Kamermuziekvereniging bracht beroemde solisten naar Alkmaar Regen jassen 49.75 Aöemda West-Friesland in de frontlinie Cadettenschool werd 60 jaar geleden opgericht REGEN JASSEN Komst van de radio deed het ledental achteruitgaan FALCONS va"af Nog maar twee stoomtreinen naar Den Helder Japanse ambassadeur bracht kort bezoek aan kaasmarkt Nieuv. DTS kon Mej. Gouwe 35 jaar secretaresse Wereldomroep weer present Oud-Alkmaarder met vliegtuig vermist Ook in zijn wij groot gesorteerd Nationale Reserve houdt grootscheepse oefening Kolonel sprak: ,,Dispereert niet" en Zet 'm op!" ft Veel tegenkanting HET KLEDINGHUIS Vermindering warenwetrecht Vereniging is „Gezinszorg" vt behoeft Competitie „Scha DOKTERSDIEN VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1953 Vlak na de eerste wereldoorlog kwamen de dames A. C. Gouwe, G. Blom en K. Blom en de heer J. de Wit geregeld bij elkaar om te musiceren. Dit strijk kwartet is de basis geweest, waarop in 1918 de Alkmaarse kamermuziek vereniging werd gesticht, die in November haar 35-jarig bestaan zal her denken. Het is heel toevallig zo gekomen. Op een gegeven ogenblik, toen het kwartet reeds enige tijd had gespeeld, werd door een van de leden het plan geopperd eens het Hollands kamerkwartet naar Alkmaar uit te nodigen. Het viertal was bereid het risico te dragen, want het wilde de muziekliefhebbers heel graag in contact brengen met de kunst zoals zij gebracht werd door eerste klas solisten. In de sociëteit aan de Koorstraat werd de bovenzaal gehuurd en op hoop van zegen inviteerde men het kwartet. Dit initiatief is een overweldigend succes geworden. De bovenzaal bleek veel te klein om alle belangstellenden te bevatten en de politie kwam er zelfs aan te pas om de toegang aan de laatkomers te verbieden. Het werd daar boven veel te vol «en met het oog op het brandgevaar moest men wel ingrijpen. „Dit moeten jullie meer doen werd er tot de vier Alkmaarders gezegd en niet lang daarna werd het optreden aangekondigd van het Concertgebouw sextet. Een van de leden van dit gezelschap heeft de initiatiefnemers op het idee ge bracht een kamermuziekvereniging op te richten. „Ev bestaat In Alkmaar voldoende •nimo", zei hij. De circulaires gingen in zee en in November 1918 was de vereniging een feit. Er waren 500 leden en er stonden 100 op de wachtlijst om toegelaten te worden als er iemand af viel. Het bestuur werd hoe kan het anders gevormd door het Alkmaarse strijkkwartet, dat zijn plannen om onze stad te laten genieten van goede solis ten al zeer spoedig werkelijkheid zag Worden. Het is niet altijd zo voor de wind gegaan, helaas. De eerste jaren wel. El ke winter werden er vier, soms vijf concerten gegeven in de Harmonie en later in het Gulden Vlies en nog altijd was er de wachtlijst, waarop de mu ziekliefhebbers zich verdrongen. De komst van de radio heeft de eerste te rugslag gebracht. Vele buitenleden, die anders door weer en wind naar de concerten in de stad gingen, schreven nu aan het bestuur een beleefd briefje, dat ze voor het lidmaatschap bedank ten, omdat ze liever bij de warme kachel naar de radio bleven luisteren. Een tweede klap kwam toen de direc tie van het Gulden Vlies haar abonne mentsvoorstellingen begon. Tal van le den van de kamermuziekvereniging zeiden, dat ze na al het moois wat ze gehoord hadden nu ook wel eens wat moois wilden zien en schakelden over naar het toneelbezoek. De wachtlijst behoefde toen geen dienst meer te doen. Er is niet altijd een teruggang ge weest, anders zou de vereniging thans geen driehonderd leden tellen. Het schommelde op en neer. Een verheu gend verschijnsel was dat tijdens de tweede wereldoorlog vele jeugdige le den zich aanmeldden. Zij zijn ook nu nog trouwe bezoekers van de concer ten, al gaat hun grootste belangstelling uit naar de piano-recitals. Het