De voormalige gasfabriek krijgt een nieuwe bestemming Jimmy Brown en de Oranjehemden Voorstel-Kerklaan aanvaard Nieuws uit Egmond aan Zee Flierefluiters deden hoge greep met De Heilige Vlam Gemeenteraad Langedijk Uitgebreide agenda Bij brand: nr 700 VVV Langedijk wil touristen trekken Gelegenheid tot pension BURGERLIJKE STAND Warmenhuizen „Volksonderwijs" richtte afdeling op BURGERLIJKE STAND Petten Cursusvergadering A.N.B. Noord-Scharwoude Tuinbouwbelang was bijeen Moeder en twee zoons gearresteerd St. Pancras Raad komt bijeen Heer-Hugowaard Vereniging voor Trouw Schoolbezoek bestaat entig jaar Groot-Schermer Schoolarts sprak over voeding van het kind Bergen Geen openbare vergadering Openbare aanbesteding Uitstekend spel r Ursem Het zilveren feest van de R.K. Toneelvereniging Spannende clubwedstrijd bij Achilles leiloo Driehonderd donors gaven bloed Rijles in de nacht Roekeloze chauffeur maakte brokken WOENSDAG 11 NOVEMBER 1953 LANGEDIJK. De gemeenteraad van Langedijk, welke gisteravond in openbare zitting bijeenkwam, had !een zeer grote agenda a£ te wer ken, die niet minder dan 22 punten bevatte. In drie uur tijd zag men kans al deze voorstellen af te handelen. Zoals wel te voorzien was, vorderden het punt „verbreding Kerklaan te Noordscharwoude" en het punt „bestemmen van de voormalige gasfabriek voor diverse doel einden" de meeste tijd. Met acht stemmen voor en vier tegen, namelijk die van de heren Balder, Kalverdijk, Van Nienes en Slot, werd de door B. en W. voorgestelde oplossing van het verkeersprobleem Kerk laan aangenomen, zoals door ons reeds eerder werd gepubliceerd. Na een langdurige discussie, waarbij ook de heer J. M. de Jong, de ge meente-architect, aanwezig was, voor de nodige deskundige toelich ting, besloot de raad met algemene stemmen de ex-gasfabriek een nieuwe bestemming te geven, met de restrictie, dat ten aanzien van een te bouwen lokaal voor de avondlekenschool en het te stichten verenigingslokaal B. en W. in de eerstvolgende raadsvergadering op 8 December met een definitief voorstel zullen komen. Een en ander hangt ook af de toe komstige bestemming van de oude ULO-school. Vast staat dus, dat er een nieuw gymnastieklokaal komt in de gebouwen van de voormalige gasfa briek, alsmede bergruimte voor ge meentewerken, een garage voor de ge meente en een onderkomen voor de gemeentelijke archieven. Gedeputeerde Staten berichtten toe wijzing van bouwvolume voor 21 wo ningen, waarvan 13 ter vervanging van onbewoonbaar verklaarde woningen. Hetzelfde college deelde mee, dat voor de bouw van de nieuwe sluisbrug te Oudkarspel geen provinciale subsidie wordt verleend. Voor de bouw ambts woning gemeentesecretaris krijgt de ge meente f 4400 subsidie. Op een ver zoek van de speeltuinvereniging „Kin dervreugd" te Oudkarspel om een sub sidie van f 1000 in de inrichtingskosten werd goedgunstig beschikt. Het jaar lijkse subsidie voor dezelfde vereniging bedraagt f 100. Mevr. J. KooyVan der Pol, vak onderwijzeres in de nutttige handwer ken aan de ULO-school, en de heer J. P. Mink, onderwijzer o.l. school te Oud karspel, werd beiden eervol ontslag veileend. Op een vraag van de heer Van Nienes in verband met de alge mene politieverordening over te snel varend motorboten zei de voorzitter, dat hij dit onder de aandacht van de LANGEDIJK Men deelt ons van de zijde der Langedijker brandweer mede, dat het Centrale Nummer - een aparte meldings- post bij het