Agenda Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Strenge straf voor diefstal zelfbedieningswinkel Nieuwe R.K. jongensschool door deken Jacobs ingewijd r Vijf jaar humanisme werd Zaterdagavond herdacht Een kwart eeuw hotel Modern Voor de politierechter Een dameshorloge, waar haast bij was 111 OPROEP „Stationsweg" had een uitstekend feest Successen in voorronde KN G V -kampioenschappen Visclub-besturen komen in Alkmaar hengelen Royale medewerking van de gemeente Gaan de zwanen verdwijnen Eerste concert van N. Plu O. Waarschuwing van politie Nieuwe balletten in het Gulden Vlies Diploma's stenografie en machineschrijven Een „VVV" in het geestelijk leven ■MM—I Schaakclub VVV Herencostuum uit trein gestolen BURGERLIJKE STAND Marktoverzicht van Purmerend DINSDAG 20 OCTOBER 1953 HET IS UITERAARD vrij eenvoudig om zich in een zelfbedieningswinkel iets toe te eigenen zonder ervoor te betalen en juist daarom eiste de sub stituut-officier van Justitie, mr A. W. Holsteijn, gistermiddag een strenge straf tegen de Alkmaarse '"'isvo E. van der L., die zich schuldig had gemaast aan dietsiai \an - - heid koffie, (thee en boter in een zell- bedieniugszaak in de JLangUstraat» Conform de eis werd zij door de po litierechter, mr J. N. Alblas, veroor deeld tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en daarnaast tot een boete van vijf-en- zeventig gulden subs, vijf-en-twintig dagen. De Alkmaarder Antonie G, werd gistermiddag wegens mishandeling conform de eis door de politierechter veroordeeld tot een boete van vijftig gulden of vijftien dagen. Verdachte zelf liet verstek gaan, maar zijn slachtoffer, Dirk S„ wist te vertellen, dat hij G. in een café had ontmoet en dat hij was weggegaan, toen G. ruzie had gezocht. Later op straat had hij hem echter weer ontmoet en toen had hij van G. een flinke klap gekregen. Ook Willem M. uit Heiloo had zijn woede niet kunnen bedwingen en had zekere J. J. G. een klap gegeven. Ver dachte deed een relaas over gezins moeilijkheden, die de oorzaak van het kwaad waren geweest, en werd con form de eis veroordeeld tot dertig gul den boete of vijftien dagen. Een vreemd geval was dat met de jeugdige Johannes K. uit Heiloo, die een winkel binnentrad, daar hij per se De personen, die op Woensdag en Don derdag 15 en 16 April 1953, des na middags van ongeveer 4 tot 6 uur, in de zaak van de firma Sidonius de Jong aan de Mient te Alkmaar zijn ge weest voor stoffeerdPrsartikelen, wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbinding te stellen met Drs J. A. A. M. van den Broek, Anna Bijnsstraat 23 te Alkmaar. In het bijzonder worden opgeroepen: de beide manspersonen, die op Don derdag 16 April 1953, des middags tc ongeveer 4.30 uur. in bovengenoemde zaak kwamen met een aantal roeden of stangen: de dame, die omstreeks hetzelfde tijdstip in bespreking was o.a. over pluche-tafelkleden; de heer en dame die in diezelfde namiddag be sprekingen voerden over een cocos- loper, die in het midden van de zaak uitgerold lag. Eventuele reiskosten zullen worden vergoed. (Advertentie Ing. Med.) Het jaarlijkse feestelijk samenzijn van de buurtvereniging Stationsweg- Zuid in Paviljoen Kinheim is best ge slaagd. De talrijk opgekomen leden en genodigden hebben zich zeer geamu seerd en zijn tot laat in de nacht in de beste stemming bijeen geweest als één homogene grote familie. Niet in het minst is het goede ver loop van de avond te danken aan de medewerking van het gezelschap Klaas Koomen uit Heiloo, dat op voortreffe lijke wijze de avond heeft weten te vullen. Zowel het sublieme spel van de pianist Ab Blaauwboer met gitaar begeleiding van de Heer Dekker, de treffende staaltjes van goochelkunst van Wim