Gemeentenaren zullen voortaan straatbelasting moeten betalen Vervolg stadsnieuws Raad Schermerhorn besprak vele brandende kwesties Regisseur Odijk sloeg er zich uitstekend doorheen Grote opleving in kaashandel GRATIS FOTO'S Felle debatten „Pietje de Duivel"kreeg een goede opvoering Flinke Duitse en Engelse orders Uitgeest Mooi concert in de Ned. Herv. kerk Puntenverdeling op het schaakbord Bergen Gemeente regelde de verkoop sterke drank Ontwikkeling badplaats van het grootste belang Van Reenenschool hield ouderavond MIDDENSTAND ACTIEF Filmkeuringscommissie Ingesteld Kranslegglng op Duitse Oorlogskerkhof Dienstregeling ponten over Noordzee-kanaal Programma MeVeBo afdeling Alkmaar Operettevereniging bestaat 10 jaar AMHC vierde haar een en veertigste verjaardag HET UITZOEKEN DEZE WEEK gebeuren. Zaterdag 21 November is onherroepelijk de laatste dag. Castricum Rollen Numan droeg voor Weer Geref. predikaant beroepen VEEHANDEL NOTEERDE LAGERE PRIJZEN VVV-l won weer van „Het Westen" BURGERLIJKE STAND MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 Er la heel wat gesproken op de raadsvergadering welke Donderdagavond on der voorzitterschap van burgemeester W. J. Driessen werd gehouden. Het be langrijkste punt was het voorstel van B. en W. tot vaststellen ener ve.-ordening op de straatbelasting. Tot nu toe was het zo dat de bewoners van uc polder „de Schcrmeer", uitgezonderd de buurt Stompetoren, geen straatbelasting betaal den. Burgemeester Driessen had als enige voorstander in het college van B. en W. om de Schermer boeren wel te laten betalen, de zware taak om de raad op zijn hand te krijgen. Ook in de raad zitten Schermerboeren, zodat daar de me ningen verdeeld waren. Burgemeester Driessen vond de straatbelasting een on prettige belasting. De een profiteert er meer van dan de ander. Maar de gemeen te heeft dringend geld nodig. En tenslotte profiteert een ieder van de wegen en de verlichting. Na het pleidooi van de burgemeester volgde een levendig dis cussie. men. Is men van mening dat men te veel betaalt, dan kan men reclameren bij de voorzitter, burgemeester mr C. Kooiman te Kwadijk. Nog twee nederlagen kreeg het col lege van B. en W. te incasseren, t.a.v. de subsidie van f 10 aan Pro Rege en R.K. Militaire tehuizen. B. en W. ad viseerden afwijzend te beschikken. De heren Van Langen, De Boorder, Com mandeur en Muntjewerff wilden het anders, zodat de subsidie werd toe gewezen. Er is een politieverordening geko men, met de stem van de heer Van Langen tegen, waarbij het voortaan verboden is om de fiets onbeheerd te laten staan aan de openbare weg. Voorts komt er op de speelplaats van de openbare school een overdekte rijwielstalling. Kosten f 97 50. De oudercommissie O.L.S. had ge vraagd om f0.30 per week per leer ling te vergoeden voor buskosten voor het bezoeken van de zwemlessen te Alkmaar, Burg. Driessen hield een krachtig pleidooi om dit verzoek af te wijzen, daar de conseuenties hieraan verbonden te groot zijn. Als alle scho len gaan zwemmen wordt dit bedrag veel te hoog voor de gemeente. De heren Plugboer, Muntjewerff en De De heer De Boorder zag het zo, dat ïiet geld gewoon in de gemeentekas zal verdwijnen. Det wethouders zijn er wel voor om een duur sportpark te stichten. De heer Mantel antwoordde hierop dat de straat alleen al f 3000 kost. De straatbelasting is dus al onvoldoende voor het onderhoud. De heer Van Langen merkte op, dat de Schermer boeren met hun zwa re vrachten meer de straat benutten dan de arme tuinders. De Schermer boeren zitten op de beste grond en be talen het minste. De heer Plugboer wilde 10 jaar lang het portie van de heer Van Langen