uitbreken van brand thahs is nummer 700k 2260. Dit geldt voor de geheV Langedijk d.w.z. Broek op Langendijk, Zuid- seharwoude, Noordscharwoude en Oudkarspel. LANGEDIJK. De VVV Langedijk welke onder leiding van de heer K. Zeeman Szn in jaarvergadering bij eenkwam, heeft de plannen voor het seizoen 1954 heeft uitgestippeld. Be halve door de propaganda voor de be kende rondvaarten door het rijk der duizend eilanden wil men proberen vreemdelingen te trekken door deze op te nemen in woningen, schuren en pensions. Langedijk heeft goede busverbindin gen met Alkmaar en in de plaatsen zelf is volop gelegenheid voor ama teurvissers om de hengelsport te be oefenen. De diverse jaarverslagen werden goedgekeurd. Het ledental, plm. hon derd, en het aantal bezoekers, nl. 1150, waren vrijwel gelijk aan die van ver leden jaar. De rekening van de pen ningmeester vermeldde een batig sal do van ƒ450, De heren C. Liefhebber, J. de Wit en J. Zielstra werden als bestuurslid herkozen, in de vacature K. Vlug, niet herkiesbaar, werd de heer J. Beenken als nieuw bestuurslid benoemd. Men besloot binnenkort een filmavond te houden, welke zal worden verzorgd door de Nederlandse Reisvereniging, dit in het kader van een ledenwerf actie voor de plaatselijke VVV. De voorzitter, de heer K. Zeeman Szn, en de heer J. Zielstra zullen de provinciale vergadering op 21 Novem ber op Wieringen als afgevaardigden bezoeken. LANGEDIJK, Geboren: Cees, z. van KI. Kooij en M. Spaans. Ondertrouwd: Hendrik van Rijn en Elisabeth B. Jansen. Cornelis N. Hoo- geboom, won. te Harerikarspel, en Anna M. Bes. G e t ro u w d Simon van Zwoll, won. ♦e R'dam en Maria H. Jong. Klaas Klok, won. te Winkel, en Aaltje Wiedijk. Overleden Cornelis Dekker, 91 jr, echtgenoot van L. Schrijver. VAKONDERWIJZERES BENOEMD LANGEDIJK. In de vacature van vakonderwijzeres aan de ULO-school is door de raad met algemene stemmen benoemd mej. A. M. Vader te Noord scharwoude. UITSLAGEN BROEKER DAMCLUB BROEK OP LANGENDIJK. De dam- competitie van de Broeker Damclub werd voortgezet. De uitslag was: Eerste klas: C. J. CoolsJac. Bakker 0—2; P. de Kroon—J. Wagenaar 02. Tweede klas: A. Balder—J. Boeijer P. de Boer—G Balder 2—0; H. BalderE. Smit 20; A. BoonA Leeg- water 02; Th. Smit—C. Kok 2—0. politie zou brengen. De voorzitter deel de nog mee, dat de gemeentebegroting 1954 behandeld zal worden in een spe ciale raadsvergadering op 22 Dec. Bij het voorstel Kerklaan zeiden de teenstemmers de hern Balder, Kalver- dijk, Van Nienes en Slot ,dat de Kerk laan huns inziens geen weg voor auto verkeer is. De heer Kalverdijk wilde de zaak zo laten, als deze momenteel is. De heer Van Nienes prefereerde éénrichtingsverkeer. De heer Slot wees op de gevaarlijke situatie in deze buurt, zoals o.a. aan de Oosterstraat. De an dere raadsleden meenden, dat de kwes tie die al drie jaar slepende is, drin gend om een oplossing vraagt. Daarop werd het voorstel van B. «n W. aan genomen. Bij het voorstel van de gasfabriek werd o.a. nog gesproken over de door- vaartbreedte van de te bouwen brug bij het Westerpad. Een breedte van zeven meter achtte mem algemeen vol doende, met desnoods een remming aan de schoeiïngen. Hoewel men vond, dat de oude gasfabriek met terreinen een goede bestemming moest krijgen, ook in verband met het nadelig liqui diteitssaldo van het gasbedrijf, werden van meer kanten bezwaren gemaakt tegen de stichting van een verenigings lokaal. De heren Van Nienes