L Nieuws uit Schermerhorn Leerlingen van o.l.s. werkten mee aan propaganda-avond Nieuws uit Limmen Zuideinde Uitgeesterweg wordt niet verbeterd KLEINE HANDELSADVERTENTIES Lezers spreken r Oproep tot steun aan Openbaar Onderwijs Sinterklaas spreekt zelf BOEKEN BULLETIN De eeuwige drift Dodelijk ongeval Kind van drie jaar viel van mestkar Dodelijke aanrijding te Zaandam MARKTBERICHTEN Brandweerkazerne wordt gebouwd f 570,88, zal ter gedeeltelijke dekking van deze post f 300 subsidie worden ver leend. Aan de orde kwam een voor stel van B. en W. tot het bouwen var, en brandweerkazerne aan de Bui ge- meester Nieuwenhuizenstraat. Dit punt ontlokte aan de heer Pepping dê op merking dat enige jaren geleden, toen de brandweer door de brandweer in Alkmaar werd overgenomen, gezegd werd, dat men van alle drukte af was, maar ondanks dit blijft het de ge meente steeds weer geld kosten. De brandweer Alkmaar zorgt voor de on kosten van de materialen en de plaat selijke brandweer is tenslotte een vrijwillig korps. De brandweerauto, welke eigendom van de gemeente is, moet echter een behoorlijk onderdak hebben. Hiermede instemmende werd het voorstel aangenomen. Ten dienste van de Postkantoorhouder zal achter het kantoor een schuurtje worden ge bouwd. Ter bestrijding van de kosten zal de kantoorhouder f 1 meer huur in de week betalen. Aangezien de politie verordening, die stamt uit het jaar 1934, niet voldoet aan de omstan digheden van deze tijd, werd een nieu we algemene politieverordening voor deze gemeente vastgesteld. De leden van de Woonruimtecommissie werden voor 1954 herbenoemd. Magazijnbediende Fa. J. E. Ibink en Zonen De Blauwe BK emaille De Kousenkliniek Uw gebit stuk? Fa. R. J. Houwing Foto Kroon Auto en Diesel Kent U hem? Voor de St. Nicolaas De ideale roerzeef Levende paling Goedkope stoofpaling De beste permanent „De sleuteispec:a!ist'' Pim, Pam Pom en de wonderlamp Oudorp Handballers verloren van DIO in Bergen Graft St. Pancras Tussen Amsterdam fdooi f. de sinclairI en Mk Parijs Radioprogramma DINSDAG 10 NOVEMBER 1953 Hoewel de mooie openbare lagere school maar betrekkelijk weinig leer lingen telt, bezit Schermerhorn een grote afdeling van de Ver. voor Volks onderwijs, die zeer actief is. De pro- paganda-avonden van deze afdeling worden steeds drukker bezocht en Za terdag was de grote zaal van de Roode Leeuw zelfs geheel gevuld. Voorzitter de Groot riep allen het welkom toe en wel speciaal het mu- ziekensemble de Hilrinetto's van de Beemster MULO-school, dat geheel belangloos deze avond opluisterde. Het is wel een toeval dat wij heden middag in de persberichten van het A NP. konden beluisteren, dat de burgemeester van Arnhem op het con gres van de K.V.P., de stelling po neerde dat het bijzonder onderwijs in Nederland primair behoort te zijn en het openbaar onderwijs bijzaak dient Plaatsting van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan echter van algemeen belang en zij ziet ze gaarne zoveel mogelijk met volle naam ondertekend. Vele jaren kom ik In 't vriendelijk Alkmaar En iedere keer word ik getroffen Door de blijde kinderschaar. Mij kan 't heus niet schelen Ziin die kinderen arm of rijk Zijn ze katholiek of protestant Voor mij zijn ze gelijk. Alle kinderen gun ik Hun vreugd op deze dag 'k Wou dat leder echt groot mens 't Net zo met mij zag. Dan was er niet zoveel tumult Om het feest van Piet en Sint Dan werkte iedereen belangloos mee Aan de vreugde van het kind. Begraaft de strijdbijl Werkt allen eendrachtig met elkaar Geef mij op 5 December dat cadeau Dan kom ik vast weer ieder jaar. SINT NICOLAAS. (Naam en adres bij iedereen bekend. Redactie). QNZE STREEKGENOOT Ewout Speelman verstaat