N oordermarktbond in Langedij k bestaat veertig jaar Jimmy Brown en de Oranjehemden Verkaveling van Geestmer- ambacht vraagt durf Berger Luchtvaartclub bouwt con trol-liners Nieuws uit Ursem De schoolkinderen krijgen November melk op school m r 4 Gezellige feestavond tot besluit Oogst van de straat Uitslagen Damlust Langedijk BURGERLIJKE STAND Koppelwedstrijd Ontspanning Koedijk WOE exposeert huisvlijt Belangrijk besluit Graft BURGERLIJKE, STAND LOOP DER BEVOLKING Tweemaal aardbeien PROGRAMMA O EN O Nog geen draadloze besturing Heiléo DOVfrS-prestaties I Kunstavond in Ruïnekerk BURGERLIJKE STAND II WOENSDAG 7 OCTOBER 1953 In een druk bezochte receptie, Dinsdagmiddag in „Concordia" te Noord- scharwoude, waar de veilingvereniging „de Noordermarktbond" een 40-jarige periode afsloot, is ons opnieuw gebleken welk een belangrijke rol het veiling wezen in de geschiedenis van de tuinbouw heeft vervuld. Het voltallige bestuur gezeten in een feestelijk versierde zaal had, zoals wel te verwachten was, tal van felicitaties, al of niet vergezeld van cadeaux en bloemen in ontvangst te nemen. Aanwezig waren afgevaardigden van de zusterveilingen, de Prov. bond van Veilingen in Noord-Holland, het Centraal bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland, het Rijkstuinbouw Consulent schap, het gemeentebestuur van Langedijk en het bestuur van de vereniging „de Koophandel" waarvan de leden iedere dag acte de presence geven op de veiling. Voorts belangstellenden uit de kringen van de P.Z.K.D., U.C.B., C.C.C.D., vertegenwoordigers Ned. Spoorwegen en tal van anderen, die de jubilerende veiling hulde kwamen brengen voor hetgeen in deze veertig jaar allemaal tot stand werd gebracht. Een der hoogtepunten op deze feestelijke samenkomst was wel de aanbieding van een cadeau van de heer P. Volkers, bestuurslid van „de Eendracht", Oudkarspel, die namens alle aangesloten tuinbouwverenigingen een fraaie luchtfoto van het gehele veilingcomplex, een foto van de ere-voor- zitter Kliffen, alsmede een enveloppe met inhoud, voor aankoop van een blijvend aandenken, aanbood. CR werd door een rij van sprekers het woord gevoerd. De eerste, de voorzitter /an de Noordermarktbond, de heer P. Duyves, zei, dat het een vreugdevolle dag was, waarbij hij hul de bracht aan wijlen S. Brugman en andere pioniers, die met hun moedig streven een juist inzicht hadden gehad bij de stichting van de Veilingbond in 1913. Het deed spr. veel genotgen, dat op dit feest ook de ereleden J. Kliffen en A. Swager aanwezig waren. Spreker verwees nog naar het keurig verzorgde gedenkboek, dat op deskun dige wijze was samengesteld door de betaalmeester, de heer J. Ootjers. Veel was er veranderd in die veertig jaar, maar niet veranderd was de ener gie om verder te gaan op de eenmaal ingeslagen weg. Spreker herinnerde nog aan de zeven crisisjaren, toen de omzet nagenoeg ge lijk was met de verkoop aan de veiling van 1952, toen de omzet 7,8 millioen bedroeg. De voorzitter sprak zijn erken telijkheid uit jegens allen, tuinbouw - hardel en veilingpersoneel. die hun beste krachten gaven voor het welzijn van de NMB. Spr. besloot mei at beste wensen, dat de bond onder Gods zegen mocht groeien en bloeien. DURGEMEESTER Schelhaas bracht de felicitaties over namens het ge meentebestuur. Spr. zei dat in het he den