Morgen examen voor schapen en varkensfokkers Kind van één jaar door een rat gebeten REX THEATER Nieuwe Texelse schaap verdrong alle andere rassen in ons land Selectiemesterij in aanbouw voor het varkensstamboek Sierlijke en soepele lijnen Een rekensommetje KLOOSTER KIEBERT De man op de Eileltoren Aanval op de Omval Zeer fraai bl n AGENDA Hitler contra het schapenstamhoek DIT JAAR WEER EEN RINGRIJDERIJ ACCORDEONS Aanwinst voor Alkmaar STORM EN REGEN WAREN SPELBREKERS TELEFOON 2429 DONDERDAG a.s. CHARLES LAUGHTON FRANCHOT TONE Roofoverval te Furmerend berecht Landbouwfeest Tien standwerkers op de Lappenmarkt 1 Broertje was vorige week het mikpunt De inzendingen Petten Meer verlies dan Schemerhori Een druk weeke DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953 De Landbouwdag moge een gebeurtenis zijn, die allerlei sectoren van de landbouw en veeteelt omvat, voor de schapen- en varkensfokkers uit Noord- Holland heeft deze dag in September altijd nog een bijzonder tintje. Het is hun fokdag, waarop zjj het puikje van de stamboekdiercn naar Alkmaar voeren om hier van de jury te vernemen of zij de fokkerij al of niet met succes hebben beoefend. Het is dus eigenlijk een soort examen, dat dan wordt afgenomen. Een examen overigens, dat wel wat luidruchtig toegaat, want boven het geblaat, geloei en geknor klinkt ook nog de gramofoonmuziek uit der versterkers, het geronk van de landbouwmachines en het geschreeuw van de standwerkers. Maar de uitkomsten van de keuring worden door de boe ren met evenveel spanning tegemoet gezien als de uitslag van ieder examen, door welke candidaat ook. vere wol favoriet. Het prijsverschil tussen de fijne en grove wol is te klein om de veehouders te prikkelen de fij nere soorten te fokken. Zij hebben lie ver 7 kilo wol voor 4,dan vijf kilo wol voor ƒ4,20. En zo lang de verhou ding zo ligt zal het stamboek nog wel tegen de stroom moeten oproeien. An ders dan bij de paardenfokkerij is de schapenteelt een zuiver commerciële aangelegenheid en dat betekent, dat de boer allereerst kijkt, welke dieren hem het meeste opbrengen. Maar dat de ge dachte van het stamboek toch ook bij velen ingang heeft gevonden, bewijst dc inzending op de provinciale fokdag, welke morgen in onze stad wordt ge houden. Zij omvat ongeveer zeshon derd schapen, het puikje uit de pro vincie. 8 uur Het Texelse schapenras heeft heel veel voordelen boven andere schapen soorten en dat is dan ook de reden, dat men in Nederland practisch geen ander ras meer aantreft. Het is met het Texelse schapen stamboek een vreemde geschiedenis geweest, want niet de fokkers hebben uiteindelijk het Nederlandse schapen ras bepaald, maar de veehandelaren. Toen het stamboek in 1909 werd op gericht kende men in Nederland ver schillende schapenrassen: het Texelse ras, Lincoln- en Wensleydaleschapen en tal van kruisingen. Het was de be doeling zich op een speciaal Noord hollands rag toe te leggen, maar nog voordat men een beslissing had geno men uit welke rassen dit dier moest worden gefokt, had de veemarkt reeds de doorslag gegeven. De grote vraag ging uit naar het Texelse schaap, dat tot een goed en modern ras was om gevormd en dat verrewieg superieur was aan de Engelse rassen, die door de oorlog 1914-18. wegens het uitblijven van buitenlands fokmaleriaal, bedui dend achteruit waren gelopen. In het begin der twintiger jaren werd de Noordhollandse vereniging tot verbetering van het schapenras dan ook omgezet in