Aöeeda OPEI Stad en omgeving Jimmy Brown en de Oranjehemden Alkmaarse invaliden hadden een mooie avond Auto rijdt voor Wielerbaan „Afrikaans Avontuur", een spannende reisfilm Distilleerderij verkocht oude jenever met weinig alcohol Nieuws uit de Beemster r Waarom i Thu Balletschool trad op in Wapen van Heemskerk Steun en medeleven Damclub D.D.D. Speelterrein voor de jeugd urgente zaak Flauwe spelletjes Scooter veroorzaakte een aanrijding op Straatweg Veiling bij opbod Auto door etalageruit de garage binnen mmmmi Moedig initiatief dat steun verdient Handicaptornooi in „De Vriendschap Schoorsteenbrandjes zijn weer in trek Goede avond van Volksuniversiteit Klacht van firma was niet de enige De Rijp Bijeenkomst Huisvrouwen Akersloot BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking Beemster raad deelde subsidies uit Kind sprong van wagen BURGERLIJKE STAND Hoe was het m toch naar 1 HE;r Hoeveel weet Rui Een heelj vel pijn Neem direct DONDERDAG 32 OCTOBER 1953 {jROTE BELANGSTELLING en dankbaarheid zün gisteravond het deel gewor den van de Balletschool van Annemarle Kiihne en Marinus van Nieuwhof. De meisjes en dames laten we niemand te kort doen traden op voor de afdeling Alkmaar van de Algemene Nederlandse Invaliden-bond, welke in Het Wapen van Heemskerk een propaganda-bijeenkomst had belegd. Zij brachten geen nieuws. Wat zij dansten hebben zij reeds eerder laten zien op de grote uitvoe ring in Juni. Wü hebben er toen uitvoerig over geschreven, zodat het ons niet noodzakeiük lijkt, er nogmaals diep op in te gaan. ER WAREN vrij wat leden en belang stellenden; de grote zaal was dan ook behooiTijk .bezet en allen genoten van de onbevangenheid waarmee de klein tjes van het groeiende zelfbewustzijn waarmee de groteren optraden. Het was een keurig en fleurig gedoe, dat sterk tot de verbeelding moet hebben ge- Sproken. Misschien hebben de aanwezigen nog het minst gehad aan de inleiding, die Marinus van Nieuwhof aan het eigen lijke programma vooraf liet gaan. De ervaring leert, dat al deze technische bijzonderheidjes het publiek weinig zeggen; ze krijgen pas zin in het geheel van een dans en dan is hét meeste al weer vergeten. Niettemin; aantrekkelijk en fris was het en het succes was der halve volkomen verdiend. De voorzitter van de afdeling Alk maar, de heer J. Bierman, heeft het op treden van de Balletschool doen voor afgaan door een korte propagandisti sche toespraak, waarin hij er op wees, dat invaliden weliswaar graag een nor male plaats in de samenleving wilden bezetten, maar dat hun lichamelijke handicap hen wie weet hoe vaak voor problemen stelt. Op hun levensweg staan veel meer bordjes met „Verboden toegang" dan op die van een valide medemens; niet temin zijn hun idealen en verlangens dezelfde. In die omstandigheden wil de bond steun geven en ontspanning bie den. Deze week is de Alkm. Damclub D.D.D. met twee tientallen in actie geweest voor de competitie. D.D.D. I moest thuis spelen tegen het tweede tiental van de Damclub „Wormerveer" en wist na spannen de strijd met 128 te winnen. Een goed resultaat. 5 winstpartijen en 2 remise. De gedetailleerde uitslag was: D.D.D. IWormerveer II, 128. 