Vrouw van de emigrant staat voor zeer zware taak Huiduitslag DËBRALINE Gelier sleepte een verloren partij uit het vuur DE WONDERE WAERELT Hoe is UW huid? Het FIFA circus kan beginnen De Twentsche Bank Het vijfde werelddeel op het eerste gezicht ENGELSE ZONDAG IN ADELAIDE Velen in Nederland denken te licht over de (loodzware) eerste moeilijkheden Welk type best geschikt voor Australië? VERKOUDHEID EN GRIEP Fabriekscomplex te R'dam uitgebrand Extra kinderaftrek voor studerende jeugd Busdienst Amsterdam- Den Haag geopend De nieuwe wisselkoersklapper Euwe zakte af naar dertiende plaats Belgische voorhoede werd gewijzigd Wembley raakt geheel uitverkocht Alle zestien spelers zijn nu gearriveerd TOESTAND VAN BARTALI GAAT VOORUIT Nieuw schoolslag-record RIJKSBEGROTING IN DE KAMER Geen enkele vrouw behoeft Castella te ontberen V f DINSDAG 30 OCTOBER 1953 ADELAIDE, 4 OCTOBER - De hoofdstad van Zuid- Australië heeft het bij mi verkorven. Toen wij er Zon dagmoren uit Perth door de lucht aankwamen na een nachtvlucht zonder remous en mèt slaap en door de wolken zakten Op zoek naar het vliegveld, werden va door regen en wind ontvan gen. Van het zonnige Aus tralië in een nieuwe lente, waarvan men ons in Neder land zo geestdriftig wist te spreken, is tot nu toe niets terecht gekomen. In de lounge van het Strathmore Hotel huiverden wij, wegge doken in onze jassen, naast een houtvuur. Dat was te erg: indien we In Holland zouden zijn, dan zouden we tenminste kun nen rekenen op druipende bomen, hier moet het vol gens het boekje voorjaar zijn. Kon ik onder deze om standigheden met enige kans een aanval van niet geringe zichten Engelser wil zijn dan de Engelsen. Er is een pikant Frans liedje, dat aldus begint „Le Dimanche les parents s'en- nuyent". Hier hangen ze dunkt me tot laat in hun melancholie afslaan? Een Australische Zondag in de regen is een verschrikking. Ik zou al mijne geliefde voorstanders van een dus genaamde „stille Zondag" in ons land hier zulk een rust dag willen laten beleven. Engeland is Zondags een oord van wilde genoegens vergeleken bij dit land, waar men in sommige op- huizen achter de stofzuiger, lopen verder achter hun kinderen aan. De opgescho ten jeugd heeft inmiddels met landerig gezicht de hoe ken van de stratenblokken opgezocht. Ze staat tegen de lantarenpalen. De kerken zullen vol zitten met geeu wende gelovigen. The rest is nuisance. Op zo'n dag is een hotel erger dan des duivels oor kussen. Want dit oorkussen is wellicht ergens spannend. Kan het tenminste zijn. Wij en alle anderen zijn stukken vleesgeworden verveling. Tram en bus rijden pas na 12 uur. Dan gaan ook de drooggelegde pubs open, waar je aan de bar achter een „glaasje schoolreisje" kunt zitten naast een col lega, die ook al niets beters te doen heeft. Om met Couperus te spre ken: „Ik verveel me, God, wat verveel ik me". Maar Couperus verveelde zich tenminste aan de Rivièra en ik in Adelaide. Over het verschil valt niet te twis ten. Ik ben in het nadeel. Daar kunt u van op aan. EEN REGENACHTIGE en winderige dood ligt over de stad. Indien de rust op de zevende dag wordt opgevat als in Australische steden, dan is het geen wonder dat vrouwen en mannen zich Zaterdagavond al langzaam met sterke drank laten vollopen, opdat zij de Zondag ten minste met herstel van hun kater kunnen doorkomen. Hetgeen niet wil zeggen, dat ik hier stuit op vele gevallen van openbare dronken schap. Integendeel, ik heb nog