g half zware shag! Vervolg stadsnieuws Overige prijzen voor de Portrettenprijsvraag Anderhalf jaar geëist tegen verpleegden uit Willibrordus Nieuws uitHeer-Hugowaard beschikbaar gesteld door: Kort nieuws uit wijde omtrek Verdedigers laakten het beleid in het gesticht Kruimeldiefstallen nemen in aantal toe Ruim 70 renners aan de start Eerste schoorsteenbrand Komt districtsbureau van Rijkspolitie in Alkmaar? Wedstrijd in pianospel GELD IN DE ETALAGES Actie voor beveiliging Hasselaarsweg LOOP DER BEVOLKING Warmenhuizen BURGERLIJKE STAND „EXCELSIOR" ONTVING PLATTELANDSVROUWEN BURGERLIJKE STAND Egmond aan Zee Toneelseizo.en kondigt zich aan BURGERLIJKE STAND Oude Niedorp Het gaat niet bepaald van een leien dakje Sl. Pancras Geslaagde winkelweek Sckermerhorn Vaardigheidsdipioma voor meisjes van „Volharding" Goud en parels lagen voor het oprapen Z- en N. Schermer Op 8 October na 13 uur gesloten WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 De Willibrordusstichting heeft bet tijdens de zitting van de Alkmaar- se JHeervoudige Kamer weer zwaar te verduren gehad. Twee verpleeg den, P. L. de R. uit Venlo en G. B. uit Amsterdam, die ter beschikking van de regering waren gesteld en in de inrichting verblijf hielden, had den van hun bewegingsvrijheid misbruik gemaakt door bij een vroegere werkgever van één hunner in te breken en een bedrag van f 510.weg te nemen. De 28-jarige B„ die er al 14 veroor delingen op had zitten en wiens eerste ontsporingen dateerden uit de oorlogs tijd toen hij bij een Duitse organisatie had dienst genomen, was door zijn 20- jarige makker tot de diefstal van 't geld aangezet. Tegen beidfe verdachten eis te de officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke een gevangenisstraf van anderhalf jaar. De verdedigers in deze gecombineer de zaak, mr G. A. de Lange en mr H. Lesterhuis hadden niet veel goede woorden voor het beleid van de Wil- librordusstichting over. Toen één van de verdachten na het plegen van de diefstal in grote ongerustheid aan iemand van het verplegend personeel had gevraagd of hij alsjeblieft terug mocht komen en „of er nog wat aan te doen was", zou hem geantwoord zijn dat hij nu maar beter weg kon blijven. Uitspraak over 14 dagen. De zaak, die ontstaan was naar aan leiding van de magazijndiefstallen bij de Alkmaarse firma de W., vond gis teren zijn verlengstuk, toen twee he lers moesten terechtstaan. P. D. uit Limmen en F. M. uit Harenkarspel. Zoals wij gisteren reeds berichtten werd tegen beiden een gevangenis straf van 4 maanden geëist. Wat de tweede verdachte betrof wees de plei ter, mr A. V. M. Leesberg er op, dat zijn cliënt nog nimmer door de rech ter veroordeeld was geweest en dat hij bekend stond als een werkzame figuur, hetgeen ook de reclasserings- rapporten aantoonden. Hetzelfde kon de heer Leesberg ook over D. zeggen. Hij drong er op aan, beide verdachten tot een voorwaardelijke vrijheidsstraf te veroordelen. Tegen de automobilist F. K. uit Ber gen, die op 26 Mei in niet geheel nuch tere toestand op de Laat aangetroffen was toen hij met zijn wagen wilde wegrijden, eiste de officier een boete van f 300, of 50 dagen en intrekking van 's mans rijbewijs voor de tijd van 4 maanden. Rijfouten waren door getuigen even wel niet geconstateerd. J. W. v. d. S. uit Koedijk, die ten slotte terechtstond hoorde vrijspraak tegen zich eisen. In de stormachtige nacht van 8 Juli had hij op het rijwielpad van de Hel- derseweg bij de gasfabriek een aan rijding met een hem tegemoet komen de wielrijdster veroorzaakt. Het meisje was hierbij zo lelijk terechtgekomen dat ze gedurende 6 weken haar nor male werkzaamheden niet had kunnen verrichten. Dat de verdachte onder invloed van sterke drank te veel links gehouden en daarmee de botsing ver oorzaakt zou hebben kon niet worden vastgesteld. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Jan B. uit Beemster, tegen wie wegens inbraak en diefstal van f 100,ten na dele van een buurvrouw gepleegd op 19 Mei een gevangenisstraf van acht maan den was geëist, hoorde door de officier van Justitie ditmaal een voorwaardelijke gevangenisstraf van acht maanden tegen zich vorderen. De officier vroeg voorts een proeftijd van drie jaar. Bij de politie is aangifte gedaan van de diefstal van vier spaarpotten, toebehorende aan kinderen van een gezin dat aan de Troelstrakade woont. Een magere buit van f 25,— is waarschijnlijk na insluiping ver kregen. Een dertigjarige dame, die in de kleed kamer van het gymnastieklokaal bij de Julianaschool haar tasje had laten han gen ontdekte aan het eind van de avond dat hieruit een vulnen en een bedrag van f 5,ontvreemd was. Uit een motorboot, li^ende in een botenhaven aan het Noordhollands Ka naal ontdekte de eigenaar een dezer dagen dat men een ruit van zijn bootje had ingeslagen, de inventaris van de boot over hoop gehaald en, wat erger was, een verrekijker van f 150,— gesto len had. Ruim 70 renners zullen morgenmid dag om vier uur op de Laat gereed staan om bij het eerste signaal weg te flitsen voor de 80 kilometercourse voor amateurs, die in het kader van de 8 October-viering wordt verreden. Wij noemden reeds enkele namen van prominente amateurs als Jan Otten- bros, Jan Rol, Klaas Slot en D. *Ede- lenbosch. Maar het zijn niet alleen Alk- maarders, die aan de start verschijnen. Daar is bijvoorbeeld de jonge coureur Piet de Jong uit het Brabantse Made, de winnaar van de Ronde van Noord west Nederland van dit jaar, de Noordhollandse kampioen Krijn Post uit Nieuw Vennep, de IJmuidenaren W. en J. Eising, die resp. dit jaar de ronde van Egmond en de ronde van Alkmaar wonnen, de kampioen van de Noordelijke provincies F. Mik uit Nieuwe Pekela en tal van anderen, wier namen in Alkmaar bij de wie lersportliefhebbers geen onbekende klank hebben. We denken aan Mahn, Holleder, Leo de Booy uit Amsterdam, aan B. Lute uit 's Graveland, Piet Peters uit Haarlem, J. Hofland uit Beverwijk en Henk Kuitwaard uit Velsen. Naar het schijnt zal de win naar van NW-Nederland 1952, Arendje van 't Hof uit Sassenheim niet mogen starten wegens een disciplinaire maat regel van de KNWU. Hij heeft zich echter wel voor de 8 October-ronde aangemeld. Het parcours (Laat, Koor straat, Ritsevoort, Heilooerbrug, Nieuw- landersingel, Emmabrug, Zilverstraat, Ridderstraat en Laat) bedraagt onge veer 1200 meter. Niet op alle plaatse»? zal het publiek toegelaten worden in verband met de veiligheidsvoorschrif ten. Zo zal speciaal in de bochten ruimte worden gehouden om eventuele ongelukken te voorkomen. Voor ge nodigden zal ter hoogte van de RK Meisjesschool op de Laat een tribune verrijzen. De eerste schoorsteenbrand van het jaar te Alkmaar is met succes geblust. Zij vond plaats in een perceel aan de Kennemerstraatweg. Er ontstond geen waterschade, daar men het vuur met zand de baas kon. De brandweer rukte niet uit. FIETS ONTVREEMD Uit de tuin voor een woning aan de Uitenbosstraat werd gisteravond laat op b'rutale wijze een herenrijwiel ontvreemd. De „zwijntjesjagers" zijn dus weer op pad. Men zij dus