Requiem kreeg een gave bezielende vertolking Aöeoda Stad en omgeving """"akkertje Jimmy Brown en de Oranjehemden „De dominee kan geen duizendpootzijn v#v onze I,,"'/iii Brandweren hielden een sterrit naar „brandbommen" Crescendo beweegt zich nog in opwaartse lijn Pijn, ERRES RADIO Koor en orkest op niveau hoog Zestien korpsen in de strijd Toneelstuk kon niet doorgaan Mond- en klauwzeer- bestrijding Zwervende huisdieren PADVINDERS KOMEN IN ALKMAAR BIJEEN VEEMARKT ALKMAAR BURGERLIJKE STAND Gemeenteleden moeten tot daden komen Floralia eindigde met prijsuitreiking Heiloo Instituut op excursie naar Aalsmeer Sportief echtpaar Bergen DE HEER SEEWALD TEN GRAVE GEDRAGEN Tweede biljartclub WOLTERING-WACKERS HERENHOEDEN HERENMODES MAANDAG 21 SEPTEMBER 1953 Ons vermoeden dat Verdi's Requiem, Zaterdagavond in de Grote Kerk door de Pled. Herv. Oratorium Vereniging uit gevoerd, een schone reprise zou worden, bleek gelukkig juist te zijn. Honderden waren ge tuigen van een vooral wat de koorprestaties betrof gave, bezielen de en spannende reproductie. Er werd gezongen en gemusiceerd met een overgave welke het gemiddelde niveau zeker te boven ging. De uitvoe ring zal bij velen dan ook ongetwijfeld een diepe indruk hebben ach tergelaten. Verdi, de opera-componist bij uitne mendheid, heeft in zijn oeuvre met het schrijven van het Requiem feitelijk een uitzondering gemaakt. Maar het was een gelukkige uitzondering waarin zijn eigen stijl niettemin sterk tot uiting kwam, De menselijke ontroeringen en machtige indrukken welke de tekst van de dodenmis oproept, heeft Verdi in een stroom van schone melodieën ge realiseerd. En wat men maar zelden in een groot werk hoort, de contrastwer kingen en climaxen zijn meesterlijk Verdeeld. Het werk verliest dan ook 'geen moment aan spanning, Toch heeft Verdi zich in dit religiei.se werk niet geheel als opera-componist kunnen ver loochenen, en dat maakt het juist zo moeilijk, dit werk zonder te grote ge voelsontladingen te doen uitvoeren. Het is de grote verdienste van de dirigent Corn Jonker dat hij, zonder de parti tuur te kort te doen, de nodige reserve in acht heeft genomen waardoor het Requiem in deze visie een ongemene spanning verkreeg. Onder een rustige en beheerste directie leverde het koor reeds in de „Introïtus" en het „Kyrie eleison" voortreffelijke prestaties in sa menzang en nuancering. In het impo sante „Dies irae" kwam de uitvoering tot een indrukwekkende verklanking. Het „Sanctus" en Agnus Dei", die subtieler van structuur zijn werden eveneens zeer mooi en bezielend gezon gen. Men kwam hier in de meest ideale zin van het woord los van het noten beeld. Dat dit koor zich reeds een be wonderenswaardige koortechniek heeft weten eigen te maken, viel te bespeu ren in de zeer knap gezongen fuga uit het „Libera me". De solisten van deze avond hebben in vocaal opzicht weer veel te genieten gegeven. Hun artistieke bijdrage gaf het geheel een mooi relief. De sopraan Ida Maria Visser, die vrij plotseling de taak moest over nemen van Dora v. Doorn-Lindeman, stond hierdoor voor een dubbel zware taak. Zij heeft haar partij met fraai stemgeluid op zeer res pectabele wijze gezongen. Vooral in de „Libera" was zij uitstekend. Dat zij overigens een enkele maal met wisse lend geluk zong, doet niets af aan onze grote waardering voor haar vocale prestaties. De alt, de jonge en talentvolle zangeres Aafje Heinis, zong haar partij eveneens met grote inner lijke overtuiging. Subliem zong zij in het „Dies irae" de solo „Liber scrip- tus proferetur". Boeiend was eveneens de muzikale interpretatie van de tenor Han le Fèvre. Zijn stemgeluid klinkt in de hogere ligging enigszins ge forceerd. Laurens Bogtman zong de baspartij wederom met een nobel stem geluid. Het ensemblewerk der solis ten in duetten, kwartetten etc. was uit nemend. De begeleiding werd verzorgd door het Noord-Hollands