geen echte dronkenman gezien. Daar over gaan in Nederland wel eens andere verhalen. Trouwens, veel ver halen, die in ons land de ronde doen, zijn onwaar. Wat wij pertinent te weinig horen, is de waarschuwing, dat de zoeker naar nieuw land en nieuive mogelijkheden zich in den beginne vooral geen illusies moet maken. Ik heb de stellige indruk, dat de officiële voorlichting in ons land vooral op dit gebied ontzaglijk belangrijk werk kan verrichten. Daarbij zal zij zich vooral moeten richten tegen de propaganda per brief uit Australië van emigranten aan familieleden of bekenden in het oude vaderland. De mens, en zeker de Nederlander, is niet spoe dig bereid zijn zorgen tegen een ander uit te spreken. Wij houden onze mond en proberen dat wat over ons komt uit eigen kracht te regelen. £R ZIJN zonder enige twijfel ta] van emigranten, die zulke harde tijden doormaken dat wij daarvan bepaald geen voorstelling hebben. De reception- centres, holding centres en hostels zijn doodeenvoudig „kampen", waar vrou wen, mannen en kinderen van allerlei landaard worden bijeengebracht in af wachting van het moment, waarop het eigen, intieme familieleven in een eigen huis weer kan worden opgevat. Vooral de vrouwen hebben hier een bijna bovenmenselijke taak. Nederland is een beschaafd land en de Nederlan der kan zich moeilijk indenken, dat an dere volkeren andere begrippen hebben omtrent hygiene en wat daarvan meer zij. Zodra een Nederlandse huisvrouw de babykeuken moet delen met een Griekse, Joegoslavische en Letse zus ter, beginnen de moeilijkheden. Het vie ze gedoe van die andere, zeker niet minder goede moeders is onze huis vrouwen meer dan alleen maar een doorn in het oog. Bovendien moet zij de zaak alleen opknappen. De echtgenoten en grote kinderen vinden al gauw werk in de stad, zodat zij slechts het weekend thuiskomen. De kosten van het kamp zijn niet gering, het eten is vreemd en veroorzaakt oproer in vele Nederlandse magen. Ziehier in een notedop enige ernstige bezwaren, die wegen als lood. JK HEB de pertinente indruk, dat velen in Nederland bij het uitstip pelen van hun plannen tot emigratie over deze aspecten van het vraagstuk veel te lichtvaardig denken. Zij menen inderdaad al spoedig de eerste moei lijkheden te boven te kunnen komen. De teleurstellingen worden er des te bitterder om. Vandaar dat we de emi granten, die we hier ontmoet hebben kunnen rangschikken in mensen, die positief ontevreden zijn en liefst met de eerste boot naar Nederland zouden wil len terugkeren: hun aantal is gering; verder in vrouwen en mannen, die aan vankelijk ontevreden zijn. maar die in zien, dat men over een flink stuk pio niersgeest moet beschikken om te sla gen: zij vormen de grote meerderheid; ten derde in families, die al van te vo ren over een vast adres beschikken en over werk; zij hebben het het gemakke lijkst. Er zijn uiteraard andere groeperingen mogelijk. Die van nietgeschoolde en ge schoolde arbeidskrachten; van vrijgezel len, gehuwden zonder en met kinderen; van kleine en grote gezinnen; arbei ders in het algemeen en intellectuelen. Met een paar Aspinn-tabletten (alléén echt met het Bayerkruis) per dag bestrijdt U doeltreffend J^ANGZAMERHAND begint het in mij te dagen. Ik ben er nu wel van over tuigd, dat ik op het einde van mijn reis met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid kan zeggen welk type Ne derlands gezin, welke jongeman en welk meisje in Australië zullen