Puistjes Enthousiasme heeft Alcmaria niet kunnen redden RKAFC behaalde gelukkige overwinning op Schagen Neem "AKKERTJE Rustig spelende Veel eiste de titel voor zich op Goede resultaten van DA W bij clu bkampioenschappen Alkmaar sloeg Pinoké in een snelle, enthousiaste wedstrijd Nieuws uit Stompetoren De jeugd helpt mee aan bouw van eigen jeugdhuis D.B.». Withemden hadden bepaald pech Sterk bezet kadertornooi in Wapen van Haarlem Theo van der Lek naar Alkmaar (Go Ahead) Groot-Schermer P.v.d.A. vergaderde Sint Maarten Vrouwe Fortuna stond achter gastheren Grieperig Koortsig Kou gevat? Stempetoren Onze correspondent Langedijk „Grafin Mariza" werd door 8000 mensen bezocht Weinig belangstelling voor uitvoering SSS Biljartkampioenschap vierde klasse Laatste partij was voor Jonker zeer enerverend Herenploeg eindigde op de derde plaats Aanvoerder Eyssen ondernam solo-run Trawler opgegeven Ds Keja sjouwt met dwarsliggers Uitgeest MAANDAG 16 NOVEMBER 1953 Als ooit een ploeg door ongelofelijk hard werken voor een zo goed mogelijk resultaat heeft gevochten, is dat zeker gisteren met Alcmaria het geval geweest. Vanaf de aftrap bleek duidelijk, dat de withemden de smaad van de zware 92 nederlaag, die zij de vorige week tegen JOS leden, wilden uitwissen. Dat de sedertdien zeer gewijzigde ploeg, waarin Wijnands vervangen werd door Kramer, tenslotte wederom een nederlaag te slikken kreeg, ligt voor een deel aan het ontbreken van enig geluk en voor het overige aan de wel actieve doch schotloze voor hoede, waarin ditmaal weer Dick Wielinga als rechtsbinnen was op gesteld. Toch deed zich het merkwaardige feit voor, dat Alcmaria reeds binnen de eerste halve minuut een uit tech nisch oogpunt bezien goed doelpunt icoorde. De Buyzer zette een fraaie jacval op, plaatste naar Genefaas, wiens scherpe voorzet de op de mid denvoorplaats debuterende Nijder on houdbaar inschoot. Scheidsrechter van Donselaar had echter buitenspel ge constateerd, zodat hij het doelpunt afkeurde. Terrasvogels forceerden hier na een doorbraak, doch de Vries wierp zich moedig op de bal. Alcmaria ver raste door een goede combinatie en het was jammer, dat een uitstekende bal van Theo Brouwer via de kruising van lat en paal terugsprong. Alcmaria bleef in de aanval, doch de witte voor hoede en vooral Genevaas liep her haaldelijk in de buitenspelval. Een dreigende situatie voor Alcmaria's doel werd afgewend doordat de blauw witte rechtsbuiten Kok in vrije positie naast het doel schoot, terwijl een ka nonskogel van linksbuiten Wijnen eenzelfde lot trof. Het was dezelfde speler, die na enige Alcmaria-aanval- len plotseling voor doelman de Vries opdoemde en door Paulisse opzette lijk werd gevloerd. Ieder ver wachtte dat de scheidsrechter naar de witte stip zou wijzen, doch de arbiter gaf rustig uitbal, waarmede Alcmaria voor dc enige maal in deze ontmoe ting bofte. Ongeveer twintig minuten voor het einde der eerste helft ontstond er een duidelijk overwicht van de thuisclub. Nijder verbrak tenslotte de afsluiting door na goed samenspel het doel van Akkerman Sr. onder vuur te nemen zooder dit nochtans te doorboren. Met Alcmaria sterk in de aanval eindigde de eerste helft in een punt loos spel. Na de hervatting had de thuisclub het niet te verwaarlozen voordeel van de sterke wind, doch Alcmaria kreeg niettemin de eerste kans toen Harry Schmidt