1. M. J. LangrasH. Brandhorst 11, 2. N. Oud—C. de Leeuw 2—0, 3. L. RavenstijnJ. Bakker 2»-0, 4. J. MekkenN. Kop 0—2, 5. M. He melsW. Schouten 2—0, 6. J. Schuit -H. Busch 1, 7. H. de Jong—K. Seheltus 2—0, 8. G. WoonijkJ. van 't Ent 02, 9. L. VerverD. Kruit 2-0, 10. P. Boo ijC. Blok 0-2. D.D.D. IILandsmeer I, 713. Het tweede tiental van D.D.D. had het tegen Landsmeer I heel wat moeilijker. Het speelde met veel ani mo, maar moest ten slotte de over winning met 137 aan Landsmeer laten. De gedetailleerde uitslag was: 1. J. JornaB. v. Heeringen 0—2, 2. K. TuinmanJ. Wals 2—0, 3. D. Stam J. A. Wals 0—2, 4. T. Kom—G. Vet 0—2, 5. D. Korn—P. Schaap 2—0, 6. P. de WijnA. Meijn 0—2, 7. J. Blee- kerH. de Ruiter 02, 8. P. Visser G. Benschoten 02, 9. C. BalderS. Brouwer 11, 10. D. Bruggeman— D. Bakker 20. De heer H. Koot (PvdA) heeft de ge meenteraad toestemming gevraagd om in'de komende vergadering de volgen de vragen te mogen richten tot het Col lege van B. en W.: Zijn B. en W. met ondergetekende van oordeel, dat nu de bebouwing ten oosten van de Vondelschool zo goed als voltooid is, de recreatiegelegenheid voor de bewoners van deze woonwijk urgent is geworden, en dat vooral voor de kin deren van bedoelde bewoners de aan wezigheid van goede openbare speelge- legenheden een noodzakelijkheid is. Dat deze speelgelegenheden in deze wijk zo goed als geheel ontbreken, maar dat het geprojecteerde bosplan met speelweide in de polder Overdie en Achtermeer in de behoefte zou kunnen voorzien. Zijn B. en W. bereid maatregelen te treffen op korte termijn, opdat althans in de behoefte van speelterrein wordt voorzien. Een lezeres vestigt er de aandacht op, dat onder jongens een nieuw „spelletje" in de mode dreigt te ko men. Zij gaan langs de waterkant staan, hetzij langs de singelgrachten, hetzij langs de vijvers in de Hout en bestoken dan de eenden, die haas tig om voer komen aanzwemmen, met steentjes, eikels, kastanjes e.d. Ook wordt er wel met blaaspijpjes op de dieren geschoten Inzendster protes teert nadrukkelijk tegen deze dieren- kwellerij iets, waarin wij haar van •harte bijvallen. BRUGGEN TUSSEN ALKMAAR EN SCHOORLDAM WORDEN VERBETERD De Kamer van Koophandel en Fa brieken deelt mede, dat men bericht heeft ontvangen van de hoofdingenieur- directeur van de Rijkswaterstaat in Noord-Holland, dat verbetering van de Lmggen in de weg Alkmaar-Schooi 1- dam is opgenomen in het onderhouds- bestek 1953 en 1954. NA WOENSDAG GEEN AFFICHES Na Woensdag zal het niet meer mo- gfelijk zijn affiches in te leveren bij het bureau .,700 jaar Stad"; Lange- straat 95. De inzending voor deze prijsvraag zal dan worden gesloten. De afdeling kon gisteravond weer staat maken op veel steun en medele ven. Niet alleen de Balletschool ver leende medewerking, maar ook de af deling Alkmaar van het Nederlandsche Roode Kruis hielp het welslagen van deze bijeenkomst verzekeren, door en kele leden van de transportcolonne af te vaardigen. Dezen boden waar nodig de helpende hand. Er werd nog al eens een beroep op gedaan. Gistermiddag tegen half zes veran derde de Alkmaarse scooter-bestuur der S., die in de richting van de stad reed. plotseling van gedachten en zwenkte naar links om zijn tocht in de tegenovergestelde richting voort te zetten. Op het linker weggedeelte kwam hij echter in botsing met de motorrijder S. uit Castricum, die uit de richting Alkmaar kwam. Beiden kwamen hierdoor ten val. De motor rijder moest met inwendige verwon dingen in het linkeronderbeen in het Centraal ziekenhuis worden opgeno men. Zijn motorrijwiel werd ernstig beschadigd. Gisteren zijn door notaris mr Joh. G. C. Zijnen de volgende percelen bij opbod in veiling gebracht; huis en erf Kin- heimstraat 21 f 2500, huis en erf Kni- heimstraat 