ONZE KINDERKRANT Wat de post ons bracht Ons hoekje NeemnAKKERTJE r POPENT°°°°' De AVRO wil luisteraars meer in omroepsfeer betrekken VICTORIA Als het regent Schommelen ZONDER BEGIN ZONDER EINDE „Zenuwen" „Nare dagen"? Moe en mat? Scheepvaartberichten Pim, Pam Pom en de wonderlamp Bonte Trein gaat op reis WATER Tussen Amsterdam Cdooi F. DE SINCLAIR*) en Jm Parijs Luister eens naar: Radioprogramma VRIJDAG 16 OCTOBER 1953 Beste kinderen, Helaas is er ln het raadsel van de vorige week een foutje geslopen. Een paar neven en nichten zijn zo slim gei weest dat zelf te ontdekken. Wat die fout dan wel was? Nu, „gebakje" stond op de vierde plaats en niet op de derde. Erg vervelend! Met dat al heb ik de oplossingen die bijna goed waren na tuurlijk toch helemaal goed gerekend. We zullen hopen, dat het zetdulveltje ons niet nog eens zo'n poets bakt, hè? De puzzle van deze week is heel een voudig. Je hebt hem vast in een omme zientje opgelost. Probeer maar eens! Briefjes moeten als volgt geadresseerd worden: Aan tante Paulien, Bureau van dit blad. Tot de volgende week! Als je met een paar vriendjes of vriendinnetjes thuis zit en het is veel te slecht weer om buiten te spelen, doe dan eens het volgende spel. Je neemt een niet te lang woord en maakt dit aan iedereen bekend. Het is de bedoeling dat je iedere letter van dit woord gebruikt als de beginletter van een nieuw woord en al deze woor den moeten een zin vormen. Je neemt bijvoorbeeld het woord STROPDAS. Nu moet je proberen een zin te maken van acht woorden, waar van het eerste woord met een S begint, het 2de met een T, het 3de met een R enz. Van het woord STROPDAS kun je o.a. maken: Sien Trekt Ronald's Oom Pardoes Door Anna's Slatuintje. Een ander woord: STELTEN. Hiervan kun je maken: Slager Toon Eet Lever, Tongenworst En Niertjes. Neem zelf nu maar eens een nieuw woord. Je zult zien wat een rare zin netjes je op deze wijze krijgt en., wat een plezier je er mee kunt hebben. Cilientje en Marietje Briars uit Am sterdam hebben ook ditmaal de puzzle weer keurig opgelost. Knap, hoor! Ge lukkig hebben jullie niet vergeten je adres te vermelden. Nu kan ik dan ein delijk ook jullie prijs gaan versturen. Kijk dezer dagen maar goed uit naar de post! De heer Heidema dank ik van harte voor zijn waardevolle opmerking. U had volkomen gelijk! Het is altijd prettig te horen dat er volwassenen zijn die zo volop met het wel en wee van ons kinderrubriekje meeleven. Arie Droog uit Kolhorn is een oude bekende. Fijn, weer eens iets van je te horen. Hoever ben je al met aardrijks kunde? Hebben jullie ook een platte grond van de school gemaakt? Jammer, dat je je inzending van de prijzenpuzzle te laat naar de bus gebracht hebt. Je oplossing was juist zo goed, ook die van de twee andere raadsels. Het kla- vertje-van-vier zal ik zuinig bewaren. Wat leuk, dat je dat voor mij gevonden hebt! Jaap Ambuul uit Julianadorp nam het besluit weer eens een keertje te schrijven. Reuze, Jaap! Je oplossing is prima, hoor! Bedankt voor het huisje, het is echt geknipt voor mij. En ik zie heus wel, dat de schoorsteenpijp goed zit. Je hebt ook pech gehad in je va- cantie, zeg! Hoe heb je het wel zo uit gezocht net in die tijd mazelen te krij gen. Nu ja, je bent zo tenminste niet achter geraakt op school en dat is toch ook wel weer prettig. Krijg ik weer eens zo'n gezellige brief van je? Dag Jaap! Gonny Houter uit Hoorn was helaas te laat met haar inzending van de prij zenpuzzle. Jammer, want