E NIEUWS Herenweg-kwestie in een netelig stadium behaalde ing Nieuws uit Egmond-Binnen Enthousiast HSV gaf Alcmaria uitstekend partij Nieuws uit Heiloo Falkland speelde „Zand of Klei" met goede resultaten Nieuws uit de Langedijk Jong Holland verzuimde zijn kansen te benutten ibeurs voor verhuurd op no. 5363 Kwart eeuw koster De A V A-dames leden grote nederlaag eeg een tweede slag-kade 'schap JJKE STAND Verbreding of omlegging? De Rijp Raad komt Dinsdag bijeen Schermsïhorn SKV deed slechte keus Heer-Hugowttard Meester Haeck komt terug Doorlichting bevolking verliep naar wens Egmond aan den Hoef Radio-sterren bij IBEKO op bezoek Verlichting van de ijsbaan wordt vernieuwd Loos alarm Wmmmhuizen Slagers onderrichtten de plattelandsvrouwen In de laatste minuut behaalde thuisclub de zege Puck Brouwer in het huwelijksbootje Blijspel van het Brabantse land Zeshonderd gulden voor getroffen kameraad 25 kalveren voor het rampgebied Meevaller voor Crescendo en Kunst na Arbeid Bazar van „Onder Ons" Wederom 27 woningen in aanbouw NUT EN SPORT BESTAAT TIEN JAAR Snoek was niet gulzig Bevredigende resultaten van DSS-teams BESOMMINGEN IJMU1DEN GOEDE DAG VOOR CNHV Tapijtindustrie, die de uiterlijk 1 November :eft verzocht deze ter. aar te verlengen. Deze de voorkeur aan geven te ontruimen en een betrekken, maar dit te grote bezwaren te ichting Nood-Schouw- :en bezwaar tegen, dat telkens met een jaar aldus B. en W. in de aad. De huurprijs be- r jaar en op deze con- rgesteld de huur van erlengen met één jaar kheid van verlenging ar, dus uiterlijk tot 1 an het Aannemersbedrijf singerhorn is thans ge- t het aanleggen van de gen op het Industrie- lardoor practisch alle f nog te stichten gebou- iikbaar zijn via een af- n AlkmaarDen Helder, ïelte van de werkzaam- aanleg van ruim een ïormaal-spoor langs het >ornsevaart en het ge- het Kwakelpad tot aan de Noorderkade, zodat tsen van de Ver. Brand- ïtstreeks per spoor zijn ior aan de Handelskade t onaanzienlijk worden outillage van het In- >rd geheel compleet kan KONINGFEEST cmaar heeft gisteren iristus Koning gevierd, •er de Singels moest omgelegd wegens, de bij het beeld voor de erd gehouden. 1ST COLELCTE r het Prinses Beatrix- g 17 October gehouden aal f 561,95 opgebracht. captornooi, door de op zijn naam ge- eert, had Zaterdag- verloren, zodat Van ig in de beslissende zwaar op de schou- geraakte. Na tien naam staan en dat wen terug te geven. meerdere moest ër- ïgstelling voor dit tor- root. Toen Arie Ligt- ijsuitreiking over ging, De Vriendschap vol- biljartliefhebbers. De lagen van dit goed ge- ïooi luiden: >0) (60) 60) (65) (65) MAANDAG 26 OCTOBER 1953 (65) 0) lidt: 60 28 13 2.14 39 28 1 1.39 27 30 4 0.90 65 30 9 2.16 55 32 6 1.71 66 32 8 2.06 60 37 10 1.62 67 37 8 1.81 65 25 13 2.60 43 25 7 1.72 65 35 10 1.85 66 35 9 1.88 65 33 11 1.96 32 33 6 0.98 14 13 2.05 10 13 1.68 8 12 1.58 8 12 1.67 6 24 2.14 6 21 1.86 2 7 1.12 2 17 1.48 srard, z. van J. The- i. Geertruida C., d. r. C. Kole. Pieternel herman en C. Schoen- us W. J., z. van P. G. A. J. Spaans. Heb- R. W, Ober en L. M. les, z. van J. den En- der Velde, ran van der Sluijs en Angenes Joustra, 79 K. Vermanen. Nico- ar, wed. van L. Tamis. lorrigeerd) sloterij eerste klasse i: f 25.000,— 5363; !.000,12607; f 1.500,— - 1401 2862 6165 11009 34 5216 7810 7834 8990 2 14692 15481 17402 5. 