L Vervolg stadsnieuws Aannemers betaalden te hoge lonen uit Nu nog... Dekens Nie u ws uit Heer-Hugo waard Nieu ws uit Heiloo Het „Instituut" komt uit met uitgebreid programma Nieuws uit De Rijp Blijspel „Haar laatste wil" vond goede vertolking LAATSTE NIEUWS Kermis te Koedijk overtrof die van voorgaande jaren KLEINE HANDELSADVERTENTIES TIMMERMAN Dwangpositie door een gebrek aan metselaars Kaasmarkt w.s. tot eind October VEEL BELANGSTELLING BI J OPENING FLORALIA-TENTOON STELLING De jury had critiek Verenigingen deden goed lid uitgeleide BURGERLIJKE STAND Een roemrijk regiment Elf-jarige jongen stal uit kleren in Overdekte HANDKAR OMVERGEREDEN Oproep van de politie Op naar de Floor SchoorI Start op 17 September Langedijk Opvoeding van het kind Beemster BURGERLIJKE STAND Veertig jaar dezelfde grimeur Auto van mevrouw Maclean gevonden Bedevaart naar de kapel Modeshow overtrof verwachtingen Zuid-Scharwoude GESLAAGDE JEUGDDAG extra lage prijzen in Alleen bij Fnidsen 109 Alkmaar DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1953 „Nu heeft mijnheer de Officier wel het principe van de vrijheid gepredikt (en hij weet dat ik daarin voor hem niet onder doe), maar na zijn onder houd met deze man, die nu in mijn handen terecht is gekomen, bleek deze van dit onderhoud zo geschrokken te zijn, dat hij vreesde voor de hele aan nemerswereld ten voorbeeld te wor den gesteld". Deze woorden sprak dr mr C. Berkhouwer, die gistermiddag voor de economische politierechter als pleiter optrad voor zijn cliënt, de aam nemer P. de G. uit Broek op Langen- dijk. Deze was geverbaliseerd omdat hij aan een aantal metselaars te hoge lonen had uitbetaald. In ons land, waar de laatste sporen van de geleide eco nomie nog niet zijn vervluchtigd is het nu eenmaal niet geoorloofd zijn personeel meer te betalen dan wette lijk is voorgeschreven, een omstandig heid, die veel aannemers en bouw bedrijven in een uitermate ongunstige dwangpositie hebben gedrongen. Welis waar kunnen deze bouwvakarbeiders tegen een hoger tariefloon aangenomen worden, maar het risico, dat deze lonen niet door de overheid zullen worden goedgekeurd brengt de aan nemers er toe om het met dit moeilijk te krijgen personeel zelf op een ac- coordje te gooien. „De arbeiders zelf weten dat zij straffeloos op een dergelijk hoog aan bod kunnen 'ingaan" betoogde de heer Berkhouwer, die vervolgens aanstip te dat het gehele risico van een der gelijke loontransactie voor rekening van de aannemer komt. „En wat de metselaar betreft die een laag loon vraagt, die wordt eenvoudig als een prul beschouwd", vervolgde de pleiter zijn betoog. Het requisitoir van de Officier en het pleidooi van de verdediger, dat door een dupliek en repliek van bei den werd gevolgd, was een niet on amusante schermutseling, waarin bei de juristen probeerden elkaar vliegen af te vangen. De heer Berkhouwer herinnerde de Officier er voorts aan dat de tariefionen uit de tijd van Tal- ma, waarvan beiden op de college banken hadden kennis genomen nu Oneindige droefheid klonk in de stemmen van hen, die gistermiddag op de Algemene Begraafplaats afscheid namen van Roelof Scheppers, die Zon- - dag op de leeftijd van 27 jaar overleed. Roel Scheppers was een ijverig lid van de amateur-toneelvereniging Falkland en van de Christelijke muziekver. Soli Deo Gloria, welke laatste het om floerste vaandel in de begrafenisstoet meevoerde. Beide organisaties hadden hun