betalen, mits deze 1 jaar dat van de heer Plugboer be taalde. Er moet een heffing komen naar draagkracht. Wethouder Mantel zag de zaak meer principieel. De ge meentewet heeft de mogelijkheid open g-laten voor straatbelasting. Dat geld oet ten goede komen aan de straat- _r lichting en het onderhoud. Hier onibreekt de rechtsgrond, want de Schermer bewoners profiteren van geen van beiden. „Wij maken misbruik van de rechtsgrond en daar werk ik nooit aan mee", zo zeide deze anders zo be- zad gde wethouder met klem. Burgemeester Driessen: „Stel U voor dat Schermerhorn een kleiweg was zonder licht". De heer Mantel op luide toon: „Stel U voor dat de Noorder vaart klei was, hoe komt U dan in Alkmaar?" Dat is een provinciale weg repliceerde de burgemeester. De heer Plugboer bewonderde de moed van de voorzitter om dit punt met zo veel kracht te verdedigen, terwijl hij weet dat er nog 7 gezinnen zijn die Verstoken zijn van electrisch licht. In stemming gebracht werd het voorstel om niet tot het heffen van atraalbelasling over te gaan verworpen met 43 stemmen. De Schermer boe ren zullen dus voortaan straatbelasting betalen. Voor het voorstel stemden Mantel, Broersen en Plugboer. De heer Broersen: We zijn gezonken als een baksteen, maar nu gaat het nog meer kos'en, want als. eerste komt er e'ectrisch licht bij de Honden weg. Het kraamcentrum Purmerend vroeg dm een subsidie van f 0.95 per verzor gingsdag. Volgens de heer Plugboer is het zo dat een hoog bedrag moet worden betaald aan het centrum, ter wijl de verzorgster maar f 29.50 per maand verdient. De docente echter rijdt in een mooie luxe auto en ver- d ent een hoog salaris. Gaan daar de centen aan weg? Het was de voorzit ter, als hoofdbestuurder van het Witte Kr.uis, gemakkelijk de vraag te be antwoorden. De docente rijdt op een bromfiets en rijdt, niet in een auto. Dit ontken ik pert'nent. Is ze gekomen per auto, dan heeft ze dit zelf betaald. Het geld is nodig voor de opleiding van de ver pleegsters. Als iemand veel moet be talen dan ligt dit aan zijn hoog inko- Boorder waren het daar niet mee eens. De heer Plugboer zou het jammer vinden als juist door de buskosten leer lingen deze lessen niet zouden kunnen volgen. Spr. achtte het van een groot en algemeen belang dat iedereen in dit waterland kan zwemmen. Ondanks het warme pleidooi van de heer Plugboer werd de aanvrage toch met verleend. Op een vraag van de heer Comman deur over de rattenbestrijding werd door de voorzitter geantwoord dat deze door de Tuinbouwver. zal plaats vin den van 1219 December. Zelfs over deze zaak ontstond een algemeen de bat tussen de voorzitter, de heer Munt. jewerff en wethouder Broersen, waar bij het soms vrij heftig ging. De heer Muntjewerff bestreed de doelmatig heid. De voorzitter en de wethouder bestreden de heer Muntjewerff weer om beurten. Op een vraag van de heer Muntje werff of het prikkeldraad om het sportterrein al is verdwenen antwoord de de voorzitter dat dit niet het geval was en dat er nog veel meer prikkel draad komt omdat de vernieling groot is. Dat doen de jongens van de land bouwschool, repliceerde de heer Munt jewerff. Dan komt daar ook prikkel draad, zegde de voorzitter toe. De laatste vraag van de heer Munt jewerff was een brandende kwestie. „Nu de straatbelasting er door is, zijn de tegenstanders van het licht voor standers geworden, dus vraag ik nog maals om de straatlantaarns langer te laten branden". De heer Broersen ageerde fel tegen de kwalificatie van tegenstander van straatverlichting. „Ik ben er altijd voor geweest", aldus spr. Ik vraag daarom ook twee lichtpunten bij de bushalte Hondenweg. Laten wij eerst de 7 