39 1190 1276 1535 1663 18 3563 3605 3625 4444 !6 5899 5994 6117 6212 9 7314 7519 7899 7972 2 9739 9790 9838 10164 0 11472 11770 11934 4 13916 14756 14880 2 15360 15395 15717 1 16278 16527 16568 3 17329 17540 18934 5 20241 20412 21194 ;eerd). De raadsvergadering, die te Egmond-Binnen werd gehouden, had een bijzonder karakter daar zij op voorstel van 5 raadsleden bijeen was geroepen. Als motief gaven déze leden tijdens de bijeenkomst op, dat er grote bezorgdheid bestaat omtrent de plannen tot verbreding van de Herenweg. De voorzitter gaf hierop te kennen, dat het college van B. en VV. in de stellige overtuiging verkeerde, dat de voorbereidende werkzaamheden een normaal verloop hadden. Tijdens de vergadering bleek echter dat do Provincie en het Hoogheemraadschap N. H. Noor derkwartier alleen dan hur. medewerking zullen verlenen aan het verbreden van de Herenweg, als gelijktijdig 7 panden, gelegen in de dorpskom van Egmond- Binnen gesloopt worden. Dit met het oogmerk in de kom een gelijke verbreding van de Herenweg mogelijk te maken. De consequentie hiervan, is, dat in dien men zich hiertoe niet bereid ver klaart de Provincie vast zal houden aan haar eis de nieuwe verkeersweg buiten de kom van het dorp aan te leggen. In dit verband achtte de voor zitter der vergadering het een eerste vereiste om met de eigenaar van de eventueel te slopen panden in overleg te treden. De heer Th. Apeldoorn merkte hier bij op dat deze opzet alleen zal slagen indien bij de eigenaren niet de gedachte voorstaat er beter van te worden. Koesteren zij deze wens wel, dan zal er naar zijn mening van het plan wel niets terecht komen. Tot leden der onderhandelingscom- missie werden benoemd de heren C. J. Apeldoorn, Th. Apeldoorn en Joh. Mooy. Het tweede belangrijke punt op deze vergadering aan de orde gesteld, gold de nieuw te bouwen landbouwschool in de dorpskom Egmond-Binnen. Aller eerst ontzenuwde de voorzitter de vrees als zou de landbouwschool op geheven worden indien er geen nieuw gebouw zou komen. Met het nemen van verdere maatregelen hebben B. en W. echter gewacht op bericht van rec tor v. d. Hoogte, die nu heeft verklaard, dat bij de bouw tevens wordt accoord gegaan met de bouw van een ambts woning voor de directeur der school. Thans is nog het wachten op goedkeu ring door overheidsinstanties. Intussen kan 2500 vierkante meter grond worden aangekocht, gelegen tus sen de Herenweg en de Visweg, gren zende aan de noordelijke St. Adelber- tusweg. De prijs zal f 2.— per m2 be dragen. Besloten werd de grond van het kerkbestuur, de huidige bezitter, over te nemen. Rente en aflossing zullen in de huur prijs verrekend worden en buitenge meenten zullen, voorzover hun ingeze tenen de school zullen bezoeken, in de stichtingskosten bijdragen. Tijdens de rondvraag kwamen nog enkele verlichtingskwesties van open bare wegen aan de orde, die nader door B, en. W. bezien zullen worden. De heer C. J. Apeldoorn vroeg of win- Tijdens de raadsvergaderoing, die Dins dagavond in De Rijp wordt gehouden zal een verzoek van het A.V.V. ter tafel bomen om ten behoeve van het bad huis een gemeentelijke subsidie van f 250.— per jaar te verstrekken. Met deze garantie ziet de vereniging iedere ingezetene in staat gesteld van het bad huis gebruik te maken. Blijkens een door de firma S. Visser gedaan aanbod wordt de gemeente thans in de gelegenheid gesteld om het plein tje aan de Kralingerbuurt, dat voor het verkeer van belang wordt geacht, aan te kopen. B. en W. adviseren de raad op voorstel. (De koopsom bedraagt f 120) in te gaan. Tenslotte heeft het bestuur van de St Josephschool verzocht om met finan ciële steun der gemeente een nieuw hekwerk en een dito speelplaatsbetege- ling aan te brengen. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden; rood-groen gebl. shawl; tnusketon met enige sleutels; meisjes schoudertas; 2 huissleutels; 2 dassen- houders; 4 zilverbons a f 1.—; stofbril; uln ?warte koker; zwarte glacé da meshandschoen; enkele sleuteltjes aan ï1"®; yiï,el? armband; zakmes; arm- 60u w-°' 1 zilverbon van f 1). Jm no-Ii?" j lJwe, meisiespyama; snoer lm. parels; donkerbruine herenshawl. Op de jaarlijkse feestavond welke door de korfbalvereniging SKV gister avond in de zaal van hotel 's Lands welvaren", werd georganiseerd werd door de toneelvereniging De Hoopbrug gers uit Zaandam het blijspel „Blijf zit ten waar je zit" gebracht. Het was een matig stuk waarvoor we hoegenaamd geen waardering kunnen hebben. Wij zouden het bestuur van SKV aanraden in het vervolg het op te voeren toneel stuk eerst door te nemen, daar het pu bliek in Schermerhorn door de uitvoe ringen van zijn plaatselijke verenigin gen te zeer is verwend om dergelijke wanproducten als „Blijf zitten waar je zit" te kunnen waarderen. De heer S. de Boer, hoofd van de Chr. Nat. school aan de -Stationsweg vertrekt per 1 Jan. '54 naar Murmer- woude, waar hij benoemd werd aan de Chr. Uloschool. In zijn plaats komt hier terug het vroegere hoofd, de heer C. Haeck. Hij heeft in de oorlog in de illegaliteit het onderwijs verlaten om een betrekking te vervullen bij de Kon. Zuurkoolfabrieken Hart Co. te Oudkarspel, maar keert thans terug naar de liefde van zijn hart en hervat ?"n w-erkzaamheden in zijn oude -'nats. kels ook vóór het vastgestelde slui tingsuur dicht mogen. Dit blijkt inder daad het geval te zijn. Tot verdere grondaankopen zal de gemeente nog niet overgaan, daar het uitbreidingsplan nog niet is vastgesteld. Vervuiling van sloten bleek alleen te kunnen worden tegengegaan door een nieuw aan te leggen riolerir.gsplan. De gemeentearchitect is hiermede reeds bezig. De doorlichting bevolking is alhier beëindigd. De opkomst is over het ge heel genomen zeer goed geweest. In to taal zijn 2240 personen doorgelicht, waarvan slechts 40 voor na-onderzoek zijn opgeroepen. Dit naonderzoek heeft inmiddels plaats gehad. VERKOOP PERCEEL Het perceel Herenweg 358 Cl, groot 4.42 aren is bij opbod verkocht voor de somma van f 4730. Woensdag, 28 Octo ber a.s. zal het bij afslag worden ver kocht. INTER NOS ONDER NIEUWE LEIDING De Toneelvereniging Inter Nos heeft, onder leiding van haar pas benoemde regisseuse, mej. B. Speet uit Alkmaar, het toneelstuk „Een baby van 1000 we ken" in studie genomen. De IBEKO-tentoom telling te Bergen r-.-hiet al flink op. Daar de beschikbare tijd om een en ander te organiseren krap is zijn de initiatiefnemers bijna dag en 'nacht in de weer om hun stands voor elkaar te krijgen. Opmerkelijk is, dat ae winkelstand te Bergen aan Zee geen be langstelling voor de expositie heeft ge toond. Dank zij de mening der deel nemers. dat juist de koopzwakke periode omstreeks de feestdagen bestreden moet worden, is de IBEKO thans bezig een feit te worden. De groot- en klein-handel, in en buiten Bergen, zal met twee-en-dërtig stands, verspreid over een oppervlakte van 800 vierkante jneter, vertegenwoordigd zijn om te trachten de verkoop van artikelen in „de donkere dagen voor Kerstmis" te stimuleren. Het IBEKO-bestuur heeft met