afvaardiging gezonden, maar be halve deze vertegenwoordigers waren tientallen leden naar de aula gekomen om de overledene de laatste eer te be wijzen. Ds. L. Th. v. d. Marei las, na dat een broer van de gestorvene voor de deelneming had dank gezegd, psalm 23 „De Heer is mijn herder". Daarna bad hij het Onze Vader. Onder de tonen van het Ave Verum werd de met vele kransen bedekte kist grafwaarts gedragen. Geboren: Eduard C., z. van A. J. van 't Voort en M. Smit. Annemarie, d van A. C. Schoenmaker en L. Zwart. Johannes T., z. van H. W. Schut en J. A. Vossenaar. Anna P. C., d. van E. H. Hofstede en A. S. C. de Vries. Adriana N. H., d. van N. Keesen en C. A. Burg graaf. Franciscus S. L., z. van F. H. M. de Munk en E. Vergouw. Getrouwd Dirk Nap en Mari Al- bertsma. Johannes W. A. Hofmeijer en Immetje Zwart. Overleden Antje Komen, 73 jaar, wed. van C. Melker. Alida Weijmer, 66 jaar, wed. van R. J. E. Bot. H.M. de Koning in heeft op het paleis Soestdijk een delegatie van het Engelse Royal Sussex regiment ontvangen. Dit regiment, dat is opgericht in 1701, ont ving in Juni van dat jaar van de Ne derlandse Stadhouder Willem 111 en Koning van Engeland zijn militaire Status. De manschappen mochten als speciale gunst oranje uitmonsteringen op hun uniform dragen. De Royal Sus sex vochten o.a. bij Bergen, Egmond en Alkmaar in 1799, op Walcheren in 1809 en in 1814 bij Bergen op Zoom. De laatste tijd zijn er geregeld aan giften binnen gekomen van diefstal letjes in de Overdekte. Het betrof hier voornamelijk diefstallen uit de kleding van de schooljeugd, die haar goed op banken ligt en niet in de hokjes op bergt. Van een dader ontbrak tot nu toe ieder snoor. maar gisteren heeft de politie de hand kunnen leggen op een 11-jarige jongen, van wie vast staat, dat hij zich aan twee diefstallen heeft schuldig gemaakt. Er is proces verbaal opgemaakt Dinsdagavond is op de Kanaalkade een motorrijder gewond toen hij tegen een handkar reed. die plotseling naar links zwenkte. De kar werd onderste boven gereden en de motor ernstig beschadigd. De beriider werd aan ziin rechterhand en rechterbeen gebles seerd. De politie verzoekt getuigen van het ongeval, dat om half zes gebeurde, zich met haar in verbinding te stellen voor het geven van inlichtingen. ook niet altijd evengoed voldaan had den, hetgeen een stilzwijgende aanval van de verdediger op het wettelijke loonbeleid van onze regering was. Mr. Vellinga daarentegen was door het pleidooi van de heer Berkhouwer geenszins van zijn stuk gebracht, en vorderde tegen de aannemer een geld boete van 250,of 2 maanden hech tenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf voor de tijd van 14 dagen met een proeftijd van twee jaar. De rechter veroodeelde De G. tot een boete van 300,zonder een bij komende straf op te leggen, daarbij ht dilemma maar latend voor wat het was. De onderaannemer J. J. G. uit Ber gen werd wegens een dergelijke over treding tot een boete van 150,of 30 dagen veroordeeld. De eis was in dit geval 200,of 2 maanden ge weest. De Alkmaarse betonwerker H. Z, werd tot een boete van f 50 of 25 da gen en een voorwaardelijke gevangenis straf van 1 maand met een proeftijd van 3 jaar veroordeeld omdat hij over de week van 30 Mei tot 6 Juni steunfraude had gepleegd. De kaasmarkt zal dit jaar waarschijn lijk tot eind October voortduren. Een definitieve sluitingsdatum is nog niet bekend, omdat men deze afhankelijk wil stellen van