in de rug werd geduwd. Hij schoot de door de Buyzer goed geno men vrije trap echter naast het doel. In de tiende minuut na de hervatting gaf Wijnen de thuisclub de leiding toen de Vries misgreep naar een voor zet van rechtsbuiten Kok. Even scheen het of Nijder gelijk zou maken uit een voorzet van Genefaas. Het ont ging de veel fluitende scheidsrechter evenwel niet, dat Alcmaria's midden voor zijn hand had gebruikt. Krachtig opgestuwd, door de alom aanwezige Maasen ondernam Alcmaria een hevig offensief. Weer was het Schmidt, die Nijder een goede kans bood doch deze werd te zwaar gehinderd om succes te kunnen hebben. Twintig minuten vóór tijd gooide Alcmaria er nog een schepje op en een door Schmidt opgebrachte bal scheen dan toch eindelijk de gelijk maker te zullen brengen, doch het diagonale schot werd tot hoekschop verwerkt. In het laatste kwartier wist de Terrasvogels zich aan de druk te ontworstelen en ging tot gevaarlijke aanvallen over. De in het nauw ge brachte Kramer kopde de bal naar eigen doel, doch het leer rolde geluk kig uit. Alcmaria vocht tegen de tijd en de sterke thuisclub. Schmidt wisselde met Nijder van plaats, doch ook dit lever de geen resultaat op. De strijd werd nog steeds feller en de laatste minu ten leverden twee doelpunten voor de thuisclub op. Een voorzet van de nu in de voorhoede opererende Timmer kopte middenvoor Van Vuure met be hulp van de staander achter de Vries, wat hij kort vóór het eindsignaal nog eens wist te herhalen. (3-0). Ongetwijfeld heeft Alcmaria giste ren veel beter en enthousiaster spel gedemonstreerd dan in de laatste wed strijden te zien werd gegeven. Heet spreekt echter boekdelen, dat de „ve teranen" Maasen en de Buyzer met hoofd en schouder boven de anderen uitstaken, waarbij eerstgenoemde de beste speler van het veld kon worden genoemd. Wassink op de spilplaats deed nog wat onwennig en moet zich weder geheel inspelen. Nijder. die overigens zeer actief is, moet in deze voorhoede ook nog acclimatiseren. Woensdag gaat in ,,Het Wapen van Haarlem" een interessante biljart-tornooi beginnen. Hieraan wordt door enkele sterke kaderspelers deelgenomen. Gerrit Wessels moet namelijk 350 caramboles daar met handicap wordt gespeeld zegt dat niets ten aanzien van de uitslag Wessels moet namelijk 350 caramboles maken, tegen Arend van Lingen 250, Piet Schouten 200, Jaap Bus 200, Leo Öeynis 200 en Piet Timmerman even eens 200. Er wordt gespeeld in kader 38/2 zonder vrij midden vak. Deze wed strijd wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 160-jarig bestaan van de Rijn- bendefabrieken. Naar wij vernemen zal het eerste elftal van „Alkmaar" (Go-Ahead) binnenkort worden versterkt door Theo van der Lek, die na „Alcmaria Victrix" te hebben ver laten, wederom enige tij.d voor zijn oude club „U.V.V." is uitgekomen, doch thans overschrijving op korte termijn naar de groen-witten heeft aangevraagd. In Saarlandse politieke kringen ver wacht men, dat de nieuwe conventies met frankrijk op 1 Januari van kracht zul len worden. Dezer dagen kwam de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid, onder voorzitterschap van de heer F. Wiedijk Jzn., in jaarvergadering bij een. Na de opening volgden de versla gen van secretaris en penningmeester. Het bestuur werd bij enkele candidaat- stelling herkozen. Bij de rondvraag volgde nog een discussie