en Kal- Tijden.s de Maandagavond in één der lokalenvan de ÖX.S. gehouden ouder avond heeft, de heer J. Zeeman uit Langedijk gesproken over Volksonder wijs. Het. hoofd der school, de heer Vellinga, richtte zich in het bijzonder tot de ouders van de nieuwe leerlin gen en vertelde, dat de leerlingen wekelijks yijf cent bijdragen voor de aankoop van filmstroken, die gemid deld vier gulden kosten. De school bibliotheek maakt het niet zo goed; nog enkele boeken zijn vrij goed, maar het grootste gedeelte is verouderd. Als er ouders zijn, die boeken willen af staan: ze worden in dankbaarheid aanvaard. In verband met het bezoek van de schoolarts op Donderdag werd medewerking van de ouders gevraagd. De heer Zeeman wees op het belang van openbaar onderwijs, dat tegen elke verdeeldheid is. De verschillende scholen bevorderen de eenheid niet. Ze kosten niet alleen schatten geld, maar verzwakken onze maatschappij, aldus de heer Zeeman, die vervolgens opwekte lid te worden van Volkson derwijs. Het ledental bedraagt momen teel 140.000, terwijl de contributie f 2.50 per jaar bedraagt. Er werd een afdeling van Volksonderwijs met 18 leden opgericht; de oudercommissie zal voorlopig het bestuurswerk op zich nemen. Geboren: Nicolaas Mattheus Joseph Maria, z.v. Johannes P. Vader en Afra M. Boekei; Willibrordus Johannes Ma ria, z.v. Johannes P. Bakker en Divera M. A. Mosch; Johannes Gerardus Ma ria, z.v. Petrus Jonge jan en Alida Beukers; Catharina A. M., d.v. Johan nes Nannes en Alida Dekker; Trijntje, d.v. Hendrik Rentenaar en Jantje Blankman. Ondertrouwd: Albertus Zoon, fa brieksarbeider, Heiloo, en Christina M. Ligthert, Warmenhuizen; Jacobus Duineveld, tuinbouwer, Harenkarspel, en Agatha C. Dekker, Warmenhuizen; Petrus A. Smit, scheepsbouwer, War menhuizen, en Catharina A. Hooge- boom, Warmenhuizen; Jan Gieling, militair, Amsterdam, en Cornelia H. Kemper, Warmenhuizen. Huwelijk: Cornelis J. van Erp, 24 j„ stucadoor, Helmond, en Anna M. Tes- selaar, 23 j., Warmenhuizen. Overleden: Sjoerdtje Buwalda, 82 jaar, echtgenote van Pieter de Ruiter. Voor de afdeling Petten van de Alg. Ned. Bouwbedrijfsbond heeft de heer Wevers uit Haarlem een praatje ge houden over de belangrijkste sociale wetten in Nederland. Speciaal de ziek tewet, ve ongevallenwet en de kinder bijslagwet werden uitvoerig bespro ken. Ten aanzien van de' ziektewet merkte de heer Wevers op, dat er door de verzekerden dikwijls onnodig schade wordt geleder, omdat men verzuimt het ziektegeval binnen 24 uur persoonlijk aan de bedrijfsvereni ging te melden. Ook uit de andere wetten werden de belangrijkste punten besproken. Hoewel het onderwerp af en toe wat „taai" was, werd er door de weinig talrijke bezoekers met aan dacht geluisterd. verdijk meenden, dat hierdoor het par ticulier initiatief benadeeld zou wor den. De voorzitter, burgemeester Schelhaas, wees op de Bescherming Burgerbevolking, EHBO, Roode Kruis e.d., waarvoor geen goede huisvesting is. Spreker zei verder, dat ook gedacht is er een kleuterschool onder te bren gen, welk plan B. en W. nog even willen aanzien, in verband met de wettelijke voorziening van dit onder wijs. De heer De Jong, de gemeente architect, verklaarde nog, dat de oude uloschool niet geschikt is voor de avondtekenschool. Tenslotte werd be sloten zoals in de aanhef is genoemd. Op een vraag van de heer Balder ant woordde de voorzitter, dat wat een gymnastieklokaal voor Broek op Lan gendijk