Oude Niedorp trok veel bezoekers Nieuws uit de Langedijk Gemeentelijk elftal naar Sneek SCHAAKCLUB VVV OPENT SEIZOEN MET SIMULTAAN-SEANCE Jeugdige hengelaars wonnen wisselbeker Vijfde lustrum floraliavereniging Bloemencorso trok reeds vroeg honderden naar tentoonstellingsruimten Beker van gemeente Koedijk Zuster Gorissen 25 jaar verpleegster Castricum Predikant bij Geref. Kerk beroepen De Goudmijn Akersloot SNEL OPTREDEN VAN DE BRANDWEER BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING Hensbroek Craft Bouwvolume moet voor October zijn besteed De Rijp DREO verloor op eigen terrein KOLFWEDSTRIJDEN IN OOSTWOUD Vervolg stadsnieuws BEDRIJFSSPORT DAMCLUB DDD IS WEER GESTART Goéde resultaten van Inside te Den Helder Een gastvrije ontvangst BURGERLIJKE STAND B.O.L. VOOR VOETBAL OP ZATERDAGMIDDAG Ergerlijke baldadigheid Kind door zusje gered Heiloo Bridgedrive ten bate van Roode Kruis Bondswedstrijden in Juli 1954 Bromfietsers wandelden Bergen BURGERLIJKE STAND Doe weg die paal!s Gecompliceerd ong de Moerdijkbi Hoofd waterleiding Rotterdam gespr DINSDAG 8 SEPTEMBER 1858 meest getroffen werden wij op de floraliatentoonstelling in Oude Nie dorp, door de muurschildering, die herinnerde aan het werk, dat in de vijf en twintig jaren van het bestaan van die vereniging is verricht. In de eerste plaats was er een afbeelding waarop men zag zij, die hun krachten gaven. Vervolgens een V3n hen die nu hun krachten geven en ten laaf1 'e van de jeugd, die ook hier weer de toekomst zal moeten blijken te hebben. Oud en jong heeft dit feest inderdaad weer meegemaakt en na afloop van het bloemencorso, waarmee de tentoonstelling aanving, en waarvoor weer zeer grote belangstelling bestond, was Zondagmiddag de zaal van Ooteman stampvol. Nadat voorzitter, de heer F. Leek, hierover zijn grote vreugde had uitge sproken, werd de tentoonstelling na mens het gemeentebestuur geopend door wethouder Van Zoonen, daar bur gemeester Kalb en wethouder Kolkman beiden wegens familieomstandighedt o Verhinderd waren. Spreker herinnerde er aan, dat dit het dorpsfeest is, waar- voo het gemeentebestuur grote belang stelling bezit, omdat het dit een feest Van culturele waarde vindt, waarin de arbeid van weken beloning vindt. Na mens het gemeentebestuur stelde spre ker een Wisselbeker beschikbaar. Een rondwandeling over de tentoon stelling gaf weer veel schoons te zien. Vooral op het gebied van de huisvlijt Waren zeer veel inzendingen. Sterk de aandacht trok een inzending Van door de afdeling van de bond Voor plattelandsvrouwen vervaardigde voor- Werpen, die naar het getroffen eiland Tholen zullen worden gezonden, in het kader van de algemene adoptie. Het bloemencorso was nog weer aan zienlijk beter en uitgebreider dan vorig jaar. Wij laten hieronder de bekroningen volgen. Telkens in volgorde 1, 2, 3, enz.: Enkelingen: T. Oostra, N. Kossen, F Ens, J. Koorn. Paren: gebroeders De Wit. A. Döorn en J. Heinis. Groepen: afdeling vacantiekolonie, 19 December 1928, Floralia, Kano met ma troosjes. Huisvlijt leden: breiwerk dames: G. Knirj, Koorn-Baas en Moeijes. E.v. S. Sliiboom en G. Kieft. Borduurwerk: dames Pijper-Kooij, Van der Molen. R. Praat, M. Blanken, v. Waal-Knip, T. van Zoonen, G. Buisman én T. Vormer. Fiin breiwerk: mevrouw Koorn-Baas. Haakwerk: dames Ott. J. van Zoo- Oen en T. Vormer e.V. E. G. Kuiper. Wolborduurwerk: dames Leek-Mol, A van der Molen, G. Ens, e.v. Koop- mans-Tas. T. Vormer. Sorei: mevrouw A. van der Stoop. Vrije Inzendingen, haakwerk: dames W. Buis en Postma-Purmer. Borduurwerk: dames T. Kant, M. Veldman, W. Buis, e.v. N. Molenaar. Wolborduurwerk: damës N, Molenaar F. Span, e.v. G. Jong. Smyrnawerk; mevr. Vries-Visser, e.v. mevr. Stam-Agterbos Kantkloswerk: mej. N. Molenaar, e.v. mevr. A. Pijper. Wandkleed: mej. M. Korf. Breiwerk: dames C. Rootjes, N. Mo lenaar, e.v. E. Strijder-Van Die én J. Ëooties. Tekeningen schoolkinderen: eerste klas: M. Koning, T. Zwaag, e.v. L. Slij boom tkeede