het Texelse schapen stamboek en het heeft slechts kort ge duurd of practisch alle rassen waren door het Texelse verdrongen. Het dier heeft inderdaad vele voordelen. Het bezit een sterke mate van vroegrijp heid en een snelle groei, het is vrucht baar, de lammeren hebben grote le vensvatbaarheid. de vleesopbrengst is goed, evenals de wolopbrengst en de kwaliteit van de vacht en bovendien is de soberheid groot, wat wil zeggen, dat het Texelse schaap bijna niet be hoeft te worden bijgevoed, een strenge winter misschien uitgezonderd. Dat de schapenhouderij in onze pro vincie niet onbelangrijk is, blijkt uit de statistische gegevens, die wij kre gen van de Rijksveeteeltconsulent, ir L. de Vries. In 1952 telde Nederland in totaal 382.000 schapen en daarvan tip pelden er alleen al in Noord-Holland 144.000 rond. De grootte van de scha penhouderij is veelal afhankelijk van allerlei commerciële factoren. Daar is in de eerste plaats de melkprijs. Be vindt deze zich op bevredigend niveau, dan zullen de meeste veehouders zich op het rundvee toeleggen en aange zien de schapen van dezelfde opper vlakte moeten leven wordt hun aantal automatisch gereduceerd. Een reken sommetje leert ons echter, dat het schaap niet zo onbelangrijk is als men misschien geneigd is te denken. Na tuurlijk heeft het dier een geringere waarde dan een koe. maar als men de bedrijfsresultaten per hectare in ogen schouw neemt, dan is de uitkomst be paald verrassend. Een deskundige op veeteeltgebied heeft eens uitgeknob- beld wat de opbrengst van rundvee per hectare is. Hij rekende uit, dat per hectare (één koe) aan melk. kalveren enz. een bruto-inkomen van 1382, werd verkregen en dat per hectare schapen (8 stuks) aan wol, lammeren enz. ƒ861,werd ontvangen. „Dan is een koe nog altijd vijfhonderd gulden voordeliger dan acht schapen", zult ge zeggen, maar dit verschil wordt geheel teniet gedaan door de onkosten, die nog van de bruto-ontvangsten moeten worden afgetrokken. Die onkosten be dragen voor het rundvee per hectare ƒ1130,en voor de schapenteelt over lAdi' ine Men i eenzelfde oppervlakte ƒ492,De net to-opbrengst is dus respectievelijk ƒ252,en ƒ369,en dat leert ons, dat de schapenteelt ƒ117,per hectare meer oplevert dan de runderteelt. Deze cijfers zijn natuurlijk opgenomen po een bepaalde basis. Zo zijn in de be rekening de lammeren gewaardeerd op ƒ65,— per stuk, welk bedrag uiter aard aan schommelingen onderhevig is. maar afgezien daarvan geeft dit sommetje toch wel goed weer, dat de schapenteelt tegenwoordig zeker lo nend moet worden geacht. Het voor deel is gelegen in het arbeids-exten- sieve karakter van deze teelt. Terwijl een runderstapel hoge kosten vraagt aan melkwinning, veevoeder, stallen en bemesting, bedruipt het schaap zo ongeveer zich zelf. Alleen al het ver schil in arbeidsloon per hectare is op- merkejijk. Voor een rundveebedrijf moet 420,— per hectare aan arbeids loon worden uitgegeven, voor een schapenhouderij 60, Het stamboek prefereert de schapen met de fijnere wolsoorten, maar in de practijd blijken de dieren met de gro- Hitier heeft al heel veel onheil gesticht, maar dat hij ook de oorzaak is geweest van een koers verandering in de schapenfokke rij zal men hem niet zo gauw in de schoenen schuiven. Toch is het zo. Toen de Führer van het Derde Duitse Rijk met zijn herbewape ning begon had hij reusachtige hoeveelheden wol nodig voor de uniformen van zijn legers. Fijne wol was daarvoor niet direct ver