Weg in Warmenhuizen zal verbeterd worden Vervolg stadsnieuws Jimmy Brown en de Oranjehemden r Van der Stok en Van Weert zijn nog ongeslagen Vokzos gaf cabaretprogramma van eigen leden Nieuw kengetal voor Amsterdam De heer Nor el sprak over Canada Voorzichtigheid werd niet beloond CINEMA AMERICAN VICTORIA THEATER REX THEATER HARMONIE THEATER Koedijk Filmavond gezinsweek verschoven Plattelandsvrouwen kwamen bijeen Handicaptornooi De Vriendschap DE JOURNAALS Koster struikelde over W. Foeke Nieuwe Niedorp Gestoorde nachtrust Oterleek Forumavond kleuterschool Akersloot Paard raakte te water Brandweer bestaat, vijf en twintig jaar Stompetoren B.B. propaganda-avond Aanbesteding grondwerk Geslaagde avond Vele subsidies verleend Heer-Hugowaard Aantrekkelijk programma van Nutsdepartement Langedijk Protestantse kerken hielden forumavond ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 De terugkeer van Don Camillo Men heeft Fernandel gevraagd waar om hij teruggekeerd was en hij heeft geantwoord: „Omdat ik vertrokken was moest ik wel terugkomen". Zij die aan de Camillo-film een finan cieel succes dankten zullen de vraag wel anders beantwoorden en verklaren dat zij nog wel eens aan een dergelijke film wilden verdienen. Er is dus een vervolg gemaakt in de hoop, dat wie het eerste deel zag het tweede niet zal willen missen. Vandaar ook dat men zo handig is geweest de tweede film te la ten beginnen waar de eerste is geëin digd. Deze vervolgfilm is niet zo'n grote Verrassing als „De kleine wereld van Don Camillo" geweest. Daarvoor zijn de spelers en het milieu waarin zij optre den reeds van te grote bekendheid en daarvoor zoals het zo vaak met ver volgen gaat mist deze film de char me van het nieuwe en onverwachte. Men gevoelt telkenB weer, dat allen die hieraan meewerkten zich vaak de vraag hebben gesteld: „Wat kunnen wij deze vitale en toch zo devote priester nu nog eens meer laten beleven?" En toch, zo nu en dan pakt de film weer en ko men er scènes welke die in het eerste deel zeker in kracht en sfeer evenaren. Voor wie van dit genre houdt is de te rugkeer van Don Camillo en zijn rivaal Peppone een gelegenheid om zich op nieuw van de voortreffelijkheid van beider spel te overtuigen. Het mysterie van de gouden Adelaar Deze thriller brengt ons terug naar de oorlogsjaren, tijdens welke in het neutrale Lissabon velerlei intriges wer den uitgebroed tussen de aanhangers van de bij de wereldbrand betrokken landen .Vincent van der Lijn, een Hol landse verzetsman (Paul Henreid) is een van de geheimzinnige figuren, die in de Portugese hoofdstad zijn strikken spant. Achter hem staat een ganse or ganisatie, die de strijd heeft aangebon den met een Nazi-spionnagegroep en het is het verloop van deze ondergronds gevoerde strijd, die de spanning in de film houdt tót het moment waarop de verrader van de geallieerde groep in de speelzaal van het casino wordt ont maskerd. Dan bestaat er verder geen twi fel over de afloop van dit ener verende schaakspel, waarbij de levens van de betrokkenen niet meer waard zijn dan een simpel pionnetje. De knappe Hedy Lamarr is een van de leden van de ondergrondse groep en hoewel het eerst nog niet vaststaat aan welke kant zij behoort blijkt later tooh wel. dat ze de goede zaak dient. Dan is er Sydney Greenstreet, als lei der van de groep en Peter Lorre, die alleen maar behoeft te kijken om U de rillingen over de -rug te doen lopen. Het mysterie van de gouden Adelaar (het insigne dat de geheime agenten als Identiteitsbewijs dient) biedt het bios cooppubliek vele spannende momenten De Woeste Hoogte Het is vooral het spel van Laurence Olivier en Merle Oberon, dat de aan dacht vraagt in het verfilmde verhaal van Emily Bronté „De Woeste Hoogte". Deze twee hoofdfiguren uit het liefdes verhaal, dat zich afspeelt in de som bere sfeer van