Vragen staat vrij ChefarineA Speciale commissie zoekt naar reducering Bobeldijk neemt deel aan volkscross Het Hongaarse elftal V— Gewone en dagelijkse uitgaven Sint Nico laas heeft het erg druk Wat is „vijlbrief?" Programma Olympische Spelen Alleen reserves voor teamsporten 4 middelen in 1 tablet doen wonderen! VftOUWiN De stinkende kachel Een vreemde firma Woningsplitsing en de noodwet Wat is a-sociaal? Eerlijk schrijven! Scheidsrechter gekeurd Pints Pam Pom en de wonderlamp \U// rCtfTll SIGAREN uiijönctelUjk goed. Turpin geschorst Tussen Amsterdam door F. DE SINCLAIR, en Mk Parijs Biljartkampioenschap Luister eens naar Radioprogramma WOENSDAG 11 NOVEMBER 1953 QEWONE en dagelijkse uitgaven mag de vrouw doen, zonder dat ze daar nu direct een machtiging van haar echtgenoot bij behoeft te overleggen. Nu is echter niet scherp aangegeven wat nu wel en wat niet een dagelijkse uitgave is. Uit de jurisprudentie zijn wat dat betreft verschillende en zelfs tegen strijdige uitspraken aan te halen. Toen een vrouw eens twee bedden kocht, oordeelde de rechter dit in orde. Maar toen een andere vrouw een ameublement kocht, besliste de rechter dat dit een beetje ver ging en behoefde de man niet te betalen. Buitendien, wat in het ene geval verantwoord is, is het in een ander geval niet. Een vrouw van een man met f 40 inkomen per week bestel de eens een diner (thuis te bren gen) voor 3 personen (ex de afwe zige man) wat op f 45 kwam. De rechter oordeelde dat dit niet meer normaal was en de man behoefde niet te betalen. Maar zou de man f 150 per week hebben gehad, dan zou het oordeel anders zijn geweest. Een huurkoop-contract mag de vrouw zonder bijstand van de man nooit tekenen, maar dat mag de man zonder de bijstand van de vrouw óók niet. Nu kan de man de door de wet veronderstelde bevoegdheid om de gewone en dagelijkse uitgaven te doen, intrekken. De u wel bekende advertenties „gelieve geen geld of goederen af te geven aan mijn vrouw, daar;..:", zijn een poging daartoe. Of die mededeling echter voldoende is? Dat is lang niet altijd zeker. Het allerbelangrijkste is of de leverancier van het intrekken van de veronderstelde machtiging heeft geweten of kon weten. Dat moet de man (echtgenoot) maar aantonen. Soms zal zo'n advertentie voldoende zijn, soms niet. Brieven aan de leveranciers-kring zijn meer afdoende. Maar het beste is, als het werkelijk nodig is om zoiets te doen, even persoonlijk te gaan praten. Want, met de naam van de vrouw, treft men ook de eigen naaml QP VERZOEK van een lezeres willen wij wel een enkele op merking maken over de komende daden van de goede man. Er moet nl. speelgoed worden ingekocht. De eerste tip is dit: koop dingen die het kind ook werkelijk kan gebrui ken. Bijvoorbeeld geen kleurkrijtjes die met de beste wil niet kleuren. Geen dozen waterverf met tien tallen kleurtjes, die niet oplossen en tenslotte een kleurloos watertje afgeven. In die dozen zit dan neg een onbruikbaar penseel. De water verf techiek is de moeilijkste die bestaat. Geef dan liever een doosje met wat minder kleurtjes, doch goed en met een penseel dat terug veert. Nog beter kunt u een doos met tubes of stukjes plakaatverf geven. Met waterverf kan een een maal gemaakte fout nooit meer worden hersteld, omdat waterverf niet dekt. Dat doet plakaatverf wel. Daar kan men vele kleuren mee over elkaar leggen. Geef in het al gemeen, vooral aan jongens, speel goed, waar ze iets mee kunnen uit voeren, hun fantasie op kunnen uit leven, werkzaam mee kunnen zijn. Geef liever niet van dat hele erge dure speelgoed, want paedagogisch is dat niet verantwoord. En ten slotteals uw financiën