Agenda Stad en omgeving Operettevereniging- gaf voorzichtig" spel r Jimmy Brown en de Oranjehemden De Bergerhof spelers met het drama Het was een leugen Lezers spreken OKA zegevier in korp Czardasfürstin in Hollandse vertaling Een toekomst met perspectief 0u4e man in café van f 100.- beroofd Alkmaarders in Limmen tegen boom gereden Roekeloze fietser tussen auto's bekneld Een roeiboot van 2000 jaar geleden Fraaie rol van mevr. C. Dekker-Tiebie Klaverjassen voor de Lighallen De heer Poll was 54 jaar bij fa Stoel Nieuwe garage geopend BURGERLIJKE STAND Ongelukkige val van zolder ZEVENJARIG MEISJE AANGEREDEN Knaapje viel uit auto Kaashandel „Gouda" schrijft f 100.000 af Een vreedzame strijd tussen kasteleins MOBILISATIE-INVALIDEN NAAR DEN HAAG Als de wijn Is in de man Konijnen Ingeënt Niet uitgekeken Postzegelautomaten Concours Alk Vrea^ ust (Schagen) wo\ bij de dames 1 1 Luister eens naai Radioprogramm I MAANDAG 3 NOVEMBER 1953 De Alkmaarse Operette-Vereniging speelde Zaterdagavond in 't Gulden Vlies voor een uitverkochte zaal Emmerich Kalman's operette „Die Czardasfürstin" in een vrij aanvaardbare Nederlandse vertaling. De Operette Vereniging de oudste van Alkmaar is verjongd voor het voetlicht getreden, zoals bleek uit de verschillende mutaties welke in dit ensemble hebben plaatsgevonden. Men zou dus als het ware van een hernieuwd debuut kunnen spreken. De nieuwe dirigent is Jan Willems, die zijn entree echter niet voor het orkest maakte, maar als zanger en acteur op het podium, in de rol van Edwin. Het gevolg hiervan was dat de muzikale leiding voor deze avond was toevertrouwd aan dirigent G. Hop uit West-Graftdijk. De voorstelling kenmerkte zich veel al door een zekere voorzichtigheid, waarvoor we aan élan wel eens iets moesten missen, maar dit was onder de gegeven situatie wel de veiligste weg. Inmiddels is het een opvoering gewor den waarbij naast zwakkere momenten ook veel goeds viel te waarderen, en die in haar geheel bij het publiek in de smaak bleek te vallen. Het bekende charmante verhaal van de Variéte- artiste Sylva is door Emmerich Kal man op geestige en melodieuse wijze in partituur gebracht en de luisteraar kan aan deze steeds vitale melodieën veel vreugde beleven. Het met merk bare toewijding zingende en spelende ensemble had vooral in de eerste be drijf de tempi wel aan de langzame kant; dit werd echter met het vorderen van het werk steeds beter, zodat men in de twee overige bedrijven momen ten had die de ware operette-flair dicht nabij kwamen. De rol van Sylva werd vervuld door mevr. W. Visser- Hahn. Haar zingen was zeer verdien stelijk. In de hogere tonen was de stem soms minder fraai, maar dit werd ruim schoots vergoed door haar spel dat in derdaad rijk aan nuancering was en waarin vaak de juiste intonatie werd getroffen. Haar voornaamste tegenspeler was Jan Willems als Edwin. Deze zong over het algemeen goed, al was de pa- t1-*055 soms wel overdreven. Zijn spel had nog iets soepeler kunnen zijn 1 Aa»-'er, als Stasi gaf blijk in het act. ren het sterkst te zijn. Bij haar zar.c kwam de zuiverheid wel eens in t gedrang. De meer omische rol van Graaf Boni werd op zeer lofwaardige wijze gespeeld door P. Nieuwpoort. Hij had de grote verdienste niet in over- 1 drijving te vervallen. Vermelding ver- 1 dienen nog de goed gespeelde rollen van het Vorsten-paar, resp. door Kesselaar en Mej. T. Schats. Ook de overige rollen werden naar behoren vervuld. Aan het visuele beeld was alle zorg besteed, de decors van Groot huizen zagen er keurig uit en waren bovendien nog zeer effectief. De costu- mering was onberispelijk. Regisseur Aart van 't Voort toonde smaak te be zitten voor een goed tafereel, dat wat de ruimteverdeling betrof in verhou ding bleef met het