Stad en omgeving Agfeoda LAATSTE NIEUWS Jimmy Brown en de Oranjehemden Sociëteit zal het trefpunt zijn voor de bejaarden De Schouwspelers"voerden oer-komische klucht op Vakcentralen vroegen 6 pet had Show van breimodellen veler belangstelling Plezierige avond voor personeel van Ringers het r Lezers spreken Plannen vragen veelgeld Storm over Stavenisse Wild verhaal in de Wildemansstraat GEMEENTE KOOPT ACHT HUIZEN AAN RAAKSJE DIERENBESCHERMING Bromfietsongeluk met flinke schade NEEM DE BUS. Vragen aan het college D V V organiseerde geslaagde avond Stugge handel op de slachtveemarkt „Koe-trein" werd weer de wei ingestuurd NATIONALE SINGELLOOP Het loonoverleg Werkgevers wilden tot 5 pet gaan Jumpers te kort in de taille Wielrijder geschept WOENSDAG DE VLAG UIT Film over Blindeninstituut „Bartlmeus" te Zeist BURGERLIJKE STAND Zangdansen en muziek Een winkelier over het prijsvissen Nog een middenstander Eert „witte" voort zonder stootkra FRAAIE ZEGE' AVA-DAME ZT?vt£\er rnzijdige wedst' Alkmaarders behaa een royale 5-2-ze. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 cj*?iw«VOorina^®'e ^e^°"^e^0Uw het Luttik Oudorp, thans de sociëteit van de Stichting: Alkmaarse bejaardenzorg:, zal gedurende de komende winter het tref punt zyn van de ouden van dagen hier ter stede, mits de Stichting in staat wordt gesteld haar plannen te verwezenlijken. Die plannen zün vele. In de grote zaal, die een oppervlakte heeft van 240 vierkante meter komen o.a. twee biljarts, waar de heren een s'pelletje kunnen spelen, en voor knutselaars zal er een werkbank worde aangebracht. Oud speelgoed zal hier door oud-timmerlieden en oud schilders worden opgeknapt om met Sinterklaas aan de misdeelde kinderen te kun nen worden uitgereikt. Behalve een aangename vrüe tijdsbesteding is deze bezig heid tevens van sociaal belang. Het ligt in de bedoeling een uitleen bibliotheek in te richten, waartoe eerstdaags een beroep zal worden gedaan op de Alkmaarse bevolking. De Stichting zal Alkmaarse ama- teurgezlschappen in de gelegenheid stellen tegen een billijke huurprijs ge bruik te maken van de grote zaal. Om de veertien dagen zullen er dan voor de oudjes gratis voorstellingen worden gegeven, de andere weken zullen deze avonden voor het publiek toegankelijk- zijn. Het is begrijpelijk, dat de verwe zenlijking van deze en andere plannen, zoals de aanschaffing van meubilair, kachels en het loon van ce concierge, die boven de zaal komt te wonen, een groot bedrag vereist. Op alle mogelijke manieren tracht de Stichting aan dit geld te komen, o.a. door een loterij- actie, die buitengewoon veel succes heeft, zodat de trekking waarschijnlijk zes k zeven weken voor de vastgestel de datum plaats kan vinden. Met de vrijwillige donaties loopt het minder vlot. Er is wel een enkele binnen ge komen, maar als men bedenkt, dat m Arnhem in korte tijd voor een sociëteit f 80.000 werd ontvangen, dan moet er in Alkmaar nog heel wat veranderen. Het betreft hier tenslotte geen tachtig mille, maar enkele duizenden guldens. Gaarne wil ik nog eens de aan dacht van de ingezetenen vragen voor de vertoning van de film „Storm over Stavenisse", door de burgemeester van die gemeente, op Dinsdag 29 September a.s., des avonds 8 uur in het Gulden Vlies. De film geeft een duidelijk beeld van de catastrophale ge volgen, welke de stormramp voor deze Zeeuwse gemeente heeft ge had. Zij zal bovendien nader wor den verklaard door middel van een bijbehorende geluidsopname. Het is verder de bedoeling van de burgemeester van Stavenisse enkele reportages te geven, ver tolkende de dank van de bevol king van zijn gemeente jegens de adopterende gemeenten. Tevens verleent medewerking, het mannenkoor „Orpheus". Het zal een vijftal nummers uitvoe