betreft, B. en W. zich hiermee ernstig bezighouden. De raad ging verder accoord met de onbewoonbaar- verklaring van elf woningen, garantie hypotheekverband van vier nieuwe woningen voor de N.V. Bouwkas Noordnederlandse Gemeenten en di verse geldleningen voor woningbouw, bouw sluisbrug Oudkarspel en bouw veilingbrug Noordscharwoude, schoei- ingswerken enz. enz. K. K. Laffertu werd benoemd als onderwijzer licha melijke oefening bij de uloschool te Noordscharwoude. Bij de rondvraag vestigde de heer Van Dijk de aandacht op de verdwijning van de bomen in de gemeente zoals bij de sluis te Oud- karspel. Spreker vroeg om nieuwe beplanting. Dit heeft de aandacht. De heer Kalverdijk zou gaarne meer ver gaderen, gezien de uitgebreide agenda. Voorzitter antwoordde, dat een goede voorbereiding nu eenmaal noodzake lijk is. Wettelijk wordt er in een jaar voldoende vergaderd. NOORDSCHARWOUDE. - De Maan dagavond gehouden vergadering van de vereniging Tuinbouwbelang, welke in café De Bakker bijeen kwam, onder leiding van de heer K. van Nienes, sprak zich er voor uit, dat het idee van de heer Kliffen voor een vaar- polder bij de plannen toj verkaveling van het Geestmerambacht eveneens onderzocht zal worden naast de plan nen, die men heeft met een rijpolder. De heer J. Kliffen, die op de verga dering aanwezig was, lichtte zijn plan nen nader toe. Als enige punt van im portantie werd op deze vergadering de statutenwijziging behandeld en aan genomen. De statuten zullen worden aangepast aan die der veilingsstatuten. Verder werd nog medegedeeld, dat er met de jagersvereniging een pachtcon- tract was afgesloten. In de poterbe waarplaats, welke geheel vol is, zijn 7200 van de 8450 opgegeven bakken pootaardappelen geplaatst, zodat ieder lid 15 pet. minder kon inbrengen. De Hilversumse recherche heeft twee broers te Hilversum en hun moe der, een 63-jariige weduwe gearre steerd, verdacht van diefstal met braak en heling. De aanhouding geschiedde naar aan leiding van gevonden vingerafdrukken van de oudste broer, een goede beken de van de politie,in een villa aan de Mozartlaan, waar onlangs tijdens de kerkgang der bewoners op een Zon dagmorgen een groot bedrag aan geld en juwelen werd gestolen. Hoewel de gearresteerden hlijven ontkennee, ver denkt de recherche hen van meer in braken in Hilversum en omgeving. In de Donderdagavond te houden raadsvergadering zal o.a. de gem. be groting 1954 worden vastgesteld. Behalve een voorstel tot aangaan van een kasgeldlening en vaststellen van de zesde suppletoire begroting 1953 en slot-suppletoire begroting 1952, wordt voorgesteld wethouder P. Groen te be noemen tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Voorts komt aan de orde de benoeming van de heer S. Kloosterboer Dz. tot lid van de woon ruimtecommissie, wegens bedanken van de heer D. Bruin. DANKSTOND VOOR GEWAS SINT PANCRAS. In de Ned. Herv. kerk wordt Donderdagavond 7 uur een dankdienst voor het gewas gehouden. Zaterda^- ..d vond in de zaal van de heer K. Boers de viering van het 70-jarig bestaan der vereniging voor trouw school bezoek plaats. Vele oud-leerlingen der ol. school waren die avond aanwezig. De voorzitter, de heer Jac. Stekelbos, opende de avond waarna de secretaris, de heer A. Kooij, één der pioniers der vereniging, verslag uitbracht wat betreft het verleden. Vervolgens sprak het hoofd der school de heer Jc. Post. In zijn toe spraak liet de heer Post vooral uitkomen