speel-oppervlak. Er stonden nimmer te veel mensen op de planken, hetgeen de scènes zeer over zichtelijk maakte. Deze factor kwam ook ten goede aan de uitgevoerde bal letten met fantasie ontworpen en inge- Vannacht is een 72-jarige man in een café aan het Groot Nieuwland be roofd van tien bankbiljetten van tien gulden. De' politie heeft nog dezelfde nacht in een ander café een 34-jarige koopman aangehouden, die van deze beroving wordt verdacht. De man is in het politiebureau opgesloten. Het geld werd echter nog niet teruggevonden. Zaterdagavond om 10 uur zijn de Alkmaarders K. M. en F. V. op de Rijksweg te Limmen met een volks wagen tegen een boom gevlogen. De auto, die uit de richting Alkmaar kwam is op onverklaarbare wijze aan het slingeren geraakt, dwars over de weg gegleden en aan de linkerkant tegen een boom gebotst. Door de schok werd een van de inzittenden, de heer F. V. uit de wagen geslingerd. De auto werd aan de voorzijde zwaar bescha digd Beide mannen zijn naar het St. Elizabeth-Ziekenhuis vervoerd, van waar M. spoedig naar huis kon terug keren. F. V. is ter verpleging opgenomen. Hij had een hersenschudding opge lopen en verwondingen aan hoofd en rechterarm. Gisteravond om kwart vóór negen is de wielrijder B. K. in de Langestraat tussen twee auto's bekneld geraakt. De bestuurder van een personenauto was juist voor het stadhuis gestopt, cmdat hij een tegenligger, die een rij gepar keerde auto's passeerde, voorrang wilde Verlenen, toen K. op roekeloze wijze tussen de twee wagens door fietste. Hij trachtte dit althans te doen, want de wagens waren elkaar zó dicht genaderd, dat er voor de wielrijder geen ruimte overbleef. Hij kwam te vallen en moest met een gescheurd bot in het linker onderbeen naar het Centraal Zieken huis worden gebracht. Voorlopig zal hij vier weken rust moeten houden. NIET DE HEER P. J. BLATIW Verleden week heeft in ons b'ad het verslag gestaan van een rechtbank- zaak tegen een zekere PB.de onder het mom voor de Blindenzor» te wer ken. borstelwerk aan de mm bad ge bracht. Het toeval wil, dat de heerP. J. Blauw, die werkzaam is bii de Ge meentelijke werkinrichting voor Blin den te Amsterdam, en derhalve ook borstels e.d. verkoopt, vi de eerst genoemde P. B wordt aa"- -.ien. Dit zou hem ten onrechte kunnen duperen. studeerd door Annemarie Kühne. De dansen kregen 'n verdiende bijval. De koren klonken zuiger, maar hadden soms met een grotere bewegelijkheid gezongen kunnen worden. Ook in het koorwerk moet zich de operette-stijl manifes eren. Het kleine orkest, voor deze gelegenheid samengesteld uit A1k- maarse musici, leverde zee 1 a gv aardig en volgzaam werk, de strijkers waren in bezetting wel iets te zwak. De cel list kreeg in de muziek veel kansen en hij heeft ze goed benut door met fraaie toonvorming te spelen. De musi cus G. Hop heeft op repectable wijze zijn taak als gast-dirigent vervuld door een correcte directie, waarbij men zich zeker veilig zal hebben gevoeld. Het publiek was gul met .bijval. Er waren vele opendoekjes en ook de no dige bloemetjes ontbraken niet op het appèl. De Alkmaarse Operettevereni ging in de vernieuwde bezetting is met „De Czardasfürstin" gestart naar een toekomst waar wel perspectief in zit. W. SCHREURS MAANDAG CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Invasie (14 jr.) REX THEATER, 2.30 en 8 u.: De Woeste Hoogte (14 jr). VICTORIA THEATER, 8 u.: Rechter Thomas (14 jr). HARMONIE THEATER, 8 u.: Mil lion Dollar Mermaid (a.l.) WAPEN VAN HEEMSKERK, 8 uur; Solexclub Alkmaar; VARA-avond. BERGEN, Rustende Jager, 210 uur: Tentoonstelling Ibeko; 8 uur: Studen tenliefde (18 jr.). NOORDSCHARWOUDE, Tivoli. 