21 f 2500. huis en erf Kin- heimstraat 27 f 2700, huis en erf Stuart- straat 95 f 3970. woon- en winkelhuis Nieuwesloot 81 f 5110. De afslag blijft bepaald op Woensdag 28 October. DONDERDAG. VICTORIA THEATER, 8 uur: Dorps schandaaltje (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 uur: Me neer Hulot met vacantie (a.l.) CINEMA AMERICAIN, 8 uur: Parijs 1900 (besloten voorstelling voor jSchola Publica. Ji REX THEATER, 2.30 en 8 uur: The quiet man (14 jaar). GULDEN VLIES, 8 uur; Concert Noordh. Philh. Orkest. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: Feestavond Grafische bond. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Affair i i Trinidad (18 jaar). VRIJDAG. REX THEATER. 2.30 en 8 uur: De Woeste Hoogte (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 uur; Het mysterie van de gouden Adelaar C14 j.) HARMONIE THEATER. 8 uur: Hel den zonder naam (14 jaar). CINEMA AMERICAJN, 8 uur: De te rugkeer van Don Camillo (a.l.) LANDBOUWHUIS. 8 uur: Vergade ring Volksuniversiteit. STADHUIS, 2.15 uur: Vergadering Sociale Raad. HARMONIE, kleine zaal, 8.15 uur: Mr Kenneth Adam spreekt voor Gen. Ne derlandEngeland. GULDEN VLIES. 8 uur: Aries en Indra. WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur: HBS-ver. Vokzos. BERGEN. Rustende Jager, 8 uur: 'n Dorpsschandaaltje (14 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Kruisinga, Koorstraat 59. Hoog water te Bergen aan Zee. Donderdag Vrijdag Donderdag Vrijdag 15.02 15.44 3.21 4.06 Te Camperduin. hoog laag 15.07 3.26 9.07 21.26 15.49 4.11 9.49 22.11 Een negentienjarige leerling-monteur kreeg gistermorgen de opdracht een auto de garage van zijn werkgever aan de Stationsweg binnen te rijden. Dit kunststukje bleek echter te veel van hem gevergd te zijn, want hij drukte de auto door een grote etalage ruit, hetgeen de zaak driehonderd gul den zal kosten. PEEDS zeer vele Alkmaarders zijn op 't eerste gezicht verliefd gewor den op deze DKW, welke als hoofd prijs geldt van de door de wielerclub „AIcmaria Victrix" georganiseerde verloting, waarvan de netto-opbrengst ten bate komt van de bouw van een wielerbaan in Alkmaar. De grijze 3 cylinder DKW Sonderklasse met het pakkende opschrift is in veertien da gen tijds een welbekend object ge worden in het dagelijkse stadsbeeld. Op marktdagen, bij voetbalwedstrij den en andere evenementen ver schijnt de hoofdprijs van de Wieler baan-verloting en wordt hij omgeven door een groep enthousiaste leden van „AIcmaria Victrix", die slechts één doel kennen: zoveel mogelijk lo ten te verkopen. Hierin zijn zij tot nu toe wonderwel geslaagd. Van de 50.000 loten welke de stevige basis voor het fonds voor de wielerbaan moeten leggen, zijn in twee weken reeds 10.000 aan de man en de vrouw gebracht. Dat deze loterij bij de Alkmaarse burgerij en in wijde omtrek succes heeft, heeft twee redenen. Allereerst zijn daar de aantrekkelijke prijzen, want naast de DKW zijn er o.a. een ameublement, een radiotoestel, een Hoover-wasmachine, een tourrijwiel en talrijke huishoudelijke en gebruiks voorwerpen te winnen. Ten tweede leeft in Alkmaar de herinnering aan het oude baantje op het Sportpark complex, aan de talrijke interessante wedstrijden welke daar gehouden zijn, aan de trainingsavonden, waarop jon ge veelbelovende amateurs voor tien ijsco's, een kist appelen, een paar pond karbonaden en andere premies, welke door toeschouwers spontaan ter beschikking werden gesteld, uit stekende sport