heel duur speelgoed toelaten, denk dan eens aan de mogelijkheid om de Sint een handje te helpen. Hij heeft het zo druk, dat hij bepaalde kin deren (U begrijpt ons wel) vergeet. Die zijn toch óók zoet en zien ook van allerlei moois en lekkers in de étalage. Adressen kunt u wel vin den, zonder twijfel. Laat u de Sint of Piet in persoon komenstuur ze dan op de weg heen of terug heel even langs zo'n adres. Dat zal extra veel vreugde geven, ook aan uzelf. Dat is óók maar een tip hoor. £)IT is de naam van een familie die stamt van de Hugenoten. Wie kan ons zeggen, hoe de naam oorspron kelijk in het Frans was? De betrokken familie zou dit erg op prijs stellen als iemand hen weg wijs kan maken in deze. In ver band met stamboomonderzoek. fie speciale commissie, bestaande Uit Eric von Frcnkell (Finland), Bo Ekelund (Zweden), Albert Mayér (Zwitserland) en Armand Massard (Frankrijk), welke ten doel heeft voorstellen bij het Internationaal Olympisch Comité in te dienen ter re ducering van het programma, heeft te Parijs vergaderd. De leden van de commissie namen kennis van de antwoorden, die van de zijde van de internationale sport federaties en van de nationale Olym pische comité's waren binnen gekomen op een enquête, handelende over pro blemen, de reducering van het pro- gid.nma betreffende. Een groot aantal suggesties kwam tei sprake en niet minder dan acht tien voorstellen zullen worden behan deld op een bijeenkomst, welke in Mei 1954 te Lausanne wordt gehouden tus sen het bestuur van het IOC en dele gaties van de internationale sportfede raties. Daarna komen deze voorstellen ter tafel op het congres van het IOC dat in aansluiting op de bijeenkomst te Lausanne, te Athene zal plaats vinden. De belangrijkste suggesties waren: Er worden geen reserves meer toe gelaten voor de individuele nummers; Lr wordt geen limiet vastgesteld voor het aantal deelnemers aan de Spelen. Dit is op het ogenblik ook niet het geval; De teamsporten blijven gehand- houfd met dien verstande, dat men gaarne het aantal ploegen op de spe len wil beperken tot 16. Hieruit volgt, dat voorwedstrijden zullen moeten plaatsvinden, buiten de Olympische Spelen om en georganiseerd door de d sbetreffende internationale sportfe deraties; Er zijn enkele takken van sport, waarvoor men kunstmatig team wedstrijden heeft geschapen. In het bijzonder geldt dat voor gymnastiek, scnermen, wielrennen en paardensport. Men heeft de suggestie geopperd om in den vervolge of de teamwedstrijd van de betreffende tak van sport op het programma te zetten of het indi viduele nummers; de Commissie wil Wanneer U zich onbehaaglijk voell,^ doet een enkel tabletje Che(arine„4 wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich ten ander mens, weer in staat met p'ezier Uw werk te doen. u BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EEN TABLET - TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.75 (Advertentie Ing. Med.) twee nieuwe takken van sport op het programma plaatsen, nl. volleybal en boogschieten; dameswedstrijden op de Olympische Spelen blijven gehand haafd, maar de commissie wil gaarne bij de athletiek het kogelstoten en discuswerpen schrappen; indien er in een tak van sport nummers op het programma staan, welke toch min of meer hetzelfde karakter dragen, dan wil men ook hier tot een reductie komen. Men denkt b.v. aan de 100 en 200 meter bij athletiek, welke beide tot de sprint behoren; het aantal persplaatsen wordt gelimiteerd tot 1000, voor de fotografen en filmopera teurs tot 150, voor de radio en tele visie eveneens tot 150. Indien het rap port van de commissie wordt aange nomen betekent het dat de duur van de Spelen met een of twee dagen zou kunnen worden verminderd. Vrouwen hebben vaak moeilijke en pijnlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal. de grote pijnverdrijver. