Piet Schouten speelde sterk Raad Heiloo benoemde leerkracht aan de zevende Ulo r Jimmy Brown en de Oranjehemden Spanning bereikt hoogtepunt Wat de theaters brengen verse cigaret Een tweede gymnastieklokaal ZR OVERLEDEN Het Zilveren Bord-tornooi se elftallen Schrijver brak keu Stompetoren AANBESTEDING VOOR DUIKERBRUG Schermerhorn Ongelijke krachtmeting Limmen Aanbesteding van bouw tien woningen CINEMA AMERICAN Oterleek De terugkeer van Don Camillo VICTORIA THEATER 'n Dorpsschandaaltje REX THEATER The quiet man HARMONIE THEATER De storm Meneer Hulot met vacantie, Rol een van Douwe Egberts Zilver-shag en ook U zegt voortaan DE JOURNAALS De Rijp Weldadigheidsconcert in de Ned. Herv. kerk „Men" is van heel weinig waarde Melk is goed voor elk ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 n van bijna 83 jaar is nog vrij plotseling 'leymeer, één der laat- ien, die onze stad nog trin de vertegenwoor firma's en fabrieken o, doch per trein reis- un met zijn lange, gen aan hei station op hun koffers met mon- ar de zaken van de eren. s slechts van geringe rd zij eenvoudig door tegenwoordiger op de •agen. ;d Kleymeer nog een ivenwel niet in het yas ingeschreven, om zet van de „negotie in >ben" beneden de ze- ;n per jaar bleef, rd tot voor betrekke- loor Piet uitgeoefend, arom dikwijls met een id langs de walmuren en zien lopen of des akke schijnsel van een nze plantsoenen naar uren. de loop der jaren tal van het onmisbare aas ;aat heeft hij nimmer tot voor kort de een- in het onmogelijke lemstraat gebleven, iptember j.l. werd de Hof van Sonoy opge- eed aan een hartaan- t een zelfbedienings- >e een klant betrapt i een pakje koffie en ideniersartikelen. Na- >olitie verhoord is en lij weer op vrije voe- SE MATROOS TRIEERT matroos 1ste klasse, wonende aan de J. zal met Hr. Ms oor- él. Zaan" in Neder- De datum van aan- ielijk 26 October te tracten was bepaald aarlijks een bedrag voor zijn schip zou iien een loon van verdachte niet tegen, ze zijde werd echter larlijks een afreke- ïden, zodat de be- ïipper in totaal had n zouden stemmen in de contracten ge eneraal was echter et zonder meer schijn- geweest en eiste een mr A. V. M. Lees- zijn pleidooi dat de st wel degelijk was e schipper niet we- 1 deed naar mening heeft over het be id gevangen. Boven- eur volgens verdedi- ■oordelijk voor de Bij het sluiten van de directeur op- ze contracten na te is gebeurd en nie- tar ooit van in ken- er moeilijk van op sloot mr Leesbeg. gen zal het Hof uit- an een Christelijke Ier lager onderwijs i 19 aannemers in- inschrijvers waren te Castricum met inschrijver was de Walboom uit Den 500. De overigen in: Alkmaar f 114.880 ernaar 116.480; fa. ziloo ƒ118.750; G. I 122.365; fa. Mar- 23.500; fa. J. Faus, 24.227; Jac. Tromp, 'a. P. Buis. Oudorp Koppen. Den Hel- 3ps Zn, Heiloo Zand ƒ129.800; fa. Broek op Langen- Zeegers, Alkmaar Alkmaar ƒ133.200; 138.000. tallen komen mor- veld: le Vries: Kramer ie, Maasen en Th. ossens, Untied, De tramer; Krul en Raar en Snijders; r, De Flier, Schip- 'ong en P. Kemp; en H. Zevenhek; :ker, Clement, J. :sbeen. resteyn en Hoebe; n J. Tijm; P. Tijm nis en Ten Have. entie ing. Med.) Het is gisteravond duidelijk geworden, dat de laatste partijen voor het Zil veren Bord-tornooi de beslissing zullen moeten brengen. Piet Schouten, Jan Burger en Ben Wijkhuizen zijn nog steeds ongeslagen. Het zal een spannend weekeinde worden. Wijkhuizen speelt zijn laatste partijen tegen Burger en Schouten en bovendien moeten de twee laatstgenoemden ook nog tegen elkaar in het strijdperk treden. Wijkhuizen heeft op het ogenblik de leiding, daar hij gisteravond twee partijen speelde, namelijk tegen Bus en Boendermaker. Hij gaat ongetwijfeld een goede kans maken, maar