gewaar schuwd en late zijn fiets niet onbe heerd of zonder slot achter. - Voor wie licht te licht en zwaar te zwaar is Reeds lange tijd bestaan er plannen het bureau van de Staf van het dis triet Alkmaar der Rijkspolitie en het bureau van de districtsrecherche van Heiloo naar Alkmaar te verplaatsen. Ook voorheen waren deze bureaux hier ter stede gevestigd, doch na de beëindiging van de huurovereenkomst verhuisde de staf naar Heiloo, mede in verband met vestigingsmoeilijkheden van de manschappen. De voorbereidin gen voor een verplaatsing naar Alk maar zijn thans in een vergevorderd stadium. Men heeft reeds een geschikt pand uitgezocht en het wachten is nu op de departementale goedkeuringen, die deze verhuizing mogelijk moeten maken. De Nederlandse Bond van Piano- en Orgelhandelaren en -fabrikanten zal bin nenkort een wedstrijd in het pianospelen organiseren, waaraan door kinderen tot de leeftijd van vijftien jaar zal kunnen worden deelgenomen, die ten hoogste drie jaar piano-onderricht hebben genoten. In een aantal gemeenten, waaronder ook Alkmaar, zullen eerst voorronden worden gehouden. Eind December a.s. zal in.Utrecht de finale plaats vinden, waarbij de muzikale opvatting van de te spelen werken van doorslaggevende betekenis zal zijn. De winkeliers van de Hekelstraat hebben ter gelegenheid van de achtste October een eigen actie ontketend. Het publiek dat langs de etalages dwaalt dient in de winkelkasten naarstig te speuren naar een geldbedrag dat op een verborgen, maar toch zichtbare plaats is aangebracht. Ontdekt men het, dan mag men naar binnen stappen en voor dit bedrag bij de deelnemers besteden. Een origineel idee, dat zeker wel zal inslaan. MUTATIES COMMISSIE VAN ADVIES DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU Bij beschikking van de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid van 30 September J.l. is aan de heer M. Coerts, oud-wethouder der geimeente Alkmaar, eervol ontslag als voorzitter der com missie van advies voor de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar verleend en is tot zijn opvolger in laatst genoemde functie benoemd de heer C. Venneker, wethouder van Sociale Zaken der gemeente Alkmaar. OPBRENGST SIMAVICOLLECTE De Simavi-collecte heeft in onze stad het mooie bedrag van 1995,86 op geleverd. HAVENNIEUWS Aan de Handelskade is gearriveerd de coaster Alfrina, komende van Rau- ma (Finland) met een lading gezaagd hout voor de fa. Conijn. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 48. Dames Parapluie: Woltering Wackers, Payglop. Een Plant (Ficus): Brouwers Plantenhandel, Bloemenschuit bij- de Stenenbrug.. Een Vaas (Plateel): 't Sierhuis, Langestr. 86, recht t.o. 't Stadhuis. Een Sjaal: 't Heerenhuis, Langestraat 80. 5 pond Grauwe erwten: Jan Pastoor, Oudegracht. Edammer kaasje: Fa. Bakkum, Oudegracht. Fles Eau de Cologne (Chypre de Coty): Maison Marcel van Mer- wijk, Laat. Stofzuigerslang: 't Stofzuigerhuis, Schoutenstraat. Een paar pantoffels: Jan Mulder's Schoenhandel, Schoutenstr., hoek Laat. Ontbijtiaken: Fa. Otsen, Payglop. Wollen sjaal: Joh. Kühne, Manufacturenhandel, Huigbrouwerstr. Foto-album: Fa. Lauwers, Payglop. Fles wijn: Fa. Kaper, Levensmiddelenbedrijf, Oudegracht. Schaar (prima staal): Fa. Faust, in fijne staalwaren, Dijk 27. Een mand met levensmiddelen: B. W. Zelfbediening, Langestr. 57. Een Jongens-zeiljop: Fa. Koster, Langestraat 18—20. 3/4 Fles Alkmaar's Victorie: Vriesman's Wijnh, Snaarmansl. 32 1/2 Fles Alkmaar's Victorie: Vriesman's Wijnh., Snaarmansl. 