Herinnerings-prijsvraag werd groot succes Aöeoda OSRAM LAMPEN Stad en omgeving Cantecleer" gaf volle zaal veel te genieten Congo zeker van zijn toekomst E. H. HOFSTEDE Binnenmeren aan Bergerweg Gerechtshof hield zich bezig met huur- en arbeidscontract Tweehonderd gulden gaan deur uit VULPENSHOP ALLEEN PAYGLOP Merken van vertrouwen P.O.A. n.v. PAYGLOP TWEE JUBILARISSEN BIJ MACHINEFABRIEK Dierenbescherming DE TWAALF FOTO'S Nagekomen predikbeurten fS IIRw. liiii; II"" 1,1 {sis n 1 r. na* wM - 21 beter licht - langere levensduur Vraag Uw leverancier Lode van Gent sprak voor,,Oost en West Bezoek uw eigen museum Per Luchtpost voor Schola Publica Voor een goed CORSET midden in de Langestraat ALKMAAR P. KLEYMEER OVERLEDEN OP DE KOFFIE Procureur-generaal eiste f500.- boete Gevonden voorwerpen STIJLVOLLE WINKELPUI IN HET PAYGLOP Aanbesteding Christelijke BLO-school De Alkmaarse elftallen HUIBERTS Payglop 27 Tel. 3762 Alkmaar DUIKERBR Ongelijke krach ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 De heer W. Hartog uit de Boomkampstraat kan volgende week een postwissel van vijf en zeventig gulden in zijn bus vinden. Hij is de ge lukkige wftinaar van onze prijsvraag: „Kunt U zich dit nog her inneren?", een journaal van nog vrij recente gebeurtenissen. Toch waren er velen, die zich de foto's, die door ons uit het archief werden gediept, niet precies meer konden herinneren. En waar de herinnering faalde moest de fantasie het ontbrekende goed maken. Feiten blijven echter feiten en daar om kon het gebeuren dat het stapeltje verkeerde inzendingen uitgroeide tot een flinke toren. De kaas-expres bleek voor verschillende lezers een struikel blok te zijn geweest. Zij vertelden, dat het hier ging om de intrede van de nieuwe Diesels in plaats van de eerste rit van de Kaas-trein naar Alkmaar. En ook „de vier van de zeven" gaven velen aanleiding tot gissingen. Wij hadden niet vermoed, dat men deze gezichten zo spoedig zou vergeten! Verschillende inzenders hebben van hun oplossing iets bijzonders gemaakt. Zo mevrouw Teiling, Van der Lijn- straat 40. die van de uitgeknipte foto's een prachtig album vervaardigde. De heer P. Gootjes Czn„ Herenweg 47 te Bergen deed het zelfs in dicht vorm. Deze puzzle is een groot succes ge worden als we de enorme hoeveelhe den oplossingen nagaan, die op de re dactie binnenkwamen. En voor de niet- winïiaars hebben we een goede troost. Er zijn al weer andere prijsvragen ge publiceerd. waarop zij hun geluk kun nen beproeven. Voor hen is het: mor gen gaat het beter. De prijswinnaars van de herinnerings prijsvraag, die wij hieronder vermel den, kunnen in de loop van de volgen de week hun prijs per postwissel ver wachten. De namen zijn: 75.W. Hartog Boomkampstraat 24 Alkmaar. 25.C. Hoogland St. Antoniusstr. 47 Bergen. 10.Mevr. Wed. G. Eggel-Koot Dam- weg 13 Schoorldam. 10.H. Malta Ferd. Bolstr. 4 Alk maar. 10.J. N. Akkerman Ferd. Bolstr. 26 Alkmaar. 