als hij het ongeluk heeft, dat Piet Schouten de komende dagen net zo in vorm is als gisteravond, staan zijn papieren toch niet zo heel erg gunstig. Schouten heeft het namelijk gepres teerd om tegen Watertor de partij in slechts 15 beurten uit te maken, een moyenne dus van 13.33. Tijdens de wedstrijden van gister avond deed zich een klein ongelukje voor dat Ben Wijkhuizen weieens nood lottig had kunen worden Wijkhuizen, die sterk geconcentreerd rond het bil jart liep, kwam in botsing met een van de volijverige schrijvelrs bij dit tor nooi, Joop Lover. Nu kunnen beide heren wel tegen een stootje, maar de keu van Wijkhuizen blijkbaar niet. Dit voor de biljartsport onmisbare stuk ge reedschap brak in tweeën, zodat Wijk huizen een andere keu uit het rek moest nemen. Een dergelijk voorval kan soms funest zijn, maar niet voor Wijkhuizen, die onverstoorbaar door ging. Jaap Bus speelde tegen Wijkhuizen een goede partij. Hij speelde met een gemiddelde van 7.47, maar hij kwam toch nog 43 caramboles te kort. Wijkhuizen 200 21 41 9.52 Bus 157 21 35 7.47 Ook Boendermaker werd aan de zegekar van Wijkhuizen gebonden. Deze Bergenaar speelt minder gecon centreerd dan wij van hem gewend zijn en op de helft van de partij was het duidelijk dat Wijkhuizen een zekere overwinning tegemoet ging. Wijkhuizen 200 25 28 8. Boendermaker 118 25 16 4.72 Watertor heeft de laatste tijd te weinig caramboles gemaakt om in dit gezelschap een goed figuur te kunnen slaan. Nu was hij tegen Schouten in een dergelijke grootse vorm uiteraard kansloos. Met enkele kleine series liep Schouten snel uit, om in de 7e beurt een serie van 56 te produceren. Twee beurten verder liet Schouten nog eens 32 punten noteren en hoewel hij daar na even een inzinking klreeg was de zaak bekeken. Met een sterk gespeelde s'otserie van 36 maakte Schouten in de 15e beurt de partij uit. Schouten 200 15 56 13.33 Watertor 93 15 26 6.20 De Vries heeft Jan Burger een tijd lang ernstig bedreigd. Na elf beurten had hij een carambole voorsprong (7170). zakte daarna even terug om in de 21e beurt met een serie van 39 de spanning weer te laten terugkeren. De stand was toen 167152 in het voordeel van Burger, die tot nu toe al zijn partijen uit het vuur heeft moeten slepen. De partijen van 200 caramboles zijn echter juist iets te lang voor De Ten raadhuize werd de aanbesteding gehouden voor het maken van een dui- kerbrug over de Oterlekerwegsloot te Stompetoren. De uitslag van deze aanbesteding luidde: TL Loots te Schermerhorn f 9380,Fa. Wed. J. van Hartveld te Oterleek f 10 000,-; Fa. C. de Geus te Broek op Langendijk f 9460,G. Kuipers te Hoogwoud f 12.840,Fa. Veerman Zoon te West woud f 13.000,B. Doorn te Sint Maar tensbrug f 12.360,J. Nap te Stompe toren f 9,976,K. Bruin Zoon te Oudkarspel f 12-075,J. v. het Hek te Hoorn f 10-734,Borst Zoon te Spier 7 dijk f 11.795.Fa. Koorn en De Jong te Medemblik f 11.900,P. Schotsman te Schermerhorn f 9-650, Het bedrag der begroting luidde f 9.30Ó,De gunning heeft inmiddels plaats gevonden aan de laagste inschrij ver, de heer R. Loots te Schermerhorn. Donderdagmorgen omstreeks tien uur reed de heer P. van Leyen, woonachtig alhier, via de Beemsterringdijk, op zijn bromfiets naar De Rijp. Bij het kruispunt Beemsterdijkprimaire weg zag hij niet dat er uit de richting Alkmaar een luxe auto naderde. In volle vaart reed hij tegen de auto op met het gevolg, dat hij een gat in het hoofd opliep en met een lichte hersenschudding enige tijd het bed zal moeten houden. De bromfiets w^rd ge heel vernield. Vrijdag is alhier van gemeentewege de aanbesteding gehouden voor de bouw van tien woningen. In het geheel waren elf biljetten ingekomen, waarbij de hoogste inschrijving afkomstig bleek te