ren, w.o. het prachtige „Ecce quo modo monitur" van Jac. Gellus. De baten van deze avond, voor het welslagen waarvan van vele zijden grote en belangeloze mede werking werd ondervonden, zijrt geheel bestemd voor de herbouw van Stavenisse. Ik zou mij er bijzonder op ver heugen indien de Alkmaarse in gezetenen, die reeds in Februari jl. zulk een voortreffelijk bewijs van medeleven hebben gegeven, door het in groten getale bijwonen van deze interessante avond nog een extra steentje zouden bijdra gen voor leniging van de nood in deze zo zwaar getroffen gemeente. Alkmaar, 28 September 1953. De burgemeester, WYTEMA. Een vechtpartij die nogal wat pu blieke belangstelling heelt getrokken speelde zich gisteravond af tussen en kele agenten en de Alkmaarder H. S. S., die een flink stuk in de kraag had, schopte in de Wildemaanstraat zoveel herrie, dat een agent in burger, die juist uit de kerk kwam, het beter achtte de man mee te nemen naar het bureau. Het directe gevolg was een hevige vechtpartij, die beslist scheen te zijn toen een geüniformeerde agent te rulp schoot en de man een „dubbele Nel son" aanlegde. Rukkend en trekkend ging het toen naar het bureau. Een klein intermezzo deed zich voor, toen een zwager van de delinquent plotseling uit het duister naar voren schoot en zijn geacht familielid wist te bevrijden. Een bevrijding overigens, die van korte duur was. Want met een forse-djsecte werd de bevrijder door de politie knock-out geslagen. „Hij viel en bleef liggen' vermeldde het politierapport hedenmorgen, neu traal. Per zijspan is de weerspannige dronkeman naar zijn „gratis logies'' overgebracht. Op de Donderdag te houden vergade ring van de raad zal een voorstel aan de orde komen tot aankoop van acht woningen aan Raaksje en Zandersbuurt voor de gezamenlijke prijs van f 9700. De woningen verkeren niet in een goede staat van onderhoud, maar B. en W. achten het bezit van deze huizen, tot nu toe eigendom van de heer C. Schipper te Alkmaar, van belang voor de gemeente. Zervend is op de Breedstraat aange troffen een mooi donker cypers poesje pl.m. 3 maanden oud (adres de heer Bakker, Breedstraat). In de Ridder straat zwerft een mooi jong poesje. Kentekenen: Bovendek gevlekt grijs, witte poten en wit van onderen. Nu de eigenaar van het smoushondje (pl.m. IVz jaar, teef) zich niet heeft gemeld is dit diertje ter beschikking. Adres inspecteur C. Verwer. Zaagmo lenstraat 36. Alk-maar. Het gaat hier zeker niet alleen om een gezellig kaartavondje voor de ouden van dagen. De Stichting wil hen op alle mogelijke manieren ontspanning geven en de sociëteit tot een tehuis, waar zij zich vooral in de wintermaan den kunnen bezig houden en waar zij nauwer met elkaar in contact kunnen komen. De nieuwe soos ?al waarschijn lijk half October worden geopend. Een bromfietser, die blijkbaar met te grote snelheid over het fietspad langs de Helderset e°- in de richting van de stad snelde kon ter hoogte van de garage Klaver zijn stuur niet meer houden en botste tegen een wielrijder op, die hem van tegenovergestelde richting naderde. Zijn fiets werd ern stig beschadigd, terwijl ook de brom fiets aanzienlijke averij opliep. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Als je je 's Zondags stierlijk ver veelt, doe dan iets wat verschrikkelijk spannend is. Klim in een geparkeerde autobus en ga er mee rijden. Dat dach ten en deden twee jongens, die giste ren met hun vrije tijd geen raad meer wisten. Het slot van hun korte avon tuur was echter droevig en duur. Zij botsten met de touringcar tegen een andere geparkeerde wagen en werden prompt ingerekend. MAANDAG. REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Zeven hoofdzonden (18 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur: Lime light (a.l.) HARMONIE THEATER, 8 uur, Be cause you're mine (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur Illusie van het geluk (14 jaar). GULDEN VLIES. 