de woeste en verlaten moerassen van Yo'rkshire. boeien de toeschouwer met vereende kracht. Cathy (Merle Oberon), de schone jonge vrouw, die onstuimig verliefd is op de arme zwerver Heathcliff (Laurence Olivierl bezwijkt toch voor de rijk dom, die Edgar haar kan bieden. Zij meent, dat zij in het milieu van de land- edelen haar geluk zal vinden, maar zij ontmoet er slechts de tragiek van een verloren liefde. Een liefde, die uit haar leven ging toen Heathcliff uit Yorks hire vertrok. Later komt hij terug, maar eerst op haar sterfbed erkent Cathy hem openlijk haar misstap. Het ls een romantisch verhaal, maar het bezit daarnaast een verbijsterde reali teit, die regisseur William Wyle goed heeft weten te treffen. En op de ach tergrond is de mo-raal, dat geld alleen niet gelukkig kan maken. De Woeste Hoogte heeft al eerder in Alkmaar ge draaid, maar voor velen zal deze film nog nieuw zijn en niet nalaten een diepe indruk te maken. Helden zonder roem Deze spannende film geeft de toe schouwer een fel beeld van de strijd in Korea. Men maakt kennis met Ruth Mc Cara, een verpleegster, die wordt ingedeeld bij een veldlazaret, vlak achter de frontlijn. Tijdens een aanval van de vijand leert zij op wat vreemde wijze majoor Webbe ken nen. Als het lazaret verplaatst wordt zoekt Webbe toenadering tot Ruth, doch zonder resultaat. Als hij echter door een moeilijke operatie een Kore- aans jongetje het leven redt, krijgt Ruth bewondering voor hem en er ont staat een toenadering, die na verschil lende oorlogsavonturen steeds groeit, maar Ruth, die een zware taak heeft, nog geen zekerheid geeft. Dat deze echter toch ko-mt na tal van sensatio nele gebeurtenissen op het oorlogster rein met tal van gevaarlijke situaties, wekt geen verwondering. Wel worden de twee hoofdfiguren nog van elkaar geseheiden, maar na tal van spannen de avonturen volgt toch het verwach te slot. Een film waarin uitstekend werd gespeeld. Humphrey Bogart, de beken de acteur, gaf een treffende uitbeel ding van de moeilijke hoofdrol. Hij werd niet alleen door Jane Allyson als Ruth, maar ook door Keenen Wijnn als sergeant Orvil op uitnemende wijze ter zijde gestaan. -De sfeer was goed getroffen. Het hoofdnummer werd ingeleid door „Van week tot week" en 't Holl. Nieuws en door een opmerkelijke film, die 't grote gevaar in beeld bracht van drankgebruik door hen, die „achter 't stuur zitten". Ter gelegenheid van de .gezinsweek heeft de Kerkeraad der Ned. Herv. Ge meente besloten een filmavond te orga niseren. Was deze oorspronkelijk vast gesteld op 22 October, thans is deze om verschillende redenen verschoven naar Donderdag 29 October, des avonds half acht in de Kerk. Deze speelfilm laat zien hoe het leven van de bewo ners der Zuidzee-eilanden nog door bij geloof en demonenvrees wordt beheerst. De film is niet toegankelijk voor kin deren. Voor een aandachtig gehoor van platte landsvrouwen sprak de heer Beets, ver tegenwoordiger van de vereniging „Ne derlands fabrikaat" een dezer aagen over hetgeen deze vereniging zich ten doel stelt: Het gebruik van nationale producten te bevorderen. Met een door hem zelf in tal van fabrieken opgeno men film liet bij zien tot welke oelang- rijke prestaties deze industrieën in staat zijn. Hierna werd mevrouw Vries-Geus in de gelegenheid gesteld verslag uit te brengen van de provinciale vergadering. Hieruit bleek onder meer dat de Bond met twee afdelingen is vooruit gegaan en dat het ledenaantal gestegen is tot 6025. Op 3 December wordt de St Nico- laasavond gehouden. Dank werd ge bracht aan burgemeester Schellinger die zijn medewerking voor het doen slagen van deze avond reeds had toege zegd. 122. „Wat uw man daar mee te ma ken heeft?" vroeg Jimmy Brown diep verontwaardigd. „Hij is de hoofdschul dige. Hij heeft drie slecht bekend staande individuen op Jackie los