een Im presariaat gecontracteerd teneinde tal van radio-artisten, waaronder Jan de Clèr, Peter Piekos, Gerard van Krevelen, Ans Heydendaal, Charles Aerts en Cor v. d. Veen een cabaret-programma te laten uitvoeren. Ook zal een modeshow worden ge houden. Afgaand op deze feiten kan een flink bezoek aan deze aantrekkelijke midden stands-expositie zeker verwacht worden. Aan de raadsagenda, die Dinsdag avond in behandeling zal komen, is een voorstel toegevoegd tot het ver nieuwen van de verlichting van de ijsbaan. De kosten daarvan worden geraamd op f 2509,38, af te schrijven in 15 jaar. B. en W. stellen voor van de jaarlijkse afschrijving ad f 215,47 per jaar f 100,per jaar te verhalen op de Berger IJssportvereniging. De Bergense brandweer is gisteren gealarmeerd voor een brand, die in de rijwielhandel van Busker zou woeden, maar die in feite alleen bestond in het brein van een tot nu toe onbekend ge- j bleven kwajongen. De nevelwagen, die j onmiddellijk uitrukte, kon dan ook weer spoedig naar de garage worden ge- bracht. Het jongmens, dat voor deze j misselijke daad verantwoordelijk is, had I de politie per telegram gealarmeerd. De slagers Kuiper uit Schoorl en Ruiter uit Warmenhuizen hebben de leden van de Piaftelandsvrouwenbona een paar prettige en leerzame uurtjes bezorgd met een praatje over „Hét slagersvak vroeger en nu"; op een grote tafel waren schotels met vlees en vleeswaren ten behoeve van het aanschouwelijk onderricht opgesteld. Uit het praatje bleek wel. dat het slagersvalj in de loop der jaren enor me veranderingen heeft ondergaan. Men denke slechts aan de hygiëne en de houdbaarheid van het vlees. Op humoristische wijze werden historische feiten, die de dames smakeljjk deden lachen, verhaald. Daarnaast ontbrak niet de ernst. Met nadruk werd er op gewezen, dat iedere huisvrouw nood zakelijk dient te weten, welke vlees soorten er zijn en hoe ze het beste kunnen worden bereid. Aan het einde van de zeer leerzame uiteenzetting- verlootte-slager Ruiter bijna al het aanwezige vlees, zodat velen met een smakelijk hapje huiswaarts gingen. Na de pauze werd het huishoudelijke gedeelte afgewerkt. Eén der leden zal de handwerkcursus in Alkmaar vol gen, terwijl het zangkoor weer gaat repeteren oJ.v. de heer Vellinga. De dames gaven algemeen aan een Kerst avond de voorkeur boven een Sinter klaasbijeenkomst. Op 27 November zal mevr. VisserBakker uit Schagen spreken over woninginrichting. Mevr. BarsingerhornBakker dankte voor de inmaak, die de leden hadden bij eengebracht na de brand, die haar en haar gezin zo zwaar heeft getroffen. Namens de Ned. Herv. Vróuwenver eniging werd geiyezen op de lezing van ds W. K. Post over „Gezin en huwelijk" op Woensdagavond 28 Octo ber in „Ons Huis". Hierbij is iedereen welkom. ^LVORENS oor en nog te lenen aan radio- en televisieverslag van de interlandwedstrjjd Nederianil-België hebben vele Alkmaarders en een be duidend aantal Heiloeërs zich gister middag om de ljjnen van het Gem. Sportpark geschaard om een vriend schappelijk treffen fc zien tussen Alc maria Victrix en HSV. Het was voor de eerste maal, dat heide elftallen el kander bekampten. HSV in de loop der jaren opgeklommen tot dc derde klas se en Alcmaria, dat vorig jaar te licht bevonden werd voor de t-vecde klasse en thans dus in dezelfde klasse ver toeft als dc buren van de Malle voorts- dijk. Alcmaria 'Victrix won de wedstrijd met 3-2, een zege, welke in de aller laatste minuut werd