Arts, de op gevoelvolle wijze voorgedragen cabaretliedjes door Rita Dekker, die zich wist te verzekeren van de spontane medewerking van de gehele zaal met het zingen van schla gers uit het verleden en last but not least de uitmuntende leiding van Klaas Koomen, die zich deed kennen als iemand met veelzijdige talenten als humorist, parodist en musicaal excen- trist, werkten mede om de aanwezigen in de beste stemming te houden tot de laatste minuut. Men heeft onbedaarlijk gelachen en volop kunnen genieten van het op artistiek gebied gebodene. Tussen de bedrijven door was er gelegenheid tot dansen, dat onder leiding van Klaas Koomen tot een groot succes is ge worden voor jong en oud. Ten slotte zij opgemerkt, dat deze avond heeft medegewerkt de band tussen de buurtbewoners te verstevigen en de wil tot eendrachtig samenwer ken tot het gestelde doel te vergroten. Zondag zijn in Den Haag wedstrijden gehouden in de voorronde van de turn- kampioenschappen van het KNGV. In de Residentie kwamen leden van de verenigingen in de districten West A en B, omvattende Noord- en Zuid-Holland en Utrecht, tegen elkaar uit, die ten minste zeventig procent van het maxi mum aantal punten moesten behalen om te mogen deelnemen aan de tussen- ronde. Van de ploeg van de gymnastiekver eniging De Halter alhier zijn g' laagd de dames A. M. van Geene, N. Kuiter en L. van der Deure, van de heren Klaas Boot, die het hoogste aantal pun ten in zijn afdeling behaalde, en Maup Volkers. In de jeugdgroep heren slaag de met het hoogsteaantal punten de heer G. Lammers, eveneens van De Halter, bii de jeugdgroep dames werd het DOVEP-'id mej. Th. Beekman uit Heiloo eerste. een dameshorloge op zicht wilde heb ben, en weigerde zonder horloge het pand te verlaten, ook nadat hem zulks herhaaldelijk en dringend was ver zocht. De officier eiste wegens het plegen van huisvredebreuk een boete van vijf-cn-veertig gulden of twintig dagen. De uitspraak luidde: dertig gulden of tien dagen. De hengelsportvereniging Lector er Emergo organiseert Zondag een vis wedstrijd. die uitsluitend open staat voor de besturen van visclubs in Nrd.- Holland. Dit concours zal er zeker toe bijdragen de sportieve banden tussen de verschillende hengelsportverenigingen te verstevigen. Luctor et Emergo heeft gezorgd voor een fraaie collectie prij zen. MEISJE STAL VAN HAAR MEVROUW. Een 16-jarig meisje, dat als hulp in de huishouding werkzaam was, heeft van haar mevrouw een bedrag van f 85 gestolen. Zij is door de politie aan gehouden en na verhoor vrijgelaten. DINSDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur: Een dorpsschandaaltje (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 uur: Me neer Hulot met vacantie (a.l.). CINEMA AMERICAIN. 8 uur: De te rugkeer van Don Camillo (a.l.). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: The Quiet man 114 jr.) Gebouw Vrijz. Hcrv., Heul 11, 8 uur: Lezing ds B. Slond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De Kunstkring (Rotterdams Toneel met Muizen en mensen). WOENSDAG. VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Een dorpsschandaaltje (14 jr.) HARMONIE THEATER, 2.30 en 8 uur: Meneer Hulot met vacantie (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: De terugkeer van Don Camillo (a.l.) REX THEATER, 2.30 en 8 uur: The Quiet man (14 jaar). VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Psyehom. Séance. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 uur: Prop. avond Invalidenbond; 8 u. Film avond Chr. Reisver. GULDEN VLIES, 8 uur: Filmavond Volksuniversiteit. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: De weg der hoop (14 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. Hoog water te Bergen aan Zee. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 13.35 14.20 2.02 2.42 Te Camperduin. hoog laag 13.40 2.07 7.40 20.07 14.25 2.47 8.25 20.47 Vandaag; zullen de leerlingen van de St. Bavoschool in de Nieuwstraat met trotse gezichten in het nieuwe schoolgebouw aan de Coornhertkade zitten. In plaats van muffe sombere lokalen hebben zij in de door architect W. A. Keesom ontworpen St. Mathiasschool alle licht en ruimte, die zij zich maar kunnen wen sen. De school, die zes leslokalen bevat en een handcnarbeidlokaaJ op de ver-/ dieping, is gistermiddag door de deken van Alkmaar J. Th. Jacobs ingewyd. In zijn openingswoord zei deken Ja cobs, dat hij wel dankbaar was maar niet voldaan, omdat hij meende, dat men bij de bouw wat schriel te werk was gegaan. „Als ik wat op m'n hart heb, zeg ik het maar", aldus de deken. De inspecteur van het lager onder wijs, de heer G. G. C. Verooy, nam de spontaan weggeworpen handschoen echter op en repliceerde, dat de ge meente Alkmaar zich van zeer royale zijde heeft doen kennen. Men kan zeg gen, dat de desbetreffende instanties schriel zijn geweest, maar ook dat de desiderata te hoog waren gegrepen, al dus spreker. Fonteintjes mochten niet worden aangebracht ze zijn er toch; een telefoon is voor een lagere school geen normale eis zij staat er niette min en zo ging de heer Vernooy ver schillende punten van het verlanglijst je na. die toch nog waren verwezen lijkt. Bij het horen van zoveel argu menten zwichtte deken Jacobs, maar hij hoopte toch, dat de autoriteiten ook in de toekomst hun volle mede werking zouden verlenen. Spr. vervolg de met de opmerking, dat broeder Da niël (het hoofd van de jongensschool) uit de leeuwenkuil aan de Nieuwstraat was gehaald en hij vertrouwde erop, dat degenen, die in de nieuwe school werken dat zouden doen in de goede geest van St. Mathias, de patroon van het gelukkige Lot. De wethouder van Onderwijs, de heer H. W. Holsmuller, sprak de hoop uit, dat de school tot heil en zegen zou zijn voor de jeugd, die aan de zorgen van de Vereniging ,,St. Jozef" vam de R.K. Jongensscholen is toevertrouwd. In gelijke zin sprak de Bisschoppelijke hoofdinspecteur bij het lager onderwijs, Rector van Houten. Verder werd nog gesproken namens de Commissie van Toezicht, de St. Augustinusvereniging van de R.K. on derwijzers, de Nederlandse Onderwij zers Vereniging, het RKVGLO en door de secretaris van het schoolbestuur en de architect, die er o.a. op wees, dat bij de opzet en de bouw van de school rekening is gehouden met het toekom stige gymnastieklokaal. Eerst wanneer dit er zal zijn zal het project volledig tot zijn recht komen. Broeder Daniël dankte tot slot de verschillende sprekers en vertelde, dat zowel het onderwijzend personeel van de nieuwe parochieschool als de ouders en de kinderen zelf dolgelukkig waren, dat zij dit fraaie gebouw tot hun be schikking hebben gekregen. Onder de aanwezigen bevonden zich cok de directeur en adj.-directeur van Openbare Werken en de heer J. H. Weil, hoofd van de afdeling Onderwijs ter Gemeentesecretarie. De school is gelegen met de lokalen op het zuiden. Er is een ruime speelplaats, uitgevoerd in een sierbetegeling aan de Noord zijde. Het meubilair bestaat uit stalen buismeubelen. Het r.k. volksdeel in on ze stad zal met de totstandkoming van de St. Mathiasschool hogelijk tevreden zijn. Het is een aanwinst waarop men trots kan zijn. Het is nu zeker, dat de zeven -prach tige zwanen, die de stadsgrachten met hun trotse aanwezigheid altijd een bijr zonder cachet hebben gegeven, be smeurd zijn geworden door de ajge- werkte olie. Een stadgenoot heejt geregeld een vat afgewerkte olie in het water ge smeten zonder