eist. Hij kon het ook met de grove soorten doen en het gevolg was, dat de prijs van de grove wol omhoog getrokken werd. Het verschil tussen de noteringen werd nog geringer toen ook de andere landen hun strijdkrachten uitbreidden. De schapenfokkers pasten zich bij de vraag aan. In plaats van de schapen met een fijne vacht teelden zij dieren met een grovere wolsoort Enige jaren heeft de Landbouwdag het zonder ringrijderij moeten doen, maar dit jaar heeft men deze attractie want dat is het zonder twijfel weer ingevoerd. Gelukkig. Want niet alle bezoekers zijn veekenners en niet iedereen is er op gebrand een voordelig stofje te bemachtigen op de lappen- markt. Voor die anderen dus zullen de paarden over de Dijk draven met op hun stoere ruggen de ringstekers. De winnaar van de wisselbeker, de heer C. B. Hoogeling is er ook bij en hij zal alles in het werk stellen om de trophee in zijn bezit te houden. Moeilijk is het niet als men maar een vaste hand en een scherp oog heeft, niet zenuwachtig is en het paard geen onverwachte sprongen maakt. Als aan die voorwaar den wordt voldaan lijkt ons het ring steken een'peuleschilletje. Hetfeest be gint om half twee Woensdagmiddag. Als tornooiveld is ,de Dijk uitgeko zen. Voor de winnaars er zijn 23 deelnemers, onder wie 7 dames zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Eenmaal in het jaar toont Alkmaar, dat het zijn naam van agrarisch centrum niet voor niets draagt. Dat is op de Landbouwdag als de gehele stad in het teken staat van de landbouw en de veeteelt, de voornaamste bestaansbronnen van haar achterland. Hoe belangrijk deze dag ook is, toch is zij niet waardebepalend voor een stad, waarop het agrarisch leven zich concentreert. Die bewijzen liggen dieper. Men kan ze vinden in het landbouwhuis, het administratieve centrum van de agrarische sector in onze provincie en men kan ze vinden in verschillende andere delen van de stad. Op het industrieterrein, waar grote opslagplaatsen staan, en ook langs de Helderseweg, waar enkele weken geleden de nieuwe gebouwen van de Nederlandse Wolfederatie zijn geopend en waar in November de selectiemesterij van het Groot-A orkshire stam boek zal beginnen te draaien. kopen, is een kwestie van ver trouwen. Door jarenlange er varing kunnen wij U vakkundig bedienen. O.a.: SCANDALLI - STRADIVARI 80 Bassers, reeds vanaf 270. Enorme sortering SPAANSE EN ITALIAANSE GUITAREN GRAMOFOONPLATEN MIENT 22 ALKMAAR Deze selectiemesterij, die voorheen in Hoorn was gevestigd, is voor de varkensteelt van veel belang. Hierdoor toch is men in staat de afstamming van de dieren nauwkeurig op hun waarde te schatten, wat van veel betekenis is voor de verdere fokkerij: In de mesterij, die wordt ondergebrocht in de boer derij van de heer Borst, zullen uit ver schillende tomen biggen twee zeugen en twee beren worden grootgebracht. Deze viertallen groeien op met het zelfde voedsel en in dezelfde stallen. De omstandigheden zijn voor al deze dieren dus gelijk en eventuele ver schillen kunnen derhalve geheel wor den toegeschreven aan de afstamming. Dat is dan ook de bedoeling van deze selectie. Als de dieren 120 kg wegen worden zij geslacht en beoordeeld. Daarvan wordt een uitgebreid rapport samengesteld. Luidt dit gunstig dan krijgt de zeug, die het desbetreffende viertal heeft geworpen het praedicaat van sterzeug. Het stemt ons tot voldoening, dat de mesterij thans in Alkmaar wordt ge- De plensregens en de storm hebben de