De Engelsen werken niet hard Vice-admiraal F. Stam ter aarde besteld Redding op het nippertje Koningin ontvangt medici Predikant leende f 88.000 aan schilderij enzwendelaars re stoffen 7.50 10.75 10.95 4.25 .5 9.75 12.95 erzorgen Spookbeeld der werkloosheid is niet vergeten SPIEGEL :N MET EEN HES )EN TER Zn. Knellende banden der vakorganisaties Markten Barneveld-Ede BESOMMINGEN IJMUIDEN De Schager markt MGM-film over het verzet in Nederland Plastic-waterleiding voor het eerst in ons land Agent redde meisje uit zee Ir Staf: „Hij stierf in het harnas Een treinbotsing voor de Rotterdamse rechter De samenstelling oude Bondsdag 0 0 0 OL 1 Directeur van reisbureau in arrest HIJ WALSTE UIT WOEDE Als waarborg kreeg hij „echte" doeken Levende duif werd in vuilnisemmer gestopt Ie gezin dan ustreerde al afwisseling. Ie artikelen aodenieuws, qz. enz. 'd en beeld. ;1 ruimschoots genoeglijke sr week. den zullenja" i aanbod. Stel steen. Dan et nieuwe cadeaubon ia (nadat U ient geweest) s. Uwer keuze. ALKMAAR XELEF. 3320 Donderdag 3 Sept. 1953. 34—44; B 20—33; ronde 10; B 4.204.50; peen B Chinese kool 4.206.70; 508; drielingen 88.60; nkool A 1 27—31.80; A II 10—27; B II 14.50—18.20; 2.80; grove eigenheimers ;s 11—11.40; grove 11.80; iwe 12.40. londerdag 3 September len A 32—42; B 20—28; rimers 13.50; jutteperen en gevangenisstraf heeft Justitie bij de Haar- c Donderdagmiddag we- ■gen G. H. uit Zwanen- erd. ig van het vonnis van kantonrechter, zijnde htenis, heeft de officier ij de Haarlemse recht- bekende stroper uit de A. D. gevraagd, die te- t een motor er op uit te bemachtigen. (Van onze correspondent te Londen) J)E KLACHT is algemeen en men hoort haar overal: de Engelsen werken niet hard genoeg. Sinds het einde van de oorlog dringt de Britse regering regelmatig op de verhoging der nationale productie aan. doch al haar beroepen op het publiek schijnen weinig te helpen. Leuzen als „exporteren of creperen" en „grotere welvaart door verhoogde pro ductie" bezitten door hun veelvuldig gebruik geen enkele aantrekkings kracht meer. Er is een zekere slapheid en lusteloosheid onder de Engel se arbeiders te constateren, door de bedrijfsleider van een grote fabriek onlangs als volgt opgesomd: „De meeste Britse werknemers geven twee-derde van wat ze kunnen presteren; de rest beschouwen ze als privé-bezit. MEN kan niet alleen dagelijks horen of "Mezen, dat de Engelsen te langzaam werken en te weinig interesse voor hun arbeid hebben, men kan dit ook telken male zien. Op een brouwerij b.v., die we anderhalf jaar lang elke dag moesten passeren, stond de helft van de arbei ders altijd te lanterfanten. Wegwerkers, vooral degenen, die de wegen in de buitenbuurten moeten herstellen, ver knoeien een groot gedeelte van hun tijd met het bakken van eitjes (sinds kort gederantsoeneerd)het zetten van thee, het draaien van sigaretten en het bran den van kacheltjes. En de straatveger bij ons in de buurt heeft eindelijk een plekje gevonden, waar hij rustig kan zitten dutten zonder iemand tot aanstoot te zijn. Van de apathie en het gebrek aan plichtsgevoel van vele Britse werkne mers zouden we nog tientallen voor beelden kunnen geven. Eén van onze vrienden zag de schilders, die met zijn huis bezig waren, languit in de tuin liggen, direct nadat de baas was ge weest. En in een fabriek even buiten Londen vertraagden een paar arbeiders zelfs de gang van een machine, omdat ze vonden, dat ze te hard moesten wer ken. Wat zijn de oorzaken van deze lus teloze en voor het land zo schadelijke houding, welke allerwegen in de Britse arbeiderswereld te constateren valt? Bij de beantwoording van deze vraag moet men met een complex van problemen rekening houden. Sommige zijn van historische en sociale aard; andere dra gen weer een psychologisch karakter. De huidige onzekerheid over de toe komst werkt wel als de zwaarste rem De