de prettige samenwerking die er bestaat tussen het bestuur der vereniging en het personeel der school. Namens de kinde ren en het personeel der school overhan digden de heren Post en Lemstra bloe men en kleine geschenken. De heer Mo lenaar, voorzitter van de oudercommis sie, sprak waarderde woorden en liet deze vergezeld gaan van een fraaie bloe menmand. De heer P. Blauw Pzn. sprak namens Volksonderwijs en bracht bijzon der hulde aan de voorzitter der vereni ging, de heer Jac, Stekelbos. Hierna ver zorgden de kinderen der school een groot gedeelte van de avond met zang en de clamatie. Ook de oud-leerlingen hebben hun beste beentje voorgezet: schetsen, accordeonmuziek en zang wisselden el kander af. De heren Beers en Lemstra gaven op hun accordeon en guitaar en kele mooie nummers ten beste. Een bij zondere waardering kreeg vooral mevr. Post-Brouwer, die zeer veel voor de ver eniging en voor de kinderen heeft ge daan. Zij was en is nog, niet enkel voor het comité maar voor iedereen een gast vrouw bij uitnemendheid. De heer Emile Moretti uit Alkmaar trad op als een pri ma goochelaar en oogstte veel bijval. Maandagavond had in de O.L.-school te Grootschermer een ouderavond plaats. De opkomst der ouders voldeed niet geheel aan <fe verwachtingen. De aanwezigen waren vol lof over de ver nieuwing die in de schoollokalen heeft plaats gevonden (nieuw meubilair en nieuwe vloerbedekking). Direct na de opening werd het woord gegeven aan de schoolarts dr Planting uit Purmer- end, die een uiteenzetting gaf over „De voeding van het schoolgaande kind". Dit ogenschijnlijk zo eenvoudige onder werp, bleek tijdens deze uiteenzetting nog niet zo eenvoudig te zijn, want wat er wordt opgediend, en hoe het wordt opgediend, blijkt van grote in vloed op het kind te zijn. Dr Planting verdeelde het voedsel in drie groepen t.w. Bouwstoffen, Beschermingsstoffen en Brandstoffen, waarvan de laatste de minst belangrijkste zijn. Speciaal voor op school overblijvende kinderen wees hij er nog op deze 's avonds geen opgewarmd eten te geven, daar hier nagenoeg alle vitaminen uit zijn. Van groot belang voor het kind is tevens, hoe de maaltijden worden opgediend, Van een goed gedekte tafel zal één kind beter en smakelijker eten, dan wanneer dit niet het geval is. In de pauze werd een kopje thee ge presenteerd, en kon het werk der kin deren worden bekeken. Na de pauze volgde het officiële gedeelte van deze avond. Bij de rondvraag richtte mees ter Klunder zich met een speciaal woord tot het gemeentebestuur, dat hij dank bracht, mede namens ouders, oudercommissie en juffrouw Boekei, voor de prachtige staat waarin het de O.L. School heeft doen brengen. De spoedeisende openbare raads vergadering. die gisteren was uitge schreven voor het vaststellen van een wijkverordening i.v.m. het verstrekken van een vrijgekomen vergunning inge volge de drankwet, is niet aan de openbaarheid toegekomen. De raad heeft van negen uur tot half twaalf in comité vergaderd en op dat tijdstip deelde burgemeester Huy- gens de geduldig wachtende persmen sen mede, dat de besprekingen niet in het stadium waren gekomen, dat een •openbare vergadering zou kunnen volgen. In tegenwoordigheid van B. en W. is door de Directeur Gemeente Wer ken een openbare aanbesteding ge houden van het bouwen van twee transformatorhuisjes voor het Ge meentelijk Electrisch Bedrijf, één te plaatsen aan de Meeweg en één aan het Smalle Pad te Bergen. Hiervoor