het weer. Het ziet er dus wel naar uit, dat we de kaasdragers in het wit enige weken langer zullen zien dan verleden jaar, het geval was. Het bezoek in dit na seizoen wettigt tot nu toe deze verlen ging. Het staat natuurlijk niet in ver houding tot de drukte tijdens de speci fieke vacantiemaanden, maar ontevre den mag men de laatste Vrijdagen ze ker niet zijn. Gistermiddag om half zes reed een wielrijdster op de Molenbuurt tegen een Volkswagen. De politie verzoekt haar zich op het bureau te melden, teneinde over dit ongeval nadere in lichtingen te verschaffen. 'k Heb nu reeds diverse malen De Floralia bezocht, En ook thans ben ik gaan kijken Wat men daar weer heeft gewrocht Nu, ik kan u wel vertellen Dat het alle moeite loont Eens een keertje te gaan kijken Naar hetgeen daar wordt getoond. 'k Ben geenvakman dus ik ken [niet Al die namen in 't Latijn, Maar wèl weet ik, dat 'r ook nu [weer Vele variaties zijn. Wat. een rijke plantenweelde, Welk een bonte kleurenpracht Die de jeugd van stad en lande Hier weer heeft tezaam gebracht. Ouders, kom vooral eens kijken Naar de kweekkunst van de [jeugd. Want het zien van al die [schoonheid Geeft u innerlijke vreugd. Voor een enkel luttel kwartje, Dus de prijs van 1 sigaar Kunt u daar een poos genieten. Grijp die kans en neem haar [waar! Vaak wordt op de jeugd [gekankerd, Maar wees dan ook zo loyaal, 't Goede dat zij doet te prijzen, Stimuleert haar, allemaal.' Laat haar zien dat 't gewaardeerd [wordt Wat zij doet op dit terrein, 't Geeft haar moed om door te [zetten. Eerlijk, zij vindt het zo fijn. Ook d' heer Wijchers en zijn [mannen, Die belangloos al hun tijd Aan dit mooie werk besteden En de jeugd in deze leidt. Hebben recht, op aller aandacht Voor deze Floralia, Die drie daaen te bezien is. KOM DAN OOK, LAAT HET [NIET NA JABSON. Zaterdagavond was het in de grote zaal van de heer v. d. Heiligenberg tjokvol toen de officiële opening van de Floraliatentoonstelling plaats vond. Onder de genodigden zagen we de our- gemeester en zijn echtgenote, wethou der J- Leegwater en echtgenote, ds Wiltink, dokter Buirma en het hoofd der R.K. Tuinbouwschool, de heer Over toom. Allereerst werd het woord gevoerd door de waarnemend-voorzitter, die een overzicht, gaf van het resultaat der keuring. Voor de fraaie en nuttige handwerken had de jury bewondering. Het werk was beter dan vorig jaar. De aanmerking werd gemaakt dat er zo veel ouderwetse patronen bij zijn. De jury afd. knutselen was niet be paald enthousiast. Waarom, zo zei deze jury, vraagt men bij de voorbereiding niet wat meer voorlichting. De juryleden die het fruit beoordeel den waren Vrij tevreden. Het resultaat was even minder dan vorig jaar. Er wa ren vrij veel gebroken stelen. De in zendingen groenten, aardappelen enz. waren iets mooier dan verleden jaar. Bij sommige koolsoorten kwam rupsbe- schadignig voor en bij de wortelen werden scheurtjes geconstateerd.. De jury van de bloemen en planten vond het jammer dat de plannen met tot wasdom zijn gekomen. De algemene indruk was matig. De jury deed vooral een beroep op het onderwijzend perso neel om toch vooral ook op school lief de voor plant en bloem te kweken, in de raamkozijnen bloemen en planten te zetten en de kinderen daar attent op te maken. Hierna sprak de burgemeester enkele waarderende woorden tot het bestuur der vereniging. Ook vestigde spreker de aandacht op de speciale inzending der verschillende vrouwenclubs, welke voorwerpen bestemd zijn voor Nieuw- Vosmeer, welke plaats door de gemeen te Heerhugowaard is geadopteerd. Hier na werd een rondgang gemaakt over c1 tentoonstelling en namen velen «en ogenblik in de theetuin plaats. Er waren enkele aardige attracties, o.a. het raden van het brutogewicht der 11 bestuursleden. Het was een zeer goed geslaagde tentoonstelling. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marianna C. G. J., dochter van Adrianus de Waard en Johanna A. Druijven; Caroline M. M. H., dochter van Pieter van Assem en Caroline Roo- zendaal; Alida G. M., dochter van Ge- rardus J. van Assem en Cornelia G. de Boer; Margaretha H. M., dochter van Wouter C. Zoon en Neeltje H. Loog; Catharina. dochter van Cornelis Opdam en Afra G. Wittebrood. Ondertrouwd: Jacobus Hoeben, te Bergen, en Klazina G. de Boorder, al hier. Gehuwd: Johannes C. van Baar en Wilhelmina H. Bakker; Nicolaas Groe- newoud en Johanna Bootsma; Ernst A. Sassen en Regina F. Stoop. Overleden: Louisa M. E. Rosbach, 82 jaar (overl. te Alkmaar). LANGEDIJK. Fantasie, jalousie, nagelbijten, snoepen, stotteren en on waarheid spreken door kinderen, zijn problemen, waarmede ouders dagelijks te maken hebben bij de opvoeding. Daarom was het niet te verwonderen, dat er veel belangstelling bestond voor de lezing, die mej. A. Luitjes, psycho loge v nade Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Hollar.d hield voor de leden van de Vrouwen groep van de Partij v. d. Arbeid en de Coöp. Vrouwenclub. Tot in allerlei onderdelen werd over dit onderwerp gesproken, waarbij ook ter sprake kwam het onderwijs op de BLO scholen. Het was een interessante avond waarbij veel vragen gesteld werden. Aan het einde werd de spreekster har telijk dank gezegd voor hetgeen zij op zo duidelijke wijze naar voren had ge bracht. Geboren: Jacobus L. J. T., zoon van L. A. Konijn en M. C. Molenaar: Cor nelia A. M., dochter van G. A. Droog en C. D. Braak; Mary E.. dochter van J. Heida en M. Schulz; Trien, dochter van D. Klok en T. Laan. Ondertrouwd: Johannes A. Oud en Geertruida Velzeboer. Het winterprogramma, dat het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling voor het naderende winterseizoen aankon digt, heeft ditmaal een uitgebreid en gevarieerd karakter. Lezingen, films en toneelavonden in velerlei pluimage zullen in staat zijn de geestelijke hori zon van de werkende mens van-alle- dag op aantrekkelijke wijze te verrui men. De serie wordt op Donderdag 17 September begonnen met een lezing van de heer S. de Waard uit Rotter dam over een kampeer-zwerftocht door Joegoslavië. Vervolgens is dr A. L. Constanse uitgenodigd die zal spreken over „Gezinsgrootte en huwelijksgeluk", de heer Kasberg over Nieuw-Guinea, waarna de Nederlandse Reisvereniging komt met een filmavond over Zuid' Afrika. Iets bijzonders belooft de Surinaam se avond te worden, die op Donderdag 25 Maart (1954) in de Rustende Jager gehouden zal worden en waarop Suri naamse muziek en dansen te horen en te zien zullen zijn. Der traditiegetrouw zal volgend jaar Februari een bezoek aan de Nederlandse Opera te Amster dam gebracht worden, terwijl in de maand November van dit jaar een be zoek aan het Concertgebouw op het programma staat. Het seizoen wordt met een excursie naar de Volkshoge school te Bergen gesloten. Voorts zul len .in de loop van de cursus enkele avonden belegd worden waarop over politieke en sociaal-economische pro