enda Stad en omgeving r Jimmy Brown en de Oranjehemden Uit de Alkmaarse Een muzikaal blijspel over drie generaties Dames DE BOER Melis en Schooneveld maakten een sterke indruk VARA-tournee was in Alkmaar Veilingplan is gereed Het wachten is op de demping Guus Hermus zal geruime tijd niet mogen optreden Het WALA-Corset De WALE heeft een passend corset voor UI CORSETTENHUIS Dynaf kreeg huizen toegewezen Kunstenaar demonstreert in het museum REX-THEATER- Tel, 2429 Het mysterie van het leven Dankstond voor het gewas in Lutherse kerk Rechtbank Alkmaar deed uitspraak BURGERLIJKE STAND Biljartkampioenschap vijfde klasse Bijtjes had met zijn zenuwen te kampen Schaakclub VVV DINSDAG 3 NOVEMBER 19S3 De VARA wil minstens 325.000 leden hebben en om de plaatselijke afdelin gen wat stimulerende krachten te schenken voor de door haar te voeren ledenwerfacties trekt deze maanden een VARA-enscmble door het land. Het belandde gisteren in het Wapen van Heemskerk met een muzikaal blijspel van Willy van Hemert „Over vijf en twintig jaar". Een niemandalle- tje, dat geen andere pretenties had dan de VARA-leden een avond gezellig bezig te houden. En dit doel heeft men zeker bereikt. Het werd een genoege- lijke wandeling langs drie generaties. Of om in de trant van de propaganda te spreken: van het eerste tot het millioenste VARA-lid. Er is gisteren veel gezongen. Daar om heette het een muzikaal blijspel en daarom ook bestonden de acteurs uit artisten als Jetty Cantor, Max van Praag, Willy Albert: en nog, vele an deren, die om de beurt vader en moe der, opa of oma werden. Het begon in 1925, toen de spoelen-radio het wonder der techniek was en Willem W. Buitenbeen (Ko v. d. Bosch) het presteerde het eerste geluid uit de radio te halen. De tijd van de Charle ston en van de heerschappij van Vader de Haan (Dick Gabel), die een wel heel barse Pa uitbeeldde. Het tweede bedrijf (1950) had van vader en moeder De Haan een gezel lige opa en oma gemaakt en de vin dingrijke vrijer Max van Praag was nu al gepromoveerd tot vader van een huwbare dochter. In plaats van het radio-experiment vroeg ditmaal de televisie de aandacht en zie, het was weer de buitenissige Buitenbeen, die zich hiervoor interesseerde. Maar hij had nu opa op zijn hand en dat maakte het experiment heel wat ge makkelijker. Tussen de bedrijven door ontstonden er nog enige paren, die nodig waren voor het derde bedrijf (1975) omdat men het daarin toch ook niet zonder een vader en moeder en een stel kinderen kon stellen. Moeder de Haan (Jetty Cantor) uit het eerste bedrijf was inmiddels verschrompeld tot overgrootmoeder en de onverslijt- bare Willem Buitenbeen kwam nu in het stuk voor als uitvinder van het ruimteschip naar de maan. De andere spelers hadden een verjongingskuur ondergaan. Max van Praag bijvoor beeld was van vader weer veranderd in een vlotte knaap van twintig, hoe wel hij volgens de berekening de grootvader had moeten spelen. Deze transformaties maakten een oriëntatie in het programmablaadje af en toe De dempingen van Schelphoek en Afgesneden Kanaalvak laten nog al op zich wachten en bij de belanghebben den is dan ook reeds enig ongeduld merkbaar. De N.V. Alkmaarsche tx- portveiling heeft de plannen voor een nieuw gebouw al geruime tijd in por tefeuille, maar eerst zal het water moeten worden dichtgegooid voordat men tot de bouw kan overgaan. Vóór het zover is zal de gemeente raad nog moeten beslissen over de le ning, die ter financiering van het pro ject moet dienen. De kosten van de veiling, die een neerzëtruimte van tachtig bij veertig meter krijgt, worden geschat op f 550.000. Het gebouw bevat een aantal boxen,, waarin de grossiers hun artikelen kunnen uitstallen idit moet nu in de buitenlucht seschjgdcrD, een moderne veilingzaal en een wo ning voor de portier. De bestaande loodsen die als veiling reeds