organisatoren van de Landbouwdag enkele benauwde uurtjes bezorgd. Van nacht scheurde de grote tent op het Dodenveld open met het gevolg, dat het water vrijelijk naar binnen stroom de. Gelukkig kreeg de wind geen vat op het zeil, zodat de tent bleef staan. Vanmiddag nog zal de scheur worden gedicht. Ook de mensen, die vanmor gen om negen uur naar een prijsje wil den vissen op het Canadaplein moesten nog even geduld uitoefenen. Het weer was te slecht om het prijshengelcn te doen doorgaan en het was daarom verstandig, dat men daarmee wachtte, tot het iets droger werd. vestigd, opdat zij op haar beurt de po sitie van de stad als centrum van haar agrarische omgeving zal verstevigen. Uiteraard zal men in de mesterij de meeste aandacht schenken aan het Groot-Yorkshire type, dat in deze om geving vrijwel uitsluitend wordt ge teeld. Dit is het zogenaamde slagers varken, dat gebruikt wordt voor de binnenlandse consumptie. Anders ligt deze situatie in het Zuiden en Oosten van ons land, waar het Nederlandse landvarken wordt gehouden voor de exportslachterijen. Dat Noord-Holland veel minder interesse heeft bij de var kens- dan de schapenteelt, blijkt uit de totaalcijfers voor Nederland (2.259.000 stuks) en van Noord-Holland (89.274 stuks). Toen deze telling in 1952 werd gemaakt, registreerde men alleen al in de provincie Gelderland 514.631 var kens. DINSDAG VICTORIA THEATER, 8 zoon van niemand (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 wrede zee (14 jr). CINEMA AMERICAIN, 8 Paloma (18 jr). REX THEATER, 2.30 en Harten vrouw (14 j r WAPEN v. HEEMSKERK, 2.30 uur: Lezing Ver. van Huisvrouwen; 10, 1.30 en 8 uur: Knipdemonstratie. HOTEL VICTORY, 8 uur: Lezing Oud-Alkmaar. GULDEN VLIES, 8 uur: Dienst Wel zijnszorg. Haags Toneel met Hij, Zij en Hottentot. WOENSDAG. VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: De zoon van niemand (14 jr.) HARMONIE THEATER, 2 .30, 7 en 9.30 uur: De wrede zee (14 jaar.) CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: La Paloma (18 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: Har tenvrouw (14 jaar). WAPEN v. HEEMSKERK. 8 uur: Bal LTJ: 10, 1.30. 3.30 en 8 uur: Knipdemon stratie. GULDEN VLIES, 8 uur: Piano-avond Theo van der Pas. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Vrouwenknoi (18 jaar) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apotheek „De Bever", Emmastraat 36. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 14.49 Woensdag 15.31 CAMPERDUIN hoog laag 15.36 3.59 9.36 21.59 14.54 3.19 8.54 21.19 uur: De m m T uur: De j uur: La M 3.14 3.54 TE Woensdag Dinsdag 2.30 en 8 uur op veler verzoek met: en vele anderen. 18 jaar Bespreekt tjjdlg Uw plaatsen. (Advertentie, Ing. Med.) De Alkmaarse arrondissementsrecht bank heeft hedenmorgen wegens de roofoverval op een oude man te Pur- merend W.H. veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschik kingstelling van de regering. M.J.G. kreeg een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, en ondertoezichtstelling. Te gen beide verdachten, die uit Purme- rend afkomstig zijn, was vier jaar ge- eist. Land- en tuinbouwfeest. Show van mens en beest. Stad en platteland 't Beste pakje an. „Knor" en „Bè" en „Boe!" Klinkt van ver je toe. Koeien op een rij, Reuze zwijnerij, Biggen bij 't dozijn, Paard, schaap en konijn, Landbouwwerkgerei, Trekkers zij aan zij, Pomp en ploeg en eg, Vruchten; tuinaanleg, Zaaizaad, radio, Plofferts zus en zo, Kuiptcerlc voor de