klas: G. de Geus en A. Klompstra derde klas: T Klompstra én G. van der Oord vierde klas: J. Zwaag. K. Koning. G. Liefhebber, A. Van Scheijen vijfde klas: D. Kriller, 6. Moeijes, e.v, P. de Geus zesde klas: H. Stammes. H. Fijma. Handwerken schoolkinderen: eerste klas: D Kuit, J. Heinis, G. de Geus, e.v. T. Zwaag tweede klas: A. van Scheijen, G. Krul, e.v. G. Liefhebber derde klas: T. Klompstra. S. Wildeman, é.v B. van Dalen en J. Dingemanse Vierde klas: M. Sliiboom, E. Vormer, Vijfde kias: R. Wildeman, H. Fijma zesde klas: R. Jonker, E. Fijma, B. Konrn, G. Krap, e.v. J. Besoo. Wandiap van zes meisjes zesde kias o.l.s.: eerste prijs. Kinderen tot 14 jaar: A. Doorn, E. Fijma M. Kriller, G. Krap, V. Droog, M. Sliiboom, e.v. A. Doorn, B. Koorn en T. Besoo. Afdeling bloemen: dubbele serie: da mes J. Buisman, C. Knip en J. Wiedik, Zuster Gorissen zal op 1 October naar alle waarschijnlijkheid in het zon netje worden gezet. Want dan zal het 25 jaar geleden zijn dat zij haar oplei ding ais verpleegster is begonnen In de loop der jaren is zij in ver schillende steden en plaatsen werk zaam geweest. In Utrecht is zij mét de eigenlijke wijkverpleging begonnen. In 1933 was zij werkzaam in de gemeenten Langedijk, Noordseharwoude en Oud karspel en na gedurende 10 jaren haar diensten aldaar als wijkverpleegster te hebben verricht, kwam Zij bij het „Witte Kruis" te Koedijk, waar zij thans al weer vijf jaar haar zeer gewaarde ri de arbeid verricht. Zij is bekend om haar voorbeeldige jjver en dienstbaarheid en het zal haar op 1 October aan belangstelling zeker niet ontbreken. e.v. G. Knip. Binnenserie: dames S. van der Hagen, A. van Stipriaan, A. Pijper, e.v. M. Slijboom. Buitenserie: dames Ad. Aalbregtse, J. Moeijes. Witte geranium: dames A. van Stip riaan, C. Knip, J. Waal, e.v. J. Mére- boer. Japanse fuchsia: dames C. Slij boom, D. Ott, A. Pijper, e.v. S. van der Hagen. Begonia: dames L. de Wit, A. Pijper, M. Slijboom, e.v. P. Kasper. Petunia: dames P. de Geus, e.v. P. Heijnis. Soes: dames D. van der Oord, A. Aalbregtse. Lobelia: dames C. Ooteman, e.v. H. Fijma. Planten kinderen: Asters: R. Jonker. B. van Dalen, A. Doorn, M. Slijboom, N. Beers, e.v. N. van Scheijen. Afri kaan: E. Fijma, G. Moeijes, R Oote man, T. Beers, N. Beers, e.v. T. van Dalen. Vrije inzendingen, cactus: dames G. Poelsma, S. van der Hagen. Alge meen: dames A. van der Stoop, A. de Wit, e.v. M. Kossen Bloemstukken: M. Blanken, J. Wildeman, T. Rentenaar Snijbloemen: dames G. Poelsma, F. Leek Dahlia's: de heer W. Slijboom, mevr. J. Waterdrinker, L. Leek. Land- en tuinbouw, aardappelen: C. Knip, L. de Wit, M. Dekker, W. Bruin, A. v. Stipriaan, T. Borst, e.v. C. Knip Stipriaan, T. Borst, e.v. C. Knip Uien: A van Stipriaan, J. van Zoonen, G. van Roozelaar, F. van Stipriaan, e.v. A. van Stipriaan Sjalotten: A. Aal bregtse, A. van Stipriaan. L. Pander Wortelen: G. Knip, A. Beets, F. van Stipriaan, J. Waal Waspeen: C. Knip, A. Aalbregtse. e.v. W. Bruin en W. Lan- gedijk Ronde bieten: W. Bruin, J. Doorn, A. Aalbregtse, W. Slijboom, G. Knip. Snijbonen: W. Langedijk Slabonen: J. Mereboer, A. Liefhebber, J. Waal, e.v. A. Beets Augurken; J. Waal, J. Doorn Komkommers: e.v. J. van Zoonen Grauwe erwten: J. Doorn. J. Wildeman, e.v. Boerenkool P. Heinis, Abt*. Aalbregtse Rhana:'- ber: A. de Wit, e.v. V. Bakker SJa: P. Kaspers Andijvie: W. Bruin, J Bood Koolsoorten: F van Stipriaan, A. van Stipriaan, C. Knip, e.v. J. Wil deman Groene kool: L. de Wit Voederbieten: T. Borst. Afdeling fruit: De door het bestuur beschikbaar gestelde wisselbeker werd dit jaar gewonnen door de heer G. Bak ker Jzn. Voorts werden de volgende bekroningen uitgereikt: Collectie: tweede prijs H. Schrooder. Handappelen: F. van Stipriaan, J Vos, e.v. D. van der Oond, C. Knip, F van Stipriaan Handperen: F. van Stipriaan, J. Vos, e.v. A. Beets, T. van Vliet, P. Heinis Stoofperen: P. de Geus. D. van der Oord, W. Slijboom, e.v. H. Kriller, P. Heinis Keukon- appelen: J. Vos, P. de Geus, A. Lief hebber, e.v. P. Heinis Pruimen: C. Knip. H. Fijma Tomaten: J. Doorn Wijnbes: A. van Zoonen Rode bessen: e.v. A. van Stipriaan. Huisvlijt heren. Leden, fotowerk: F Blanken, e.v. L. Bart Tekenwerk: W Beets Zelfgemaakte kano: G. Vos Plak- en tekenwerk kinderen: G. Moeijes, A. de Vries, e.v. C. van der Hagen Vrije inzendingen. Teken werk: H. van Rossum Inlegwerk: A. Pijper Knutselwerk: S. Halbertsma Schelpenwerk kinderen: G. Moeijes Tekenwerk: J. Korf. Gisteravond is in een bijeenkomst van de kerkeraad der gereformeerde kerk een beroep uitgebracht op ds M. E. van Heesen uit Oosthem (Friesland). GOED WEER VOOR DE ZWEEFVLEGERS De zweefvliegers hadden Zondag niet te klagen over gebrek aan thermiek, maar voor lange vluchten was de stijg- sterkte onvoldoende. De instructeur, de heer W. Molenaar boekte met twintig minuten de langste vlucht. In het ge heel wérden op deze dag negenentwintig vluchten gemaakt. Zeventien hiervan vonden plaats met het E.S.G.-lestoestel en twaalf met de Grunau-baby. Enige dagen geleden berichtten wij, dat een gouden muntstukje was gevonden op het land, dat in de volksmond „De Goudmijn" heet. Deze naam dateert reeds van 50 jaar geleden toen bij het ploegen Gerrit van Veen drie gouden munten vond. Hij heeft de gehele dag naarstig gezocht en kwam pas 's avonds laat thuis tot grote ontstemming van zijn werk~ gever D. Van der 1Voude. Toen deze echter van de vondst hoorde wist hij niet hoe snel hij naar het land moest lonen. De jacht naar het ooud bleef echter zonder resultaat. Er werd niets meer ge vonden Tof enkele dagen geleden öpnievw een gouden munt aan de Oppervlakte kwam. Door het snel Ingrijpen van de brand weer, die vijf minuten nadat de sirene was gegaan ter plaatse was, is de brand, ontstaan in een hooiklamp van de heer J. Buur aan de Bosweg, tot éen minimum beperkt gebleven. De oorzaak van de brand is waar schijnlijk te wijten aan het spelen met lucifers door kinderen. Ook de burgemeester, die onmiddel lijk aanwezig Was sprak zijn waarde ring uit voor het snelle verschijnen van de brandweer. Geboren: Jaeobug W. M„ z. ven J- Broefsen en J. Buur. Margaretha C. M., d. van J. Üuijter én J. Broers. Mar- garetha M., d. van C. J. ven der Hulst en M. M. Nieuwenhüizén. Hendrik, z. van P. Binnewijzênd en H. Lugthart, Ondertrouwd: Adriaan Üitentuis (wón. te Ëdam) en Trien Groot. Jacob Boönócker (won. te 's-Gravenhage) en Janna M. Clee. Getrouwd Jacobus Zweet (won. te Uitgeêst) en Jacoba G. M. Buren. Gérrit Katér (won. te Zuid- en Noord- schermer) en Guuit je Mejjsen. ingekomen: Gerrit Kater van Z.- en N.-schermer naar Woudé 4^7. Jouke Deurman en gezin van Jisp naar Wonde 485. Emman J. Beentjes van Castri cum naar Boekei 8. Vertrokken: Jacoba G. M. Bu ren van Julianaweg 198 naar Haarlem. Pieter Blokker van Fielkerweg 185 naar Beverwijk. Simon Woèstenburg van Julianaweg 216 naar Alkmaar. Hermanus Kamp en gezin van Julianaweg 249 naar NieUw-Zeeland. Rudolf j. Hoogênboom van Koningsweg 169c naar Nieuw-Zeeland. Lotty Beenhakker van Geesterweg 344a naar Amsterdam. An dreas C. ÏVL van Diepen van Zuidervaart 882 naar Beverwijk. NiGölaas Th. Bal- tus van Böekél 11 naar Haarlem. Petrus G. Kaandorp van Zuidérvaait 879 naar Valkenburg. NOG GEEN POSTSTATION DER PTT Ons dorp is nu al gedurende bijna 2 maanden van een poststation der PTT verstoken. Zegelverkoop, girobetalin- gen, e.d. kunnen thans via de postbode tijdens de bestelling geschieden. Voor verzending van postpakketten is men op het postkantoor Obdam aangewezen. Een en ander betekent, zoals te begrij pen is, voor velen ongemak. Hopenlijk wordt er spoedig Weer tót vestiging van een poststation ter plaat se overgegaan. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth Catharina, d.V. F. Dekker en C. Groot; Petrus Adrianüs, z.v. C. Groenveld en C. W. Dekker: Johannes Cornells, z.V. A. J. Dignum eh A. E. Ruiter; Jan z.v, A. Evers eil N. Hoekstra; Bernardina, d.v. C J. Wijte en C. Bakker; Gerbrandus Nico- laas Maria, z.v. J. Smal en A. M. Schil der- Johannes Bernardus Gerardus, z.v. M. Delis en G. A. Lobbert; Jannetje, d.v. W. Schaak en T. de Vries. Gehuwd; H. Hellenberg en A. Nieu- Wenhoff. GEVONDEN VOORWERPEN Grijze capuchon van regenmantel: nijp: 4 zilveren oöfringetiêè: halsket ting; voorschoot; verchroomde aas- speld- rechter bruin-groêne handschoen groene shawl; vulpen; vülpèn, merk Ëver-King. Deze voorwerpen zijn terug te beko men ten gemeentehuize. De raad der gemeente Graft is voor hedenavond in spoedvergadering bij eengeroepen, daar van Gedeputeerde Staten een brief is binnengekomen in houdende dat vóór 1 October de plan nen voor het nog beschikbare bouw volume moeten zijn ingediend bij de provinciale directie voor wederopbouw en volkshuisvesting. Indien hieraan niet wordt voldaan zou het bouwvolume naar andere gemeenten worden over geheveld. Burgemeester en wethouders zullen zich ter vergadering op het standpunt stellen dat het niet verantwoord is bouwvolume op deze wijze verloren te laten gaan. Temeer daar in de ge meente nog verscheidene woningzoe kenden zijn ingeschreven en ook al omdat een groot aantal woningen in de gemeente in slechte staat verkeert. Beschikte de gemeente voordien niet over geschikte bouwgrond voor de des betreffende woningen, thans is de heer J. C. Heynis te Graft bereid gevonden het hem toebehorende perceel grond, groot 26.60 ha aan de gemeente te verkopen en wel tegen een prijs van ƒ2.- per vierkante meter. Voor de bouw van de drie boven genoemde woningen vragen B. en W. de raad een crediet van ƒ38.000 be schikbaar te stellen. Zondag werd in De Rijp het compe titie-seizoen 1953-1954 ingezet met de plaatselijke ontmoeting DREO-AVV De Rijp. In deze matige wedstrijd wist midvoor Van der Stelt zijn club na een half uur de leiding ta. geven. Nog voor de rust vergrootte linksbinnen Visser de voorsprong van De Rijp tot 20. Het enig opmerkelijke in deze wedstrijd was de goede verstandhou ding en sportieve sfeer. Dit Meek wel duidelijk, toen DREO door het uitvallen van haar dc-elman noodgedwongen met tien man moest verder spelen. Ogen blikkelijk verliet een speler van De Rijp vrijwillig het veld, zodat de ploe gen met gelijke kansen de wedstrijd konden uitspelen. DUIVEN VLOGEN VANAF DUFFEL Bij de Zondag gehouden wedvlucht vanaf Duffel werden de volgende resul taten door de leden van de postduiven vereniging „De Reisduif" bereikt: 1 G. Klinkhamer; 1. 2, 5, 17, 24; 2 C. Nie- wêboer: 3, 6, 7, 15, 19. 22: 3 J. Schipper: 4, 18, 20, 25; 4 A. Doetjes: 8,; 5 J. Sas sen: 9. 16; 6 P. Riteco; 10, 11, 12, 21, 23; 7 Gebrs. Boots: 13.14. De overduif was van de heer J. Schipper. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT De minister van oorlog heeft aan de dienstplichtige Evèrt Anthonius Beu- mer. van de lichting 1951. voorgoed vrijstelling van dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Van 11 tot en met 15 September zijn de ogen van de kolfwèreld weer ge richt op Oostwoud. In deze periode wordt in „De Vergulde Vös" namelijk de 65ste nationale kolfwedstrijd ge houden, waarvoor niet minder dan 400 kolvers hebben ingeschreven met 29 korpsen en 41 junioren. Liefhebbers van deze mooie sport weten dus waar zij terecht kunnen. Voor bedrijfsvoetbal resteert nog één wedstrijd in dit seizoen, n.l. de laatste wedstrijd om de Alkmaarse Courant beker. S.O.V.A. verloor vorige week met 3-1 van B.B.C. en is dus uitge speeld voor deze beker. Donderdag 10 Sept. wordt de laatste wedstrijd om deze beker gespeeld tussen B.B.C. en Notenkrakers, 's avonds om half zeven op het Randersveld. De stand in deze winnaarsronde is: B.B.C. Notenkrakers Telefonia 110 0 2—0 2 10 10 0—0 1 2 0 11 0—2 1 3 2 10 18—11 5 3 1 2 0 12— 7 4 3 111 14—16 3 3 0 0 3 9—19 0 In de afwikkeling van het Bedrijfs- handbal programma is enige stagnatie gekomen door de tegenwerking van Pluvius. Hierdoor loopt dit programma pas op 18 September af. De uitslagen