ledental van driehonderd is bij de sterk geste gen kosten echter een te smalle basis voor het engageren van bekende solis ten en ensembles. Dat men dit toch doet betekent dat de Kamermuziekver eniging bereid is een groot risico te ne men. Zij mist de financiële zekerheid en moet de tekorten proberen te dek ken door de losse-kaartverkoop. Dit maakt het werken van het bestuur, waarvan mej. Gouwe nog steeds als secretaresse en enige oprichtster deel 'uitmaakt uiterst moeilijk. Men is er zich van bewust, dat er veel meer ge- Nog altijd zijn er geen nadere be richten ontvangen over het éénmoto- rige Norseman-vliegtuig, dat thans se dert veertien dagen wordt vermist en in de onherbergzame Ungava-woestenij in Canada een noodlanding moet heb ben gemaakt. Er bestaat evenwel nog altijd hoop, dat de bemanning en de passagiers nog in leven zijn en door vliegtuigen van de Koninklijke Canadese Lucht macht zullen worden opgespoord. De Norseman had voldoende levens middelen aan boord. Tot de passagiers behoort de oud- Alkmaarder Ir W. Koeten, die als technicus in dienst is bij de N.V. Handelsmaatschappij Vulcaan te Rot terdam, welke zich o.a. met de ex ploratie van ertsen bezighoudt. Ir Koeten, die hier ter stede werd geboren, bezocht de Alkmaarse HBS, en studeerde vervolgens aan de Tech nische Hogeschool te Delft, waar hij het ingenieursdiploma verwierf. Zijn familie is te Alkmaar woon achtig. lAa ver tenue, mg. MecLJ daan zou kunnen worden als het leden tal op vierhonderd werd gebracht en daarvoor zou het bestuur zo gaarne de medewerking van de leden inroepen. Ze zouden de honderd ontbrekenden mooi als cadeau kunnen aanbieden bij het 35-jarig bestaan van de vereniging. De vereniging en het bestuur in het bijzonder, verdienen dit zeer zeker. Het is waarlijk geen geringe prestatie een kamermuziekvereniging 35 jaar lang in het leven te houden en in die periode practisch alle Europese vermaardheden naar Alkmaar te halen. Plakboek Het plakboek van de secretaresse be vat vele beroemde handtekeningen o.a. van de pianisten Dirk Schater, Frederic Lamont, Myra Hess, Jan Smeterlin en Willem Andriessen; van de violisten Karl Flesch, Louis Zimmermann, Al- bert Spalding en Stefi Geyer. Namen van bekende cellisten zijn Gerard Hek- king, Orobeo de Castro, Arnold Földesy en Rayo Garbousova. In het boek zien we verder de foto's van mevrouw A. Noorderwier, zangeres evenals» Ilona Durigo, Vera Janacopulos, Berthe Se- roen en van de zangers Max Kloos en Charles Panzera. Van de vele strijk kwartetten, die voor de vereniging mu siceerden, noemen we het Boheems Strijkkwartet, het Budapester kwartet, het Poulet-kwartet, het Calvet-kwartet en het Hollands strijkkwartet. Zij allen hebben de leden onvergetelijke avonden bezorgd en dank zij de Alkmaarse kamermuziekvereniging waardevol le bijdragen geleverd voor de verhef fing van het culturele peil in onze stad. Het is goed dit eens te constateren, nu de kamermuziekvereniging voor haar jubileum staat. Jubileumconcert Zij heeft zich thans voor het jubi leumconcert verzekerd van de mede werking van de zeer begaafde Roe meense pianiste Clara Haskil, die in 1950 voor de eerste maal in Alkmaar speelde. Van dit concert schreef onze recensent destijds: „Zelden of misschien wel nooit zal in het Gulden Vlies zo volmaakt piano zijn gespeeld. Deze muziek valt niet te beschrijven. Men moet het gehoord hebben". Welnu, rif gelegenheid om dit te horen doet zien voor op 19 November als het jubileum concert voor de Alkmaarse kamermu ziekvereniging door Clara Haskil zal worden verzorgd. Het is niet te veel ge zegd als men voor deze avond een over weldigende belangstelling verwacht. Ook de andere concerten van dit seizoen zijn reeds vastgesteld. Op 20 Januari komen Nap de Kleyn en Alice Heksch, piano en viool, op 12 Februari