vele ja ren ongeschikt zijn, zullen als fust be waarplaats worden gebruikt. De details van de upzet en de in richting van de nieuwe veiling zullen op een binnenkort te houden algemene vergadering van de aandeelhouders worden besproken. Op dezelfde verga dering wordt een statutenwijziging voorgesteld en zullen het veilingper centage en de emballagehuur worden bepaald. De toneelspeler Guus Hermus is plotseling ziek geworden en zal ge ruime tijd niet mogen optreden. In verband hiermee zal de Nederlandse Comedie Woensdagavond in 't Gulden Vlies niet „De Grote Stilte" opvoeren, Inplaats daarvan zal worden gebracht „Via Lissabon", van John Knittel, met Ank van der Moer en Hans Bentz van denBerg in de hoofdrollen. (Advertentie Ing Med.i Vele Dames dragen een slecht passend Corset. geeft ieder een goed figuur. Daar om vraagt ons de CORSETTEN met Taille- en Heupverschil. In iedere taillemaat brengen wij drie HEUPWIJDTEN. Kort en dik, lang en slank, smalle taille en brede heupen. Langestraat 117, b. d. Grote Kerk. Telef. 3880. noodzakelijk, maar men kwam er ten slotte toch wel achter. Het is een prettige avond geworden, met zang, muziek, humor en wat sen timent. Het kwartet Jan Gorissen zorgde voor een goede begeleiding. Aan het begin van de avond sprak de voorzitter van de afdeling Alkmaar de heer De Waal een kort propagan distisch woordje, waarmee hij de leden opwekte de afdeling uit te breiden tot minstens 1800 leden. Vanavond zal het blijspel worden opgevoerd voor de buitenleden. Vanmiddag zal ten kantore van no taris Roos het voorlopige contract van de verkoop van het fabriekspand der voormalige Nemogra aan de Dynaf N.V. te Hilversum worden getekend, hetgeen dus impliceert, dat de dynamo- fabriek binnen afzienbare tijd naar Alkmaar zal worden overgeplaatst. De gemeente heeft voor het perso neel van de Dynaf een vijftal wonin gen beschikbaar gesteld en de toezeg ging gedaan, dat zo spoedig mogelijk in de verdere behoefte aan woonruimte zal worden voorzien. Dank zij deze medewerking van het gemeentebestuur heeft de directie van de Dynaf beslo ten de koop van het fabriekspand en de vestiging van haar bedrijf in Alk maar doorgang te doen vinden. De liquidatie van de Nemogra is nu practisch afgelopen. Er zal, zo veel is thans zeker, een uitkering volgen aan concurrente crediteuren. De aandeel houders behoeven echter niet op een deel van de opbrengst van de verkoop van perceel en inventaris te rekenen. In het Stedelijk Museum, Breed- straat, zal de heer Cor de Wolff mor genmiddag om drie uur een causerie houden, waartoe speciaal de onderwijs wereld werd uitgenodigd. Daarbij zal tevens een demonstratie van zg. diep druk-techniek gegeven worden. De graficus Cor de Wolff, die door recent werk betreffende het rampge bied op de tentoonstelling vertegen woordigd is, heeft een zeer eigen en aantrekkelijke trant om bij de leek beter begrip te wekken van het zeer bijzonder werk van de grafische kun stenaar. Leraren en onderwijzers wor den daarom op deze laatste middag van de herfstvacantie gaarne verwacht en zij zullen dan zeker in de komende weken ook piet hun schoolklassen de tentoonstelling gaan bezoeken. Het Museum is van Maandag tot en met Vrijdag ook 's avonds (van 79 uur) geopend. De Nederlandse grafische kunst staat op hoog peil. Deze expositie getuigt ervan en verdient aller belangstelling. CINEMA AMERICAIN, 8 u.: Invasie (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 u.: De Woeste Hoogte (14 jaar). VICTORIA THEATER, 8 u.: Rechter Thomas (14 jaar). HARMONIE THEATER, 8 u.: Mil lion Dollar Mermaid (a.l.). GULDEN VLIES, 8 u.: Filmavond Ver. v. Huisvrouwen. WAPEN V. HEEMSKERK, 8 uur: VARA-avond. HOTEL VICTORY, 8 u.: Commissa ris J. Dreeuws spreekt voor Oud- Alkmaar. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Arsenicum en oude kant (14 jaar). NOORDSCHARWOUDE, 8 uur: Odette Churchill (14 jaar). WOENSDAG: CINEMA AMERICAIN, 2.30 en 8 uur: Invasie (14 jaar). REX THEATER, 2.30 en 8 uur: De Woeste Hoogte (14 jaar). VICTORIA THEATER, 2.30 en 8 uur: Million Dollar Mermaid (a.l.). GULDEN VLIES, 8 uur: Ned. Come die met „Via Lissabon". VALKS LUNCHROOM, 8 uur: Psychom. seance. BERGEN, Rustende Jager, 8 uur: Studenten liefde (18 jaar). DIENST APOTHEKEN. Voor spoedgevallen is geopend apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. Hoog water te Bergen aan Zee. Dinsdag Woensdag Dinsdag Woensdag 1.42 14.07 2.27 14.43 Te Camperduin. hoog laag 1.47 14.12 19.47 8.12 2.32 14.48 20.32 8.48 130. Jackie Brown was ook een beetje onder de indruk gekomen van de woorden van meneer Lauw Soep, maar toen hij zich in het stadion op stelde om met de pink op de naad van de broek en stram in de houding naar het spelen van het „Wilhelmus" te luisteren, moest hij zich toch op de lip bijten om niet in tranen uit te barsten. Het was een groots moment Na het Nederlandse volkslied weer klonk nog het „God save the King van de Engelsen ca toen de laatste klanken daarvan waren weggestor ven, brak er zo'n gejuich los uit ne gentigduizend kelen, dat het Wem- bleystadion op zijn grondvesten scheen te wankelen. Jackie hoorde nog steeds de stem van zijn vader. „Niet naar de mensen kijken, net doen of je gewoon in Wilgenwolde voor een handjevol publiek je wed strijd speelt. Niet aan Londen den ken, alleen aan de bal en aan je dichtst bijstaande tegenstanders", had Jimmy tegen hem gezegd. Jackie deed zijn best deze raad zo goed mo gelijk op te volgen, maar het was moeilijk. Oh, wat voelde hij zich nie tig in dit reusachtige stadion. Soms was het alsof die olgepakte tribunes tegelijkertijd op hem zouden neer storten. Als in een droom liep Jackie het veld op. Hij zag hoe doelman Krakepiet die als aanvoerder der Oranjehemden optrad samen met de captain der Engr jen en met de scheidsrechter stond te tossen. De Engelsen wonnen de toss, zodat Jac kie als middenvoor moest aftrappen. De bal lag voor zijn voeten.... Daar klonk het beginsignaal.een sner pend gefluit van de arbiterJackie probeerde de bal te ontdekken, maar hij zag niets! Hij voelde zich duizelig en het was net of alles zwart werd om hem heen.... Vanaf Vrijdag a.s. Een episode uit de praktijk van een Vrouwenarts, naar de boeiende roman van KaTHE LAMBERT. (Advertentie Ing. Med.) In verschillende kerken in de omge ving zal Woensdagavond een dank stond voor het gewas worden gegeven. Ook de Lutherse predikant te Alk maar ds J. J. F. Herrmann is voorne mens een oogstdienst te houden, die Zondag op de gewone tijd zal plaats vinden. De dienst zelf zal niet zo ge woon zijn. - Midden in de kerk zuil op grote tafels nl. de producten als fruit, bloemen, kaas, eieren en ook ver pakte levensmiddelen worden uitge stald en na afloop van de dienst, waar in de predikant zal wijzen op de bete kenis van de oogst, worden deze goede gaven door jongelui rondgebracht naar zieken, ouden van dagen en minder be deelden. Ds Herrmann heeft reeds een oproep geplaatst om de leden van de gemeen te aan te sporen hun gaven Zaterdag middag aan de kosterij te brengen. Een kleine herinnering daaraan kan geen kwaad. Morgenavond zal ds J. J. F. Herr mann in de consistoriekamer van de Lutherse kerk aan de hand van een filmstrook spreken over het leven en werken van Maarten Luther. De Alkmaarse rechtbank heeft van morgen uitspraak gedaan in verschil lende zaken, die veertien dagen ge leden voor haar hebben gediend. De 34-jarige Alkmaarder Nicolaas T., die als bedrijfsleider van een huiden en wolhandel voor enige duizenden guldens aan huiden verduisterde, werd veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van preventief, waar van vier maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De