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. (Advertentie. Ing. Med.) £)E VRAAG, die een lezeres stelt, is deze: Als ik de kachel heb aan gemaakt en kolen er op heb gedaan, sluit ik hem af, wanneer het vuur flink brandt. Na enige tijd krijg ik dan een vieze reuk in mijn neus en mond. Is dat nu kolendamp? Dat zal wel zo zijn en als zich dat regel matig voordoet, is het niet onge vaarlijk. De oorzaak kan verschil lend zijn De kachel kan achter te veel afsluiten. Nooit mag de schuif helemaal dicht kunnen gaan! Het kan ook zijn dat de schoorsteen niet voldoende trekt en dus hele maal niet meer als de schuif van de kachel bijna dicht is. Om ernsti ge narigheid te voorkomen, kan lezeres wellicht beter even een vak man de zaak laten bekijken. J?EN LEZER kocht iets bij een fir ma en kreeg van dat artikel de alleenverkoop. Thans antwoordt de firma niet meer op brieven en doet overigens raar. Nu is dit vermoede lijk geen poiitie-kwestie, maar een civiele zaak. Lezer zou eens kunnen beginnen bij de Kamer van Koop handel, in de plaats waar die firma is gevestigd, te laten nagaan of deze daar staat ingeschreven en zo ja, de gegevens kunnen laten overne men. Anders een informatie trekken, eventueel via een bank. Indien hij nog eens schrijft, Iaat hij het dan aangetekend doen. ANN EER een echtpaar, dat thans trekt van de noodwet-ouder domsvoorziening, hun woning laat splitsen en een deel gaat onderver huren zal de noodwet-uitkering ze ker iets lager worden, al zal het niet veel zijn. Maar vooral opgeven. U wilt, om de noodzakelijke ver bouwing te kunnen betalen, een hypotheek nemen. Maar overlegt u eerst eens even met de gemeente. Voor bepaalde splitsingskosten kan misschien een bijdrage worden ver kregen. Overleg over uw plannen met de gemeente is trouwens toch om verschillende redenen nodig. ^-SOCIAAL wil zeggen: niet aan gepast zijn. De samenleving stelt nu eenmaal bepaalde eisen. Ieder een is genoodzaakt zich daar bij ONZE Lezers kunnen kos teloos antwoord kro pen op vragen en moeilijkheden, bijvoorbeeld over: luridische aangelegen heden woning'kwesties, hu welijksmoeilijkheden, opvoe dingszorgen, sociale verzeke ringswellen, assurantiezaken persoonlijke geestelijke moei lijkheden, enz U schrijlt dan de redactie en vermeldt links op de enveloppe: Mentor. Desgewenst krijgt U persoon lijk antwoord en wordt Uw brief niet tn de krant behan deld. Alles wordt strikt ver trouwelijk af gedaan. aan te passen. Wij kunnen, om een voudig te blijven, noemen: reinheid, netheid in huis, regelmatigheid (op tijd eten. 'op tijd naar school etc.) eergevoel, het besef om voor zich zelf te willen zorgen en daarnaast ook iets voor de naasten te willen doen en zo meer. De a-socialiteit neemt toe, zonder dat men precies weet, waardoor. Het middel tegen a-socialiteit is ook nog niet gevon den. Verpleging gaat goed, zolang ze in kampen onder streng toezicht blijven. Maar eenmaal in de maat schappij terug, blijkt de verbetering zelden een blijvende te zijn. Wij heb ben indertijd eens verschillende a- sociale gezinnen bezocht en het beeld is bijna overal gelijk. Een ver schrikkelijke bende. Ze gaan als ze zin hebben, eten als ze zin hebben (ieder van de gezinsleden voor zich) de kinderen wassen zich niet, gaan al naar hun muts staat naar school of blijven thuis, etc. Te midden van een onbeschrijflijk verwaar loosde inboedel stond een super- radio. In dit gezin werd overigens