leverden. Dat de wiel- renvereniging „AIcmaria Victrix" het initiatief heeft genomen om een nieuwe wielerbaan te bouwen, wordt algemeen toegejuicht. Hierdoor wordt Alkmaar niet alleen een attractie rij ker, doch wordt tevens een nieuw belangrijk aandeel voor de lichame lijke opvoeding van de Alkmaarse jeugd geleverd. Dat daarbij een nieu we mogelijkheid wordt geopend om wielrenners van wereldklase wij denken aan Jan Derksen en Jan Pronk, die op het oude baantje de grondslag legden voor hun succes volle carrière te kweken, is van ondergeschikt belang. Het bestuur van „AIcmaria Victrix" heeft zich tot doel gesteld de bouw van de wielerbaan indien mogelijk uit particuliere middelen te financieren. Hier dus geen geieun tegen de over heid, doch een fris, moedig particu lier initiatief, waarvan wij vurig hopen, dat het zal slagen. Dit kan alleen indien iedereen zijn steentje bijdraagt. Binnenkort zullen de leden van de wielrenvereniging Alkmaar wijk voor wijk bezoeken. Wij bevelen hen warm in uw belangstelling en offervaardigheid aan. Voorts hebben reeds verschillende middenstandsza ken de helpende hand geboden. In vele winkels krijgt men bij aan koop tot een zeker bedrag een lot cadeau. Deze steun kan worden uit gebreid. Middenstanders, die daar voor interesse hebben kunnen zich wenden tot de actieve voorzitter van „AIcmaria Victrix", de heer N. Bosch man, Luttik Oudorp 52, tel. 5386 Slechts één zaak uit iedere branche zal aan deze actie mogen deelnemen. De DKW 3 cylinder Sonderklasse zal in de komende tijd nog vele malen voor de wielerbaan rijden. Laten wij hopen, dat U .lezer dezes zich spoedig eigenaar van de wagen mag noemen. Hedenavond vangt in café „De Vriendschap" een biljarttornooi aan, tussen spelers met een moyenne van 1 tot 2. Hoge series zullen dus niet worden gemaakt, maar spanning zal er ongetwijfeld zijn, te meer daar men heeft besloten een handicap in te stellen, met als basis het gemid delde dat de spelers in het vorige seizoen hebben gemaakt. De deelne mers zijn: R. Koster (De Drie Rui- L'en), W. Foeke (Het Witte Huis), H. Hecker (AIcmaria Victrix), K. van der Stok (AIcmaria Victrix), S. Groot (De Vriendschap), H. van Weert (De Vriendschap), A. Ochqué (De Vriendschap) en D. Cordes (Opti misten). Zij moeten resp. maken 70, 65, 65, 65, 05, 60, 55 en 45 caromboles. In de Compagniesfraat ontstond gisteravond bij het. aansteken van een kachel een schoorsteenbrandje, dat ge paard ging met een sterke rookont wikkeling. De politie wist het brandje met een snelblusser snel te blussen en verwijderde de kachel uit de kamer. De schoorsteen bleek ondeugdelijk te zijn. „De naam Regout" zo sprak mr R. Veendorp, voorzitter van de Volksuni versiteit, gisteravond in het tot de laatste plaats bezette Gulden Vlies, „waar borgt volle zalen, want uit de twintig jaren relatie, die wij met mr drs Th. Re. gout hebben is steeds weer gebleken, dat hij een voortreffelijk cineast en een aangenaam causeur is, die ons landstreken laat zien, die uiterst interessant zün". Inderdaad heeft een opgetogen publiek meer dan twee uur met grote belangstel ling naar de toelichting van mr Regout bü zijn prachtige kleurenfilm „Afrikaans avontuur" geluisterd en van deze unieke rolprent kennisgenomen. Na anderhalf jaar arbeid in het Zwarte Werelddeel, kwam mr Regout enige tüd geleden met de vervaardiging van deze film gereed, die een exclusief beeld brengt van de 21000 kilometer lange reis per auto van Kaap