behaald. De eerste helft kenmerkte zich door een enthousiast spelend HSV en een technisch beter Alcmaria. Na 20 minu ten werd een vloeiende combinatie tussen Untied, Pilkes en Goossens door de Alemaria-midvoor met, een laag schot in de rechterhoek besloten (1-0). Weliswaar moest doelman De -Vries tot tweemaal harde schoten van v. d. Maat keren en kon Haanraadts tot een meter voor het Alkmaarse doel door dringen, doch overigens was deze voorsprong niet in gevaar. Een minuut voor de rust wist rechtsback P. Apel doorn bij een aanval van de thuisclub niets beter te doen dan in eigen doel te schieten (2-0). De 2-0 voorsprong van Alcmaria Victrix was niet in staat De A.T.V. „Falkland" bracht Zaterdagavond „Zand of Klei", een Brabants blijspel van Henri 't Sas, voor de tot in de verste hoeken gevulde zaal van fle Rustende Jager. Voorzitter Keesman zei in zijn openingswoord, dat men tWee; inplaats van voorheen drie uitvoeringen van eenzelfde stuk gaf. Dit kwam, aldus de voorzitter, door de terugloop van het aantal donateurs. Wij betreuren dit met de heer Keesman, want zij die dit stuk niet gezien hebben of niet gaan zien (tweede opvoering a.s. Zaterdag 31 October), missen één van de beste uitvoe ringen die wij ooit van een amateurgezelschap zagen. Het „Zand" wordt voorgesteld door de boerenfamilie Van Baal, de „Klei" door boer Robbe en zijn zuster Hildje. Driek de zoon van zandboer Van Baal is getrouwd met de kleiboerin Hildje, echter niet in gemeenschap van goederen. Driek wil zijn arme ouders graag financieel steunen, maar zijn gierige vrouw voelt hier niets voor. De scharensliep Floris den Bels wil Driek wel helpen 'en zal als zijn plan netje lukt als beloning een draai orgel krijgen. Driek zal zich ziek hou den en niets eten, als hij dan zgn. zal sterven, zal Hildje de notaris wel een testament op de langst levende laten maken om zodoende in het bezit te komen van de paar centen van haar man. Alles verloopt volgens de plan nen, doch juist wanneer het testament gemaakt zal worden wordt Driek door zien omdat hij zijn eetlust niet kan bedwingen. Hij laat Hildje dan in de steek en gaat naar zijn ouders terug. Eind goed, al goed, is ook het slot van dit blijspel. Hildje vraagt Driek terug te komen en doet hem het ver heugende nieuws dat zij een kind van hem verwacht. De scharensliep krijgt zijn draaiorgel. Grote bewondering hadden we voor Gre de Leeuw-Kröger en Piet Nieu- wenhuis als vader en moeder Van Baal. Joh. de Vries en Nel Spaans- Schuit waren het van de hand in de tand levende scharensliepechtpaar. Nel Spaans-Schuit vonden we 'ets te overdreven, vooral in het laatste bedrijf. Kees de Boer was de rijkje- trouwde Dries, die de rol van pantof felheld en later van uit de band ge sprongen echtgenoot op voortreffelijke wijze weergaf. Geri Asjes-Oud als De Nat. Reservisten, die vorige week hebben deelgenomen aan de oefeningen bij het fort Wijkermeer bij Beverwijk, hebben zeshonderd gulden bijeenge bracht voor de reservist W. uit Aerden- hout, die tijdens een der oefeningen, door het op korte afstand afgaan van een geweer in een oog werd getroffen en dit zal moeten missen. De comman do-troepen zullen hier nog een bedrag aan toevoegen. De afdelingen Barsingerhorn, Scha gen, Wieringerwaard en Wieringer- meer hebben een actie opgezet om 25 kalveren af te staan voor de ge troffenen in het watersnoodgebied. De kosten van deze actie zullen 0.40 per ha. belopen. In de algemene ver gadering van de afd. Barsingerhorn, welke reeds een geldelijke bijdrage van ruim 300.