zijn van de fa. G. Tervoort Zonen te Egmond met f 102.300,en de laagste van C. Bos te Limmen met f 94.300, Het werk Is aan de laagste inschrijver gegund. Vlrdes. Hij raakte leeggespeeld, zodat Burger tenslotte met een voorsprong van 37 punten zijn keu kon neerzetten. Burger De Vries 200 24 28 8 33 163 24 39 6.79 De laatste partij van de avond ging tussen Watertor en Haakman, twee van de drie spelers, die op dat moment nog zonder winstpunten waren. Ook nu weer speelde Watertor beneden" zijn normale kunnen. Wij hadden een span nende partij verwacht, maar Haakman won met een voorsprong van 51 punten. 200 27 44 7.40 14» 27 23 5.51 Haakman Watertor De stand luidt; Wijkhuizen Schouten Burger Boendermaker Bus Haakman De Vries Watertor De kolommen 10 betekenen: 8.33 9.19 8.42 7.41 7.22 6.31 6.22 5.65 gespeeld, hoogste serie, moyenne en matchpunten, BIETENSCHUIT GEZONKEN Donderdagavond is ten gevolge van een aanvaring met een aan de kant van de Ringvaart gemeerde boot, die waarschijn lijk niet van licht was voorzien, een met bieten geladen schuit beschadigd en ge zonken. Don Camillo is teruggekeerd. Het overweldigende succes van „De kleine wereld van Don Camillo" heeft Julien Duvivier verleid tot een vervolgfilm, welise het dient onmiddellijk gezegd de eerste film in uitstekende kwali teit volkomen evenaart. In deze rolprent hernieuwen wij de kennismaking met de hardhandige dorpspastoor, zijn vriend en vijand de communistische burgemeester Peppone en al die andere sympathieke figuren, die onder de meesterhand van regis seur Duvivier „De kleine wereld" tot een van de kasstukken van het vorige seizoen maakten. Precies op het ogen blik, waarop wij in de vorige rolprent node afscheid namen van Don Camillo is in „De terugkeer" het verhaal weer opgevat. Wij volgen de verbannen pas toor naar het gehucht in de bergen, waar de parochianen met angst in het hart de komst van de herder met de harde vuisten verbeiden. Don Camillo voelt zich niet thuis in zijn armzalige pastorie en ook beneden in het dal kan men de oude pastoor niet vergeten. Ten einde raad verzoekt Peppone de bisschop Don Camillo weer naar zijn oude standplaats over te plaatsen. Don Camillo keert terug en met zijn terugkeer laait de oude strijd tussen pastoor en burgemeester weer op. Men ziet hoe Don Camillo door een poets van Peppone op een verlaten perronnetje arriveert, men amuseert zich kostelijk als de pastoor in de boks- ring verschijnt om de eer van het dorp te verdedigen en men geniet van de amu sante schermutselingen om de macht in het dorp en van de verzoeningen, welke plaats vinden als bet dorp door watersnood wordt bedreigd of als ziekte en huishoudelijke moeilijkheden Don Camillo en Peppone nader tot el kander brengen. Als dan tenslotte het dorp door het water wordt over stroomd, blijft de pastoor en moet dit maal met de bevolking het dorp ver laten. Als het zover is, heeft men an derhalf uur intens genoten van een kostelijke film. welke weliswaar het verrassende element van de eerstelinge mist, doch welke overigens op hetzelf de peil staat en welke naar wij van ganser harte hopen hetzelfde succes zal genieten. Wie „De kleine wereld van Don Camillo" heeft gezien, zal „De terugkeer van Don Camillo" niet wil len missen. Men zal zijn besluit niet betreuren. De vertaler van de Franse titel „Le boulanger de Valorque" had gerust van een dorpsschandaal kunnen spreken zonder de verklein vorm te gebruiken. Want wat gaan die 333 inwoners van Valorque te keer. ,,'t Komt van de zon", zegt Fernandel aan het slot ter ver ontschuldiging. En daar zullen we het dan maar op aanhouden. Heetgebakerd is hij, de bakker van het dorp, in hoge mate als madame Zanetti met het kind van haar ongehuwde dochter