het verleden ligt en in het nu wat worden zal. Met dankbaarheid ge waagde de burgervader ook van het werk van de pioniers. Hij wekte op tot een eensgezinde Europese samen werking, om de moeilijkheden, waarin de tuinbouw zich bevindt, eendrachtig te overwinnen. Spr. concludeerde, dat men hier een taak heeft, onverschillig welke politieke kleur men aanhangt. Namens de gemeente bood spr. daarop een electrisehe lok aan. De heer J. P. Nijssen sprak voor de Prov. bond van Veilingen in Noord- Holland. Hij roemde de uitstekende samenwerking met de N. Marktbond nu al gedurende een dertigtal jaren en hoopte, dat deze bestendigd mocht blij ven. IWH VAN REENEN complimenteerde uit naam van hu t Centr. Bur. van Tuinbouwveilingen in Nederland, welke organisatie met interesse de gr,, ei van de NMB als afzetorg. in al die jaren heeft gevolgd. Spr. noemde de NMB één der sterk ste schakels in het v'- >- overhan digde als herinneringsgeschenk, een paar borden v Delftsblauw. De heer P. Ik s trad hierna op sis de tolk van de aangesloten verenigingen. „Hoewel men door de veelzijaige sa menstelling der aangesloten organisa ties, misschien wel van een huishou- Gevonden: £ruin led. herenporte- monnaie; rode zeepdoos; 2 goudkleu rige schakelarmbanden; zilveren broche; zwarte alpino; jongensfluit met kompas; 4 gaasbakken; 1 heren rijwiel. Verloren: Zwart jack met rits, pad- vindersriem met fluit, blauwe alpino, korte kamerstoffer, grijs jongensjackje met rits, gouden slavenarmband, blauw kindervestje, herenrijwiel, kinder over all, zilveren broche, benen broche, br. led. damesportemonnaie met rits, don ker blauwe damespantalon, pr. grijze dameshandschoenen, groene oliebroek, br.led. porternonnaie, herenzakhorl Jge, motorbril, br. led. herenportemonnaie. Gevonden in bioscoop Tivoli: pr. zwarte glacé dameshandschoenen, br. led. herenhandschoen, 2 kinder porte- moiinaie's, heren porternonnaie, dames hoofddoek, groen ribfluwelen ceintuur, want. Gevonden in zomerseizoen in de speeltuin: br. geruit sportjasje, bruin winterjasje, bruin jackje, grijs vis graat sportjasje, halsdoek, bruine al pino, donkerblauwe capuchon, sport petje, pr sokjes, kolenschop, kinder- porle nonnaie, bruin linker kinder- schoentje, paar zwarte gymnastiek schoenen, nouten trek wagentje. Inlichtingen op werkdagen van 9—12 en 1417 uur bij de Postcommandant B. Welle. le klas: P. BeersJac. Kramer 20, Th. de Huas^C. Schuff.ien 20, Joh. Huitema- K. v -d- Hoven 11, N. Jol J. Zijp aigebr 2e kk..A v d WelleP. Baldei 11. A. B co. vboermevr. Den Har- tigh 2—0. Jac L-. khout—A. Zuidschar- wuuüc 2 p Mienes—C. J. Cools 2—0. 3e klas isk— C. v. d. B/rg Jr. 2—0. P n J h—C. v. d Berg Sr. 20, P. Bek ver—W. van Kooien 20 d. W: K a I GESLAAGD ciing van Jan Stei.i zou kunnen spre ken", aldus de heer Volkers, 's er niet temin iets goeds tot stand gebracht". Spr. herinnerde asn de opheffing van de kleine veilingen aan het Bar- newiel te Oudkarspel en die van „Nieuw Leven" a. i het station Noord- scharwoude. Ai- een gemeenschappelijk cadeau bcod spr. een fraaie i..gelijste luchtfoto aan van de veilinggebouwen en tevens een foto van de ere-voorzit- ter J. Kliffen. Verder nog een enveloppe met in houd voor aankoop van een cadeau voor het vergaderlokaal. QE ere-voorzitter, de heer Kliffen u uitte in een bewogen speech zijn