was uitsluitend door Ber gense Bouwbedrijven ingeschreven. J. Kroon ƒ12894; M. L. Marquering ƒ12790; Pa. J. Houtenbos ƒ13750; Pa. P. Rampen ƒ14525; A. Prins ƒ15000: Wed. Houtenbos ƒ15068; D Beeldman 15195. Het was een originele gedachte van de regisseur, de heer G. Spruyt uit Hei loo, om in het programma de karakters te beschrijven van de personen, die in De Heilige Vlam voorkomen, zonder daarbij de intrige te verraden. Inderdaad zou anders de noodzakelijke spanning weggenomen zijn, die nu tot het la-.tste moment behouden bleef. Waar het stuk a.s. Zaterdag nogmaals door de toneel vereniging De Flierefluiters wordt opgevoerd, zullen wij ook hier de intrige on besproken laten. Genoeg zij, -dat dit toneelstuk van Somerset-Maugham, waarmede deze toneelvereniging een hoge greep deed, op waarlijk niet te overtreffen wijze ten tonele is gebracht. Zoals de regis seur in zijn voorwoord terecht schrijft, stelt dit belangrijke spel aan de spe lers bijzondere eisen. Als wij dus constateren, dat zij, zonder uitzonde ring, aan deze bijzondere eisen vol daan hebben, is dat een buitengewoon en welverdiend compliment. Een stampvolle zaal heeft in adembene mende spanning het verloop gevolgd om tot slot de spelers te belonen.... met een matig applaus! Toch was juist dat het grootste compliment, want tot luidruchtig applaus was men eenvoudig niet in staat, omdat ieder een brok in de keel of een traan in het oog had. Het was in één woord geweldig. Verschillende spelers zagen we reeds meermalen voor het voetlicht en men vindt het dan ook al vanzelfsprekend, dat bv. de dames Wayers-Scholder en AberkromBot weer uitstekend speelden. De heer A. Visser, van wie men zonder meer een komische rol verwacht,, deed het ook in de ernstige rol van dr Harvester lang niet slecht. Mej. A. de Jong, tot nu toe één der zwaksten in dit milieu geen schan de steeg in dit toneelspel tot grote hoogte. Slechts één opmerking houde men ons te goede, enkele spelers die nen wat duidelijker en luider te spreken. Achter in de zaal heeft men hen af en toe beslist niet kunnen verstaan. De zaal van de heer Mulder was Zaterdagavond vol met genodigden in verband met het 25-jarig jubileum van de R.K. Parochiale toneelvereniging. Bij een vijf en twintig jarig jubieum is er wel enige reden om trots te zijn. De R.K. Par. toneelvereniging heeft natuurlijk in de afgelopen vijf en twin tig jaar haar dieptepunten gekend, hoe kan het ook anders. Door huwelijk en vertrek naar elders, gingen vaak goe de krachten heen. Om deze opengeval len plaatsen weer aan te vullen, ging vaak met grote moeilijkheden gepaard. Desondanks heeft de vereniging zich vijf en "twintig jaar weten te handha ven, en wü hebben kunnen zien dat de vereniging momenteel op een gezond en verantwoord peil staat. Voor deze gelegenheid was gekozen een spel uit „The Far West", door Bill Canmany, (Wim Dumont) getiteld „Indianenbloed". De schrijver heeft in dit stuk het leven van de farmers en de cowboys in „het wilde Westen" als onderwerp gekozen. Bill Canmany schilderde voor ons een zeer natuurgetrouw beeld. Mensen met hun hebbelijkheden en fouten. Mensen, die ruw zijn geworden bij hun ruwe werk, hun woorden niet op een goud schaaltje afwegen, die met vallen en opstaan hun moeilijke weg gaan, maar ook groot kunnen zijn in liefde en vriendschap. De half-Indiaan Steve Maowa geeft ons hierin een treffend voorbeeld. De toneelvereniging heeft de talrijke