enig vermoeden te heb ben, dat dit de zwanen noodlottig zou kunnen worden. Het staat zeer te be zien of men de dieren kan behouden. Het reinigen met benzine heeft geen afdoende resultaten opgeletverd en volgens kenners is de enige kans op behoud, dat men de dieren veel voer geeft en in een hok met ruw stro op sluit. De zwanen rusten nl. niet voor dat zij weer hagelwit zijn en in die tijd nemen zij practisch geen voedsel tot zich. Zou men ze laten zwemmen dan is het zeker, dat zij zullen omkomen. Een handelaar heeft de gemeente reeds f 6 per dier aangeboden met de bedoeling ze op de markt te Pur- merend te verkopen. Wij hopen, dat alles in het werk wordt gesteld de zwanen in leven te houden. Zij hoor den bij de grachten, waar zij zich in een statige processie plachten voort te bewegen en hun verdwijning zouden we als een ernstig gemis voelen. Op Donderdag 22 October vindt het eerste abonnementsconcert plaats o.l.v. Toon VerlïÈy. Solist is de violist Julian Olevsky, die de Symphonie Espagnole van Lalo zal uitvoeren. Het programma wordt geopend met Prélude a Taprès- midi d'un faune van Debussy. Na de pauze zal de Oxford Symphonie van Haydn ten gehore worden gebracht. De politie waarschuwt tegen practij- ken van de uitgeverij Lensen en Van Veghel te Vught, die aankondigt een reis- en toeristengids te zullen uitgeven en daarvoor o.a. bij hotels en pensions advertenties tracht'te verkrijgen. Het vermoeden bestaat, dat de gids nooit zal verschijnen. De reeds eerder aangekondigde her haling van de balletopvoeripg door het „Ballet der Lage Landen" onder lei ding van Mascha ter Weeme zal plaats vinden op Maandag 26 October in 't Gulden Vlies. Op deze avond zal een aantal nieuwe balletten worden uitge voerd, te weten: „Pas de Trois Clas- sique'' op muziek van Pergolesi Cho reografie: Susanna Egri; Le spectre de la Rose Choreografie van Jean Louis Vaudoyer naar het gedicht van Theo- phile Gautier. Muziek van Carl Maria von Weber. Choreografie van Michel Fokine. Deze pas-de-deux wordt ge danst öoor Angela Bayley en Pieter van der Sloot. De Coninckskinderen. Oud-Nederlandse ballade, gesproken door Karei Poons. Muziek Albert Bocaï, Choreografie MaxDooyes. De Spaanse Brabander, naar een toneel stuk van Brederode. Muziek Julius Röntgen Choreografie Pieter van der Sloot. Pas de Deux uit „Don Qui- chotte". Muziek Minkus Choreografie naar Marinus Petipa, bewerkt door Pie ter van der Sloot. Polowetzer dansen uit de opera „Prins Igor". Muziek A. Borodine. Choreografie: MiiH'iel Fokine Medewerking verleent wederom het 1 gehele gezelschap bestaande uit: Eerste solisten: Angela Bayley en Pieter van der Sloot en voorts MaScha ter Weeme, Ine Rietstap, Andrine de Clerq, Greetje Donker, Else Schut, Nel ter Weeme, Willy Vroom, Mieke v. d. Water, Karei Poons, Johan Mittertreiner, Alphonse Pater, Marten Molema, Ben de Roche- mont. Aan de vleugel: Wolfgang Wij- develd. Op de onlangs gehouden examens, georganiseerd door het Centraal Bu reau voor Stenografie „Groote" en Machineschrijven te Amsterdam, slaag den de volgende candidaten: Machineschrijven: de dames Anneke Nederhoed te Bergen, G. Dirkmaat te Alkmaar, D. Hoeneveld te Bergen, H. Kossen te Alkmaar, R. Buissink te Alk maar, F. Vroegop te St. Pancras, J. C. Kleverlaan te Alkmaar, A. IJkelenstam te Winkel, N. Kuvper te Alkmaar, W. van Dijk te Heerhugowaard, M. de Wolf te Alkmaar L. Lammers, te Lim- men. T. Pronk te Warmenhuizen, I. Veeninga te Alkmaar, A. Jonker te Schermerhorn, S. Mooy te Alkmaar. De heren T. de Waart te Petten, R. Pos te Alkmaar. Stenografie Ned. 130 lettergr.: de da mes J. Kort te Alkmaar, W. Vrasdonk te Alkmaar, T. de Boer te Alkmaar, K. Jol te Bergen, I. Strooper te