grote erken lijkheid voor de grootse hulde, hem gebracht. Met een gevoel van weemoed bij de gedachte aan hen die heengingen, spoorde spr. zijn ge hoor aan paraat te zijn voor de tijd, die komt, waarbij hij adviseerde de eenzijdige teelt van bepaalde tuinbouw producten te laten varen. Dan noemde spr. nog de plannen tot verkaveling van Geestmerqmbacht, die men onder ogen moet darv/n lien. Spr. verwachtte dat het in dit verband niet bij één plan zal blijven. (Rij- en vaartpolder. Red.j De Rijkstuinbouwconsulent, tir ir C. Rietsema was de volgende sp-eker, die eveneens zijn gelukwensen uitsprak. Spr. schetste de bel. hei., van de veilingen in het t linbouwbestck. „Wat de toekomst betreft", zei spr., „deze moeten we geestelijk gewapend tegemoetzien. Hij adviseerde reizen te gaan maken naar Duitsland. België en Engeland om aldaar eens een kijkje te gaan nemen, aangezien het gezichtsveld hier te beperkt is. „We kunnen alleen over liberalisatie en integratie spreken als daar eens een l'ijkje genomen wordt. Misschien kurt u bij uw 50-jarig bestaan lan eens spreken over uw reiservaringen al dus de heer Rietsema. Het woord werd tenslotte nog ge voerd door Jac. Slot, voorzitter van de Langedijker Groente Centrale, die een waterkaraf met toebehoren en 'n bare meter overhandigde. De neer H. Stenneberg, voorzitter „Koophandel" huldigde, drie grote man nen, Floris de Vijfde, Willem van Oranje en Simon Brugman. De heer Jac. Weel sprekende namens de standsorganisaties herinnerde aan het plan van wijlen Piet Zeeman, die 25 jaar geleden al tot verkaveling van Geestmcrambacht wilde overgaan. Andere sprekers waren nog: J. Oot jers, betaalmeester, J. Kos, veilingiei- der, Van Herwijnen P. Z. K. D„ P Wijn, C. C. C. D„ K. Kliffen U. C B en Jac Groenveld, Coöperatieve Zuurkoolfa- briek „Nieuw Leven". Het slot van deze glorieuze juoi.com- dag werd 's avonds gevolgd door een feestavond, die kL. -is een klok. Het „Langedijker Cabaretgezelschop" en het musettetrio Annie de Moor wis ten de aanwezigen op een beschaafde en gezellige wijze te boeien. In een door het personeel feestelijk met dennegroe.i versierde veiling heeft de voorzitter, de heer P. Duyes, 's morgens in korte trekken gew.-zen op de bloei 'en de groei van de Noorder marktbond in de achterliggende tC-ja- rige periode Veel -verk is er dank zij het initiatief an de pioniers tot stand gebracht. De veilingieider, de hepr 4 os sprak hierop nog enkele vriendelijke woorden namens het personeel, we er bij hij mededeelde, dat de ve.siering door eendrachtige samenwerking van het personeel tot stand was gekomen. Van de veilinggebouwen wapperde op deze heugelijke dag de driekleur. LANGEDIJK. Geboren: Ronal- dus E. M-, z. van A A. Vonk en A. M. Schuit. Cornells, z. van J. J. Veltum en A. Pielkenrood. Nicolaas P., z. van N. Bruin en E. Bruijn. Willem J„ z. van C. Fillekes en J. A. Treurniet. Ondertrouwd Gerardus W. Kem per, 31 jaar, won. de Velsen, en Petro- nella C. Duijves. Getrouwd Adrianus J. van Aalst, won. te Voorburg, en Johanna C. Kramer. Overleden: Jannetje Tiel, 72 jaar, weduwe van C. Kooij. De hengelsportvereniging Ontspan ning heeft een koppelwedstrijd gehou den langs de Winterweg. De vangst viel mee. Er werden deze keer verscheide ne maatbaarzen gevangen. De uitslag is: 1. T Timmerman en K; Pranger, 89 