de kunst, een leesbaar verhaal te schrijven. Hij heeft dit in het verleden reeds meer dan eens bewezen hij toont het opnieuw in zijn jongste schepping „De Eeu- L wige Drift" genaamd, welke in de Schakelserie bij de uitgeverij De Steenuil te Hoorn is verschenen. Het is een ruig verhaal geworden. Het speelt in een dorpje in de duin streek onder stropers en soortgelijk, min of meer buiten de geordende ge meenschap staand volk. De sympathie van de schrijver gaat misschien iets te nadrukkelijk uit naar die Heden. Van zijn hoofdfiguur Kees Groen maakt hij tenminste een kerel volgens het gewo ne schema „ruwe bolster-blank pit". Daarentegen komt de openbare orde er bij hem wat erg bekaaid af. Ze wordt belichaamd in de figuur van de jachtopziener Germen Jacobs Bakker, in wie zowel de ambtenaar als de or thodoxe christen gecaricaturiseerd wordt. Met deze contrastwerking be reikt hij echter een grote spanning, die nog versterkt wordt döor het op treden van de bescheiden, onderworpen vrouw van Bakker, die voor de ruwe itroper een grote vriendschap gaat voelen; de schrijver heeft deze figuur met deernis en genegenheid getekend. Bij alle eenzijdigheid ontstond er een boeiend verhaal, dat misschien niet groot is, maar toch in opzet en uit werking wel aanvaardbaar. We heb ben het met genoegen gelezen. De Steenuil stak het in een behoor lijk gewaad. OPLOSSINGEN ZATERDAGSE HERSENGYMNASTIEK 1 Twaalf. 2 De gezamenliike zwemmende die ren. die in zoet- of zeewater leven en door eigen beweging onafhan kelijk zijn van de aanwezige stro mingen. S Om op metalen stangen een schroefdraad te trekken 4 De Vogelmelk, waarvan de bloem om 11 uur opengaat en zich des middags sluit. 5 Mala-fide (te kwader trouw). 6 De nationale driekleur, omgeven door witte rand óf een blauwe vlag met witte rand. 7 Voor zover mogelijk. 8 Mineraalwater uit de Victoria- bron te Ems. 9 Twee parti.ien, die als felle tegen- standers in de 13e eeuw in Fries- land van zich deden spreken, 10 Zaterdags; zo'n „Zaterdags" kind. OPLOSSING ZATERDAGSE KRUISWOORDPE ZZLE HORIZONTAAL: 1 kapoen, 5 tor tel. 10 sóm, 12 out, 13 mv„ 15 kik vors, 16 t.t„ 17 mis, 19 mos. 20 enak, 21 pap, 23 mare, 24 gelag, 26 salep, 27 rebus, 29 kever. 32 rail, 34 rol, 35 part, 37 ons. 40 Leo, 41 C.S.. 42 verraad, 44 U.P., 45 oir. 46 air, 48 etmaal, 49 freule. VERTICAAL: 1 kommer. 2 p.s* 3 ook. 4 emir, 6 oord, 7 Rus, 8 T.T., 9 letsel. 11 ovaal, 14 vin. 16 tor. 18 salaris, 19 manuaal. 21 peper, 22 parel, 24 gek, 25 Ger. 28 broche. 30 voorn., 31 utopi». 33 Ans. 36 reu. 38 sera, 39 baar, 42 via, 43 die, 45 om, 47 Ru. te worden, aldus de heer De Groot. Spr. verzette zich met klem tegen deze uitspraak en riep allen op alle krachten te benutten om te voorkomen dat deze stelling ooit bewaarheid wordt. Ook de propagandist van deze avond, de heer Zeeman uit Noord- scharwoude, wees op het gevaar dat dreigt van confessionele zijde. Spr. wees op het grote belang van de Ver. voor Volksonderwijs en riep allen op, nog meer dan vroeger, propagandist te zijn voor de Openbare School. Nadat mej. N. Lugthart met haar klassen enige alleraardigst gezongen liedjes had laten horen, voerden de leerlingen een tweetal toneelstukjes op. Zowel „De boerenfamilie" als „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" werden zeer goed vertolkt. De costu- mering, ontworpen en gemaakt door mevr. CuypersWit, was een lust voor het oog. De toneelaankleding en gri me waren goed, zodat het geheel een eclatant succes werd. Het enthousiaste publiek liet het dan ook niet aan bij val ontbreken. Ook de Hilrinetto's oogstten met hun beschaafde muziek zeer veel succes. Nadat mevr. Cuypers en de Hilrinetto's enige aardige