mensen zonder licht maar aansluiten, vond de heer Plugboer. De voorzitter coupeerde de verdere discussie door mede te delen dat in de volgende vergadering van B. en W. voorstellen te dien aanzien zouden worden gedaan. Zaterdag en Zondagavond had in café 's Lands Welvaren de jaarlijkse uitvoering plaats van de R.K. toneel vereniging „Leatitia". Tweemaal bracht zij voor een goed gevulde zaal, het Vlaamse toneelstuk „Pietje de Duivel" van Henri van Daele voor het voet licht. „Pietje de Duivel" is een aardig blij spel, waarin zelfs de moraal niet ont breekt. Het is voor de regisseur, de heer A. Odijk, echter een moeilijke op gaven geweest ook nu weer behoorlijk voor de dag te komen. Van de oude spelerskern is weinig meer overgebleven en er is zelfs geen sprake meer van een kern waarop de regisseur kan bouwen. Ondanks al deze bezwaren, hebben we toch een alles zins te loven opvoering beleefd. Er waren natuurlijk zwakkere krachten die hun rol veel meer tot ontplooiing zouden hebben kunnen brengen, maar alle begin is nu eenmaal moeilijk. Tot deze minder „sterke rolbezetting be hoorden de heer A. Jonk als „Jan van Maanen", de brandstoffenhandelaar, en de heer J. Stokman in de rol van „Frans Verwey", de compagnon van Van Maanen. De lagere prijsbasis van onze kaas heeft, naar mag worden aangenomen, weer goede perspectieven voor ons product geopend. Over hel geheel genomen viel in de afgelopen week een goede vraag naar jonge kaas waar te nemen tengevolge van het feit, dat Duitsland en Engeland met flinke orders aan de markt waren. Het feit, dat daarnaast de productie niet onbelangrijk daalde, was er mede oorzaak van, dat hogere prijzen konden worden gevraagd en gemaakt. Wanneer de mededelingen juist zijn, dan moet in de eerstkomende weken rekening worden gehouden met een drastisch dalende melkgift, zodat de zuivelprijzen zich in het algemeen wel op het niveau van de afgelopen week zullen kunnen handhaven en zelfs nog zullen aantrekken. In de week van 25 t.m. 31 October 1953 ontvingen de zuivelfabrieken van de veehouders 73.958 ton melk tegen 77510 ton in de voorgaande week. In 1952 lagen deze cijfers belangrijk lager en wel resp. 68 390 en 70.453 ton. In de boterproductie kwam geen noe- wenswaardige verandering. In de koelhuizen is thans opgeslagen 11.544 000 kg tegen 4.847.000 kg in 1952. De kaasproductie daalde belangrijk. In de week van 25 t.m. 31 October 1953 produceerde men 2318 ton kaas te -n 2485 ton in de voorgaande week Uiteraard liggen deze cijfers nog be langrijk boven het niveau van het vorige jaar, toen resp. 1829 en 1908 ton kaas werd geproduceerd. Inmid dels zijn gegevens verschenen be treffende de melk- en zuivelpositie in het 3e kwartaal 1953, waaruit blijkt, dat de melkaanvoer in de eerste drie kwartalen in 1953 bedroeg 3.991.613.000 kg, hetgeen ongeveer 6 pet meer is dan in 1952. Aan kaas werd in de eerste drie kwartalen in 1953 gepro duceerd 115.329.000 kg tegen 103.876.000 kg in 1952. Ten aanzien van deze pro ductievermeerdering moet worden ge- me'd, dat het binnenlandse verbruik vooruitgaande is en in de periode van 28 December 1952 t.m. 3 October 1953 kon worden gesteld op 42.266.000 kg tegen 40.923.000 kg in 1952. Ook de exportcijfers geven een verhoging te zi'*n. In de periode van 1 Januari t.m. 30 September 1953 exporteerde ons land 61.559.000 kg tegen 58.600.000 kg in de overeenkomstige periode van 1952. Onder invloed van de hier geschetste betere gang van zaken stelde men in Alkmaar de notering voor Noord hollandse Edammers vast op f 1.79 per kg, op welke basis vrijwel alle zaken konden worden afgesloten. Ook de Leeuwarder notering werd ver