10.A. Zeeman Asterstraat 12 Alk maar. 10.A. Kloet St. Annastraat 41 Alk maar. Prijzen van 2.50 J. Blokker Kievitstraat 37 Alkmaar; P A. L. Wallaart Kennemerstraatwcg 166 Alkmaar; A. v. d. Hurk Eendracht- str. 7 Zd. Scharwoude; Mevr. Bakker- Appel Schermerweg 25 Alkmaar:Mevr, I. de Boer-Abbik C. Evertsenplein 24 Alkmaar; J. Vonk Vondelstraat 7 Alk maar; P. Gootjes Czn. Heerenweg 47 Bergen: S. Bouma Kooltuin 15a Alk maar: R. M. Eecen Eeuwigelaan 24 Ber gen: B. van Uitert Fnidsen 68 Alkmaar; D. Blaauboer K. Doormankade 10 Alk- Pelikan Swan Osmia Parker Soenecken Union Graveren van naam en datum. lAdvertentie ing. Meti.) De heer J. Koopman die op 16 Oc tober 1913 als sjouwerman bij de toen malige „Ijzergieterij" in dienst kwam heeft thans zijn 40-jarig dienstjuhileum gevierd. Als chef van de magazijnen zwaait hij in de fabriek thans zijn scep ter. Met de heer V. d. Berg, die 25 jaar bij de fabriek werkzaam is, werd de jubilaris een dezer dagen in café Tom gehuldigd. Beiden werd een geschenk aangeboden. De heer Koopman kreeg een prachtige leeslamp, de heer V. d. Berg enige boekwerken. Ook hun da mes werden niet vergeten. Een bloe menhulde was haar deel. Na het officiële gedeelte was het woord aan de heer Moretti en zijn ge zelschap, dat een, goed verzorgde voor stelling ten beste gaf. Vrijdagmorgen werden de heer en me vrouw Koopman in de dirctiekamer toeesproken en werd de jubilaris door de heer Le Blansch de grote legpenning van de Maatschappij van Handel en Nijverheid aangeboden, alsmede een en veloppe met inhoud. Na een kort sa menzijn, waarin heel wat oude herin neringen opgehaald werden, maakten de heer en mevrouw Koopman een autotocht door de omstreken van Alk maar. De velen die de heer Koopman thuis nog kwamen gelukwensen be wezen wel dat ook buiten de fabriek met het feest van de heer Koopman werd meegeleefd. Zwervend is op het station te Alkmaar aangetroffen een hondje (bruin-zwart dek, korte staart, olm. zes maanden oud, rood bandje om). Ter beschikking een paar mooie grote poezen. Ontvangen voor het te stichten asyl van n>evr. B f 5,— en mevr. H. te Ber gen f 10, Adres Inspecteur: C Verwer, Zaag molen'traat 36. Peiuvngmeesteresse mei Hagedoorn, Graaf Jankade 3, giro 493727. maar; N. Mooij Rijksstraatweg 43 Schoorldam post Schoorl: Mvr. C. Boodt Stationsw. 34 Alkmaar; Klomp Kanaal dijk 116 Koedijk; F. M. Wetsteijn Hout havenstraat 25 Alkmaar; Mevr. G. A. du Pont Nieuwesloot 115 Alkmaar; J. Bregman Snaarmanslaan 13 Alkmaar Mevr. Teeling v. d. Lijnstraat 40 Alk maar; M. Harder-Greeuw Herenweg 23 Heiloo; A. Biersteker Westfriesedijk 104 Krabbendam N. H. De twaalf toto's van onze herinne- ringsprijsvraag stelden voor: 1. Kroning Koningin Elizabeth 2 Een beeld van de Watersnood 3 President Eisenhower 4 Vliegdemonstratie Soesterberg 5 Fanny BlankersKoen 6 Vier van de zeven te Breda 7 De Kaas-Expresse 8 Monument op de Grebbeberg 9 De Oranje had een aanvaring 10 De tol te St. Maartensdijk 11 Verkiezingsdag 12 Winnaar van de ronde van N.W. Nederland. ALKMAAR: Doopsgez. kerk, 10.15 uur ds A. J. v. d. Sluys, Avondmaaldienst (verbeterde opgave). Leger des Heils, 6.80 uur Openlucht Samenkomst (met muziekcorps); 7.30 uur Samenkomst Grote Kerk (met muziekcorps). ZATERDAG VICTORIA THEATER, 7 en 9.30 uur: Een dorpsschandaaltje (14 jaar). HARMONIE THEATER, 7 en 9.30 uur: De Storm (14 jaar). CINEMA AMERICAIN, 7 en 9.30 uur: De terugkeer van Don Camillo (a.U. REX THEATER, 2.30 7 en 9.30 uur: The Quiet man (14 jaar). GROTE KERK. 8 uur: Uitv. Natio naal Muziekcorps van het Leger des Heils. WAPEN v. HEEMSKERK. 