punten; 2. D. van Seventer en W. Glas. 56 pnt.; 3. S. Dekker en A. Ka ter, 40 punten; 4. A. de Vries en H. Kamphuys 37 punten; 5 C. Liefhebber en G. de Geus, 29 punten. RK KLEUTERSCHOOL GEOPEND OUDKARSPEL Maandag is in het daartoe verbouwde woonhuis, voor heen bewoond door mevr. de wed. D. Jonker, een nieuwe rk kleuterschool geopend met een dertigtal leerlingen Naast de school is een betegelde speel plaats gmaakt. VERKIEZING BANNEBESTL'LR De verkiezing voor een bestuurslid van de Banne Noordscharwoude had tot resultaat dat de heer E. Vlug her kozen werd. De burgemeester der gemeente Langedijk, de heer Schelhaas, complimen teert het bestuur der jubilerende Noordermarktbond. Achter de bestuurs tafel staan van links naar rechts de heren Joh. Dekker, C. Keeman Czn, penningmeester, P. Duyves, voorzitter, K. van Nienes, secretaris en K. Oudeman. Het is indertijd een oorspronkelijke gedachte van de getrouwde huisvrou wen uit Koedijk 'geweest om iedere twee jaar met een tentoonstelling te ia- ten zien wat hun ijverige handen in de spaarzame vrije tijd die hun gelaten is, nog weten te wrochten. De tentoon stelling van de vrouwenvereniging „Wij onderwijzen elkander" die vandaag nog te bezichtigen is, mag hiervan weer een sprekend bewijs zijn. Dat ook de gemeentelijke overheid belang stelt in de werkzaamheden van deze groep bleek wel uit het feit dat bij de opening van de expositie, die in de zaal van de heer Butter wordt ge houden, ook burgemeester Schellinger aanwezig was. Hij werd door mevrouw M. van Meurs-Keizer hartelijk verwel komd. Bij het zien van al die hand werken, die in 2 jaar tijds door zeven tien vrouwen zijn vervaardigd, wordt men onwillekeurig toch even stil bij de gedachte dat dit alles tot stand is ge bracht onder een motto dat men „on danks" zou kunnen noemen. Ondanks een gezin met zo- en zoveel kinderen ondanks het bereiden van ongeveer 800 maaltijden, per gezin erdanks zorgen en veel beslommei ingen en dan getuigt de ze expositie van een grote, bij uitstek- vrouwelijke levenslust. Het grote bezoekersaantal dat de ten toonstelling reeds mocht trekken mag dan ook een verheugend symptoom zijn. De theetent en de andere attrac ties verhoogden de gezelligheid. SNOEK VAN 7 POND OPGEHAALD Wist onze plaatsgenoot de heer P. J. de Mayer verleden week Zondag in de eindwedstrijd van de visclub „Vislust" beslag te leggen op de wisselbeker van deze vereniging, vorige Zondag haalde hij in het Geestmerambacht met de hen gel een snoek die 80 cm 'ans was en zeven pond woog. Er zijn in de loop van de eeuwen talloze pogingen gedaan om te komen tot een mechaniek, dat, hoewel zwaarder dan de lucht, zich los zou kunnen maken van de aarde, precies zoals de vogels met het grootste gemak zichzelf optillen, zich wentelen en keren en.... zelfs in de ruimte weten stil te staan. Uit een injectiepompje worden de tanks der vliegtuigjes met een speciaal soort brandstof gevuld. De gemeenteraad van Ursem heeft be sloten om de gchoolmelkvoorziening ook m deze gemeente ingang te doen vinden. Indien zich geen bijzondere omstandig heden voordoen, zullen de eerste kwart- literflesjes in November aan de school kinderen worden uitgereikt In een duidelijke uiteenzetting toonde burgemeester Nolet het belang van een dergelijke melkverstrekking aan. Op me dische gronden is