W. Andriessen, piano, en op 11 Maart het Nederlands trio (Paul Godwin, viool, Carel van Leeuwen Boomkamp, cello, en Gerard Hengeveld, piano). Met Ingang van de winterdienstrege- ling van de Spoorwegen zal op de lijn AlkmaarDen Helder alleen op Vrij dag en Zaterdag égn stoomtrein rijden. Het overige reizigersvervoer zal van die datum af geheel met diesel-electri- sche tractie geschieden. Het zal van het beschikbare materiaal afhangen of er met drie dan wel met vijf rijtuigstel len wordt gereden. Tengevolge van deze verbetering zal de doorgaande sneltrein Den Helder— Amsterdam komen te vervallen. De rei zigers, die met deze trein naar Alk maar komen zullen hier moeten over stappen in de electrische. De rijtijden worden enigszins bekort doch niet in belangrijke mate, omdat de baan een hogere snelheid van de treinen niet toestaat. Ook de dienst Amsterdam Enkhuizen wordt verbeterd. Hier zal geen enkele stoomtrein meer op de rails verschijnen. In weinige jaren tijds is de kop van Noord-Holland dus prac tisch geheel van modern materieel voorzien en het is alleen nog de lijn AlkmaarHoorn, die met de oude en in zeer slechte staat verkerende rij tuigen verder moet sukkelen. Het ligt uiteraard in de bedoeling ook op dit traject diesel-electrische stellen te ge bruiken, maar men heeft thans nog niet voldoende materiaal om hiertoe over te gaan, aldus is ons van de zijde der N.S. medegedeeld. VRIJDAG. HARMONIE THEATER. 8 uur: Spel met de duivel (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Caro line Chérie (18 jr.) REX THEATER. 2.30 en 8 uur: Man- aersonlmysterie (14 jr.) VICTORIA THEATER, 8 uur: De on zichtbare tegenstander (14 jr.) ZATERDAG. HARMONIE THEATER. 7 en 9.30 u.: Spel met de duivel (18 jr.) CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 u.: Caroline Chérie (18 jr.) REX THEATER, 2.30, 7 en 9.30 uur: Manderson-mysterie (14 jr.) VICTORIA JHEATER. 7 en 9.30 uur: De onzichtbare tegenstander (14 jr.) NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli. 7.30 uur: Fanfan la Tulipe (alle leeft.) WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: De Vriendenkring met De schat uit de Congo. GULDEN VLIES. 8 uur: Jazz-So- ciety. DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Wanna. Mient C 13. Hoog water te Bergen aan Zee. Vrijdag 5.28 17.53 Zaterdag 5.57 18.13 Te Camperduin. hoog laag Vrijdag 5.32 17.58 23.32 11.58 Zaterdag 6.01 18.18 0.01 12.18 (Advertentie. Ing. Med.) Ferme Jongens en stoere knapen, gekleed in een legeruniform, compleet met oorlogsuitrusting, werden gisteren over het vredige West-Friesland verspreid, teneinde een imaginaire vijand te lijf te gaan. Het bleek de compagnie „Alk maar" van de Nationale Reserve te zijn, die een oefening in groot verband hield, waarbij het er dikwijls zeer „echt" toeging, 's Middags opereerde men in de omgeving van Enkhuizen, waar diverse posten werden uitgezet en werd gepatrouilleerd. Persoonlijk ervoeren we nabij de vuurtoren „De Ven" te Andijk lioe enkele militairen hun consignes stipt uitvoerden en elke luxe auto tot stoppen dwongen om te controleren of er ook militairen werden vervoerd. Deze vrijwilligers hebben hun beste been voorgezet en zich zeer enthousiast in de „strijd" geworpen, waardoor zij de sympathie van hun su perieuren verwierven. Het doet altijd ietwat geheimzinnig aan, wanneer men een dergelijke oefe ning gadeslaat. Men kan er midden in „zitten", doch er tegelijkertijd geheel buiten „staan", want iedere militair heeft de boodschap meegekregen, dat hij niets mag loslaten. De achtergrond van dat machtsvertoon komt men Bijna dertig jaar lang heeft Alkmaar zijn cadettenschool gehad. Dit instituut, dat als een voorbereiding gold voor de KMA is geen lang leven beschoren geweest. Maar dat was nog niet te voorzien toen in 1888 de wet op het Militair Onderwijs op de helling werd gezet en Alkmaar en Nijmegen een legale maar daarom niet minder intensieve strijd voer den om de opleidingsschool binnen hun muren te krijgen. Het is ten slotte aan Alkmaar gelukt, dank zij het feit, dat het gemeentebestuur een terrein beschikbaar stelde aan de „Doodenweg" en bovendien zich bereid verklaarde f 110.000.