de Goede Hoop naar ons vaderland. De eerste weken leidde de tocht naai de prachtig gelegen havenstad Durban via Kimberley naar Bulawayo en ver volgens naar het voormalig Duits Zuid- West Afrika. Aanvankelijk zagen wij de kleine expeditie, waaraan ook door mevrouw Regout werd deelgenomen, langs prachtige weiden trekken, maar over de grens van Betsjuanenland wordt de streek allengs droger om over te gaan in de dorre Kalahari- steppe, waar slechts eens per jaar ge durende twee weken enige regen valt. Er groeit slechts de Baobab, dat is de broodboom. Een erg best borreltje had de distil- leerderü De P. uit Delft niet geleverd, want hoewel de dagelijkse leider van het bedrijf in een uitvoerig pleidooi de fraaie en hypermoderne laboratoria van zün zaak beschreef en o.a. aller lei mogelijkheden te berde bracht, waardoor de jenever aan kwaliteit zou kunnen zijn verminderd, kwam de ge tuige F. A. Beets van de keuringsdienst voor waren verklaren, dat dit geval niet op zich zelf stond en dat meer malen klachten waren ontvangen over de jenever van de bewuste firma. Dit bepaalde geval betrof de leve rantie aan een Alkmaarse firma. Bij controle was gebleken, dat de jenever niet 35% zuivere aethylalcohol bevatte. De rechter, mr P. M. J. Nolet, raad de de directeur aan een ernstige con trole in te stellen omdat de mogelijk heid niet uitgesloten is, dat zijn per soneel met de jenever knoeit. De officier van Justitie, mr dr J. M. Veilinga, requireerde f 300,Het von nis luidde f 200, Folkert E. zou zijn brood onvoldoen de tegen het stof van de straat hebben beschermd en was daarom door de plaatsvervangend directeur van -de keuringsdienst, voor waren, dl- - F. T. van Voorst, geverbaliseerd. Hij was gisteren"-voor de tweede maal naar de rechtbank gekomen om zich te ver dedigen. „Ik was bezig een klant te helpen en moest mijn wagen verplaat sen doordat een auto moest parkeren," zo verklaarde E. De verbalisant, dr van Voorst herinnerde eraan, dat hij ver dachte nog geen vijf minuten tevoren had gewaarschuwd. Mr dr J. M. Vel- Dinsdagavond kon de voorzitster, mevr. Dalenberg, in haar openings woord een groot aantal leden welkom heten. Het was spreekster een grote vreugde vier nieuwe leden te kunnen begroeten en zij sprak de wens uit, dat het lidmaatschap hun veel vol doening zou schenken. Verder heette zij speciaal welkom de heer De Ruiter uit Beverwijk, die de leden zou tonen hoe zij met eenvoudig materiaal smaakvolle bloemstukjes kunnen ma ken. Op buitengewoon vlotte en ge zellige wijze vertelde de heer De Ruiter hoe men de bloemen moet behandelen, wil men er lang pleizier van hebben. Op zeer vakkundige wijze werd daarna getoond hoe de „bloem- sierkunst" moet worden beoefend. Talrijke smaakvolle bloemstukjes wa ren het resultaat van deze avond. Mevr. Dalenberg bracht dan ook na mens alle aanwezigen de heer De Ruiter hartelijk dank voor de ge noeglijke en leerzame avond en hoopte, dat de dames veel profijt van het geleerde zouden hebben. Na nog de aandacht te hebben gevestigd op de komst van het „Boekenschip" in onze gemeente van Donderdag 22 Oct. tot en met Zaterdag 24 Oct. sloot zij deze goed geslaagde avond. linga achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen, maar zag •geen aanleiding een hoge boete te eisen. Hij bepaalde zijn eis op vijf gul den, waarmee de politierechter mr P. M. J. Nolet zich verenigde. KLEERMAKER WERKTE ZONDER VESTIGINGSVERGUNNING Er is proces-verbaal opgemaakt