bij hem komt om te vertellen, dat zijn zoon, Justin, de vader is. Justin is als soldaat in Algiers en hij is er dus niet bij als papa Felicieu (Fernandel) hardnekkig ontkent, dat zijn zoon iets met het kind heeft te ma ken. En dan gaan er vreemde dingen gebeuren in Valorgue. De ganse gemeen te bemoeit ziqh met het geval. Er ont staan zoals altijd voor- en tegenstan ders en de strijd loopt zo hoog, dat bakker Fernandel weigert zijn oppo santen brood te verkopen. Madame Zanetti onthoudt op haar beurt de vrienden van de bakker haar kruide nierswaren en dan begint de strijd pas goed te lopen. Er komen woeste vecht partijen, de bakkerij wordt gevorderd en het draait er tenslotte op uit, dat Justin met speciaal verlof naar huis wordt gezonden om daar te erkennen, dat hij inderdaad de vader is. Dan is er geen gelukkiger grootvader dan bak ker Felicieun Een komische film is n Dorpsschan- daaltje" niet. maar wel humoristisch en vol realiteit. Want al schijn bij ons de zon niet zo fel als in de Mid en al zullen we geen vechtpartijen aan richten, zijn wij eerlijk gesproken heel veel anders dan de bewoners can Valorgue? Bemoeien wij ons ook niet graag met zaken, die ons in het geheel niet aangaan? Net als Valorgue. De glorie van het wilde en toch zo lieflijke Ierse landschap vormt de bij zonder mooie entourage van het hard handige, geestig uitgewerkte conflict tussen een naar zijn geboorteland Ier land teruggekeerde Amerikaanse .be roepsbokser (een zeer sterke rol van John Wayne) en de koppige, oersterke broer Victor McLaglen van zijn „liefde op het eerste gezicht", het roodharige temperamentvoile dorpsmeisje Mary Kate (Maureen O'Hara op haar best). De teruggekeerde Yankee (de Neder landse titel van de film luidt ook „Een Yankee in Ierland") raakt steeds in botsing met de stokoude, diep ingewor telde tradities van de trotse Ieren, waaraan hij geheel is ontgroeid, en hieruit ontstaat een aaneenschakeling van ernstige moeilijkheden. De film, die vol gemoedelijke humor is. duurt langer dan twee uur. waaronder het voorprogramma te lijden heeft, en is, voornamelijk in het eerste gedeelte, nu en dan wat traag van handeling. De sfeer van het oude Ierland is uitste kend getroffen en de natuuropnamen zijn werkelijk bijzonder mooi, waar aan de ditmaal eens goed geslaagde kleurentechniek niet vreemd is. Vermeldenswaard is zeker nog de reeds bejaarde karakterspeler Barry Fitzgerald in zijn fijn en geestig ge typeerde rol van de oude drankzuchti ge huwelijksmakelaar. Deze film, die tot en met Zondag in de Harmonie als hoofdnummer wordt vertoond, verhaalt van een tedere en tegelijk verrassende liefde. Het geheel is zo sober en indrukwekkend behan deld, dat men geboeid de film tot het einde volgt. Zeer mooi is weergegeven de op bloeiende liefde tussen de weinig succes volle kunstschilder Eben Adams en Jennie Appleton, Hij ontmoet haar als jong meisje en Adams belooft op haar te wachten tot zij volwassen is. Een bijzonder geslaagde schets, die hij uit het hoofd van Jennie maakt, wordt door de kunsthandel geaccep teerd en op dezelfde dag dat dit ge beurt ontmoet hij Jennie opnieuw. Na een kort samenzijn gaan zij van elkaar, maar in de herfst zal hij haar weer ontmoeten. Inderdaad geburt dit, maar onder zeer .bijzondere omstandigheden, na een verraderlijke vloedgolf, die Jen-r nie's boot zwaar beschadigd op het strand werpt. Adams snelt te hulp, weet haar nog te grijpen, maar een ge weldige golf doet Jennie voor altijd voor hem verloren gaan. Het spel van de bekende actrice Jennifer Jones brengt deze film ook een bijzonder peil. Maar zij wordt ook voortreffelijk gesteund door Joseph Cotten, die de niet minder zware rol van Eben op hetzelfde niveau brengt. Van de overige medewerkenden trekt opnieuw de aandacht Ethel Barrymore, die de rol van Miss Spinney een bijzon dere plaats in deze film geeft. Met welk een fijn gevoel voor humor heeft regisseur en hoofdrolspeler Jac ques Tati de schuwe en verlegen me neer Hulot met vacantie laten gaan. Het verhaal van die vacantie aan zee is volkomen onbelangrijk, maar van veel meer betekenis de manier waarop Tati de badgasten heeft getekend. 