gelaten, nadat hij ze de man twee honderd gulden had gegeven om hen tot deze misdaad aan te zetten." Me vrouw Ballewipper hief ontzet haar beide armen ten hemel. „Dat is niet waar," kermde zij. „Tot zo iels slechts is mijn Barend niet in staat. Dat kan niet waar zijn. Dat zijn alle maal leugens" Jimmy Brown haaide zijn schouders op. „Het is maar het beste, inspecteur," zei hij tot Lowietje, „dat u het aan meneer Ballewipper zelf gaat vragen. Hij zit een paar straten verder bij de barbier Peter Poppesnor." Hoofdinspecteur Lowietje spitste nu toch zijn oren. Hij wendde zich onvervaard tot de beide agenten en zei op een commanderende toon: „Gaan jullie direct naar die haar snijder en leidt meneer Ballewipper voor. Ik wens hem hier ter plaatse een verhoor af te nemen.' De twee klabakken zetten meteen hun pet ten op, voelden of zij hun gummi stokken niet vergeten hadden en verlieten hals over kop de kamer, Jimmy, Jackie en de anderen in spanning achterlatend. Mevrouw Bal lewipper stuurde geprikkeld Dieuwer- tje naar de keuken, die er al die tijd met een open mond had bij gestaan. „Zet maar koffie voor de heren," be val zij, „dan doe je beter werk dan hier de boel te staan afluisteren." In het journaal „Van Week tot Week" was het zeker een verrassing dat men er reeds nu een mooie re portage in vond van de „grote" voet balwedstrijd EngelandContinentaal Elftal. Men kreeg van het bijzondere spel en de geweldige belangstelling, een uitstekende indruk. Verder waren er opnamen van de Vietnamese natio nalisten in Saigon. In Versailles was een bijeenkomst van duizend Franse burgemeesters. In Rome werd een Ronde Tafel Conferentie gehouden. In Londen besprekingen tussen Bi- dault, Eden en Foster Dulles. Presi dent Peron bracht een bezoek aan Paraguay en President Eisenhower vierde zijn drie-en-zestigste verjaar dag. Tot slot zag men het kleinste vliegtuig der U.S.A. Het Holl. Nieuws bracht een de monstratie van nieuwe brandblus- middelen in Amsterdam. Verder zag men de Speeltoren van Monniken dam en ook een nieuwe kraan met tien ton hefvermogen. Tot besluit was ui*Rebreide reportage van de u ij- Liftmaster: de thuisreis, de nuidiging in Djakarta en het welkom op Schiphol. Polygoon's Wereldnieuws toonde op- men van de vliegramp in Hannover, rr Vin toestanden in Brits Guyana. RÓ--1 ,e Koningin en Z.K.H. Prins Par!!?8 brachten een bezoek aan van ïir tr»act*ef was verkiezing ^'S! World in Londen. In Japan n nieuwe tempel opgericht ter ,va1, Zonnegod. In Rusland d«» n Ma,enk°v de grote vergadering der Opperste Sovjet Nog twee deelnemers aan het handicaptornooi van De Vriend schap zijn nog ongeslagen, Karei van. der Slok en Herman van Weert. Beide spelers kwamen gis teravond ieder tweemaal zegevie rend uit de strijd en gaan nu met hun resp. 8 en 6 winstpunten hoge ogen gooien. Ook Roel Koster be hoort evenwel nog tot de serieuze kanshebbers. Weliswaar verloor hij gisteravond van Wim Foeke, maar hij is op de tafel in café De Vriend- schap zó goed thuis dat Van der Stok en Van Weert in hem de grootste rivaal zullen treffen. In biljarttornooien kan men de won derlijkste dingen beleven. Koster hij voorbeeld moest gisteravond het hoofd buigen voor Foeke. Hij speelde echter met een moyenne van 2.54, hetgeen bij na een halve punt boven zijn kracht is. Foeke had de partij in 24 beurten uitgemaakt, maar als men nu weet dat deze symphatieke Egmonder tegen Herman van Weert volkomen kansloos was en ook tegen Han Hecker niet in het stuk voorkwam, beide malen speel de hij met een gemiddelde van 1.30 of daaromtrent, blijkt wel dat in dit tor nooi van alles is te verwachten. Een ander voorbeeld: D. Cordes heeft deze week deelgenomen aan voorwed strijden voor het kampioenschap vijfde klasse. Hij speelde zo goed dat hij zich niet in de finale kon plaatsen. Het algemeen gemiddelde