namelijk vastgesteld dat dit tijdens de schooltijden van groot belang is. De melk zal worden verpakt in 1/4 liter-flesjes. De kosten komen op 25 cent per kind, per week. De kostprijs ligt belangrijk hoger Rijk en gemeente zullen echter subsidies geven. Ten behoeve van de leerlingen der zevende en achtste klarse van de Sint Bavoschool zullen vier naaimachines wor den aangeschaft. De heer Langereis be pleitte de mogelijkheid om deze machi nes ook voor de zesde klasre beschik- Goedgekeurd werd een wijziging in de de begroting 1953. De burgemeester deel de vervolgens mede, dat het uitbreidings plan van de gemeente in een vergevor derd stadium van voorbereiding is. baar te stellen. Dit schijnt volgens een mededeling van de ins: ecteur van het lager onderwijs ech ter niet mogelijk te zijn. Geboren: Margaretha Maria, dochter van N. Stoop en en A. Roei, Maria Gertrudh- Jacobs, dc-hter van P J. Ko nijn en M. M. Kramer. Ondertrouwd: Geen. Ingekomen: El /abet M. Smit, van Hee skerk naar Graft ?5a Mar', T. Plukker, van Tilburg naar Graft 65. Vertrekken: Simon Roelrfsen, van Onze plaatsgenote mej. B. Deute- Graft 20 naar De Rijp Anne A. van kom, slaagde te Groningen voor het i den Hoven (met gezin i ,an West-Graft- indidaatsexamen tandarts. I dijk naar Purmerend. Met West-Friesland werd een gemeen schappelijke regeling aangegaan inzake de rattenbestrijding. Bij de rondvraag merkte de heer Peere boom op dat de bruggen in de nieuwe weg tussen Noordijk en Goorn in zeer s'echte staat verkeren. Hoewel dit fei telijk een aangelegenheid van de Polder is zegde burgemeester Nolet hieraan de nodige aandacht te zullen besteden, even als aan de gevaarlijke verkeersknoop op de dijk te Rustenburg. In de commissie Woonruimtewet wer- cien benoemd mevr. LigthartKoopman, en de heren J. van der Hal, J. van Dam. en J. Langereis. In de tuin van de heer P. Kluit alhier doet zich het eigenaardige geval voor, dat aardbeien-planten voor de tweede maal vruchten dragen. De vruchten zijn even groot als die van de eerste oogst. Het comité van O )ontspanning en (O)ntwikkeling, heeft voor het a.s. winterseizoen een aardig programma samengestelde t den get?oekt. - Reeds enige jaren zijn in de handel miniatuur motortjes te verkrijgen, die Meerdere genieën of vermeende ge nieën hebben in de loop der historie getraqjit de droom der mensen te ver wezenlijken en een oud verlangen te bevredigen, dat zo oud als de wereld- zelf is. In de Griekse mythologie was het Icarus reeds die de zon tegemoet wilde_ snellen en Leonardo da Vinei was één der eersten, die een serieuze poging heeft gedaan dit vraagstuk tech nisch op te lossen. In de loop der eeuwen zijn er voorts heel wat arme kerels geweest die zich belachelijk hebben gemaakt of bij aldus gewaagde proefnemingen hun nek hebben gebroken Ook de jeugd uit vroeger jaren heeft geprobeerd te vliegen. Wij noemen hier slechts Sir George Cayley, die op tien jarige leeftijd z.elf probeerde te vliegen en een betere kijk op de problemen had dan iemand vóór hem. H;»t grondprincipe, waartoe deze na tuurkundige kwam, was dat hij uit ging van de glijvlucht met een stijve vleugel. Daarmee heeft Cayley, direct de enig juiste richting aangegeven voor de constructie van het moderne vliegtuig. Mare Driessen, 17 jaar, leerling aan de Handelsschool te Alkmaar, woont