hoogd. Men noteerde voor volvette Goudse kaas f 1.94 tot f 1.95 en voor Edammer kaas 40+ f 1.75 tot f 1.76 per kg. Vooral in Edammers 40+ viel het aanbod door de vrije fabrieken tegen, waardoor voor deze soort kaas in het begin van de beurs een uitste kende prijs kon worden gemaakt. Men betaalde f 1.78 per kg. Toen echter een grote Friese Verkoopvereniging met een gedeelte van haar productie op de beurs kwam tegen een iets lagere prijs, zakte de animo iets, zo dat tenslotte kon worden vastgesteld, dat de Edammers 40+ voor f 1.76 tot f 1 78 per kg van de hand gingen. De vraag naar volvette Goudse was niet zo groot, maar uiteraard profiteerde deze soort kaas ook van de betere stemming en konden zaken worden ageslotfen op basis van f 1.96 tot f 1.97 per kg. Mocht dus ten opzichte van de kaas een betere stemming worden waarge nomen bij de boter, melkpoeder en gecondenseerde melk bleef deze stem ming beneden de maat. Over het alge meen gaat het met de afzet van deze producten niet zo goed en bij de bo ter moest zelfs nog een kwantum bij de regering worden ingeleverd. Nu de melkgift echter flink dalende is en een betere vraag zeer zeker niet tot de onmogelijkheden behoort, wordt de toestand, wat betreft' deze artikelen, niet zo somber ingezien als voor en kele maanden geleden het geval was. De heer P. Alles, als „Pietje de Duivel", domineerde sterk. Hij gaf een uitstekende vertolking van deze ach terlijke kolensjouwer. Ook de heer H. Jonk als „Harkman" deed het goed. Bijzonder zelfs was de weergave van „Mevr. Harkman", door mevr. B. de Groot—Koning. In de pauze trad voor de tweede maal voor ons op de Schermerhornse mondorgelclub. Vergeleken bij het vo rig jaar zijn flinke vorderingen ge maakt. Het is een goed initiatief van de heer Odijk geweest de jeugd in deze club iets te leren waar zij wat aan hebben en de club verdient dan ook aller aandacht. Een gezellig bal besoot deze goede avond. Zeer velen waren Donderdagavond verenigd in de eeuwenoude Neder lands Hervormde kerk om het con cert te beluisteren, gegeven door het Nederlands Hervormd Kerkkoor on der leiding van de heer Alb. Rill met solistische medewerking van mevr. Tine Schuitemaker (sopraan) en de heer P. Esselman, organist te Weesp. Na een openingswoord van de oud predikant der Ned. Herv. gemeente, ds mr G. D. Boerlage uit Amsterdam, in welk woord de spreker het koor feliciteerde met het 12 y,-jarig bestaan en het dankte voor de medewerking door opluistering van de diensten ge durende deze jaren, zong het koor, opgesteld onder de preekstoel a ca- pella drie liederen, nadat met een orgelsolo het programma was geopend. Vooral het laatste van het drietal, „Wiegeliedje" van Fred Roeske, vond een prima vertolking. Het eerste op treden van het koor werd besloten met „Die Vespen" van Van Beethoven en „Du Hirte Israels" van Bortnianski. De soliste van de avond, mevr. Schuitemaker, zong op uitstekende wijze „Welche Wonne Welche Lust" van Mozart en de Pfingst-Cantate van J. S. Bach. Met een orgelsolo, mooi ge speeld door de heer Esselman, werd het eerste gedeelte besloten. Het tweede gedeelte werd met orgel begeleiding gezongen. Als hoogtepunt, zowel voor koor, soliste als organist, noemen wij het „Laudate Dominum" van Mozart. Zonder in details te treden kan met recht worden gezegd, dat dit concert, ter gelegenheid van het kope ren bestaansfeest, uitstekend is ge slaagd en het alléén maar te betreu ren is dat dergelijke avonden zo wei nig in onze gemeente gehouden (kun nen) worden. De schaakvereniging „Lasker" heeft met haar eerste tiental, thuis spelende tegen het eerste tiental van „Het Witte Paard" uit