8 uur: Rotterdams Toneel met De kamer, waarin wij le ven. WAAKT EN BIDT, 8 uur: Chr. Vrou wenbond, spr. mevr. L. A. Lever Brouwer. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Het huis aan de Rivier (14 jaar). NOORD-SCHARWOUDE. Tivoli, 8 uur: De schrik var, de tweede compag nie (a.l.) DINSDAG Bioscopen ais Maandag. GULDEN VLIES, 8 uur: Burge meester L. A. Verburg vertoont film over Stavenisse. HARMONIE. 8 uur: Proff. Tenhaeff spreekt voor Ver. Psvchical Research. GEBOUW VRIJZ. 'HERV., Heul 11, 8 uur: Lezing ds B. Glond. DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark. Langestr. 1. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 19.07 7.30 Dinsdag 20.01 8.23 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 19.12 7.35 13.12 1.35 Dinsdag 20.56 8.33 14.06 2.33, De heer R. Bakker, raadslid van de P.v.d.A., heeft verzocht in de eerst volgende vergadering de volgende vra gen te mogen stellen: 1. Welke zijn de redenen, die hebben geleid tot de verdeling van werk zaamheden, zoals deze bij besluit dd. 1 September 1953, door Burgemeester en Wethouders voor het door hen ge vormde college is vastgesteld? 2. Heeft vorenbedoelde verdeling van werkzaamheden tot gevolg of tot gevolg gehad, dat de Burgemeester of de wethouder G. H. Hoijtink niet langer deel uitmaakt van het college van Regenten van het Centraal Zie kenhuis? De buurtvereniging „Door Vrijheid Verenigd", één der laatste vier die Alkmaar nog telt bezit de reputatie dat zij vier maal per jaar haar. leden een ontspanningsavond aanbiedt, die klinkt als een klok. Werden de pro gramma's tot dusverre door eigen krachten verzorgd, ditmaal heeft het bestuur gemeend het beroepsgezel schap „De Schouwspelers" uit Den Haag, onder leiding van Th. van Duyn te moeten engageren. Dit gezelschap, dat Zaterdagavond in „Het Wapen van Heemskerk" op trad in de klucht „O, o die vrouwtjes" verraste in de door haar ten tonele gevoerde klucht door vlotheid van spel, vastheid van rolkennis en goede voordracht. Deze oer-komische klucht, die „hinkt" op twéé hoofdpersonen, de klassieke, vadsige dandy Roger Shields en de zeer teruggetrokken en wereldvreemde boekhouder Bunny Bloom is hiermee teruggebracht tot een afgesleten motief, waar het pu bliek overigens nog met onvermin derde graagte zijn tanden in zet. Ook ditmaal was het dan ook weer gesne den koek en werd de avond een door slaggevend succes. Emmy van Swoll als Harriet, An v. d. Linden als haar dochter Ethel, Sonja Pool als Betty Brent en Rosa Swart als Violet Par ker, speelden hun diverse rollen zon- ALKMAAR, 18 September. -- Op de de veemarkt waren aangevoerd: 4 paar den van 500750 per stuk; 105 vette koeien koeien van 6001200 per stuk (le kwaliteit per kg 2,402,50, 2e soort per kg 2,202,40 en overige 2,102,20); 7 graskalverén van 140210, 25 nuchtere kalveren van 38—76 en 18 vette schapen van 90110 per stuk; 310 varkens: vlees varkens, 1,941.96 spekvarkens 1,90—194 en lichte varkens 1.801,90 per kg. Aangezien er voor de tijd van het jaar nog veel gras is houden de weiders hun koeien nog vast en dit had tot gevolg, dat het aanbod op de markt vandaag niet bijzonder groot was. Verder heeft een aantal slagers reeds tijdens de verleden week gehouden Landbc*iwtentoonstelling inkopen gedaan, waardoor de handel zeer matig verliep. De noteringen waren stijf. Alleen enkele prima dieren zijn boven de hoogste prijs verhandeld. Het aanbod van varkens was ruimer dan we de laatste weken gewend zijn. Waren de noteringen bij de aanvang der markt reeds tamelijk laag, toch liepen zij in de