genoeg verdiend. Zoals gezegd, de a-socialiteit is zeer moeilijk te ver beteren omdat men de oorzaken die vermoedelijk in degeneratie ge zocht moeten worden) niet precies kent. Men kan medelijden hebben met de kinderen uit deze gezinnen, want ze zijn erfelijk belast. gOMS KOMT het voor dat wij een brief krijgen, die er kennelijk alleen op gericht is in een bepaald geval gelijk te krijgen. Die brief wordt dan later aan anderen ge toond. De voorstelling van zaken is dan zo, dat men zeker is van gelijk. Dat heeft geen zin! Men moet ons een zaak eerlijk en naar waarheid voorleggen om een juist antwoord te kunnen verwachten. MENTOR. (Advertentie Ing. Med.) Zondag 22 November organiseert het dagblad „Le Soir" zijn jaarlijkse mas sale volkscross met enkele duizenden deelnemers, onder wie zich een groot aantal Nederlandse athleten bevindt. Voor de cross van de „azen", welke op invitatie is georganiseerd en waarin elk land 4 lopers kan laten starten, heeft Nederland ingeschreven met W. J. van Zeeland (AAC Amsterdam), J. Fekkes (DO.S. Rotterdam) en J. Adri- aansen (D.J.A. Breda), terwijl de vier de plaats nog moet worden bezet. Hier voor komen in aanmerking A. Jonkers (Vlug en Lenig Den Haag), tevens mili tair crosskampioen van dit jaar, W. Rovers (T.H.O.R.) of H. van den Veer donk (Kimbria). Tot de deelnemers aan de volkscross behoren J. Overdijk (A.A.C.), S. Bobel dijk (M.F.C.) en de Hermes-junior Maasdijk. Het is gebeurd tijdens een wedstrijd van twee (amateur-) ploegen van de Rijnlandse voetbalbond, afgelopen Zondag. De scheidsrechter in deze ont moeting nam zulke vreemde beslissin gen en zijn hele manier van optreden was zo eigenaardig, dat bij beide elf tallen de mening postvatte dat hij on der invloed van sterke drank verkeer de. En het moge ietwat vreemd klin ken, maar er werd besloten dat een der spelers de rechtspreker naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis zou brengen voor een bloedproef. Aldus geschiedde: De scheidsrechter bleek volkomen nuchter te zijn.... De voetbal-autori teiten van Rijnland zijn thans bezig, deze merkwaardige geschiedenis uit te pluizen. 169. Nadat Moeder Woeffie naar jongens naar bed gestuurd had, gaf ze Ali opdracht de wacht te houden in de slaapkamer met de boodschap er bij dat hij een ieder, die uit zijn bed kwam een tik met de pollepel moest geven. Daarna ging ze naar beneden en belde het kasteel van Baron Van Pottum op. Mevrouw Babbelgraag nam de hoorn op. „Oh, bent U het", zei de ze koeltjes, want ze was de geschiede nis van de hoed en de taart nog met vergeten. Moeder Woeffie probeerde door de telefoon uit te leggen, wat zij ontdekt had. „U zult niet meer boos op me zijn, als U hoort hoe het allemaal in eikaar zit", zei ze verklarend. „Vraag Uw man. wanneer we elkaar eens kun nen spreken". „Iets heel geks", zei me vrouw Babbelgraag tegen haar man, terwijl ze haar hand op de hoorn hield. „Dat mens belt, je weet wel, mevrouw Woeffie enze zegt, dat dat mail» koperen lampje, dat wij aan Pim heb ben gegeveneen wonderlamp is. Als je er over wrijft, komt er een klein negerjongetje voor de dag, die zegt; „Meesterrr beveelt, Ali gehoorrr- zamen!" „Wat?" stamelde de baron. „Neger j.