32. Een paar pantoffels: Presburg's Schoenhandel, Langestraat 72. Damast Tafellaken: Fa. Engeln, Laat, Manufacturen. Deurmat: Fa. W. de Groot Zn. bij de Waag, Woninginrichters. Een Taart: Fa. H. S. Cloeck, Herenkleding, Laat. Kaart met figuurzaaggereedschap: IJzermagazijn N. Zomerdijk, Houttil, bij de Waag. 2x'/, pond Rooktabak: Fa. Joh. Wayboer, Sig.mag., Houttil bij de Waag Lepel met wapen: Juwelier Ibink, Laat. Sportstuur (aluminium): Sporthuis Jan Groot, Houttil 2. Sigaren (1 doos): Sig.mag. C. de Grand, Waagplein. Schemerlampje (scheepje): Het Electrahuis Thom Hoogervorst, Magdalenenstraat 5. Vulpenhouder: Frankenberg's Boekhandel, Langestraat. Een paar Nylonkousen: Bata, Langestraat. 10 Eieren: Zuivelhandel De Graaf, Boterstraat. Een boek: Fa. J. Kühne, Verdronkenoord 133. Randrok: Böttger in Damesstoffen. Huigbrouwerstraat 7. 35 36 37 38. 5 maal één waardebon van f'25: Ab Hoes, Maatkleding, voor Dames en Heren, Voordam 1 Tafelschemerlampje: Electrotechn. Bur. Ko Hartog, Stationsw. 10. Gramofoonplaat of mondorgel naar verkiezing: Klooster Kie- bert, Mient 22. Een doos autowas: Garage Tasche, Kennemerstraatweg. 1 Kistje Pastel: Fa. de Heer (G. M. Bregman), Boterstraat 17. 1 paar Damespantoffels Schoenhandel v. Nieuwkuyk, Houttil 17. 1 Blokfluit: Spanjaard's Muziekhandel, Koorstraat 23-25. Een 2-pers graslinnen laken met twee bijp. slopen: Fa. Bulthuis, Langestraat 106. Wollen Herenshawl: Herm. de Haan, Herenmodes, Langestr. 19. Friese koek: Fa. Haytema, Langestraat 123. 1-vlams Gascomfoor: Fa. Peereboom, Laat 131 (Advertentie, Ing. Med.) Verschillende bewoners van Heerhu- gowaard zijn een actie begonnen voor beveiliging van de onbewaakte spoor wegovergang in de Hasselaarsweg. Verzoeken aan de Ned. Spoorwegen zijn zonder resultaat gebleven omdat, aidus een technisch hoofdambtenaar, er bij aze overgang nog geen twee slachtof fers zijn gevallen. Dit motief heeft oe initiatiefnemers extra gesterkt in de wens om de put te dempen voor het kalf is verdronken. Thans is een verzoek tot beveiliging, ondersteund door 129 handtekeningen, gericht tot het gemeentebestuur van Heerhugowaard. Gewezen wordt op het steeds toenemende verkeer tussen Lan- geaijk en Heerhugowaard, op het grote kindertal in deze omgeving en last but not least, op de toenemende snei-.eid van de t-°i"en. k-,. i acht het op z'n minst noodzakelijk, dat een flikkerlicht- installatie wordt aangebracht. Ingekomen personen: E. M. Jong kind van Harenkarspel naar Verlaat 22; Willem van Olst van Amersfoort naar Middenweg 128; M. L. Verhoeven van Ewijk naar Veenhuizerweg 4; M. H. Mer- lijn van Voorburg naar Molenweg 59; Th. J. Weel van Goirle naar Oostdijk 59; K. H. Krijnen van Alkmaar naar Sta tionsweg 11; K. Veling van Haarlem naar Middenweg 146; E. C. Th. Baars van Rosmalen naar Middenweg 453; R. J. Koolstra van Leeuwarden naar Stations weg 52; A. van Wierden van Leeuwar den naar Sationsweg 52; P. W. M. Vlie- gendehond van Oudenbosch naar Mid denweg 190; P van Breugel van Am sterdam naar Dijkweg 9; L. Neve van Ursem naar Stationsweg 39; C. A. Groot van Ursem naar Schapenweg 1; Th. A. Sprenkeling van Den Helder naar Rus- tenburgerweg 6. Vertrokken personen: M. J. van Langen van Jan Glijnisweg 11 naar Heem stede; R. H. van Doorn van Middenweg 221 naar Bergen; A. J. M. van der Meer van Rustenburgerweg 39 naar Valken- burg-Houthem; G. A. van Leeuwen van Middenweg 541 naar Gouda; G. J. Doode- man van Veenhuizerweg 34 naar Heiloo; G. P. Balvert van Veenhuizerweg 34 naar Beverwijk; A. J. de