blemen het woord gevoerd zal worden. Het toneelseizoen van het Instituut zet in op Maandag 5 October met een voorstelling door het Rotterdams To neel. Het ligt in de bedoeling met vier voorstellingen voor het voetlicht te ko men. Zondag- en Dinsdagavond voerde de toneelvereniging Benedictus XV het blijspel in drie bedrijven „Haar laatste wil" van J. W. v, d. Heiden en Henk Bakker op in de zaal van de heer Blok dijk. Beide avonden kon de heer Luyckx in zijn openingswoord zijn vol doening over de opkomst uitspreken. Hij zag in deze goede opkomst van het publiek de waardering voor het werk van de toneelvereniging. ..Haar laatste wil" is een stuk, dat uitermate geschikt is voor een kermis- uitvoering. Het stuk, dat een erfenis kwestie behandelt, vergt veel van de lachspieren. De opvoering kenmerkte zich door een uitstekende rolkennis, terwij] ook de dictie goed was te noe men, Ondanks de grondige verjonging van krachten kan de toneelvereniging op een succesvolle avond terugzien. Zonder een der spelers iets te kort te willen doen. noemen wij speciaal de debutanten G. Abels, G. Kaptein, Ad Smit .A. Schipper en C. Smit. Deze jonge krachten bleken zich met animo te geven en deden zeer zeker niet on der voor de oudere leden. Benedictus kan zich gelukkig prijzen met deze veelbelovende spelers. Na afloop richtte de heer Luyckx zich tot de grimeur, de heer Jac. Groot huizen en memoreerde, dat de heer Groothuizen thans 40 jaar de grime van de toneelvereniging heeft ver zorgd. Hij sprak zijn dank uit voor de grote steun, die de vereniging gedu rende deze jaren van hem heeft onder vonden. „U hebt", aldus de heer Luyckx, „de functie van grimeur niet alleen vervuld, om hier iets aan te verdienen maar meer om de vereniging groot te maken en te doen bloeien". Onder applaus van de aanwezigen werd de heer Groothuizen een stoffelijk blijk van waardering aangeboden. Na afloop bleef men in een gezellig samenzijn bijeen. Tot- Zaterdag a.s. Onze zachte gesneden snijboontjes 50 ct. p. kg. bij J. Bjjtjes en Zn., Magdalenenstraat. Tel. 2052. Ongecorrigeerd De auto, waarmee mevrouw Mac lean vorige week uit Genève vertrok (naar haar zeggen om het weekeinde te Montreux door te brengen) is in een garage te Lausanne teruggevon den. De auto was daar Vrijdag ge stald. Van mevrouw Maclean en haar kinderen is nog geen spoor gevonden. AdVCrtCCrt ill uit bldd Dinsdag en Woensdag hield de LTB voor Zuid-Holland en voor Noord-Hol land een druk bezochte bedevaart naar de Kapel. Beide dagen droeg Rector van de Hoogte, bondsadviseur, een plechtige Hoogmis op met assistentie van de geestelijke adviseur van de af delingen. Beide kapellen waren dooi de groep bloemisten rijk getooid met bloemen, zo ook de Rondgang. Kamer leden. Statenleden en het hoofdbestuur van de LTB waren aanwezig. De kermis te Koedijk is niet „zo maar" een kermis geweest. Een kermis van uitsluitend muzikale en onmuzikale orgelgeluiden, van draaimolen en Turkse Schop van Kop van Jut of Luchtscheepvaart. Neen, deze kermis is beleefd als een die nog gezelliger was dan vroeger, nog vrolijker, nog uitbundiger, maar ookgezelliger. Op uitstekende wijze hebben de besturen der plaat selijke culturele verenigingen de kinderen vermaakt. De kleuters in de speel tuin, de overige kinderen op het oude sportveld, en het was opvallend hoeveel nog onbekende kinderspelen door het feestcomité waren georganiseerd. Ook de gezamenlijke optocht naar