— bij te dragen in de bouwkosten van het instituut. De bouw geschiedde in zes gedeelten en werd in 1891 begon nen. In 1893 werd de laatste steen gelegd en toen kon de officiële ope ning plaats vinden. Het was een hoogtijdag in de geschiedenis van de stad, want ter gelegenheid van deze opening op 30 September werden er zelfs volksspelen gehouden en werd er 's avonds een schitterend vuur werk afgestoken. Dat was de glorieuze entree. Het einde kwam reeds dertig jaar later. De cadettenschool kreeg een andere bestemming. Zij werd tot ziekenhuis ingericht en heeft als zodanig een goede naam ge maakt in de kop van Noord-Holland. Dat er in de loop der jaren veel aan het gebouw is veranderd is logisch, maar toch is er van de voor gevel nog heel veel bewaard gebleven zoals de foto van de cadetten school laat zien. De wijziging van de wet op het Mili tair Onderwijs, die in 1890 met 69 tegen 19 stemmen werd aangenomen, regelde de oprichting van een cadettenschool in Nederland. Men beschouwde het als een fout, dat op de KMA jongens werden toegelaten, die nog 'n leertijd van min stens twee jaar bij het middelbaar on derwijs behoefden. Door de stichting van een voorbereidend onderwijsinsti tuut wilde men dit euvel voorkomen en de KMA maken tot een zuiver militaire vakschool De cadettenschool moest der halve de zekerheid geven voor een vol doende toevoer van candidaten voor de KMA. De leeftijd voor leerlingen van de Cadettenschool werd gesteld op 15 24 jaar. Zij moesten zich verbinden de staat negep jaar te dienen, waarvan minstens vier jaar in de rang van offi cier. Bovendien moesten zij na afloop van hun diensttijd nog vijf jaar als re serve-officier ter beschikking blijven. Tot directeur werd benoemd majoor L. de Vlaming. Het verdere personeel be stond uit de le luitenant J. H. v. d. Hegge Zijnen, adj. directeur, kapitien H. G. van Tarel, commandant van de ca- dettencompagnie, de eerste luitenants De Vries, Schott. Van 't Sant, tweede luitenant De Graaf, allen ingedeeld bij de cadettencompagnie, le luitenant kwartiermeester J. M. van Baak, R. Sleeswiik, officier van gezondheid, Ka pitein M. H. Sprui.it, hoofd onderwijs wis- en natuurkunde, le luits. K. G. Ubbens en P. E. Pfeiffer, wiskunde dr G. de Vries, natuurkunde, dr M. Kooy, scheikunde, mr J. Cock, handtekenen, J. Leopold, Nederlands en Duits, le luite nant A. L. Boonacker. aardrijkskunde en geschiedenis, J. H. van Beek, Frans en Engels en K. E. Scheld, staatsweten schappen. Verder was er een kader van 17 onderofficieren, benevens twee tam boers en 29 oppassers. Feestdag Het regende bij stromen, die dertig ste September 1893 toen het hoge ge zelschap onder wie de minister van oor log, verscheidene hoofdofficieren, de commissaris van de koningin en burge meester A. Maclaine Pont, de gymna stiekzaal betrad om daar te luisteren naar de rede van majoor De Vlaming. Deze herinnerde nog eens aan de moei lijkheden, die er ten opzichte van het onderwijs aan de KMA waren gerezen. Ook nu wilde men jongelieden, die hun einddiploma HBS hadden in de gelegen heid stellen de KMA te bezoeken, maar aangezien de practijk vele teleurstellin gen had opgeleverd werd daarnaast de instelling van de cadettenschool overwo gen. Na veel tegenkanting vond dit in stituut tenslotte genade. Om iedere vrees voor concurrentie van het middel baar onderwijs weg te nemen werd be sloten het aantal plaatsen en de cadet tenschool afhankelijk te stellen van de toevoer van