slagen niet alleen, maar zich in dat land ge lukkig zullen voelen. Op het ogenblik geef ik U alleen maar ervaringen van een reiziger, die als een wervelstorm door een geheel werelddeel raast. En die zich op zijn eerste vrije Zon dag sinds veertien'dagen in Adelaide ontzaglijk melancholiek voelde en zich verveelde. Niettemin heb ik kans ge zien de bonte rij van Nederlanders nog eens aan mijn oog voorbij te laten gaan. Ik wil en kan nu nog geen conclusies trekken, ook al komen de Australische -- vergalt Uw leven. Gij zult j verbaasd zijn over de snelle =ren afdoende werking van het -= r beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie Ing. Med.) collega's van plaatselijke bladen ons onophoudelijk naar onze indrukken vra gen. Onze groep is diplomatiek genoeg om de taal van het orakel van Delphi tot de hare te hebben gemaakt. Wij zeggen ee.i heleboel wij weten uit ervaring hoe beroerd het is, dat een interviewer geen touw krijgt om zijn gedachten aan vast te knopen maar wij zeggen tegelijkertijd -helemaal niets. Dat doen we misschien straks in Can berra, waar onze reis midden November eindigt. Nu trekken we, hoe moe we zijn, ons vriendelijkste gezicht tegen de fotograaf, die ons per se op plaatje num mer zoveel wil zetten. Waarmee ik maar wil zeggen, dat we „in het nieuws zijn", zelfs op deze eer ste nare Zondag in Adelaide. Een uitslaaande brand heeft gister avond het fabriekscomplex van de N.V. van den Heuvel en Co's wijnhan del aan de Kralingseweg te Rotterdam in de as gelegd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was bend de strijd tegen het vuur aan met tien stralen. Na een uur was zij de brand meester. Het complex brandde geheel uit. Een belendend perceel kon worden behou den. Het kantoor van de fabriek kreeg alleen waterschade. Bij de Tweede Kamer is een nota van wijziging ingediend op het wets ontwerp tot wijziging van de Inkom stenbelasting, van de loonbelasting en van de vermogensbelasting. Bij deze wijziging wordt voorgesteld, voor bui tenshuis wonende kinderen, die geheel of nagenoeg geheel op kosten van de belastingplichtige studeren, de kinder aftrek op het drievoudige te bepalen. Deze kinderaftrek tot het drievoud geldt alleen voor kinderen van 16 tot en met 26 jaar. Gistermorgen is de busdienst Am sterdamDen Haag van de Nederland se Spoorwegen geopend. De belang stelling voor deze halfuursdienst was niet overweldigend. In de eerste bus uit Amsterdam zaten zeven reizigers, later op de dag maakten gemiddeld veertien personen van de wagens ge bruik. De reis duurt zeventig minuten, de trein doet er minder dan een uur over. De grootste gashouder van ons land is gisteren te Rotterdam in bedrijf ge nomen. Deze kan 150.000 kubieke meter gas bergen, heeft een middellijn van 65 meter en heeft ruim 2i/z millioen gulden gekost. geeft antwoord op talloze vragen inzake het internationale betalingsverkeer. Meer dan 350 wisselkoersen, gedetailleerd toegelicht. Deze nieuwe klapper wordt U gaarne door onze kantoren verstrekt - v - Opgericht in 1861 (Van een speciale verslaggever) HET UITSPELEN van de afgebroken partijen heeft ook ditmaal enkele verrassingen opgeleverd, In de partij GligoricGeiler had de eerst genoemde winstkansen, maar hij heeft er geen gebruik van weten te maken. Later kwam Gelier zelfs in het voordeel en toen hij de opmars van een ver opgerukte vrijpion met zijn koning en toren werkzaam kon ondersteunen, streed Gligoric voor een