Tuit- jenhorn, M. Rotte te Alkmaar, A. Mul der te Alkmaar, W. Winkel te Bergen, T. Zevenhuizen te Warmenhuizen, J. Mulder te Bergen, V. Bijvoet te Alk- maakr. Stenografie Engels 100 lettergr.: J. Uhlrich te Alkmaar. Stenografie Duits 100 lettergr. C. Mey te Alkmaar. Ter gelegenheid van het feit, dat vijf jaar geleden de Gemeenschap Alkmaar en Omstreken van het Humanistisch Verbond werd opgericht, vond Zaterdagavond een bijzondere bijeenkomst plaats in Valk's Lunch, room, die geheel gevuld was met leden en afgevaardigden van zuster- gemeenschappen en andere organisaties. De bestuurstafel was met enige fraaie bloemstukken versierd. In zijn openingsrede sprak de voorzitter, de heer W. F. Koeman uit Schoorl allereerst woorden van welkom tot de vertegenwoordigers van Den Helder, Nieuwe Niedorp, Beverwijk, Velsen, Humanitas en De Dageraad. Spreker achtte het zeer verheugend, dat de 18 leden van 17 October 1948 bijeen zijn gebleven en de Gemeen, schap, die thans 93 leden telt, tot bloei hebben gebracht. Een speciaal woord van hulde bracht de voorzitter aan de oprichters dr C. H. Ketner, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en mevrouw G. Voerman-van der Lijn, die thans elders gevestigd is, doch van wie een hartelijk schrij. ven was ontvangen. Van het eerste bestuur verdwenen al spoedig enkele leden, doch spr. bracht dank aan de penningmeester, de heer A. Zwaanswijk, en de heer A. Eriks, die ondanks een drukke werkkring veel voor de Gemeenschap hebben gedaan. Ook mevrouw Swaab-Pach heeft van begin af aan aan het bestuurswerk deelgenomen. Toewijding aan het werk deed hun blijven en op hen kon het Humanisme in Alkmaar steunen. In de 5 achter ons liggende jaren werden 33 Zondagmorgenbijeenkom sten gehouden en 's zomers tai van ex cursies georganiseerd. Enige dames be steedden hun tijd aan ziekenhuiswerk. Het aan de strafgevangenis geschon ken radiotoestel is nog steeds in ge bruik. Spr. herdacht de overleden leden mevr. Kooyman, de heren G.Anderson en Willems, die een voorbeeld van trouw waren. Na dit openingswoord declameerde mevrouw M. Backer-Breed uit Scha- gen op uitstekende wijze het gedicht „De Toverfluit" van Helène Swart, „Aan een klein meisje" van Annie Schmidt en het geestige „Aanzoekje" van Samuel Falkland en „Dat doe je toch niet als vrouw" van Annie Schmidt. Dr J. P. van Praag uit Dordrecht, voorzitter van het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond, sprak hier na over het onderwerp „Het Huma nisme kreeg een eigen gezicht". Het Humanisme, dat vijf jaar geleden hier startte aldus spr. grijpt de mensen en is op de een of andere wijze het antwoord op de uitdaging die de tijd ons stelt. Het H.V. is als het ware een Vereni ging voor Veilig Verkeer in het gees telijk leven temidden van het vervlak kende leven van deze tijd. Dit waren de gedachten, die tot de oprichting heb ben geleid van het H.V. en de Gemeen schap Alkmaar. De heer en mevrouw Piet zijn vandaag 25 jaar exploitanten van hotel lunchroom Modern en daarom zult ge ze nu niet achter de tapkast vinden. Vanmiddag is er in hotel Modern een receptie, waar ongetwijfeld velen het jubilerende echtpaar de hand komen drukken. Vandaag houden de heer en mevrouw PietMeyer receptie. Ze herdenken dan de dag. waarop zij 25 jaar geleden de lunchroom Modern zijn begonnen. Dat begin was heel bescheiden. In een pand waar nu de kunsthandel van de fa. Heuseveldt staat. Acht jaar later werd de lunchroom Modern tevens hotel, en het verhuisde naar Langestraat 96, pre cies tegenover het Stadhuis. Het pand 118. Jackie Brown knipperde met z'n ogen tegen het felle licht. Hij voel de zich stijf van het in het stro liggen, maar toen hij daar eensklaps