstzaal van „De Rustende Jager" te Bergen onder aus piciën van het Kunstenaars Centrum aldaar, zal cok het komende weekend nog te bezichtigen zijn. Geëxposeerd worden schilderijen, aquarellen, teke ningen, pastels, ontwerpen voor stof fen, plastiek en kunstnaaldwerk.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2