loop der mor gen nog meer terug. De spekvarkens waren zeer moeilijk te plaatsen. INRICHTING KLEUTERSCHOOL Een bedrag van f2600.wordt door B. en W; aan de raad gevraagd voor de inrichting van het houten schoolge bouw aan het Zeglis tot kleuterschool. Tot nu toe werd het schooltje gebruikt door leerlingen van Willem de Zwiigerschool. die het gebouw, nu hun eigen school klaar is gekomen, hebben verlaten. De kleuterschool is verhuurd aan de vereniging Alkmaarse Fröbel school. OVERPLAATSING ONDERWIJZER De heer A. Hosten, onderwijzer aan de Tésselschadeschool, heeft verzocht om overplaatsing naar de Kohnstamm- school, waar een vacature is ontstaan ddor het vertrek van de heer W. Poeze. der een enkele hapering en met volle overtuiging. Bram Boulé, Peter van Linden en vooral Wim de Haas als taxichauffeur gaven eveneens voor treffelijk spel ten beste. Het is dan ook te verwachten, dat DVV „De Schouwspelers" niet voor het laatst uitgenodigd zal hebben. Na afloop van de voorstelling zorgde het orkest van Toon Dekker nog voor enigen-uren welluidende dansmuziek. Zaterdag te middernacht werd de politie gewaarschuwd, dat zich op de spoorbaan bjj het woonwagenkamp vier grote schimmen over de spoor baan voortbewogen. Een ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat vier koeien uit de wei gebroken waren en tussen de rails een wandeling wa ren begonnen. Men aarzelde niet lang, pakte de koeien bij de hoorns en leidde ze veilig van het gevaarlijke traject de wei weer in. De nationale Alkmaarse Singelloop zal Zondag 11 October voor de vijfde maal door de athletiekvereniging Olympus worden georganiseerd. In athletiekkringen heeft deze lange af standloop zich in de voorgaande vier jaren reeds een uitstekende naam ver worven en naar verwacht mag wor den, zal de inschrijving alle records slaan. De te volgen route zal belangrijk afwijken aan die van de voorgaande vier wedstrijden. De organisatoren be sloten namelijk de route kleiner te maken, waardoor het voor het publiek interessanter zal worden om de wed strijd te volgen. De start en finish komen dit jaar in de omgeving van de Bergerhout. De senioren zullen de route tweemaal lopen, zodat de be langstellenden de deelnemers tweemaal zien passeren. Naast de normale prij zen, is dit jaar voor het eerst een wis- selprijs beschikbaar gesteld, de Grote Zilveren Burcht. (Ongecorrigeerd) Uit een hedenmorgen door de geza menlijke werkgeversorganisaties ver spreide verklaring blijkt, dat de Raad van Vakcentralen van stonde af een loonsverhoging van zes procent heeft bepleit. Daarentegen meenden de werk geversorganisaties, dat de verhoging op vier procent diende te worden gesteld. De door de regering aangewezen des kundigen kwamen Zaterdag, na beide partijen te hebben gehoord, tot de slot som, dat het percentage op 4.8 diende te worden gesteld. De werkgeversorga nisaties hebben daarop de vakbonden voorgesteld, een loonsverhoging van vijf procent te aanvaarden. Deze waren hiertoe niet bereid. Zij meenden het voorstel van zes procent te moeten handhaven. In een eigen communiqué merkten zij dienaangaande hedenmor gen op, dat hun voorstel van meet af aan niet was bedoeld als een onderhan- delingsvoorstel waarin speelruimte zat, maar als een volkomen reëel voorstel, waarin op verantwoorde wijze de com pensatie voor de huurverhoging en voor de resterende consumptïebeperking, als mede de voorgenomen belastingverla ging in rekening waren gebracht. In hun communiqué nu verklaren de werkgevers zich bereid, zonder in alle onderdelen het rapport van de deskun digen te kunnen onderschrijven om per 1 Januari a.s. een verplichte loonsver hoging van vijf procent voor werkne mers van 23 jaar en ouder aan te be velen. Hierbij dienen de gebruikelijke