ca- deaux waren overhandigd, ging men over tot het verloten van enjge fraaie handwerken, vervaardigd door de leerlingen der O.L.S. Deze verloting hielp de O.L.S. weer aan 16 atlassen, die voor het onderwijs zo zeer nodig zijn. UITSLAGEN SCHAAKMAT De uitslag van de gespeelde wed strijden was: H. PolsC. Rus 01, Jb. Borsjes—N. van Diepen 01, G. StreeflandH. Imming 10, J. de Wilde—H. Rus 1—0, G. Streefland— C. Rus 01, Jb. Borsjes—G. Dagelet 10, H. Imming—J. de Wilde 10, H. RusW. Blokdijk 01, H Smit N. v. Diepen 0—1, M. SchaperN. van Diepen 01. Maandagmorgen omstreeks half twaalf heeft zich in Limmen een tra gisch ongeval voorgedaan, waarvan het drie-jarig dochtertje Margretha van de veehouder Van Dieten het slachtoffer is geworden. Het kind zat bij een knecht op de mestkar. Plotseling viel zij van de bok en kwam zodanig met de wagen in aanraking, dat zij op slag werd ge dood. De 61-jarige gehuwde huisschilder D. Klinkhamer uit Zaandam is gistermid dag om het leven gekomen ten gevolge van een aanrijding door een militaire jeep nabij het station van zjjn woon plaats. De heer Klinkhamer ging naar huis om te eten en stak per fiets de snel- verkeersweg over, nadat bij een uit de richting Alkmaar komende auto had laten passeren. Hij schijnt geen erg ge had te hebben in de jeep van de Tech nische troepen, die uit de richting llem- brug op weg naar Den Helder was. De militaire wagen, die niet sneller reed dan 40 km, trof de heer Klinkhamer met een harde slag. In zorgwekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Gisteravond bezweek het slachtoffer aan zijn verwondingen. De chauffeur treft geen schuld. NOORDSCHARWOUDE, 10 Nov. 1200 kg aardappelen: grove 11,30: 10.000 kg uien 4,806,60, grove 4,405,10, drielin gen 9—11 en nep 18—19; 1000 kg bieten A 6 en B 4; 6000 kg andijvie 6—6,60; 8000 kg rode kool A 4,709,10 en B 3; 600 kg gele kool A 5,80; 3500 kg groene kool A 8,70—9,60 en B 5,20; 33 000 kg witte kool 3,50; 110.000 kg Succes witte kool 4; 800 stuks bloemkool AII 19—20 en afw. 10. Doorgedraaid: 33.000 kg witte kool en 52-000 kg Succes witte kool. De raad van Limmen kwam gisteravond in vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Bosma. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van enige Uitgeesterwegbewoners en belanghebbenden, inhoudende een ver zoek om een algehele verbetering van de Zuideinderweg. De stof van deze weg deed ook veel stof in de gemeenteraad opwaaien. De voorzitter vond de inhoud van dit schrijven voor B. en W. nu niet bepaald aan de smakelijke kant. Immers de Zuideinderweg welke toch maar een tusscnvci'hindingsweg is, verkeert voor zijn doen in goede conditie, bovendien hebben deze bewoners een prima geasfal teerde weg die rechtstreeks naar de Rijksweg leidt, vanwaar men in het cen trum van Limmen komen kan. De historie nagaande merkte de voorzitter op dat de Zuiderweg vroeger een bestaande landweg was, gemaakt ten behoeve van de boeren die hier hun land hadden. Maar ten gerieve van deze boeren en de Uit- geesterweg-bewoners is deze weg in betere conditie gebracht. Wethouder Kommandeur vond de consequenties die voortvloeien uit het inwilligen van dit verzoek voor de gemeente on aanvaardbaar. Zeer zeker toonde hij begrip voor het verzoek maar vond dit geval toch niet urgent genoeg. De heer Kroone was minder concreet en trachtte een gulden middenweg te vinden. Na enige discussie werd op het verzoek afwijzend beschikt. Wel zal de weg zo goed mogelijk onder houden worden. Op de agendapunten overstappende maakte de voorzitter bekend dat de gemeentebegroting 1954 alsmede de begroting Burgerlijk Arm bestuur voor aanbieding gereed lig gen en door de Raad kunnen worcien