HBS-leerlingen naar de KMA. Uit deze woorden blijkt wel, dat de oprichting van deze voorbereidende mi litaire school, die behalve haar militai re karakter en haar internaat, veel over eenkomst vertoonde met het vierde en vijfde leerjaar der HBS, met de nodige voorzichtigheid gepaard ging. In de Kamer werd scherp tegen het instituut geageerd. Men meende, dat de leerlingen te vroeg aan het ouderlijk toezicht werden onttrokken en men vreesde, dat de cadettenschool niets an ders zou worden dan een op militaire leest geschoeide drilschool, met alle na delen daaraan verbonden. Slechts doordat de minister het zwaar tepunt legde op de betekenis van de school voor het Indisch leger en op de mogelijkheid jongelieden wier ouders in Indië woonachtig waren hier te lan de van een deugdelijke opvoeding te verzekeren, kon hij de afwijzende hou ding van een aantal kamerleden nivelle ren. De cadettenschool moest voorzien in de opvoeding en het onderwijs van on geveer 120 leerlingen. De inrichting be stond uit een hoofd- of logiesgebouw, dat door een brede gang verbonden was met het leergebouw. Volksfeest Nadat bij de opening verschillende sprekers het woord hadden gevoerd speelde het muziekcorps van het 7de re giment infanterie, dat in de gang stond opgesteld enkele marsen. Om twaalf u. begonnen in de Hout de volksspelen en van drie tot vier gaf het muziekcorps een concert in de tent in de Hout. 's Avonds volgde een officiële ontvangst van de leraren op het stadhuis en de feestdag werd besloten met een vuur werk aan het Voormeer. Dat is alles zestig jaar geleden in on ze stad voorgevallen en het zijn de oud-leerlingen van de cadettenschool, die deze dag nog weer in de herinnering zullen terugroepen. Op Woensdag 30 September komen zij in Alkmaar bij een. Onder hen bevinden zich zelfs acht oud-officieren, die op de dertigste Sep tember 1893 als jonge cadetten de ope ningsplechtigheid bijwoonden. Men ver wacht ongeveer 250 reünisten, die met een muziekcorps van het station worden gehaald en o.a. hun oude school, thans het Centraal Ziekenhuis nog eens zullen bezoeken. daarom niet aan de weet. Uit het ver loop van de oefening hebben we kun nen opmaken, dat de denkbeeldige vij and zich in het zuidwesten van West- Friesland benoorden Hoorn had ver schanst. De troepen waren op alles voorbereid. In Wervershoof bleek, dat er geen drietonners ter beschikking waren om hen te vervoeren, zodat er niets anders op zat dan zich een op en top infanterist te tonen en" in ge vechtsformatie op te rukken. Op de Zwaagdijk klonk vele malen het bevel: „Dekken", waarbij tevens een vijande lijke doelstelling onder vuur werd ge nomen. Als burger geleek het erop, dat hun het vuur na aan de schenen werd gelegd, doch voror de fuseliers was het maar een peuleschilletje en waren zij, zoals dat in officiële termen heet, slechts op lichte weerstand gestuit. De opdracht van de troepen luidde zo snel mogelijk in de richting Hoorn op te rukken. Door het ontbreken van de wagens bleek de „benenwagen" ook in deze mechanische tijd toch maar het meest betrouwbare vervoermiddel. Tijdens de korte gevechten, die op de Zwaagdijk werden geleverd, was het voor de soldaten een leven van vallen en opstaan. Hoewel zes van de zeven kilometerslange Zwaagdijk weinig moeilijkheden hadden opgeleverd, zou de compagnie op de resterende kilome ter een grote tegenstand ontmoeten en zelfs op een overmacht stuiten, welke door een „krijgslist" werd omzeild. De compagniescommandant, majoor Kropf maakte in allerijl een wijziging in het plan de campagne, waardoor niet de normale weg naar Hoorn, via de Krom me Elleboog, werd gevolgd, doch het Medemblikker spoorlijntje. Daardoor werd een lastige klip vermeden en de grondslag gelegd om de vijand in de val te lokken. Het bleef bij die grond slag, want aan het