dispensaties mogelijk te zijn; inzonder heid wordt hier gedacht aan het mid- denstandsbedrijf. De beslissing over de herziening der lonen voor werknemers beneden 23 jaar dient te worden overgelaten aan het bedrijfstakgewijze overleg. Voorts wensen de werkgeversorgani saties de richtlijnuurlonen voor ge schoolde vakarbeiders met ingang van 1 Januari a.s. met twee cent te verho gen en de uitwerking hiervan aan het bedrijfstakgewijze overleg over te laten. Tenslotte wensen zij de richtlijnen voor de gemeenteclassificatie in dier voege te herzien, dat wel de vijf klas sen gehandhaafd blijven, doch de lonen in de laagste klasse met twee cent wor den verhoogd. Ook hiervan dient de uitwerking te worden verwezen naar het bedrijfstakgewijze overleg. Een groot aantal zelfbreiende dames heeft in het Victory Hotel de breimodellen van de Koninklijke scheepjeswolfabrieken bekeken. Deze nieuwe herfst- en wintermodellen werden in een breimodeshow door de firma Kofa-Spruyt aan het publiek getoond. De modellen, speciaal ontworpen om door de toeschouwsters zelf gemaakt en natuurlijk ook gedragen te worden, waren inderdaad praetlsch en draagbaar, In een speciaal door de fabriek uitgegeven shownummer kunt ge alle modellen met de beschrijvingen terugvinden. De modellen, die we op de show zagen, waren in werkelijkheid vaak heel wat aardiger dan op de foto's, maar het omgekeerde kwam ook voor. De kleur en de draagster spelen hier bij een belangrijke rol.' Opvallend was dat de getoonde jum pers bijna alle te kort in de taille wa ren, wat een zuinige indruk maakte. Wanneer U deze modellen namaakt, zult U er verstandig aan doen ze min stens tien cm langer te breien, wat het geheel zeker ten goede zal ko men. De niéuwe vloeiende lijn tot op de heupen werd met. veel succes toege past. We denken hierbij aan de een voudige jumper in een warm kardi- naalrood en een keurig zachtblauw vest met lage mouwinzet. Alleraardigst voor jonge figuren waren de twee sportieve pullovers, de ene in een warme gele kleur van grove wol met ronde ingebreide pas, de andere van donkergroene wol met Een 62-jarige wielrijder die, komen de van de Texelse brug, over de Ka naalkade in de richting van de Friese brug reed, maakte zo'n glrote boog voor een truck, die hem, komende uit de Paternosterstraat voorrang verleen de, dat hij door een achteropkomende personenauto werd geschept. Alleen het rijwiel werd ernstig beschadigd. Nu zovele oud-leerlingen der voor malige Alkmaarse cadettenschool zich Woensdag naar Alkmaar zullen bege ven om aan de reünie der oud-cadet- ten deel te nemen en om een bezoek te brengen aan de stad. waar zij enige jaren hebben gewoond en waaraan zij zoveel prettige herinneringen bewa ren, wordt aan de ingezetenen dringend verzocht om ter verhoging van de feestelijkheid - waaraan ook reeds medewerking is verleend door het optreden der Koninklijke Militaire Kapel in ceremonieel tenue - de na tionale vlag uit te steken. In het Christelijk Blindeninstituut „Bartimeus" te Zeist verblijven onge veer 120 leerlingen, in de leeftijd van 6-20 jaar. Dank zij het onderwijs, dat zij hier volgen, staat straks de weg uit het isolement en naar het arbeidspro ces voor hen open. Zij kunnen op het instituut lager onderwijs volgen, Mulo, diverse kantoorstudie en zelfs ook nog een academische graad behalen. Dit alles is te zien in de geluids film „In Holland staat een huis", die een goed beeld geeft van het leven en werken in het Blindeninstituut te Zeist. De film zal Donderdag 1 Octo ber in de Gereformeerde Kerk worden vertoond en de toegangsprijs van twee kwartjes zal dienen tot steun van de ze menslievende arbeid. Geboren: Jolinda, docllter van J. J. Dikkeboom en E. Reker. Gehuwd: Jacob Blokker en