slacht, IVasmachinepracht, Zakenlui in touw, De café's zien blauw. Hevig handgeklap Tussen tweemanschap. Glibberglijpartij Door een vieze brij. Grote lappendag, (Pa weer lappen mag!) Droogvis-visfestijn Op het Canadaplein, Deez' een reuze bof, Die een grote sof. L uidsprekermuziek, Opgewekt publiek. Daarbij stralend weer Wat wil men nog meer? Zon- of regenstralen JABSON. De VLN zal op de Alkmaarse landbouwdag met 52 geregistreerde paarden uitkomen. Hoewel de paardenfokkerij natuurlijk haar com. merciële zijde heeft steunt zij toch ook voor een belangrijk deel op de liefhebberij van de fokker. Deze liefhebberij is oorzaak, dat op verschillende intensief gemechaniseerde bedrijven het landbouw tuigpaard toch nog in ere wordt gehouden. Een van de bekende fok- hengsten uit de provincie is Karolus van Wittensteyn, die men hier fier langs ziet draven. Moeder Zeug is met haar kroost een dagje uit. Er zullen op de Landbouwdag vele van deze tafereeltjes te zien zijn. Zo zal de Laat er morgen uitzien als de marktkooplieden hun stal letjes hebben opgezet en hun ar tikelen hebben uitgestald. „Heeft u last van zenuwscheuten in het achterhoofd, slik dan alle soorten poeiers en drankjes en tien tegen één, dat de kwaal nog erger wordt. Ge bruikt u het natuurproduct, dat wij u hier laat zien dan zijn de sdheuten bin nen twee dagen radicaal verdwenen". Ben Dijk, de man, die met een auto vol geneesmiddelen eenmaal per jaar naar Alkmaar pleegt te komen en wiens volle baard ook morgen zal zijn te be wonderen verstaat de kunst zijn pu bliek te trekken. Hij heeft drankjes en poeiers tegen alle kwalen, maar het is juist de ma nier waarop hij die gebundelde genees kracht aan de man probeert te bren gen, die hem de gehele dag door drom men toehoorders oplevert Hij zal één van de tien standwerkers zijn, die mor gen op de Laat en dit jaar nu ook in de Ridderstraat een plaatsje krijgen. Verder komen er 160 marktkooplieden met textiel, consumptieartikelen en 1001 andere waren. De middenstanders hebben een stand ingericht in de tent op het Doelenveld. Hier zullen ongeveer 25 stands komen, waarvan er vele worden verlevendigd door de demonstraties, die er worden gegeven. Bij de ingang van de tentoon stelling staan weer de nu tegen myxo- matose gedesinfecteerde hokken, waar in de ruim 180 konijnen worden onder gebracht. Voor de fokkers, die alle voorzorgsmaatregelen wensen te nemen, is er na afloop van de Landbouwdag gelegenheid hun dieren te laten inen ten. Verwacht wordt, dat alle inschrij vers met hun inzendingen zullen ko men. Op de Nieuwesloot zullen vijf-en- twintig firma's hun landbouwwerktui gen demonstreren. Het wordt daar een landbouwbeurs in het klein. Men zal er hooitransporteurs en melkmachines In werking kunnen zien en nog tal van apparaten meer. Men behoeft zich dus morgen niet te vervelen. Er zal genoeg te doen en te zien zijn. Vanavond reeds, want om 6 uur gaat de tent op het Doelenveld al open voor het publiek. Perceel Breedstraat 20 is een bouwvallig krot, dat reeds onbewoon baar werd verklaard, maar waarin nog altijd het gezin van de heer A. Balk, bestaande uit vijf personen, een schamel onderdak vindt. De beer Balk beeft van alles al geprobeerd om een ander huis te krijgen, niet alleen omdat bet huisje te klein is voor zijn gezin, maar vooral omdat het wemelt van de ratten. Wat te verwachten was is nu gebeurd. Nadat vorige week het 2-jarig zoontje Adri door een rat in de wang werd ge