omtrent de waterlevering aan de niet rendabele gebieden. Men was algemeen van mening dat de bewoners uit deze gebieden niet meer moesten hoeven te betalen voor het leidingwater, dan die uit de wel rendabele gebieden. Graag bad men gezien dat Gedeputeerde Staten een regeling had getroffen, waardoor ieder een in de Provinciale een zelfde be drag per M3 water zou moeten betalen. Besloten werd om over dit probleem alsnog in contact te treden met het Gewestelijk Bestuur. Het Is weer Sint Maarten geweest, 'en feestavond die natuurlijk uitslui tend de jeugd betrof. Dat de kinderen «e avond niet onbenut hebben laten voorbijgaan blijkt wel uit het feit, dat reel wat ingezetenen een te kleine voorraad aan snoepjes e.d. hadden inge- 'l'üen om aan de grote vraag te vol doen. Gelukkig is het in tegenstelling lot vorig jaar rustig gebleven. Het stoken van „fikkies" bleef ach terwege, evenals het laten knallen van donderbussen. Werd het ditmaal vergeten, of zat de schrik van vorig jaar, toen er een paar gepeperde bekeuringen vielen er nog lol In ieder geval was het zo beter. VEEL ANIMO. Dat de bewoners van Zuid- en ^oord-Schermer van plan zijn hun al gemene ontwikkeling op een hoger lanS W brengen, blijkt wel uit de be langstelling voor de avondschool voor volwassenen, die iedere Donderdag avond van 8—io uur. onder leiding van heer Klunder, in de O. L. School zal worden gehouden. Er hebben zich mi reeds een twintigtal cursisten opge- RKAFC heeft met de 32 over winning op Schagen meer gekregen dan het verdiende. Jn de eerste helft was Schagen overwegend sterker en ook in het begin van de tweede helft hadden de bezoekers een licht over wicht. Het aantal kansen dat Schagen in de eerste speelhelft kreeg, was zo groot dat de bezoekers de wedstrijd reeds met het ingaan van de rust in het voordeel hadden kunnen beslissen. RKAFC kwam op wel zeer gelukki ge vyijze aan het eerste doelpunt. Het was de scheidsrechter ontgaan dat Ten Have de bal in buitenspelpositie ont ving en daardoor zijn ploeg reeds na vijf minuten aan een voorsprong kon helpen. Meteen ontketende Schagen een geweldig offensief. Linksbinnen Winkel speelde de bal éénmaal prach tig vrij voor het Alkmaarse doel waar echter geen der gasten aanwezig was om deze unieke kans te benutten. Halverwege de eerste helft luwde het Schagen-offensief. In RKAFC's- aanval kwam iets meer leven, al bleek de omzetting Kooge—Ten Have geen gelukkige greep. De Schagen goalie kreeg dan ook weinig te doen. Aan de overkant kwam RKAFC doelman Popma oog in oog te staan met aanvalsleider Schoorl. Doch deze schoot met zijn verkeerde been net naast. Tot vier minuten voor rust bleet het zo. Toen dan eindelijk Kater, die deze middag zeer weinig presteerde, kans zag een doorspeelbal van Schoorl via Popma's handen in het net te de poneren, ging de rust met gelijke stand in'ln de tweede helft werd er iets be ter gespeeld doch weer hadden de be zoekers een licht overwicht. Het be geerde doelpunt bleef uit. Zelfs toen (Advertentie, Ing. Med.) Wij maken onze lezers er op attent dat als correspondent van onze cou rant te Stompetoren optreedt de heer G. J- de Groot te Schermerhorn, tel. K 2202257. Verenigingen worden verzocht convocaties voor vergaderin gen e. d. naar zijn adres te zenden. In Parijs hebben vertegenwoordigers van vele Europese landen gesproken over de bestrijding