— had verleend, werd zonder enig bezwaar tot medewerking aan deze nieuwe actie besloten. Hildje wist de overgang van koele, gierige kleiboerin naar a.s. moedertje prachtig te vinden. Verder zagen we IJs. v. d. Blom als zakelijke notaris en Lotte Speur en Roel de Waard als boerenmeisje en boerenknecht. Hoewel het laatste bedrijf minder was dan de twee voorgaande kunnen we toch met recht zeggen dat Falkland met dit stuk veel eer heeft ingelegd. VIERING CHRISTUS KONING Ter ere van de viering van Christus- Koning maakte het RK muziekkorps St. Cecilia, voorafgegaan door het vendel, Zondagmorgen een rondgang door Heiloo, waarbij enige pittige, mar sen ten beste werden gegeven. BROEK OP LANGENDIJK. Het kosterpaar C. Groenveld, van de Doops- gez. gemeente te Broek op Langendijk, werd Zondag in een goed bezochte kerk dienst gehuldigd, voor de grote troiiw, die het gedurende vijfentwintig jaar be toond heeft in deze kerkelijke func tie. Van de predikanten, die het heeft meegemaakt, kunnen we o.a. noemen ds de Jong, gedurende tien jaar, ds Oosterbaan, twee jaar en ds Schepman, zes jaar. Thans is ds. Nolthenius voor ganger. Deze sprak na de preek, zijn gelukwensen uit namens de kerkeraad. Hierop werd de heer en mevrouw Groenveld staande toegezongen, lied 233, „Dat 's Heren zegen op U daal". Als blijk van waardering werd na mens de gemeente een radiotafel aange boden. Na de dienst hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt het kosterpaar te feliciteren met deze heu gelijke gebeurtenis. LANGEDIJK, De gem. zangver eniging Gemengd koor „Crescendo" en het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid", welke de afgelopen zomer deelnamen aan een muziek- en zangfestival te Ant werpen, hebben een meevaller gehad, daar hun als twee der verst af komende verenigingen, ieder een prijs werd toe gekend. De zangvereniging kreeg 1000 en het fanfarecorps 4000 francs, wat in Hol lands geld omgerekend op respectieve lijk f 75 en f 300 komt. ZUIDSCHARWOUDE. De vrou wenclub „Onder Ons", welke in haar wekelijkse samenkomsten handwerken vervaardigt, zal deze week een bazar houden, waarvan de baten bestemd zijn voor een nuttig en sociaal doel. NOORDSCHARWOUDE. Door de N.V. de Haan en Reek uit Alkmaar werd onlangs de opdracht gegeven tot de bouw van 27 woningen, waarvan er 17 in plan Centrum te Noordscharwoude en 10 in Broek op Langendijk zullen verrijzen. Dezer dagen is men begonnen deze huizen uit te zetten. Met de bouw van een nieuwe woning voor de gém. secretaris, eveneens in .Centrum" is de aannemer Piltjes uit Broek op Langendijk begonnen. LANGEDIJK. Wil men konijnen voor een tentoonstelling inzenden, dan dienen de dieren tegen myxomatose te zijn in geënt- Dit werd medegedeeld op een ver gadering van „Nut en Sport", die een dezer dagen werd gehouden. Na de telling bleek dat nog 160 dieren van leden deze behandeling moeten on dergaan, hetgeen vandaag zal plaats vinden. Op 12 December zal de tentoonstelling te Haarlem worden bezocht. Daar dit be zoek samenvalt met het tienjarig bestaan der verenigng heeft men het plan om dit feit te Amsterdam in intieme kring te vieren. De medailles behaald op de landbouw tentoonstelling te Alkmaar konden niet worden uitgereikt, daar deze nog niet zijn gegraveerd. ZUIDSCHARWOUDE. De hengelsport- vereniging „Geestmerambacht" hield Zon dag wederom een snoekwedstrijd. De