beten, heeft vannacht een van de rioolbewoners het één-jarig dochtertje Sonja in haar bedje aangevallen. Het kleintje werd in haar rechterhand gebeten door een rat die in het ledikantje was geklommen. Toen zij vreselijk begon te huilen en de heer Balk aan kwam rennen was het dier reeds verdwenen. Het meisje bloedde hevig en in de stormnacht is de vader nog naar de dokter gegaan om verbandmiddelen te halen. Het gezin is door deze gebeurtenis sen teneinde raad. Men durft 's nachts niet te gaan slapen uit vrees, dat de aanvallen van de ratten zich zullen herhalen. Meermalen gebeurt het, dat 's avonds de bruine monsters door de kamer rennen, die tevens als keuken,.en. siaappla&Js dienst doet. De rattenplaag heeft zich voor he\ eerst geopenbaard na de verbouwing van hotel De Toelast. Waarschijnlijk is daarbij een riool dichtgegooid, waardoor de ratten thans naar de Breedstraat zijn verhuisd. De mon sters komen door de gaten in de vloer naar buiten en zij storen zich niet aan het zware vergif, dat de reini gingsdienst al verschillende keren m het huisje heeft gedeponeerd. Zij knagen aan de vloer- en tafelkleden, aan de schoenen en aan het hout, dat op de gaten is getimmerd en roetsjen achter het behang alsof zij elke dag kermis vieren. De heer Balk zou graag zien dat de huiseigenaar hem op straat zette, zo dat men gedwongen zou zijn een an der onderdak voor hem te zoeken. De eigenaar wil dat echter niet doen, omdat hij dit een onmenselijke me thode vindt. Het zij hierbij opge merkt, dat de heer Balk voor de wo ning geen huur behoeft te betalen. Het lijdt geen twijfel, dat aan de toestand, waarin het gezin Balk ver keert, op de kortst mogelijke termijn een einde moet worden gemaakt. Ons bereiken meermalen klachten over woningtoestand, die om verbetering schreeuwen, doch het is nu eenmaal niet mogelijk zomaar een ander huis ter beschikking te stellen. In dit geval dient echter de onderste steen boven te komen en moet met krac^* naar een oplossing worden gezocht. Zonder uitstel. In het kader van de oefeningen in groter verband is gisteren de tweede ploeg vrijwilligers van het Nationale Reserve-district N oordholland-Noord in het voormalige ROG-gebouw alhiei onder de wapenen gekomen. Na vervulling der nodige administra tieve werkzaamheden, werden de man nen welkom geheten en toegesproken door de garnizoenscommandant teven! Territoriale Bevelhebber Noord-West kolonel H. Onderstal. Vandaag en mor gen zullen schietoefeningen en excer- cities worden gehouden. Donderdagnacht vindt een grote oefe ning plaats in de nabijheid van Andijk doch het hoogtepunt zal Vrijdag wor den gevormd door een aanval op de be langrijke verkeersbrug nabij de Omval. De daar opererende troepen zullen dan onder bevel staan van de res. kapi tein A. van Wieringen uit Alkmaar. HAVENNIEUWS. Aan de Handelskade is aangekomen de coaster „Sian" kapitein S. Uiller te Dordrecht, geladen met een lading ge zaagd hout, bestemd voor de firma G. A. Conijn en Zoon, alhier. Het Waagplein, de Doorbraak, Nieuwesloot en Hofplein zijn ge reserveerd voor het vee, dat Woensdag tentoongesteld zal wor den. Er komen ruim 600 schapen. 85 varkens. 