Zaandijk, het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel, 55. De uitslagen waren: C. van den KommerM. Krijt 1—0, L. van den Kommer—M. M. D. Beudeker 1—0, C. SchenkK. de Boer 10, K. StolpJ. Bets Vz1/2, J. SchipperJ. A. Hem- penius 0—1, P. JippesK. P. Kuiper 10, J. RodenburgJ. Goezinne 0—1. S. Hoope—W. Finken 0—1, T Dil—J. J. de Groot B. PostmaG. van der Schoor 01. Uitslagen van de onderlinge compe titie: W. Zijlstra—F. Kiewit 0—1, J. C. Duinmaijer—M. Heere 01, Th. Meijer Jac. Bos 01. FAILLISSEMENT. Onder benoeming van mr. H. Schol ten aldaar als curator, heeft de recht bank te Alkmaar in staat van faillisse ment verklaard J. Scholten, koopman in textielgoederen, Kleis 23, alhier. 1 Voor de tweede maal in één week is de raad, over de toepassing van de drank wet, in comité gegaan. Deze maal duurde het slechts l'/s uur, alvorens de voorzitter de toegang tot de raadzaal voor het publiek kon open stellen. De raad heeft op deze vergadering een verordening vastgesteld, aanwijzende de straten, wegen en wijken, waarin* ver gunningen tot het verkopen van sterke drank in het klein mogen worden ver leend en die waarin geen vergunningen mogen worden verleend. Volgens het eerste artikel van deze ver ordening wordt Bergen verdeeld in twee wijken, t.w. wijk A, het terrein" tussen het v. d. Wijkplein, de Boulevard en de zeereep te Bergen aan Zee en wijk B het overige gedeelte van de gemeente. In wijk B mogen B. en W. geen vergunning ver lenen. De verordening wordt van het grootste belang geacht voor de gemeente, i.v.m. de toekomstige ontwikkeling van Bergen aan Zee als badplaats, hetgeen uiteinde lijk geleid heeft tot de overweging, dat enkele particulieren moeten wijken voor het algemeen belang. Met de instelling van de verordening in twee wijken zal thans een café-restau rant te Bergen aan Zee kunnen worden geëxploiteerd, waarin een volledige ver gunning tot de verkoop van sterke drank mogelijk is. De ouderavond, georganiseerd door het bestuur van de Van Reenenschool, heeft een interessant en gevarieerd verloop ge had. Het was de heer Van Drunen, die bet onderwerp „De lichamelijke opvoe ding van de jeugd" behandelde. De licha- helijke opvoeding zag de heer Van Dru nen in hoofdzaak als bijdrage tot een algemene en harmonische ontwikkeling van het kind. Op boeiende wijze schetste hij het verschil tussen de „ledematen- gymnastiek" van vroeger en de „totale" lichaamsgymnastiek van thans. De gymnastieklessen diénen gegeven te worden in groepsverband, zodat bij iedere leerling individueel een beroep wordt ge daan op zijn sociaal gevoel. Maar ook moet men, aldus de heer Van Drunen, de sport zien als een mogelijkheid tot het ontplooien van persoonlijk iniatief. Dit als compensatie door het geestelijk verlies in de „lopende band maatschappij" De heer Nijdam releveerde enkele ge beurtenissen uit het schoolleven van de afgelopen tijd, t.w. de Bonte Middag voor de ouders de bloembollententoonstelling en het onthaal van kinderen uit de ramp gebieden. Wat de toekomst betreft, deelde spre ker mede, dat op 2 en 3 Februari ten bate van „Volksonderwijs" en dat wat het onderwijs betreft de leerlingen ook dit jaar weer door het G.A.B. zujlen wor den getest. De dames van Wijk-Van Noort luister den deze avond op met enkele quatre mains composities van Haynd en Mozart. Dat het de middenstandsverenigingen in Bergen ernst is te trachten de bevol king van Bergen de slagzin „In Bergen kopen" aan te praten blijkt uit enkele nieuwe initiatieven die zij nu weer gelanceerd hebben. Naast een speciale St. Nicolaasuitga- ve is er een prijsvraag uitgeschreven onder het motto: „Koopt in Uw eigen woonplaats". Indien men