8 uur: Toneelavond buurtver. Bloemwijk. GULDEN VLIES. 8 uur: Groninger ver. De Mollebonen. VALK's LUNCHROOM, 8 uur: Vijf jaar Hum. Verbond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De weg der hoop (14 jr). ZONDAG BIOSCOPEN als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30. 7 en 9.30 uur. GULDEN VLIES, 8 uur: Toneelver eniging met School der Dapperen. WAPEN v. HEEMSKERK, 7.30 uur: Dansavond met „The Skymasters", BERGEN, Ruftende Jager, 2.30 uur: De weg der hoop (14 jr)8 uur: Affair in Trinidad (18 jr). MAANDAG VICTORIA THEATER. 8 uur; Een dorpsschandaaltje (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: Me neer Hulot met vacantie (a.l.). CINEMA AMERICAIN, 8 uur: De te rugkeer van Don Camillo (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uur. The Quiet man (14 jr). BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De weg der hbop (14 jr). DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. DOKTERSDIENST De doktersdienst wordt morgen waar genomen door de artsen H. Hoek. Ken nemerstraatweg 65 (31171 en J. Busquet, Egmonderstraat 16 (4282). HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 10.33 22.14 Zondag 12.02 0.25 Maandag 12.38 1.13 TE CAMPERDUIN hoog laag Zaterdag 10.38 22.19 4.38 17.19 Zondag 12.07 0.30 6.07 18.30 Maandag 12.43 1.18 6.43 19.18 iï II II II R R SS - 11 ii i II li H II II In| I, iiii r 99 In de toneelvereniging Cantecleer bezit Alkmaar een speelgroep die in onze omgeving zeker tot de beste gerekend kan worden. Heel vaak vergast zij, zoals gisteravond in het Gulden Vlies, een volledig bezette zaal op een spel, dat op een zeer hoog pei! staat. Gisteravond bracht zij het bekende „Per luchtpost", een blijspel in 6 taferelen door Norman Krasna in de vertaling van P. van Doornewaard. Hoewel wij het stuk al meermalen hebben gezien kunnen wij zeggen dat wij het verhaal zoals „Cantecleer" het op de planken zette met bijzonder veel genoegen hebben gevolgd. Het klinkt bijna ongeloofwaardig, dat het nog maar nauwelijks zestig jaar geleden is, dat de Engelse onderzoeker Stanley de bron van de Nijl ontdekte en het Victoria- en Tangajikameer in Miüden-Afrika onderzocht. Na zijn ont dekkingsreizen bood hij de uitgestrekte streek, die de Congo heet en maar even het derde deel van de oppervlakte van Europa beslaat, tevergeefs aan Duitsland te koop aan. Koning Leopold II van België ging evenwel op het aanbod in en betaalde de koop uit zijn privé-vermogen. Sedertdien hebben onze Zuiderburen daar een gebiedsdeel opgebouwd, waarop zij zeker even trots kunnen zijn als wij dat waren op het voormalige Nederlands-Indië. De Congo, die twaalf millioen in heemsen en 70.000 blanken telt, is bij een groot gedeelte van ons volk nog practisch onbekend. Het was daarom van de afdeling Alkmaar van de Kon. Vereniging „Oost- en West" een uit stekend initiatief om de heer Lode van Gent, een uitstekend kenner van de Congo en als ethnoloog verbonden aan het Ministerie van Koloniën te Brussel, uit te nodigen om aan de hand van enkele onder zijn leiding vervaardigde films, waaronder één in technicolor, gisterenavond in het Wa pen van Heemskerk iets over dit prachtige land te vertellen. Ruim twee uur lang heeft het aan dachtig luisterend publiek met hem door dit begenadigde land