Philharmo- nisch Orkest, waarvoor het een dank bare taak was deze kleurrijke geïnstru menteerde orkest-muziek van de mees ter Verdi te kunnen spelen. Het orkest was in de begeleiding zeer volgzaam en leverde zij instrumententaai vooral wat het koper betreft hoog staand werk. Jammer was het dat soms door klanksterkte solist en koor wel eens werden overspeeld. Met kennelijk geconcentreerde aandacht is door het talrijke publiek de uitvoering van Ver di's Requim gevolgd en met grote vol doening heeft men het kerkgebouw weer verlaten. Alkmaar kan zich met het bezit van de Ned. Herv. Oratoriumvereniging ge lukkig prijzen. De opbrengst van "de uitvoering kwam ten goede aan de Lig- hallen. W. SCHREURS. door welke oomaak ook (Advertentie, ing. Med.) MAANDAG VICTORIA THEATER, 8 uur: De zoon van niemand (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: De wrede zee (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: La Paloma (18 jr). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Hartenvrouw (14 jr). GROTE KERK, 8 uur: Opening Zendingstentoonstelling. WAPEN v. HEEMSKERK, 10, 1.30, 3.30 en 8 uur: Knipdemonstratie. BERGEN RUSTENDE JAGER, 8 uur Vrdu- wenkooi (18 jaar): DINSDAG Bioscopen als Maandag. WAPEN v. HEEMSKERK, 2.30 uur: Lezing Ver. van Huisvrouwen: 10, 1.30, 3.30 en 8 uur: Knipdemonstratie. HOTEL VICTORY, 8 uur: Lezing Oud-Alkmaar. DIENST APOTHEKEN Voof spoedgevallen is geopend apotheek „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 14.04 2.31 Dinsdag 14.49 3.14 TÉ CAMPERDUIN hoog laag Maandag 14.09 2.36 8.09 20.36 Dinsdag 14.54 3.19 8.54 21.19 De Zaterdagmiddag gehouden oefe ning in wedstrijdverband, georgani seerd door de Brandweerkring Alk maar, in samenwerking met de BB, is een enorm succes geworden. Zes tien korpsen uit Alkmaar en omge ving hebben aan deze oefening, die bestond uit een sterrit met als eind doel een denkbeeldige door brand bommen veroorzaakte brand in de St. Willibrordusstichting te Heiloo, deel genomen. Vele goede dingen hebben we daar gezien. Vooral snel handelen, zowel van manschappen als bevelvoerder, was bij deze oefening een eerste ver eiste. We kunnen zeggen, dat het peil van alle korpsen in de afgelopen tij den belangrijk is gestegen en we zijn er dan ook van overtuigd, dat bij een eventuele ramp of oorlogsgevaar, de eenheden paraat zullen zijn. Het Hoewel de voorzitter van de Alk- maarse accordeonvereniging „Crescen do" een vrijwel geheel bezet Wapen van Heemskerk moest teleurstellen toen hij zich genoodzaakt zag het pu bliek mede te delen, dat de aangekon digde toneelopvoering „De tante van Charlie" door de toneelvereniging „Tuin en Oostdorp" uit Bergen wegens een sterfgeval niet kon doorgaan, heeft Crescendo door zijn muzikale presta ties het publiek het grootste deel van de avond onverminderd weten te boeien. In een flink tempo bracht het orkest onder leiding van de dirigent, de heer J. Hartog, een keur van pittige en dra matische nummers, die een demonstra tie waren van de geoefendheid die het orkest heeft weten te bereiken. De be kende concert-ouverture van Joh. B. Kok, de ouverture van Frans von Sup- pé (waarbij helaas enkele onnodige fouten gemaakt werden) en de ouver ture dramatique oogstten dan ook veel succes. De bekende mars „Engeland vaarders", één van de slotnummers, deed het eveneens zeer goed. De avond werd geopend met een mars van het jonge accordeon B-orkest, waaruit viel op te maken, dat de club met sprongen, vooruit is gegaan en dat zij rijp voor critiek begint te worden. Gezegd kan worden dat de Vineta- klokken te langzaam werden gespeeld en dat voorts nog enkele andere onge rechtigheden, die met voldoende studie vermeden kunnen worden, geconsta teerd werden. In plaats van in het programma aan gekondigde toneelstuk traden de Hado's uit Amsterdam op. De bekende zanger uit deze groep, Antoon de Ridder, gaf enkele