8 u.: Odette Churchill (14 jr.) DINSDAG Bioscopen als Maandag. GULDEN VLIES, 8 u.: Filmavond Ver. v. Huisvrouwen. WAPEN v. HEEMSKERK, 8 u.: VARA-avond. HOTEL VICTORY, 8 u.: Commissa ris J. Dreeuws spreekt voor Oud- Alkmaar. BERGEN, Rustende Jager, 8 u. Arsenicum en oude kant (14 jr.) NOORDSCHARWOUDE, 8 uur: Odette Churchill (14 jr.) DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. HOOG WATER TE BERGEN A/ZEE Maandag 0.49 13.18 Dinsdag 1.42 14.0' TE CAMPERDUIN hoog laag Maandag 0.54 13.23 18.54 7.23 Dinsdag 1.47 14.12 19.47 8.12 GELIJKE INITIALEN Ter aanvulling van het rechtbank verslag over de zuivelfabriek de „C." te Alkmaar delen wij mede, dat dit niet de N.V. Maatschappij tot exploi tatie van Melkinrichtingen „Concordia" alhier betreft. De gelijke initialen zou den anders tot verwarring aanleiding kunnen geven. Het valt op zichzelf niet zozeer te verwonderen, dat de gebeurtenissen in het leven van wijlen Han van Meegeren Wladimir Krausewltch kennelijk geïnspi reerd hebben tot het schrijven van het toneelstuk „Het was een leugen", dat de Bergerhofspelers Zaterdagdagavond hebben opgevoerd. Ook hier een zij het nog jonge kunstschilder, wiens goede doeken het publiek niet wenst te kopen en die daarom hetzelfde besluit neemt als Van Meegeren, namelijk enkele werken met de namen van beroemde meesters te signeren. De kunstenaar Miel Doderer, een overigens aan de drank verslaafde boemelaar, is weliswaar om niet geheel duidelijke redenen van zijn eerste vrouw Annie ge scheiden. doch hij kan haar en haar beide kinderen niet vergeten, ondanks een nieuwe echtvereniging. Dit leidt herhaaldelijk tot heftige scènes tussen Miel en zijn tweede vrouw en het feit, dat de kunstschilder plotseling schatrijk is als hij een paar „Rembrandts" verkoopt, brengt in deze verhouding geen verandering. De kèntering komt eerst als Trix, de tweede vrouw, tijdens een auto tocht Annie bij een aanrijding dode lijk verwondt en de journaliste Luus Arcnds het schandahl van de falsifica ties publiceert. Wanneer de volkomen vernietigde kunstschilder begrijpt dat de gevange nisdeuren zich voor hem zullen ope nen en het stuk zijn hoogtepunt be reikt, volgt de verzoening tussen Miel en Trix. Dit is de korte inhoud van het stuk, dat in „Het Wapen van Heemskerk" voor het voetlicht werd gebracht. Krausewitch is er niet in geslaagd tal van feiten in een logisc1 en aan vaardbaar verband te brengen en dit maakte de taak van de medespelenden dubbel zwaar, zodat zij hier en daar nog wel oens een steek lieten vallen. Dit geldt vooral de heren. Prachtig en schier feilloos spel le verde mevrouw C. Dekker-Tiebie als Trix. Zij slaagde er volkomen in de eensdeels miskende en anderzijds toch zo berouwvolle echtgenote voor te stellen. Zij was in haar moeilijke rol de draagster van het stuk. De heer H. Kuindersma als Miel Doderer had het eveneens verre van gemakkelijk. Hij sloeg zich kordaat door zijn lange rol heen, waarin hij nochtans wat meer verve had kunnen brengen. Mevrouw L. Smit-Hart had als An nie, de eerste echtgenote van Doderer, een korte rol, waarin zij zich echter ge heel had ingeleefd. Hier stond waar lijk een vrouw, die met hartstocht voor haar beide kinderen pleitte. Mevrouw T. Kuindersma-Vis, die als mevrouw Doderer, de moeder van Miel en Riet optrad, lag deze ietwat zoete creatie minder. Haar kracht ligt kennelijk meer op het dramatische ter rein doch desondanks was zij een lieve, oude dame. Mej. E. Buter als Riet Doderer was in haar verpleegstersuniform een lief tallige verschijning. Haar spel was los en natuurlijk en zij kon het waar lijk niet helpen, dat haar verloving met Ted Valerius door de schrijver op een allerongelukkigst moment was gecreëerd. De heer W. van Wieringen, zeer flatteus gekleed in kolonelsuniform, deed wat onwennig aan in de rol van de hoofdofficier, die door de