Keern werd deze oefening, welke tot omstreeks midder nacht duurde, beëindigd. Vandaar wer den de manschappen weer naar Alk maar vervoerd, waar zij gedurende een week zijn gelegerd. Tevens wordt er met deze oefeningen een goede grond slag gelegd voor de oorlogstaak, waar van een ieder, die zich bij de Nationale Reserve heeft aangemeld, doordrongen dient te zijn. Hopelijk behoeven zij nimmer in werkelijke dienst te komen, doch in ieder geval moeten zij voorbe- reid zijn. In de pauze tussen de eerste en de tweede helft der oefening werd in de; St. Wer.enfridusschool te Wervershoof gebivakkeerd, waar werd uitgepuft van' de ontberingen, welke men gisteren ongetwijfeld heeft geleden. De bevelhebber van de vierde mili taire afdeling en tevens territoriaal bevelhebber-Noord, kolonel Van der Speek Obereen, stelde zich persoon lijk op de hoogte va.i de gang van zaken bij deze grootscheepse oefeninj, Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om voor het front van de troep de manschappen een riem onder hel hart te steken en te concluderen dal het verloop gunstig was. Spreker wa! zeer tevreden. Hij prees de mannen om hun enthousiasme, alsmede hnn zelfstandigheid, die zij door de geno men initiatieven aan de dag hadden gelegd. De kolonel hield hun het de vies van deze oefening: „Dispereerl niet" voor ogen, in welk verband hij Jan Pieterszoon Coen noemde, die tenslotte uie uitspraak neett ge daan. Coen heeft gezegd: „Dispercert niet, want het goede overwint altijd'. 8 „Mannen", zo sprak de kolonel, „jul lie doen het goed. Wees actief en blijf dat. Jan Pz. Coen was ook altijd ac tief. Dan zullen jullie geheel en si elitetroepen zijn". Spreker besloot zijn toespraak van man tot man met hun alle lof cn hulde te betuigen, welke woorden hij onderstreepte met dj uitroep: „Zet 'm orl". De rede van deze overste werd be loond met een applaus, wat verried, dat deze soldaten het burgerleven nog niet zijn vergeten. Die reactie was overigens zeer normaal, maar me: soldatesk. De manschappen hebben een moeizame week, want geheel Noord-Holland-Noord behoort tot hun oefengebied. Gisteren was dat West- Friesland, maar Dinsdag het duinge bied rond Bergen en Woensdag Den Helder, waar onder meer een nacht- oefening werd gehouden. Vandaag is het volgens de gegevens, die we hei- ben weten los te krijgen, de toedoe-1 ling vanuit Alkmaar naar Callanb- oog op te rukken. Gabardine Tweed Egyptisch linnen Geen dure winkelstand, daardoi 1 betere kwaliteit tegen lagere prijze:'i| Hofdijkstraat 8 Alkmaar (Advertentie Ing. Med.) Het bezoek aan de Kaasmarkt is vandaag rekening houdende met het afgelopen seizoen niet tegen gevallen. Er waren vele buitenlanders en onder hen bevond zich de Japanse ambassadeur in ons land de heer S. Okamoto, die met zijn vrouw en doch ter en een professor aan een van de Japanse universiteiten, een kijkje nam hij het werk van de kaasdragers. Het gezelschap bleef slechts korte tijd op de markt en stapte vervolgens in de Chrysler om zich naai? de Af sluitdijk te begeven. Later op de morgen verscheen nog een wagen van de wereldomroep. Reporter Lary Hen derson maakte onder grote belang stelling van het publiek enige opna men, die de inleiding zullen vormen voor een programma voor de Engels sprekende landen, dat speciaal gewijd zal zijn aan de Nederlandse landbouw vraag, waar de kazen, die op "e J markt lagen, werden vervaardigd l>n 1 dit moest de aanloop worden voor een bezoek aan een coöperatieve zuivel- i fabriek. De opnamen, die ook hande-1| len over Wageningen en de Noord- H oostpolder, zullen door de transcrip-jj tiedienst van de Wereldomroep naar Amerika worden gezonden, vanwaar de uitzending plaats vindt. Op de markt waren vanmorgen 15 I stapels fabrieks- en 3 stapels boeren- kaas, totaal wegende 29.000 kg. jjj handel was