de eerstko mende weken voor een Bergense win keletalage wordt aangetroffen loopt men bovendien de kans door een onbe kende op de schouder te worden getikt waarna de aandachtige etalagekijker door deze persoon een enveloppe met waardebon wordt overhandigd. Door B. en W. van Bergen is. ter vol doening aan het bepaalde bij artikel 18 van de Bioscoopwet, een plaat selijk commissie van toezicht ingesteld. Deze commissie bestaat uit de vol gende leden: Voorzitter de heer P. J. Borst; Secretaris de heer W. de Vries en voorts mevr. mr E. P. Broekman- Vriesman en de heren mr S. D. Sluis en J. Schekkerman, leden. Het gemeentebestuur te Bergen heeft van het Ministerie van Oorlog medede ling gekregen, dat Zondag namens de Duitse ambassade een kranslegging heeft plaats gevonden op het z.g. Duit se kerkhof. Opdat de automobilisten enigermate rekening zullen kunnen houden met de vaartijden der ponten in de late avonduren (na 11 uur des avonds) heeft de Kamer van Koophandel de de Hoofdingenieur van de Rijkswater staat verzocht de dienstregeling in die periode bekend te maken. De vaartijden luiden naar mede gedeeld werd als volgt: TE VELSEN: van 23.20 t/m 5.00 uur en wel te 23.20, 23.40, 0.00 uur enz. van de zuidelijke oever en te 23.30, 23.50, 0.10 uur enz. van de noordelijke oever. TE ZAANDAM: van 22.20 Cs zomers 23.20) t/m 5 uur en wel te 22.20 (res pectievelijk 23.20), 22.40, 23.00 uur enz. van de zuidelijke oever en te 22.30. 22.50, 23.10 uur enz. van de noordelijke oever. De afvaart van 4 uur van de zuide lijke oever te Zaandam wordt reeds sedert enige jaren vervangen door een vertrektijd te 4.05 uur in verband met het overbrengen van de postauto naar het Noorden. TE BUITENHUIZEN: wordt in de nacht niet op vaste tijden gevaren, daar het aantal afvaarten hierdoor nodeloos zou moeten worden vergroot. Het programma voor de volleybal competities van de NeVeBo, afdeling Alkmaar, ziet er als volgt uit: Heren, le klasse: 16-11 't Hooge Huys Povay 1, 7.00 Lindensch.; 17-11 Cata pult 1Jong Holland 1. 8.00 Julianasch 19-11 Rijkspolitie 1—Catapult 2, 8.00 Ridderstr.; 20-11 S.G.A. 1Octopus 1, 9.00 Julianasch.; 21-11 S.O.V.A.—The Smash 1, 7.00 Lindensch.: 21-11 The SmashS.V.N. 1, 9.00 Lindensch. 2e klasse: 14-11 DeNeBaTempo 1, 6.00 Lindensch.; 16-11 DeNeBaTOP.. 9.00 Korenlaan; 16-11 P.C.B. 1Tempo 1, 7.00 Korenlaan; 16-11 Rijkspolitie 2 Be Fit 1. 8.00 Korenlaan; 17-11 S.V.N. 2 Jong Holland 2. 9.00 Julianasch.; 19-11 Catapult 3P.C.B. 2. 7.00 Julianaschool. 3e klasse: 17-11 A.P.S.V.—Be Fit 3, 8.00 Korenlaan M.: 17-11 H.V.B.—Povay 2. 9.00 Korenlaan M.; 18-11 Octopus 2 Be Fit 2, 7.00 Korenlaan M.; 18-11 V.L.N. —Slinger Boys. 8.00 Korenlaan M.; 20-11 S.G.A. 3Tempo 2, 8 00 Julianaschool. Dames, le klasse: 17-11 Catapult 2 P.C.B. 1. 7.00 Korenlaan M.; 19-11 Cata pult 1—S.O.V.A. 1. 9.00 Julianaschool: 20-11 Jong Holland 1Catapult 2, 8.00 Korenlaan. 2e klasse: 18-11 Bergen 1Tempo 1, 9.00 Korenlaan M.; 19-11 Jong Holland 2Be Fit, 8.00 Julianasch.; 19-11 Rijks politieT.O.P. 9.00 Ridderstraat. 3e klasse: 17-11 Jong Holland 3Tem po 2. 7.00 Julianasch.; 18-11 S.V.N.—Ca tapult 4, 9,00 Julianasch.; 21-11 Octopus Catapult 4. 8.00 Lindensch.: 20-11 Be Fit 3Be Fit 2, 7.00 Korenlaan: 20-11 Be Fit 2Jong Holland 3. 9.00 Korenl. Heren, le klasse: 23-11 Catapult 2—'t Hooge Huys, 7.00 Lindensch.: 24-11 Po vay 1Jong Holland 1, 8.00 Julianasch.; 25-11 S.V.N. 1Octopus 1, 9.00 Juliana school; 27-11 S.G.A. 1Catapult 1, 8.00 Julianaschool. 2e klasse: 24-11 Jong Holland 2—De Ne Ba, 7.00 Julianasch.; 25-11 S.V.N. 2— T.O.P.8.00 Korenlaan M.; 26-11 Be Fit 1P.C.B. 2. 