huidenhandelaar L ,J., tegen wie f 300 boete of 60 dagen hechtenis was geëist wegens schuld- heling, werd vrijgesproken. Negen maanden gevangenisstraf iret aftrek, voorwaardelijke terbeschik kingstelling van de regering en plaat sing in een inrichting te Lunteren was de straf die aan de vroegere besteller der P.T.T., G. J. W. te Alkmaar, werd opgelegd wegens diefstal van een pakje met f 700 aan bankpapier op het postkantoor alhier. Dit vonnis was conform de eis. Vrügesproken werd de Langedijkcr aannemer Pieter de G., tegen wie veertien dagen geleden tweehenüe d gulden boete werd geëist. Hem was ten laste gelegd, dat er bij het optrek ken van een steiger onvoldoende vei- 1-gh-idsmaatregelen —oren genomen, waardoor het bouwsel was ingestort en een arbeider ernstig was wond. Geboren: Theresia G., d. van H. G. Sman en A. W van der Kamp. Anna, d. van N. van der Peet en J. Jonk. Klaas, z. van D. M. Vos en A. Thesing. Overleden: Hendrikus Lodewijks, 72 jaar, gehuwd met A. C. de Waard. STRANDING IN HET KANAAL Gistermorgen liep een motorscheepje ter hoogte van de Zandersbuurt in het Noordhollands kanaal op een paal vast. Er moest hulp worden verleend om het scheepje vlot te krijgen. HET SMAAKTE TE LEKKER Vannacht om 2.15 uur is een café houder geverbaliseerd wegens over treding van de verordening op de sluitingstijden. Ook drie bezoekers kregen een proces-verbaal. Gisteravond werd een aanvang gemaakt met het eerste tornooi in het nieuwe seizoen om een persoonlijk biljartkampioenschap van het district Alkmaar en Omstreken. De acht finalisten, die zich na span nende voorwedstrijden voor de finale 5e klasse hadden geplaatst, heb ben in café „Nummer Eén" hun eerste partijen gespeeld. Na zo'n eer ste avond is het, vooral voor deze klasse waar men voor verrassingen komt te staan, gevaarlijk om voorspellingen te doen. Niettemin heb ben wij de indruk dat Melis en Schooneveld hoge ogen gaan gooien. Melis kwam op deze eerste avond tweemaal in actie. De eerste maal ver sloeg hij Houtenbos met duidelijk ver schil en ook zijn tweede partij tegen Kloet bracht hij tot een goed einde. In deze klasse, waarin spelers uitko men van wie mag worden aangenomen dat zij maximaal met een moyenne van 1.25 spelen, kan men geen grote series verwachten. Klein spel Ziet men hoege naamd niet en het zijn daarom juist de spelers die hun kracht zoeken in band stoten die de meeste kans maken. Zo een speler is Melis. Wij hebben hem gisteravond een bandstoot zien maken waar spelers, die twee of drie klassen hoger spelen, jaloers op zouden z n. Weliswaar bedroeg zijn hoogste serie slechts vier caramboles, maar het aan tal poedels dat Melies liet noteren was zeer gering. Hij won dan ook van Hou tenbos met een moyenne van 1.31. Tegen Kloet had hij meer moeite om tot winst te komen. Na 34 beurten was, met de stand 36—32 in het voordeel van Melis, nog van alles mogelijk. Te gen het einde van de partij ketste Kloet echter, waardoor Melis een zeer gemakkelijke aanvangstoot kreeg. Kloet verloor tenslotte met een ver schil van 9 caramboles. Eerder op de 'avond had Kloet Bijtjes verslagen. Bijtjes had kennelijk met zijn zenu wen te kampen. Drie maal nam hij de verkeerde bal, hetgeen hem uiteraard evenzoveel poedels kostte. Kloet pro fiteerde daarvan om uit te lopen en de partij in 48 beurten op zijn naam te brengen. Schooneveld maakte in zijn partij te gen W. Rolie een sterke indruk. Aan vankelijk waren deze spelers volkomen aan elkaar gewaagd, maar toen Schoo neveld een serie van 9 produceerde a's een kaartenhuis ineen. Na 39 beurten maakte Schooneveld de 50 caramboles vol en liet zijn tegen stander o_p 30 staan. Tegen Slootweg deed Rolie het beter. Met een voor sprong van 9 caramboles behaalde hij een verdiende zege en Houtenbos kreeg tegen Bijtjes volop gelegenheid omzijn eerste winstpunten te behalen. |N