van de wedstrijden in de drie poules zijn: MilfleurH.V.B. 33; Lastina- girlsKrom 75; Zwaluwen AH.V.B. 85; Jong HollandZwaluwen B 35; MilfleurZwaluwen A 35. De standen in de poules zijn: Poule I: Lastinagirls 1 1 0 0 7— 5 2 Krom 2 10 1 15—11 2 De Wlid 10 0 1 4—10 0 Poule II: Zwaluwen A Milfleur H.V.B. S.V-G. Poule III: Tubantia 3 2 10 15— 6 5 Zwaluwen B 3 12 0 119 4 K.H.C. 2 0 11 4—11 1 Jong Holland 2 0 0 2 5,9 0 De resterende wedstrijden die 's avonds om half zeven aanvangen: Dinsdag 8 Sept.: KromH.V.B. Sport park (laatste competitiewedstrijd). Don derdag 10 Sept.: KromS.V-G., Alk- maarveld (om de 3e plaats); Vrijdag 11 Sept.: TubantiaZwaluwen A, Sport park (poulewedstrijd): Vrijdag 11 Sept. LastinagirlsDe Wild (poulewedstrijd) Sportpark; Maandag 14 Sept.: Lastina girlsDe Wild (Alg. kampioenschap), Sportpark; Dinsdag 15 Sept.:' Winnaar afd. ATubantia, Sportpark; Vrijdag 18 Sept.: Zwaluwen AWinnaar afd. A, Sportpark. Bij D.D.D. is men weer vol animo aan de onderlinge wedstrijden begonnen met ruim twintig deelnemers werd Maandag gestart. M. J. Langers Jr begon uitstekend door van L. Ravensteijn te winnen. Verder werden de volgende resultaten behaald: M. Hemels-J. Schuit 11, H. de Jong- P. Booy 02, N. Oud-J. Mekken 20, D. Stam-K. Tuinman 02, M. A Lan- gras-T. Korn 2—0. J. Bleeker-N. Len- gers 02. N. Visser-D. Klinkhamer 1—1 D. Korn-G. Sijm 2—0, K, Meijer- P. de Wijn 20. De partij J. Jorna-P Smolenaars werd afgebroken Op 29 en 30 Augustus en op 5 en 6 September werd er door de Officieren tennisclub „Animo" in Den Helder een B en C tennistornooi met beperkte A invitatie gehouden. De eerste prijs in het damesenkeispel A was voor mej. R. Koppen, terwijl de eerste prijs in B werd behaald door mej. A. de Rie, Het gemengd dubbelspel A-B werd gewonnen door mej. R. Koppen en de heer J. Lienesch, de tweede prijs was voor mej. A. de Rie en de heer R. Blommendaal. Het damesdubbelspel A werd gewon nen door mej, R. Koppen en mej. A. Koel: de heer H. Holsmuller behaalde de tweede prijs in het herenkelspel B. LANGEDIJK. ln een vijftal luxe auto's, waarvan er vier tegen kostprijs beschikbaar waren gesteld, heeft het uit het gemeentepersoneel van de Lan gedijk, vergezeld van hun dames, bur gemeester Schelhaas en Wethouder Weel, een trip gemaakt naar het Friese stadje Sneek, waar een voetbalwed strijd gespeeld werd tegen het gemeen telijk elftal uit Sneek. De uitnodiging in deze ging uit van de gemeente Sneek. Begunstigd door prachtig zonnig weer werd Zaterdagmiddag de reis over de Afsluitdijk aanvaard. Na een voorspoedige tocht werd het Lange- dijker gezelschap te Sneek op het stad huis ontvangen door de loco-burge meester, de heer V. d. Veen en enkele raadsleden. Onder het aanbieden van de thee werd namens het gemeente bestuur een bloemenmand aangeboden in de Sneekse kleuren, geel-zwart. Burgemeester Schelhaas, die despre ker beantwoordde, overhandigde aan de spelers van Sneek en het college van B. en W. ieder een liters blik Harts zuurkool, daarmede uitdrukken de de gevoelens van vriendschap, wel ke men koesterde voor de uitnodiging om naar Sneek te komen. Vóórdat begonnen werd met de voet balwedstrijd, welke gespeeld werd op het terrein van de V.V. „Sneek", werd onder deskundige leiding circa ander half uur door het stadje gewandeld. Behalve aan de jachthaven werd ook een bezoek gebracht aan het gemeente, lijk zwembad, dat zeer fraai gelegen is in een park. Dit laatste object werd vooral goed bekeken in verband met de plannen, die men hier heeft om te komen tot stichting van een zwem inrichting. Om vijf uur vond daarna de voetbal wedstrijd plaats, welke door de gast heren met een verdiende uitslag 4-1 gewonnen werd. Zij waren technisch en tactisch de meerdere van hun Lan- gedijker collega's. In een prettige sfeer werd deze vreedzame kamp beëindigd. Onder de aanwezigen bevond zich de burgemeester van Sneek, de heer Rasterhof. Tenslotte werd op het gemeentehuis afscheid genomen onder