Boer van Korte- weg 2 naar Leusden; M. N. Huibers van Westdtjk 4 naar St. Pancras; J. L. Ap pel van Westerweg 18 naar Voorhout; J. Pols van Stationsweg 88 naar Den Hel der; J. Th. A. Mulder van Schapenweg 1 naar Amsterdam; N. E. Post van Lin- denlaan la naar Zaandam; J. Tromp van Middenweg 517 naar Kerkrade; H. J. Havenaar van Stationsweg 6 naar V-S.A.; H. Slendebroek van Middenweg 154 naar V.S.A.; G. C. Klay van Middenweg 185 naar Alkmaar; M. Talsma van Laander- weg 21 naar Bloemendaal; O. Ettema van Veenhuizerweg 4 naar Haarlemmermeer; A. P. de Goede van Middenweg 511a naar Alkmaar; G. S. Smit van Middenweg 277 naar Galgary Can. Geboren Wilhelmus, z. van W Hoogeboom en M. Bos. Jacoba M., d. van J. Th. Groot en B. Tiebie. Catharina M., d. van N. M. Ligthart en A. G. Tesselaar. Mattheus, z. van P- A. Pronk en C. A. Stoop. Cornells, z. van J. W. de Nijs en G. M. Nannes. Cornelia P., z. van J. Smit en C. E. Vader. Joke, d. van J. Dekker en A. Jonker. Getrouwd Pieter Koorn en An- tonia Quant. Geradus J. Groot, won. te Akersloot en Alida Th. Kraakman. Cornells G. Stoop, won. te Harenkarspel, en Maria C. Berkhout. De coöp. zuivelfabriek „Excelsior", organiseerde de afgelopen week een aantal excursies voor haar leden. Hier bij waren ook twee groepen Platte landsvrouwen ingeschakeld, die dooi de directeur, de heer Verdegaal, wer den rondgeleid in de geheel vernieuw de fabriek. Na 't ketelhuis en de ma chinefabriek, kwam men via de boter- makerij bij de melkontvangst en 't laboratorium, waarna de kaasmakerij, pekellokaal en de kaaszelder werden bezichtigd. De heer Verdegaal gaf een duidelijke uiteenzetting en wees op enkele machines, die kortgeleden ge plaatst waren en die de eersten in N.-Holland zijn. Alle dames waren vol lof over dit, naar de eisen des tijds, werkende bedrijf en onder 't genot van een kopje koffie in 't nieuwe schaft lokaal, werden hartelijke woorden van dank gesproken. Geboren Marianna M-, d. van H. A. Wolfsen en A. Kaag. Catharina M., d. van Th. A. Beers en J. M. Insing. Wilhelmina J., d. van N. Groot en C. M, Bos Catharina M. G., d. van L. Brink en E. Roet. Bregitta M. J., d. van G. JSchouten en E. van Duin. Cornelia C. A., d. van A. Moras en C. Pater. Gerardus J.p z. van C. P. Jak en C. Beers, Cornelis A. P., z. van J. Luken en A- C. Kok. Cornelis J., z. van A. S. Weel en A. M. Smit. Petrus C., z. van P. A. Sinnige en J. M. Stuijt. Jan R., z. van G. Rempt en N. Man. Alphons P. H-, z. van G J- Günther en C. M. de Goede. O.n dertrouwd Aris J. Palenstijn, won. te Schellinkhout, en Aafje C. Kui pers Johannes P. N. Schouten, won. te Zwaag, en Cornelia M. Tromp. Getrouwd Franciseus P. M. Vasen, won. te Haarlem, en Maria A. Bleeker. Overleden Petronella Berkhout, 33 jaar, gehuwd met N A. Beers. Dieuwertje Vis, 63 jaar, weduwe van P. Smit. De melksanering heeft ook in Enk huizen voet aan de grond gekregen. En het publiek heeft zich daar won derwel bij aangepast, zoals bleek toen de melkslijter J. Heer een dezer dagen met een nieuwe rijdende leveringsin stallatie in zijn buurt verscheen en van zijn klanten een groot bloemstuk kreeg aangeboden. Waarvan toch even nota. Van verse melk naar oude scher ven: Bij de tunnelbouw te Velsen zijn opnieuw verschillende historische voor werpen gevonden, onder andere scher ven van het Fries-Bataafse type, Een ander plezierig bericht is het tot stand komen van een dierenasyl te Velsen, dat Zaterdag in gebruik is genomen. Als er in Nederland nu maar gauw een dierenwet komt, dan zal het