in Bergen. Hij is met nog twintig anderen lid van de „Berger Luchtvaart Club", leden v/ier leeftijd varieert van 11 tot 30 jaar. Over het algemeen blijft deze vereni ging letterlijk en figuurlijk met haar benen op de grond staan en beoefent op de zolder van de Lagere School aan het Spaanse Pad een soort huisvlijt, waar van de skeletachtige producten de nieuwsgierige bezoeker wonderlijk aan doen. De club bouwt daar modelvliegtuigen, het ene exemplaar nog moeilijker dan het andere. Lange latjes van balsa hout en gewoon vurenhout, die in rom pen en vleugels verwerkt en daarna met rijstpapier bekleed worden, liggen er in grote hoeveelheden door elkaar. Tekeningen met verschillende vlieg tuigmodellen zijn ter beschikking, zodat groot en klein een groot of een klein vliegtuig kan bouwen. Mare Driessen heeft zich verdiept in enige theorieën op het gebied van de aero-dynamica, niet zo heel diep, maer toch wel voldoende om te komen tot een eigen ontwerp, waarvan met een proefmodel reeds opmerkelijke resulta- mes, hoofd ener ULO-school te Hilver sum, een boekbespreking houden. De voordrachtskunstenares Aafje Top komt hier op 9 December en op 3 Februari '54, de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. met een filmvertoning. OPPERDOES, 6 October 1953. Dubb. bonen 4356, ronde bieten A 5.50, B 4; groene kool 46. gele kool 3. in eigen gebouwde vliegtuigjes kunnen v/orden ingebouwd. Mare heeft zich tot taak gesteld uit te kienen wat welk vliegtuigje en met welke motor de grootste snelheid kan worden behaald. Ean dezer dagen hebben we een de monstratie bijgewoond op het school- i plein, dat in de verhouding zoals het 107 l'oen Jimmy Brown in gezel schap van de speurhond Henkie in Utrecht het Stationsplein betrad vroeg hij aan een gent de kortste weg naar de Brrttjolomeus Bolstraat. Nu. daar behoefde de diender zijn straten boekje niet voor te raadplegen. „Als maar recht uti", zei hij ferm, „tol u bij een brug komt. Die gaat u over en dan is 't de derda straat aan uw linker- h nd Mooi hondje heb u daar m'neer 'I Lijkt we! een speurhond" Jimmv bromde maar d;t-ie daar geluk aan bad. Hij had geen zin in een praatje op straal Daai siono zijn hoofa niet naar Hi.: deed wat de agent hem ge zegd h'd en na verloop van een mi nuut of vijf sloeg hij vol veiWEchling de Bartholnmeus Bolstraat in. 't Was een-nette straat met een nlant oen i' in het midden; te oordelen naar de huizen woonden er keurige mensen Jimmy liep door. totdal hij het huis nummer had gevonden waar 't hem m te-doen was. 't Lag bijn-' ran het einde van de straat bij een hoek. Aan de overkant op de hoek was een café en daar staple Jimmy binnen, t Heette heel toepasselijk „Op 't Hoekje" en de koffie w?5 er altijd vers, zo stond er op de ruit aangekondigd. Jimmy nam plaats aan een tafeltje vlak bij het raam en kroeg zodoende een goed uit zicht op het huis aan de overkant van de straat. Er schuifelde een keliner op hem af, bij wie hij een kop koffie be stelde en voor Henkie een bak vers water. „Heel graag m'neer", zei de kellnero terwij] hij naar het buffet te rug slofte. De Athletiekvereniging DOVES nam Zondag deel aan de Pim Muiier veld loop te Velsen. Van de 60 deelnemers bij de heren werd Siem Hopman 13e, Klaas Blokker 20e, Jan Hoogschagen 25e en Pim Kroon 30e. Bij de verenigingswedstrijd werd DOVES derde. Bertus Bosman komt langzamerhand weer in vorm. Van de 36 junioren kwam hij als eerste aan.. Naast de eer ste prijs mocht hij tevens de grote wis selbeker voor een jaar mee naar huis nemen. VEERTIGJARIG JUBILEUM Op 16 October hoopt de heer J. Koop man het feit te herdenken, dat hij veer tig jaar werkzaam zal zijn bij de N.V. Alkmaarse Ijzergieterij. Het zal de heer K. niet aan belangstelling ontbreken. 