depressie in de textiel-industrie van op de opvoering der Britse productie. Lancashire, het overschakelen van ver schillende fabrieken naar de wapen- productie en de rantsoenering van werktijd in een aantal grote bedrijven doen het spookbeeld der werkloosheid opnieuw voor de ogen der Britse ar beiders dansen. Honderdduizenden werknemers, in het bijzonder degenen, die in de dertiger jaren grimmiger tij den hebben doorleefd, zijn bevreesd, dat ze zichzelf en anderen zullen ruïne ren, als ze een grotere arbeidsprestatie leveren. „Jezelf uit een baan werken" is een term, die tegenwoordig maar al te vaak in Groot-Brittannië wordt ge hoord. Het hoog ontwikkeld saamhorigheids gevoel der Britse arbeiders stam mend uit de tijd van de sociale mis toestanden en tegenwoordig tot in het belachelijke doorgevoerd is een an dere factor, die een hogere productie in de weg staat. Iemand, die om welke reden ook, harder werkt dan anderen, wordt als een paria beschouwd en dik wijl- rust men niet, voordat het „bui tenbeentje" eruit is gewerkt. De lang zaam werkende arbeider is meer popu lair onder zijn maats dan de hard wer kende collega, want het gevaar bestaat dat de ondernemer de prestatie van de laatste als maatstaf zal nemen. Het ge volg van een en ander is, dat de men sen met het minste morele plichtsgevoel het werktempo aangeven! De vrees voor verdere mechanisatie hangt nauw met deze hele zaak samen. In de gedachtengang van de meeste Engelse arbeiders zijn nieuwe machines tenminste zo gevaarlijk als hard wer kende collega's. Beide categorieën zou den een ernstige bedreiging voor de werkvoorziening vormen een van de grote pilaren, waarop de welvaartstaat rust. De Britse werknemer is voorts met een lagere levensstandaard tvreden dan b.v. zijn Amerikaanse tegenhanger. Hij stelt zich een niet moeilijk te bereiken minimum en heeft voor de rest weinig al niet aan meer geld te verdienen. De ambities. Zijn vrouw spoort hem meest- ijskast van Mr X o, welke een luxe in dit land en de auto van Mr Y la ten haar Siberisch koud. Last not Least wordt al het particu lier initiatief verstikt door de topzware en overgeorganiseeerde vakverenigin gen. De vakorganisaties hebben al het doen en laten van de Engelse arbeider aan banden gelegd en als hij zich niet aan de letter der geldende bepalingen houdt, loopt hij kans zijn lidmaatschaps kaart en zelfs zijn baan te verliezen. Tientallen Engelse vakbondsleiders schijnen nog met hun geest in de vorige eeuw te leven en absoluut geen oog voor de noden van het land en de ver anderde sociale omstandigheden te heb ben. Een voorbeeld? Een chauffeur van het genationaliseerde wegtransportwe zen werd nog niet zo lang geleden tot vijftig gulden boete veroordeeld, om dat hij op zekere dag drie uur te lang achter het stuur had gezeten. Of de man al aanvoerde, dat hij door de mist was opgehouden en zijn wagen naar de garage wilde brengen, niets vermocht de harten der heren vakbondsbestuur ders te vermurwen. Er werd geïn sinueerd, dat de chauffeur een wit voetje bij de baas had willen halen en daarmee was zijn lot onherroepelijk be zegeld. Vele Engelse kranten hebben zich af gevraagd wat de chauffeur die door de almachtige vakbond uit zijn baan werd gedrukt, omdat hij de opgelegae boete niet wilde betalen! had moeten doen .toen zijn werktijd om was. Uit zijn wagen stappen en naar huis lopen. In het dichtstbijzijnde plaatsje een ho tel nemen misschien. In principe komt het standpunt van de vakbond hierop neer, dat een man, die zijn maat uit een put naar boven hijst het touw moet laten schieten als hij plotseling ontdekt, cat zijn werktijd een minuut geleden verstreken is. Representatief is dit voorbeeld na tuurlijk niet; het is een uitwas. Maar het is en blijft een betreurenswaardig feit, dat vrijwel niemand in Engeland mag overwerken, als de vakbonden er geen toestemming