schrijver als een drinkebroer en vrouwenjager was bedoeld. i» Joke, het keurig geklede doch katti ge dienstmeisje vond in mej. T. Lau- ritsen een goede vertolkster, terwijl Mej. M. Lauritsen de door de schrij ver wel zeer mishandelde rol van journaliste, naar beste krachten ver vulde. De heer P. Mulder was als Ted Va lerius ongetwijfeld zwak. Hij had veel meer kleur in zijn spel moeten bren gen en duidelijker dienen te spreken. Clementie zullen wij betrachten voor de heer H. Groen, die ter elfder ure de rol van de kunsthandelaar Karei van Nieuwland moest overnemen en daarvan maakte wat er van te maken was. De heer A. Bakker bleef als inspec teur Van Strien van de recherche be neden de maat. Ondanks deze tekortkomingen heeft het publiek toch van dit stuk genoten en de woorden van dank, die de heer Van Wieringen aan het slot tot de medespelenden richtte, ontlokten een hartelijk applaus. Het traditionele bal besloot deze eerste toneelavond. Klaverjassers, die Donderdag 5 Nov. aan het tornooi willen deelnemen ten bate van de Zweedse Paviljoens en de Lighallen, kunnen zich nog opgeven bij J. Smit, Nieuwesloot, H. v. d. Sluis, Hoe- verkade ll, Wed. Admiraal, Bierkade 17 en J. Busch, Kanaaldijk 38. Het batig saldo is bedoeld om de patiënten van alle gezindten een St. Nicolaas-pakket aan te bieden. Zaterdag 31 October heeft de heer J. Poll voor het laatst zijn „loopje" van Verdronkenoord 22 naar het hoofdkantoor van W. F. Stoel en Zoon's Bouwmateriaalbedrijf N.V. aan het Luttik Oudorp gemaakt. Ruim 54 jaar heeft (hij zijn beste krachten aan deze zaak gegeven. Dat deze mede werking op zeer hoge prijs wérd ge steld was te beluisteren in de toe spraak die ir W. F. Stoel Zaterdag morgen tot de scheidende sprak. De heer Poll, aldus ir Stoel, was een persoonlijkheid, het werk dat uit zijn handen kwam was af; een man die met opgeruimde geest een voorbeeld voor de anderen was. Ondanks zijn 70- jarige leeftijd zal de heer Poli nog wei eens op het kantoor verschijnen. Onder veel hilariteit overhandigde ir Stoel aan de heer Poll zijn „trouwe" motor en een persoonlijk geschenk. Ook wij als collega's, aldus de heer Schoonewil, sprekende namens het per soneel, zullen u missen. Uw vertrouw de verschijning bij het binnenkomen op het kantoor zal er a.s. Maandag niet meer zijn. Wij zijn u dankbaar voor alles wat u ons hebt geleerd en wij wensen u nog een goede levens avond. Namens het personeel bood hij een electrische klok en sigaren aan. De heer Poll dankte voor de aange name woorden tot hem gesproken. Het zal voor mij niet meevallen om mij om te „scholen". Er was op ons kantoor steeds een zeer goede ver standhouding, die het werken zo aan genaam maakt. Probeer dit zo te hou den in het belang voor de zaak waar bij gij allen wenkt", aldus de heer Poll. Juist op het ogenblik, dat Zaterdag middag de deuren van de nieuwe garage van de N.V. Beurtdienst „S+ad Alkmaar" werden opengerold, arri veerde er het chassis van een Kromhout 6 cylinder, nog nat van de spuiterij. Deze nieuwe wagen met de 120 pk F -elmotor was evenals het nieuwe gebouw aan het Zeglis een bewijs van de bloei van deze Alkmaarse onder neming. Vele relaties zijn de directeur, de heer Schuurman Zaterdagmiddag in de met ontelbare bloemstukken ver sierde garage de hand komen drukken. Onder hen waren de wethouder van het Marktwezen, de heer G. H. Hoy- tink, de burgemeester van Oudorp en vele relaties van de „Stad Alkmaar". De opening van het nieuwe bedrijf ging zonder officieel vertoon gepaard. De belangstellenden konden de bedrijfs ruimte en de kantoren bezichtigen en na de vermoeienissen van deze wan deling zich aan een versterkende dronk wijden. Geboren: Daniel, z. van W. Greve en J. W .Reen. Peter J., z. van F. J. Hol en C. Martens. Elisabeth Ad. van J. J. van den Aakster en E. de Ruiiter. Klaas, z. van H. van Lienen en N. Wiedijk. Getrouwd: Joseph Lenards en Dieu- wertje H. Assenberg. Theodorus van Twuijver en Marie Zeegers. Bij Hellendoorn in Twente kwam bij het afgraven van een zg. oerbank een oude roeiboot te voorschijn, die naar' schat ting tweeduizend jaar oud was. De boot was niet meer dan een uitgeholde boomstam van vier meter lang en een meter breed. Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf is de 14-jarige Jan Nierop uit Sint Pancras op de Ambachtsschool te Alkmaar van een zolderruimte geval len. Door een openstaand luik kwam hij via een openstaande deur op de vier en een halve meter lager gelegen vloer terecht. Met een hersenschud ding, een hoofdwond en een gebroken rechteronderarm werd de jongen naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is redelijk. De 7-jarige Elisabeth Nootebos, die Zaterdagmiddag om half een spelen derwijs de Kennèmei-s'traatweg ter hoogte van perceel 7 overstak, is door een naderende auto aangereden en vrij ernstig gewond. Het meisje stond na de aanrijding weer op, deed nog enke le stappen, maar werd juist op tijd door een omstander gegrepen toen zij dreigde te vallen. Het kind werd op het trottoir gelegd en na de eerste me dische controle per ziekenauto naar haar ouderlijk huis vervoerd. Daar constateerde dokter Hoek een hersen schudding en verschillende kneuzingen aan het been. De politie heeft de schuldvraag in onderzoek. Zondagmiddag is een 2%-jarig kind uit een op de Straatweg rijdende auto gevallen, doordat het portier plotse ling openvloog. Een buil was het enige zichbare gevolg van deze buiteling. OVER VOET GEREDEN Zaterdagmiddag werd een jongeman, die met een been van het trottoir in de Langestraat stapte door een auto aan gereden. Het wiel van de wagen ging precies over zijn voet, wat een kapotte schoen en een bloeduitstorting tot ge volg had. De automobilist zal de schade vergoeden. De kaashandel-maatschappij „Goud.* N.V., waarvan het merendeel der aan delen in bezit is van de Curagaoschi Handel maatschappij, heeft verslag jJJ gebracht over 1952/53. De directie wa! vorig jaar nog hoopvol gestemd oi» trent de gang van zaken; in het verdij verloop van het verslagjaar is echte voldoende gebleken, dat het zuivel prijsniveau in Holland te hoog lag te! genover het internationale prijspeil Het afstoten der „opzetvoorraden" dan ook niet lonend. De verzachtin, der invoerrestricties in naburige lan" den heeft niet voldoende compenseren) kunnen werken, mede door de grot, concurrentie op nieuwe vrije marktej De inkoopprijzen van het thans lopen, de boekjaar vormen een gezondere bjj sis voor de afzet. De gang van zake» tot op heden is dan ook meer bevred. gend. Na betaling van f 1.117.736 aaii onkosten, interest enz. wordt f 122.001 afgeschreven. Aanstaande Donderdag gaat in All, maar een vrij ongewoon biljarttornooi beginnen. Acht kasteleins hebben twe, teams gevormd die elkaar op acht wedstrijdavonden partij zullen gevet, De spelers van deze teams zullen tt, gen iedere tegenstander twee partijtt spelen. Er is bepaald dat iedere wee) een wedstrijdavond zal worden georgt. niseerd, daar de deelnemers zichuiter, aard geen week achter elkaar kunnet vrij maken. De viertallen noemen zich resp. Hel nekens- en Amstel-team. Het Hei® kens-viertal wordt gevormd door Aiii Ligthart, Han Hecker, Bram Berket, pas en Nieuwendijk (Bergen). Hu Amstel-team bestaat uit: Aart Martij Chris Jansen, Jan Huiberts en Cor i; Boer. De eerste wedstrijd wordt Dot derdagavond in café De Doorbrai gespeeld. De zeven andere wedstrijj avonden zullen achtereenvolgens plas vinden in De Vriendschap, De Nachti gaal, De Oude Poorter, De Oude Hei berg en bij de