je oplossing is goed. Niets aan te doen, hè Gonny! Ook Ria Bruin uit Blokker heeft haar briefje te laat naar de bus gebracht en daardoor haar kans op een prijs ver speeld. Je oplossing van het lettergre pen-raadsel was overigens best. Heb je meer geluk gehad met je tekening en je kleedje? Zo'n mantel met een capu chon is echt leuk en practisch. Heb je hem al vaak aan _rhad? Fijn, dat je al zo opschiet met je blokfluitlessen. Die ene verborgen vogel die je niet kon vin den was de hen. Je moet maar op het idee komen, hè? Het was ook wel een beetje moeilijk. Zus Bulthuis uit Westwoud was weer present met een lange, aardig versierde brief. Ik hoop, dat Marianne ook mee gaat doen, zeg! Dan heb ik er weer een nicht bij. Is het kleedje nu al helemaal klaar? Je versje vind ik enig. Je moet er nog eens vaker één bedenken! Dag Zus. Nelly van Leyen uit Obdam heeft het ook ditmaal weer klaargespeeld met het raadsel. Je oplossing is best, hoor! Heb je nog geboft met de bof? Of is die rare ziekte je deurtje voorbij gegaan? Wat een leuke dingen maak je op de knutselclub, zeg! En na de eikels krij gen nu de kastantjes ook nog een beur tje! Je moet eens proberen een giraffe te maken, dat zal vast ook wel lukken. Jacob Verhage uit Alkmaar heeft wel wat moeite gehad met de raadsels van de vorige keer. Jammer dat je er net niet helemaal „uit" bent gekomen, je ■was al zo'n aardig eind op weg. Hoe is het met het prijsvissen gegaan? Heb je ditmaal beet gehad? Dat moet je me toch eens schrijven! Frouwkje Dekker uit Alkmaar stuur de weer zo'n stevige gele enveloppe vol paperassen. Wat leuk, dat Cora nu ook mee gaat doen. Fijn, dat je nu zulke goede cijfers in je schrift krijgt. Vond je de optocht zo mooi! Ja, dat feest is nu weer achter de rug. Je oplos sing is best, hoor! Met de tekening en de gekleurde Mies ben ik erg blij. Je groeten aan alle neven en nichten breng ik hierbij over. Cora Broekhuyzen uit Alkmaar is een nieuwe nicht. Hartelijk welkom in onze kring, Cora! Wat een mooie teke ning heb je meteen al voor me gemaakt. Die schoorsteentjes roken allemaal lek ker, hè? Hoe gaat het met je kleine broertje? Groeit hij flink. ;Poe groeten aan je zusje! Heeft zij ook al een beetje plezier in de avonturen van Mies de Muis? Of is ze daar nog te jong voor? Ik hoop dat je dc volgende week weer mee mag doen, Cora! Pa Dikhuid trompetterde kwaad tot [zijn zoon: „Dat nietsdoen van jou is een ziekte [gewoon! Jij zit altijd maar in de zon wat te [dommelen!" „Ik heb", zei het zoontje, „alleen zin [in schommelen!" „Voor schommels", zei pa, „heb ik [zeker geen geld", „Dan blijf ik hier zitten", riep zoon [met geweld. Papaatje liep weg en mama kwam [naar buiten. „Kom zoontje", zei ze, „Lap voor ma [eens de ruiten En schrob er het vloertje eens helder [en schoon, En boodschappen doen enmaa» [„nee" zei de zoon. „Ik heb nergens zin in, ja zelfs niet [niet in trommelen". „Het enige is: ik wil reuze graag [schommelen!" Welke naam staat hier naast te le zen? Op het eer ste gezicht is het niet zo moeilijk dit uit te zoe ken, want de letters zit ten achter el kaar aan een touwtje. Maar.het touwtje heeft geen begin en ook geen einde. Je kunt dus ook niet zien waar of het woord begint en... de kant op leest. Ik zou dus zeggen: „begin maar er gens in het midden en ik wed dat je er dan op de een of andere wijze wel achter komt". Probeer het maar eens. OPLOSSING RAADSEL 9 OCT. Gevangenis, kleedhokje, schommelstoel, beschuit, ledikant, schuit, trommel, ge