doorgenomen. Diverse stukjes grond, in verhand met de verbreding van de Middenweg, zullen worden aangekocht tot een totaal bedrag van f 321. Aan het badhuis, dat onder beheer staat van het Witte Kruis en bovendien in 1652 een nad 'lig saldo boekte van In de rondvraag vroeg de heer Kroone om een betere verlichting in de morgenuren. GROOTHANDEL in Behangers- en Stof- feerdersfournituren vr Volkomen bekend met alle artikelen en em balleren. Uitv. br. aan J. B. Wynants en Co., Martelaarsgracht 18, Amsterdam. Komt, ziet en overtuigt U dat wij goedkoper zijn. Speciale St Nicolaas-aanbiedingen PENDULES 14-daags met slagwerk 2 jaar garantie v.a. 37.50 HORLOGES Prima heren ancre-hor- loges schokvrij en radium 1 jaar garantie v.a. 14.75 DAMES POLSHORLOGES 1 jaar garantie v.a. 17.50 WEKKERS 1 jaar garantie v.a. f 7.50 KOEKOEKSKLOKKEN reeds vanaf f 11.95 LAAT 187, ALKMAAR De grootste collectie PONTIAC-HORLOGES borden op de wagen zijn het bewijs van de erkende koop man in lompen enz. Ver koop dus aan hen, da,n krijgt men de juiste waarde en het gewicht uitbetaald. Enorme sortering uitzetten en losse delen. Fa. T. Wolzak, Mlent 20 - Tel. 2266 Mient 1 - Tel. 3256 repareert Uw kousen goed en voordelig. UITSLUITEND VOOR ZAKENLIEDEN Prijs: 4 gedrukte regels, grote kop inbegr., f 1.50, elke regel meer f 0.30 Kopy minstens een dag tevoren Plaatsing Dinsdag en Donderdag Breng het naar de vakman. Rep. onder volle garantie. Vóór 5 uur gebracht nog dezelfde dag klaar. Nieuvvpoortslaan 127 2 x bellen. Bergerweg 24, t. o. de Ambachtsschool. Keukenuitzetten, D.R.U. en B.K. in diverse moderne kleuren. Ook losse delen verkrijgbaar. Zilverstraat 6. van Uw geschiktste nega tief een vergroting? reparatie. Vakkundig en snel. Garage Co Polderman, Oudegracht 102. Tel. 5545. De nieuwe M.K. 50 A. Een Amroh-ontwerp waar over men in ingenieurs kringen nog jaren zal pra ten enzo eenvoudig te bouwen. Komt U eens luisteren Techn. Bur. Kamper, Laat 203—205, Alkmaar. Radio-onderdelen specialist sinds jaren. hebben wij prima water dichte regenbroeken tegen lage prijs. De Graaf's Rijwielhandel, 't Centrum, Laat 191, Alkmaar. met 3 losse bodems bij Wolzak op de Mlent. Voor dr P. H. v. d. Hoog Huidverzorging Parfumerie „Het Huis met da Luifel", Huigbrouwer- straat 5. Uw oude naaimachine wordt weer als nieuw na een grondige revisie bij het Naaimachineparadijs Langestr. 73. Tel. 5575. Schrijfmachines, telmachines te huur, pei dag, per week. per maand. Kantoormach.handel „Dt Lichte Toets", J. O. v. d. Veer, Regulierslaan 20, Alkmaar. Tel. 4551. 1.25 en 1.50 per y, kg Bakpaling 1.75 per kg. Hollands goed, prima kwa liteit. Nic. Doets, Houttil 19, Tel. 3933. U bestelt, wij bezorgen. Kunstgebitten Speciale praktijk, uitslui tend voor tandtechniek. A. G. v, d. Hilst, Bergen, Breelaan 5, Tel. 2610 (doorlopend) Alkmaar, Stationsweg 23, Dinsdag en Vrijdag 2.30-4 uur. Tel. tijdens spreekuur 4074. Koedijk-Kanaaldijk 241, Dinsdags 4.30-5.30 uur. Doen wij Iets aan Uw ge bit, het is zeker dat 't pret tig zit. vanaf 85 ct. per kg. v. d. Stok's Paling- en Zee vishandel, Hekelstraat 33. Tel 3195 Verhuis- ransforniatoren voor stof zuigers, wasmachines, mo toren enz., goedkoper dan ombouwen. Techn. Bur. Kamper, Laat 203205, Alkmaar. Koopt iets goeds neemt een costuum naar maat, kamgaren costuums 2 dig. v.a. 135. Kleermakerij naar maat J. A. Schmidt, Varnebroek 8. Tel. 4674, Alkmaar. geeft Marie van Vliet voor f 6, Ritsevoort 10, Tel. 3763, Luidsprekers keuze uit meer dan 100 merken. Prijzen vanaf 9.70 tot 198.—. Techn. Bur. Kamper, Laat 203205. Alkmaar. Beslist passende sleutels voor alle sloten. Goedk. en gar. Spoorstr. 