ENGELAND SPREEKT men van „His Majesty's loyal opposition" om daar mede aan te geven, dat de partij, die het niet met de regeripgsopvattingen eens is toch uit goede staatsburgers bestaat, die niet op ieder slakje zout leggen maar critiek in brede, opbouwende zin willen geven. Van een loyale oppositie is in de nieuwe Alkmaarse Raad weinig sprake geweest. Men heeft blijkbaar moeizaam bij elkaar gezocht waartegen men nu eens zou kunnen ageren en de oppositie waarbij men vaak vroegere inzichten verloochent, is meestal van zo weinig betekenis dat men gerust v^n „klein gedoe" mag spreken. Dit is allesbehalve het politieke spiegelgevecht waarop men heeft gerekend en dat wij in het verleden met zoveel bewondering aanschouwd hebben. Waar zijn de jaren dat de heer Westerhof met zijn SDAP-fractie de strijd aanbond tegen de fracties der verbondenen, de beroemde debatten tussen deze voorvechter der democratie en mannen als mr Kusters, die zich evenmin in een hoekje lieten dringen. In de jaren van die felle oppositie was het een genoegen naar de debatten te luisteren. Ze stonden niet altijd op even hoog peil, maar waren geestig en scherp en de tribunes waren altijd gevuld met geestdriftige toehoorders omdat de raadsvergaderingen een grote attractie waren geworden. yAN EEN LOYALE oppositie waarbij men de grote lijnen blijft volgen is thans geen sprake meer. Er is wat tegenwerking die slechts oponthoud kan geven. Critiek in opbouwende zin blijft uit, het ontbreekt wederzijds aan redenaars van formaat, de humor is vrij schaars geworden en het is er gerlijk te zien hoe men louter uit zucht tot tegenwerking vaak be strijdt wat men tot September van dit jaar als goed en noodzakelijk heeft verdedigd. wijs. Hij was een vorig jaar zeer te vreden over de rapporten van de Stichting voor geestelijke Volksge zondheid, maar keerde zich thans te gen deze ins' ,]ing, hoewel men daar nog slechts de helft van de kosten berekende. Nu kon dat testen wel bij een in stelling waar het op minder weten schappelijke basis geschiedde omdat men daar slechts één gulden per leer ling vraagt en hoewel wethouder Heytink zich eigenlijk buiten het de- deze bat had moeten houden omdat p)IT IS GEEN oppositie welke bewon- kwestie uitsluitend zijn ambtgenoot dering kan wekken en ^sij zal de van Onderwijs raakte, is het te begrij- politiek onbehuisden zeker niet ver leiden zich aan de zijde van de oppo santen te scharen. Men heeft de heer Bakker bij zijn afscheid als wethouder een compli ment gemaakt omdat hij zo strikt on partijdig tegenover het openbaar en het bijzonder onderwijs had gestaan. Wanneer hij niet was vervangen zou hij ongetwijfeld geen bezwaar hebben gemaakt tegen het op de christelijke scholen geleidelijk vervangen van de oude bijbels tegen die met de nieuwe vertaling. Nu beschouwden hij en zijn fractie de bijbel min of meer als een schoolboek, dat nog niet was versleten en daarom nog wel enige jaartjes mee kop, zonder zich een ogenblik te rea liseren, dat het gebruik van twee soor ten bijbels op school en in huis voor de leerlingen van het christelijk on derwijs op grote bezwaren moet stuiten. y/ANNEER DE HEER Bakker wet houder was gebleven zou hij niet van de brede door hem zelf gebaande weg zi; i afgeweken om een zijwegge tje in te slaan toen er sprake was van het testen van leerlingen op een onzer scholen voor voortgezet lager onder- pen, dat hij de degradatie van de in stelling waarvan hij directeur is niet sprakeloos kon laten passeren. Als oud-wethouder Bakker plotseling andere inzichten verkondigt en de Raad door een geheel andere houding ver baast, kan moeilijk van een loyale oppositie worden gesproken. Laat hij de tijd afwachten dat er vraagstukken van betekenis aan de orde komen en oppositie wellicht tot belangrijke resultaten kan leiden. Voor dit kleine, we zouden haast