bestaan van deze instelling misschien ook nog gewaarborgd kun nen zijn. Nederland is een land van veel tentoonstellingen. Een aardige exposi tie is door een Castricumse vereniging ontworpen. Zij heeft een paddenstoe lententoonstelling ingericht. Natuur lijk had het bestuur bij ieder zwam- metje of pilzje (zonder „s") een kaar tje geplaatst of het al dan niet giftig was. Een ander giftig geval: Wat te zeggen van een Zaandamse firma, die dagelijks zo'n slordige 10.000 liter zwa velzuur en olie in het Noordzeekanaai loosde, terwijl men het eerst in een schip laadde, een gefingeerde vracht brief schreef en dan de lading uit het schip „zo maar" weg liet lopen. Een geval met een merkwaardig luchtje De heer d'Arnaud zal in Andijk zijn 25-jarig doktersjubileum gaan vie ren. Het schoonste moment uit zijn carrière achtte de dokter het ogenblik dat een jongetje dat na een ongeluk een week lang buiten bewustzijn was gebleven weer zijn ogen opsloeg en in het leven terugkeerde. Zeer gezond en monter is de heer X, die op de tentoonstelling „Groter Beverwijk" rondwandelt. Door een praatje met hem te maken kan de „aanspreker", onder voorwaarden die bij een notaris vastgelegd zijn, één of meer waardevolle prijzen winnen. Misleidend is de kop van een kran tenbericht in het dagblad Kennemer- land. „Negentigjaar in dienst bij pa pierfabriek" stond er boven een arti keltje. „Dat is ook een ouwe" dachten wij. Het misverstand werd bij verder lezen opgehelderd. Het betrof twee jubilarissen, die resp. 40 en 50 jaar bij de fabriek in dienst zijn. Een bericht dat eerder voor een eerste prijs in aanmerking komt is het feit, dat in een schoollokaal te Sijbe- karspel het plafond naar beneden kwam. Er werd niemand gewond, Maar het gemeentebestuur zou men op zulk een ogenblik toch ik weet niet wat willen doen. Nauwelijks in de drukte van het bad seizoen voorbij, of de besturen van de verschillende toneelverenigingen zijn met het instuderen van nieuwe werken begonnen. „Het Vrije Toneel" onder leiding van de heren Stobbe en van Pel is dezer dagen begonnen met „De distel",een blijspel bewerkt door Jan Fabricius. Het ligt in de bedoeling dit stuk op te voeren voor de Ver. Volksonderwijs, Afd. De Drie Egmonden, en wel in de maand November. De Flierefluiters hebben de keuze la ten vallen op „De Heilige Vlam" van W. Somerset Maugham, in een vertaling van C. J. Pietersen. De repetities staan onder leiding van de heer G Spruijt uit Heiloo, regisseur van „Het ontlui kende Roosje", aldaar. Ook de Fliere fluiters hopen in November weer bun eerste uitvoering te geven. St. Ardalio, de R.K. toneelvereniging kon nog niet tot een besluit komen. Men is er nog niet in geslaagd een keuze te doen. Geboren: Gerrit, zoon van J. Blaau- boer en A. E. Groen; Reijer, zoon van Corn. Groen en J. Groen; Rudi, zoon van G. Dekker en A. Gul, wonende te Alkmaar; Cornelis, zoon van Corn. Wijker en G. C. van den Berg. Ondertrouwd: Hendrik Stam en Aga tha Stam; Petrus Duin, te Castricum, en Gerarda K. Zwart. Gehuwd: Philippus Stam en Elisabeth Visser; George H. Sneeboer, te Alkmaar en Arijaantje Zwart. Overleden: Jacobus H. C. de Bruijn, 82 jaar, wedn. van Gerardina M. van Gelder; Aagje Stam, 70 jaar, wed. v. Andries Krab. KELLNER VERDUISTERDE GELD Wegens verduistering van een bedrag van ongeveer f 21, dat hij als verkoop opbrengst van tabaksartikelen aan zijn partoon had moeten afdragen werd de toenmaals in Egmond aan Zee woon achtige kellner H. v. d. S. veroordeeld tot f 60 of 20 dagen. De Officier had een