aanwezigen een prachtige avond aangeboden. In 't kort memoreerde voorzitter G. A. Hoogewerf het wel en wee van de afgelopen 25 jaar, in zijn openings woord, en riep allen een hartelijk wel kom toe. Inzonderheid de burgemeester en mevrouw, pastoor en kapelaan, als mede de wethouders en raadsleden, en wenste vervolgens allen een prettige avond toe. Zondagmiddag hield het Bestuur voor deze gelegenheid een receptie in zaal Mulder. Zeer velen hebben hier van gebruik gemaakt. Vertegenwoor digers van alle plaatselijke verenigin gen waren hierbij aanwezig, waaron der het voltallige gemeentebestuur. Verenigingen, zowel buiten als in de gemeente, hadden bloemstukken aan geboden, o.a. van het gemeentebestuur, L.T.B., toneelver. „Amicitia", 't Kruis H.H.W., van J. Berkhout als oud-voor zitter en thans ere-voorzitter, toneel vereniging „Leatitia" Schermerhorn, personeel openbare lagere school. Toneelver. „Rein Genoegen" Obdam, R.K. Armbestuur Café Mulder - To neelver. „Een»gezindheid" te Blokker en vele giften onder couvert. Zij tot slot nog vermeld, dat De Flierefluiters ook wat de aankleding betreft, met sprongen vooruitgegaan zijn. Liet een en ander vroeger nog wel eens iets te wensen over, thans was de aankleding buitengewoon smaakvol verzorgd en suggestief. Het was ruim half elf toen voor zitter Nic. van Elsland zijn dankwoord kon spreken en ook dat tijdstip houdt een compliment in, het was vlot, het was afBravo De gymnastiekver. Achilles organi seerde de jaarlijkse onderlinge wed strijden voor dames en heren. Deze wedstrijden zijn voor de dames het meest spannende geweest. Mevr. C. Stam, die reeds vijfmaal als nummer twee was geëindigd, wist nu de zege te behalen. Zij kwam tevens in het bezit van de wisselbeker die door mej. N. Hopman wegens emigratie niet kon worden verdedigd. Het verschil tussen no. 1 en no. 8 bedroeg slechts drie punten. Mevr. T. DekkerSevenhuysen zag haar de buut bekroond met een vijfde plaats. S. Ouverin turnde in de tweede graad een zeer goede wedstrijd. Bij de heren ondervond P. Dekker Jr. nog niet de tegenstand die hem kon bedriegen xv kijM.ijla kon bedreigen. Voor de zesde maal zette hij z'n naam in de boeken der vereniging. Th. Hopman werd tweede en S. Genet bezette de derde plaats. Na afloop der wedstrijden reikte de voorzitter met 'n toepasselijk woord de prijzen uit. Verder bracht hij dank' aan de jury en de leider van de avond, N. Schroor. Hier volgen de uitslagen Dames 3e graad: 1. C. Hopman 43.3 pnt.; 2. J. de Groot 42.8 pnt; 3. M. Schol 42.6 pnt. Dames 2e graad1. S. Ouverin 47.5 pnt; 2. E. Wijker 47 pnt; 3. mevr. A. Stam 43.8 pnt. Dames le graad: 1. mevr. C. Stam 48.3 pnt.; 2. M. Stam 47.8 pnt.; 3. N. Wijker Cd. 47.6 pnt. Heren 3e graad: 1. J. Hopman en J. de Groot 40.1 pnt.; 2. C. Wijn 38.9 pnt; 3. J. Heddes 37 p. Heren 2e graad1. S. Genet 44.9 pnt.; 2. C. Dekker 41.8 pnt.; 3. J. Hop man 41.6 pnt. Heren le graad: 1. P. Dekkêr 49.9 pnt; 2. Th. Hopman 45.1 pnt. SELECTIEWEDSTRIJD Op Zondag 15 November a.s. houdt de afd. Noordholland van de K.N.V.B. een selectiewedstrijd om te komen tot de samenstelling van een vertegen woordigend elftal voor Noord-Holland. Deze wedstrijd wordt gespeeld om half drie op het Egmondse sportpark. In de proef-elftallen zijn opgesteld de 3 Egmondia-spelers, W. Gravema- ker, C. Zwart en A. Zwanenburg. 