Arendje Kruijt. - Rudolf A. Jansen en Alida J. Wiedenhof f. - Jacob Kindt en Johanna C. de Vet. Personeel en genodigden van de Rin- igersfabrieken hebben Zaterdagavond in het fraaie ontspanningslokaal genoten van een zeer gevarieerd programma dat op de planken werd gebracht door de diverse onderafdelingen van de Rin gers' Personeelsvereniging. Nadat de heer H. Ringers een gezel lig openingsspeechje had gehouden, volgde een optreden van het Gemengd Koor, afgewisseld door solozhng. Ook later op de avond kwamen de zangers en zangeressen weer voor het voetlicht en wisten vooraj met het uitvoerige en zeer komische werk „Slaap, kindje slaap" groot succes te boeken. Twee maal ook trad Ringers' balletgroep op. De meisjes brachten eerst de Tritsch- Tratseh polka van Johan Strauss, waar bij zij werden gesecondeerd door twee clowntypen, daarna zagen we een Ja panse lantaarndains. Mede door sugges tief decor, goede lichteffecten en leuke costumes werd het een onderdeel van de avond, waarvan zeer werd genoten. Het zes man sterke Ringers Ensemble zorgde tussen de bedrijven door voor een goed stuk muziek, dat zeker door de vele jongeren in de zaal bijzonder op prijs werd gesteld. Albert Glas liet zich kennen als een kunstfluiter vam de bovenste plank. Zijn werk had aller bewondering. Na de pauze zorgde de toneelgroep voor het nodige plezier door de opvoe ring van het blijspel „Aardappelen" van Jacques Tol. Het bleek met recht een blij spel te zijn, dat met een flinke portie vfiart werd gebracht. Speciaal de heer P- J. Fernee als de sigarenwinke lier Janse mag hier genoemd worden. De heer W. A. Punt als de man van het hondenasyl wist zijn roj ook met de nodige verve te brengen. Nadat directie en medewerkenden dank was gebracht voor hetgeen zij haidden gedaan om deze avond mogelijk te maken, volgde een bal, dat de dans- lustigen nog enkele uren bijeen hield. Het slagen van deze avond en de prettige sfeer, die er heerste, vormen een bewijs van de goede sfeer op de fabriek in het algemeen en tevens van de waardevolle betekenis, die een per soneelsvereniging vain een groot bedrijf kan hebben. Een van de aardige jumpertjes, die te zien waren op de door Kofa Spruyt gehouden show van brei modellen. pas van diverse kleuren en bijpassend mutsje, dat de draagster werkelijk heel lief stond. Er waren enkele ware staaltjes van breikunst, zoals de witte jumper, waarvan de onderste helft in ver schillende tinten grijs diagonails- gewijs was gebreid en de sportieve herentrui met ingewikkelde minderin gen. Een grote attractie vormden de beide kinderen Kees en Marianne, die uit het grote zwart cartonnen schip symbool van de scheepjeswol kwamen gestaptgekleed in leuk blauw pakje en een dito jurkje, wa ren ze voor iedere moeder een lust voor het oog. Aan de bijvalsbetuigingen zou men wel zeggen, dat de aanwezige dames met veel enthousiasme aan het breien zullen slaan. Het zien van deze wer kelijk uitstekend verzorgde show zal dan ook niet anders dan inspirerend kunnen werken HENDRINE. 99. Henkie de speurhond van me meer Pipjes liep ongeveer dertig me ter door, doch hield toen eensklaps zijn vaart in. Hij liep een beetje ze nuwachtig in het rond, snoof, snoof nog eens, begon dan weer te zoeken, keek onzeker om zich heen en ein digde zijn onderzoek door een paar maal weemoedig te blaffen en op zijn staart te gaan zitten op een wijze, die geen twijfel overliet aan zijn ge voelenHij was het spoor bijster, om de eenvoudige reden dat er geen spoor meer was.. Jimmy begreep on middellijk wat er gaande was. Hij zei tegen Piet Potlood die ook het huis was uitgesneld: „Henkie is het spoor al kwijt en als je 't mij vraagt, zijn de boeven op deze plek in een auto gestapt, waarin zij met Jackie zijn