bakje, locomotief, fiets, hoogtezon, le vertraan, uiltje, boom. of je wel de goe- Maar ma zei: „waar moet ik 'n [schommel gaan halen? Die kan er je vader en ik niet [betalen!" „Dan blijf ik hier zitten", zei zoon [heel brutaal. „Ik doe niets, óf schommeldat's [zo vast als een paal!" Toen papa en mama in 't kamertje [zaten, En samen het nietsdoen van zoontje [bepraatten, Toen kreeg papa Dikhuid ineens een [idee. Hij stond op en zei tegen mama, [„Kom mee.... Die jongen van ons krijgt een lesje [gelezen, We hoeven geen nietsdoen van hem [meer te vrezen!" Ze liepen tezaam naar het luilakje toe, Voorop liep pa Dikhuid en daarachter [moe. Papa zei: „Ik weet wel een schommel [misschien, Maar wat doet ons aardige zoontje [nadien?" „Als ik mag schommelen!" riep het [kleintje toen blij, „Dan lap ik de ramen en deuren er bij, Dan hark ik het tuintje en begiet de [bloemen, Dan doe ik te veel om in één keer te [noemen, De boodschappen halen, de borden [afwassen. De groente schoonmaken, de [aardappels jassen „Goed, goed", zei papa. „Nu, ik hoop [het te merken, Als jij hebt geschommeld, ga jij voor [ons werken! Heb jij goed gehoord wat ons zoontje [zei, ma?" Mama knikte' toen zeer uitdrukkelijk [van „ja' „Kom dan met ons mee, zoon. De [schommel is klaar", „Ik zie heel geen schommel!" riep [zoontje, „zeg waar? Papa en mama hurkten neer op de [grond. Het zoontje keek toe, met geheel open [mond. De ouders die pakten eikaars slurven [beet. Toen zei papa Dikhuid: „de schommel [is gereed". Dra werd er geschommeld wel een [kwartier lang. Het zoontje had pret hoor, en was [heel niet bang. En toen het gedaan was hield hij ook [zijn woord, En werd er de wens van pa Dikhuid [verhoord. Zijn zoon was geen luilak, zat nooit [meer te dommelen (Advertentie Ing. Med.) En af en toe... mocht hij nog fijn [even schommelen: Alchiba, pass. 14-10 Ouessant naar St Vincent (KV) Alderamin, 14-10 te Bahrein Altair, pass. 14-10 St Pauls Rock naar Las Palmas Alwaki, 15-10 van Vitoria te New York verwacht Amsteldiep, 14-10 van Kidjang naar Aden Amsteldijk, pass. 14-10 Pantellaria naar Halifax Alkaid, 14-10 te San Francisco do Sul Amerskerk, 14-10 van R'dam naar Hamburg Amstelland, pass. 14-10 Madeira naar A'dm Arends- dijk, 12-10 van Rio de Janeiro te Bahia Argos, 14-10 van Sevilla naar A'dam Billiton, 14-10 van East London naar Dur ban Bintang, 15-10 van Tandjong Priok te Singapore Blommersdijk, 14-10 van Antwerpen naar Londen Borneo, pass. 14-10 Straat Soenda naar Makassar Boskoop, 14-10 van Hamburg naar Ant werpen Breda, pass. 14-10 Fayal naar Trinidad Britsum, pass. 14-10 Galeta Eil. naar Antwerpen Caltex Delft (t)4 pass. 14-10 Gibraltar naar R'dam Cal tex The Hague (t), 14-10 van Sidon naar R'dam Cido, 14-10 25 mijl zuid van Wight naar A'dam Chama, 14-10 van Curasao naar Mapacaibo Cleodora, il-10 te Rio de Janeiro Coryda, 16-10 te Melbourne verwacht Ènh, 14-10 van Suez naar Alexandrië Eos, 14-10 van Calamata te Algiers felipes (t), 14-10 van Pladju naar Surabaja Gouwe, pass. 14-10 Ouessant naar Hamburg Hersilia, 14-10 van Isabella de Sagua naar Cariba- rien Hector, 14-10 te Piraeus Indra- poera, 14-10 Djeddah gepass. naar Aden Ivoorkust, 16-10 te Dakar verwacht Jagersfontein, 14-10 260 mijl noordoost van St Helena naar Teneriffe Japara (KRL), pass. 14-10 Straat Messina naar Genua Johan van Oldenbarnevelt, 14-10 130 mijl noordwest van Perim naar Aden Leopoldskerk, 15-10 te Port