gezworven, dat door volkomen van elkaar ver schillende stammen wordt bewoond. Het heeft allereerst kennis kunnen maken met de stam der Wangenia's, die van de visvangst in de snel stro mende rivieren en watervallen leven, waarin zij lichte steigers van riet bouwen, om vandaar hun eigen ge- vlochte rieten fuiken uit te zetten. Zij zijn nog bijna naakt en onderhouden een primitieve levenswijze. De Bakuba's vormen daarentegen één der beschaafdste stammen van het land. Zij munten uit in het ver vaardigen van prachtig beeld- en bor duurwerk. De heer Lode van Gent, die koning Hajimi persoonlijk kent, heeft ons deze zwarte vorst en zijn 150 vrou- weri voorgesteld en medegedeeld over enige maanden weer naar zijn Rijk te zullen vertrekken. Koning Hajimi is één der machtigste heersers uit het Zwarte Werelddeel en het voor werp van algehele verering. Waar schijnlijk weegt daarom zijn kro ningsgewaad tachtig kilo! De kleurenfilm bewees, dat de Congo een aards paradijs en een land vol van belofte is. Zij gaf een uitste kend beeld van het Tomgajikameer, dat een doorsnede heeft van 640 kilo meter. Aan de oevers liggen wijde plantages met in sierlijke stijl ge bouwde villa's. Costermanstad biedt een toverachtig aanzicht met schrille kleuren. In het enorme Albertpark treedt men terug naar de vroegste tijden der schepping. De dieren, Zondag 18 October, 's middags van 2—5 uur, zal het Stedelijk MuseVm, Breedstraat, nogmaals voor stadgeno ten tegen verlaagde toegangsprijs zijn te bezichtigen. Onder het vele mooie en belangwek kende, dat daar te zien is, moge het ditmaal speciaal aandacht gevraagd worden voor de uitgebreide en fraaie collectie van Nederlandse munten en historiepenningen, uit de 16e tot de 20ste eeuw, welke hier worden geëx poseerd. Zij werd bijeengebracht door de Alkmaarse verzamelaar, de heer S. H. J. van Drunen en biedt een goed beeld van de rijkdom en verscheiden heid van het muntwezen der v.m. Ne derlandse gewesten en steden. Na Zondag zal de oudheidkundige verzameling weer tijdelijk worden op geborgen om de grote zaal vrij te ma ken voor de in het komende winter seizoen te houden kunsttentoonstellin gen. De eerste daarvan wordt gebracht door de Vereniging tot bevprdering dei- grafische kunst „De Grafische" en zal op 30 October a.s. worden geopend. waaronder grote kudden olifanten, schijnen er zich niet om de mens te bekommeren en de natuur als overal in de Congo is indrukwek kend van schoonheid. Zou Stanley thans nog eens de eenmaal woeste Congo kunnen terug zien, dan zou hij er moderne steden met Amerikaans cachet als bijvoor beeld Leopoldstad terugvinden. De dames dragen er de laatste mode en de bouwmeesters uit alle delen dei- wereld hebben er zeer variërende scheppingen opgetrokken. De kwart millioen zwarte bewoners hebben zich volkomen aan de huidige techniek aangepast en berijden er prachtige auto's en fietsen. De Sabena onderhoudt een uitstekende verbin ding met het Belgische moederland. De Congo is zeer rijk aan metalen als koper en tin doch er zijn ook uitgestrekte landbouwgebieden. De metalen en de landbouw deden er moderne fabrieken met de nieuw ste machines ontstaan. Elisabethville wordt in hoofdzaak door ingenieurs- en technici bewoond. De Academie voor schilderkunst