gevangenisstraf van drie weken geëist. Over het algemeen hebben we in Oude Niedorp niet te klagen over de vorderingen die de restauratie van de Ned. Herv. kerk maakte in de achter ons liggende maanden. Indien het weer deze week niet tegenwerkt zal de toren in oude luister hersteld zijn. De haan is weer op de plaats van bestem ming en geeft voor het eerst sinds lange tijd de windrichting weer aan, door met alle winden mee te- draaien. De wijzerplatn zijn van nieuw lak en goud voorzien en schitteren in de zon, terwijl ook de tijdsaanwijzing weer zal geschieden, tot grote vreugde van de mensen die vergeefs keken, hoe laat het was. De verflaag zal deze week zijn beslag krijgen en dan is het zo ver gekomen, dat de stellingen kunnen worden weggenomen. Minder tevreden zijn we over de voortgang van de werkzaamheden aan het dak. Door personeelsgebrek, er werken slechts twee mensen aan, stag neert het leidekken enigermate en dat is te meer jammer, daar het slechte weer ieder ogenblik schering en inslag kan worden en men aan het inwendige van de kerk niet kan beginnen, voor alles waterdicht is. Het staat we) vast, dat het werk op de termijn die daar voor gesteld was. niet gereed is. De vraag is echter maar, wanneer dan wel. Het vermoeden is gewettigd ,dat het een maand later zal worden. De winkelweek van de midden standsvereniging „Ons aller belang" te Sint Pancras, is in alle opzichten ge slaagd. Er bestond veel belangstelling voor, terwijl de winkeliers goede za ken deden. Er was veel bekijks voor de keurig versierde etalages, waarvoor aan de volgende winkeliers de prijzen werden toegekend: L L. de Pee 24 p., 2. D. Bijlstra 23p., 3. D. Klinkhamer 23 p. Door het publiek waren 156 stemmen uitgebracht, waarvan 46 op L. de Pee, 44 op S. Volkers Zn, 38 op D. Klink hamer en 12 op P. Volkers. De rest was verdeeld. De publLkprijzen wer den gewonnen door: 1. mevr. Joh. Klanker-Heilig, 10.—2. mevr. C. Groen-van Bodegraven, 7.50; 3. A. Stammes 5.en 4. W. Honig 2.50. De jury bestond uit: tv. Kool, Noord- scharwoude; P. Baltus, Oudorp en C. van Die, Bergen. Een afdeling meisjes van de gymnas tiekvereniging Volharding turnde Za terdag in Midden-Beemster voor het vaardigheidsdiploma. De navolgende turnsters wisten het begeerde papier te veroveren: Ans Lakeman, Groot-Scher mer 34.6 p.: Trims Hissel 33.5 p.; J. Ruiter 33 p. C. Waal 32.3 p. Meisjes A; Gre de Jong 38 p., Gre Pa pa 37,9 p.: Ria van Leijen 37,4 p.; Wies de Reus 36,9 p.; Magda Machielsen 36,6 p.; Henny Kramer 35,7 p.; Mattie Im- ming 35,6 p.; Gre Kluft 35.4 p.; Mery Voerman 34,6 p. Op het politiebureau der Rijkspo'itie zijn de volgende voorwerpen terug te bekomen: Lichtblauwe haarstrik, dames broche (goud), zwarte dameshoed, doublé arm band, snelbinder, regenpijpen (voor de benen) actetas, herenschoenen, kinder windjack, zonnebril, paarlen halsket ting en een kinder portemonnaie. AANBESTEDING AMBTSWONING Maandag had in het gemeentehuis de aanbesteding plaats van de ambtswo ning van de gemeentesecretaris. Archi tect is Ir. Keesman, Alkmaar. Er waren 5 biljetten ingekomen, allen van de plaatselijke aannemers: G. J. de Reus f 17.100; D. van Diepen f 17.580; G. Borsjes f 17.610; R. Loots f 17.628; P. Schotsman f 17.638. De gunning is aangehouden. (Advertentie. Ing. Med.) BENOEMD BIJ WATERSCHAP Bij K.B. is met ingang van 1 Octobei benoemd tot heemraad van het water schap De Schermeer de heer J. Boekc te Zuid- en Noord-Schermer. zijn onze magazijnen

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3