Said Loenerkerk, 13-10 rede Madras Maas, 14-10 van Barahona te A'dam Maas dam, 14-10 van R'dam te New York Macoma (t), 14-10 van Adelaide naar Port Pirie Macuba (t), 14-10 te Bahrein Marken, 13-10 van Tandjong Priok naar Suez Mataram, 15-10 van Sema- rang te Tandjong Priok Meliskerk» 14-10 van Hongkong naar Keelung Mentor, 14-10 van A'dam naar Hamburg Modjokerto, 14-10 van rede Aden, 15-10 te Djibouti verwacht Molenkerk, 13-10 te Genua Murena (t), 14-10 van Singa pore naar Madras Polyphemus, 14-10 van Boston naar New Orleans Prins Frederik Hendrik, 14-10 van R'dam naar Montreal Papendrecht, pass. 14-10 Kaap Vincent naar Porto di Augusta Pene- recht, 14-10 van Napels naar Mena al Ahmadi Polydorus, 14-10 van Ham burg naar Lamham Prins Johan Wil lem Friso, 14-10 van Porl' Alfred naar Emden en R'dam Riouw, 13-10 te Tandjong Priok Rempang, 14-10 van Belawan, 15-10 te Singapore Rijndam, 14-10 570 mijl west van Lands Eï^d naar Southampton Stad Leiden, 14-10 van Hirohata naar Vancouver Sunetta (t), 15-10 van Miri te Yokohama Saparoea, 15-10 n.m. te Port Said Scherpen- drecht, 12-10 te Rio Grande Soest- dijk, 14-10 Bermudas gepasis. naar Le Havre Telamon, 14-10 n.m. te l^ara-. caibo Tjisadane, 12-10 te Buenos Aires Talisse, 15-10 te Colombo Tjipanas, 14-10 van port Louis naar Singapore Veendam, 14-10 van R'dam te New York Waterman, 14-10 in Golf van Balboa naar Balboa Waal, 14-10 van Beyrouth naar Izmir Winterswijk, pass. 14-10 Scillys naar Londen Zuiderkruis, 14-10 van Halifax te A'dam. 147. Emir Pukkel bin Sukkel kreeg geen gelegenheid om tot rust te komen. Als een lopend vuurtje was 't nieuws door het paleis gegaan, dat de emir weer terug was en overal staarden nieuws gierige gezichten hem vanachter pila ren aan. Zijn vrouwen verdrongen zich om hem heen «om hem te vertellen hoe blij ze waren, dat hij weer terug was enze vroegen meteen om huishoud geld, want al die tijd hadden ze niets van de emir ontvangen. „Praat me niet over geld", riep de emir wanhopig. „Daarom moet ik juist ,,p reis., ik ben zo arm als 'n kerkrat. Ik moet dadelijk naar Holland toe. M'n hele bestaan is ermede gemoeid!" „Mogen wij dan mee Ahmed", riepen zijn vijftig vrouwen in koor. „We zijn nog nooit in Holland ge weest. Het lijkt ons dolletjes zo'n reis je". De emir slaakte een diepe zucht. „Gek was ik om die cel uit te komen", fluisterde hij tegen Joessoef Daar had ik tenminste rust! Vooruit ga dadelijk plaat sen bespreken op de boet, dan zal ik zisn wat juwelen van mijn vrouwer. in te wisselen, zodat we wat zakgeld heb ben.." Joessoef veroween, terwijl de de emir zijn studeei vertrek opzocht. Daar wachtte hem eon nieuwe schrik Zijn hele kamer lag vol met stapels brie ven en aanmaningen van schuldeisers om nu maar eens gauw te betalen!" (Advertentie Ing. Med.) (Van onze speciale verslaggever) p|ET AVRO-PROGRAM voor het reeds begonnen winterseizoen, dat door de ziekte van AVRO's-voorzitter, de heer G. de Clerq, aanzienlijk later dan an ders gereed is gekomen, toont geen op merkelijke verschillen met voorgaan de jaren. Belangrijk beleidspunt is de luisteraars steeds meer bij de omroep sfeer te betrekken. Dat geschiedde reeds met de tournee's. Ook de studio- tochten demonstreren dit streven. Nieuwste element is intussen het ex periment om op 3 November de Bonte Trein het huis uit te sturen, om ook de luisteraars-periferie, die nooit in de gelegenheid is naar Hilversum te ko men, zichtbaar kennis te laten maken met