zijn pleegvader voor zich zag staan, rende hij met uitgestoken armen op hem af. „Pappie!", riep hij uit. „Pappie wat fijn, dat je nu al bent gekomen. Ik wist dat je me zou komen bevrijden, maar dat je zó gauw mijn verblijfplaats zou weten, dat had ik nóóit gedacht". Jac kie omarmde zijn pleegvader en drukte zich vol blijdschap tegen hem aan. Jim my klopte hem een paar maal op zijn rug. „Ja, jongen", zei hij, „ik laat je zo gauw niet in de steek. Hoe heb je 't hier gehad? Hebben ze je niet mishan deld of iets van dien aard?" Jackie schudde zijn hoofd, ,,'t Was nu wel niet zo'n mooi verblijf, waar ze mij in heb ben gestopt", zei hij lachend, „maar slecht behandeld ben ik niet. Ik kreeg op tijd m'n eten en m'n "rinken en ze hadden me verteld, dat ze m.' na de wedstrijd tegen de Britten zouden los laten". De twee kerels stonden nog al schaapachtig bij dit tafereel, waarover zij zich wel een beetje verbaasden, want nu bleek hun, dat zij helemaal niet door een rechercheur waren gear resteerd, maar door de vader van het slachtoffer. Zij probeerden daar dade lijk van te profteren. „Ach meneer Brown", zei de langste van de twee; „laat u ons toch alsjeblieft lopen. U hoort nou zelf. datte we uwes zoontje heel schappelijk hebben behandeld en dat we hem geen haar op z'n hoofd ge krenkt hebben". Er is gezegd, dat het Humanisme al leen voor intellectuelen zou zijn en er was daartoe wel eens enige reden. Het is nl. niet gemakkelijk geweest om steeds de goede intellectuele spreker te vinden doch dat betekent niet het wezen van het Humanisme, dat niet iets is van geleerdheid doch de wijze, waarop men in het dagelijks leven staat, wat voor alle mensen geldt. Een tweede bezwaar is, dat het Hu manisme zo vaag zou kunnen zijn, wat spr. al evenmin geheel wilde ontken nen omdat die vaagheid in zeker op zicht een verdienste is, waardoor sec- tevorming wordt vermeden. Het Hu manisme gaat nl. ons gehele volk aan. Het Verbond loopt van de 200 leden vam voorheen naar de 10.000 van thans. Zij denken in hoofdlijnen gelijk, nl. ever het besef van de plaats van de mens in de cosmos. Het Humanisme is in wezen minder vaag dan het schijnt. Daarenboven is het onjuist, dat in het H.V. de gedachte zqu bestaan, dat alle buitenkerkelijken humanisten zouden zijn. Er is voorts beweerd, dat het Huma nisme te rationalistisch zou zijn. Als men daarmêde bedoelt, dat het altijd bereid is de rede aan te leggen, kan spr. daarmede accoord gaan. De Hu manist bedoelt echter niet te zeggen, dat hij het Leven in zijn zak heeft. geanimeerde strijd in wintercompetitie Maandagavond werden op de club avond van V-V.V. de wedstrijden voor de onderlinge competitie met veel animo voortgezet. Er werden niet minder dan zes-en-twintig partijen gespeeld. De uit slagen waren: Hoofdklasse: J. de RuiterE. G. Kayser 0—1; C. Woutersen—A. Tegel 1—0; P, DeugdA. v. d. Tak 0—1; D. Appel Jr— W. Kwak afgebr.; P. Seewald—A. Beem- sterboer afgebr. Eerste klasse: A. VisA. Schaaps 0—1; G. Boon—J. Maats lh: H.' DageletG. v. Brenk 01; D. Appel Sr.—J. de Waal 01; A. HaksteenP. v. d. Struys afgebr.; G. Groenewoudmej. C, Bouwman afge broken. Tweede kasse: F. Bosch—T. Zanen 10; P. HolzmannP. Groenènberg .1—0; J. BastiaanseC. Rus 01; F. v.' d. "Vliet -E. Hol 2. Derde klasse: B. VeltmanP. Genet 10; R. ZaalJ. v. Ekeren 1—0; j. Ster kenJ. Bakker 1/2Vs; F* SchulzJ. Moedt V2—V2; H. de Vries Maats—J. de Wolf 0—1. Vierde klasse: P. Blankendaal—C. Schaaps 01; J. WessemiusJ. Pauisse 10; J. Dijkman—C. de Jong afgebr.; P. SneekN. Breebaart 10; P. Obdam mej. Schaaps 1—0; H. Lansen—mevr. De Jong 0—1. Voor de competitie van de Noordhol landse Schaakbond zal Maandag de eerste wedstrijd worden gespeeld. De