verloren zaak. Op de 71e zet bleef hem niets anders over dan te capituleren daar Geiler boven dien de afgebroken partij tegen Taimanov zonder verder spelen gewon nen heeft gekregen, heeft deze jonge Russische speler een geweldige sprong naar voren gemaakt. Taimanov heeft de partij tegen Kotov met enkele mokerslagen in zijn voordeel beslist. Hij drong met zijn zware stukken de vijandelijke stelling binnen, en joeg de zwarte koning in een matnet. (Advertentie Ing. Med.) J\JAJDORF heeft tegen Kotov beide torens geofferd voor twee vrijpion nen, wat tot gevolg had dat er een stelling overbleef van koning plus 2 paarden tegen koning, wat zoals be kend, niet te winnen is. Najdorf bood daarom dan ook remise aan, maar Ko tov wilde er niets van weten omdat hij nog een poging wou doen. Daarop weigerde de Argentijn om voorlopig verder te spelen. Hij had nog bijna een uur bedenktijd over, en voegde zijn te genstander heftig sticulerend toe. dat hij eerst ging eten en daarna ging wandelen. Er volgde een opgewonden gesprek tussen de beide meesters, dat wellicht nog aan de gang zou zijn, als de Russische meester Simagin niet tus senbeide was gekomen. Hij wist Kotov te overtuigen dat het geen zin had om een dergelijk eindspel verder te spelen. Na de handdruk ter bezegeling van het vredesbesluit bleef het echter niet lang rustig, want onmiddellijk begon Najdorf te demonstreren hoe hij had kunnen winnen, en wat voor een knoeier hij was om zo iets over het hoofd te zien. Hoewel dit laatste door Kotov grif werd beaamd, bleek het niet zo eenvoudig om hem van het eerste te overtuigen, gezien de manier waarop hij m'et even heftige hand- en armbewegingen als Najdorf, de stelling analyseerde. De partij was afgebroken in de volgende stelling: Wit (Kotov) Kg4, Pe4 en g3, pionnen f4, g5 en h5. Zwart (Najdorf): Kd7, Ta3 en b4 pion h7. Er volgde nog: wit zwart 41 g5g6 h7xg6 42. h5xg6 Kd7e7 43. Pg3f 5t Ke7e6 44. Pf5g7t Ke6e7 45. Pg7f 5t Ke7e6 46. Pe4g3 Eenvoudiger was 46. Pg7t. De tekst zet is slechts een demonstratie die wei nig om het lijf heeft, omdat zwart ge makkelijk remise kan afdwingen. 46Ta3a8 47. g6g7 Ta8-g8 48. Pg3h5 Tb4xf4t Voor de wedstrijd tegen Nederland op Zondag 25 Oct. in het Feyenoord- stadion te Rotterdam is het Belgische elftal als volgt samengesteld; Gernaey (A.S. Oostende); Diricx (Un. St. Gil- loise) en Van Brandt (Lierse S.K.); Mees (Antwerp F.C.), Carré (F.C. Luik) en Maertens Antwerp F.C.); Lemberechts (F.C. Mechelen), Anoul (F.C. Luik), Henri Coppens (Beer schot), Piedfort (Lyra) en Guy Thys (Standard Cl.); reserves: Paelinck (Ly ra), Dries (Berchem Sport), Van Kerck- hoven (Daring Brussel) en Mermans (Anderlecht). Bij een vergelijking met de ploeg, die 8 Oct. jl. met 20 van Zweden won, blijkt dat de achterhoede en de mid denlinie ongewijzigd zijn gebleven. In de voorhoede zijn alleen Anoul en Coppens gehandhaafd. In Zweden zag de aanvalslijn er als volgt uit; Van Gestel (Lyra), Anoul (F.C. Luik), Coppens (Beerschot), Bollen (Water schei) en Givard (Standard Cl.). Op het spel van Van Gestel, Bollen en Gi vard, die thans vervangen zijn, was in de Belgische pers veel critiek uitge oefend Vooral Givard had tegen de Zweden teleurgesteld. (Advertentie Ing. Med.) 20ALS u zult weten, is de 64-jarige her tog van Bedford, de rijkste man van Enge land (hij was goed voor vijf millic i pond)vo rige week bij een jacht- ongeval op een zijner landgoederen gedood. Dit herinnert ons aan