het genot van een heerlijk kop koffie, waarop de te rugreis naar de Langedijk werd aan vaard met niet anders dan aangename herinneringen aan dit bezoek. LANGEDIJK. Geboren: Jan, z. van D. Kouwen en A. Blom. Nicolaas J., z. van Th. F. Fluit en M. G. Koning. Jacobus J. M., z. van J„. Ct Molenaar .en ,C., A. Buijsman, Hannie, d. van J. Wijn en M. J. C. Strous. Margreet, d. van S. D. Schuitemaker en A. Rol. Robert, z. van M. Plakman en M. S. Varenhorst. Gerardus J., z. van G. Groot en A. M. Tak. Ondertrouwd: Dirk Veger (won. Ie Schoonhoven) en Aafje Kliffen. GetrouwdMattheus Borgdorff (won. te Monster) en Janke Leegwater. Abraham Vennink (won. te Den Hel der) en Adriana A. de Jongh. Petrus C. A. de Jong (won. te Alkmaar) en Fokeltje de Jongh. Luitje Brouwer (won. te Leiden) en Hendrika C. Spitse. Overleden Sijtje Slot, 20 jaar, d. van A. Slot en B. Kok. Antje Bak ker, 67 jaar, echtgenote van P. Heertjes. Joannes P. Schuffelen, 67 jaar, we duwnaar van M. Hink. BROEK OP LANGENDIJK In een 1 matig bezochte vergadering heeft da sportvereniging Broek op Langendijk de laatste voorbereidingen getroffen voor öe op hande zijnde voetbalcompe titie. Zo werd o.m. een nieuwe elftalcom- i missie benoemd, die zich in het begon nen seizoen seric.is zal bezig houden met het samenstellen der elftallen. In de bestuursvacature ontstaan door het bedanken van de heer G. Schouten, werd voc-zien door de verkiezing van de heer D. Bogerd. De voorzitter de heer J. Dirkmaat deelde mede, dat B.O.L. zich heeft aan gesloten bii het Verbond van Christe- lijke Voetbalverenigingen, waardoor men zich positief uitgesproken heeft voor de Zaterdagmiddagsport. Eén der leden gaf nog een korte be- schouwing over de inhoud van het or. gaan van de Chr. Korfbalbond, welk 1 blad uitgegeven is als een tegenhanger I van het onlangs verschenen extra j B.O.L.-journaal. De leden op de verga dering aanwezig, waren algemeen van i oordeel, geen nader rommentaar te moeten geven, daar de mening van de heer Mantel inmiddels is gewijzigd. BROEK OP LANGENDIJK Tegen I een drietal jongelui is Zondag door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaaxt wegens vernieling en baldadigheid, daar zij uit het trottoir van een brug tegels haalden, deze vernielden en met de stukken gooiden naar kalkoenen en hengelende sportvissers. ZUIDSCHARWOUDE. Het drie. jarig dochtertje van de heer Sneekesj dat in een onbewaakt ogenblik in eea sloot voor de ouderlijke woning viel t: werd dank zij het kordate optrede van een tienjarig zusje uit het watt gehaald, zodat erger werd voorkomen^ Op 12 September a.s. wordt in de „Rustende Jager" een grote open brid gedrive gehouden waarvan de op brengst ten goede komt aan het Roode Kruis. De organisatie berust bij Sans Atout die borg staat voor een perfecte lei ding. Een groot aantal mooie prüzen is be schikbaar, terv.'iil men door mee te doen een goed doel steunt. Bridgellefhebbers van Alkmaar en; omstreken kunnen zich vóór 11 Sep- i tember opgeven bij de heren Rootjes ot Bartelomy (tel. tijdens kantooruren 4024). SCHOTVAAEDIG BEGIN HSV 2 heeft de competitie op veel belovende wijze ingezet. In de eerste wedstrijd voor de Res. 2C van de af- deling Noord-Holland versloegen de i HSV-reserves Vrone 2 met maar liefst |f 22-0. Op de laatste bestuursvergadering van V.V.V. is besloten het wintersei zoen te openen op a.s. Maandag met een grote simultaan-seance voor leden en niet-leden. Als simultaanspeler zal op treden het V-V.V.