67 geiten, 52 geregis treerde paarden fokdierenen een aantal handelspaarden, 45 stuks vetvee, 19 kalfkoeien en vier hokken met vette schapen. WAS HET VOOR EN toonstelling verbonden medeleven wel de moeil heeft wel bewezen, wel innemen. Allen, die aai na die twee bijzonder kwaliteit van de tentoon- Maurits" is belde dagen EEN stand, waarvoor stelling bestond, was die maarse Gasbedrijf. Hier mes deskundig voorgelic foruik van de nieuwe wa: nuis. douche en enkele ne huishouding aantrekk len. De namen van de van de rebus zullen Zate: vertentie worden bekend expositie van Jaap Sax heeft vele kunstliefhebbers van het Niedorper raadhu stijgen en de prettige de schilder zelf heeft vele en betere kiik op schilde: Con Wie Zondagmiddag tuss vier uur Nieuwe Niedorp zich wel in een soort Kal\ ben gewaand. Duizenden drongen zich langs (en om toph maar niets te n bloemencorso. Het was moeite waard. De inzender 47 grote en kleine werke zich van de sombere lucht niets aan. De tocht door een ware triomf geworden voor de deelnemers een loning voor het werk, dat deelneming op zich hadde We vermoeden, dat deze beurtenis in;jvolgende jare worden herhaald. Hieronder volgt de ereli Dameshandwerken. Sm: Feijen. Heiloo. 2 mevr. e.v. mevr. Vries. Lutjewi Waav. Schagen. Wolborduren: 1 Froukje kei. 2 N. Molenaar. Winkel Kort-Silver, e.v. mevr. Bak Breiwerk: 1 mevr. S. ma. Hoogwoud, mei. C. Niedorp en mevr. M. I 2 N. Molenaar. Winkel, r ker-Bakker en mevr. Schoorl. Oude Niedorp, 3 mevr. A. Klaver-Dekker Hannema. Winkel, e.v. mev Spaans. Winkel, mevr. Hooi gen. mevr. Buis-Kuiper. Jong, mei. A. Woudwijk. Klaasen te Heiloo en I Schagen. Van oud nieuw maken Sterk. Langereis. 2 J. van Spreien, kussens e.d.: eei mevr. Pijper-Vroeeop te (met lof). M. Poland. W; Breebaart te Winkel, mevr lianadorp. mevr. W. Buis mevr. Tak-Si ijkerman. mi Oord. mevr. Kanis-Schoorl mevr. Silver-Van der Oord jarige) mevr. Brugman-W: Prijzen: mei. B. Poland, ting te Amsterdam, N. Winkel, mevr. Raven-Klac loo. mevr. B. Joren te Nur Van Staveren-Wenner te Wie en mevr. Buis-Stammes te Derde prijzen: C. Langereis me.i. A. C. van der Stok te mevr. Breebaart te Winkel. Stoop te Heerhugowaard Slijkerman, mevr. Koorn. Sleutel-Wit en mevr. A. d. Eervol: mevr. Hannema mevr Otjes-Zander. G. Vel Groenleer. mevr. de wed tenaar, mevr. G. Burger-Rt om. W. Buis te Oudesluis. Brak te Texel. mevr. Leve Afrika. Kinderhandwerken: 6—11 nie Smit. Mar Bood. K Mc woud, 2 M. Singer. A. Kla- Smit. 3 Mar Bood. E.V. Gré nie Blokker. Mar Bood en 1115 jaar: haakwerk: 1 ter. 2 Riny Mantel en Jopie neke Komngsbruggen en An Oord. E.V. Betsy de Wit en der Wal. Alleen Pettens eerste vo neeft Zondag voor winst gei de rust zag het er echter naar uit dat de punten thu blijven. De eilanders leidden 0-2, hoewei Petten steeds slechte van het spel had doelpunten kwamen aan c kant door de linksbuiten, speler van de Texelaars. Na de hervatting schoot nauw gebrachte linksachter ten de bal keihard in eigen spoedig daarna scoorde Pe twee goede doelpunten (3-2) bleef het en de wedstrijd wa lijks het aankijken waard, de 2 5 zege naar huis. Zaterdagmiddag verloren ranten van HCSC uit Den H gasten waren over alle linie en gingen met een geenszins g De handbalsters gingen Zo gen met haar wel zeer jeugdi lang niet ingespeelde ploeg ten onder met de veelzeggen van1-13. De eerste week van October dbrp een druk weekend te 9? 3 October houdt de dr en iging „Schermerhorn" haa lustrumdraverij. De course opengesteld voor boerenpaard geldprijzen is er dit jaar een veroveren voor de pikeur van Pende paard. Op 4 October zal in de zaal lireiture de jaarlijkse Floral avond plaats vinden. Naast ar za* °°k optreden c «ende Kees Stet uit Ierswoud

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2