'De zakenman, die ook in zijn vacantie steeds rr.aar telefoontjes krijgt, de stu dent met zijn wetenschappelijke be schouwingen, de gepensionneerde com mandant met zijn ziekelijke militaire inslag en dan monsieur Hulot, die ei genlijk met zijn figuur geen raad weet maar met zijn aftandse autootje van de ene gekke situatie naar de andere rijdt. Een kostelijke film met kostelijke vondsten. Die schorre luidspreker op het station, die voor geen enkele rei ziger verstaanbaar is, de piepende deur in het restaurant, het huppelende ping pong balletje het bedeesde meisje Mar- tine, dat haar grootste voldoening vindt in het openen van de ramen om van het uitzicht op zee te genieten, 't echt paar. dat zijn vacantie doorbrengt met wandelen en niets dan wandelen. Wij zouden deze opsomming nog wel even kunnen voortzetten, want zelden zagen we in één film zoveel fijne menselijke trekjes. En zoveel gillend-komische situaties. De scène op het kerkhof bij voorbeeld. Of 't nachtelijke vuurwerk (Advertentie Ing. Med.) op het strand. Maar laten we niet op nieuw een reeks van feiten gaan ge ven. Onze beste raad is: Ga naar de Harmonie en ga met meneer Hulot mee naar het familie-pension aan zee. Een film, die ge niet moogt missen. Ge zoudt U zelf veel te kort doen. De film wordt vertoond van Maandag avond tot en met Donderdag. De journaals brachten vele interes sante opnamen. Zo gaf het HOLL. NIEUWS een goede reportage van de wielerwedstrijd: „de ronde van de Markthallen" te Amsterdam. Zeer ge slaagd was ook het Tweede Congres van Europa in Den Haag, waarvan de ope ning werd bijgewoond door H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard. Redevoeringen werden gehouden door de buitenlandse ministers Spaak, Schu- man en von Bratano. Generaal Gruen- ther, de Atlantische opperbevelhebber .bracht een bezoek aan ons land en na tuurlijk waren er zeer boeiende opna men van de luchtrace van Nieuw-Zee- land. VAN WEEK TOT WEEK opende met de oefening Mariner. In Spanje werd de verjaardag van Franco's machtaan vaarding luisterrijk gevierd. Schotse militaire Hooglanders zag men ver trekken naar Brits Guyana. De moordenaars van Bobby Greenlease leg den een bekentenis af. "Maarschalk Tito zag men protesteren tegen de over dracht van Triest. Uit sportief oogpunt was de voetbalwedstrijd Engeland Wales, die door Engeland met 41 werd gewonnen, zeer interessant. De luchtrace' naar Christchurch was in dit journaal evenmin vergeten. POLYGOON's WERELDNIEUWS. Dit journaal wijdt ook bijzondere aandacht aan de oefening in de Atl. Oceaan, en aan de moord op Bobby Greenlease. Verder zag men nieuwe transportmachines voor het Britse le ger. In Japan vindt men thans het grootste Boeddha-beeld ter wereld. Aardig was het diner van een Duitse alleseter. In Canada werd een bijzon dere wedstrijd gehouden n.l. om de we reldtitel ..ploegen". In Belgrado werden door de Joego-Slaven betogingen ge houden tegen de Britse- en Amerikaan se ambassade. Op het gebied van lucht vaart zag men een Franse helicoptére met straalaandrijving en Precisie vliegen door Amerikaanse Jachtvlieg tuigen. Zondagavond 2al in de Nederlands Hervormde kerk; te De Rijp een con cert worden gegteven, waarvan de ba ten aan de rheuinabestrijding ten goe de zullen komeif. Het concert belooft één der hoogtè- punten