-lid E. G. Kayser, de kampioen van Noord-Holland en van Alkmaar en omstreken. De wintercompetitie van V.V.V. zal een week later beginnen. Er wordt in klassen gespeeld met 'n dubbele ronde. Er zijn momenteel reeds 60 deelnemers voor deze competitie. Er zal in 5 groe pen van 12 spelers gespeeld worden of zo nodig meer. Door de uitslag van de wintercompe titie '52—'53 promoveren A. v.d. Tak en J. de Ruiter naar de hoofdklasse. G. Groenewoud en mej. C. Bouwman naar de le klasse, T. Zanen en F. v. Vliet naar de 2e klasse en J. Bakker en P. Genee naar de 3e klasse. Aan de competiite van de N.H. Schaakbond zal V.V.V. deelnemen met vier tientallen in verschillende klassen. Het eerste tiental van V.V.V. neemt deel aan de competitie van de Kon. Ned. Schaakbond, V.V.V. II speelt tegen clubs uit Hoorn, Castricum, Beverwijk, Amsterdam en Zaandam. V.V.V. III speelt tegen clubs uit: 2 uit Haarlem, Heemstede, Beverwijk en Velsen. V.V.V. IV tegen clubs uit Hoorn, Ënkhuizen, N.Scharwoude en Wierin- gerwerf, terwijl V.V.V. V speelt tegen Aartswoud, Enkhuizen en Andijk. De grote Bondswedstrijden van de Kon. N.S.B. zullen waarschijnlijk in 1954 in Alkmaar worden gehouden in 't laatst van Juli. als Alkmaar zijn 700- jarig bestaan viert. Maandagavond werd op de cluba.vond wederom een gongwedstrijd gehouden met als resultaat: winnaar in klasse I: D. Appel, klasse II J. de Ruiter, klasse III: W. Pijning Sr. De wedstrijden om de kampioen schappen en om Dame en Toren zijn ook geëindigd. Kampioenschap: 1. E. G. Kay ser, 2 P. Seewald (E. G. Kayser won de beslissingspartij). Zilveren Dame: 1. P. Seewald, 2. J. Boon (die in de finale van See wald verloor). Zilveren Toren: 1. G. Groene woud, 2 F. Faber (die in de finale van Groenewoud verloor). Maandag speelt E. G. Kayser simul taan. Deelname kosteloos. Zondag had de JeugdcluD van de hengelsportvereniging „Luctor et Emer- go" de jeugd van de „IJzeren voorn" uit Velsen op bezoek. De inzet was een fraaie wisselbeker en daarnaast vele persoonlijke prijzen. Het fraaie weer zorgde er voor dat de stemming goed was. In de Hoornse Vaart bij het in dustrieterrein werd een zeer sportieve strijd geleverd. Het resultaat was dat de jeugd van „Luctor et Emergo" 48 vissen verschalkte en de „IJzeren Voorn" 44 stuks, zodat de beker voor een jaar in het bezit is gekomen van de Alkmaarders. Voor de persoonlijke prijzen was M. de Niis (Velsen) met 16 stuks de eerste candidaat; 2e pr. J. Luik met 12 st.: 3e pr. Johanna v. d. Linde met 5 st. Zij presteerde het voor de tweede keer ni* 1 van de meisjesleden te worden in dit seizoen. De Solex Club Alkmaar en omstre ken heeft Maandagavond een wandel- puzzle tocht gehouden waaraan 28 le den hebben deelgenomen. Deze tocht bracht nog al vele moeilijkheden met zich mede en het aantal strafpunten wegens het missen van controleposten was dan ook legio. Zes wandelaars brachten het er goed af. Een lid bracht het tot 206 strafpunten. Voor hem was er een troostprijs zich met 206 strafpunten tevreden stel len. Voor hem was er een trootspriis. Na het einde van deze tocht werden in het clublokaal van Het Wapen van Heemskerk de prijzen uitgereikt, waar na nog een korte vergadering werd ge houden. Besloten werd bii voldoende deelname een cursus Veilig Verkeer te organiseren. Ook is besloten zich aan te sluiten bii de Ned. Bromfietsenbond die onlangs is opgericht. Geboren Jan R., z. van J. Hocg- vorst en E. A. Timmer. Lourentius N., z. van L. Bijwaard en M. K. Balk. Robertus, z. van R. Beukers en A. A. Groot. Hendrik, z. van D. Kooistra en K. van Dokkenburg. Ondertrouwd Hendrik Oortwijn (won. te Den Helder) en Anna P. Willig. Getrouwd Albertus J. F. Hooningj| en Hermina G. Niehaus. Hendricus H-f S. Greuter en Johannes M. Delis (won. I te Langedijk). Frederik van der WpJ en Marijke de Vries (won. te Alkmaar), f Overleden Leentje van Gaaien, f 63 jaar, echtg. van M. C. van der Laan, I W ARMENHUIZEN, 8 Sept. 23.3001 kg aardappelen: Eigenheimers 11.6012,50,p Bintjes 9.7010,50, Record 99,10, Koop-| mans Blauwe 10,80, Schotse muizen Hfi en Meerlanders 9,809,90; 3000 kg ultfl 4,805,40, grove 5*50, drielingen f 9,60 en nep 18—19.70; 3100 kg slabek 26—42; 20.000 kg witte kool 3.50—5 f Doorgedraaid: 13.000 kg witte kooD 4000 kg gele kool. Een medisch assistent alhier I Moest 's avonds van 't „Centraal" Nog even naar 't „Elisabeth". Maar ziet, een dikke paal. Die midden in het pad staat, dat Langs huize „Voorhout" leidt, Bezorgde