van Cordes bedroeg 1.60, maar in De Vriendschap kon hij het gisteravond niet verder brengen dan 1,21 en0,71. Ja, als die ballen niet willen grijpen, is het soms om uit je vel te springen. Dat was onder meer het geval in de partij tussen Siem Groot en S. Cordes. Groot had 41 beurten nodig om de 65 caramboles vol te maken. Hij liet daarbij 18 poedels noteren, maar dat stak nog gunstig af bij Cordes die in 41 beurten tot een totaal van 29 caram boles en 27 poedels kwam. Intussen had Karei van der Stok zijn handen vol'aan Cordes, Na 20 beurten stond Van der Stok met 37 tegen 30 in het voordeel en was, daar hij 65 en Cordes 45 caramboles moet maken, vrijwel kansloos. Of nu de zenuwen een woordje meespeelden valt moeilijk te zeggen, maar feit is dat Cordes vrijwel geen bal meer kon maken. In zijn laatste negen beurten bracht hij het niet verder dan drie punten, met het gevolg dat Van der Stok toch nog ongeslagen bleef. Het De dag was vermoeiend ge weest, gelijk een trouwdag kan zijn. Voorbereidingen, plechtig heid op het stadhuis, handjes ge ven, bezoek ontvangen, vrolijk heid plegen, tot tenslotte met een zucht van verlichting de laatste gasten vertrokken en de jong gehuwden in het nieuwe home aangekomen zijn, waar ze een welverdiende nachtrust hopen te genieten, teneinde de nieuwe dag welgemoed te beginnen. Eilacie! Na een half uur slapen wredelijk gestoord door het afgaan van een wekker. Ingedommeld. Een half uur later herhaalt zich het ge ratel van deze uitvinding des duivels. Het bed uit, onderzoek, geen wekker te vinden. Wel af gesloten kast, waarvan sleutel verdwenen. Laten we kort zijn. Tien wekkers stonden in deze kast opgesteld. Tienmaal, om het half uur liep één van die wek kers af. Tienmaal werd de nacht rust verstoord. zou te ver voeren alle partijen er werden er gisteravond acht gespeeld de revue te laten passeren. Wij moe ten volstaan met op te merken dat er soms moeizaam, maar iedere keer hard werd gevochten en dat de spanning hoogtij vierde. Voordat Zondagavond de finale kan worden gespeeld, zullen vanmiddag, vanavond en Zondag, nog verscheidene enerverende duels uit gevochten moeten worden. De uitslagen luiden: S. Groot (65) 65 41 12 1.58 D. Cordes (45) 29 41 7 0.71 K. v. d. Stok (65) 65 33 12 1.96 S .Groot (65) 42 33 6 1.27 K. v. d. Stok (65) 65 34 7 1.91 D. Cordes (45) 41 34 6 1.21 H. van Weert (60) 60 23 11 2.50 A. Ochque (55) 31 23 8 1.35 A. Ochque (55) 55 33 7 1.66 H. Hecker (65) 50 33 9 1.52 H. van Weert (60) 60 36 6 1.06 W. Foeke (65) 48 36 8 1.33 H .Hecker (65) 65 30 21 2.16 W. Foeke (65) 39 39 5 1.30 W. Foeke (65) 65 24 10 2.70 R. Koster (70) 61 24 11 2.54 De stand luidt: K. v. d. Stok 4 4 0 0 8 H. van Weert 3 3 0 0 6 R. Koster 3 2 0 1 4 Ochque 4 2 0 2 4- S. Groot 5 2 0 3 4 H. Hecker 4 1 0 3 2 D. Cordes 4 1 0 3 2 W. Foeke 5 1 0 4 2 In café Van Ham te Oterleek zal Donderdag een forumavond worden gehouden op de wijze zoals dit ook verleden jaar al enige malen plaats vond, De opbrengst zal ten goede ko men aan de kleuterschool te Oterleek. Gezien de belangstelling van de be volking voor de plaatselijke kleuter school verwachten wij, dat het zaaltje van Van Ham behoorlijk gevuld zal zijn. Donderdagmorgen is het paard van de fa, Koster en Kwast met de achter hem gespannen wagen in de sloot voor het perceel van de heer Kaandor aan de Zuidervaart te water geraak' Doordat het paard zich in een onbe waakt ogenblik tegoed deed aan het malse gras in de berm trok het de waren te veel naar de waterkant met het genoemde gevolg. Het dier dat languit in de sloot lag, is door zijn baas uit zijn benarde positie verlost. De wagen werd met een trekker op het droge gebracht. Zaterdag 14 November zal het 25 jaar geleden zijn dat in de gemeente Akersloot een vrijwillig brandweer corps werd opgericht. Tot comman dant van dit corps werd