heren H. Hecker, i Berkenpas en Nieuwendijk. De Nederlandse Vereniging van Mol bilisatie-invaliden 1914—1918 houdt aiï Donderdag in „Amicitia" te Den Ha» een grote openbare vergadering, welh te half twee aanvangt. Een groot aan. tal touringcars zal voor het vervoti van de deelnemers van en naar alii oorden van het land zorgdragen. Ooi van uit Alkmaar en omgeving bestar voor deze bijeenkomst grote belangstel ling. Zaterdagnacht is de politie krachl dadig opgetreden toen een aantal lat tige personen om half één het Guide: Vlies wilden binnengaan. Om twee uur werd een beschonke; automobilist aangetroffen, die in zij: wagen het krieken van de dag zal te wachten. Om te voorkomen, dat fi toch nog weg zou rijden heeft de po litie de man meegenomen naar te bureau. Ditzelfde lot onderging een wiel rijder, die in staat van dronkenscha] op zijn karretje reed. Honderd konijnen v.an de leden vao AVES zi'n Zaterdagmiddag op het Doelenveld ingeënt tegen myxomatosi De dieren zouden anders niet mogrs worden geëxposeerd op de tentoon stelling. die AVES innenkort houdt ter gelegenheid van haar vijftigjarl! bestaan. Doordat de bestuurder van een per sonenauto, die Zondagmiddag op dt Straatweg wilde draaien, onvoldoend! oplette, ontstond er een botsing met ca andere wagen. De auto's werden te- schadigd. Persoonlijke ongelukken d( den zich niet voor. 129. Toen het Nederlands Elftal die Zaterdag-middag het middenterrein van het beroemde Wembleystadion betrad, het strijdperk dus waar niet zo heel lang geleden de Olympische Spelen werden gehouden, toen ging er toch wat in de harten der jongens om. Het stadion was tot de laatste plaats uit verkocht en reeds de aanblik van deze geweldige mensenmassa van wel negen tigduizend toeschouwers, liet niet na een diepe indruk op de jonge Neder landse spelers te maken, want de lezer zal zich wellicht herinneren, dat het nationale elftal in hoofdzaak uit debu tanten bestond. Nu in de kleed kamer had de vertegenwoordiger van het bondsbestuur Lauw Soep even een nummertje de-jongens-een-beetje-en- thousiast-maken weggegeven. „Denk aan 't vaderland", had hij gezegd, „denk aan de Nederlandse leeuw, denk aan onze nationale eer, denk aan jullie va ders en moeders, jullie verloofden en eventuele vrouwen, denk aan jullie ooms en tantes, neven en nichten al die honderdduizenden landgenoten die om de radio geschaard zitten en die even hard naar Hollandse doelpunten zitten te snakken als al die Engelsen bier op de tribunes naar Engelse. Laat ze daar thuis niet in de steek, jongens. Breng geen schande over ons fiere rood-wit-en-biauwe dundoek en breng geen rouw over het vaderland". En kele der jongere spelers en speciaal Kick van Knikkeren, de kleine links buiten, luisterden naar deze speech met ogen, die glinsterden. Glinsterden van de tranen.... Maar allen klemden de kaken op elkaar! Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang. Mijnheer de T acteur, Met enige verwondering heb ik na mijn klacht over de postzegelautoma ten een stukje van een zekere meneer P. gelezen. Ik had namelijk geen ant woord verwacht tenzij dan van een mede-gedupeerde, die mijn betoog zou versterken of van een postambtenaar, die mijn critiek misschien liever niet had gelezen. (Dit laatste is inmiddels ontvangen. Red.) Inplaats daarvan heeft zich een zeldzame bewon deraar van de fiscus in het strijdperk geworpen, die zelfs uit een ledige auto maat nog wat politiek weet te halen. Er zijn twee van nuchterheid getui gende vragen in zijn stukje waarop ik gaarne wil antwoorden. De eerste is of het mijn plan is te waarschuwen geen postzegels meer uit een automaat te kopen. Dat is mijn bedoeling natuur lijk niet maar wel om er op te wijzen, dat men er voor moet zorgen dat der gelijke