in het culturele leven der ge meente te worden. Medewerking zal worden verleend door Elizabeth Le- guit-v. d, Zande. sopraan, Hans v. d. Weyer. fluit, mr C. Kooiman, viool, C. Hop (Bergen) alt-viool en Gerbrand Hop, piano. Het programma omvat werken van Bach, Beethoven, Handel, Mozart en Haydn. Daar te verwachten is dat de muzi kale smaak der belangstellenden uit een zal lopen, hebben de samenstellers van het programma hiermee rekening gehouden. Naast werken van genoem de componisten zullen ook enkele com posities van Cor Kuiler en o.m. het „Wiegenlied" van Willem Andriessèn ten gehore worden gebracht. De raadsvergadering had gisteravond wel een zeer vlot verloop. De voorzitter, burgemeester Kalff, wist de veertien punten lange agenda in een uur af te werken. Wc kregen echter sterk de indruk dat de raad in de voorafgaande besloten vergadering de voornaamste punten reeds behandeld had. Besloten werd tot de bouw van een tweede gymnastieklokaal in Heiloo. Voorts werd het Groentje voor verkeer naar de straatweg gesloten en een zevende leer kracht tijdelijk aan de U.L.O.-school benoemd. Het volgende voorstel, eveneens van de heer Majoleé, om het Groentje te sluiten als uitrit naar de Kennemer- str.weg werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De burgemeester was echter tegen het voorstel van de heer Majoleé (Pvd A) om de Oude Straatweg van Rijks waterstaat over te nemen. Tenminste in deze verwaarloosde toestand. „Rijks waterstaat moest deze weg eerst in goe de staat brengen, dan zouden B. en W. er wel voor voelen de Oude Straatweg over te nemen", aldus de heer Kalff. De raad stemde hiermee in. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van een woning, Laarmanstraat 5, ten behoeve van de gemeentesecretaris werd zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Als nieuwe havenmeester werd met algemene stemmen benoemd de heer R. Swart te Akersloot. De heer Swart is de zoon van wijlen de heer Swart, de vroegere havenmeester. B. en W. deden vervolgens het voor stel om in 1954 het tweede gymnas tieklokaal te laten bouwen. Het eerste, bij de RK meisjesschool, is thans ge reed. Het tweede komt tussen de Von delschool en de ULO-school. De bouw kosten worden geraamd op f 50.000. De raad aanvaardde dit voorstel met warme geestdrift. De heer Bolten (KVP) zei, dat men van mening was dat de KVP fractie Om 8.15 uur opende burgemeester Kalff de vergadering. De heer De Ja ger (VVD) was afwezig, terwijl de heer A. Greeuw (PvdA) nog niet als raads lid was geïnstalleerd. De heer Greeuw vervangt mevr. Wieringa-Gedink, die enige weken geleden als raadslid be dankte. Als eerste punt kwam een voorstel van de heer Majolée (de nieuwe frac- vie-voorz. van de PvdA) om tijdelijk een zevende leerkracht aan de ULO- school te benoemen aan de orde. In de 4de klas (examenklas) zitten momenteel 36 leerlingen. De klas is bovendien nog in twee groepen leerlin gen verdeeld, de A-afd. (boekhouden) en de B-afd. (wiskunde). Het was dus zeer wenselijk dat van deze grote exa menklas, twee kleinere klassen ge maakt werd. Dit bracht echter een ex tra leerkracht met zich mede. Het ge middelde aantal leerlingen per leer kracht kwam in 1953 echter niet boven het vereiste aantal van 30 uit, om een extra leerkracht te benoemen. De raad zag echter het noodzakelijke van deze benoeming in, en nam het voorstel met algemene stemmen aan. zich tegen dit voorstel zou kanten. Dit was echter geheel onjuist. De KVP- fractie vond dit juist een prachtig voor stel. De heer Rus (PvdA) vroeg de heer Bolten iets duidelijker te zijn wat be trof „men". De heer Rus hechtte aan „men" weinig of geen waarde. De heer Bolten wenste hier niet op in te gaan. De heer Rus besloot de discussie