weggereden". Piet Potlood boog zich over het wegdek. Hij tuurde scherp. „Ik zie hier wel de afdrukken van 'n paar autobanden", zei hij, „maar erg duidelijk is het niet". Jimmy keek er ook naar. „Ja", zei hij, „maar daar hebben wij niet veel aan". Jimmy Brown stond even na te denken. Hij zag de hele zaak plotseling nog al donker in. „Ik moet hier eens rustig over nadenken, Piet", zei hij. „Ga mee naar binnen, dan kunnen wij er samen eens over praten. Ik zal je dan meteen al die dreigbrieven laten zien, die ik de laatste tijd ontvangen heb". Piet Potlood keek Jimmy verbaasd aan. „Dreigbrieven" vroeg hij. „Daar heb je me nog niets van verteld". Jimmy schudde het hoofd. Ik heb er eigenlijk niet zo heel veel waarde aan gehecht", zei hij „daarom heb ik er niemand iets van gezegd". Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Mijnheer de Redacteur, Mét aandacht heb ik de ingezonden stukken in Uw blad gelezen en ik kan niet anders dan de schrijvers volkomen gelijk geven, dat het prijsvissen een slechte reclame voor de winkelstand is geweest. Dat zij hiervoor de deelgenomen winkeliers de schuld geven zou volkomen juist zijn, indien geen andere uitleg aan deze onverkwikkelijke affaire zou wor den gegeven. Wat is namelijk gebeurd.... De eigenaar van een reclame-bureau hier ter stede heeft vele winkeliers bezocht om hun er toe te bewegen deel te nemen aan een door hem ontworpen en te organiseren reclame-campagne. Gezien de successen, welke hij voordien behaald heeft met reclame-stunts, hadden de uiteindelijk* deelnemers te veel vertrouwen in het organisatievermogen van deze persoon gesteld met het U allen bekende nood- 1 lottig gevolg. O.a. zou hij zorgen voor aantrekkelijke prijzen. Dit was heel goed mogelijk, daar de winkeliers, behalve f 50,inleggeld, 2 cent per visbon moes ten afdragen (du9 2 pet. van hun omzet, voorwaar geen klein bedrag). Het bleek echter, dat het vertrouwen toch niet gemotiveerd was. want wat is het resultaat van deze reclame-campagne: „organisatie waardeloos, prijzen in hoofd zaak minderwaardig en last but not least het kopend publiek zeer ontevreden en kwaad op de deelgenomen winkeliers." Het publiek moge uit het bovenstaande de juiste conclusie trekken n.l„ dat het niet alleen tot de gedupeerden behoren maar ook zeer zeker de deelnemers a deze actie. U bij voorbaat dankend voor de plaats ruimte. EEN DER GEDUPEERDE WINKELIERS. (Naam en adres bij de redactie bekend) NASCHRIFT REDACTIE: Deze beschuldiging wast zeker niet de mede-verantwoordelijkheid weg, die de deelnemende winkeliers voor deze actie hebben. Zij wisten hoeveel vissen waren verstrekt en konden dus nagaan welk een enorme stroom hengelaars verwacht werd. Geachte Redactie, Mag ik van U enkele regels plaatsen in Uw blad over de prijs visserij? Uit meerdere gesprekken is mij geble ken dat deze ongelukkige actie een on verdiende blaam gaat werpen op „De Mid denstand" te Alkmaar. Dit zult U met mij gaarne willen voor komen. „De Middenstand" en zeker de georganiseerde middenstand h*eft hier mede niets te maken. Als eén handige khaap, al of niet met verantwoordelijk heidsgevoel iets uit denkt en enkele win keliers en de groot-winkelbedrijven van Alkmaar steunen dit zonder dè gevolgen hiervan te overzien, is dit toch geen zaak van „de middenstand". En wie zijn hier voor dan verantwoordelijk? Toch niet „de middenstand". De mogelijkheid bestaat dat in brede kringen de gedachte post vat dat deze ondoordachte actie op de rug geschoven kan worden van „de mid denstand" en dit zou zeer te betreuren zijn, daar eventuele komende reclame acties, welke wel opgezet zouden worden door georganiseerde middenstand of con tact-commissie bijvoorbaat gedoemd waren tot mislukking. EEN GEORGANISEERD