instrumenten betrouwbaar zijn. Op de vraag waarom ik mijn ervarin gen niet aan het postkantoor heb mee gedeeld kan ik slechts antwoorden, dat dit niet mijn eerste klacht is en dat er sindsdien niet veel is verbeterd. Na zijn lofrede over automaten in het algemeen zou ik toch wel eens net gezicht van deze inzender willen zien wanneer hij op een avond als hij eens bijzonder veel trek in een croquetje heeft, zijn laatste kwartje in een de fecte automaat ziet verdwijnen. Het ligt niet in mijn bedoeling, me neer de Redacteur, hier nog op terug te komen. Met dank voor de plaatsing. (Naam en adres van inzender bekend). Broek op Langendijk, 31 Oi! Mijnheer de Redacteur, Aangaande enkele ingezonden stukl» over postzegel-automaten zou ik gaan ook enige woorden willen schrijven ov* deze apparaten. Daar ik op een Zondag een postzeg nodig had, stapte ik naar de automat om er daar een uit te halen, want d(» hangt er tenslotte om het publiek te rieven, zoals de heer P. het zo treffen! zei* Ik gooide er een dubbeltje in, draaide en ping zei het belletje, maar geen pea'' zegel. Nog maar een dubbeltje, dacht iH. dan komen er misschien twee, dus wed gedraaid. Dank U, zei het belletje, maai geen postzegel. Dus ik de volgende dag maar eens naar het postkantoor gestapt Eerst nog even een dubbeltje in de au"' maat, want ik wilde geen flater slaan- „dank U", zei het belletje en de PU was drie dubbeltjes rijker. Toen de kan toorhouder er maar bjj gehaald. De« had eerst niet veel zin om mee naar bui ten te gaan, maar ja. het kon toch haast niet anders. De automaat zwaaide open en er werd even in gekeken. „Ja, hij k vochtig, dan blijven ze vast zitten", werd er gezegd. Het kaartje ledig ging er voor en de deur ging dicht. Op mijn vraag oi ik nu mijn geld terug kreag was be' antwoord: „Maar mijnheer, dat kan toch nooit controleren, dan zou ik alles na moeten tellen en daar kunnen we niet aan beginnen, dan moet U wachten ,ot hij leeg is". Dus de PTT had aan mjj dertig cent verdiend. Hoeveel slachtoffers waren er voor en achter mij al geweest? Als dit nu de ser vice is van de PTT, dan is het toch dure service. Of moet ik het betitelen als amb tenarij? Met dank voor de opname. De R- (Naam en adres van inzender zijn ons bekend. - Red.). Zondagavond klokslag 12 uur sloot voorzitter van de Alkmaarse Kegelbo het concours en dankte de dames en her kegelaars voor de steun en medewerk! om dit concours sportief te doen slag' In ons verslag van Vrijdag konden i vermelden, dat in Korps Heren A, ZEK2 met 629 hout de leiding had genomen. Vrijdagavond wierp T.OP. één hr minder, terwijl Alcmaria Victrix met f hout in Afd. B, Cubo I naar de twee plaats verdrong. Zaterdagavond werd de strijd bes. tussen OKA en Koekoek, welke in voordeel eindigde van OKA met 670 ho I Zaterdagavond laat kon de jonge I celclub JGOG juichen, want zij wierf in Afd B het hoogste hout, n.l. 645. De dames van WIK werden door V j-lust I uit Schagen naar de twei Maats verdrongen. Een belangrijke sti is er geleverd op de Vrije Baan door heren Van Galen, Kaijer Jr. en i gtahuurman. Eerstgenoemde won de sti met 7 x 45 hout, terwijl mr Schuurm «nkele minuten voor het sluitingsu- met de laatste vijf negens zich van tweede plaats verzekerde. Hieronder de volledige stand: Korps Heren A: 1 OKA 670: 2 ZEJ #as- 3 ZOP 628; 4 Alles Om (Velsen) 6 5 Koekoek 617; 6 De Burg 602; 7 OZ 564. Heren B: 1 JGOG I 645; 2 Alem. irix I 613; 3 Cubo I 598; 4 Houthalei 591; 5 Met z'n Tienen 1 580; 6 OKA 57?' Heren C: 1 Op de Lat I (Purm »nd) 596; 2 Negen Jagers I 583; 3 T 541; 4 Alcmaria Victrix II 528; 5 Burg II 514; 6 Met z'n Tienen II 492. Hoogste Korpsgooiera Heren A: 1 der Wiel (Velsen) 158; Heren B: B ,ema 142; Heren C: Vrijburg (Purm MOEILIJK LERENDE