8.00 Julianasch.; 26-11 Rijks politie 2—P.C.B. 1, 9.00 Ridderstr.; 26-11 Tempo 1The Smash 2, 7.00 Juliana school; 26-11 Catapult 3The Smash 2, 9.00 Julianaschool. 3e klause: 24-11 Tempo 2Povav 2. 7.00 Korenlaan M.; 24-11 A.P.S.V.—Be Fit 3. 8.00 Korenlaan M.; 24-11 H.V.B.— Be Fit 2, 9.00 Korenlaan M.; 27-11 A.P.S.V.S.G.A. 2, 7.00 Julianaschool; 27-11 V.L.N.—S.G.A. 3, 9.00 Julianasch.; 28-11 Povay 2Slinger Boys, 2.00 Lin densch.; 28-11 Octopus 2Be Fit 3, 3.00 Lindenschool. Dames, le klasse: 23-11 S.O.V.A. 1,C.B.. 8.00 Korenlaan; 23-11 Catapult 2 Catapult 1, 9.00 Korenlaan: 27-11 The Smash 1Jong Holland 1, 7.00 Koren laan; 27-11 The Smash 1Catapult 1, 9.00 Korenlaan. 2e klasse: 23-11 Catapult 3Be Fit 1, 7.00 Korenlaan; 24-11 Tempo 1Jong Holland 2, 9.00 Julianasch.; 27-11 Be Fit 1T.O.P., 8.00 Korenlaan; 28-11 Cata pult 3Jong Holland 2, 4.00 Lindensch. 3e klasse: 25-11 Be Fit 3The Smash 2, 7.00 Korenlaan M,; 25-11 S.V.N.—The Smash 2, 9.00 Korenlaan M.; 28-11 Ca tapult 4Tempo 2, 7.00 Lindenschool; 28-11 OctopusBe Fit 2, 8.00 Linden school; 28-11 Catapult .4—Jong Holland 3, 9.00 Lindenschool. Belangrijke wedstrijden zijn: 14-11 Selectiewedstrijden dames en heren in de Julianaschool van 2 tot 5 uur; 21-11 Selectiewedstrijden dames en heren in de Lindenschool van 2 tot 5 uur; 28-11 Stedenwedstrijden Alkmaar. Den Hel der en Enkhuizen in Den Helder. Op 21 Juni zal het 10 jaar geleden zijn dat de operettevereniging „Danza" werd opgericht. In Juli en Augustus 1945 kwam deze vereniging voor het eerst voor het voetlicht met de ope rette „De Bedelstudent". Dit eerste op treden werd een fenomenaal succes. Meer dan 17 opvoeringen werden ge geven voor uitverkochte zalen. De latere werken welke Danza opvoerde waren „Duizend en een Nacht" (1946), Alkmaar in de Spaanse tijd (1946), Gasparone (1947), die Czardasfürstin (19485, die Lustige Witwe (1949), de Geisha (1951), De Graaf van Luxem burg (1952) en Zigeunerliefde (1953). Thaps heeft het bestuur besloten aan de vele verzoeken gevolg te geven en een reprise te brengen van het grote succeswerk dezer vereniging „De Be delstudent". Voor dit grote werk, dat vele koren telt, kunnen zich nog diver se dames en heren aanmelden. ORGELCONCERT DOOR HELMUT WALCHA Het tweede gedeelte van het concert dat de beroemde organist Helmut Walcha op het orgel van de Grote Kerk alhier heeft gegeven, zal Vrijdag a.s. van 3.103.30 uur door de AVRO worden uitgezonden. Het programma bevat een tweetal nummers, waarvan het laatste door de organist zelf werd gecomponeerd. [)E ALKMAARSE Mixed Hockeyclul heeft gisteravond in restaurant Koekenbier middels een boerenkool maaltijd en daaropvolgend een bal, nu en dan onderbroken door een klein cabaretpregramma, in intieme familie kring op bijzonder genoegelijke wijze haar cen-en-veertigste verjaardag ge vierd. Voorzitter Hed de Vries vestigde de aandacht op het steeds groeiende aan tal familieleden (nu reeds ongeveer 160) en op de uitmuntende, sportieve geest, elke thans in de club als geheel en in de tien elflallen heerst. Deze zelfde goede geest deed zich ook ge durende de maaltijd en het bal gelden en zelfs de geconsumeerde dranken (want de hartige boerenkool metworst maakte dorstig, dat was duidelijk) wa. ren geestrijk. Ook de fraaie overwin ning van het eerste herenteam op Pl- noké des middags was niet vreemd aan de goede stemming. Klaas Koomen als zeer onderhoudende gast had veel succes met zijn kolderconférences en zijn geestige imitaties en voorzitter Hed de Vries, ook geen vreemdeling in plankenland, assisteerde hem daar bij enkele malen. In een dubbelrol als saxophonist zorgde Klaas Koomen in een harmonische samenwerking met de bekwame pianist Ab Blauwboer voor