de draaimolen is een onverdeeld succes geworden. „Het Vergulde Paard", de enige dans gelegenheid van Koedijk, was steeds eivol en het waren de Rhythm Stars die er op voortreffelijke wijze voor zorgden dat de danslustigen zich amu seerden. Piet Hartland zorgde met zijn accordeon in de andere afdelingen van de zaak voor een gezellige sfeer, die nog verhoogd werd toen de heer J. Nieuwenburg zijn 25-jarig jubileum als kellner in „Het Vergulde Paard" vier de, waarbij hem door de caféhouder een luxe-asbak en het nodige rookgerei werd overhandigd. Iets nieuws was de expositie die de plaatselijke middenstand in de garage van de heer C. W. Broersen had geor ganiseerd. Zowel de garage als de ten toonstelling was een lust voor het oog. Naast de tentoonstelling trok ook de demonstratie van het vervaardigen van bepaalde werkstukken veel be langstelling van de zijde der aanwezige dames. En wat de gehouden modeshow be treft, deze werd een succes zonder meer. Een paar lieftallige kindertjes en enkele dito dames fungeerden als mannequin en lieten zien hoe uit ge bruikte kledingstukken mooie en de gelijke kleding opnieuw kan worden samengesteld. Veel belangstelling trok ken twee kinderjurkjes die, alleraar digst geborduurd, uit een baaien hemd tot iets nieuws waren omgetoverd. Ter aangename afwisseling zorgden de plaatselijke winkeliers voor een gratis kopje koffie of thee. In het verzorgingshuis „Zonnehof- was het de goochelaar en telepaath „Remidol" die voor een avond zorgde waarop de oudjes tenvolle hebben ge noten. Met recht kan gezegd worden, dat het deel van de burgerij tussen 3 en 90 jaar op een vrolijke en gezellige ker mis, in nieuwe stijl opgetrokken, kan terugzien! ZUIDSCHARWOUDE. De jeugd- dag, waaraan door de Vrije- Vogels, het Bosvolk en de Spoorzoekers werd deel genomen, en waarmee het nieuwe club seizoen feestelijk is geopend, is een groot succes geworden. Ruim honderd kinderen vulden de Ned. Herv. kerk in Noordscharwoude en luisterden samen met verscheidene ouderen naar het aan moedigende onderwerp: Win de prijs! Een zeer spannende speurtocht met ver zegelde documenten en landkaarten bracht de kinderen naar het „kasteel" te Zuidscharwoude (de zaal van de heer Kramer). Daar volgden na enige zangspelletjes de broodmaaltijd en een gezellige samenzang. Het sport- en speltornooi, dat gehou den werd op het speelterrein aan de Koog, vormde de hoofdschotel. Door tien „beroepsgroepen" werd volgens een rouleersysteem een vijftal spelen ge daan, waaronder verschillende estafet tes, terreinraces (met verkleedpartijen) en bloempottenrace. Een spannende strijd tussen dominees, onderwijzers en bakkers deed tenslotte de bakkers als overwinnaars uit het strijdperk treden. Ze werden met een (smakelijke) prijs beloond. Het is zowel voor de kinderen als voor de leiding een zeer geslaagde dag geworden. UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijs: 4 gedrukte regels, grote kop inbegr., f 1.S0, elke regel meer f 0.30 Kopy minstens een dag tevoren Plaatsing Dinsdag en Donderdag Levende paling 1.25 en 1.50 per l/„ kg. Bakpaling 1.75 per kg. Hollands goed, prima kwa liteit. Nie. Doets, Houttil 19, Tel. 3933. U bestelt, wij bezorgen. Sleutel weg of slot defect? Wij helpen U direct! \„De Sleutelkoning" Huls man, D(jk 13. Tel. 2706. Fa R. Houwing Bergerweg 24 t.o. de Am bachtsschool. Heteluchtkachels, Vroling vanaf 245; E. M. Jaarsma vanaf 174; Becking Bongers 