te gen een Alkmaarse kleermaker, die zijn handwerk jarenlang zonder vesti- gisgsvergunning bleek te hebben uit geoefend. Gfeboren: Anthonius Simon Jozef, zoon van P. Veldt en A. M. van Lan gen; Jacobus Maria, zoon van J. Th. Verduijn en A. Schut. Ondertrouwd: Wilhelmus Buur en Geertruida Cornelia Theresia Putter; Jacobus Martinus Gerardus Hoogen- boom en Maria Hendrika Bregitta Theresia Renkel. Gehuwd: Gerrit Lós en Aagtje Groot; Petrus Leering en Gesina Alida Maria Cornelisse. Overdeden: Theodorqs Buter, oud 88 Jaar, wedujwnaar van Kaatje Mole naar, zoon vali Bernardus H. Buter en Trijntje S.cholten; Cornelis Tiebie, oud 80 jaar, weduwnaar van Guurtje Veldt, zoon van Bernardus Tiebie en Trijntje Dekker. IngekomenEmmerentiana C. Rij per van Langedijk, Dorpsstr. 75 naar Julianaweg 208; Maria C. Putter, van Egmondbinnen, Slotweg 360 naar Juli anaweg 202; Neeltje van der Leede, van Bergen, Verspijckweg 7 naar Woude 479. Vertrokken; Jacob Tijmes van Meer weg 299 naar Westzaan, Lambert Me- liszstraat 6; Florentius Schoorl van Boekei 5 naar Hoensbroek, Demstr. 75; Grietje Tr. Kwast en dochter van Zuidervaart 41 naar Wormer, Zand weg 88. Een dunne verkeerslün loopt door de Kalahari, met hier en daar een farm. In dat gebied leeft nog hier en daar een groepje Bosjesmannen, een intelli gent volkje, dat wij bezig zagen met de vervaardiging van hun giftige pij len, gedrenkt in het sap van de wolfs melk en groene rupsen, dat in staat is het grootste beest binnen twee uur te doden. Langzaam opgedreven door de neger volken, leven de vijf a zesduizend over gebleven Bosjesmannen en vrouwen thans in een gebied, dat door niemand wordt begeerd. Omdat zij practisch zonder water kunnen leven (het vocht verkrijgen zij uit meloenen) is juist water het grootste bewijs van welkom, dat zij iemand en dus ook de heer en mevrouw Regout konden aanbieden. Met een pijprokende Bosjesmannen- vrouw als „liftende gids" trok de ex peditie door de steppe. Over de grens van Betsjuanenland vond men de grootste 60.000 kilo we gende coloriet ter aarde, die uit 99 procent nikkelstaai bestaat en eens in dolle vaart uit de hemel is neerge stort. Langs de onherbergzame Skeletten- kust, waarvan de naam voor zichzelf spreekt, werd Windhoekstad bereikt, waar alles nog Duits is en zich nog steeds meer Duitsers vestigen. Kleine zwarte schapen leveren er het kost bare Persianer bont. In het grensgebied van Zuid-West Afrika ligt een natuurreservaat zo groot als Nederland, dat niet voor blanken toegankelijk is. Door bemid deling van de Nederlandse Ambassade verkreeg de heer Regout toch toestem ming dit zo dicht met wild van aller lei aard bevolkte gebied te mogen doortrekken. Ijl deze uitgestrektheid bleek slechts één winkel te zijn ge vestigd, n.l. van de oud-Amsterdam mer Herman Smit, die daar al vijftig jaar woont doch Nederlander in hart en nieren is gebleven. Na een moeilijke reis van zes dagen werden de Victoria-watervallen be reikt. Het tweede deel van de film begint in de Belgische Congo, die tachtig maal zo groot is als België, doch waar de Europeanen ten hoogste twintig a dertig jaar kunnen verblijven. Aan het Kiwu-meer is blijvende vestiging evenwel mogelijk. Voor het wild -ligt er een uitgestrekt reservaat, waar veel kostelijke schoon heid van Afrika zonder bedreiging door de mens in stand kan worden ge houden. Vanuit, het moderne Bukawu (het voormalig Costermansstad) trok de ex peditie door de onherbergzame Saha