zeggen kinderlijke gedoe, dat van te voren tot mislukking gedoemd is en alleen maar tijdverspilling bteekent, kan men weinig bewondering hebben. J7EN KWARTIER NA het begin der openbare vergadering werden de deuren reeds voor de tijd van ander half uur voor een geheime conferentie gesloten. Het ging zogenaamd om het voorstel nog een drietal min of meer onnodig- geachte raadscommissies in te stellen, Waarom daarvoor pers en publiek die hun tijd ook wel beter kunnen ge bruiken anderhalf uur moesten an tichambreren was niet helemaal dui delijk hoewel het begrijpelijk is, dat de Raad deze tijd ook gebruikt heeft om zich over andere kwesties te be raden. Wanneer het over personen of toe standen gaat welke men niet in open bare zitting kan behandelen, is het vanzelfsprekend dat de deuren wel eens gesloten moeten worden, -maar men zoeke daarvoor dan een ander tijdstip dan in het begin van de raads vergadering of schrijve deze op een vroeger uur uit dan zij voor pers en publiek toegankelijk wordt gesteld. De besprekingen in Alkmaars Raad kunnen ongetwijfeld van grote bete kenis zijn, maar er zijn daarnaast 1 vooral voor de pers nog andere publieke zaken, die aandacht en tijd vragen en wanneer de journalisten zich 's middags anderhalf uur moeten vervelen en omdat men de agenda daarna niet kan afkrijgen ook nog op een avondzitting moeten verschij nen, mag men toch constateren, dat er aan de tijdsindeling der vergade ringen iets ontbreekt waarin nodig verandering moet komen. QAT ALLES WAS de zwarte kant van deze bijeenkomst, maar waar schaduw is moet ook zon zijn en ^r waren gelukkig ook nog wel enige dingen waarover i,.en zich deze mid dag kon verheugen. Dat was allereerst en de beteke nis van dit voorstel ging ver boven die van alle andere punten uit het verzoek van het College om in te stemmen met de financiële regeling welke het mogelijk zal maken, dat Alkmaar binnen enkele jaren een tun nel onder de spoorbaan op de Berger- weg zal krijgen. Wij zullen ons niet verdiepen in het aantal jaren, waarin over de noodzaak van een dergelijketunnel is gespro ken, noch in het aantal processen- verbaal, dat de politie in die tijd heeft opgemaakt tegen de onbezonnenen, die op hun rijwielen de schuine kan ten naar deze druipsteengrot kwamen afrijden en het aantal slachtoffers, dat daarvan de dupe is geworden. Vast staat, dat de ondergrondse neergang, die men tunnel noemde, volkomen in strijd was met de eisen van het moderne verkeer. Vast staat ook, dat het er zo nu en dan op leek, dat de man in het hoge seinhuis het geduld van fietsers en automobilisten eens op de proef wilde stellen als hij telkens locomotieven over de weg liet rijden zonder dat men begreep waar om ze weer terugkwamen en waarom dat allemaal zo lang moest duren. Natuurlijk zal dit voor het rangeren wel noodzakelijk zijn geweest, maar dit oponthoud paste allerminst in het moderne snelverkeer en wij zouden niet gaarne een resumé, van de min der mooie woorden geven, die er aan het adres van de Spoorwegen bij deze overweg, zijn gesproken. £)E TUNNEL OP de Bergerweg was voor Alkmaar even nodig als de tunnels in Velsen voor heel Noord Holland boven het Noordzeekanaal. Thans zal binnen enkele jaren ook het Westen voor het onbelemmerde snel verkeer zijn geopend. De Friese brug en de tunnel onder de spoorwegover gang kunnen van het verlanglijstje worden geschrapt en Alkmaar zal daardoor een stad van groter beteke nis worden, niet alleen voor onze inr dustrie maar ook voor het vreemdelin genverkeer. Terecht werden bij de aanneming van dit voorstel woorden van harte lijke dank gesproken, allereerst aan het adres van het oude college en inhet bijzonder aan dat van de bur gemeester, die zich hiervoor bijzonder actief heeft getoond en daarnaast aan de nieuwe combinatie van B. en W. waarvan voornamelijk wethouder