voor verlenen. En nog betreurenswaardiger is misschien, dat deze toestemming vaak onthouden wordt, hoe graag de betrokken perso nen er ook iets bij willen verdienen. Overwerk de lezer zal al wel begre pen hebben wordt ook als een be dreiging van de werkvoorziening ge zien De zestig Engelse productiviteits- teams, welke in de loop der afgelopen jaren over de werkmethoden in Ameri ka hebben gerapporteerd zullen weinig van hun aanbevelingen kunnen ver wachten, als de geesteshouding van het grootste gedeelte der Britse arbeiders niet spoedig verandert. Het feit, dat er reeds twee jaar een hypermoderne graan-elevator in de Londense haven ligt, die de bootwerkers uit vrees voor werkloosheid niet wensen te gebruiken, bewijst duidelijk, dat het uitstekend werk van dit team nog weinig vrucn- ten heeft afgeworpen. BARNEVELD, 3 Sept. Pluimvee- markt: Aanvoer ca. 31.000 stuks. Han del in slachtkippen kalm met aflopen de prijzen. ?™Z€i.n: slachtkippen, lichte rassen w ,S. f 1-65, zware rassen 1.85 tot 1.70, piepkuikens 2.35 tot f 2.55, 51 o enUl «yan ons en zwaarder 2.60 tot 2 70, alles per kg Overige Per, „s_tuk": oude eenden 0.85 tot f tamme konijnen 2.75 tot 6.50, jonge tamme konijnen 1.00 tot 2.50, tamme jonge duiven 0 65 tot 0.75. Eiermarkt. Handel vlug Aanvoer P,"JZen: kippeneieren 17.25-/ 17.75, algemene prijs 17 60 per 100 stuks. Kiloprijs 2.84 Henncn- eieren f 11.50 tot 14 50 per 100 stuks Veluwse eierveiling „Barneveld- Ede". Handel vlug. Aanvoer ca. 900.000 st., waarvan er 446 000 in veiling kwamen' Prijzen eieren van 42/50 gram 10.80 tot 13.no, eieren van 6 '60 gram 13.61-/ 7.55 eieren van 60/80 gram 17.60 tot ƒ18.65 per 100 stuks. Besommingen van Donderdag: RB 15 Antje ƒ12.740, IJm. 183 Vikingbank 18.880, 2 trawlers met 34 300, Sch 140 ƒ2915, IJm. 249 ƒ295, IJm. 230 ƒ550. IJm. 213 "40, IJm. 3 ƒ1230. TX 33 ƒ2754, KW 94 ƒ1144, KW 180 ƒ330. Aanvoer 6550 kisten. Prijzen pc kg: Heilbot 2.50-2.35. Gr. Tong 3.60-2 8; Grm. Tong 2.11—1.83; Kim. Tong 1.37 —1.77. KI Tong I 1 96—1.80, KI. Ton II 1.46—1 33; Tarbo I 2.75—2.30. Per 50 kg: Tongschar 47. Grm. Schol Kim. Schol 50—37 KI. Scho. 40—27 KI Schol II 30—8 Schar 31 15, V Haring 14- 11, Makre-1 17—11.50, Gr i Schelvis 57. Grm. P '-rivis 54, Kim ielvis T- -37. KI. Schei-is I 45- Ki Schei-is II 28-14 .'i,ling i Gr Gul 37 30 51 Midri Gul 26 pl Gul ?n 11 125 L-er Gr K-C f la«w 216—75, Gr. Kool vis zw. 70—67. De inzittenden van deze Lon dense bus ontkwamen ternauwer nood aan een ernstig ongeval, toen het gevaarte door een ste nen omheining reed en boven een bomkrater bleef hangen. Ze konden gelukkig allen on gedeerd uitstappen. Op Donderdag 3 September 1953 werden te Schagen aangevoerd: 10 paarden 500-1150; 2 veulens 200-290; 52 vette koeien 675-1000; 5 kalfkoeien 00-95017 nuchtere kalveren 40-95 18 schapen 65-90; 32 vette schapen 75-95; 141 lammeren 45-70; 5 zeugen 270-325; 87 biggen 40 60; 20 konijnen 1.50-5.50; 4 kippen 2-3. Overzicht: Door de stugge han del in vetvee, was de aanvoer deze week niet zo groot. De belangstelling was echter wel van betekenis en daar door had de handel een vlot verloop. De weiders zullen over de prijzen wel niet, zo tevreden zijn, want de hoog ste notering (2.55 per kilo) ligt. voor velen aanmerkelijk beneden de in koopsprijs. Overigens mag de notering 675.— tot 1000.