van de konijnenziekte nyxomatose. NOORDSCHARVVOUDE. De Lange- ker Operette-vereniging „Caecilia", onder de bekwame leiding van dirigent C. Geer- lmg en regisseur R. Vóórhaar, heeft in eén maand kans gezien zestien opvoerin gen te geven van Emmerich Kalmans operette „Grafin Maritza". Ongeveer 8000 personen uit alle delen van Noord-Holland zijn per touringcar, personen-auto, of per fiets naar Noord- scharwoude gekomen om dit evenement in de toneelzaal van „Concordia" mee te maken. De voornaamste medewerkers, mej. Anna Marie Kühne (balletdanseres), de dirigent, de heer Geerling, en de regis seur werden speciaal toegesproken. Mej. Kühne kreeg een bloemenhulde in ont vangst te nemen, terwijl genoemde heren ieder een actetas aangeboden werd. Een phenomenale serie opvoeringen heeft een waardige sluiting beleefd. Aan het einde van de laatste opvoering heeft voorzitter Klinker alle medewer- kers(sters) hartelijk dank gezegd voor het. geen met deze zestien uitvoeringen door allen gepresteerd is. SINT PANCRAS. Voor de Zaterdag avond in café Bouwstra gehouden uitvoe ring van de gymnastiekvereniging S.S.S., onder leiding van de heer G. de Rie, be stond jammer genoeg niet de belang stelling, die deze vereniging verdient. De zaal was voor niet meer dan de helft bezet. De diverse toestel- en vrije oefeningen werden correct uitgevoerd. Ter afwisseling werden een aantal schetsen opgevoerd, die naar onze smaak overigens wel wat te veel van het pro gramma in beslag namen. Voorzitter N. Beets richtte in zijn openingsrede een speciaal woord van wel kom tot mevr. De Rie, die na een lang durige ziekte weer aanwezig kan zijn en deelde vervolgens mede dat het ledental zich had gehandhaafd. De band van Albert Dekker zorgde voor gezellige muziek. DS TERLET VIERT JUBILEUM ZUIDSCHARWOUDE. Ds J. A. R. Teriet, emeritus-predikant te Limmen, her denkt vandaag de dag waarop hij veertig jaar geleden te Zuidscharwoude het pre dikambt aanvaardde. In de loop van deze tijd diende ds Teriet de gemeenten van Koedijk, Drempt en Sneek. In 1927 stak hij over naar het toenmalige Nederlands-Indië, waar hij predikant werd in de gemeenten Sema- rang, Soerabaja en later in Fort de Koek. Van 1949 tot 1951 was Limmen zijn standplaats. In laatstgenoemde jaar is hij met emeritaat gegaan. Onder grote belangstelling werden Zaterdagavond in café De Drié Duiten de laatste partijen gespeeld voor het biljartkampioenschap vierde klasse van het district Alkmaar en Omstreken. Van de vijf ge gadigden voor deze fel omstreden titel is Ben Veel als triomfator te voorschijn getredenHij heeft de titel in zijn laatste wedstrijden niet cadeau* gekregen. Tegen Wouters moest hij met een gemiddelde van 2.77 spelen om lot winst te kunnen komen .Karei van der Stok gaf min der tegenstanddoch tegen het einde van de partij kwam Van der Stok toch nog opzetten, maar Veeldie wonderlijk genoeg hoegenaamd geen last van zijn zenuwen hadmaakte de partij in 29 beurten uit. Geen plaats was jn het café van de lieer Venneker onbezet toen Veel en Van der Stok aan hun laatste partij begonnen. Overal zaten en stonden de biljartliefhebbers. Onder al deze toe schouwers was er één, die maar wat graag de keu van Van der Stok had overgenomen. Dat was Dirk Jonker, die voordat Veel de laatste en be slissende carambole maakte, met zijn tien matchpunten nog altijd candidaat voor