matig. Er werd verkocht voor 1.88 (fabriek) en 1.90 (boeren- kaas). Te Bodegraven lagen de noteringen 2.14—2.22 "en 2.06—2.13, te Gouda U* I 2.23 en 2.08—2.13 Door de Keuringsdienst van Wai'en I te Alkmaar is aan daarvoor in aan' I merking komende bedrijven een circu' laire gezonden, waardoor de mogelijk' I heid wordt geopend een verminder™ I te verkrijgen van het zogenaamde »a' '8 renwetrecht. Dit betreft bedrijve"- 4 waarin de verkoon van waren, die on- der de heffing van dit recht vallen- liet ledental van i vierde klasser D.T.S. is dit gestegen ls van 131 door zal het mogelijk z nieuwe competitie ln, minder dan zeven el staande werd medegedt vergadering, welke geh het clublokaal van de man. De voorzitter, de heei kon aan een goed bez ring het welkom toeroe de leden op, de traininj lid en speler, de heer G. te bezoeken, daar dit overlaat. Spr. deelde nog mede de voetbalveld spoedig worden genomen en d een goed geouttilleerde te richten, vorderingen binnen niet te lange tij- koesterde wens in vervi Het jaarverslag van d heer N. Kooijman, wer evenals de financiële i van de penningmeester, v. d. Velde. Gememorei vier spelers junioren ln selectiewedstrijden, was bestond hoofdzakel ren. De rekening van de ter gaf een batig saldo a Bij de gehouden besl zagen de heren M. Ma Vries hun mandaat vei vacature Schilderman ivoorzien. De elftalcomml aan bestaan uit drie 1< I werden de heren P. de „Gezinszorg", een ven nog niet kan bogen op bestaan, is een nuttige i ke veel goed werk ver iXangedijk. In geval van van huismoeders op de I gezinsverzorgsters aang menteel heeft men een i fverzorgsters in dienst. O: goed te laten functionnei regeld contact met het zakelijk. j Deze noodzaak werd het licht gesteld, tijdens komst van het bestuur n verzorgsters, waar het men werd om eens pe: werkvergadering te houd de diverse problemen, d werk nu eenmaal met zi- zullen worden opgelost. gewaardeerd wordt, kwa toen de voorzitter, de hee heer mededeelde, dat het Bemens is om indien I mogelijk zou blijken, ee betering in te voeren. Bij de besprekingen w zegd, dat aan alle gezinn krijgen, een reglement «trekt, opdat de huismo veten, wat de taak van e korgster is. Gebleken is Over wel eens een misver In deze vergadering we ■®Scheid genomen van de /«ster Mej. W. Leegwater //ïLangendijk, die binnenko: mwelijksbootje hoopt te ji^fclijk van waardering wc cadeau aangeboden. In h als nieuwe verzorgster b Hoogland, eveneens te Bi gendijk. i, Mej. de Poter, de me werkster van de gemeen heeft in dezelfde vergadc teressante lezing gehoud taak van de gezinsverzorj n aangename discussie Ook op de tweede speel een goede opkomst en ei met animo gespeeld, alhoe^ Spelers er nog niet in ku Eerste klasse: G. Kepp F. H. A. ScholtesJ. Tweede klasse: J. O Bf00? JJ;1' J- Bouuens-J Glas—G. Goudsblo Bakker-B. J. Spaaij afgel Zonder veel woorden Kroon de spelleider duide' vallen gevaarlijk kan zijn kon ook nog niet de juist den. Trouwens Jan van onverbiddelijk gebruik van Derde klasse: G. Schroei 0-1, F. Snoek—A. Meinem Jong—P. Bak 1-0, J. Moe M-X. Ate kon het niet laten o lid maar direct een lesji Maar de heer Snoek zal eens van zich afbijten. O- van de derde klasse alles wacht, er zitten uitsteki ten in. Vierde klasse: P. Schi gGulik 0-1. In de vierde één partij gespeeld? Henderson stelde als „toerist" de slechts van geringe omvang is. Tijdens het weekend v doktersdiensten waargenc de artsen: ALKMAAR: R. T. We: Emmastr. 93 (4357) en Kennemerstraatweg 6: BERGEN: J. M. P. Lur K 2208—2700. LANGEDIJK en ST. P» J. de Wit (K 2267—52' HEILOO, LIMMEN, AKE. A. A. M. Janssen 1 (K 2200—3530). SCHOORL en KOEDIJ Risselada te Schoorl i 360). HEERHUGOWAARD en i H. B. Lohman (K 226; DE Rup SCHERMER e STER: K. J. v-n Midden-Beemster K 2!

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2