een van de vele sagen en legenden, die zijn ge weven om het zeer oude, adellijke geslacht Bed ford en die ons altijd al zo'n geweldige belang stelling hebben inge boezemd, ja, ons steeds hebben gefascineerd. Volgens dat ene verhaal heeft een van de her togen van Bedford in dc middeleeuwen in een Mc Carthy-achtige bui een heks op de brand stapel gebonden. Voor zij in de vlammen om kwam, vervloekte zij alle nakomelingen van het geslacht Bedford en voorspelde, dat zij stuk voor stuk een geweld dadige dood zouden sterven. De moeder var. de thans omgekomen hertog steeg in 1937 op 71-jarige leeftijd met een vliegtuig (zij vloog zelf!) van een van haar landgoederen op. Nie mand heeft haar öf het toestel ooit teruggezien. Haar verdwijnen is nog steeds een mysterie. f)c hertogin had op haar 64ste jaar nog vliegen geleerd. De Britten zijn thans allerlei sinistere gevolgtrekkingen aan het maken, maar zij zijn dan ook erg bijgelovig. J7EN bloemenk wekei ij in Heerde noemde in 1951 met toestemming van de onlangs overleden Kathleen Ferrier een nieuwe, zeer fraaie roos naar de beroemde zan geres. Juist op de dag van het overlijden van Kathleen Ferrier is de naar haar genoemde roos, welke door de Heerdese kwekerij op een internationale tuin bouwtentoonstelling in Hamburg was ingezon den, met een gouden medaille bekroond. l\U WE TOCH in de dagen van de kinder postzegelactie leven, even een charmant staaltje van de moei lijkheden, waarmee dc opvoeders van „hei moeilijke kind" te kam pen hebben. Moeilijke Henkie, een ingezetene van de opvoedingsinstel ling Zandbergen" te Amersfoort, mocht eens met de dominé van dit instituut mee naar huis om van de huiselijke sfeer mee te genieten. Het gevolg was, dat na Henkie's bezoek veertig gulden in dat huis spoorloos waren ver dwenen. Henkie viel spoedig door de mand. Het geld had hij onder een steen in de tuin van „Zandbergen" verstopt. Henkie betuigde dui zendvoudig zijn spijt aan dominé, die hier door diep werd getrof fen en, opnieuw, hoop vol, zijn opvoeding enthousiast voortzette. Weldra knielden domi né en Henkie ïaast el kander neer en baden gezamenlijk. Des avonds miste de geestelijke ver zorger vier gulden uit zijn zak. Het bleek, dat Henkie, vroom geknield en wel, ze had gerold van dominé, die met gesloten ogen voor Henkie bad. Mensen als deze deminé geven echter de moei nooit op. Ge steunt 'nen door met royaal gebaar kinderpostzegels te kopen. Toen Walter Zeman aan de Condense luchthaven met talrijke Engelse en buitenlandse officials, die ter verwelkoming van de spelers van liet "FIF A-team aanwezig waren, zag, liet hij zich onwillekeurig de woorden ontvallen: „Nu kan het FIFA circus beginnen!" Inderdaad, de Engelse hoofdstad is gedurende enkele dagen het centrum geworden van de internationale voetbalwereld, niet alleen in verband met het feit, dat Engeland Woensdag tegen de continentale ploeg speelt op Wembley, maar meer nog, in verband met de feestelijke viering van de negentigjarige Football Association, moeder van alle voetbalorgani saties ter wereld. Niet minder dan 70 landen Nederland inbegrepen hebben delegaties naar de Engelse hoofdstad gezonden om de F.A. te huldigen voor het prachtige werk, dat door die organisatie in het verleden is gedaan voor de verspreiding en de verheffing van het spel. Op London Airport was Karei Lotsy aanwezig om „zijn jongens" uit geheel Europa te verzamelen, velen van hen stapten vermoeid uit het