het gebodene. De primeur van het experiment krijgt Zeeland. Nauwkeurig wordt nagegaan in de radio-kring hoe de belangstellingscur- OfiiSkï GEREGELD natuurlijk bronwater (Advertenti- Ing. Med.) Miesje is een ijdel muisje. Loopt er graag heel deftig hij. Daarom zei ze op een morgen: „Hoge hakken is iets voor mij!" „Want op deze oude schoenen Met die lage, platte hak, Loop ik nu alweer twee maanden En..., heel niet op mijn gemak!" M de grote schoenen winkel, Had Miee snel haar keus gedaan. Maar.ze liep maar net op straat, Toen schoot een hak er onder vandaan. „Dat is zonde", sprak ze spijtig". Jtfoar ifc heb een ander plan. 'k Haal de andere hak er ook af, Daar ik zó niet lopen kan!" Nu heeft Mies wéér platte hakken, Net zoals de dag er voor. Ze is nu niets opgeschoten En.... 't kostte tien gulden hoor/ 3) Hij trok even wat rimpels in zijn voorhoofd, streek met zijn vingers door de witte haarslierten. „O jee", zei hij dan alleen maar en toen viel er een stilte. „En wat zit er in die suitcase?" vroeg hij even later. „Alles". Ze moest weer een paar maal slikken tegen een opkomende huilbui. „Hoezo alles?" „Gisteren ben ik met Manzaro en Mc Neel bij Romeil geweest en daar heb ik een instructie gekregen". „En die zit in je suitcase?" „Ja" „Namen?" Ze knikte met grote betraande ogen. „In welke taal?" „Frans". Hij zette even een tuitmond, stond op, presenteerde haar een sigaret, gaf haar vuur, stak er zelf ook een op, ging dan weer zitten. „Het is zeker ernstig, kind, maar daarom nog niet wanhopig. En er is nqg altijd een kans, dat het helemaal niets is. Wanneer miste je je tasje?" „Toen ik daarginds uit de tram stap te aan de Churchill-laan", en ze ver telde hem haar hele ervaring daar. „En wanneer had je het nog?" „In ieder geval bij de uitgang van •el Centraal Station, want toén heb ik ci mijn kaartje en mijn portemonnaie nog uit gehaald". „En buiten liep je dadelijk door naar 25?" „Ja". „Geen ontmoeting gehad?" „Nee". „Druk?" „Ja nogal; maar in de tram niet". Hij zweeg even. „Kijk", sprak hij dan. „Het is of ge rold óf je hebt het verloren. Dat kan ook. En als dat zo is, dan bestaat de mogelijkheid, dat de vinder een eerlijk man is. Dat komt soms voor." Ze glimlachte even door haar be druktheid heen. 'ï,Ja, heus", verzekerde hij ook glim lachend, „dat komt wel eens voor en mede daarop speculerend zal ik in ieder geval de politie even opbellen en vra gen of ze mij dadelijk willen waarschu wen, als het tasje soms bij hen wordt gedeponeerd. Hoe ziet het er uit?" „Blauw saffiaan met een zilver mo nogram M. W. er op". „O, dat is nogal identificerend. En de inhoud: geen geld of kostbaarheden, enkel sleutels, een reqil, poederdoosje, lippenstift, kammetje, spiegeltje, hè?" Ze knikte, glimlachte weer; hij liep de kamer uit. Toen hij terugkwam zei hij: „Zo, als er nu maar een telefoontje komt, dan hebben we misschien straks wel weer reden om te juichen. Maar in afwachting daarvan moest jij nu maar eens een uurtje gaan rusten. De reis, d« «moties! Ik heb nog wat si te ma ken en dan kunnen we.... 