87. Tel. 3695. Prijsverlaging Schoenreparatie van het beste zoolleer en vaklieden met diploma's waarborgen U 't beste. Herenzolen 2.90, dameszolen 2.40. Van het beste zooirubber: herenzolen 1.90, dameszolen 1.50. Keu rige en waterdichte afwer king. Op kleine karweitjes kan gewacht woroen. Chatlllon, de echte super largo, alléén Hoogstr. 15 en 20. Telef. 4145, Alkmaar. Schoenen vergroten en vor. men naar de voet en anti slip. Speciaal adres voor verven van schoenen, tassen enz. ALKMAAR 9 Nov. Kassnfjbonen 1,25 —1,46; pronkbonen 2561; tomaten 40 78; witlof 1448; bloemkool: IA 2841 en B 1220; rode kool 3,5010; spruit- kool 1540; boerenkool 5—13; spinazie 32—66; postelein 31—34; sla 3—14; an dijvie 7—12,50; rode bieten 4—7; bos- peen 9—22; uien 3—6; prei 8—12; peter selie 2,504; soepgroenten 3,50—8,50; knolsoepgroenten 919; druiven: Alicante 801,26; appels: Cox Orange Pippin Hl 31, Goudreinetten K 8—12 en H 21, Gro ninger Kroon Hl 19—33, Notarisappel H 18 en Zoete Winterkroon Hl 24; peren: Gieser Wildeman K 16 en Hl 24, St. Rémy K 10, Winterjan Hl 17—20 en Zwijndrechtse Wijnpeer Hl 21. 168. Toen de laatste stukken speel goed statig het raam uitzweefden, maakte Ali een beleefde buiging en sprak: „Zoals U wenste meesterres al les wat ik voor Pim, Pam en Pom ge- toverrrd heb, is nu wegnaarr de maan, precies zoals U het gezegd hebt! Moet ik het andere ook wegtoverrren?" „Andere?" vroeg Moeder verbaasd. „Is er dan nog meer? Heb je ook nog voor iemand anders iets getoverd?" „Ja zekerr mevrrrouw", sprak Ali. „U hebt destijds óók iets gewenst. „Ik"? Moeder keek Ali ongelovig aan. „Daar kan ik me niets meer van herinneren. Maar evengoed.... weg ermee!" ver volgde Moeder radicaal. Bom! Daar vloog de deur van haar linnenkast open. Moeder hoorde het aan het ge luid en tevens de keukenkast. Vóór ze begreep wat er gebeurde, zweefde er een bus koffie 't raam uit, maar wat er achteraan vloog, was nog verbazing wekkender! Moeder's nieuwe noed! „Aha, nu begrijp ik het!" sprak Moeder. „Dat is waar ook. Toen mevrouw Bab- belgraag bij me was, dacht ik: „Ik wou, dat ik zo'n hoed had enlaat ik eens denkenja, toen was Ali in de ka mer en plof! die toverde hem meteen op mijn hoofd. Dat moet ik mevrouw Babbelgraag vertellen, maarze zal me nooit geloven...." VBO 1 speelde Zondag een wedstrijd tegen DIO 1 uit Bergen. Twee partijen die goed tegen elkander waren opge wassen. Ondanks alle pogingen door beide partijen, was de stand met de rust nog dubbel blank. Tot 12 minuten voor het einde bleef de stand zo toen het VBO gelukte de keeper van DIO te passeren. Bijna onmiddellijk wist DIO gelijk te maken en vlak voor het einde nog een tweede punt te maken, zodat DIO met 21 als overwinnaar uit de strijd kwam. TERUG UIT DE ANTILLEN Naar wij vernemen keert op 19 No vember a.s. onze plaatsgenoot, de heer P. Plukker, per Mr Ms „Ceram" uit de Nederlandse Antillen terug. De ver moedelijke aankomst zal plaats vinden te Den Helder. DANKSTOND VOOR GEWAS SINT PANCRAS. In de Ned. Herv. kerk wordt Donderdagavond 7 uur een dankdienst voor het gewas gehouden. 24) De McCullens, dat bleek wel uit alles, hadden veel geld en hij behoorde dan ook zeker wel tot de leden van de G.B.A. waar Victor wel van sprak, die het genootschap financieel krachtig steunden en het werken mogelijk maak ten, want het was ten slotte wel een humanitaire onderneming met een groots doel, maar baten kon het uiter aard niet opleveren: die werden er trouwens ook niet van verwacht! Na afloop der voorstelling troffen ze dadelijk Mc Cullen, die met zijn wa gen voor de Opera stond en ze brach ten Marta naar haar hotel, waar ze hartelijk afscheid namen, de dames ei kaar kusten met veel beloften en ver wachtingen van een