de titel was. Alleen een overwin ning van Van der Stok had Jonker aan de titel kunnen helpen en dan nog alleen als Van der Stok niet uit zonderlijk goed speelde. Slechts als laatstgenoemde met een moyenne van om en nabij de vier had gespeeld, zon Gespannen wacht de doelman van RKAFC de bal af. Nog voordat de Schagen-voorwaarts gevaarlijk kan worden, zal hij het leer in zijn vei lige handen vangen. (Foto Schoen) Wit buiten Popma's bereik hard in schoot en aanvoerder De Lange op de doellijn redding bracht. De thuisclub kwam gemakkelijker aan een doelpunt. Een van de bezoekers ontnam links buiten De Lange op forse doch niet on toelaatbare wijze de bal. Niettemin schreef de arbiter een strafschop voor, waaruit Heinis onhoudbaar scoorde. Het doelpunt waarmee Schagen de stand weer in evenwicht bracht schonk meer bevrediging. Wint, die een goede wedstrijd speelde, stuurde de bal in de richting van RKAFC's doel waarna Schoorl Popma kansloos sloeg. Nauwelijks één minuut later waren de Schagen papieren weer gedaald. Vanaf de aftrap ontving Kooge de bal en schoot hoog over keeper Schuyt, die te ver voor zijn doel stond. Scha gen was toen een geslagen ploeg. RK AFC trok zich in de verdediging te rug en zag kans om met man en macht de voorsprong te consolideren. Een dames- en herenzwemploeg van DAW hebben Zaterdagavond in het Sportfondsenbad te Haarlem hun krachten gemeten met de sterkste ver enigingen uit den lande. Op deze zware 331/3 meterbaan heeft men elkaar namelijk de winter-clubkampioenschap- pen betwist. Zowel bij de dames als bij de heren zegevierden De Robben. DAW leverde evenwel een behoorlijke prestatie door met de herenploeg op de 3e en met de damesploeg op de 6e plaats te eindigen. Een fout van een van de estafettezwemsters was oor zaak dat DAW op 4 x 100 meter schoolslag werd gedisqualificeerd. Dat koste 24 strafpunten en de vierde plaats in het eindklassement. De uitslagen van deze wedstrijden luiden: Dames: 4 x 100 meter orthodoxe schoolslag: 1. HZC (Hilversum) 5 min. 53 sec.; 2. Robben (Hilversum) 5.55,3; 3. RDZ (Rotterdam) 5.58,0. DAW met een tijd van 6.12,9 werd gedisqualifi ceerd. 10 x 66 2/3 meter vrije slag. 1. HDZ (Amsterdam) 7.45,7; 2. Robben 7.53,0; 3. RDZ 1.55,8; 6. DAW 8,20. Zweedse estafette, bestaande uit 100 m. rugslag, 66 2/3 m vlinderslag, 200 meter vrije slag, 66 2'3 m rugslag, 100 m schoolslag en 66 2/3 m vrije slag: In een zeer enthousiaste en snelle wedstrijd is het Alkmaar gisteren volkomen verdiend gelukt 9m Pi noké te slaan en heeft haar hierdoor de kans om op de tweede plaats te komen, ontnomen. Spoedig na het be- ginsignaal zette Alkmaar enkele snelle aanvallen op, .waarmee de Amsterdam se verdediging echter wel raad wist. Pinoké kwam langzamerhand iets meer los, maar slaagde er toch niet in ge vaarlijk te worden. Na ongeveer vijf tien minuten doelpuntte Alkmaar, echter in buitenspelpositie. Uit een strafcorner tegen Alkmaar verdween de bal in het doel van de gastheren, maar wegens verkeerd stoppen werd ook dit doelpunt afgekeurd. Ondanks talrijke aanvallen van beide kanten bleef de stand de eerste helft dubbel- blank. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien. Fel en enthousiast en in eert nog hoger tempo werd gespeeld. Tot twintig minuten vóór het einde hebben beide keepers hun heiligdom men onbezoeldeld weten te houden. Aanvoerder Eyssen ondernam toen van het middenveld af een machtige rush, overspeelde drie tegenstanders en de poneerde de bal achter de doellijn. Pinoké wilde onmiddellijk van repliek dienen, maar keeper Adolf verrichtte een prachtige safe. Met nog negen mi nuten te spelen werd aan beide kanten alles op alles gezet. Eyssn speelde de bal weer prachtig vrij en met een kort tikje gaf hij Mobron een niet te mis sen kans: 2-0. Nog gaf Pinoké de moed niet op, maar Alkmaar hield met spil Dun aan het hoofd prachtig stand, zo dat tot grote vreugde van het zeer tal rijke publiek Alkmaar met een zwaar bevochten, maar verdiende zege ging strijken. Het wrak van de Belgische trawler „Ostende 265", die vorige week Woens dagavond op de Noorderhaaksgronden strandde, is opgegeven. De sleepboten „Nestor" van Wijsmuller en „Storte- melk'' van Doeksen zijn Zaterdagmor gen in de nabijheid geweest. Het vis sersvaartuig bleek reeds goeddeels in het zand van de gronden te zijn weg gezakt, zodat bergingspogingen bij voorbaat vruchteloos zouden zijn. De „Stortemelk" keerde Zaterdagmiddag terug naar Terschelling, de „Nestor" vertrok gistermorgen naar IJmuiden. De vier door de reddingboot aan wal gebrachte schipbreukelingen van de „Victoire Roger" zijn gistermorgen per trein llaar Ostende vertrokken. De ma chinist verblijft nog in het ziekenhuis. Boven het vliegveld van Karup zijn twee straaljagers van de Deense lucht macht met elkaar in botsing gekomen en neergestort. De twee piloten kwamen om het leven. 1. Robben (Hilversum) 7.56,7; 2. RDZ (Rotterdam) 8.03,0; 3. HZC (Hilver sum) 8.05,3; 5. DAW 8.19,5. De totaaluitslag luidde: 1. Robben (Hilversum 1305,2 pnt-, 2. HDZ (Am sterdam 1315,6 pnt., 3. RDZ (Rotter dam) 1315,8 pnt., 4. HZC (Hilversum) 1331,0 pnt., 5. ADZ (Amsterdam) 1373,1 pnt., 6. DAW 1396,4 pnt. Heren: 4 x 100 meter vrije slag: I. Robben (Hilversum) 5.31,5; 2. Sleu telstad (Leiden) 5.31,9; 3.RZC (Rotter dam) 5.33.2; 9. DAW met Bloothoofd, de Jong, Slikker Boxem, in 5.46. 10 x 100 meter vrije slag: 1. Rob ben (Hilversum) 11.08,6; 2. HPC (Heemstede) 11.13,1; 3. GZC (Gouda) II.26,8; 4. DAW 11.28. Zweedse estafette bestaande uit 100 m rugslag, 100 m vlinderslag, 200 m vrije slag, 66 2/3 m rugslag. 66 2/3 m schoolslag en 662/3 vrije slag: 1. Rob ben (Hilversum) 7.15,2: 2. HPC (Heem stede) 7.18,5; 3. DAW (Alkmaar 7.20,5. Totaal uitslag: 1. Robben (Hilver sum) 1431,3 pnt., 2. HPC (Heemstede) 1452,6 pnt., 3. DAW (Alkmaar) 1475,2 pnt,, GZC (Gouda) 1493.0 pnt. 5. 'tIJ (Amsterdam 1496,6 pnt. Zaterdagavond behaalde Ben Veel, die op deze foto wordt geflankeerd door markeur Poetskoke en zijn rivaal Karei van der Stok, het biljart kampioenschap vierde klas se van het district Alkmaar en omstreken. Jonker dan nog naar de tweede plaats zijn verwezen. Daar was echter peen kans meer op toen Veel na tien beur ten een voorsprong van 39 tegen.... 