door te zeggen dat wanneer de heer B. geen waarde aan „men" hechtte hij de mening van „men" niet naar voren had moeten brengen. De heer Brink (KVP) vroeg de voorz. om in het vervolg een nauwkeuriger bepaling van de bedragen voor het on derwijs vast te stellen. In het afgelopen tijdvak, aau„ spr„ was de raming voor het O.L. onderwijs aanzienlijk meer overschreden dan die voor het BLO. Dit had van de kant van het BLO enige ontevredenheid gewekt. Voorz. Kalff was het met de heer B. eens doch zei dat de grote overschrij ding van de begroting kwam door de stijging van de brandstof(olie)prij«. De Openb. Lagere School stookt nl. met olie, het BLO met kolen. Men zou hier met de volgende begroting terdege re kening mee houden. Het laatste punt, verkoop van bouw grond aan de Zuidergeeststraat voor de bouw van 12 woningen aan de heer T. Rozema uit Amsterdam leek enige moeilijkheden op te leveren. De heer Bolten (KVP) dacht dat er andere Heiloose aannemers waren die deze grond ook wilden kopen. De heer Ma joleé (PvdA) meende dat de plannen van Volkshuisvesting doorkruist zou den» worden. Deze had z.i. misschien ook wel op deze grond willen bouwen. Voorz. zei dat de heer Majoleé, Volks huisvesting voor de heer Rozema wilde laten gaan. De heer Rozema heeft reeds plannen klaarliggen, terwijl Volkshuis vesting nog met andere plannen bezig is. Voorz. ging niet in op de opmer king van de heer Bolten, en daar déze hier zelf ook niet op terugkwam, werd de desbetreffende grond zonder slag of stoot aan de heer R. verkocht. 116. Het eerste, waarvoor Jimmy Brown zorgde, was, Rat Henkie de langste van de twee schavuiten,' los liet. De man stond van angst op zijn benen te trillen. De ander trok trou wens ook een gezicht van oude lappen. Diens broek hing in flarden aan zijn benen „Vooruit méé!", commandeerde Jimmy kortaf. „Loop voor mij uit en breng mij regelrecht naar de verblijf plaats van de jongen,* die jullie ont voerd hebben. En als jullie probeert mij te l idriegen of om de tuin te lei den, wees er dan zeker van, dat ik die lond op jullie afstuur en dat is niet zo léél leuk, want dan verscheurt hij jul- ie". De lannei. begonnen dadelijk te open. „Ja meneer", zeiden ze onderda- lig. „We zullen precies doen, wat u zegt. We zullen u regelrecht naar die jongen z'n schuilplaats brengen, maar houdt u alstublieft die hond in be dwang. 't Is gewoon een monster". Jimmy ging met Henkie achter de twee kerels lopen, nadat hij het publiek had aangezegd hen niet te volgen. „Niet meelopen, mensen", had hij gezegd, „dat zou het onderzoek belemmeren en dat mag natuurlijk niet" Het publiek had zich toen verspreid en de tocht naar Jackie's verblijfplaats was begonnen. Zij liepen de ene straat in en de andere uit en Jimmy kwam in een der achter buurten van Utrecht. Eindelijk hielden de twee mannen voor een huis stil. 7e Weken schichtig naar de hond, die met een dreigend begon te grommen WARMENHUIZEN, 17 October. 3900 kg uien 4,50—5,10. nep 1616,60, gele drielingen 6,50—7,20 en grove 3,80—4; 32.700 kg witte kool 3,50 en succes witte kool 4; 1000 kg bieten 5; 2500 kg Schotse muizen (grove) 940—9,60; 300 kg Doré 8,70. Dat het mogelijk is om ook jonge levens groot te brengen zonder moederdier, bleek ons bij een be zoek aan de heer J. Dankhof, nr 380 te Oudkarspel. Bij de geboorte van vier jonge bevertjes stierf hier het moeder- dier, maar het is de heer Dank hof toch gelukt de diertjes in leven te houden door ze met melk te voeden uit een fles. De jonge bevertjes zijn op deze voeding zeer gecharmeerd en in- stinctmaV» klemmen zij hun poot jes aan de melkfles vast. Voor zo ver ons bekend, betreft het hier een unicum in den lande.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3