spoedig weerzien. Nu was Marta dan weer op haar ho telkamer en ze had weer echt plezier in haar leven. Die ellendige dood van Victor was zo'n schok geweest, maar nu zagen een heleboel dingen er toch weer veel aan nemelijker en interessanter uit. Die eer ste keer in Parijs, toen had ze een ge voel van teleurstelling gekregen; het hotel was toen ook heel goed geweest, maar de drie mannen met wie ze te doen had gehad, waren zulke eigenaar dige types; Romeil was er nog de beste van geweest maar het was toen ook zo bij allerlei onbeduidende en niets ter zake doende praatjes en gesprekjes ge bleven, net of ze aldoor bang waren om te veel te zeggen! Zeker ze had toen die Instructie meegekregen en wat belangrijker was de belofte, dat ze weldra zou worden belast met koe riersdiensten. een belofte, welke ze dan nu ook hadden gehouden! Het was allemaal zo anders, ze be greep ook wel dat Romeil en zijn vrien den maar een onderschikte rol speel den en dat alles draaide om de bezie lende leiding van Mc Cullen. Dit, wat ze nu doormaakte, dat was pas echt de sfeer, welke ze zich in dienst van de G.B.A. had voorgesteld, en waarin het ook zo animerend was om te moeten handelen en meewerken. Het liep naar enen zag ze op haar horloge; veel slaap had ze eigenlijk niet; de muziek uit Ai'da, vooral die prachtige triomfmars, klonk haar nog steeds in de oren. Morgenochtend ging haar vliegtuig pas om half elf van Le Bourget, dus ze hoefde niet vroeg op te staan ook. Lastig dat ze haar suitcase niet had, nu kon ze niet gaan pakken. Enfin, al les wat ze van zichzelf had meegebracht lag netjes in de kast met de witte ge haakte boordrandjes en behalve dat en haar toiletartikelen had ze niets bij zich en dat was in een ogenblik ingepakt, als ze de suitcase terug had. z-e geeuwde even en dat maande haar dat ze dan nu toch maar naar bed moest gaan. Ze haakte juist haar japon los, toen ze enig gerucht hoorde op het portaal en een volgend ogenblik werd er vrij krachtig op de deur getikt. Romeil misschien nog met de suitca se, dacht ze even, doch toen ze naar de deur ging en die op een kier open de zag ze jjet gezicht van de Chef de Reception en bij hem stonden drie man ner a wie er twee in uniform wa ren. „C'eo de la part de la police, mada me. On peut entrer?" Dat zei niet de Chef de Réception, maar de vreemde man, die geen uni form droeg en blijkbaar, dat begreep Mar onmiddellijk een inspecteur was van de Vreemdelingendienst of zo iets en die man duwde meteen de deur al pon, en stapte, gevolgd door een agent en de schoorvoetende Chef de Réception, naar binnen. „Al} mademoiselle, ne vous Inquiétez pas, ce n'est qu'un formalite de ces mes sieurs", zei de laatste. „Met al die vreemdelingen in de stad en dan de in ternationale toestanden, U begrijpt.." „Assez assez", onderbrak hem de In specteur op ongeduldige toon en dan tot Marta, die hij zonder enige terug houding van boven tot onder monster de: „Votre passeport et vos bagages, s'il vous plait!". Marta opende haar tasje, reikte hem haar paspoort; hij bekeek het nauw keurig, vergeleek ook aandachtig het pas-portretje met Marta's gezicht, maakte dan enige aantekeningen in een notitieboekje. Middelerwijl was de agent, die mee in de kamer was gekomen, nu naar de badkamer gegaan. „Vos bagages", zei de Inspecteur, die Marta nu de pas teruggaf. „Mes bagages? Je n'en ai point", en Marta legde hem uit, dat ze maar voor één dag in Parijs was en dat ze al haar benodigdheden in een pakje had mee genomen, wat veel gemakkelijker was dan een valies of een koffer. De Inspecteur keek haar even strak aan met -en gezicht, waaruit duidelijk bleek dat hij moeite had om het te ge loven. Doch hij moest er