ra, die over een afstand van driedui zend kilometer moest worden door kruist. In Ceunta werden de beide wa gens overgezet over de Straat van Gibraltar. Nog even werd een bezoek gebracht aan het prachtige Sevilla in Spanje en daarna bereikte de expeditie Nederland. De eerste filmavond, die de Volks universiteit dit seizoen presenteerde, is tot een niet te overtreffen succes ge worden. Het bewijst, dat goede films van tochten als door de familie Regout gemaakt, de volle belangstelling en waardering van het publiek genieten, een waardering, die gisteravond aan het slot tot uitdrukking kwam In een spontaan applaus. De raad van de gemeente Beemster heeft zich Maandagavond voor het grootste gedeelte van de agenda moe ten bezig houden met de behandeling van verschillende aanvragen om subsi die en vergoeding van reiskosten van schoolgaande kinderen. Subsidie werd toegekend aan: de afd. Beemster van de L.T.B. (f 40. voor een te houden cursus in elemen tair tuinbouwonderwijsde vereniging, „Pro Juventute" (f 50.de Handels avondschool te Purmerend (f 300.— f 80.per leerling uit de Beemster 120. Toen de taxi de Bartholomeus Bolstraat inzwenkte en voor het huis van meneer Ballewipper wilde stilhou den, was de parkeerplaats vlak voor de woning door een andere auto in genomen. Door een politie-auto. Me vrouw Ballewipper had namelijk on middellijk, nadat Jimmy haar huis had verlaten, de politie opgebeld en toen er na verloop van tüd een auto was komen opdagen en er drie politie mannen naar binnen waren gestapt, had zij die getracteerd op een heel lang en omstandig verhaal óver een kleine, en die vreselijk brutaal en onhebbelijk was opgetreden. Zij was nog midden in haar uiteenzetting en zij had juist verteld, dat die vent had gezegd, dat hij binnen een uur zou terug komen, maar daar geloofde zij zelf geen syl labe van toen er nog al lang en dringend werd aangebeld. „Daar zul je 'm hebben", zei de hoofdinspecteur, die Lowietje van zijn achternaam heet- ta, wat iedereen nog al gek vond. Dieu- wertje hólde naar de deur, deed open en stond sprakeloos, want daar had je die bruine man weei en nu had-ie nog bruine man, die een brief had gestolennet zo'n exemplaar maar een beetje kleiner bij zichGa maar naar bin nen Jackie", zei Jimmy, „we komen, hoop ik, niet al te ongelegen". Dieu- wertje was te verbijsterd om iets te rug te zeggen. Zij zag het vreemde tweetal de gang doorlopen en toen zonder kloppen de salon binnen gaan „Daar heb je 'ro weer", gilde mevrouw Ballewipper, zodra zij Jimmy de salon zag binnen stappen. Zij rees verschrikt van haar stoel op en ook de drie poli tiemannen stonden op. De dief van de brief kwam zich zelf aanmelden? Ze begrepen er niet veel van. voor de vereniging „Carmelstichting" te Zenderen; eenzelfde bedrag per leerling uit de Beemster aan de ver. voor Christelijk Middelbaar en Voor bereidend Hoger Onderwijs te Alk maar. De subsidie aan het Historisch Ge nootschap „Jan Adriaansz. Leegh- water" werd verhoogd tot f 500.—. Voorts zal de gemeente een subsi- de verlenen van 10 pet. in de restau ratiekosten van de Ned. Herv. Kerk te Midden-Beemster. In verband met zün vertrek naar 's-Gravenhage werd aan Dr J. G. Beunders eervol ontslag verleend als gemeente-arts. Van de heer J. Kwadijk Czn. werd een schenking van 3 antieke wand borden in dank aanvaard. De uitloting van obligaties van de Burgerzinlening 1952 had tot resul taat dat werden uitgeloot 5 stukken van f 500,te weten de nos. 145, 159, 168, 194 en 201, 2 st. van f 2000— nl, de nos. 4 en 19. Bij de rondvraag merkte de voor zitter, burgemeester Fesmane nog op, dat inzake de openluchtbadplannen over enige maanden nadere mede delingen kunnen worden verwacht. Woensdagmorgen waren in M.