MIDDENSTANDER. (Naam en adres bij de redactie bekend) Voor de eerste maal in gistermiddag een competi annalen van de withemde niet als een roemrijk tvape verdiende 42 nederlaag achterhoede blunders tvera klasse vereniging mag vei maar faire ploegheeft dt stekende werk van de rei iieer gleed dit tweetal mei Alcmaria en met name „1 aandeel in deze overwinni Vooral in de eerste helft aanvallen van Alcmaria grote dan die van Vitesse. De i liet echter zo veel te wensen doelman Van Veen slechts s behoefde op te treden. Een gevaarlijk schot heeft hij in speelhelft precies eenmaal doel gekregen. De uitvallen tesse waren gevaarlijk, vooral intelligente manier waarop Valk het spel verdeelde. Hij motor in de voorhoede van ondervond voortreffelijke steu: rechtsbuiten Twisk en de midvoor Stuifbergen. Na ong minuten spelen greep de i defensie onvoldoende in bij Van der Valk opgezette aanv een kluwen van spelers kon gasten de leiding geven. Het tegenoffensief dat via linksbuiten Genefaas, die de p Bedorf had ingenomen, inzetti de verschillende malen op c willende maar eenbenige Kop] jonge midvoor is alleen in s kans te benutten als hij de vallig voor zijn goede voet k Vitessenaar Stuifbergen lie zien hoe het wel moest gebei enkele strakke passes langs waren Van der Valk en 1 Alcmaria-verdediging gepas: toen de bal voor de doelmonc Vries kwam, stond daar Sti in vrije schietpositie opgestel voorsprong van Vitesse te t Twemaal achter elkaar kre< pen de gelegenheid om te sc eerste maal stond Van Veen Gisteren speelden de A\ aan de Spaarndammerdijk te dam tegen DWS I en wonn wedstrijd met 0-3. De eerste aanvallen waren v waarbij de AVA-verdediging maal in moeilijkheden kwam, meeste schoten van de DWS-v gingen hoog over het AVA-d der dan twee schoten tegen d kwam DWS niet, keepster wist haar doel schoon te houdt PTa e A VA-voorhoede aan bo Nadat een paar kansen voor o aoor slecht schieten waren t gaf de middenvoor, AVA i mooi doelpunt de leiding. Vrij dit doelpunt, was het weer middenvoor die voor open d EchietXans kreeg, op het laa ï1- j ™er<3 zij echter ongeoor] nmderd. De toegekende strafw door haar feilloos benut, waa w Anr°»lnf met een 2"° voorspr de AVA-dames. Na de rust werkten de Amsi dames nog harder. De AVA-ach speelde echter nu veel beter c de rust en tot gevaarlijke schot men de DWS-dames dan ook r de andere kant was het de AV/ buiten die na een soloren de i 0-3 voor AVA wist te brengen mn iSn d<7 5WS"dames iets af. r maal wist de AVA-middenvoor echter beide doelpunt den door de goed leidende sche bleef Z°dat de einds AVA 1 heren speelden thi de heren van Vrone uit St Pai J, AYA 11 dames speelden i nadorp tegen JHC II en wonne piettige wedstrijd met 0-3. Wij hebben het vermoeden dal hout na afloop van de wedsti veld wat ontgoocheld heeft ÏJÜ-T ?nkeIe uren daarvoor de kans om ook de derc 'n deze jonge competitie nen, niet gering. En heus, onda 4—1 achterstand in de eerste h gelopen, was er tijdens de ri nad?J °m te wanhopen, nadeklap kwam echter kort na vatting: J Jong Holland heeft in deze w behoorlijke partij gespee eid in snel tempo gestart. D fantrfkkeHjk en m spanning toe toen Kromhou der. Linde de leiding n; snef t ,Van dc ^uisclub t eend! verplaatsen en het daai Hru: ,kwartlpr zagen wij ee Holland op zijn best. Tegen di spel bleek de toch wel beh Kromhoutdefensie niet opge Dne maal moest men het hoe Jnn</°wrnde goede afwerking en Hand-aanval, waarin (3—n hoofdrollen ve "°v hoopvol Kromhout ook Tnno w n beS°n. de bevlieg Jong Holland bezielde, drukte 1 Jj"p. ln-iHet goede stuwende w< de kanthalfs Romeyn en Kuipi de Oranje aanvalslinie vele Fnelenrf 'l"1',""1™ tijd snelde spelende Hoekstra twee maal

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2