toen benoemd de heer B. Kerssens Pzn. Om het corps een blijvende herin nering ter gelegenheid van. haar zil veren feest te schenken, heeft zich uit de burgerij een commissie gevormd om het corps een geschenk aan te bieden. Gedacht wordt aan iets ter perfectionering van de technische irn stallatie. Op Dinsdagavond 27 October zal in café van de heer J. Zwart een avond worden gehouden voor de werving van vrijwilligers voor de plaatselijke or ganisatie van de B.B. Op deze avond, waarop o.m. het woord zal worden ge voerd door de heer drs A. J. van Wil genburg, het hoofd van de kring Alk maar, en waar ook een aantal inte ressante films wordt vertoond, zal tevens de gelegenheid worden gebo den tot het stellen van vragen. Voor vervoer van Oterleek naar Stompetoren zal worden gezorgd. Op 22 Oct. vond ten gemeentehuize te Oterleek de aanbesteding plaats voor het maken van straatwerk en rio lering in het uitbreidingsplan te Stompetoren. De uitslag was: A. Groot en Zn, De Woude f 31.650,J. Ooms en Zn, Avenhorn f 28.700,N.V. Aan- nem.mij Kennemerland f 27.700, Koorn en de Jong, Medemblik f 26.000; Gebr. Min, Bergen f 29.690.J. Schots man, te Schermerhorn voor f 24.175. C. Nieuwenhuisen, Heiloo f 21.442, De begroting bedroeg f 24.500,Het werk is gegund aan de laagste inschrij ver. Bij de aanvang van de dienst op Dinsdag 27 October zal het nummer van het telefoonnet Amsterdam wor den gewijzigd van 02900 in 020. Van genoemd tijdstip af zullen dus de aangeslotenen van de geautomati seerde netten in het district Alkmaar, die met aangeslotenen op het net Am sterdam willen spreken, 020 in plaats van. 02900 moeten kiezen. De weg in de gemeente Warmenhuizen zal eerlang op één van de slechtste punten weer worden verbeterd. De raad, die gistermiddag vergaderde, heeft het besluit genomen om van het R.K. kerkbestuur aan te kopen een strook grond ter grootte van 390 ca met de zich daarop bevindende oude percelen voor de prijs van 3000,^. De gehouwen zullen nog wel niet dadelijk gesloopt wor den, aldus wethouder Nannes, die deze vergadering leidde, omdat er eerst woongelegenheid moet zijn voor de mensen, maar na verloop van tijd zal er een aanzienlijke verbetering kunnen worden aangebracht. a Burgemeester Nolet ontbrak in deze vergadering wegens ongesteldheid. De mededeling werd wel niet in extenso gedaan, maar wij hebben het verno men. Bepaald gemakkelijk maakten de raadsleden het voorzitter Nannes niet. De heer Beemsterboer begon er mee, door te informeren, wat dat voor een commissie was, die drie cent per inwoner vroeg en wanneer men daar niet in zit, is het nog niet eens een voudig om duidelijk te maken, dat het de studiecommissie bestaansvoor waarden kleine gemeenten betreft, te meer, daar de commissie tot dusverre nog in het duister heeft gewerkt. De raad besloot een bijdrage van een kwartje per inwoner te voteren, opdat in Alkmaar een nieuw consul tatiebureau zal kunnen verrijzen. Bepaald geruststellend was de mede deling, in vorige raadsvergadering werd er nog al over gesproken, dat PTT zich garant verklaart tot een bedrag van f 1000— per jaar gedurende 25 jaar, voor de woning annex hulppost kantoor. De heer Beemsterboer was bepaald lastig, toen hij bij een punt wat wij gewoonlijk een hamerstuk plegen te noemen in het geweer kwam. Het betrof het voorstel tot het aan gaan van een geldlening met de Bank v. Nederlandse gemeenten groot f 10.800 tegen een rente van 3 Va °/o a pari, looptijd 40 jaar. Gunstige voorwaar den dus, met een boetebepaling voor vervroegde aflossing na tien .jaar. De heer Beemsterboer wilde dat men met de Bank in onderhandeling trad ever de vraag of dit niet kon vervallen. De heer Nannes en wethouder Mink De R.H.B.S.