's kijken", en hij keek op zijn horloge, „laten we zeggen om vijf uur hier weer samen komen. Rijs op, kind, dan wijs ik je de logeerkamer". „Graag", zei ze, want ze voelde zich toch ook eigenlijk doodmoe. Marta de Wilde was scheikundig in genieur en ze had in Delft college ge lopen bij prof. de Raat, ze was zelfs zijn assistente geweest. Later had ze hem be ter leren kennen en zonder dat er ooit sprake was geweest van meer dan een gewone vriendschap, welke van haar zijde toch ook altijd gemengd bleef met het gevoel van respect van de student tegenover de prof., was die vriendschap toch wel zó geweest, dat ze elkaar bij de naam noemden, al was er van zijn zijde in dat tutoyeren ook steeds iets, dat meer naar het vaderlijke zweemde dan naar het collegiale. En dat was er niet minder Op gewor den, sedert hij haar ook gewonnen had als assistente bij de geheime zending, waarop nu voortaan al hun denken en handelen was gericht en waarbij hij een sterk geprononceerde leidersfunc tie vervulde. Marta was nu 28; ze was slank en elegant, maar heur donker gezichtje met de te zware wenkbrauwen, boven de wat fletsblauwe ogen, was meer in telligent dan knap en zeker weinig aan trekkelijk, al belette die Intelligentie haar niet om, zeer vrouwelijk, toch steeds door het aanbrengen van een bescheiden make-up, de aantrekkelijk heid van haar uiterlijk nog een beetje op te halen. Ze kon niet slapen. „Dan rust je ten minste", wordt er onder zulke enerverende omstandig heden wel geraden, maar de enervering belet maar al te zeer de heilbrengende invloed van de rust, om zich te doen gelden: de enervering dringt naar han delen, naar actie, op welke wijze dan ook! En hier was het zo, dat er geen enkele actie mogelijk was, welke de zaak ook maar een fractie kon verbete ren of nader brengen tot een oplossing. Wachten moest ze, wachten, wachten, met de traag en sloom verglijdende minuten, op de verlossende tijding, welke misschien nooit zou komen! Ineens schrok ze op. Er was op de deur geklopt. „Martje! Slaap je?" „Nee!...." Ze vloog naar de deur. „Je tasje is waarschijnlijk terechtl" „Wat?" Ze schreeuwde het haast uit, rukte de deur open, stond dan ineens in haar onderjurk tegenover Victor, die haar lachend toeknikte. „Ja. Politie heeft opgebeld. Bureau Leidse Plein. Daar is een blauw saffia- nen damestasje gedeponeerd met een zilveren monogram M.W. Dus...! Kleed je maar gauw aan cn kom naar de voor deur: ik haal onderdehand de wagen". Wat er nu allemaal verder gebeurde was voor Marta net een droom. De rit door de stad in de wagen van Victor, die aan het stuur zat, het terugzien ineens van haar tasje, dat een lachende politie agent haar toereikte en waarin alles nog zat: de sleutels, het resu, de toilet dingetjes, haar pas; dan wee; een rit door de drukke stad naar het Centraal Station, haar ijlen, alleen, want Victor bleef bij de wagen, door de hal om een perronkaartje, haar bijna ademloos de trap ophollen naar het eerste perron, waar het depot was, dan het terugzien van haar suitcase, haar haastig terug lopen naar de uitgang en dan half snik kend, half lachend, weer bij Victor in de wagen en de rit terug naa Victor's huis, waar ze alleen naar boven ging, daar Victor de wagen even in de garage moest brengen. Het was allemaal of ze nu net wakker was geworden na een benauwde droom (Wordt vervolgd.) ve voor de verschillende rubrieken verloopt. Rubrieken die aan populari teit inboeten, worden uit de aether ge nomen, vóórdat de kans bestaat, dat de zo critische schare luisteraars deze zou den verguizen. Paul Vlaanderen's hoor- spelcyclus zal vermoedelijk dit seizoen het laatst gehoord kunnen worden. In de sector ernstige muziek heeft de AVRO dit keer geen klassieke ope ra's in haar program opgenomen. Ver schillende minder bekende opera's, sprookjes en andere vertellingen met muziek zijn gekozen. In de