snoek was deze keer niet zo gulzig als anders. De uitslag van deze wedstrijd was als volgt: 1 Jb. Commandeur 76.5 cm; 2. W, Mulder 61 cm; 3 A. Beete 54.8 cm. Zaterdag is de nationale athlete Puck Brouwer te Leidschendam in het huwelijk getreden met Jan van Duynen. Het gelukkige jonge paar bij het verlaten van het gemeentehuis. geweest het uitstekende moreel van de HSV-elf te breken. Terwijl de gast heren het kalm aandeden, vermoedelijk in de veronderstelling, dat het een ge makkelijke zege zou worden, wierp i óV zich -at een weldadig enthou siasme in de strijd. De ene aanval na de andere golfde naar de Alcmaria- veste, waar de achterhoede alle hens aan dek moest roepen, om niet onder j voet te worden gelopen. Slecht schieten, onzuivere passes en stevig ingrijpen van de Alc'maria-achterhoede versperden aanvankelijk de weg tot het doel. Bij een hard schot van verre afstand, door Haanraadts gelost, liet r Vries de bal glippen, doch hij her- s' 'de zich voordat de arbiter een goal kon constateren. Een doelpunt was c ïwel niet te voorkomen. Toen een voorzet van Bert L rrs door Paulis- se rr de hand werd onderschept, scoorde Pugter uit de penalty (2-1). L.ie minu .1 Liter stormde Bugter op nieuw op het Alkmaarse doel af en zijn afgemeten voorzet werd op de doeiiijn door Haanraadts in de gelijk maker omgezet (2-2). Naarmate de tijd verstreek, luwde de aanvalsdrift van de HSV-ers. Vermoeidheid deed zich gelden Alcmaria Victrix zag kans zich aan de druk te ontworstelen. Na dat Untied een fraaie kans had gemist, flitste v.-enefa in de laatste minuut langs de lijn, plaatste correct naar de snel meegekomen Goossens, die de Alkmaarse zege veilig stelde (3-2). Dat de AVA-dames het tegen het vol ledige, ongeslagen, hoofdzakelijk uit oud- Hoofdklasse speelsters bestaande Amstêl verre van gemakkelijk zouden krijgen was te verwachten. Deze Amsterdamse dames speelden zeker een klasse beter dan AVA, vooral de voor hoede speelde in hoog tempo. Tevens be schikten zij, die vier maal per week trai nen, over goede techniek en een prima conditie, wat hun in staat stelde de ge hele wedstrijd een hoog tempo te blij ven spelen. Direct bij aanvang van de wedstrijd kwam de AVA-verdediging al handen te kort. Aanvankelijk wisten de AVA-dames met kunst en vliegwerk doelpunten te voorkomen, doch na tien minuten werd de druk op het AVA-doel te groot, Vrij snel achter elkaar bracht Amstei de stand óp 30, mede dank zij de hand ballende athlete mevr. WitziersTimmer, die in volle sprint een paar mooie doel punten maakte. Ook de AVA-voorhoede zat niet stil, maar door het soms felle verdedigen van de Amsterdamse dames kwamen de AVA-dames zelden tot rede lijke schietkansen. Ruststand 40. Na de rust kwam vrijwel het zelfde speelbeeld. De AVA-voorhoede kreeg geen gelegenheid haar spel te ontplooien, meestal waren de Amstel-dames- net iets eerder bij de bal. Amstei voerde hierop het tempo nog iets op, waardoor AVA even werd over speeld. Hiervan maakte Amstei gebruik om de stand tot 60 op te voeren. Het zat de AVA-vöorhoedé oök niet mee, een doelpunt werd door de scheids rechter afgekeurd, een paar schoten gin gen net over of net naast. Amstei daar entegen maakte via de binnënkarit van de paal nog twee doelpunten. Met de stand 8—0 verloor AVA deze wedstrijd, waar mee toch de tewede plaats behouden bleef. AVA-dames II verloor van SSV I mét 1—3. AVA-heren II verloor van de Adel borsten met 81. De resultaten welke