ontbreekt er ech ter niet. De Congo is zeker van de toekomst in rustig vertrouwen op zijn kracht, aldus besloot de heer Lode van Gent zijn interessante toe lichting, waarvoor hij met een dank baar applaus werd beloond. En dat kwam niet in het minst door hetgeen Bep Speet als Miriam Wilkins ons te zien gaf. Zij was een pracht creatie van een 16-jarig meisje, dat links en rechts bezig is de wereld te verbeteren en daardoor natuurlijk enkele rare complicaties veroorzaakt, complicaties, die bij elkaar de speel- stof van dit grappige toneelstuk leve ren. Over Jac. Beentjes als rechter Wil kins behoeven wij niet veel meer te zeggen. Beentjes heeft zich langzamer hand op de planken een vaste reputa tie verworven en ook ditmaal zorgde hij met zijn droge opmerkingen voor een graag gezien en gehoorde „back ground". Wim Pieters vervulde zijn typische rol van de zijige en gauw beledigde verloofde van de dochter des huizes. Hij was in één woord kostelijk. Zijn mimieken houding getuigden van het feit, dat hij zich geheel in zijn rol in gewerkt had. (Advertentie Ing. Med.) Mevrouw R. Kooi-Stadegaard was eveneens zeer aannemelijk. Maar haar partij leende zich niet zo goed om er zich in uit te leven. Niettemin was zij in het spel een onmisbare figuur, en hoewelzij niet voor de grote succes sen mocht zorgen, heeft zij zich zeer goed van haar taak gekweten. Toon Buissink was een aanneemlijke piepjonge luitenant. Vooral later was hij goed op dreef. Sum Bierman als zijn zuster had bij haar eerste optre den van deze avond kènnelijk wat plankenkoorts, hetgeen overigens al leen door de mensen vóór in de zaal is opgemerkt. Later ging het beter. Bep Speet had de regie van het ge heel. De voorstelling werd gegeven onder auspiciën van Schola Publica. In de ouderdom van bijna 83 jaar is hier ter stede nog vrij plotseling overleden Piet Kleymeer, één der laat ste markante typen, die onze stad nog bezat. In de tijd, waarin de vertegenwoor digers der grote jirma's en fabrieken nog niet per auto, doch per trein reis den, stond hij hun met zijn lange, smalle kruierswagen aan het slation op te wachten om hun koffers met mon ster-collecties naar de zaken van de cliënten te vervoeren. Was de bagage slechts van geringe omvang, dan werd zij eenvoudig door Piet, die de vertegenwoordiger op de voet volgde, gedragen. Daarnevens had Kleymeer nog een eigen zaak, die evenwel niet in het Handelsregister was ingeschreven, om dat de totale omzet van de „negotie in wormen en krabben" beneden de ze venhonderd gulden per jaar bleef. Dit bedrijf werd tot voor betrekke lijk korte tijd door Piet uitgeoefend. Men kon hem daarom dikwijls met een schepnet gewapend langs de walmuren van onze grachten zien lopen of des avonds bij het zwakke schijnsel van een lantaarntje in onze plantsoenen naar wormen zien speuren. Zo heeft hij in de loop der jaren tal loze sportvissers van het onmisbare aas voorzien. De gehuwde staat heeft hij nimmer gekend en hij is tot voor kort de een zame kluizenaar in het onmogelijke stulpje in de Bloemstraat gebleven. Eerst op 22 September j.l. werd de oude man in het Hof van Sonoy opge nomen. Hij overleed aan een hartaan val. Wederom is in een zelfbedienings winkel ter plaatse een klant betrapt op het stelen van een