KINDE REN, een lezingcyclus van d- R VU. Mej. Bladergroen houd morgen de eerste. Dinsdag 11.01 over Hilversum 11, 298 m.) GUITAARDUO. Ida Presti et Alexander Lagoya spelen teza men en alleen muziek voor gui taar. Een belangrijk deel vat hun programma bestaat uit wer ken van Spaanse bodem, hetgeet begrijpelijk is; de Spaanse com ponisten hebben het best begre pen, hoe men de guitaar als zelf standig muziekinstrument kan ge bruiken. Verder zijn er een paa (bewerkte) preludiën van Bacl bij. Hoewel we op zichzelf voo1 bewerkingen niet zo enthousias kunnen zijn, zijn deze te aanvaar den, omdat het klankkarakte van de werkjes vrijwel niet word aangetast. Het geluid van het in strument nadert hier dicht he ■timbre van het clavec imbel daarvoor Bach zijn werken hee] geschreven (Dinsdag 19.30 ove Hilversum II) ALSO SPRACH ZARATHUSTRA een symphonisch gedicht va Richard Strauss. Evenals Vo: Schillings Hexenlied een typisch uiting van de laat-romantiek me haar neiging, om sterk wijsgeri te doen. Strauss streeft hier naa een verklanking van enkele frag menten uit Nietzsche's belang rijkste en meest dichterlijk schepping. Of het lukt, zonder ge bruïk van tekst? Men oordele zei Vooraf gaan de ouverture Oberor van Weber, en een concert voc cello en orkest van Holle (Dinsdag 20.30 over Hilversum 402 m.) DINSDAG 3 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—2 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. Morgengebed en Liturgische kaler 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.15 G: 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Waterstan 9,40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 1 de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Fr chansons. 11.00 Voor de vrouw. 1 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luist causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kattn nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 „N heit de klok", gevar. programma. Promenade-Orkest en solist. 15.30 je zestig?". 16.00 Voor de zieken. Ziekenlof. 1700 Voor de jeugd. Felicitaties voor de jeugd. 17.45 R ringsuitzending: Drs. R. Kool: „Econ sche samenwerking SurinameN« land". 18.00 Voor de jeugd. 18.20 S] praatje. 18.30 R.V-U.: Prof. Dr. G Smit Sibinga. 19.00 Nieuws. 19.10 aliteiten. 19.15 „Uit het boek der ken" 19.30 Gram. 20-25 De gewone 20.30 Radio Philharmonisch Orkest solist. In de pauze: „Ken een haan ee liggen". 22.00 „Ouders en Kinderen", serie. 22.15 Orgelconcert. 22.45 Av gebel en Liturgische kalender. i Nieuws. 23.1524 00 Gram.muziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 A' 7.50 VPRO, 8.00—24 00 AVRO. Nieuws. 7.10 Gram. 7 15 Gym. 7.30 G 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws 8.15 G 9.00 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke deren. 9 30 Voor de vrouw. 9.35 G 10 50 Voor de kleuters. 11.00 R V.U-: Dra W. J. Bladergroen: „Moeilijk 1< de kinderen". 11 30 Pianorecital. 12.00 var. muziek. 12.30 Land- en Tuinbc mededelingen 12.33 Voor het platte 12 40 Orgelspel 13.00 Nieuws. 13 15 dedelingen of gram muziek. 13.20 D muziek. 14.00 Amerikaanse muziekk doscoop. 14.30 Gram 14.40 Schoolr; 15.00 Gram. 15 15 Voor de vrouw. Gram 16.30 Voor de jeugd. 17.30 L muziek. 17 45 Reportage of gram.mi 18.00 Nieuws. 18 15 Pianospel. 18 30 taire causerie, 18.40 Gram. 18.55 Paris parle 19.00 Voor de kinderen 19.05 taide Orkest. 19.30 Gitaarmuziek. Nieuws. 20 05 Gevar. programma. Lichte muziek 21 35 Mededelingen. Gevar muziek 21.50 Tiroler muziek Gram. 22 30 Buitenlands overzicht. Gram. 23 00 Nieuws. 23-15 New Calling. 23.20—24 00 Gram.muziek. Televisie-programma NCRV 2( 21-45: Yougoslavisch danstheater; naai; Weerberichten; Dagsluiting.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2