„Ja, weet jij daar iet» van?" vroeg zijn vrouw verbaasd. .Na tuurlijk, j ij wou me niet geloven, maar weet je nog aan boord van dat vrachtschip, dat zo vreselijk schom melde? Het stormde zo en.... toen kwam dat negertje en was het plotse ling mooi weer!" (Advertentie Ing. Med.) Hongarije zal tenminste 13 spelers naar Londen afvaardigen voor de op Woensdag 25 November op Wembley te spelen wedstrijd tegen Engeland. De opstelling van de Hongaarse ploeg is bekend gemaakt, met dien verstan de, dat zowel voor de rechtsback- als voor de midvoor-plaats twee spelers zijn aangewezen, uit wie later een de- fintieve keuze zal worden gemaakt. Het elftal ziet er als volgt uit: Grosics, Bozsik of Buzansky en Lorant: Lan- tos, Kovacs, Zakarias: Budai, Csodas, Hidegkuti of Kocsis, Puskas, Tot. Bozsik, die genoemd is voor de rechtsback-plaats heeft wegens een blessure verschillende oefenwedstrij den niet kunnen meemaken. Hidegkuti en Kocsis, de candidaten voor de mid- voor-positie, kwamen beiden in het elftal uit, dat te Helsinki de gouden Olympische medaille won. Zij speel den resp. rechtsbuiten en rechtsbinnen. Puskas, een van de uitblinkers in de voorhoede, heeft reeds meer dan 50 wedstrijden met het Hongaarse elftal op zijn naam staan. De New-Yorkse athletiekcommissie heeft de Britse bokser Randolph Turpin voor onbepaalde tijd geschorst „in het belang van de bokssport" blijkens een mededeling in het weekbulletin van de commissie. De secretaris Dan Dowd verklaarde dat deze schorsing een gevolg was van de aanklacht wegens mishandeling wel ke mej. Adéle Daniels tegen Turpin had ingediend. Hij voegde hieraan toe, dat dit de procedure is welke automa tisch in werking treedt wanneer een bokser bij een rechtzaak betrokken werd. De bokser wordt dan geschorst totdat de zaak gesloten is. Hl e,lUU*f* (Advertentie Ing. Med.) 25) Marta ademde diep op, stopte haas tig het vreselijke sleuteltje in haar schoen en dan keek ze eens rond en begon ze te lachen, zenuwachtig t e lachen, maar tóch te lachen. Dat je daar zo ineens in kon zitten! Of er iets verraden zou zijn omtrent de G.A.B.? Dat was niet erg waar schijnlijk, al was het mogelijk, natuur lijk. Lekken kunnen er altijd zijn. Maar ze was eerder geneigd te denken aan een algemene maatregel, een on derzoek in alle hotels naar de identi teit van vreemdelingen. Enfin, het bed hadden ze in de gauwigheid toch weer netjes opgemaakt. En op zulke avon turen moest je ook bedacht zijn en in gesteld. Wat gaf het ook! Maar wat kon het dan soms aan een kleinigheid liggen! Dat sleuteltje! En die inspec teur die nog even zo scherp naar haar tasje keek! Toch een correct mens in alle opzichten. Dienst is dienst! 't Was al mooi, dat ze niet gearresteerd werd en ondervraagd was op een las tige en scherpe manier, zoals die in specteur op het bureau Leidse Plein had gedaan. Dat was een vervelende kerel! De telefoon knerpte! Het was de Chef de Reception die haar vertelde dat „ces messieurs" weg waren na eerst nog een cognac fine te hebben gedronken en Mademoiselle kon nu gerust gaan slapen! Er zou niets meer gebeuren. Hij had het toch zo sleu- cein- «rerschrikkelijk gevonden. „Ah, j'en suis :omplètement bouleversé mademoiselle. Un dérangement comme ga! Ah par exemple!" Ze stelde hem lachend gerust en leg de de hoorn neer. Vijf minuten later lag ze in bed, ze moest telkens nog een beetje lachen om dit avontuur: het griezelige teltje had ze nu verstopt in de tuur van haar pyama. HOOFDSTUK XIII. Ten slotte had ze toch nog goed ge slapen; ergens in het hotel sloeg een klok negen uur. Ze vloog uit haar bed want dan moest ze voortmaken, maar het vliegveld was het toch altijd nog een goed kwartier rijden en dan de douane daar en de passencontröle. Ze repten zich en ee- kwartier later was ze al in de eetzaal om te ontbijten; ze had dit wel naar Parijse zede op haar kamer kunnen doen, maar ze ver wachtte elk ogenblik Romeil met de suitcase en die had ze liever niet op haar slaapkamer. De chef de réception zag ze niet, die was zo vroeg zeker niet bij de hand of nog niet bekomen