vliegtuig, zo als bijvoorbeeld de vier Zuid-Slavische spelers Zebec, Tsjaikovsky, Beara en Vuvas, die Zondagavond nog, na de wedstrijd tegen Frankrijk te Zagreb, met een particuliere auto naar Wenen waren gereden, een moeizame tocht van 8 uren door bergachtig land in de nachtelijke uren, met de bedoeling op tijd Maandagochtend het vliegtuig uit Wenen te kunnen halen. Alle spelers van het FIFA-team, 16 in totaal, zijn reeds in Richmond (Surrey) aangekomen. De ploeg zal pas Dinsdagmiddag laat worden ge kozen, aangezien men moet wachten op het lid van de speciale Keuze-Com missie, de Spanjaard Munoz Calero, die pas tegen vijf uur uit Madrid te Londen zal arriveren. Dinsdagochtend zal op het veld van Fulham een lichte training van de FIFA-spelers worden «-gehouden. De belangstelling in Londen voor deze wedstrijd is zeer groot. In het bij zonder heeft de keuze van de beide „oudjes" Mortensen en Matthews ertoe bijgedragen. De laatste dagen is er een rush voor plaatskaarten geweest en men rekent erop, dat Woensdagmiddag het Wembleystadion zal zijn uitver kocht en dat honderdduizend toeschou wers deze jubileumwedstrijd van de F.A. zulen bijwonen. En dat betekent nogal wat aan inkomsten, want de goedkoopste plaats kost 15 shilling en In de toestand van Bartali treedt langzaam verbetering in. Het röntgen onderzoek heeft uitgewezen dat de ver wondingen aan de ruggegraat van min der ernstige aard zijn dan aanvanke lijk gevreesd werd en dat de hersens niet werden gekwetst. de duurste 50 shilling, waardoor men een recette hoopt te krijgen van 45.000 pond Sterling (bijna een half millioen gulden). De Engelsen zijn nog steeds zeer pes simistisch over de kracht van hun team. Zij vinden het zeer merkwaar dig, dat naast de jeugdige Quixall, 20 jaar oud, dé 38-jarige Stanley Mat thews is opgesteld. Men maakt er min of meer een mopje van, maar in ieder geval vertrouwt men elkaar toe, dat Matthews reeds voetbal speelde toen Quixall nog geboren moest worden. 49. Kg4xf4 Tg8xg7t 50. Ph5xg7 Remise. De uitslagen luiden: 26e ronde: Pe- trosianStahlberg 10; NajdorfBo- leslavsky VaVaTaimanovKotov 10; GligoricGeiler 01. 27e ronde: GeilerTaimanov 10; KotovNajdorf VaVa. Na de 27e ronde luidt de stand: 1 Smyslov 16Va uit 25 partijen; 2 Reshevsky 14Va p. (25); 3 Bronstem 14Va (26); 4 Keres 14 (25); 5 en 6 Naj dorf en Petrosian 1372 (25); 7 Kotov 13 (25); 8 en 9 Taimanov en Gelier 12Va (25); 10, 11 en 12 Averbach, Bo- leslavsky en Gligoric 12 (25); 13 dr Euwe 11 (26); 14 Szabo 10Va (25); 15 Stahlberg 7 p. (26). Te Warschau heeft de Poolse zwem mer Petrusewigz het wereldrecord op de 100 meter schoolslag (Orthodox) voor heren verbeterd, door een tijd voor zich te laten noteren van 1 min. 10.9 sec. Het oude record stond sedert 22 Februari van dit jaar op naam van de Rus Wladimir Minaschkine met 1.11.2. (Vervolg van pag. 1) Op huisbrand en op schoeisel wordt de omzetbelasting geheel afgeschaft, met dien verstande, dat deze maatregel niet zal gelden voor schoeisel, dat een uitgesproken luxe karakter draagt en als zodanig aan weeldebelasting is on derworpen. Wat de inkomstenbelasting en de loonbelasting betreft zullen de belas tingvrije minima met f 240,tot f 360,worden verhoogd, terwijl daar bij aansluitend een verzachting voor al aan de voet van het belastingtarief door invoering van een nieuwe tabel wordt aangebracht. Een tweede wijziging van deze be lastingen behelst een uitbreiding van de kinderaftrek