de gezellige dansmuziek. van uit de gemaakte opnamen kan alleen nog Zeer vele leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling zijn Zaterdag in Hotel „De Rustende Jager" getuige ge weest van het optreden van de bekende voordrachtskunstenaresse, mevr. Rolien Numan. Met grote aandacht volgde men onder meer de voordracht „Het zevende Kruis" van Anna Segher, waarin het kunnen van Rolien Numan tot grote hoogte steeg. Op waarlijk sublieme wijze bracht zij de ver schillende personen in dit stuk tot leven. Na de pauze volgde „Letje" naar het boek van Top Naeff en ook hierin kwam de fraaie dictie, de houding en het ge barenspel van Rolien Numan tot uiting. Het was een avond waarmee het In stituut eer heeft ingelegd. In de nog öteeds bestaande predikants vacature bij de Gereformeerde Kerk is door de kerkeraad opnieuw een beroep uitgebracht, thans op ds E. J. Nijhuis te Valkenburg (Z.H.). Advertentie, ing. Med.) Op de veemarkt van hedenochtend bestond een groot aanbod van koeien, hetgeen echter tot gevolg had dat de handel in deze sector zich niet boven mate ontwikkelde.' Over het algemeen bestond de aanvoer uit goede kwali teit. Worstkoeien waren er maar wei nig. Ofschoon dezelfde prijzen als vo rige week genoteerd werden, toonden zij vandaag toch een neiging om te dalen. De nuchtere kalveren en schapen werden tegen hoge prijzen vlug ver kocht. Het kwantum aangevoerde var kens viel eveneens niet tegen. Zware varkens die bij de aanvang der markt f 1.94 noteerden, waren er echter niet veel. De handel in alle soorten is matig geweest, met iets la gere, tevens aflopende prijzen. De marktomzet bedroeg: 3 paarden per stuk van f 525 tot f 725. Voorts 140 koeien, waarvan de eerste kwali teiten voor f 2.40 tot f 2.54 per kg van de hand gingen, tweede kwali teiten van f 2.30 tot f 2.40 en overige kwaliteiten van f 2.20 tot f 2.30. Er werden 300 varkens aangevoerd. Zware exemplaren deden van f 1.88 tot f 1.92, vleesvarkens van f 1.86 tot f 1.90 en lichte van f 1.70 tot f 1.80. Er werden voorts 25 vette schapen aangevoerd, 35 nuchtere kalveren, 5 graskalveren. Zondagochtend behaalde VVV I ln de KNSB-competitie, ondanks drie invallers, haar tweede overwinning op „Het Wes ten" uit Amsterdam. De gedetailleerde uitslag luidde als volgt (Het Westen—VVV): J. Op het EyndeE. Kayser 0—1; H. Ringh de VriesW. Kwak 0—1; C. PostumaF. Hildama 01; H« v. HerrikhuyzenB. v. d. Tak 1/2*/-; J. Drost—Ir G Cool 0—1; G. Tuil—P. Hoek stra 10; C. Honing—J. de Ruiter 1—0; A. HenkelmanA. Schaaps xhVsJ B. Bril- lemanP. v. d. Struis 01; H. Post— mej. C. Bouwman 10; totaal 46. Geboren: Elsbeth, d. van J. Bult huis en M. C. Balder Nicolaas A., z. van A. Snel en M. A. Beentjes. Yolan- da F., d. van D. de Jong en R. Merk. Maria A. B., d. van H. M. van den Id- sert en C. M. M. van der Peet. Getrouwd Wilhelmus Kuiper en Cornelia M. Bilars. Johannes P. Dek ker en Catharina C. M. Molenkamp. Johannes D. A. Sik en Poqlina M. R. Verdoes. Jan de Veer en Elisabeth C. Koster. Overleden Cornelis Vader, 70 jaar, wed. van T. Peetoom. HAVENNIEUWS Aan de Handelskade alhier is Zater dagavond aangekomen de coaster „An- tonie", kapitein C. Karei, thuisbeho rende te Delfzijl en geladen met 80 standaard gezaagd hout, bestemd voor de firma G. A. Conijn en Zoon, alhier. Het schip dat op 6 dezer uit Vasteras in Zuid-Zweden vertrok, heeft op zijn reis met slecht weer te kampen gehad, waardoor een vertraging van drie da gen in de reisduur is ontstaan. Ds MACKENZIE BEROEPEN De R' m. Gereformeerde Gemeente te Aïkm^r heeft als pred'kant beroe pen ds J. Th. Mackenzie te Doesburg.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 12