98. Stofzuigers, Motoren ombouwen, wikkelen, repareren, vakkundig met garantie. Firma Gebr. De Vries, Voordam 2. Tel. 2161. Overhemden Tricot- en Kousenreparatie, ajouren, plisseren, lucht- koord, J. Seinen, Appelsteeg 1. Extra goedkoop Hardboard maat 122 x c.M. Houthandel S. Witte, Geestersingel 64 b. d. R, v. A. 61 Een wasmachine of stofzuiger verkopen kan iedereen. Maar een goede garantie en voorlichting geeft de vakman alleen. Na het beëindigen der fabrieks garantie nog jarenlange service. Ook op gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Fa. P. Telgeier, winkel en reparatie-inrichting. Tel. 3871, Marktstraat 3 (Door braak). Wij hebben weer iets nieuws! Een heerlijke Havana sigaar 16 ct. En onze bekende lichte Sumatra Corona 13 ct. Modjo Vorstenlanden 12 ct. Antoon Sluijler, Oudor- perdyk, Alkmaar. Tel. 3140 Per 100 franco thuis. De grootste sortering in alle soorten rookartikelen. Het adres voor reparatie aan alle soorten machines, is het Las- en Constructie-Bedrijf A. P. J. Schoenmaker, Fnidsen 53, tel. 2091. Golden Warfedale luidsprekers met het be tere geluid in diverse ty pen leverbaar. Vraagt de monstratie. Techn. Bur. Kamper, Laat 203—205, Alkmaar. Wij bezorgen U ook deze winter weer brand en aanmaakhout, 1.25 per zak. „De Kleine Beurs", Koningsweg 44. Tel. 3920 Voor Uw kachel: Mica, kachelcement, kachel- beton, kachelkit, kachel pijpen, ellebogen, kachel platen, enz. Firma Hulsman Zoon, Ijzerhandel, D\jk, Alkmaar. Telefoon 2706. Uw oude naaimachine wordt weer als nieuw na een grondige revisie bij het N aaimachineparady s Langestr. 73. Tel. 5575. Onderdelen voor tape-recorders, goed lopend draaiwerk van be kend Duits fabrikaat. Techn. Bur. Kamper, Laat 203205, Alkmaar- Kachelmica le kwaliteit. De. Kampioen, Zilverstraat 6-8. Enorm warm met onze reukloze petro leumkachels merk „Valor" 36.1 liter petroleum gratis. H. B. Godyn, Groot NIeuwland 30. Het Messenhuis in fijne staalwaren. Tevens slijpinrichting voor gras- perkmaaimachines, heggen- scharen, huishoudscharen. keukengereedschappen en het vijlen van zagen. Huigbrouwerstraat 10 Tel. 4571 - Alkmaar. wollen dekens, extra zwaar, I ^50 div. kleuren dito, 2 pers. Q25 grote maat wollen dekens, zuiver wol, ^100 gebl. JJ 150 x 200 OX.50 170 x 220 «30 gewatteerde dekens, pracht dessins, I'S so 2 pers. Imi cocoskarpet- ")roo ten, 12 els A3 pluche tafel kleden, i a 50 gr. maat I O damesfauteuils grote keuze, "J S0 vanaf kloostertafels, eiken, vanaf 275° huiskamers, l/noj compl. vanaf «OU spiraalmatrassen 2 pers., *Y Q5C 15 j. gar. jongens- en meisjes- rijwiel 55.prima en 2 werkfietsen vanaf 25. Jan Blokland's Kywielhandel, Luttik Oudorp 3. Dropkuur 18 verschillende soorten drop 0.30 per 100 gram. Chocolaterie Jac. Stroet, Ropjeskuil GO. Tel. 5546. Corsetreparatie Corsettenzaak Estrella, Hoogstraat 7, tel. 3550 Binnen enkele dagen gereed Geld verdienen!!! Regelmatig beschikbaar de monstratie-wasmachines 10 lot 20 korting. Wasmachinehuis Jan Struys Hoogstraat 8, telef. 2415. Postzegels Vrijwel alle landen voor radig. S. H. van Drunen, Nleuwesloot 139, Alkmaar Radio-distributie j Eindelijk verkrijgbaar pas- sende stekkers hiervoor. Alleen verkrijgbaar bij A. Mienis, „de Kampioen", Zilverstraat 2-6. Techn.-Bur. Kamper, Laat 203-205. Gloeilampen stekkers, snoer, fittings, stofzuigerslangen, strijk ijzers. De Kampioen, Zllverstraat 68. I

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 11