137. Wat heeft het nog voor zin de vijf doelpunten die Jackie Brown in de tweede helft van de wedstrijd tegen het Engelse elftal nog maakte, stuk voor stuk te beschrijven? Het waren vijf kanjers van doelpunten, waardoor Oranje een even onverwachte als schit terende 84 overwinning op het ster ke Engelse amateur-elftal behaalde. In het Wembley-stadion hadden de toe schouwers genoten van het verbluf fende solospel, en de paar duizend Ne derlanders die dit prachtige succes met hun eigen ogen hadden mogen schouwen waren door het dolle heen van vreugde. Maar niemand besefte, wat er in het vaderland was gebeurd. Daar had men de wedstrijd via de ra dio kunnen volgen, althans tot een half uur voor het einde, want op dat ogenblik had Nederland de leiding ge nomen (54) hetgeen voor radiorepor ter Klaas Kletzema, een aanleiding was geweest zo'n vervaarlijke vreugde kreet te slaken, dat op hét zelfde ogen blik de zes hoogfrequentie-lampen van aan- de Hilversumse zender, door waren ge slagen en er alleen nog maar een -aar gereutel uit alle vaderlandse radiotoe stellen te beluisteren viel. Er waren luisteraars geweest die deze jammerlü- ke onderbreking met gelatenheid droe gen, maar voor duizenden anderen was dit teveel geweest. Zij wierpen zich vol bittere teleurstelling op hun radio ap paraten, begonnen deze woedend neen en weer te schudden en toen dit niet hielp, smeten zij hun toestellen uit lou ter woede, uit de ramen. Afgelopen Maandag en Dinsdag had de bloedtransfusiedienst van het Ne- derlandsche Roode Kruis zijn bivak opgeslagen in het Wijkgebouw van Het Witte Kruis aan de Holleweg. In twee dagen werd van ruim drie honderd donors bloed afgetapt. De algehele leiding was in handen van dr D. W. L. Hoekstra die geassi steerd werd door leden van de Roode Kruis Colonne. VERGADERING VAN DE VW De V.V.V. „Heiloo Vooruit" houdt Donderdagavond 12 Nov. een algemene ledenvergadering in café „Hoebe" op de Kennemerstraatweg. De agenda vermeldt o.m. het verkie- zen van een nieuwe voorzitter en drie bestuursleden. Zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs (wel een rijvaardigheidsbe wijs) was de jeugdige M. S. uit Hoorn met een goochelaar, twee jongedames en nog een jongeman in een auto ge stapt om de kermis in Alkmaar te bezoeken. De bedoeling® was tevens om de chauffeur gelegenheid te geven zijn vaardigheid achter het stuur te vergroten. De gevolgen van deze ris kante onderneming bleven niet uit. De auto kwam zodanig met een boom in aanraking, dat de inzittenden ernstige kwetsuren opliepen. Verdachte ver klaarde, dat hij sterk gehinderd was door het licht van een lantaarn op de weg naar Schoorl, waar het on geluk plaatsvond. De verlichting van de auto was bovendien slecht. In deze zaak eiste de officier van Justitie van de arrondissementsrechtbank gisteren een boete van f 100 subsidiair 30 da gen hechtenis tegen de jeugdige ver dachte. De president was belangstellend te vernemen hoe het hele geval zich had toegedragen. Mej.,M. T., die naast de chauffeur zat werd daarbij als ge tuige gehoord. „Kunt U zich nog her inneren,aldus vroeg de president, ,ver"achte gedurende de rit zijn handen ook aan het stuur heeft ge had? Het meiske wist het niet precies meer. In zijn requisitoir zeide de of ficier van Justitie, dat het wel wat vreemd is, wanneer je 's nachts auto- rijles gaat nemen. Daarbij komt nog, dat de ..instructeur" achterin zat en dus onmogelijk kon ingrijpen. Over veertien dagen zal de uitspraak ge schieden.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3