pakje koffie en enige andere kruideniersartikelen. Na dat zij door de politie verhoord is en bekend heeft, is zij weer op vrije voe ten gesteld. ALKMAARSE MATROOS REPATRIEERT De Alkmaarse matroos 1ste klasse, E. P. J. Hoekstra, wonende aan de J. van Galenstraat zal met Hr. Ms oor logsbodem „W. v. d. Zaan" in Neder land terugkeren. De datum van aan komst is vermoedelijk 26 October te Den Helder. Enkele maanden geleden werd door de rechtbank te Alkmaar een proces behandeld tegen de directeur van een bouwmaterialenbedrijf, G. J. T„ die er van beschuldigd werd een huur- en een arbeidscontract valselijk te heb ben opgemaakt. Verdachte werd ech ter vrijgesproken, maar daar de offi cier van Justitie in appèl was gegaan, diende de zaak gistermiddag voor het Gerechtshof te Amsterdam. De gewraakte contracten waren door deze directeur in 1951 met een schipper gesloten. Dat was destijds nodig omdat door de overheid maatregelen waren genomen om de binnenschipperij te be schermen. Nu werd de directeur ver weten dat hij die contracten wel had gesloten, maar dat de schipper nog steeds op de oude voet was doorbe taald, met andere woorden per vracht, Dit woeste berglandschap met zijn binnenmeren vindt men op het ogenblik langs de Bergerweg waar de aannemingsmaatschappij Kenne- merland N.V. te Heiloo bezig is het terrein bouwrijp te maken voor de huishoud- en industrieschool en de landbouwhuishoudschool, die hier te zijner tijd zullen verrijzen. Het worden twee afzonderlijke schoolge- bouiven. Zij zutlen haaks op de Bergerweg en de Van der Lijnstraat komen le staanzodat het uitzicht voor de bewoners niet geheel en al verloren gaat. Tussen de Van der Lijnstraat en de Bergerweg is een iveg geprojecteerd, ivaarlangs de twee gebouwen komen. De opmerkelijke toeschouwer kan de grondvorm van de huishoud- en industrieschool reeds uit de afgravingen terugvinden. Men spaart bij de ophoging van het terrein nl. de ruimte voor het souterrain van de school uit. Op de foto ziet ge op de achtergrond de ivoningen van de Bergerweg. Het bouwrijpmaken zal ongeveer nog zes weken in beslag nemen. Dan is het de beurt aan de timmerlieden en metselaars. Gevonden over het tijdvak van 8 tot en met 14 October en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le étage, iedere Maandag, Woensdag en Vrijdag van 16.30—17-30 uur, de volgende voorwerpen: gymschoenen, poppenwagen, portemoilna&s, rijwielsleu tel, zak (inh. peren), broches, wollen shawls, sleutels, wanten, handschoenen, wielrennerspet, kindertasje, damestassen, halsketting, voorvork van rijwiel, acten- tas met inhoud, étuis met inhoud, rozen kransen, armbanden, kindermuts, para- pluiehoezen, wollen sokje, padvinders- riéfri, steunzooltje (kinder), kindersokje, zakje met inhoud, ceintuurs, popje, zak doekjes, regenjas, parochiebundel, mutsje, groentenkist, bril, vulpen, snij moer, para- pluies, trouwring, kinderwantje, vulpot lood, poppenwagentje, polshorloge, riem, bacho-sleutel, manchester broek met he renschoenen, alpino, pochet, geldsbedrag, schuifmaat, zilveren kruisje, handdoek, deksel viskaartje, map, kinderjasje, ball point, nijptang, plastic pop, kinderschepje, electriciteitspijp. Onze stad is niet rijk aan mooie winkelpuien. Des te prettiger is het te constateren