1 miniatuur-vliegtuigje aan onze voeten stond, als een flink vliegveld kon gel den. De „Control-liner" is gereed voor de start. Met een injectie-apparaat wordt brandstof ingespoten, die bestaat uit gelijke delen aether-smeerolie en pe troleum. De tank met een inhoud van 15 cc. is gauw gevuld. Het Diesel-motortje met een cylinder - inhoud van 2I£ cc. is uitgerust met twee zuigertjes in één cylinder. De zuiger vervult de functie van ontste king en brandstofaanzuiger. Doordat de brandstof, waarin de zeer vluchti ge aether voor een derde is vertegen woordigd, wordt samengeperst in de compressieruimte tussen de twee zui gers in, komt de aether tot ontbran ding en steekt op haar beurt de petro leum aan. Zo ontstaat in de cylinder een regelmatig explosief. De onderste zuiger, welke door een drijfstang in verbinding staat met de krukas, drijft de propeller' aan. Het toerental van de propeller kan tot een maximum van 1450 per minuut worden opgevoerd. Aan het vliegtuigje zijn in de vlucht twee zeer dunne stalen lijntjes beves tigd, die in verbinding staan met een palletje, dat het hoogteroer in boven- of benedenwaartse stand beweegt. Deze lijnen zijn tien meter lang en maken met een handgreep aan het einde besturing op de genoemde af stand mogelijk. Zodra het vliegtuigje wordt gestart, door de propeller enige malen krachtig rond te draaien, verheft het vliegtuigje zich na een aanloopje van de grond, om in een cirkel van ongeveer 74 meter omtrek rond te suizen. Deze omtrek wordt door de „control-liner" zoals het vliegtuigje genoemd wordt, af gelegd in 2 seconden, zodat de snel heid ongeveer 125 KM per uur be draagt. Door het handvat te bewegen kan het vliegtuigje allerlei stunts uithalen en zelfs op grasspriethoogte vliegen. De Berger Luchtvaart Club bouwt zweefvliegtuigen (dat is het goedkoopst) en daarnaast race- en stunttrainers en „freesflight" toestelletjes, terwijl thans ook plannen bestaan om radio-grafisch bestuurde vliegtuigen te bouwen. Op Dinsdag 3 November zal in de Ruïnekerk een kunstavond worden verzorgd door de Nederlandse Blin- denbond, waaraan medewerkt de zeer bekende pianist Thierry van Driest, eveneens een blinde, die bekend is door zijn Beethoven en Chopin vertol kingen. Op deze avond speelt Thierry van Driest de Mondscheinsonate van Beethoven en de Sonate in As dur van Chopin. Aan het Bergens Klein Vrouwenkoor is eveneens verzocht medewerking te willen verlenen. Een uitgebreid comité van aanbeve- ling zal deze av1 moreel steunen. De opbrengst van deze culturele avond komt geheel ten goede aan de Nederlandse Blindenbond. Geboren Theodora M.t d. van C. J. Ranzijn en J. Will^ms. Ondertrouwd Cornelis J. van Wonderen en Hildegard R. M. B. Stephan. Joannes H. M. Leenders (v/on. te Utrecht) en Geertruida Kerkhoven. Overleden Wilhelmus C. Mol, 52 jaar. fi l Jf

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5