-ver. VOKZOS gaf gis teravond een zeer geslaagde bonte avond in 't Wapen van Heemskerk. In tegenstelling tot de laatste avonden van Vokzos, die steeds door vreemde krachten werden verzorgd, werd nu weer een programma geboden dat door de leerlingen van de H.B.S. was ingestudeerd. Het doet ons genoegen te kunnen zeggen dat het een avond was die klonk als een klok. Het eerste nummer van de revue sloeg al goed in. Een tiental meisjes van Nico Akkerman's koorklassen kwam te voorschijn uit een geweldig grote rok van de solo-zangeres en zongen „Crinoline". Hierna hoorden we een pianosolo van Schubert door Jeanette de Pee. De hoofdschotel van de avond was de komische eenacter Caroussel. Twee studenten Paul (Dick Stuurman) en Wim (Cor Druif) willen zich verloven met resp. Loeki (To Helfrich) en Miep (Ine Paling). De ouders van Wim en Paul zijn echter van oordeel dat de jongens eerst moeten afstuderen. Uit de vele ingewikkelde situaties op de studen tenkamer komen uiteindelijk de twee verloofde paartjes Paul en Loeki, en Wim en Miep naar voren. Goed spel zagen we vooral van Leo Vrijman als meneer Mienes, de vader van Paul en Miep. De regie was in goede handen bij de heer Poppinga. Als laatste nummer voor de pauze zagen we een Weense wals, gedanst door acht meisjes uit de lagere klas sen. De dans die op perfect rhyth- mische wijze werd uitgevoerd, was ingestudeerd door mej. Cornelissen. Na de pauze hoorden we enige imi taties van Wim Blokpoel, die we, uitgezonderd de imitatie van de ker- mis-exploitant, niet erg konden waar deren. Vervolgens liet Jan Glastra als goochelaar Johnny Berlini op vlotte wijze enige trucs zien. Het beste gedeelte van de avond was het optreden van de sneltekenaar Mario de Costa. In enkele lijnen wist hij' de geestigste voorstellingen op papier te zetten. De conferences werden verzorgd door Jan Noortman, die enige oude moppen op vlotte wijze vertelde. De balmuziek werd verzorgd door „The Diamond" o.l.v. Kees Smal. Wij hebben ons overigens verbaasd over de uiterst geringe gastvrijheid, welke Vokzos betoonde tegenover de genen, die eerst later op de avond arriveerden. Alsof er niet velen zijn, die 's avonds eerst nog andere bezig heden te behartigen hebben. Er wer den zelfs would-be bezoekers buiten de deur gehouden, die in het bezit waren van toegangsbewijzen. Hoewel we geenszins een volle zaal hadden verwacht voor de boekbespre king door de heer K. Norel, was de komst van slechts zestig belangstel lenden toch wel erg teleurstellend. Deze avond werd georganiseerd door de „Commissie voor propaganda van het Nederlandse boek" in samenwer king met de plattelandsvrouwen, het Nutsdepartement en enkele Gerefor meerde en Hervormde vrouwen- en mannenverenigingen. De heer Norel was voor vele van de aanwezigen geen onbekende; in de bezettingsjaren was hij redacteur van het illegale blad „Trouw", dat in Heerhugowaard in een schuur werd vervaardigd. Nu vertelde hij over zijn reis van ruim drie maanden door Ca nada; zijn ervaringen en gesprekken met Nederlandse emigranten stelde hij te boek. We schreven over deze lezing reeds eerder vrij uitvoerig. De heer Norel vertoonde na de pauze lichtbeelden. Wij vernamen nog, dat de uitgenodigde katholieke organisa ties niet bereid waren aan deze avond deel te nemen. Het programma van het Nutsdepar tement te Heerhugowaard voor het komende seizoen ziet er zeer aanlok kelijk uit. De eerste avond, 21 November a.s., brengt een Amsterdams beroepsgezel schap het cabaret „In spin, de wereld in". De tweede avond zal vermoedelijk worden verzorgd door het Zaans Ope rette-orkest. Dit orkest, dat een grote populariteit' geniet vanwege de mede werking aan de Langedijker operette's, zal zeker over belangstelling niet te klagen hebben. De derde avond komt de toneelver eniging V.V.O. uit Dirkshorn met het prachtige toneelstuk „Verloren Dorp Dit toneelstuk, vol spanning en dra matiek, handelt over het onderwater zetten van het Franse