als men plotseling weer een nieuwe winkelgevel verbouwd ziet. Dit is het geval met de huishoudcen- trale van de firma Poorter in het Payglop. De architect, de heer R. Vis ser uit Bergen, is er in geslaagd om door een uitstekende verdeling van étalages en portiekruimte een geheel te verkrijgen dat een lust is voor het oog. Weliswaar is dit ten koste gegaan van een deel van de winkelruimte (die overigens aan de achterzijde uitge bouwd werd), maar het uiterlijk van de zaak heeft er in belangrijke mate door gewonnen. De architect heeft met de door hem gevonden oplossing bo vendien blijk gegeven een bijzon der goede smaak te bezitten. De éta- lagéverlichting waaraan hoge eisen gesteld moeten worden, is verzorgd door de firma G. J. Genefaas. De verbou wing is uitgevoerd door de aannemer A. Rijkenberg van de Oudorperdijk. HANDBALPROGRAMMA A.V.A. Het programma voor AVA ziet er als volgt uit: Thuiswedstrijden: Adps. AVA b—CSV a (Castricum), Heren AVA 1— AHV (Den Helder) en Dames AVA 1— Volewijkers (A'dam); Uitwedstrijden: Wel pen: Vrone b—AVA c, Adsp.: Vrone a— AVA a, Heren: Vrone—AVA 2 en Dames: Olympia (W'waard)—AVA 2. terwijl in de contracten was bepaald dat de schipper jaarlijks een bedrag van f 4100.huur voor zijn schip zou vangen en bovendien een loon van f 35.per week. Dat werd door verdachte niet tegen, gesproken. Van deze zijde werd echter opgemerkt, dat jaarlijks een afreke ning zou plaatsvinden, zodat de be dragen die de schipper in totaal had ontvangen, overeen zouden stemmen met de bedragen in de contracten ge noemd. De procureur-generaal was echter van mening dat het zonder meer schijn contracten waren geweest en eiste een boete van f 500. De verdediger, mr A. V. M. Lees berg, zei o.m. in zijn pleidooi dat de arbeidsovereenkomst wel degelijk was nagekomen. Dat de schipper niet we kelijks was betaald deed naar mening niet ter zake. Hij heeft over het be doelde jaar zijn geld gevangen. Boven dien was de directeur volgens verdedi ger niet verantwoordelijk voor da wijzé van betalen. Bij het sluiten van de contracten had de directeur op-; dracht gegeven, deze contracten na te leven. Als dat niet is gebeurd en nie mand heeft hem daar ooit van in ken nis gesteld, kan hier moeilijk van op zet sprake zijn, besloot mr Leesbeg. Over veertien dagen zal het Hof uit spraak doen. Voqr de bouw van een Christelijke school voor bijzonder lager onderwijs te Alkmaar hebben 19 aannemers in geschreven. Laagste inschrijvers waren de Gebr. Tromp te Castricum met 114.800. Hoogste inschrijver was de fa. Minneboo en Walboom uit Den Helder met 142.500. De overigen schreven als volgt in: Fa. J. Dekker, Alkmaar f 114.880 J. van Steeg, Alkmaar ƒ116.480' fa. D. Langendijk, Heiloo ƒ118.750-' G. Kuypers, Hoogwoud ƒ122.365; fa. Mar- quering, Bergen 123.500; fa. J. Faus, Nieuwe Niedorp f 124.227; Jac. Tromp, Alkmaar ƒ124.600; fa. P. Buis, Oudorp ƒ124.700; fa. K. R. Koppen, Den Hel der 125.460: fa. Kops Zn, Heiloo ƒ129.000; P. Tuin, 't Zand ƒ129.800; fa. C. de Geus Zn, Broek op Langen dijk 130.000; A. F. Zeegers, Alkmaar 131.800; fa. Schaaf, Alkmaar 133.200; J. Boekei, Alkmaar 138.000. De Alkmaarse elftallen komen mor gen als volgt in het veld: Alcmaria Victrix; De Vries; Kramer en Brouwer; Paulisse, Maasen en