van de nachtelijke schrik, maar ze smeerde juist haar tweede croissant toen Romeil ver scheen met de suitcase. Ze liet hem plaats nemen aan haar tafeltje en dan vertelde ze hem dadelijk van het nachtelijk avontuur, waar hij blijkbaar erg van ontstelde. „Ja, stel u voor", zei Marta, „dat ik de suitcase al terug had gehad met achter die dubbele bodem die appara ten! We hebben echt geboft!" Hij hief een hand op, knikte, kon blijkbaar even niets zeggen en Marta zag dat zijn ademsappel een paar maal snel heen en weer ging in een zenuw achtig slikken, „Maar dan is het toch gewenst", sprak hij dan hees, „dat u hier zo gruw mogelijk weggaat. Ze moesten eens te rugkomen en als ze dan de suitcase bij u zouden aantreffen!" Ze knikte. „Ik heb geen enkele reden om mijn verblijf hier te verlengen", sprak ze dan. „Ik zal de suitcase even meene men, mijn boeltje inpakken, dat is in enkele minuten gebeurd en dan ben ik reisvaardig!" „Goed, goed, ja doet u dat, maar haast u, haast u", sprak hij op gejaag de toon. Ze nam de suitcase op en even later was ze weer op haar kamer. De suitcase was zoals gezegd, niet op slot, ze legde hem op het bed en sloeg het deksel open. Dan trad ze vlug naar de kast om daar haar eigendommen uit te halen. Erg zwaar warén de onderdelen, die ze nu moest meenemen blijkbaar niet, lang niet zo zwaar als die, welke ze van Amsterdam had meegebracht Dat had ze wel aan de suitcase gevoeld. Die dubbele bodem. Ze keek er nog even naar. Het was keurig gemaakt en vol komen onzichtbaar voor een niet inge wijde, maar Vriesendorp had hem haar gedemonstreerd. Om hem te ontdek ken zou je met een centimeter eerst van binnen en dan van buiten de diep- temoeten meten en dan zou je stuiten op een verschil dat niet door de wand dikte alleen kon worden veroorzaakt Hoe deed Vriesendorp toen ook weer? O ja, op die onder de bekleding ver borgen knop drukken en dan lag de valse bodem, die door gespannen veer tjes klemmend werd gehouden, ineens los. Ja, kijk zo; het mercaniek werkte foutloos. Wat zat er nu onder? Ze lichtte de bodem op. Een regelmatig daarin gestuwde en met watten vastgezette verzameling doosjes. Waren dat onderdelen van die appa raten? Maar plotseling uitte ze een kreet en dan wendde ze zich haastig om, trad naar de kamerdeur en deed die op slot! Op een der dozen had ze gelezen: Heroine, op een paar andere stonden Chinese lettertekens en ineens werd het haar duidelijk: dat waren geen ap paraten, dat was een zending verdo vende middelen. Opium. Haschis, He roine of hoe al die stoffen heten mogen Ze zonk neer op de stoel, die naast het bed stond, want met de snelheid, waarmee een bliksemstraal plots een donkere weg in een lichte gloed kan zetten, begreep ze ineens wat dit te be tekenen had! In welke val ze gelopen was, maar ook, welke gevaren ze liep in dit louche spel van bedrog en hui chelarij! Een een lawine van gedachten maak ten haar plots duizelig! Was dit moge lijk? Dat bezoek vannacht van de po litiemeneer en mevrouw Mc Cul- lenVictor! Ze had die naam ineens hardop ge zegd, uitgeschreeuwd. Maar dat kon toch niet, dat was toch niet denkbaar, daar moest een tussenphase zijn, die ze niet doorschouwdeVriesendorp Beate LasalleWat was dit allemaal? Nee, nee.... dat kon ze niet ineens verwerkenMaar hoe het ook was. ze moest hier weg, dadelijk weg.... weg uit dit hotelweg uit Parijs..! Maar al die pakken en pakjes in haar suitcase....? (Wordt vervolgd.) Voor het kampioenschap van Neder land groot biljart hoofdklasse 47/2, dat van 14 tot en met 17 Januari 1954 in „De Oranjeboom" te Amersfoort wordt gespeeld, hebben de volgende biljarters