ten slotte wel in berusten en hij ging er nu toe over om de kast, waarin Marta's kleren la gen, van onder tot boven te onderzoe ken. De agent kwam terug uit de bad kamer en zei kortweg, toen de Inspec teur hem vragend aankeek: „Rien" en hij schudde het hoofd. Toen begonnen de Inspecteur en de agent het bed af te halen, waarbij de Chef de Réception, zij het hoofdschud dend, ook nog een handje hielp; de kus sens werden betast, de matras, er werd ook onder het bed gekeken, de wan den van de kamer werden beklopt. En tenslotte trad de Inspecteur op Marta toe, streek met zijn handen aandachtig langs haar heupen, haar borst, haar rug, heel nauwkeurig, maar ook heel kies. Toen scheen hij tevreden te zijn. „Pardon pour le dérangement. Vous comprenez e'est mon devoir!" „Si, si, il n'y a pas de quoi", ant woordde Marta, verlucht dat het was afgelopen. Hij liet zijn oog nog even door de kamer gaan, vestigde zijn blik een ogenblik op Marta's tasje en Marta voelde plots heur hart in haar keel kloppen, want in dat tasje zat het sleu teltje van de suitcase, welke niet op slot was, toen Mc Cullen hem meenam en als hij dat sleutelje zag en zou vra gen waar dat van was.... Maar hij wendde zich al om, mom pelde iets van een afscheidsgroet en dan ineens waren ze allemaal weg. de Chef de Réception incluis! (Wordt vervolgd.) WOENSDAG 11 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV, 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 8 30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9 00 Voor de zieken. 9-30 Voor de vrouw 9.35 Water standen. 9.40 Gram 10.30 Morgendienst. 11.00 „De zee roept", hoorspel. 12.00 Gram. 12 30 Land- en Tuinbouwmedede- lingen. 12 33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Ge- var. muziek 13 40 Gram. 15 00 Kamer orkest. 15.45 Geestelijke liederen. 16 00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgel spel. 18.00 Militaire reportage. 18.20 Lichte muziek. 18.30 Spectrum van het Chr, Organisatie- en Verenigingsleven". 18.45 Strijkorkest en sol. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19 25 Gram. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Viool en orgel. 20.00 Radiokrant- 20.20 Radio Philh. Orkest., groot koor en sol. 21.40 „Ethiopië, armelijk keizerrijk", klankbeeld. 22 20 Gram. 22.25 Sopraan, tenor en piano 22 45 Avondoverdenking. 23 00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 —24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m: 700 VARA, 1000 VPRO, 1020 VARA. 19 30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7-30 Gram 8 00 Nieuws- 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Gym. voor oe vrouw. 9,10 Gram. 10 00 Schoolradio. 10 20 Voor de huisvrouw. 11.00 Gram. 12 00 Orgelspel. 12.30 Land- en Tuinbouw, mededelingen 12 33 Voor het platteland. 12 38 Gram. 13 00 Nieuws. 13 15 Tentoon- siellingsagenda. 13-18 Accordeonorkest. 13 45 „De weg omhoog", causerie. 14 00 Voor de jeugd. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconcert. 17.15 Dansmuziek. 17-50 Regeringsuitzending. Prot. Dr G. Stuive ling: „Nederlandse letteren in de we reld" 18 00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18 30 Lichte muziek 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „De praktijk van de leer der zuilen historisch christelijk getoetst", causerie. 19 25 Vara-varia. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20 05 Par lementair overzicht 20 15 „La Fille de Madame Angot", orera 21 15 ..Enoch Ar den kwam terug" hoorspel. 22 15 Strijk kwartet. 22 45 „Maïs", causerie- 23.00 Nieuws. 23.15 Socialisti-ch nieuws ln Es peranto. 23.20—24.00 Gram.muziek.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 7