tot studerende kinde ren van 25 en 26 jaar en een verdub beling van de kinderaftrek voor schoolgaande en studerende kinderen tussen 17 en 27 en voor gebrekkige kinderen tussen 17 en 21 jaar. Tenslotte stelt de regering voor de grens, waarboven een aftrek wordt ver leend terzake van buitengewone lasten, welke grens nu ligt bij 10 van het inkomen, te stellen op 6 De vermin dering van het grenspercentage mot één voor elk kind, waarvoor aanspraak op kinderaftrek bestaat, wordt gewij zigd in een half. TEN AANZIEN van de vermogens belasting stelt de regering eveneens voor enkele verbeteringen in de rege ling van de kinderaftrek te brengen. De verlaging van de personele be lasting komt neer op een zodanige aan passing aan de nieuwe huren van zo wel de vrijgestelde bedragen als het tarief van de belasting, dat de verhoog de huur geen vermeerdering van per sonele belasting tot gevolg heeft. Na deze aanpassing, die de belastingvoet van 10 tot 7% terugbrengt, wordt voor de compensatie het tarief ander maal en wel met 40 verlaagd tot 41/2 Ten gunste van het bedrijfsleven heeft de regering voorts in enige an dere belastingen min of meer ingrij pende verbeteringen voorgesteld. Als men nu nog weet, dat op de be groting voor 1953 een aanvullend be drag van f 50.000.000,wordt aange vraagd voor de uitbreiding van de werkgelegenheid en dat mede in be handeling komen een deviezennota, waarin de regering verslag uitbrengt over de ontwikkeling van het beta lingsverkeer met het buitenland in 1952 en een vierde nota over de industriali satie van Nederland (een stuk van 79 dichtbedrukte, grote pagina's, waarin. een overzicht wordt gegeven van de sinds 1948 op het gebied der industria lisatie in Nederland geboekte vooruit gang en van de omvang der industria lisatie die de regering voor de eerst komende jaren noodzakelijk acht, dan begrijpt men .dat dit jaar wel een bij na onoverzichtelijke hoeveelheid on derwerpen en problemen ligt opgesta peld, waar de Tweede Kamer zich dus met mannenmoed doorheen zal moeten worstelen. De discussies zijn vandaag begonnen. Het land zal in de komende weken veel welsprekendheid krijgen' aan te horen. C.A.O. IN BRANDSTOFFENBEDRIJF Tussen vertegenwoordigers van de werkgevers in het brandstoffenbedrijf en van de werknemersorganisaties in het transportbedrijf zullen binnenkort besprekingen beginnen over het inge diende concept-C.A.O. voor het brand stoffenbedrijf. Tot nu toe werd hier over slechts gecorrespondeerd. Bijna iedere normale, gezonde vrouw heeft een gelaatshuid, waarin schoon heid ligt verborgen. De structuur en de behandeling van de huid zijn echter verschillend. Veel vrouwen zullen het beste baat vinden bij een zeer rijk schuimende schoonheidszeep. Ideaal is dan Castella Spécial (32 ct.), die een schier onuitputtelijk, zacht en geurig schuim geeft Tijdelijk ontvangt U voor slechts 8 ct. een stuk Castella Spécial bij aankoop van een grote tube Castel la Tandpasta. Een waardige tegenhanger is de klas sieke Castella Schoonheidszeep (2 stuk-i ken 50 ct.)waaraan zoveel vrouwen en meisjes haar fris en bekoorlijk uiter lijk danken. A^kP' fi De nieuwste Castella aanwinst is de voortreffelijke Bloemenzeep (wacht u voor imitaties!) die in haar heerlijke geuren en kleuren onverpakt wordt verkocht voor slechts 20 cent. Al met al mag men dus wel zeggen, dat geen enkele vrouw haar Castella behoeft te ontberen. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5