Napolitaanse liederen ten beste en voorts de succesnummers „Catarie" en „l'Espagnole". De pianist Wim Hol ten ontpopte zich als een uitstekend accompagnateur en accordeonist en Piet van Dolen zorgde yoor een aan gename conference. Onder leiding van de „Crescendo Boys" werd de avond met een gezellig bal besloten. was 's avonds burgemeester Schel haas van Langedijk, die in zijn wel- kcmstspeech tijden de prijsuitreiking in Duinvermaak te Bergen, gewag maakte van de prachtige samenwer king tussen de diverse korpsen. Want, zo zeide hijAls we in 1940 een dergelijke samenwerking hadden gehad, dan zou de ramp in Rotter dam nooit een dergelijke omvang heb ben aangenomen. Ook Engeland, zo vervolgde spreker, heeft mede door de organisatie van het brandweer- wezen, de oorlog gewonnen. Zo heeft de afgelopen tijd ons veel geleerd. Ilc mag echter zeggen, aldus spreker, dat het Nederlandse volk en in het bijzonder zij in onze omgeving, met vertrouwen de toekomst tegemoet kunnen zien. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan. De voorzitter der brandweerkring, de heer J. v. Maarleveld, besloot deze zeer leerzame middag met een speciaal woord van dank aan allen, die tot het welslagen van deze oefe ning hadden medegewerkt. De resul taten, zoals deze door de diverse korpsen werden behaald luiden als volgt: 1. Bergen, 2. Noordscharwoude, 3. Heemskerk, 4. Heerhugowaard, 5. Alkmaar (Kwiek), 6. Alkmaar (Bur gerplicht), 7. Beets, 8. Schoorl, 9. Beemster, 10. Koedijk, 11. Ursem, 12. Uitgeest, 13. Akersloot, 14. Warmen- huizen, 15. Kwadïjk. Wisselprijs 1953 met 24 punten (het maximum) ge wonnen door Noordscharwoude. Onder de veehouders heerst op het ogenblik met het oog op de mond- en klauwzeerbestriiding enige verwarring inzake het vervoerverbod van runde ren. De directeur van het marktwezen te Alkmaar, tevens plaatsvervangend in specteur van del veeartsenijkundige dienst deelt belanghebbenden ter ver duidelijking mede. dat het vervoerver bod voor runderen die ouder dan twee maanden ziin, blijft gehandhaafd en wel tot 15 April 1954. Het is derhalve noodzakelijk dat de aanvoerders van runderen rekening houden met het feit. dat voor de vee markt, die op Maandag. 21 September in Alkmaar wordt gehouden, door de Gezondheidsdienst voor dieren alléén verklaringen worden afgegeven voor runderen, ouder dan 2 maanden, en die in de periode van 21 Maart7 Septem ber 1953 tegen mond- en klauwzeer ziin geënt. Aan de hand van de gegeven data is het derhalve mogelijk om voor de komende markten zelf de periode van enting te berekenen. Er dient op te worden gelet, dat de dieren afkomstig moeten ziin uit een geënt rundveebeslag waaraan na het tijdstip dier enting geen runderen ziin toegevoegd. Is dit wel het geval, dan moet voor de toegevoegde dieren een gezondheidsverklaring ziin afgegeven. In de omgeving van de Zocherstraat zwerft een zwart hondje. Het dier wordt buitengewoon lastig gevallen door honden. De eigenaar km zich vervoegen bij mevr. Schuurman, Zo cherstraat. In de omgeving van het Nassaukwartier zwerft reeds geduren de geruime tijd een grote poes (blauw met veel wit). Een klein zwart poesje zwerft in de Fontein Verschuirstraat. Ter beschikking een wit katertje en enige jonge poesjes. Adres Inspecteur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, Alk maar. De leiders en leidsters van het dis trict Noorderkwartier van de Neder landse Padvinders, houden 17 en 18 October in Alkmaar een gezamen lijke trainingsbijeenkomst. Ze noe- noemen dit de „Koempoelan van de daad", omdat men op dit week-end de padvinders-daad centraal wil stel len. 1.55 Vette koeien f 600f 950, 14 graskalveren f 120f 240. 