door de Alkmaar se tafeltenr.iselub Zondagmiddag wer den behaald, waren niet onbevredigend. Het eerste team versloeg Disnie 3 uit Hoorn met 91 en het tweede behaal de een 64 zege op HCHC I. Het der de team verloor echter met grote cijfers (91) van IVA. Het vierde is te sterk voor de vierde klasse. Met 100 werd nu WGW verslagen. De 82 overwin ning van het vijfde op ODI was een prettige verrassing. Het eerste dames team behaalde een krappe 6—4 over winning op DITO en het reserve dames kreeg met 100 de kous op de kop. Een bittere nasmaak zal Jong Hol- Holland van de wedstrijd tegen PVWA hebben overgehouden. Want kansen om met de punten naar de kaasstad terug te keren zijn er voldoende geweest. Vijf kwartier lang hadden de wederzijdse aanvallers tevergeefs ge tracht, op de solide, maar zeker niet onneembare defensies succes te boe ken. Jong Holland kreeg de beste kansen doch de voorhoede weigerde om er ook maar één van te benutten. De Amsterdammers die er al weinig méér van maakten kregen tegen het einde toch nog twee maal reden tot Besommingen van Zaterdag; traw lers: IJM 21 „Gelria" f 24.660. IJM 49 „Petten" f 13.460, VL 66 „Abraham" f 2100 (deklast); loggers: SCH 27 f 11.500 (haring), KW 141 f 9300 (haring), KW 40 f 2440 (haring), KW 104 f 5150, KW 26 f 3370; kotters: WR 33 f 3440, WR 67 f 2720, AM 16 f 3050, AM 18 f 1070, KW 92 f 1870, KW 21 f 1290, KW 189 f 750, KW 35 f 2610, KW 128 f 1848, KW 60 f 240, KW 31 f 1140. Aanvoer 7930 kisten. Prijzen per kg: Gr. tong 3.252.80, grm, tong 2.041.86, kim. tong 1.70 1.51, kl. tong I 1.30—1.20, kl. tong II 0.77 —0.70, tarbot I 2.50—1.85. Per 50 kg; Kl. griet 25, kl. tongschar 27, gr. schol 52—43, grm. schol 4937 kim. schol 4229, kl. schol I 26—23, kl. schol II 258, schar 1910, v. haring 1410.50, makreel 4528, grm. schelvis 48, kim. schelvis 50—48. kl. schelvis I 4841, kl. schelvis II 28—12, wijting 21 —8, gr. gul 30, mid. gul 30—26.50, kl. gul 1714, kl. haai 2316, kl. rode poon II 11.50—8. juichen. Zij mogen daar stopper Van Til zeker dankbaar voor zijn. Bij een afgeslagen PVWA-aanval speelde Van Til te zacht op zijn keeper terug. Rechtsbinnen Dijkstra schoot snel toe en missen was toen onmogelijk 10. Een handsgeval in de laatste minuut door Van Til veroorzaakt, werd via een strafschop in een doelpunt om gezet 20. De Alkmaarders zullen hun speel wijze spoedig moeten herzien en iatèn zij tevens bedenken, dat men zonder enthousiasme geen wedstrijd kan win nen. Al het gedraaf met een bal aan de voeten zet geen zoden aan de dijk, als uiteindelijk de bal toch bij een tegenstander terecht komt. En dit ge schiedde in deze strijd, behalve in de laatste minuten, regelmatig. Zondag 25 October werd een viswed strijd gehouden voor bestuursleden en controleurs van het CNHV, afdeling Alkmaar. Ditmaal was het doel de Wie- ringermeer. Onder ideale weersomstan- heden nam de wedstrijd om 8 uur voor 25 deelnemers een aanvang. Al heel spoedig werden de eerste baarzen uit hun element gehaald en wa ren er vc'e perioden van druk werk voor de controleurs. In totaal werden er dan ook in 6 hal ve uren vissen 126 exemplaren gevan gen, waarvan 52 stuks variërende van 22 cm tot 31.4 cm. De grootste baars werd gevangen door de heer Buis. De eerste tot en met de vierde prijs werden behaald door R. M. Hendriks 13 stuks: A. Govers 11 stuks; B. Koeleman 10 stuks; F. Kalks- ma 9 stuks. Het was een ideale visdag.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3