tweede helft van het seizoen zal onder de titel „het Klankbord" een veertiendaagss muziekkroniek gegeven worden, die een weerklank zal zijn van gebeurte nissen op het gebied der muziek, zo wel hier als elders. Op het gebied der lichte muziek zal een nog grotere activiteit ontplooid worden. Er komt o.a. een uitwisse- lingprogramma met het buitenland. Het eerste op Zondag 18 October met Zwitserland (Radio Lausanne). De amateurprogramma's met haar audities in tal van steden van ons land gaan regelmatig door. De 5 October reeds gehoorde „Globe" zal maande lijks herhaald worden. De prijsvraag „Wie is wie" bedoeld als verpozing van de luisteraars die hen tot persoon lijke activiteit kan prikkelen, zal het ook nu wel weer doen. Voor de Miniatuur Jeugd Omroep Nederland (Minjon) voor en door jon gens en meisjes van 12 jaar en ouder, is een golf van enthousiasme los geko men. De organisatie ervan is nog groeiende maar het enthousiasme dat allerwegen gewekt wordt rechtvaardigt de verwachting dat deze rubriek een succes wordt. KOORLIEDEREN VAN POU- LENC. Deze hedendaagse compo nist verstaat voortreffelijk de kunst om een goed lied te schrij ven. We hebben hier al eens va ker de aandacht op hem geves tigd. We mogen thans de attentie van de luisteraar vragen voor enkele kleine koorwerken van zijn hand. Zij bewijzen opnieuw zijn meesterschap. Zaterdag 11.45 over Hilversum I, 402 m). ZATERDAG 17 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10-00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus. 1203 Promenade-Orkest en solist. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek meuws. 13.20 Parijse liedjes. 13.50 Gram. 14-00 Boekbespreking. 14.10 Gram. 14.20 Engelse les. 14.40 Antateursprogramma. 15.15 Kroniek v. letteren en kunsten. 15-55 Metropole-Orkest. 16.20 Gram. 16 30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Sport. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Hammondorgelspel. 18.40 Regermgs- uitzending: Zoeklicht op de Westerse De fensie. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Van het Binnenhof. 19.30 Gram. 20-25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 Gevar. programma. 21.50 Actualiteiten. 22 00 Wedstrijd in sterke verhalen. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23-15 Nieuws in Esperanto. 23-22—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7 00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA. 19.30 VPRO, 20-00—24.00 VARA. - 7 00 Nieuws. 7.10 Gram 7,15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9-00 Gym. 9.10 Gram. 10.00 „Tijdelijk uitge schakeld", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10-20 Voor de arbeiders in de continu bedrijven. 11.30 Cello en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Gram. 13.00 Nieuws. 1315 Vara-varia. 13 20 Politie-kapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Gram. 14.25 Koor zang. 14 45 Amateursprogramma. 15.15 „Eerst denken, dan doen", causerie. 15.30 Dansmuziek 16.00 Voordracht. 16.15 Ka- n'erorkest. 17.00 Gram. 17.30 Buiten gewoon looncongres. 18.00 Nieuws en commentaar 18.20 Orgelspel 18 35 Swing muziek. 19.00 Artistieke Staalkaart 19.30 Passepartout", causerie. 19.40 „De hei dense wereld, waarin het Christendom 'intstond". causerie. 1955 „Deze week", .auserie. 2000 Gevar programma. 22.00 Socialistisch commentaar. 22 15 Weense nuziek. 22.40 .Onder de pannen", hoor spel. 2300 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7