25 Nuchtere kalveren f 45f 88, 38 Vette schapen f 85—f 110. Voor de koeien bedroeg de kg-priis: voor eerste kwaliteit f 2.40f 2.50. voor tweede kwaliteit f 2.20f 2.40, overige soorten f 2f 2.10. De aanvoer van varkens bedroeg 250 stuks De vleesvarkens en zware varkens noteerden f 2 tot f 2.04, de lichte van f 1.90 tot f 2. Er was een ruime aanvoer van koei en. waarvan de kwaliteit van goed tot prima was te noemen. Er bestond van kopersziide ook wel vraag, maar daar men inzake de prijs moeiliik tot over eenstemming kon geraken, had de han del een matig verloop. De noteringen die toch al lager waren dan vorige week. vertoonden een verdere neiging tot dalen. Dientengevolge geldt de hoogst gegeven notering ad. f 2.50 slechts voor prima dieren De kalveren en schapen werden vlot en tegen hoge prijzen verhandeld. Er waren vandaag tevens meer varkens dan verleden week, zodat de handel bii lagere prij zen heel stug was. Ook de grote aan- vöer van koeien was hieraan niet vreemd. U staat de drem van nieuwe rui ,'d» ruimte? waarin levend. natuurlijk geluld aan de bron beluisterd wordt f «a». -■&*<*** je. Oe deur van uw radio-handelaar f vormt do toegang tot het wonder van: RUIMTELIJKE WEERGAVE Volmaakt voor_Vanda»g7«r»~met doRuimte .voor Morgertó (Advertentie Ing. Med.) Geboren: Martha T.. dv J. C. Posthu- ma en A, Ponstein Alida, dv H. /an den Heuvel en D. Meinesz; Maria E., dv J. Adams en E. Krab; Arnoldus M., zv A M. de Munnik en W. J. Gosliga; Thea. dv D Blom cn J. Haitsma; Mat- thijs C„ zv H. C. Paulisse en M. M. Raat. Gehuwd: Pieter F. Adolf en Lea G. Mobron; Hans Stam en Hendrika J. Sel- horst; Piet C. Groot en Geertruida Meijer. Overleden: Cornells Jansen, 63 jr. geh. m C. F. Bestter; Johannes van 't Hoff, 67 jr,' geh. m. A. Rustenburg. STADGENOOT VOOR DE RADIO Ter gelegenheid van de herden king van het honderdjarig bestaan der Evangelische Maatschappij, die Woensdag a.s. te Utrecht zal worden gehouden, zal o.m. het woord wor den gevoerd door onze stadgenoot, ds J. H. Klein Wassink. Een deel van zijn rede zal op Woensdag 23 dezer om 10 uur n.m. door de NCRV worden uitgezonden. 93. Miebet vertelde Jimmy uitvoerig hoe ze getracht had de drie kerels die het huis waren binnen gedrongen om Jackie te ontvoeren, de baas te blijven. Het was haar echter niet gelukt. Want eensklaps had een der kerels het moest die met die lap zijn, die zij eerst de deur had uitgeschopt haar van achteren aangevallen. Hii had haar de pook ontwrongen en haar zo stevig vast gehouden, dat zij geen vin meer kon verroeren. De dikste van de drie had zich toen op Jackie- geworpen. Hii had hem bij de polsen gegrepen en wel zo vals. dat Jackie het uitschreeuwde van de piin. „Geef hem een schop, schop. Jack!" had zij nog geroepen, maar toen had die vent haar een prop in de mond gestopt, zodat ze dacht dat ze zou stikken. En wat er daarna ge- bpurd was, wist ze niet goed meer. 't Was allemaal zwart om haar heen ge worden en toen ze weer tot haar po sitieven was gekomen, had zij eerst niet geweten, waar zij zich bevond. Het had een hele tijd geduurd, vóórdat zij tot het besef was gekomen dat zii aan handen en voeten gebonden was en dat ze zich in een hoek van de kelder be vond. Gewanhoopt had ze echter niet. daar zii wist, dat Jimmy thuis zou ko men. Wat had de tijd haar lang toe geschenen Maar Jackie, meneer. wat zou er met die arme Jackie ge beurd Ziin?" vroeg zij, terwiil haar de tranen in de ogen kwamen. Jimmy had zwijgend naar haar geluisterd. Ook hii maakte zich héél ongerust over het lot van ziin pleegzoon. „Ik wou. dat Piet Potlood en commissaris Polsmof nu maar kwamen", bromde hii. „Wat moet je denken van de mensen, die zeggen, dat ze „niks" zijn?" Dat was, kort geformuleerd, één van de vragen, die gisteravond in de consisto riekamer van de Grote Kerk gesteld werden, nadat ds G. Lans, Nederlands Hervormd predikant te Amsterdam, tydens het Jeugdappèl had gesproken over het onderwerp „Techniek en Geloof" Met enige spanning hebben de organisatoren van deze avond uitgezien naar het resultaat van hun bekend making, dat na deze dienst