Hoytink, dit urgente vraagstuk met de meeste spoed tot een goede oplossing gebracht heeft. Last not least aan het adres van de Provincie, die door een royale financiële medewerking de tot standkoming van dit project heeft mogelijk gemaakt. Naast Alkmaar zullen de badplaat sen Bergen, en de Egmonden ten zeer ste van deze nieuwe verbinding profi teren. Van een bijdrage van de Eg- monden is nog niets vernomen, maar het schijnt gelukkig wel vast te staan, dat men uit Bergen althans een sym pathiebetuiging zal krijgen, £)E HEER BAKKER heeft een kost bare verbouwing van de noodschool aan de Ruysdaelkade teneinde daar commandoposten voor de bescherming van de burgerbevolking te kunnen vestigen minder goed genoemd omdat het gebouw te gevaarlijk bij de spoor baan is gelegen. De burgemeester had het liever niet in het centrum der stad, wat te be grijpen is, maar zag in de nabijheid van de spoorbaan geen kwaad omdat in meerdere grote plaatsen was ge bleken, dat stationsemplacementen tij dens de oorlog volkomen in tact zijn gebleven. Hij noemde daarbij o.a. Amersfoort, waarvan wij de vernieling van emplacement en station nog tij dens de oorlog aanschouwd hebben, Wij hebben toen trouwens meer van die volkomen vernielde emplacemen ten gezien en kunnen zijn optimisme daarom niet helemaal delen. Laten wij slechts hopen, dat zijn stellige ver wachting, dat steden als Alkmaar in een mogelijk volgende oorlog onge moeid zullen worden gelaten, in ver vulling zal gaan. In een volgend nummer zullen wij nog enkele andere punten bespreken. Schooneveld 50 39 9 1 28 W. Rolie 30 39 4 0.76 Kloet 50 48 5 1 04 Bijtjes 37 48 4 0.79 Melis 50 38 4 1 31 Houtenbos 33 38 6 0.86 Rolie 50 43 5 1 16 Slootweg 41 43 8 0.95 Melis 50 45 7 1.11 Kloet 41 45 5 0.91 Houtenbos 50 43 S 1.16 Bijtjes 34 43 4 0.79 Zaterdag speelde het eerste tiental van V.V.V. in Alkmaar voor de Hoofdklasse K.N.S.B. een wedstrijd tegen „Haarlem" I. Het is een zeer spannende strijd geworden, die ten slotte met 64 door „Haarlem" werd gewonnen. Vooral de spelers aan de eerste vier borden behaalden een fraai resultaat. Maar ook de overige spe lers hebben de Haarlemmers kranig partij gegeven. Kayser had het aan bord I heel zwaar, daar hij in grote tijdnood kwam (nog 20 zetten in 1>4 minuut) met de kwaliteit achter. Toen Bouwmeester een moment niet al te stTk voortzette, greep Hnvser zijn laatste kans, stukken werden geof ferd cn door „eeuwig schaak" wist Kayser nog remise te bereiken. Kwak, Sewald en Woutersen bleken hun plaats volkomen waard te zijn. De gedetailleerde uitslag was: V.V.V. I „Haarlem" I 1 E. G. Kayser-H. Bouwmeester Y, 2. W. Kwak-A. Scheinders 3 P. S"3wald-J, Strengers 4. C. Wcutersen-E. J de Ree 5 F. Hildama-J. Wijker 6. A. Beemsterboer-H. Schmitz 7. P. HoekstraA. Hartsma 8. B. v. d. Tak-P. Brommer 9. J. de RuiterG. v. d. Velde 10. P. v. d. StruysJ. Blokker 1—0 1—0 1—0 0—1 0-1 0—1 Y-'l' 0—1 0—1 4—6 Maandagavond werd bij V.V.V. de onderlinge wintercompetitie voortgez-'t- Hiervoor werden niet mir.der dan 23 partijen gespeeld, waarvan er echter vijf niet beëindigd konden worden. De resultaten waren: Hoofdklasse. J. de RuiterP. Seewald afgebr. 4. v. d. TakP, Hoekstra afgebr. W. KwakC. Woutersen afgebr. E. G. K.yserF. Hildema afgebr. A. Tegel— P. Deugd Eerste klasse. G. v. Brenk G. Booi H. DageletA. Schaap 01. Moj- C EouwmanJ. de Waal 1—0, Tweede klasse. J. Bastlaanse-J. S-huurman 0I. P. HolzmannF. Hel der "IsJ. Bastiaansc T. Zanen 0—1. Derde klasse. F, SehulzJ. v. Eke- ren 10. J, de Wolf—J. Moedt 0—1. J. BakkerB. Veltman i/,»7t. J. de WolfB. Veltman 10 Vierde klasse. P. SneekH. Verhoe ven 10. P. Obdam—J. Fontijn afgebr. J. DijkmanP. Blankendaal 10. C. de JongC Schaaps 0—1. C. Paulisse— J. Dijkman 01. J. WessemiusR. Fa- ber 0—1. Mevr. de JongH. Ver hoeven 10.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2