-Beem- ster enkele kinderen op de vrachtauto van de vrachtrijder Greeuw geklommen Toen de auto in de richting De Rijp wegreed is één van de kinderen de 5- jarige Jan van Herwerden, hier 'van af gesprongen. Hij kwam te vallen en is met zijn hoofd tegen de straat geslagen. In bewusteloze toestand is de kleuter naar het ziekenhuis te Purmerend ge bracht. (Week van 15 t.rn. 21 October). Geboren: Alex Cornelis, zoon van W. Kooijman en M. Zijp. Jacob, zoon van P. Knaap en D. Timmerman. Adriana Helena Matia, dochter van J. S, A. Duijn en G. Schilder. Getrouwd: Bard Dubbeld, oud 22 jaar en Pietertje Bierhaalder, oud 19 jaar. EXCELLENTIE IS MIJ een beh brengen omdat ik belangstelling zullen 1 algemeen Amerikaans-1 Ondergetekende bev Augustus van dit jaar als journalist, in gezel: Zee. Wij hadden Thul namen kennis van dat Eskimo-Thule en de or Als journalisten hac Amerikaanse basis, Th niet betreden omdat ming weigerde. Deze vt dat wij beiden werden regering. Uit die verkl als loyale staatsburge) stonden. Ondanks dezf Ondanks een aan uw Majesteits Ambassadeui grafisch gedaan verzoe Headquarters Allied Pi een warme aanbeveling hagen. Ondanks een e Security Agency in Dei tot het betreden der bat WIJ HADDEN echter enk waardige ervaringen. I en worden, namelijk we journalisten toegelaten. T verblijf in Groenland r Deense journalist, gev Godthab (correspondent lingske Tidende te Koper van Associated Press in c naar Thule Air Base. Het gelijk voor deze journalis te maken van uw vlieg Groenland. Voorts was i Amerikaanse redacteur vai Digest, die eveneens to< had de Basis te betreden. Vervolgens is het ons be diverse redacteuren van Amerikaanse maandblade Collier's) toestemming kri een bezoek aan de basis, hen hieruit niet anders co dan dat men onwaarheid zake dat verbod voor joui Zonder die toestemming we Thule. En het bleek o mogelijk de basis wel degel trederf. Een uitvoerig vei deze betreding kunt u lez( eerder verschenen reportaf aantal Nederlandse dagblac Bij het betreden van de t ons geen enkel beletsel ii gelegd. Wij zagen vele o der basis én konden filmei graferen. Excellentie.... er be die dag, tijdens die geen nièt-loyaal persoon ii zeischap. Er is daar geen gepleegd. Maar die persoo kunnen zijn en hij had ongestoord kunnen voltooi* Dit Zijn ernstige zaken. 1 Btig als de mededelingen van de zijde van verschei nen in Thule, werden geda: enkele te noemen: Russisc tuigen zouden zich bij hert ven Thule Air Base hebbe den, iets dat door Amerik de Basis zou zijn toegegev een gerucht dat een ond van onbekende nationalitei de wateren in de nabijh Thule Air Base zou hebbe den. En dan is er het algei kende verhaal in Thule, evenmin onvermeld wil lat* 6taat een Russische zender, de omroepster zich op vas In de Engelse taal tot de An op Thule Air Base wendt. 1 geleden verongelukte op een vliegtuig. Een dag lat de Russische omroepster hoyswhat about you; plane?" (Hallo jongens, 1 net met dat gevallen vliep jullie?"). ER ZIJN NOG andere zake bevreemden: het feit honderden foto's van Th Base werden getoond door sonen die voor kortere oi l)c keeloiUsnieltcnde la (Advertentie Ini

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2