tientallen van VVV5 en Zaandam 6 komen dan tegen elkaar uit. Een stadgenoot, die gisteren met de trein uit Amsterdam in Alkmaar aan kwam, liet een doos bevattende 'n twee delig herencostuum, dat hij juist had gekocht, in de coupé achter. Nog voordat hij het perron had ver laten bemerkte hij, dat hij de doos had laten liggen, maar hoewel hij onmid dellijk terugrende waren zijn bezit tingen spoorloos. DIERENBESCHERMING In de omgeving van de Houtweg zwerft een mooi gezond zwart poesje van plm. vier maanden oud, in de om geving van de Steijnstraat dwaalt een mooie grote zwarte poes, adres Paul Krugerstraat nr 9. Ontvangen 4 Octo ber, Dierendag, van mevr. v. W. f 5. Adres inspecteur: C. Verwer, Zaagmo- lenstraat 36. Gironummer penningmees- had aleen jaar leeg gestaan en er teresse mej. Hagedoorn: 493727. moest het nodige aan gebeuren voordat BEDRIJFSLEIDERS PUZZLE. In het verslagje over de opening van het filiaal van de Coöperatie aan de Boomkampstraat is vermeld, dat de be drijfsleider is de heer J. Bregman. Dit heeft bij de klanten enigszins verwar ring verwekt. De algehele bedrijfsleider is weliswaar de genoemde heer, maar de winkelhouder van het filiaal Boom kampstraat blijft de heer Van de Nes. het geschikt was voor het bedrijf van de heer K. („Frans") Piet en zijn echt genote. De heer Piet had zijn hart al vroeg aan het vak verpand. Als jongen van veertien jaar bezocht hij reeds de vakschool en negen jaar was hij kellner in de Toelast voordat hij zijn eigen zaak begon. Hij kende dus het klappen van de zweep en dat bewijst wel dit 25-jarig jubileum als hotelhouder. Mevrouw Piet jubileert mee, zoals ze ook altijd heeft meegewerkt om de zaak te laten marcheren. Terwijl haar man en haar zoon in het restaurant de hon neurs waanemen zwaaien zij en haar schoondochter de scepter in de keuken. Zeer tot tevredenheid van de .bezoekers, onder wie tal van handelsreizigers, die in hotel Modern steevast het middag uur komen doorbrengen. Er zijn in de loop der jaren al heel wat „etentjes" door de lift naar beneden gezakt. Eén ding is er wat de jubilerende ex ploitanten spijt. Hun zaak is aan alle kanten ingebouwd en leent zich derhal ve niet voor uitbreiding. Er zijn 10 lo geerkamers en er zullen er niet meer worden bijgebouwd, want ook een ex tra etage is taboe, omdat het perceel on der toezicht staat van Monumenten zorg. Geboren: Andries C., zoon van J. J. van Lee en J. J. Leur. Hermanus P. M., zoon van L. P. J. de Boer en M. G. van Tol. Rudolf, zoon van H. van Beers en A. Nieuwland. Gerardus H., zoon van J. N. Huijg en D. A. Hof. Gehuwd: Melis Termaat en Margare- tha van der Gragt. Overleden: Leo Paleari, 35 jaar. Het aanbod van runderen bedroeg vanmorgen bijna 1100 stuks. De han del in vette koeienging trekkend. Ondanks het grote aanbod werden de goede vleesdieren nog wel gevraagd, doch voor de rest was de handel stroef. Op de gelde markt had door de grote aanvoer de handel ook al geen vlot verloop en de handel in vette koeien was mede stil. Met de nuchtere kalveren ging het al niet veel beter en de prijzen waren iets lager. Hoewel het aanbod van vette kalveren niet groot was, ging hier ook maar weinig in om. De wolveemarkt vertoonde een be ter beeld. De lammeren werden goed gevraagd en de prijzen lagen iets vas ter. Ook voor de fokschapen bestond veel belangstelling en ook met de vette schapen ging het niet slechter. De varkensmarkt begon al heel troosteloos. Er was een veel te groot aanbod, waardoor de inzet riiet hoger kwam dan f 1.94 en later liep de prijs zelfs nog iets terug. Op de biggen- markt was een flinke aanvoer, doch van enige handel was in feite geen sprake.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2