— nog zeer goed neten. Op de gebruiksveemarkt was net stil f)e aanvoer van nuchtere kal veren was niet groot, maar de handel goed Op de paardenmarkt aardige aanvoer; kalme handel. Op de wolveemarkt flinke aanvoer van -au meren, maar over het alge meen bleef de handel in deze hoek aan de stugge kant Een stille boel was het op de varkensmarkt. De prij zen van k< rijmen kwamen iets hcger Er we -Ion PPn zeldzaamheid, ook dim o aant^j ..irj Waarvan de prij zen zeer laag bleven, namelijk 0.25 Eind September beginnen in Neder land de opnamen van een Metro-Gold- wyn-Mayer-film over de Nederlandse verzetsbeweging. De Amerikaanse film ster Lana Turner zal, zoals werd ge meld, hierin de rol spelen van een leid ster van het verzet. Clark Gable zal waarschijnlijk haar tegenspeler zijn in de film die tot titel krijgt: The true and the brave". Te Odijk bij Utrecht zal Dinsdag een plastic waterleiding worden ge legd als toevoerleiding voor veedrinx- bakken. Het is voor de eerste maai in de geschiedenis van de Nederlandse watervoorziening, dat een leiding op deze wijze tot stand komt. De aanleg geschiedt met een zg. molploeg. De lei ding wordt als een kabel van een has pel gewikkeld en direct onder de op pervlakte gelegd. Hierdoor wordt de duur van de aanleg meer dan tienmaal bekort. Gistermiddag geraakte een zestienja rig meisje uit Rotterdam in de zee bij Kijkduin in ernstig levensgevaar. Het meisje, dat reeds honderden meters door de stroom was meegesleurd, werd door een Haagse politieagent, die zich zwemmende moest ontkleden, gered en later met een reddingslijn dank zij assistentie vanaf het strand aan wal gebracht. Bij Wassenaar is het stoffelijk over schot aangespoeld van een twee en dertig jarige Fransman, die op 1 Sep tember tijdens het zwemmen bij Kijk duin verdronk. De KL..M. deelt mede, dat de rege ring van Nicaragua de PH-ATS „Schie dam" gecharterd heeft voor een reis van cie president, de heer A. Somozaz, naar Zuid-Amerika, welke reis in de tweede helft van September zal aanvangen. Onder grote belangstelling en met militaire eer is gistermiddag het stof felijk overschot van de vice-admiraal F. Stam, vlagofficier materieel der Koninklijke Marine, op de algemene begraafplaats te Bussum ter aarde be steld. Onder de aanwezigen konden worden opgemerkt de admiraal C. E. L. Helfrich b.d., de generaal mr H. J. Kruis, de luitenat generaal B. R. P. F. Hasselman, de militaire attaché's van Engeland, de Verenigde Staten, Indonesië de overste Harjono en de Canadese militaire attaché. Ver der waren aanwezig de minister van oorlog ir C. Staf, de staatssecretaris van Oorlog mr F. J. Kranenburg en nog vele hoge militaire autoriteiten. De kist werd aangedragen door onder-oflicieren van het ..MarinerOp- leidingskamp te Hilversum en was gedekt met de Nederlandse driekleur Slippendragers waren de vice-admi raal A. de Booy, de schouten bij nacht G. W. Slot, baron Th. K. van Asbeck en F. H. M. van Straelen. Aan de greeve werd het woord ge voerd door de minister van Oorlog, u' Staf, die er aan herinnerde, dat vice- admiraal Stam in het harnas is ge vallen. Ondanks zijn lichamelijke aan- Op 14 November 1952 had bij Rotter dam een aanrijding plaats tussen twee treinen van de Rotterdamse Tramweg mij. Het ongeval kostte het leven van de PTT-ambtenaar J. G. van der V. Gisteren werd deze affaire behandeld door de rechtbank te Rotterdam. Te recht stond de machinist van een der treinen, H. de V. Hem was onoplettend heid en onvoorzichtigheid ten laste ge legd. In het requisitoir sprak de Offi cier van „praehistorisch treinmateriaal". Hij achtte verdachte niet schuldig aan de dood van de PTT-ambtenaar. Wel meende hij, dat deze niet zo voorzich tig geweest was als van hem had mo gen worden verwacht. Er was een on gelukkige samenloop van omstandighe den, waardoor de brand in de postwa gen, die de heer Van der V. het leven kostte, ontstond. Geëist werd een ge vangenisstraf van een maand (voorw.) en een geldboete van f 100,De ver dediger van verdachte meende dat on oplettendheid niet was aangetoond. Waarom werd de RTM niet verant woordelijk gesteld, zo vroeg de raads man, die sprak van „primitieve wijze van inrichten van de postwagen". Over twee weken zal de uitspraak volgen. EEftSTE ^-STOU/TSL 8QHQSOAG Augustus 1949 nEGtPiHGZPtnruEH f~P CU If4Ö2 Zetels C.O U 139 Zetel» F O P 52 SPD 131 Zetels NIEUWE tVESTDU/TSE BONDSDAG-September 195? - 494 Zetels