nog een discussie-uurtje zou worden gehouden. Toen de kerk leegstroomde zag het er eerst naar uit, dat de opzet een mis lukking zou worden. Niemand kon besluiten om „zo maar" de ruime kamer binnen te stappen om met ds Lans, die, zoals even later opgemerkt werd, niet alléén vanaf een hoge preekstoel met de mensen kon praten, een discussie aan te gaan. Pas op het eind kwam men naar binnen en weldra was er practisch geen plaats meer onbezet, wel een teken, dat er inderdaad iets meer leeft onder de zo vaak oppervlakkig geyoemde jeugd, die ditmaal blijk van gaf inderdaad met heel wat actuele problemen te „zitten". „Het is inderdaad mogelijk om „niets" te zijn", was het antwoord van ds Lans op bovengestelde vraag. „Er zijn veel mensen, die van het ene ogenblik in het andere leven en niets anders meer zien dan hetgeen voor ogen is. Deze mentaliteit heeft zich zelfs ontwikkeld tot een levens beschouwing". „Aan de andere kant", vervolgde de spreker, „geloof ik zeker, dat er velen zijn, die, alhoewel zij bewe ren niets te zijn, tot geen kerk of ge nootschap behoren, met het leven en de zin ervan, groter ernst maken dan menigeen, die wel lid is van een kerk". Tijdens de verder gevoerde discus sies "bleek bij de jeugd de duidelijke drang aanwezig te zoeken naar mo gelijkheden om de van God vervreem de mens te grijpen. „Wij komen er niet meer met pra ten alleen", werd er terecht opge merkt. „Wij moeten practisch zijn, door sociale arbeid doordringen in de gezinnen, waar men God niet meer kent en bovenal: Wij moeten men selijke belangstelling tonen, en ieder voor zich tot persoonlijke gesprekken raken". „De dominé is de duizendpoot van de kerk geworden", was een opmer king, die wij na afloop van de be spreking nog net opvingen, een ge zegde, waarmee dan ook heel raak de inactiviteit van het gemiddelde gemeentelid werd getekend. Verder was er tijdens de gesprek ken een polsen naar de vraag, of de kerk in Nederland nog beschikt over voldoende geloofsenthousiasmeom „aanstekelijk" te zijn. „Als we al die duizenden centen in de collectezakken zien", merkte iemand op, „dan stemt mij dat toch wel tot nadenken...." Ds Lans zag. dit echter niet zo som ber in. „Als je bedenkt, dat de acht tien Amsterdamse kerken in stand gehouden worden door ongeveer 10.000 gezinshoofden, dan kun je wel nagaan, dat er door deze mensen heel wat geofferd wordt. En verder zie ik in de praktijk van mijn dagelijk se werk nog heel wat mensen, die zonder er mee aan de weg te tim meren, dingen te doen, die tot grote vreugde stemmen". „Maar het is toch wèl waar", luid de het wederwoord, „dat de- kerk in verhouding, tot andere Europese lan den, het minst aan zendingswerk doet...." Hierop antwoordde ds Lans, dat de deze conclusie misschien berustte op een berekening van het aantal leden der kerk, waartoe ook degenen ge rekend worden, die uit kerkelijke ouders geboren zijn, maar reeds lang Ruim vijfhonderd betalende bezoe kers hebben vorige week een kijkje genomen op de Floralia-tentoonstelling in de aula van het Murmellius Gym nasium. Het was een aantal, dat de organisatoren tot tevredenheid stemde. De chef van de Plantsoendienst, de heer J. Wijchers, reikte om 5 uur Za terdagmiddag de prijzen uit en richtte daarbij een speciaal woord van waar dering aan het adres van de O.L. school te Oudorp, die dit jaar definitief de wisselbeker in bezit kreeg. De afdelingen Alkmaar, Castricumen Heiloo van het Instituut hebben Zon dag een excursie naar Aalsmeer ge maakt. Ambtenaren van de Tuinbouwvoor- lichtingsdienst en een kweker vertel den in de verschillende afdelingen die werden bezocht over de ontwikkeling van bloem en plant. In „de oude vei ling" werd een forum gevormd waar aan door verschillende deelnemers vra gen werden gesteld die natuurlijk vlot en deskundig beantwoord werden. Eén der heren vertelde over de ont wikkeling van Aalsmeer door