ingeschrevenP. J. van der Pol - titelhouder - (Rotterdam), C. de Ruyter (Maastricht), H. Metz (Den Haag), L. G. J. Teegelaar (Rotterdam), A. Mol (Amsterdam), Ph. Beekman (Amsterdam), en C. van Oosterhout Rotterdam BROMF1ETSERES VERONGELUKT Gistermiddag is op de Schulpweg in Rotterdam-Zuid de 37-jarige W. J. M. van N„ die te Rhoon woonde, met haar bromfiets aangereden door een auto en zo ernstig gewond, dat zij reeds overleden bleek te zijn toen de ziekenauto van de geneeskundig» dienst arriveerde. Het stoffelijk over schot is naar het Zuider-ziekenhuii vervoerd. SOLISTENCONCERT. Het Omroep- kamerorkest concerteert samen met Cor Coppens, hobo, en Dick de Reus, viool. Begonnen wordt met een hoboconcert van Haydn, daarna volgt een vioolconcert van Tartini, en tenslotte is er een con cert voor hobo, viool en orkest van Joh. Sèb. Bach. De combinatie hobo-viool heeft reeds vele oudere componisten aangetrokken. Ook Haydn heeft concerten geschreven, waarin zij samen de solopartij spelen. Bachs werk behoort echter tot het allermooiste op dit gebied. (Donderdag 20.05, over Hilver sum II, 298 m). SCHEEPSWERF DE KROON- PRINCES. Een van de mooiste ro mans van Herman de Man, door Henk Chardon tot hoorspel ver werkt. Kenners van het boek ho ren hier de geesteskinderen van de schrijver tot leven komen. (Donderdag 21.00 over Hilversum II, 298 m). DONDERDAG 12 NOVEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7 00 KRO. 10 00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuwrf. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 9 00 Voor de vrouw. 9.45 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12 03 Lunchconcert (12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33— 12-40 Voor de boeren.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Piano en altviool. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.25 Kamermuziek. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopraan en piano. 16.00 Bij bellezing. 16.30 Kamerkoor en sol. 16.55 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Tus sen Dollard en Schelde. 18.00 Gram. 18.15 Kamerkoor. 18.35 Raadhuis-praat. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerberichten- 19.10 Voor de jeugd. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 21.05 Amus muziek. 21.30 Wedstrijd in kennis en wetenschappen. 22.00 Gram. 2210 „Ik denk er zo over.... en UI" 22.20 Orgelconcert. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws en S O.S -berichten. HILVERSUM II. 298 m-: 7 00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7 50 Dagopening. 8-00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11-00 Tiroolse muziek. 11-30 Gram. 12.00 Zang en piano. 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Krontjong Ensem ble 12 50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Me-' ded. of gram. 13.20 Metropole Orkest. 14.00 „Mag ik me even voorstellen? Mijn naam is Cox!", hoorspel. 14.35 Piano recital. 15.00 Voor de zieken. 15.45 Gram. 16.15 Voordracht. 16.30 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17 45 Regeringsuit zending: Drs F. C. Kamma: „Nieuw Gui nea, Papoea, Irian, vanwaar deze namen?" 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen 18.25 Reportage en gram. 18.40 „Bill Sheriff en zijn prairie-duivels", hoorspel. 19-00 Voor de kleuters. 19-05 Gesproken brief uit Londen. 19.10 Jazzmuziek. 19.40 Rondetafelparlement. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerorkest en sol. 2100 „Scheerswerf De Kroonprinces", hoor-; cl 22.20 Anius.- Orkest en solist. 22.45 Spor(actualiteiten. 23.00 Nieuws.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6