qM 11M II11 242 GEKOZENEN 1lr> eik der 242 kiesdisfncfer» bi| voorkeufsfemmrng gekoien CDU Chr Oemunie FOP Liberalen 0 P Anservarieïen leder der 33 miii.oen kiezers breng» op 6 September 2 stemmen ur» voigens evenredig? verregen woord'gmg vu partijen S P D~~Soe Democr K P 0 Communisten Centrum Katholieken IS33371V PELT Het bovenstaande schema geeft een overzicht van de samenstelling van de oude Bondsdag. Ook wordt aan geduid hoe de nieuwe, vergrote Bondsdag tot stand komt F.lke kie zer brengt twee stemmen uit, een op de candidaat persoonlijk en een op een partijlijst. In elk der 242 kiesdistricten wordt de candidaat met de meeste stemmen als gekozen beschouwd De andere 242 zetels worden uil de partijlijsten bezet vol gens het beg'nsel der evenredige vertegenwoordiging. doening die hij in zich wist, nam hij risico's. Hij heeft zich als bevelhebber van Hr. Ms. Tromp in de oorlog, als marine-attaché in Washington, en als vlag-officier materieel, de plaats die hij het laatst vervulde, een voortreffe lijk officier yetoond, wiens trouw, ijver en bekwaamheid oorbeeldig waren. Minister Staf betuigde namens de re gering erkentelijkheid, dankbaarheid en waardering - ;e de overleden vice-admiraal en zei aan het slot van zijn afscheidswoorden: „Wij zullen zijn herinnering in hoge ere houden". Namens de vlagofficieren, die met de vice-admiraal Stam Lebben samenge werkt, betuigde de vice-admiraal A. de Booy zijn hartelijke deelneming voor de familieleden. Hij wees er op, dat de vice-admiraal Stam zich geen tijd en moeite heeft gespaard om zijn plicht te vervullen en zijn plichtsop vatting, ijver en toewijding zullen een lichtend voorbeeld blijven. De schout bij nacht C. W. Heringa, bracht aan de groeve dank voor de leiding en het werk van de overledene, die hij diepe eerbied en een innige ge negenheid toedroeg. Als vroeger chef van de vice-admiraal Stam spraK admiraal C. E. L. Helfrich b.d een 'persoonlijk' woerd, waarin hij de bewondering om de geestkracht en het vertrouwen van de overledene tot uiting bracht. De directeur van werk spoor ir M. H. Damme, uitte aan de groeve namens het Nederlandse be drijfsleven erkentelijkheid en dank baarheid jegens de overledene. Aan de groeve werd het Onze Vader gebeden door de hoofdvlootpredikant ds J. H Sillevis Smitt. Tenslotte dankte zoon van de vice- admiraal Stam, sergeant-adelborst F Stam voor de belangstelling en de blij, ken van deelneming, die bij dit on verwacht overlijden waren onder vonden. Koningin Juliana heeft op pa leis Soestdijk een aantal deel nemers aan het congres van de World Medical Association, dat momenteel in Den Haag wordt gehouden, ontvangen. Op klachten van het niet nakomen van reisovereenkomsten heeft de Haag se recherche de directeur van de reisonderneming Miramis, de een en veertig-jarige F. in arrest gesteld. Een reis naar Oostenrijk ging niet door en de gestorte gelden werden niet terug betaald. Een dame, die haar huis voor de vacantietijd had verhuurd om da reis te kunnen betalen, is zonder onderdak. Vijf andere cliënten van deze ondernemer vertoeven nog in Oostenrijk, omdat de bus van de onderneming hen niet is komen op halen. In de Haagse Haagpoort mag nie mand zijn fiets neerzetten. Desondanks sleept de politie de fietsen er dagelijks bij vrachtauto's vol uit. Het parkeren van. .fietsen, vormt daareenobstakel, dat vooral ook aan de vrachtwagens, die daar bouwmaterialen moeten aan voeren, veel tijdverlies en ergernis voor de bestuurders veroorzaakt. Een zeer vergramde vrachtijder, die weer niet eens verder kon, riep op verstoorde toon „Ik heb er genoeg van" greep twee der clandistien geparkeer de fietsen, legde ze voor zijn truck en walste de onschuldige stalen rossen plat, welke drastische wraakoefening hem op een lieve cent aan schadever goeding zal komen te staan. De geruchtmakende schilderijen- zwendel, waarvan