dorpje Tignes. Naast deze drie „grote" avonden zul len ook nog andere avonden worden georganiseerd. De Ver. Staten zullen zich terugtrekken uit de internationale overeenkomst, vol gens welke weerschepen op het Noor delijk deel van de Atlantische Oceaan burgervliegtuigen weerrapporten ver schaffen. betoogden dat er toch wel niet eerder geld zou zzijn om af te lossen. Een besluit in deze werd niet genomen, daar voorzitter ten leste een ander punt aan de orde stelde. Het zal echter wel in orde zijn. Een ogenblik had het er de schijn van, dat ook de heer Roosendaal in oppositie zou gaan, naar aanleiding van de landhuren van de gemeente- landerijen die weer voor zes jaar wer den vehuurd. Hij noemde het een beetje wonderlijk dat de percelen zeer gevarieerd waren verhoogd, maar het verzet zakte ineen, toen voorzitter op merkte, dat alles stuk voor stuk be oordeeld was. Perceel Kuilboer, huur der vertrokken, werd bij loting ver huurd aan de heer P. N. Pronk. Besluiten werden genomen ten aan zien van een rekening courant over eenkomst van 30.000 en een kasgeld lening van f 70.000. De commissie woonruimtewet werd herkozen, uitgenomen de heer Nannes, in wiens plaats de heer Jac. de Groot kwam. Met milde bsnd. Ter gelegenheid van de aanbieding van de begroting voor het komende dienstjaar, waarbij Warmenhuizen Wieringerwaard de primeur afsnoepte, werden de volgende subsidies verleend: Muziekvereniging DSV minimum f 200 en gymnastiekverenigng DWV minimum f 150, beide bedragen ,_er- bandhqudende met de uit donaties verkregen gelden. Stichting geestelijke volksgezondheid tien cent per inwoner, Reclassering Alkmaar f 10, Christe lijk lyceum Alkmaar 100 per leer ling, Katholiek lyceum f 30 per leer ling, beide met de bepaling uit de gemeente Warmenhuizen afkomstig, Stichting Kinderhygiëne f 10 per zit ting voor onderzoek zuigelingen en kleuters, Katholieke militair etehuizen 35, Proef schooltuin West-Friesland 10, afdeling Steun Wettig Gezag 100, Ned, gesprekcentrum f 10. De rekening 1952 die werd aangebo den zal door de raadsleden buiten de wethouders worden onderzocht. Afge lost werd f 1500 van de burgerzinle ning. De heer Agterbos attendeerde op de slechte toestand van het urinoir, dat op een zeef scheen te gelijken. Zal verholpen worden. Op een vraag kreeg dezelfde heer te horen, dat de bewo ners van oud Wulpendorp hun vuilnis emmers aan de openbare weg moeten zetten. OUDKARSPEL - De 69-jarige pluim veehandelaar J. F. uit Oostzaan, ko mende van de markt in Barneveld, voelde zich wat vermoeid en om niét tijdens het rijden in slaap te vallen, besloot hij zijn auto in Naarden langs de kant te zetten op een daartoe be stemde parkeerplaats. Juist was de handelaar ingedom meld, toen met een hevige klap een auto met aanhangwagen, bestuurd door C. K. uit Oudkarspel, de wagen van F. van achteren aanreed. C. K. reed door, zonder zich om de schade, die hij aangericht had, te bekommeren. Een automobilist, die getuige was van de aanrijding, waarschuwde even wel de Rijkspolitie van Diemen, die onmiddellijk posten uitzette en erin slaagde C. K. aan te houden. Zijn wa gen werd voor onderzoek in beslag ge nomen. De wagen van de heer F„ die zo wreed uit zijn slaapje werd gestoord, liep belangrijke materiële schade op. N.-SCHARWOUDE - Op Initiatief van de commissie uit de Protestantse Kerken vond gist-Tavond in de Ned. Herv. Kerk een forumavond plaats, die in het kader van de gezinsweek georganiseerd, een honderdtal belang stellenden heeft getrokken. Het forum bestond uit mevr. Oom'Dirkmaat, mej. G. v. d. Poter en de heren C. A. DuÜe- mond, J. Mandenmaker ds Nolthenius, wika F. ITromp, dr K. Wilmink en de heer C. Sluis. De gestelde vragen hadden hoofd zakelijk betrekking op maatschappe lijke, kerkelijke en gezinsvragen.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3