de bloe menexport en toonde hiermede het be lang van de Aalsmeerse „bloemenin- dustrie" aan. Vervolgens werden en kele mooie planten verloot. Met een wandeling door het Amster damse bos en een bezoek aan Schiphol werd deze interessante dag besloten. NIEUWE GYMNASTIEKLOKAAL Heiloo is tot op de dag van vandaag verstoken gebleven van goed ingerich te gymnastieklokalen, iets dat voor de scholen en plaatselijke verenigingen altijd een handicap is geweest. Binnen enkele weken zal hieraan een einde zijn gekomen. Achter de r k. meisjesschool wordt namelijk een lo kaliteit gebouwd die aan alle eisen vol doet. Ze heeft een oppervlakte van 18 bij 9 meter waarvan de vloer met ruo- bertegels is belegd. Tet turnmateriaal is uitermate practisch. Ze is een aange bracht wandrek zodanig geconstrueerd dat het ook als evenwichtsbalk benut kan worden. De verlichting is inge bouwd en de verwarming van het lo kaal geschiedt vanonder de vloer. Er is voorts een ruim waslokaal met mo dern sanitair, een bergruimte en een kleedlokaal van vier en een half bij 7 meter. Een tweede gymnastieklokaal is ge projecteerd bij de Vondelschool. De toezegging voor de bouw van dit twee de lokaal is reeds ontvangen. niets m'eer met de kerk te maken mogelijkheid niet uitgesloten was, dat willen hebben.... „Waarom werken de gemeenteleden niet aan de restauratie van de Ka- pelkerk?", was een vraag, die, hoe wel afdoend beantwoord, toch een verlangen blootlegde naar samen werken en samen streven naar een zelfde doel. Had de tijd niet gedrongen, dan zouden de gesprekken zich ongetwij feld' nog lange tijd hebben voortge zet. Eén ding heeft sommigen der aanwezigen deze avond echter te leurgesteld en dat was, dat de Evan gelische boodschap practisch niet aan de orde kwam. De heer en mevrouw P. F. Adolf- Mobron, twee bekende figuren uit de tennis- en hockeywereld traden Zaterdagochtend met elkaar in hei huwelijk. Onder zeer grote belangstelling is Zaterdagmiddag op de Algemene Be graafplaats te Bergen, de heer A. C. Seewald ter aarde besteld. De heer Seewald, die in 1926 één der oprichters is geweest van de Gerefor meerde kerk te Bergen, heeft in de loop der jaren zeer veel functies in deze gemeenschap vervuld en was één der stichters van het Witte Kerkje aan de Dr. van Peltlaan. Uit verre omtrek waren vrienden en relaties gekomen om de heer Seewald op zijn laatste gang te begeleiden. Hieronder bevond zich de voltallige kerkeraad van de Geroformeerde Kerk, het gemeenteraadslid mr S. D. Sluis, vertegenwoordigers van het bestuur van „Bergens Winkeliersvereniging" en het schoolbestuur van de Chr. School voor lager onderwijs. Op het graf werden treffende en sympathieke woorden gesproken door de heer J. H. Roggeveen, welke op de aanwezigen een diepe indruk maakten. De predikant der Gereformeerde kerk, ds. B. Scholten, richtte een woord tot alle aanwezigen, waarbij hij de Bijbelse overtuiging uitsprak, dat „dit verderfelijke onverderfelijkheid zal aandoen". Hierna bad de predikant het „Onze Vader". Een zw»ger van de overledene dankte de aanwezigen voor de ondervonden belangstelling. Een dezer dagen is te Bergen een tweede biljartclub opgericht onder de naam: „De Berger Biljartvereniging". Voorzitter is de heer W. Dekker, se cretaris L. Houtenbos en penning meester de heer G. Nieuwendijk. Als oefenlokaal zal worden ge bruikt het café Nieuwendijk aan de Dorpsstraat. Tot deze club zijn enige prominente spelers, toegetreden, waarvan Cees Boendermaker als hoofdklasse-speler en G. v. d. Berg wel de meest re- presentabele zijn. De vereniging telt momenteel elf leden. Het seizoen zal worden begonnen met onderlinge matches en wedstrijden tegen de zus tervereniging te Bergen. parapluie-collectle is gereed Komt U eens kijken! Keuze uit 100 dessins PAYGLOP 8 r/ ALKMAAR \^Y (Advertentie, Ing. Med4

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2