hem een rare val En heel wat narigheid. Zijn polshorloge werd vernield, Zijn fiets driekwart gekraakt, Zijn pen was stuk en zijn costuum Daarbij bewinkelhaakt. Dit is verléden week gebeurd EN Hermandad gemeld, Maar altijd staat er nog die paal DaArvan sta ik versteld. Wat baat de leus „Veilig Verkeer" Als men van hoger hand ZELF het verkeer brengt in gevaar Dat raakt toch wal noch kant. Dit is niet 't eerste ongeval, Veroorzaakt door die paal, En dat hij er nog steeds blijft staan ls wel een groot schandaal. Wat moet dat ding daar in het pad, Zet hem aan het begin, Of maakt hem wit, of hang een [lamp, Dat heeft althans nog zin. Daar hebben de verpleegstertjes Tenminste ook iets aan Wanneer zij na een late dienst Bij nacht naar huis toe gaan. Heeft de gemeente het zo druk, Of kost het zoveel geld Wanneer die paal wordt wit [gemaakt, Of. liever nog, geveld? Brennt. heren, hier verandering, iet liefste nog vandaag. En als men heimaal niets doet Dan neem ik zelf een zaag! JABSON- f]ET GROOTSTE PR( gesteld is, is het wc men zien, hoe getracht dit probleem te reduce ruiming van de woning ningverbetering. Ruim roepen premieregeling Augustus jl. opgeleverd worden, zou hier een k moeid geweest zijn. En 112 millioen gulden ge ruim 40 millioen voor 1 een veelvoud van dit b regeling, maar zo is he troost heeft met de sul rings- en splitsingswerl October tot 1 April, in D.U.W.-subsidieregeling F)E OVERHEID heeft b die subsidie-regeling he jaar met een uitgave van een bedrag van f 7.000.00( heeft. Aan deze stelling 1 voudig rekensommetje tei 120.000 manweken werden geling productief. Het ha, geld- en werkloosheidsfon sommetje gekost, wanneei manweken uit haar kas moeten worden. Bedenkt vendien nog, dat het Rijk voering van die werken c vereveningsheffing, loon- lasting incasseerde, dan ki cijferaars tot dat wins' f 7.000.000.komen. Wie feit, rekene het maar na M baat mag die twijfelaar' zii kerd van houden, dat er t partementen nog wel enkei Twee luxe auto's, een be; vrachtauto en een motor termiddag om vijf uur op ten Noorden van Sittard o meente Nieuwstadt een get aanrijding gehad. Een vrai seerde een voor hem rijde wagen uit de richting Sitt; genligger, een personenaut door de heer Van N. uit met de vrachtauto in botsii genligger begon te slinge een bestelauto en vervolger achter rijdende luxe auto. was buitengewoon groot kwam nog een motorrijder ge terecht. De bestelauto sl kop. De heer Van N. was aan toe. Zijn linkerarm kneld en hij kreeg inwendi gen. Hij werd in bewustelc naar het ziekenhuis in E voerd. Alle andere chauff lichte verwondingen op. werden ze door de EHBO Zowel de luxe-auto als dt werden zeer ernstig beschac aere voertuigen liepen mi ernstige schade op. d? Moerdijkbrug is a; Dantse kant een ze >r ee< verkeersongeval gebeurd, w gewonden zijn gevallen; va £"™er.ls, de toestand ernst Brabant komende auto hie tended3" dK brug stiI- omd tenden een bronzen gedenki te riiTni.ng wi'den bezien te de bestuurder van een zijspan te iaat op Het „a'het voertuig tegen de a en over de kop vloog. De zijn vrouw en zijn kinderc op de weg geslingerd. De een gecompliceerde beent vrouw werd door een acht' de auto overreden. Achter de auto, die de vi reed, kwam nog een auto. J de door hard remmen een Voorkomen, maar vloog toen hekwerk op en sloeg over c vier inzittenden werden mi ernstig gewond. Allen zijn ni huizen in Dordrecht en Bre bracht het kruispunt Stateni noudersweg te Rotterdam, j een trambaan, is gistermiddat Waterleidingbuis gesprongen ter stroomde zelfs tot in de gen straten. Het waterballet ZTr?» een AHr uU0angsu ^?al no°dzaafcte de p vankelyk het verkeer om te gebeurtenis trok veel beki straatjeugd sprak van „Kle nin gen Er ontstond een ac kleine 30 m2. Nadat de buis sioten is men begonnen met I Volgens het Tsjech; 1 .Xivoda Lemocracie Sovjet-Russische en Oos orSf Augustus te Boe' I ai(£erentie gehouden over

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6