Th. Brouwer; Pilkes. Goossens, Untied, De Buyzer en Genefaas. Alkmaarse Boys: Kramer; Krul en Pater; Pijper, Metselaar en Snijders; Van Son, Wagemaker, De Flier, Schip pers en A. Indri. Randers: Enoo: De Jong en P. Kemp; Th. Bakker, K. Baas en H. Zevenhek; J. Tei'geler, L. Bakker, Clement, J. Heesbeen en H. Heesbeen. RKAFC: Popma; Dorresteyn en Hoebe; J. de Lange, Peraar en J. Tijm; P. Tijm De Nijs, Kooge, Heynis en Ten Have. Het is gisteravond i veren Bord-tornooi di Burger en Ben Wjjkh weekeinde worden. V Schouten en bovendiei in het strijdperk trede gisteravond twee part gaat ongetwijfeld een Piet Schouten de kom papieren toch niet zo leerd om tegen Water moyenne dus van 13.3 Tijdens de wedstri avond deed zich een voor dat Ben Wijkhuize icttig had kunen wor( die sterk geconcentreer jart liep, kwam in bots de volijverige schrijve nooi, Joop Lover. Nu heren wel tegen een s keu van Wijkhuizen bli voor de biljartsport onr reedschap blrak in twe< huizen, een andere k( moest nemen. Een d kan soms funest zijn, Wijkhuizen, die onve ging. Jaap Bus speelde te een goede partij. Hij s gemiddelde van 7.47, r toch nog 43 carambole: Ook Boendermaker zegekar van Wijkhui Deze Bergenaar speelt cen.treelrd dan wij vat zijn en op de helft var •het duidelijk dat 1 zekere overwinning tegi Wijkhuizen 20 Boendermaker 11 Watertor heeft de weinig caramboles gem, gezelschap een goed fi§ slaan. Nu was hij tege een dergelijke grootse kansloos. Met enkele kl Schouten snel uit, om een serie van 56 te pre beurten verder liet Schi 32 punten noteren en h( na even een inzinking zaak bekeken. Met een slotserie van 36 maakt- de 15e beurt de partij ui Schouten 20C Watertor 91 De Vries heeft Jan Bi lang ernstig bedreigd. I had hij een caramb <7170), zakte daarna i in de 21e beurt met eei de spanning weer te lat De stand was toen 16 voordeel van Burger, di: zijn partijen uit het vuu: slepen. De partijen van zijn echter juist iets te Ten raadhuize werd d> gehouden voor het maken kerbrug over de Oterlek Stompetoren. De uitslag van deze aanbe E. Loots te Schermerhorn Wed. J. van Hartveld te Ote Fa. C. de Geus te Broek f 9460,G. Kuipers f 12.840,Fa. Veerman woud f 13.000,B. Doorn tensbrug f 12.360,—: J. Nc toren f 9,976,—; K. Bruir Oudkarsipel f 12 075,—J. Hoorn f 10-734,Borst dijk f 11.795.—; Fa. Koorr te Medemblik f 11.900,—; te Schermerhorn f 9-650, Het bedrag der beg f 9.30Ö,De gunning h plaats gevonden aan de la ver, de heer R. Loots te Donderdagmorgen omstre reed de heer P. van Leye alhier, via de Beemsterrin bromfiets naar De Rijp. Bij Beemsterdijkprimaire weg dat er uit de richting Alki auto naderde. In volle vaart de auto op met het gevolg gat in het hoofd opliep en hersenschudding enige tijd moeten houden. De bromfi heel vernield. (Advertentie Ing. Med.) Vrijdag is alhier van gem aanbesteding gehouden voor tien woningen. In het gehe biljetten ingekomen, waarbi, inschrijving afkomstig bleek de fa. G. Tervoort Zone met f 102.300,— en de laagsl te Limmen met f 94.300, Het werk is aan de laags gegund. BIETENSCHUIT GEZC Donderdagavond is ten ge\ aanvaring met een aan de Ringvaart gemeerde boot, di. lijk niet van licht was voori bieten geladen schuit besch. zonken.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2