dominee H. van Lun zen te Odoorn (Dr.) het slachtoffer is geworden, en waardoor deze predikant ei .1 som van ongeveer f 88.000 armer is geworden, diende gisteren voor de ar rondissementsrechtbank in Assen. De dominee kreeg voor het bedrag een aantal schilderijen (reproducties) in onderpand, die aanzienlijk minder waard zijn dan het door hem „voorge schoten" bedrag. In Juli 1950 kwam de predikant in contact met de sierkunstenaar C. H. A. de Z., diens beide zoons (resp. commis- sionnair in schilderijen te Utrecht en kunsthandelaar in Den Haag) en een zekere Th. S. te Arnhem. Beide zoons hadden een onderhoud met ds Van L. Zij vroegen hem hen f 15.000 te lenen. Zoon Jan de kunsthandelaar zou in Amerika een aantal in zijn bezit zijn de schilderijen voordelig kunnen ver kopen en had geld nodig voor de reis. Als waarborg voor het geleende geld kreeg de dominee drie doeken, die zou den zijn van Albert Cuyp, Toornvliet en Berkheijde. Twee maanden daarna verschenen de broers weer bij de predikant. In Duits land konden ze voor f 80 a f 90.000 een „echte" Rembrandt kopen. Zij vroegen f 27.000 in leen en gaven voor hrt ge val het geld niet terugbetaald zou kun nen worden als waarborg weer een aantal schilderijen. Weer een maand later werd de '■o- minee bewogen tot afgifte van f 10.000, waarbij weer een „Rembrandt" in het geding zou zijn. Men toonde de heer Van L. zelfs een foto van het begeerde doek In October 1951 begon ook de vader van de twee zwendelaars zich te roe ren. Hij had maar f 2500 nodig. Hij zei bezig te zijn met het maken van bron zen plaquettes van de Koningin voor exp„.t naar Canada. Voor de aankoop n brons was dit geld nodig. De ver koop van enkele schilderijen die wel dra zou doorgaan, zou et geld leveren, waarmee dominee uiteriiik Januari 1952 zijn geld terug kon krii- D-~ heer Van L. gaf het gevraagd.' bedrag In Augustus 1952 verscheen de Arn hemmer Th. S. ten tonele. Zijn tante in Toronto had (weer) een Rembrandt te koop. Dit doek was, zo zei hij, vol gens de experts Bredius en Hofstede echt, maar hun verklaringen waren destijds door oorlogshandelingen in Arnhem (waar tante toen woonde) ver loren gegaan. Er was voor de koop var- het schilderij nog f 8000 nodig en of dominee In September 1952 werd de zwendel ontdekt en kon de politie overgaan tot arrestatie van de vier verdachten. Na een zitting, die ongeveer dertien uren in beslag nam, kwam de Officier van Justitie tot de volgende eisen: de 67-jarige sierkunstenaar C. H. A. de Z. te Utrecht: zeven maanden met af trek; C. H. A. de Z., 43 jaar, commis- sionnair in schilderijen te Den Haag: drie jaar met aftrek; de 35-jarige kunsthandelaar J. de Z. te Den Haag: twee jaar met aftrek en de 32-jarige koopman Th. S. te Arnhem: anderhalf jaar met aftrek. Uitspraak 17 Septem ber. Uit een rapport van de inspecteur van het rayon Meppel van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Dieren blijkt, welke ernstige gevallen van dierenmishandeling zich nog steeds in het „beschaafde" Nederland voor doen. In een vuilnisemmer in Meppel werd een levende duif aangetroffen. In een andere vuilnisemmer drie levende jonge poezen. In dezelfde stad vond men in een doos vijf jonge katjes, die onverzorgd waren achtergelaten. GROTE DAHLIA-SHOW IN AALSMEER De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, dr J. E. baron De Vos van Steen wijk heeft het erevoorzitter schap aanvaard van het ere-comité van de internationale dahliatentoon stelling. die van vier tot en met zes September zal worden gehouden in de Srote hal -an de „Centrale Aalsmeerse Veiling". De show wordt georganiseerd ter gelegenheid van het zestigjarig be staan van de afd. Aalsmeer van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde en de Nederlandse Dahlia vereniging die vijf en dertig jaar be staat.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11