5 had. De papieren voor' Jonker be gonnen te stijgen op het moment dat Van der Stok enigszins in vorm kwam en iets van zijn grote achterstand be gon af te knabbelen. Tegen het einde van de partij werd het echter duide lijk, dat Veel zou gaan winnen. Hij zegevierde dan ook met een voor sprong van 26 caramboles. Jonker heeft zeer sterk moeten spe len om tot het laatste moment tot de kanshebbers te blijven behoren. Wes ter speelde namelijk zeer goed, ver loor met slechts 15 caramboles en een moyenne van 2.60 Veel zal het distriet Alkmaar straks bij de gewes telijke kampioenschappen mogen vertegenwoordigen. Na deze wedstrij den is de vierde klasse echter taboe voor hem. Hij eindigde namelijk met een gemiddelde van 2.47, dus bijna een halve punt boven de moyenne- grens voor deze klasse. Ook Jonker en Wouters, die resp. met 2.45 en 2.23 eindigden, zullen promoveren. De uitslagen luiden Veel 75 27 10 2.77 Wouters 61 27 14 2.25 Jonker 75 24 19 3.12 Wester 60 24 10 2.60 Veel 75 29 15 2.58 Van der Stok 49 29 9 1.68 De eindstand luidt Veel 15 2.47 12 Jonker 21 2.45 10 Wouters 18 2.23 8 Van der Stok 15 1.96 8 Wester 17 1.95 8 Van Gulik 10 1.80 4 Louter 10 1.61 4 Hecket 12 1.94 2 De kolommen betekenen: hoogste serie, moyenne en matchpunten. De laatste tijd heerste er in de grote pastorietuin van ds Keja een drukte van belang. Er wordt door leden van de J.G. gehakt, gespit en gesjouwd dat het een lust is en ondanks het minder warme weer loopt deze jonge mensen het zweet van hun gezicht. Zaterdag middag waren zij bezig in de Oterleker weg een brug te slaan over de weg sloot, die langs de pastorietuin loopt Ds Keja sjouwde zelf met „looiïge" spoordwarsliggers die op een paar enorme balken kwamen te liggen. In het heetst van de „strijd'-' ging er zo waar eon Vrije Vogel te water, maar sterke armen hadden deze al te ijverige toeschouwer weer gauw op het droge. Wat gebeurd daar in deze pastorie tuin? Stompetoren bouwt een jeugdhuis! Naarmate de jeugdbeweging van de N.H. kerk groter werd, voelde men be hoefte aan een eigen gebouw. Deze J. G. en zijn „Vrije Vogels" is een jeugdgemeenschap die onder leiding van ds F. Keja een grote plaats in de Schermer begint in te nemen en zij is reeds thans voor het platteland van onschatbare waarde. De plattelands- jeugd vormt een probleem op zichzelf. Hoe dikwijls ziet men haar niet luste loos hangen tegen muren op de dorps pleinen, of elders. Het is moeilijk er deze jonge mensen een verwijt van te maken dat ze hun vrije tijd niet beter besteden. Veelal moeten zij tot beter worden opgevoed en waar gebeurt dat beter dan in een jeugdbeweging, die lang niet overal aanwezig is. Daarom verricht de J.G. in Stompetoren zulk uiterst nuttig werk en is de arbeid die ds Keja daarvoor verricht van zo'n groot belang. Een verloting en een bazar bielpen hem aan de eerste no dige gelden. De architect, die de res tauratie van de N.H. kerk ontwierp, de heer H. Knijtijzer uit Amsterdam, tekende een ontwerp voor dit jeugd huis: een stenen gebouw van pl.m. 20 bij 11 meter. De Oostzijde, gelegen aan de Oterlekerweg, zal practisch geheel uit glas bestaan. Er komt een zaal die plaats zal bieden aan 100 personen. Voorts een toneel en verder een kan toortje, een hal en enige toiletten. De heer J. Nat zal dé bouw uitvoeren. Is het gebouw klaar-, en men hoopt dat dit in Mei of Jun-i het geval zal zijn, dan zullen behalve de J. G. en de „Vrije Vogels", ook de N.H. Vrouwenvereni ging en het kerkkoor er een onderdak in vinden en misschien ook een kleu terschool «n «Ie huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood (Advertentie, ing. Med.) RUIM 900,— VOOR R.K. PAROCHIE De halfjaarlijkse collecte van pastoor Mol tijdens alle missen gehouden voor de f->gen parochie-kerk, heeft niet minder dan f 907,37 opgebracht.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3